IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry!

Forumowy Discord

Share | 
 

 Kidou

Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3
AutorWiadomość
CZarasavatar

Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
372/372  (372/372)
Punkty Reiatsu:
586/685  (586/685)

PisanieTemat: Re: Kidou   2018-06-22, 10:45

Generalnie postanowiłem zabrać się za renowację Kidou, bo prowadząc przygodę Aoto stwierdziłem, że w wielu przypadkach nie do końca wiadomo jak one działają, na jaki dystans, co się zwiększa gdy dodajemy więcej Reiatsu, a co osłabia gdy rezygnujemy z inkantacji. Tutaj niżej wrzuciłem Bakudou mojego wytworu. Generalnie pomysł jest taki, żeby te takie typu "spod stóp przeciwnika wyciągam mu więzy i ni ma jak uniknąć" miały nikły zasięg jako wadę, a te w których się czymś strzela wroga trochę lepszy. Tak czy siak widzę Bakudou, jako te zaklęcia z dość niewielkim zasięgiem, bo cóż...Nie czarujmy się, są cholernie silne, więc sądzę, że powinno móc się je wykonywać jedynie na ograniczony dystans. Zapraszam do komentowania, a tymczasem ja zabieram się za moderowanie Hadou.

#1 - Sai (Blokada)
Inkantacja: Siło boska, skrępuj nieprzyjaciela! Zaklęcie wiążące numer jeden - Sai!
Opis: Najłatwiejsze i najprostsze ze wszystkich bakudo. Zaklęcie to ściąga ramiona celu do tyłu, a następnie wiąże nadgarstki ze sobą przy pomocy kajdan wykonanych z Reiatsu, które przyjmują postać okręgu znaków alfabetu japońskiego. Niewątpliwą zaletą zaklęcia jest szybkość wykonania oraz niski pobór energii, jednak przy używaniu należy wziąć pod uwagę, iż na większy zasięg, niż pięć metrów raczej nie podziała, a i wróg mający trochę krzepy rozerwie kajdany stosunkowo szybko
Gest: Wskazuje cel uniesionymi do góry palcem wskazującym i środkowym, po czym po skończeniu inkantacji energicznie odrzuca ramię w bok.
#2 - Engo (Tarcza Reiatsu)
Inkantacja: Puklerzu świetlisty, zatrzymaj cios! Zaklęcie wiążące numer dwa - Engo!
Opis: Pierwsze Bakudou służące do obrony użytkownika przed obrażeniami, jest dość proste, ale ciężko odmówić mu użyteczności. Engo tworzy na wybranym przedramieniu niewielką tarczę, którą przybiera kształt owalu w kolorze Reiatsu użytkownika. Mimo, że z wyglądu obrona nie wygląda poważnie, choćby przez to, iż ta jest prześwitująca, więc widać przez nią rękę, na której jest założona to Engo ma możliwość zablokowania kilku ciosów o niewielkiej sile nawet przy użyciu miecza, a także Hadou do piątego numeru włącznie, by po tym się rozpaść. Oczywiście w wypadku gdy użyjemy tego zaklęcia bez inkantacji to wytrzymałość tarczy spadnie, działa to także w drugą stronę, gdy wprowadzimy w Engo znaczne ilości energii to nasza tarcza wytrzyma znacznie więcej, aniżeli można by się spodziewać po zaklęciu tak niskiego numeru.
Gest: Zaciśnięcie dłoń ręki, na której ma pojawić się puklerz.
#3 - Goshin (Protekcja)
Inkantacja: Moc mnie otula, moc mnie broni. Zaklęcie wiążące numer trzy - Goshin!
Opis: Kolejne z serii Bakudou mającego na celu obronić użytkownika przed obrażeniami. Obrona zapewniana przez Goshin, mimo wyższego numeru, nie jest szczelniejsza, niż ta, którą proponuje Engo. Kolejną wadą jest to, iż podczas używania trzeciego z kolei zaklęcia wiążącego Shinigami nie może się poruszać. Mimo tych minusów Goshin jest Kidou, nad którym warto się zastanowić, bowiem o ile Engo tworzy jedynie małą tarczę, to, to Bakudou ochrania dokładnie całe ciało użytkownika. Zwiększając pokłady Reiatsu jakie wprowadzimy w protekcje naszego ciała możemy uzyskać całkiem zadowalający efekt, z drugiej strony rezygnując z inkantacji znacznie uszczuplamy siłę obronną tego zaklęcia.
Gest: Splecenie palców dłoni na wysokości serca.
#4 - Hainawa (Pełzająca lina)
Inkantacja: Wystrzel ku nieprzyjacielowi! Zaklęcie wiążące numer cztery - Hainawa!
Opis: Z Bakudou numeru czwartego wracamy do zaklęć, które mają na celu unieruchomienie celu. Przy użyciu Hainawy wystrzelamy w nasz cel złotą linę, która obwiązuje przeciwnika, w zależności od tego jak dobrze trafimy i jak duży jest cel ta może obwiązać go całego, związać mu tylko ręce, albo tylko nogi. Im więcej włożymy w zaklęcie Reiatsu tym sznur jest dłuższy i mocniejszy, jednak należy pamiętaj że to zaklęcie niskiego poziomu, więc stosunkowo nietrudno je rozerwać, a także zasięg pięciu metrów, na który można wystrzelić linę nie jest zbyt duży.
Gest: Zaciśnięcie pięści, którą wraz z inkantowaniem otacza sznur reiatsu. Po zakończeniu inkantacji otworzenie dłoni i wskazaniem złączonymi palcami wskazującym i środkowym cel w kierunku którego wystrzeliwuje lina. Szybki, krótki ruch zrywa koniec liny przyczepiony do dłoni shinigami'ego.
#5 - Ke (Pas)
Inkantacja: Pas od mego ojca dany, mej woli posłuszny. Zaklęcie wiążące numer pięć - Ke!
Opis: Zaklęcie stosunkowo podobne do Hainawy, tym razem jednak z naszej dłoni nie wylatuje lina, ale pas, który jest od niej wytrzymalszy oraz dłuższy, ale cel jest podobny, obwiązać przeciwnika. Podstawową różnicą jest fakt, że w wypadku Ke koniec pasa znajduje się, wciąż w dłoni Shinigami, a zatem po obwiązaniu przeciwnika ten może podjąć próbę kontroli oponenta poprzez ciągnięcie go, niczym na smyczy. Maksymalny zasięg zaklęcia wynosi siedem metrów, a im więcej Reiatsu w nie wprowadzimy tym większa będzie twardość pasa.
Gest: Złączenie palców dłoni i po inkantacji wykonanie zamaszystego ruchu w kierunku celu, który ma zostać owinięty pasem.
#6 - Reidou (Mumifikacja)
Inkantacja: Owiń męża, nie pozwól oddychać. Zaklęcie wiążące numer sześć - Reidou!
Opis: Z obu rąk shinigami wylatują dwa promienie, które otaczają przeciwnika jak mumię: od stóp do głów. Potem materializują się w gruby, silny i wytrzymały papier. Warto, jednak pamiętać że mimo wszystko to, wciąż papier, więc silni przeciwnicy nie będą mieli problemu, aby go zwyczajnie rozerwać. Maksymalny zasięg zaklęcia to siedem metrów, ale za to pozwala owinąć przeciwnika całego oraz łatwo powalić dając sobie doskonałą szansę do ataku.
Gest: Skrzyżowanie ramion na piersi z opartymi na ramionach dłońmi podczas inkantacji, a z jej końcem wyciągnięcie obu ramion w kierunku celu.
#7 - Kuuchuu Tenkuu (Powietrzna Bomba)
Inkantacja: Powietrze owieje twój los, wąż opęta nogi. Zaklęcie wiążące numer sześć - Kuuchuu Tenkuu!
Opis: Słabo widoczna kula reiatsu zostaje wytworzona w dłoni shinigami, który rzuca ją pod nogi przeciwnika. Ta zaś wybuchając otacza jego nogi, a następnie wykonuje nadzwyczaj szybko ruch po okręgu, dzięki czemu powala słabego przeciwnika, a następnie kręci nim i zarzuca po ziemi. Wadą zaklęcia jest to, że ja na Bakudou dość trudno trafić, w końcu ciśnięcie kulką pod czyjeś nogi nie jest takie proste, szczególnie że ta nie lata zbyt szybko, a maksymalnie może polecieć na dystans dziesięciu metrów. Im więcej Reiatsu wprowadzimy w zaklęcie tym silniejszego oponenta uda nam się powalić na ziemie. Niestety jeśli rzucimy je na zbyt mocno stojącego na ziemi rywala to Bakudou nie powali go na ziemie, a jedynie chwilowo zaburzy jego równowagę.
Gest: Zaciśnięcie dłoni i jej powolne otwieranie wraz z wypowiadaną inkantacją.
#8 - Seki (Odepchnięcie)
Inkantacja: Siło boska, zatrzymaj i odrzuć! Zaklęcie wiążące numer osiem - Seki!
Opis: Zaklęcie tworzy niewielką tarczę, która działa jak przeciwny biegun magnezu - zatrzymuje cios w połowie i odrzuca wroga do tyłu. Istotnym jest, jednak to że przeciwnik musi trafić swym atakiem właśnie w te kulkę, jeśli uderzy w inne miejsce to będziemy mieli kłopoty… zatem za niezłą ochronę to Kidou płaci wąskim zakresem obrony. Istotnym jest, iż Seki odpycha ataki fizyczne, na ataki oparte na Reiatsu nie podziała w żadnym stopniu. Tego Bakudou należy, jednak używać z rozwagą, bowiem gdy wykorzystamy je próbując odepchnąć cios zbyt potężny to kulka może nie podołać, a rzucający zostanie bez obrony wystawiony na atak, przed którym chciał się osłonić.
Gest: Zaciśnięcie pięści. Wraz z inkantacją kilka centymetrów przed grzbietem dłoni pojawia się niewielka kula białego reiatsu, która jednorazowo odrzuca wszystko co w nią trafi.  
#9 - Geki (Uderzenie)
Inkantacja: Rozkrusz się, czarny psie Rondanini! Spójrz na siebie i obróć się w popiół. Poderżnij swoje gardło! Zaklęcie wiążące numer dziewięć - Geki!
Opis: Bardzo przydatne zaklęcie, które pozwala nam dosłownie sparaliżować przeciwnika. Gdy uda nam się je wykonać, nasz cel spowija czerwona aura z energii, która sprawia, iż ten nie jest w stanie ruszyć choćby palcem. Za ten zaskakująco dobry efekt jak na numer zaklęcia Geki płaci zasięgiem, bowiem wykonać je można na przeciwniku znajdującym się maksymalnie pięć metrów od użytkownika… Co rzecz jasna nie tyczy tego Kidou niewartym uwagi.
Gest: Narysowanie palcem w powietrzu symbolu zaklęcia wraz z wymawianiem inkantacji i następnie wskazanie celu ręką.
#10 - Kuchisaki (Pajęcze Usta)
Inkantacja: Przyłóż palec do swych ust, przeciwnika do grobu złóż. Zaklęcie wiążące numer dziesięć - Kuchisaki!
Opis: Shinigami koncentruje Reiatsu w ustach, po czym dmuchając nim otacza powoli przeciwnika dziwną siecią, który czuje się, jakby go oplątywał pająk. Zaklęcie trudne do wykonania mimo dużego, jak na numer, piętnastometrowego zasięgu. Aby, bowiem Reiatu skutecznie oblepiło przeciwnika ten nie może zwiać użytkownikowi z pola działania przez pięć sekund o co w wirze walki dość trudno. Jeśli się to uda to, jednak wróg będzie cały oblepiony kokonem, lepkiej sieci, z którego stosunkowo ciężko się wykorzystać. Dlatego też jest to dobre Bakudou na przeciwnika, którego związaliśmy już czymś słabszym, co utrzyma go przez chwilkę.
Gest: Przyłożenie złączonych palców wskazującego i środkowego do ust i szybkie cofnięcie ich po zakończeniu inkantacji.
#11 - Ishigaki (ściana kamienia)
inkantacja: Panie ziemi, krzewów, drzew i skał ochrzczony na Boga natury przyjdź mi z pomocą. Powstań w postaci zapory nieprzebytej, aby chronić swego sługę. Zaklęcie wiążące numer jedenaście - Ishigaki!
Opis: Shinigami uderza swoimi otwartymi dłońmi o podłożę. W wyznaczonym miejscu oddalonym najwyżej o pięć metrów wyrasta mur. W Podstawowej formie ma metr szerokości, dwa metry wysokości i 10 grubości, wykonany jest z czegoś przypominającego piaskowiec.  Idealny do obrony przed słabszymi atakami dystansowymi. Wzmocnienie zaklęcia może przekładać się na zmianę budulca, szerokości, wysokości, grubości oraz innej powierzchni (np. ze ściany, sufitu itp). Nawet podstawowa wersja może ochronić nas przed Hadou do numeru piętnastego, a gdy zwiększymy koszt energii to Ishigaki może stać się bardzo twardym murem, z drugiej strony rezygnując z inkantacji znacznie zmniejszamy walory obronne tego Bakudou.
Gest: Położenie dłoni na podłożu. Warto wspomnieć, że ze względu na charakter zaklęcia to będzie szybciej się tworzyć w środowisku naturalnym, natomiast w środku budynku ściana stworzy się nieco wolniej.
#12 - Bunorihin Hebi (Oplątanie Węża)
Inkantacja: Panie węży, który pełzasz po ziemi najdłużej z nas wszystkich opleć jego ciało. Zaklęcie wiążące numer dwanaście - Bunorihin Hebi!
Opis: Shinigami przykłada dłonie do jakiejś powierzchni i z niej, w odległości maksymalnie dziesięciu metrów wychodzi długi, gruby wąż który błyskawicznie owija się wokół celu, na który go nasłano, następnie zmienia się w stalową linkę, która ciasno owija przeciwnika. Kolejną zaletą Bunorihin Hebi jest to, że użytkownik może kontrolować to co zaatakuje wąż, także to on zdecyduje czy bestia ma ogólnie starać się owinąć ciało czy też może skupić się na rękach lub nogach, a także jego kwestią jest to, kiedy gad zmieni się w stalową linkę. Należy, jednak uważać z przesadzaniem, bowiem ściągnąć z siebie węża jest znacznie łatwiej, niż te linę, która jest dość twarda, więc za długie zwlekanie może odbyć się czkawką.
Gest: Przyłożenie dłoni do powierzchni, z której ma wystrzelić zaklęcie.
#13 - Kashitsu (Zmiana Ruchu)
Inkantacja: Energia krążąca od wieków po świecie, dająca siłę i ją odbierająca, każe swoich przeciwników utrata siły i kontroli. Błyskawice z niebios sprawiają, że Słońce traci siłę i Księżyc ukrywa się za chmurami. Pan piorunów walczy za swojego ucznia. Zaklęcie wiążące numer trzynaście - Kashitsu!
Opis: Kashitsu jest oryginalnym Bakudou, bowiem nie krępuje ciała przeciwnika tylko jego umysł zaburzając kierunek przekazywania poleceń. To znaczy, że gdy oponent, który został trafiony tym zaklęciem będzie chciał dokonać jakiegoś ruchu, wcale nie jest powiedziane, że właśnie to zrobi, dla przykładu chcąc ruszyć rękom może kiwnąć nogą. Im bardziej zdolny użytkownik Kidou oraz więcej włożonego Reiatsu tym znaczniejsze zmiany w umyśle trafionego. Jest to jedno z nielicznych zaklęć, którego nie można przełamać brutalną siłą, ale za to tęgi umysł jest w stanie sobie z tym Kidou poradzić. Wadą tego silnego Bakudou jest zasięg, na który możemy je rzucić, mianowicie do pięciu metrów.
Gest: Kręcenie młynków dłonią podczas inkantacji, następnie wskazanie palcem celu.
#14 - Tounyuu (Odrzut)
Inkantacja: Zbieram kwiaty na łące mroku, odrzuć wroga w mym potoku. Zaklęcie wiążące numer czternaście - Tounyuu!
Opis: Shinigami korzystający z tego zaklęcia skupia Reiatsu w całym swoim ciele zaczynając świecić się kolorem swojej energii. Po czym naraz wypuszcza ją całą naraz wytwarzając nagły podmuch w każdą stronę. Tounyuu odrzuci wszystkie lżejsze pociski, a także słabszych przeciwników. Im więcej skupi się Reiatsu i im mniej twardo po ziemi stąpa nasz cel tym dalej będziemy w stanie go odrzucić. Kidou to jest przydatną obroną, która jednorazowo chroni nas przed atakami fizycznymi z każdej strony, niestety zupełnie nie działa na zaklęcia i wszystkie inne zagrożenia oparte na Reiatsu.
Gest: Złączenie dłoni na wysokości twarzy i gwałtowny wyrzut ramion na boki wraz z ostatnim słowem inkantacji.
#15 - Haji (Wstrzymanie)
Inkantacja: Przyciśnij do ściany prosty wężu wroga tego prostym cięciem. Zaklęcie wiążące numer piętnaście - Haji!
Opis: Aby wykonać to zaklęcie Shinigami skupia Reiatsu w dłoni, a następnie wykonuje szeroki zamach w kierunku swego celu. Wówczas z jego ręki wylatuje półksiężyc, białej, lepkiej breji. Po trafieniu przeciwnika owija się wokół niego oraz przylepia do jakiejś przeszkody jeśli znajduję się w okolicy. Jeśli takowej nie ma to Kidou może przykleić trafionego do ziemi, jeśli się wywróci, lub też owinąć się wokół niego oblepiając go grubą warstwą, jeśli ten ma tyle siły, aby utrzymać się na nogach.
Gest: Zamaszysty ruch ręką w kierunku celu.
#16 -  Hōrin (Rozpadający się krąg)
Inkantacja:  Świetlisty wężu! Weź w objęcia wroga i rzuć go do moich stóp!
Zaklęcie wiążące numer szesnaście - Hōrin!
Opis: Rzucający styka dwa palce, z których wystrzeliwuje skrząca energią, złota lina mogąca obwiązać przeciwnika. Ruchem liny można kierować dzięki sile woli, lecz jest to możliwe tylko dopóki jest ona połączona z palcami. Wprawny mag może władać na raz dwoma linami złączonymi z jego palcami. Zaletą tego zaklęcia jest całkiem przyzwoity zasięg, bowiem linami możemy wiązać skutecznie na dystans, aż do piętnastu metrów.
Gest: Złączenie palca wskazującego i środkowego.
#17 - Sekienton (Czerwony dym ucieczki)
Inkantacja: Przybądź oparze znad zapomnianych bagien. Ukryj mnie! Zasłoń przed wzrokiem mi nieprzychylnym! Zaklęcie wiążące numer siedemnaście - Sekienton !
Opis: Tworzy wybuch dymu, którego kłęby zasnuwają okolicę. Idealne zaklęcie dla osób chcących szybko i bezpiecznie ulotnić się z niebezpiecznego obszaru. Nie dość, że czerwony obłok praktycznie uniemożliwia dojrzenie użytkownika Kidou, to jeszcze zakłóca on zmysł wyczuwania rei u wszystkich istot, które wejdą w jego zasięg. Im więcej Shinigami wprowadzi w zaklęcie Reiatsu tym, więcej pojawi się dymu i co za tym idzie pokryje większy obszar.
Gest: Dym wylatuje z obu otwartych dłoni.
#18 - Mokuhon (Chwytające Pnącza)
Inkantacja: Las drzew pochłania przeciwnika, który chcę zranić odwieczną naturę. Słońce i woda pomoc niosą temu kto pomocy potrzebuje. Zaklęcie wiążące numer osiemnaście - Mokuhon!
Opis: Z ziemi wyrastają gałęzie oraz korzenie, które oplatają przeciwnika. Im więcej Shinigami wprowadzi Reiatsu w zaklęcie tym więcej oraz grubszych będzie więżących cel pędów. Warto wspomnieć, że jest to zaklęcie oparte na pomocy siły natury, więc w naturalnym środowisku jej wykonanie będzie szybsze, niż w miejscu zanieczyszczonym przez człowieka. Maksymalny zasięg, na który można rzucać Mokuhon to dziesięć metrów.
Gest: Przyłożenie dłoni do podłoża.
#19 - Tsuerai (Absorbacja)
Inkantacja: Władco! Wciągnij w otchłań atak wroga, zaklęcie wiążące numer dziewiętnaście - Tsuerai!
Opis: Shinigami korzystając z podstawowej wersji Tsuerai wchłania magiczny atak przeciwnika do poziomu #10 swoim ciałem. Oczywiście w wypadku użycia większej ilości energii będziemy w stanie pochłonąć silniejsze zaklęcia, natomiast z drugiej strony pomijając inkantacje zdolności chłonące tego Bakudou zostaną mocno ograniczone. Ważną wadą tego Kidou jest fakt, że po użyciu go Shinigami nie może się poruszać do czasu samej absorpcji, w innym wypadku to nie zadziała, co może być bolesne dla użytkownika.
Gest: Splecenie dłoni i ich gwałtowne rozłączenie wraz z ostatnim słowem inkantacji.
#20 - Akai Tate (Czerwona Blokada)
Inkantacja: Czerwone światło padające na nas w chwilach próby, obroń mnie i pozwól przetrwać. Zaklęcie wiążące numer dwadzieścia - Akai Tate!
Opis: Czerwone światło w kształcie tarczy, pozwalającej na odbicie bądź zablokowanie ataku. Potrafi zablokować Hadou do 30 poziomu. Zaletą jest to, że tarcza jest dość duża, więc w odróżnieniu od Engo jest w stanie ochronić całe ciało użytkownika przed atakiem obszarowym. Rzecz jasna korzystając z większej ilości Reiatsu będziemy w stanie zablokować ataki o poziomie nawet wyższym, niż to się zakłada, ale rezygnując z inkantacji ograniczymy znacząco wytrzymałość zapory.
Gest: Wyciągnięcie otwartej dłoni, przed którą pojawia się tarcza.  
#21 - Hatashiai (Pojedynek Mistrza)
Inkantacja: Mistrzu, ja jestem twoim przeciwnikiem - walcz! Zaklęcie wiążące numer dwadzieścia jeden - Hatashiai!
Opis: W ten sposób zmusza się przeciwnika do walki ze sobą tworząc wokół niego i siebie potężną sześcienną klatkę z magicznego szkła. Powstaje ona z początkowo małej kostki, która rozszerza się i rozszerza odpychając każdego poza shinigami inkantującym zaklęciem i celem. W ten sposób po krótkim czasie cel znajduje się z shinigami w tej klatce.
Gest: Złączenie dłoni i stopniowe ich rozchylanie wraz z postępem inkantacji.
#22 - Nawa (Sznur Niewoli)
Inkantacja: Drzewo pokoju wyciąga korzenie ku słońcu. Szpon rani ziemię, piasek cierpi. Morze chmur użycza pomocy. Zaklęcie wiążące numer dwadzieścia dwa - Nawa!
Opis: Kolejne zaklęcie dzięki, któremu spod stóp przeciwnika Shinigami wytwarza więzy mające na celu jak najskuteczniejsze związanie go. Tym razem w cel wystrzeliwują cztery sznury wiążące mu kostki oraz nadgarstki. Im więcej Reiatsu przeznaczy na ten cel użytkownik tym te liny będą mocniejsze, a co za tym idzie trudniejsze do przerwania. Zaletą Nawy jest to, że niezależnie od miejsca, w którym walczymy działa równie szybko, a także ma przyzwoity zasięg piętnastu metrów.
Gest: Przyłożenie dłoni do podłoża.
#23 - Nami (Fala)
Inkantacja: Chmuro, urwij się, spadnij na wroga, odepchnij ode mnie. Zaklęcie wiążące numer dwadzieścia trzy - Nami!
Opis: Shinigami powoduje olbrzymią zamieć, która nie pozwala przeciwnikowi zbliżyć się do niego samego. Czym bliżej jego się znajduje, tym mocniej wieje wiatr. To skuteczna przeszkoda dla słabszych osób. Im więcej Reiatsu wprowadzimy w zaklęcie tym potężniejszy i na większym obszarze będzie wiał wiatr. Niewątpliwą zaletą tego zaklęcia jest, że Shinigami może podtrzymywać je przez kolejne tury płacąc jedynie połowę punktów Reiatsu koniecznych do aktywowania tego Kidou. Wadą tego rozwiązania jest to, iż użytkownik Bakudou przez cały ten czas musi utrzymywać gest związany z Nami.
Gest: Wyciągnięcie dłoni przed siebie.
#24 - Keigoku (Ogniste Więzienie)
Inkantacja: Więźniu mroku i czeluści, uwolnij z siebie ogień i otocz nas nim! Zaklęcie wiążące numer dwadzieścia cztery - Keigoku!
Opis: Pod przeciwnikiem wytwarza się ognisty krąg w kształcie pentagramu, który tworzy wokół niego bardzo ciasną, ognistą klatkę, która zacieśnia się wokół niego i parzy go. Zaletą zaklęcia jest to, że cel nie tylko zostaje zatrzymany, ale także zadane są mu obrażenia, natomiast wadą fakt że przez ścianę ognia łatwo się przedostać przeskakując nią, kosztem poparzeń rzecz jasna, więc nie jest to najskuteczniejsze wiązanie. Keigoku Shinigami jest w stanie wykonać na dystans piętnastu metrów, natomiast im więcej Reiatsu wprowadzi w zaklęcie tym z gorętszych ścian płomieni będzie składać się Bakudou.
Gest: Zetknięcie ze sobą opuszków palców tworząc z dłoni "piramidkę".
#25 - Hea (Uścisk)
Inkantacja: Wyleć! Rozbij wazon przeznaczenia, zwiąż wroga mego cienia! Zaklęcie wiążące numer dwadzieścia pięć - Hea!
Opis: Z palca Shinigami wylatuje pnącze, które owija się wokół przeciwnika związując go umiejętnie za ręce, następnie nogi, a na końcu szyję, którą ściska mocno dusząc go. Zaletą zaklęcia jest szybkie wykonanie oraz fakt, że jest w stanie nie tylko uwięzić oponenta, ale także go zabić co nie jest tak częste, wśród Bakudou. Za to płaci zasięgiem wykonania, który wynosi zaledwie dziesięć metrów. Im więcej wprowadzimy Reiatsu w zaklęcie tym mocniejsze będzie pnącze oraz silniejszy większy będzie zacisk na szyi, a zatem i skuteczniejsze duszenie.
Gest: Wskazania celu palcem.
#26 - Nekutai Rensa (Wiążące Łańcuchy)
Inkantacja: Z ziemi naszej wyjdźcie, by nędznika spowić! Zaklęcie wiążące numer dwadzieścia sześć - Nekutai Rensa!
Opis: Z ziemi tuż pod stopami wroga wystrzeliwuje kilka łańcuchów, które obwiązują jego nogi, ręce oraz korpus, dość skutecznie przytwierdzając go do ziemi. Im więcej Shinigami użyje, tym mocniejsze i trudniejsze są one do rozerwania. Maksymalny zasięg wykorzystania Nekutai Rensa to siedemnaście metrów i działają one z prawidłową szybkością w każdym środowisku, co czyni je bardzo przydatnym Kidou w arsenale każdego Boga Śmierci.
Gest: Przyłożenie dłoni do ziemi.
#27 - Baikyuu Genshuku (Wzmożona Grawitacja)
Inkantacja: Ściśnij, pokaż ciężar świata i zmuś, by legli na nim. Nie oprą się mocy! Zaklęcie wiążące numer dwadzieścia siedem - Baikyuu Genshuku!
Opis: Oryginalne zaklęcie, która pozwala na zwiększenie na pewnym obszarze grawitacji tak, aby słabsi przeciwnicy zostali wbici w podłoże, natomiast Ci twardsi mieli utrudnione poruszanie. Minimalnym terenem, na którym możemy zwiększyć siłę ciążenia jest kwadrat o wymiarach metr na metr. Im więcej Reiatsu wprowadzimy w zaklęcie tym większy może to być obszar (jednak ta wielkość zwiększa się bardzo powoli), a także tym siła grawitacji staje się silniejsza. To potężnie Kidou ma, jednak wadę, a mianowicie zasięg, który wynosi maksymalnie jedynie siedem metrów.
Gest: Energiczne uderzenie pięścią w podłoże równocześnie z ostatnimi słowami inkantacji.  
#28 - Aigo Engo (Duch Mrozu)
Inkantacja: Z mroku wyłania się duch, mróz posyła na świat, zgiń - otwieram bramę! Zaklęcie wiążące numer dwadzieścia osiem - Aigo Engo!
Opis: To Bakudou opiera się na żywiole lodu oraz wiatru. Przed Shinigami tworzy się brama wielkości okna, otwiera się po wykrzyknięciu ostatnich słów inkantacji, a z niej wieje okrutny mróz w jedną stronę. Powoli zamraża wszystko przed sobą, spowalnia też ruchy celu. Można sterować manualnie tym "oknem" przekręcając je w różne strony za specjalne rączki z Reiatsu. Wadą tej techniki jest to, iż może ją przejąć także przeciwnik. Kolejnym minusem zaklęcia jest fakt, że używając go musimy stać w miejscu trzymając naszą wyrzutnię mrozu, przez co jesteśmy narażeni na ataki z innych stron. Te wady rekompensuje zasięg, na który można zamrażać przy użyciu Aigo Engo, bowiem wynosi on, aż dwadzieścia pięć metrów, a lód który tworzy to zaklęcie jest wyjątkowo twardy, szczególnie gdy użytkownik wprowadzi w Kidou większe ilości Reiatsu, niż minimalne.
Gest: Skurczenie palców jakby czegoś się łapano.
#29 - Genkotsu (Łapka Cienia)
Inkantacja: Łapo wynurzająca się z czeluści ziemi, złap go! - zaklęcie wiążące numer dwadzieścia dziewięć - Genkotsu!
Opis: Zaklęcie obok celu tworzy dwie ręce wytworzone z cienia, które owijają cień przeciwnika. W ten sposób ciało oponenta, również zostaje związane i nie może się poruszać. Ogromnym plusem Genkotsu jest element zaskoczenia, bowiem mało kto zwraca uwagę na swój cień podczas walki, więc większość zostanie unieruchomiona nawet o tym nie wiedząc. Zaklęcie posiada, jednak swą ogromną wadę, mianowicie gdy nie ma światła, nie ma też cienia, więc w niektórych warunkach zwyczajnie nie będzie można z niego skorzystać. Co do zasięgu to wynosi on przeciętne jak na numer piętnaście metrów.
Gest: Położenie dłoni na ziemi.
#30 - Shitotsusansen (Dziobiący potrójny rozbłysk)
Inkantacja: Ptaku rzucający na trzykroć świetliste odbicie, zamiast cienia przyjdź mi z pomocą. Zaklęcie wiążące numer trzydzieści - Shitotsusansen!
Opis: W dłoni rzucającego generowana jest skrząca żółta energia, którą należy narysować w powietrzu odwrócony trójkąt. Z jego wierzchołków wystrzeliwują trzy prostokątne pociski odrzucające i przygważdżające cel do najbliższej płaskiej powierzchni. Dwa prostokąty unieruchamiają po jednym ramieniu, natomiast trzeci uderza w brzuch. Zaklęcie to wymaga odpowiedniej precyzji, aby zadziałało, a także odpowiedniego ukształtowania terenu, bowiem potrzebna jest przeszkoda, do której Shinigami przybije wroga. W zamian za to wiążące pociski są bardzo szybkie oraz mają bardzo dobry zasięg trzydziestu metrów.
Gest: Narysowanie w powietrzu odwrócony trójkąt.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
CZarasavatar

Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
372/372  (372/372)
Punkty Reiatsu:
586/685  (586/685)

PisanieTemat: Re: Kidou   2018-06-22, 10:45

#31 - Koori Hako (Szklana Klatka)
Inkantacja: Śnieg pokrywa ziemię, pan mrozu użycza swej mocy. Istota w zimnie uwięziona pomocy szuka. Chłód skuwa na wieki to co poruszone było. Pan lodu więźnia nie wypuszcza. Przeciwniku zimna bój się mrozu, który Cię pochłonie. Zaklęcie wiążące numer trzydzieści jeden - Koori Hako!
Opis: Po wykonaniu zaklęcia na podłożu w wyznaczonym przez Shinigami obszarze wytwarza się biały kwadrat, który wygląda jakby został narysowany kredą. Po tym z tych linii wystrzeliwują ściany, wraz z sufitem tworząc wokół celu szklany sześcian, który od razu po tym wypełnia się lodem zamrażając uwięzione w nim osoby. Podstawowym obszarem na jakim działa Koori Hako jest kwadrat o wymiarach dwa metry na dwa metry, jednak zwiększając ilość Reiatsu użytą do wytworzenia Szklanej Klatki możemy ten obszar zwiększyć, a także sprawić, by lód był twardszy. Ogromną zaletą tego zaklęcia jest fakt, że można zamknąć w nim za jednym razem więcej, niż jedną osobę piekąc więcej, niż jedną pieczeń na jednym ogniu. Wadą, natomiast jest niski zasięg, bowiem tego Bakudou może być użyte maksymalnie dziesięć metrów od użytkownika.
Gest: Zakreślenie palcem kwadratu na podłożu jednoczesne z inkantowaniem.
#32 - Shibireyubi (Paraliżujący palec)
Inkantacja: Sen co zmorzył mocarza w czerni nocy wędruje ku mnie. Zaklęcie wiążące numer trzydzieści dwa - Shibireyubi!
Opis: Zaklęcie dotykowe wymagające przyłożenie palców na czoło celu, co skutkuje całkowitym fizycznym paraliżem. Warunkiem udanego rzucenia zaklęcia jest posiadanie wyższego Reiatsu od tego kogo chce się uśpić.
Gest: Dotknięcie czoła celu złączonymi palcami wskazującym i środkowym.
#33 - Maisō shizen (Pogrzeb natury)
Inkantacja: Ziemio, ukoronowana matką wszelkich ludów i całego świata naturalnego i sztucznego. Ukaż swą moc, przywróć harmonię chłonąc decydenta, spacyfikuj barbarzyńce wracając swojemu dziełu pokój. Zaklęcie wiążące numer trzydzieści trzy  - Maisō shizen!
Opis: Ziemia na wyznaczonym przez Shinigami terenie (nie dalej niż dziesięć metrów d użytkownika) zmienia się w ruchome piaski (w podstawowej formie cztery metry średnicy, oraz około pół metra głębokości, na tym terenie wszyscy prócz rzucającego mają duże problemy z poruszaniem się), przedmioty wciągane są na samo dno.  Po minucie ziemia zaczyna znów „zastygać” i zmieniać są formę na stałą, zniewalając to co w niej ugrzęzło.
Wzmacniając zaklęcie można zwiększyć wielkość „sadzawki”, głębokość, materiał (podstawowo jest to twarda gleba), czas zastygnięcia (zmniejszanie lub zwiększanie od czasu rzucenia), wybranie osób lub rzeczy na które zaklęcie będzie działać lub nie.
Gest: Uderzanie otwartą dłonią w podłoże podczas całej inkantacji.
#34 - Koujoujisshuu (Więzienie Reiatsu)
Inkantacja: Ciężar grzechu duchy ziemi wzywa! Przyjdźcie i uwięźcie grzesznika! Zaklęcie destrukcyjne numer dwadzieścia sześć - Koujoujisshuu!
Opis: Po wykonaniu odpowiednich znaków, przeciwnik w parę setnych sekundy - zależy od wytrenowania osoby - jest zamknięty w więzieniu w kształcie kopca kreta, jest ono z ziemi. Wchłania Reiatsu przeciwnika, a wykonawca wchłania je. Można ją zniszczyć od środka mocnym uderzeniem albo dobrym zaklęciem - powyżej 30 numeru. Co ważne, aby móc pobierać Reiatsu musimy dotykać, którejś ze ścian kopca. Co do pobierania energii, to zabierana jest jedna czwarta punktów Reiatsu jakie włożyliśmy w zaklęcie na turę od jednej osoby, więc im więcej istot zamkniemy w środku, tym większy profit. Tego Bakudou możemy użyć na zasięg maksymalnie dziesięciu metrów od siebie, a im więcej włożymy w nie energii, tym twardsze będą ziemne ściany z jakich jest złożone.
Gest: Nakreślenie palcem w powietrzu symboli tworzących nazwę zaklęcia.
#35 - Hatsukanezumi (Powłoka Ognia)
Inkantacja: Ciepło twe mą pociechą, a dla wroga zwiastun bólu.  Duchu niebiańskich płomieni - obejmij mnie! Zaklęcie destrukcyjne numer trzydzieści pięć - Hatsukanezumi!
Opis: Shinigami staje cały w ogniu, który go nie parzy, ponieważ wytwarza jednocześnie wokół siebie powłokę ochronną z Reiatsu. W ten sposób podczas gdy przeciwnik zaatakowałby go wręcz - sam poparzyłby się. Technika ma zdolności pochłaniania Reiatsu to dzieje z atakami Hadou i ciosami modyfikowanymi Reiatsu: powłoka absorbuje ich część i sama się w ten sposób wzmacnia. Może pochłonąć całkowicie Kidou do piętnastego numeru, z reszty zabierze tylko część ich siły, a resztą użytkownik oberwie. Oczywiście sytuacja jest tu płynna, bowiem w wypadku użycia większej ilości Reiatsu na Hatsukanezumi, lub zdecydowanie się na wykonanie go bez inkantacji zdolność absorpcyjne będą stosownie się zmniejszać lub zwiększać. Największą wadą tego Bakudou jest fakt, że korzystając z niego Shinigami nie może się poruszać cały czas wykonując gest.
Gest: Złożenie dłoni jak do modlitwy.  
#36 - Su (Sieć)
Inkantacja: Oplącz go pająku mały, nie daj ruszyć mu się wcale. Zaklęcie wiążące numer trzydzieści siedem - Su!
Opis: Shinigami wystrzeliwuje promień w powietrze, a te rozwierają się tworząc sieci, które opadając kierują się na cel, by go uwięzić przy ziemi. Łatwa do przecięcia sieć, jest skuteczna na Hollowy, które łatwo dają się w nią złapać i stają się unieruchomienie. Zaklęcie to jest dobre na silne, acz wolne jednostki, bowiem lecąca z góra sieć dla mobilnych celów jest łatwa do uniknięcia. Oczywistą wadą jest także to, że w pomieszczeniach zamkniętych nie da się wykorzystać tego Bakudou. Te wady rekompensuje zasięg trzydziestu metrów oraz fakt, że przeciwnik nie posiadający ostrzy, którego trafimy siecią będzie miał duży problem, bowiem wyplątanie się z niej jest sporym wyzwaniem. Im więcej Reiatsu zapłacimy za to zaklęcie tym sieć będzie trwalsza oraz większa.
Gest: Zetknięcie ze sobą koniuszków palców i ich gwałtowne rozpostarcie wraz z końcem inkantacji.
#37 - Tsuriboshi (Wisząca gwiazda)
Inkantacja: Gęsta woda kształt swój pamiętają. Nie przepuści nikogo, nie opuści nikogo. Zaklęcie wiążące numer trzydzieści siedem - Tsuriboshi!
Opis: Zaklęcie kojarzy mi się z komiksami o Spidermanie. Tworzy ono coś podobnego do ameby, której końce przylepiają się do okolicznych budynków, tworząc zgrabną siatkę ratunkową, zapewniającą bezpieczny upadek.
Gest: Wyciągnięcie otwartej dłoni w stronę, w którą ma wylecieć zaklęcie.
#38 - Keimusho Gaito (Kaftan Zacisku)
Inkantacja: Wolność ucieka, nie widać kresu. Ucisk rośnie, pęta zaciskają się bez końca. Wróg pana przeznaczenia uwięziony wyzionie ducha. Gdy władca woli zadecyduje pęta zacisną się jeszcze mocniej nic nie pozostanie do kolejnego dnia świtania. Więzienie w płaszczu stworzone nie może być przez wroga przeznaczenia przezwyciężone. Zaklęcie wiążące numer trzydzieści osiem - Keimusho Gaito!
Opis: Shinigami wykonując to zaklęcie wystrzeliwuje w przeciwnika błękitny pocisk, wyglądający jakby składał się z lepkiej masy. Po trafieniu oponenta w korpus ten otacza go materializując się w kaftan, obejmujący go od szyi do pasa. Wadą zaklęcia jest fakt, że Bakudou to nie unieruchamia naszego celu, a jedynie blokuje jego ręce.  Zaletą jest to, że przełamanie Keimusho Gaito jest trudne, a zasięg trzydziestu metrów, na który możemy je rzucać imponujący.
Gest: Okręcenie ramion wokół tułowia i ich gwałtowny wyrzut na boki wraz z końcem inkantacji. Kaftan wystrzeliwuje w kierunku, w który shinigami był odwrócony w chwili wyrzutu ramion.
#39 - Enkosen (Okrągła tarcza)
Inkantacja: Wirujące koło dające ochronę. Wzleć przede mnie i skrusz o siebie klingi wrogie. Zaklęcie wiążące numer trzydzieści dziewięć - Enkosen!
Opis: Kolejne Bakudou polegające na tworzeniu tarczy z Reiatsu. Tym razem jest to zasłona w kształcie elipsy osłaniająca użytkownika od stóp po sam czubek głowy. Przybiera ona kolor energii użytkownika i jest charakterystycznie przejrzysta, co wcale nie sprawia, że jest słaba. Wręcz przeciwnie, Enkosen jest wyjątkową wytrzymałą tarczą, która w podstawowej wersji może wytrzymać ataki do poziomu Hadou numeru pięćdziesiątego. Zwiększenie ilości energii jaką przekażemy na to Kidou jeszcze bardziej zwiększa jego zdolności obronne, niestety z drugiej strony pozbawienie go inkantacji działa zgoła odwrotnie.
Gest: Wyciągnięcie otwartej dłoni przed siebie.
#40 - Obasan (Dotyk)
Inkantacja: Z mrocznych czeluści wąż się wynurzy i dotknie twojej szyi - wiąż - duś! Zaklęcie wiążące numer czterdzieści - Obasan!
Opis: To zaklęcie kontaktowe, Shinigami musi wymówić wpierw inkantację, a potem znaleźć się na tyle blisko przeciwnika, by dotknąć jego szyi, wtedy z jego palca wylatuje jakby podwójny wąż, który łączy się głowami i  obejmuje szyję wroga tworząc coś na kształt obroży natomiast, po wymówieniu komendy "wiąż", natomiast ta zaciska się na niej po wymówieniu przez Shinigami słowa "duś". Trudno się z tego Bakudou uwolnić, szczególnie że stopniowo pozbawia przeciwnika dostępu do powietrza. Im więcej Reiatsu użytkownik wprowadzi w zaklęcie tym wytrzymalsza będzie obroża, a zacisk będzie mocniejszy,
Gest: Dotknięcie palcem szyi celu.  
#41 - Koori Tate (Lodowa Tarcza)
Inkantacja: Śnieg zamroczy twój wzrok! Lód ochroni moje ciało! Zaklęcie wiążące numer trzydzieści dziewięć - Koori Tate!
Opis: W czasie wypowiadania inkantacji na polu walki wieje lekki zimny wiatr. Gdy wypowiadający skończy inkantacje przed nim tworzy się lodowa tarcza, osłaniająca całą jego posturę. Blokada ta jest bardzo silna i chroni przed atakami do mocy na poziomie Hadou o numerze pięćdziesiątym. Oczywiście większa ilość Reiatsu wypełniająca tarczę jeszcze zwiększy jej wytrzymałość, natomiast brak inkantacji znacznie osłabi.
Gest: Narysowanie palcem w powietrzu znaków tworzących nazwę zaklęcia.
#42 - Kusariwana (Łańcuchowe sidła)
Inkantacja: Sidła sprytne metalem brzęczące. Przed wzrokiem nieprzyjaciela ukryte, czyhające i czekające na krok nieostrożny. Zaklęcie wiążące numer czterdzieści dwa - Łańcuchowe sidła!
Opis: Shinigami przesyła reiatsu do podłoża, na którym przez chwilę świeci niebieski znak układający się w nazwę zaklęcia. Po jego zniknięciu, nadepnięcie na pułapkę wyzwoli drobne łańcuchy, które oplatają stopę nieszczęśnika mającego pecha postawić nogę w niewłaściwym miejscu. Pomimo niepozornego wyglądu, łańcuchy są bardzo mocne i trudno je przerwać.  Kido potrzebuje jednak momentu na aktywację, co może umożliwić czujnemu przeciwnikowi uskoczenie poza zasięg rażenia. Nieaktywowane zaklęcie utrzymuje się w podłożu od godziny do nawet kilku dni w zależności jak silny jest rzucający.
Gest: Przyłożenie dłoni do ziemi.

#43 - Hiwana (Ogniste sidła)
Inkantacja: Sidła sprytne ogniem buhające. Przed wzrokiem nieprzyjaciela ukryte, czyhające i czekające na krok nieostrożny. Zaklęcie wiążące numer czterdzieści trzy - Hiwana!
Opis: Shinigami przesyła reiatsu do podłoża, na którym przez chwilę świeci czerwony znak układający się w nazwę zaklęcia. Po jego zniknięciu, nadepnięcie na pułapkę wyzwoli słup ognia dysponujący podobną mocą co hadou nr. 35. Kido potrzebuje jednak momentu na aktywację, co może umożliwić czujnemu przeciwnikowi uskoczenie poza zasięg rażenia. Nieaktywowane zaklęcie utrzymuje się w podłożu od godziny do nawet kilku dni w zależności jak silny jest rzucający.
Gest: Przyłożenie dłoni do ziemi.

#44 - Jinpuuwana (Sidła wichru)
Inkantacja: Sidła sprytne huraganem tchnące. Przed wzrokiem nieprzyjaciela ukryte, czyhające i czekające na krok nieostrożny. Zaklęcie wiążące numer czterdzieści cztery - Jinpuuwana!
Opis: Shinigami przesyła reiatsu do podłoża, na którym przez chwilę świeci biały znak układający się w nazwę zaklęcia. Po jego zniknięciu, nadepnięcie na pułapkę potężne uderzenie powietrza mogące posłać dorosłego mężczyznę nawet kilkanaście metrów w górę. Kido potrzebuje jednak momentu na aktywację, co może umożliwić czujnemu przeciwnikowi uskoczenie poza zasięg rażenia. Nieaktywowane zaklęcie utrzymuje się w podłożu od godziny do nawet kilku dni w zależności jak silny jest rzucający.
Gest: Przyłożenie dłoni do ziemi.
#45 - Kageshihai (Kontrola Cienia)
Inkantacja: Krzyk nienarodzonego, głos opuszczonego, szept zapomnianego. W cieniu połączone, z cienia wychodzące. Zaklęcie wiążące numer czterdzieści cztery - Kageshihai!
Opis: Jest to zaklęcie przechwycenia cienia przeciwnika dzięki czemu można kontrolować jego ruchy przez około pól minuty, jest jeden haczyk ponieważ jeśli spróbujesz zaatakować przeciwnika - on zrobi to samo. Problemem tego Bakudou jest fakt, że bez światła nie może być cienia, więc w konkretnych nie można z niego skorzystać. Co do zasięgu jest to dwadzieścia metrów, natomiast prędkość cienistej macki jest naprawdę imponująca.
Gest: Przyłożenie dłoni do dowolnej powierzchni, z której następnie wystrzeliwuje cienista macka pędząca w kierunku cienia przeciwnika.
#46 - Goshin Tengoku (Niebiańska protekcja)
Inkantacja: Moc mnie otula, moc mnie broni. Ogień, metal i błyskawica tknąć mnie już nie zdołają. Zaklęcie wiążące numer czterdzieści sześć - Goshin Tengoku!
Opis: Kolejne Bakudou mające na celu ochranianie całego ciała Shinigami. To jest, jednak o tyle lepsze od pozostałych, że nie blokuje jego ruchów, a jedynie wytwarza zbroje z Reiatsu, z którą użytkownik może swobodnie się poruszać.
Gest: Splecenie palców dłoni na wysokości serca. Jest w stanie odeprzeć ataki o wysokim poziomie, w tym Hadou do dwudziestego numeru oraz solidne ataki fizyczne, z mocniejszych ciosów pochłonie tylko część impetu, a te naprawdę potężne wejdą w Goshin Tengoku jak w masło. Nie mniej jest to zaklęcie, które ubezpiecza w walce w zwarciu tych Shinigami, którzy nie czują się zanadto wytrzymali i w tym jest wyjątkowo pożyteczne. Oczywiście wprowadzając większe ilości pokłady Reiatsu w zbroję zwiększymy jej możliwości, ale nie recytując inkantacji sprawimy, że ta będzie znacznie cieńsza.
#47 - Ichidan (Wyzysk Ducha)
Inkantacja: Słońce więzy zacieśnia i z wroga ducha wyciąga. Siłę i wolę złamie pierścień światła. Zaklęcie wiążące numer czterdzieści siedem - Ichidan!
Opis: Zaklęcie działające na dusze z niskim poziomem energii duchowej. Czar tworzy pierścień pieczętujący wstrzymujący wszelkie ruchy przeciwnika. Dużą zaletą zaklęcia jest fakt, że blokuje ona korzystanie z Reiatsu, więc można wydostać się z niego jedynie przy użyciu brutalnej siły. Niestety zapieczętowanie energii jedynie słabych jednostek będzie trwało długo, istoty o potężnej mocy zostaną w tej kwestii zablokowane jedynie na chwilę.
Gest: Dotknięcie palcem piersi celu.
# 48 - Genkaku (Iluzja)
Inkantacja: Pryzmat barwy łudzące tkający wzrok mego wroga omami i do jego gniewu mnie ochroni. Zaklęcie wiążące numer czterdzieści osiem - Genkaku!
Opis: Po wypowiedzeniu inkantacji wokół Shinigami pojawia się jego od dwóch do czterech doskonałych klonów. Są to jedynie optyczne iluzje, którym jednak drogą mentalną Shinigami może nakazać wykonanie konkretnej czynności, jak choćby pobiegnięcie do przodu czy położenie się. W zależności od siły rzucającego klony utrzymują się od kilku minut do nawet kilku godzin.
Gest: Przyłożenie palca wskazującego i środkowego do czoła.
#49 - Yami (Ciemność)
Inkantacja: Słowa których już nie wypowiesz, dźwięki których już nie usłyszysz, obrazy, których już nie zobaczysz. Zabieram ci to i w otchłani pieczętuję! Zaklęcie wiążące numer czterdzieści dziewięć - Yami!
Opis: Wyjątkowo paskudne Kidou pieczętujące zmysły celu. Wymaga kontaktu dotykowego i zapieczętowanie każdego kolejnego zmysłu zajmuje kilka sekund, co sprawia, że w normalnej walce zaklęcie jest bardzo trudne do użycia. Zapieczętowanie zmysłu będzie trwało w zależności od tego ile Reiatsu Shinigami użył i z jak silnym przeciwnikiem się mierzy.
Gest: Dotknięcie palcem czoła celu.  
#50 - Yomi Numa (Bagna zaświatów)
Inkantacja: Ziemia się zmienia, ziemia się przekształca. Stopa śliska bądź grząska, wybór do mnie należy. Zaklęcie wiążące numer pięćdziesiąt - Yomi Numa!
Opis: Zaklęcie polega na pokryciu od kilku do kilkudziesięciu metrów kwadratowych powłoką Reiatsu, która w zależności od woli rzucającego może być albo bardzo śliska, albo bardzo lepka. W obu przypadkach poruszanie się na obszarze jest mocno utrudnione. Obszar jaki pokrywa Shinigami nie może znajdować się od niego dalej, niż dziesięć metrów.
Gest: Położenie dłoni na ziemi.
#51 - Tamashii genkai (Więź dusz)
Inkantacja: Dwie gliniane lalki łańcuchem związane. Szepczą tajemnice innym nie przeznaczone. Zaklęcie wiążące numer pięćdziesiąt jeden - Tamashii genkai!
Opis: Rzucający Kidou może połączyć się z jedną osobą telepatyczną więzią umożliwiającą komunikację za pomocą myśli. Naraz można być połączonym tylko z jedną osobą i zasięg telepatii w zależności od wprawności rzucającego wynosi od kilkuset metrów do kilkunastu kilometrów.
Gest: Położenie dłoni na ramiona celu i patrzenie mu w oczy podczas wypowiadania inkantacji.
#52 - Hikaritate (Świetliste tarcze)
Inkantacja: Światła strażnika, co życie swe marne w służbie straceńczej oddał. Chrońcie mnie! Nie pozwólcie, aby dotyk plugawy na mnie opadł. Zaklęcie wiążące numer pięćdziesiąt dwa - Hikaritate!
Opis: Wokół rzucającego pojawiają się cztery świetliste puklerze powoli obracające się w powietrzu, które natychmiast przyspieszają, gdy w użytkownika wycelowany zostanie atak. Potrafią zablokować silne ciosy fizyczne oraz energetyczne do poziomu Hadou o numerze sześćdziesiątym piątym. Do tego siłę obrony możemy zwiększyć wprowadzając w zaklęcie więcej Reiatsu. Niestety gdy zrezygnujemy z inkantacji zdolności defensywne Hikaritate zostaną obniżone.
Gest: Przyłożenie pięści do otwartej dłoni na wysokości serca.
#53 - Kobushi Kyojin (Pięść olbrzyma)
Inkantacja: Sędzio co w niebieskim dworze zasiadasz, zwróć się ku grzesznikowi na egzekucję skazanemu. Wyciągnij ku niemu swą dłoń i zmiażdż!
Po dokończeniu inkantacji nad Shinigami pojawia się gigantyczna łapa, która błyskawicznie rzuca się do celu chwytając go w paluchy. Jej rozmiary są tak wielkie, że zwykły człowiek zniknie w środku zaciśniętej pięści, więc zostaje uwięziony całkowicie i to w dość brutalny sposób, bo jeśli brak mu siły, żeby oprzeć się zaciskowi to to Bakudou może zrobić z niego nawet miazgę. Wadą zaklęcia jest niski zasięg jak na ten numer, bowiem Pięść Olbrzyma jest w stanie sięgnąć po przeciwnika maksymalnie do piętnastu metrów od użytkownika. Im więcej Shinigami wprowadzi Reiatsu w zaklęcie tym silniejsza i wytrzymalsza będzie ręka, a zatem nieszczęśnikowi, na którym użyto obushi Kyojin będzie miał mniejsze szanse na ucieczkę, a nawet przeżycie.
Gest: Uniesienie ramienia z zaciśniętą pięścią.
#54 - Orishoumei (Klatka gromów)
Inkantacja: O wężu niebiosa przemierzający, władco błyskawicy, sędzio srogi dusze niegodne osądzający. Uwięź heretyka i skaż go na cierpienie. Zaklęcie wiążące numer pięćdziesiąt cztery.
Opis: Z ziemi, wokół celu, wyłania się sześć kamiennych słupów pomiędzy którymi przebiegają wyładowania elektryczne. Znajdujący się wewnątrz klatki zostaje silnie porażony i sparaliżowany. Im potężniejszy użytkownik oraz im więcej Reiatsu zostanie wprowadzone w zaklęcie tym większe będą słupy, a także tym potężniejsze wyładowania elektryczne, które mogą doprowadzić nawet do zgonu słabszego przeciwnika. Wadą zaklęcia jest maksymalny zasięg, bowiem tego okrutnego Bakudou Shinigami może użyć jedynie na dystans piętnastu metrów, co jak na numer Kidou nie jest imponującym wynikiem.
Gest: Uniesienie ramion i energiczne opuszczenie je na ziemię wraz z końcem inkantacji.
#55 - Futago Kagami (Lustrzany bliźniak)
Inkantacja: Duchu z lustra na mnie patrzący, przejdź do świata mego i wspomóż mnie swą mocą. Stań przy mnie naprzeciw wroga wspólnego. Trud i ból ze mną dziel abyśmy chwały mogli się przyoblec. Zaklęcie wiążące numer pięćdziesiąt pięć - Futago Kagami!
Opis: Tworzy sobowtóra rzucającego, którego możliwości są jednak znacznie ograniczone względem oryginału. Klon dysponuje zaledwie połową możliwości fizycznych oryginału i o ile zachowuje sprawności w posługiwaniu się bronią, tak nie jest w stanie korzystać z Kidou, ani z innych technik opartych na Reiatsu. Nie potrafi także mówić i jest w stanie wykonywać tylko proste rozkazy. W zależności od siły rzucającego klon utrzymuje się przy życiu od pięciu minut do paru godzin.
Gest: Wyciągnięcie ramienia w bok z otwartą dłonią, która po ukończeniu inkantacji będzie stykać się z dłonią klona stworzonego w tej samej pozycji którą miał Shinigami podczas inkantowania.
#56 Orochi Hisen (wodospad wielkiego węża)
Inkantacja: Osiem głów splecionych razem z ośmioma ogonami, Przybądźcie na me wezwanie. Zaklęcie wiążące numer pięćdziesiąt sześć - Orochi Hisen!
Opis: Dłoń rzucającego zaczyna oplatać aura przypominająca węża. Kiedy dłoń wjedzie w kontakt z ziemią, wyłania się z niej osiem wielkich węży, które zaczynają pościg za wybranym, cel bądź celami. Kiedy złapią przeciwnika, zaczynają zaciskać się na nim. Węże poruszają się bardzo szybko, jednak ich koniec zawsze pozostaje w ziemi, a zasięg, na który mogą się wyciągnąć wynosi dwadzieścia pięć metrów. Im więcej Reiatsu skupi użytkownik, by wykonać to Kidou tym twardsza będzie łuska bestii nasłanych na wrogów.
Gest: Splecione palce obydwu dłoni razem na wysokości ust.
#57 - Seki Kyoukai (Odpychająca bariera)
Inkantacja: Siło boska roztocz nade mną welon swej mocy. Zatrzymaj i odrzuć ciosy we mnie skierowane. Zaklęcie wiążące numer pięćdziesiąt siedem -
Opis: Kidou to jest rozwinięciem Bakudou o nazwie Seki. Tym razem tworzy on tarczę białego Reiatsu, która jest w stanie odepchnąć każdy atak, o ile jego siła nie będzie zbyt drastyczna. Blokada ta osłania użytkownika od samych stóp po czubek głowy i broni przed całkiem silnymi ciosami fizycznymi, a także tymi opartymi na Reiatsu na poziomie Hadou do czterdziestego numeru. W przypadku tych drugich jest to o tyle zmyślne zaklęcie, ze odbija wszystko co w nie trafi, więc oponent może przy odrobinie szczęścia oberwać atakiem, który sam na nas posłał. Do tego możemy zwiększyć wytrzymałość tarczy wprowadzając w nią większe ilości Reiatsu. Jeśli, jednak będziemy się spieszyć i zrezygnujemy z inkantacji to tarcza nie będzie taka twarda jak to zakłada teoria.
Gest: Zetknięcie ze sobą zaciśniętych pięści na wysokości serca.
#58 - Kakushitsuijaku (Przyzwanie tropiących wróbli)
Inkantacja: Serce południa, oko północy, czubek palca zachodu, pięta wschodu, przybądźcie z wiatrem i odejdźcie z deszczem. Zaklęcie wiążące numer pięćdziesiąt osiem - Kakushitsuijaku!
Opis: To skomplikowane zaklęcie, które tropi i lokalizuje osobę z energią duchową, na której jest skupiona osoba rzucająca zaklęcie. Aby aktywować zaklęcie trzeba narysować koło podzielone na cztery części i w każdej dany znak (czyli serce, oko, czubek palca i pięta w znakach). Po wykonaniu obrzędowego zaklęcia (inkantacji) rysunek zaczyna świecić niebieskim światłem, następnie pojawiają się cyfry prawdo tworzące długość i szerokość geograficzną, czyli położenie na świecie osoby na której jest się skupionym.
Gest: Obrysowanie własnym reiatsu symbolu zaklęcia na dowolnej powierzchni.
#59 - Tamashīnokyōen (Uczta na duszach)
Inkantacja: Z matki zrodzony, przez ojca wyklęty. Ziemia przyjmie gdy niebiosa odrzucą. Pod kojącą osłoną liści nieprzemijającej apatii legnij swoją powłokę. Nic nie ucieknie przed klęską głodu! Zaklęcie wiążące numer pięćdziesiąt dziewięć -  Tamashīnokyōen!
Opis: Jedno z niewielu zaklęć bezpośrednio wpływające na rezerwy Reiatsu. Przy ostatniej fazie zaklęcia przy ruchu rąk przypominającym machnięcie skrzydeł wyrzucana są z obu stron wiązki sinych pnączy, obejmujących ogółem obszar 180 stopni przed rzucającym. Jeżeli obie wiązki trafią ten sam cel - zostaje on pozbawiony dwukrotności Reiatsu jakie włożył Shinigami w użycie tego zaklęcia oraz na krótki czas uniemożliwia korzystanie z jakichkolwiek specjalnych zdolności. Wadą zaklęcia jest zasięg, bowiem pnącza sięgają na zaledwie piętnaście metrów.
Gest: Lewa dłoń obejmuje nadgarstek prawej. Ruch kolisty dwóch palców zgodnie ze wskazówkami zegara, potem w drugą. Od szczytu nakreślić lewą stronę podkowy do góry, i wykonać całość w drugą stronę. Przyłożyć splecione dłonie do klatki piersiowej, wyrzucić je gwałtownie do tyłu - a na końcu kolistym ruchem do przodu.
#60 - Sekimarui (Okrągła bariera)
Inkantacja: Sfera miękka w swym objęciu trzyma i nie wypuszcza. Zaklęcie wiążące numer sześćdziesiąt - Sekimarui!
Opis: Otacza cel barierą przypominającą olbrzymią bańkę, którą rzucający może dowolnie kierować, posyłając uwięzionego przeciwnika gdzie tylko ma ochotę lub po prostu nie wypuszczając go ze środka, bowiem bańka od środka jest bardzo trudna do przebicia.
Gest: Wskazanie otwartą dłonią na cel, który musi znajdować się tuż obok, aby zaklęcie zadziałało.
#61 - Rikujou Kourou (Ograniczenie sześciu prętów światła)
Inkantacja: Grzmoty powozu, szczelino kołowrotka, podzielcie to światło na sześć. Zaklęcie wiążące numer sześćdziesiąt jeden - Rikujou Kourou!
Opis: Potężne, a także stosunkowo popularne zaklęcie wiążące. Shinigami wskazuje swój cel, wokół tego pojawia się sześć świetlistych płyt, które naraz uderzają w przeciwnika. Nie czynią mu, jednak żadnej krzywdy, poza tym że całkowicie paraliżują ruchy jego ciała, pozostawiając mu jedynie zdolność do mowy. Im więcej użytkownik wprowadzi Reiatsu w Rikujou Kourou tym trwalsze będą płyty, a więc i trudniej będzie je z niszczyć co jest równoznaczne z wydostaniem się z Bakudou. Zaklęcie można rzucić na maksymalny zasięg piętnastu metrów.
Gest: Wskazanie palcem celu.  
#62 - Hyapporankan (Ogrodzenie stu kroków)
Inkantacja: Brąz i srebro. Stal i złoto. Złączone w sobie rosną i mnożą się w sile. Wystrzelcie i ogrodźcie wrogów mych. Zaklęcie wiążące numer sześćdziesiąt dwa - Hyapporankan!
Opis: Zaklęcie to tworzy w ręce Shinigami palik długości około półtorej metra, który po rzuceniu nim mnoży się na potęgę. Paliki mają nikłą zdolność do przebijania ciała, więc nie zadają dużych obrażeń, jednak mogą wbić się w cokolwiek innego przygważdżając przeciwnika do najbliższej powierzchni płaskiej. Przeciętny użytkownik jest w stanie wytworzyć kilkadziesiąt palików, natomiast im lepszy rzucający oraz im więcej Reiatsu zostanie wprowadzone w zaklęcie tym ich będzie więcej, a także tym bardziej twarde będą. Zasięg skutecznego rażenia przy użycia tego Kidou to dwadzieścia pięć metrów.
Gest: Złączenie dłoni pomiędzy którymi tworzony zostaje palik.
#63 - Sajo Sabaku (Zamknięcie niewolniczych łańcuchów)
Inkantacja: Kowalu! Wykuj na nowo ogniwa wiążące zło. W ogniu i wodzie zrodzi się moc bestię zniewalająca. Zaklęcie wiążące numer sześćdziesiąt trzy -  Sajo Sabaku!
Opis: Shinigami przy użyciu tego zaklęcia spod stóp swego celu wystrzeliwuje łańcuch, co prawda tylko jeden, ale za to bardzo gruby. Ten oplata wroga od kostek po sam korpus wiążąc w silny i dość bolesny sposób. Zaklęcie można wykonać na maksymalnie piętnaście metrów, a im więcej wprowadzimy w nie Reiatsu tym większa będzie wytrzymałość łańcucha.
Gest: Wskazanie otwartą dłonią celu i jej zaciśnięcie jednocześnie z wypowiedzeniem nazwy zaklęcia.
#64 - Kagami de odoru (Tańcząc z lustrami)
Inkantacja: Pogrążony w zadumie nad przeszłością karzeł wystrzegał się tego, co nadejść nie było w stanie. Gdy przyjdzie czas, i ja przystanę i zadziwię tych, którzy we mnie nie uwierzą. Cierpliwie oczekuję refleksji nad celem swej wędrówki - Zaklęcie wiążące numer sześćdziesiąt cztery - Kagami de odoru!
Opis: Shinigami może ukryć się w dowolnej powierzchni, która jest w stanie emitować odbicie. Może to być nie tylko lustro, ale i kałuża, kran, jak i nawet powierzchnia miecza. Jest wtedy o wiele trudniejszy do wykrycia zmysłem wyczuwania Reiatsu. Jedyny haczyk jest w tym, że jeżeli lustro odbija obraz jakiejś osoby - czarownik staje się tym odbiciem, przyjmuje jego postać, i musi wykazać się zdolnościami aktorskimi, by w wiarygodny sposób imitować ruchy prawdziwej osoby. Inaczej wystarczy że czarujący otrzyma jakiekolwiek uderzenie, by w gwałtowny i nieprzyjemny sposób wrócić do rzeczywistości.
Gest: Przy wyprostowanym ramieniu nakreślić owalny kształt przed sobą, wyższy niż szerszy. Zwinąć dłoń w pięść wycofując ją, wykonać uderzenie wyprostowując dwa palce w ostatniej fazie dotykając celu.
#65 - Sekushi no Hikari (Światło ułudy)
Inkantacja: O Bogini! Wzywam na pomoc światło Twego oblicza. Uwiedź wroga, rozpuść w swej urodzie, pokaż swą potęgę. O Bogini! Składam Ci ofiarę, kto ujrzy Twe piękno będzie zmysłów pozbawiony. Nie okazuj łaski, nie puszczaj na wieki, wsłuchaj się w bluźniercze jęki! Zaklęcie wiążące numer sześćdziesiąt pięć -  Sekushi no Hikari!
Opis: Sekushi no Hikari jest nietypowym Bakudou przez wzgląd na to, iż nie wiąże ciała trafionego, lecz umysł. Trafiony po zobaczeniu gestu wykonanego palcem przez użytkownika traci wzrok... a przynajmniej tak mu się wydaje. Widzi tylko ciemność, ale jedynie przez moment. Po tym przed sobą rozbłyska mu oślepiającym światłem krwawy księżyc. Podczas tego momentu nie możności spojrzenia przed siebie odczuwa jak jego ręce zostają przybite do skały. O dziwo nie czuje bólu, po prostu zostaje w pozycji Syzyfa na łasce blasku krwawej pełni. W rzeczywistości wygląda to tak jakby stał z rękami wystawionymi na boki i zupełnie nie kontaktował nie mogąc się ruszyć. Jeśli, jednak ofiara ma tyle silną wolę, aby rozerwać bolce wiążące dłonie to iluzja się rozpływa, a umysł zostaje uwolniony od Bakudou.
Gest: Wskazanie palcem na przeciwnika, na którego chcemy rzucić Bakudou. Co bardzo ważne, ofiara musi wówczas na nas patrzeć.
#66 - Imoshinai Tengu (Niezauważony długo nosy goblin)
Inkantacja: Niczym śnieg okryj mnie puchem. Niczym noc skryj mnie przed mym wrogiem. Zaklęcie wiążące numer sześćdziesiąt sześć - Imoshinai Tengu!
Opis: Nad użytkownikiem materializuje się Karasutengu, który okrywa go swoimi skrzydłami, staje się niewidoczny. Zaklęcie pozwala stać się niewidzialnym, głos oraz Reiatsu może zostać dalej wykryte. Niewidzialne stają się również osoby, na które użytkownik zaklęcia położy dłoń. Niestety jeśli użytkownik będzie poruszać się w sposób dynamiczny Reiatsu może nie nadążać z ukrywaniem go przez co będą zdarzały się momenty, w których będzie widoczny, dlatego walka będąc niewidzialnym jest raczej niemożliwa.
Gest: Skrzyżowanie nadgarstków na wysokości czoła pod koniec gwałtowne rozłączenie rąk.
#67 - Ibara gaitou (Płaszcz cierni)
Inkantacja: O pani która przędzie jedwab całe życie. Przędza spleciona w jedno sukno wytrzymalsze od stali. Stanie się my pancerzem i ukarz grzeszników podnoszących rękę na twe dzieło. Zaklęcie wiążące numer sześćdziesiąt siedem - Ibara gaitou!
Opis: Użytkownik materializuje na sobie płaszcz utkany z włosów Harionago. Kiedy ktoś próbuje zaatakować, nosiciela w zwarciu płaszcz ten ożywa i broni nosiciela jednocześnie zadają przeciwnikowi rany cięta.
Gest: Przykucniecie i pochylenie głowy.
#68 - Goyōgai  (Pięć Pomocnych Pokryw)
Inkantacja: Niebiańsko bramo chroń mych bliskich! Ukryj ich w trzewiach swych i do życia przywróć. Zaklęcie wiążące numer sześćdziesiąt osiem - Goyōgai!
Opis: Zaklęcie używane w celu ustabilizowania stanu rannych do czasu przybycia pomocy. Pięciokątna bariera zamyka w sobie cel spowalniając upływ krwi i inne czynniki mogące doprowadzić do śmierci. Barierę Shinigami może stworzyć jedynie w swej bezpośredniej bliskości, natomiast im więcej wprowadzi w nią Reiatsu tym będzie większa oraz mocniejsza.
Gest: Przyłożenie dłoni do podłoża.
#69 - Toku Miraa (lustrzana tarcza)
Inkantacja: Lustereczko, które zostało zniszczone. Tafle czystej wody zabrudzone. Ci, którzy wasz zwierciadła zniszczyli nie, będą długo żyli. Zaklęcie wiążące numer sześćdziesiąt dziewięć - Toku miraa!
Opis: Tworzy ośmiokątną tarczę, która wygląda jak zwierciadło. Odbija jeden, nawet bardzo silny atak energetyczny, po czym rozbija się na tysiące kawałków. Zaklęcie jest w stanie odbić ataki na poziomie Hadou nawet do numeru sześćdziesiątego. Zaletą jest to, że przy odrobinie szczęścia nasz oponent może oberwać z własnego Kidou. Rezygnując z inkantacji obniżymy zdolności lustra, natomiast wprowadzając większe ilości Reiatsu sprawimy, że Toku Miraa będzie w stanie odbić nawet mocniejsze ataki, niż te które zakłada teoria.
Gest: Nakreślenie w powietrzu ośmiokąta i złączenie obu dłoni.
#70 - Haritsuke (Ukrzyżowanie)
Inkantacja: Panie! Patrzę na postać ukrzyżowanego! Przepełnione postaciami kołki wbij w jego ciało! Zaklęcie wiążące numer siedemdziesiąt - Haritsuke!
Opis: Ręce ofiary nagle odskakują na boki, a za nią pojawia się krzyż stworzony z Reiatsu. Na przegubach, łokciach i przy barkach pojawiają się klamry, które przypinają ofiarę do krzyża. Nogi z kolei zostają umocowane jedną dużą klamrą przy stopach. Maksymalny zasięg na jaki można rzucić to Kidou to piętnaście metrów, a im więcej Reiatsu w nie wprowadzimy tym mocniejszy będzie krzyż oraz mocowania.
Gest: Stanie na złączonych nogach i wyciągnięcie ramion na boki.
#71 - Saiban no Ikatteiru-ō (Sąd gniewnego króla)
Inkantacja: Na mocy nadanej mi przez władców Narakas, przywołuję Cię do zmysłów! Ukorz się przed ciężarem swych grzechów, opamiętaj się i zawróć ze ścieżki potępienia! O sprawiedliwy, stojący przy przy prawie, wydaj werdykt! Oto ostatnie ostrzeżenie. Zaklęcie wiążące numer siedemdziesiąt jeden - Saiban no Ikatteiru-ō!
Opis: Po uderzeniu spodem tsuki (Jak przy rytuale odesłania) cel jest atakowany serią wizji - wszystkich grzechów jakie kiedykolwiek popełnił, wraz z bólem który zadał innym. Im więcej takich przewinień tym zaklęcie silniejsze, jest ono jednak niebezpieczne - osoba o słabszej psychice może oszaleć. I właśnie tylko przy wykorzystaniu silnej woli można się wyrwać z wpływu tego zaklęcia. Reakcje są różne - od całkowitego paraliżu, do zapadnięcia w śpiączkę, aż do ślepej furii w przypadku nieco silniejszych umysłów.
Zaklęcie bardzo skuteczne na pustych, którzy z definicji nie otrzymali odpuszczenia za występki od czasu pozostania bestią.
Gest: Wystawienie przed sobą zanpaktou trzymanego oburącz, uniesienie nad głową, wyskok - uderzenie w czoło celu z góry. Wszystko to musi być dokładnie tak wykonane, inaczej zaklęcie nie zadziała.
#72 - Nageku Dōjō-ji (Lament Dōjō-ji)
Inkantacja: Wiara moja trwalsza niż ze spiżu, nie dla mnie ziemskie pokusy i podniety! Słodki aromacie boskiej aury, okryj nas swoim nieprzeniknioną łaską, obroń przed ogniem! Zaklęcie wiążące numer siedemdziesiąt dwa - Nageku Dōjō-ji!
Opis: Na miejsce wskazanym przez rzucającego spada świątynny dzwon. Jest on niezwykle trudny do przeniknięcia przez ataki fizyczne, i posiada niezgorszą odporność na ataki typowo duchowe. Jest w stanie zablokować ciosy fizyczny do Hadou numeru osiemdziesiątego piątego, a także równie potężne ataki fizyczne, a zatem jest ochroną o wyjątkowej sile. Jeśli Shinigami wprowadzi w Bakudou większe ilości Reiatsu to będzie w stanie te wytrzymałość dzwonu jeszcze bardziej zwiększyć. Odwrotnie się dzieje gdy użytkownik zrezygnuje z inkantacji.
Gest: Ułożenie przed sobą dłoni w piramidę, i wskazanie następnie oburącz podłoża na który ma spaść dzwon.
#73 - Touzanshou (Odwrócony kryształ górski)
Inkantacja: Księżyc nad szczytem, duch zatopiony w trzewiach świata, nagrobki bohaterów. Pozostańcie mocne, aby światło uwięzić. Zaklęcie wiążące numer siedemdziesiąt trzy - Touzanshou!
Opis: Zaklęcie tworzy barierę ochronną w kształcie odwróconej piramidy, wokół obszaru zależnego od ilości Reiatsu wprowadzonego w Bakudou. W podstawowej wersji jest to jakieś pięć metrów kwadratowych. Bariera jest w stanie wytrzymać ataki fizycznie o przyzwoitej sile, a także duchowe do poziomu Hadou o numerze pięćdziesiątym. Jeśli użyjemy większej ilości energii to nie tylko obszar, który otoczymy barierą będzie większy, ale i twardość ścian ulegnie poprawie. W przypadku zrezygnowania z inkantacji teren jaki osłonimy się nie zmieni, ale solidność tworu ulegnie znacznemu pogorszeniu.
Gest: Narysowanie w powietrzu odwróconego trójkąta.
#75 - Gochuu tekkan (Kwintet żelaznych filarów)
Inkantacja: Ściany żelaznego piasku, kapłańska pagoda, żarzące się, opancerzone świetliki. Stańcie wyprostowane, ciche do końca. Zaklęcie wiążące numer siedemdziesiąt pięć - Gochuu tekkan!
Opis: Zaklęcie to przyzywa z niebios pięć żelaznych filarów, które spadają na cel przybijając go do ziemi. Ze względu na specyfikę zaklęcia kiepsko ono działa na stojących wrogów, więc lepiej na początek delikwenta powalić na ziemie, a dopiero potem skorzystać z Gochu Tekken, które zapewnia związanie oponenta tak mocne, że mało kto będzie w stanie się z niego wyrwać. Filary Shinigami jest w stanie zrzucić w miejsca nie bardziej oddalone, niż trzydzieści metrów.
Gest: Splecenie palców dłoni. Uniesienie ich podczas wymawiania numeru zaklęcia i mocne uderzenie wciąż złączonych dłoni o podłoże wraz z wykrzyczeniem nazwy zaklęcia.
#77 - Tenteikuura (Niebiańskie riksze na jedwabistym powietrzu)
Inkantacja: Czarny i biały jedwab, dwadzieścia dwa mosty, sześćdziesiąt sześć koron, odcisk stopy, odległa błyskawica, ostry szczyt. Ogarniające ziemię, ukryte w nocy, morze chmur, niebieska linia. Uformuj okrąg i leć poprzez niebiosa. Zaklęcie wiążące numer siedemdziesiąt siedem - Tenteikuura!
Opis: Zaklęcie, w którym przed wykonaniem trzeba namalować dane wzór na ziemi i na rękach. Ma skomplikowaną inkantację, lecz jest bardzo potężne. Zaklęcie otwiera okno na świat, przez które Shinigami może błyskawicznie kontaktować się z wybraną osobą lub osobami, z którymi chce porozmawiać. Ilość rozmówców jest nieograniczona.
Gest: Nakreślenie palcem na ziemi wzorów zaklęcia.
#79 - Kuyō Shibari (Więzy dziewięciu świtów)
Inkantacja: Ty, mroczny uczony co swoją duszę w nicość obróciłeś. Przyzywam z pustki twą potęgę. Niechajże otoczy mego wroga i w świetle czarnego świtu siłę nieprzyjazną spęta. Zaklęcie wiążące numer siedemdziesiąt dziewięć - Kuyō Shibari!
Opis: Na to Kidou składa się dziewięć kul czarnego światła emanujących fioletową aurą. Osiem z nich powstaje wokół celu zaklęcia, a dziewiąta pojawia się przed jego klatką piersiową. Reiatsu bijące z kul skutecznie paraliżuje nawet silnego przeciwnika. Kuyo Shibari Shinigami jest w stanie wytworzyć na dystans dwudziestu metrów, natomiast im więcej Reiatsu użyje tym potężniejsze będą paraliżujące więzy wytworzone przez kule.
Gest: Wskazanie celu dłonią.
#81 - Danku (Rozszczepiająca próżnia)
Inkantacja: Lustro zaprzeczenia odkrywające plugawe oblicze człowieka. Oddziel mnie od ohydy, zasłoń to czego widzieć nie chcę. Zaklęcie wiążące numer osiemdziesiąt jeden - Danku!
Opis: Zaklęcie wiążące to tworzy między dwoma osobami prawie przezroczystą prostokątną ścianę. Ściana wydaję się łatwa do pokonania, ale zatrzymuje Hadou poniżej numeru dziewięćdziesiątego, a także większość ataków fizycznych. Podstawowe Danku ma szerokość dwóch metrów oraz wysokość czterech. Wprowadzając w nie większe ilości Reiatsu możemy jeszcze bardziej zwiększyć jego wytrzymałość, niestety rezygnując z inkantacji siła obronna Bakudou ulega zmniejszeniu. Ścianę z energii możemy wytworzyć jedynie tuż przed sobą.
Gest: Wyciągnięcie otwartej dłoni w kierunku, w którym ma powstać zaklęcie.
#85-1 - Jorōgumo (Wiążąca panna młoda)
Inkantacja: Młoda panno, któraś na ślubny kobiercu została zhańbiona. Usłysz me żądanie i uwięź wroga w swym uścisku. Zaklęcie wiążące osiemdziesiąt pięć - Jorōgumo
Opis: Wypuszczone Reiatsu tworzy obraz panny młodej, która śpiewa, przez co wszyscy, którzy usłyszą jej głos są poddani hipnozie i powoli idą w jej kierunku. Kiedy oszołomiona istota zbliży się wystarczająco blisko, panna młoda obejmuje ją ramionami i przeciwnik nie może się ruszyć. Największą wadą techniki jest to, że nie działa tylko na wrogów, lecz również na towarzyszy, a tylko ktoś o wyjątkowo potężnej psychice jest w stanie obronić się przed śpiewem Panny Młodej. Im więcej wprowadzimy Reiatsu w zaklęcie tym ciężej mu się oprzeć oraz tym silniejszy jest chwyt kobiety.
Gest: Przyłożenie blisko ust palca środkowego i wskazującego. Pod koniec inkantacji należy nakreślić w powietrzu symbol zaklęcia.
#85-2 - Jorōgumo Tetsu Fuhen (Wiecznie żelazna wiążąca panna młoda)
Inkantacja: O drogocenny surowcu który kryje się podziemiom. Wielki ogniu co ten surowiec przetopi. Kowalu który go przerobi. Zaklęcie wiążące numer osiemdzesiąt pięć - Jorōgumo Tetsu Fuchę!
Opis: Druga część zaklęcia. Kiedy panna obejmie swoimi ramionami już cel. Należy niezwłocznie rozpocząć inkantacje. Ze znaku nakreślonego zaczynają wypływać energia która strugami zaczyna oplątywać damę. Panna młoda zmienia się w żelazna więzienie, które przypomina wyglądem żelazną dziewice. Uwolnienie z takiego zaklęcia jest dramatycznie trudne, a im więcej Reiatsu Shinigami w nie wprowadzi tym sprawa robi się jeszcze bardziej skomplikowana.
Gest: Nakreślenie na pannie młodej znaku żelaza.
#86 - Gekihakyuu (Miażdząca sfera)
Inkantacja: Kostka trwogi w swe wnętrze zapraszająca. Zmiażdżone kości. Ściśnięte ciało. Krew tryskająca. Przyjmij jej zaproszenie. Zaklęcie wiążące numer osiemdziesiąt sześć - Gekihakyuu!
Opis: Bariera o wyjątkowo ofensywnych charakterze. Więzi ona w sobie wskazany cel, który jeśli nie przebije się wystarczająco szybko zostanie zmiażdżony, gdyż bariera szybko się pomniejsza do wielkości niewielkiej kosteczki. Największą wadą zaklęcia jest jego zasięg, bowiem Gekihakyuu jesteśmy w stanie użyć jedynie na dystans pięciu metrów. Im więcej wprowadzimy energii w to Bakudou tym twardsze będą ściany miażdżącej bariery.
Gest: Przyłożenie do siebie dłoni i powolne ich zaciskanie wokół siebie.
#88 - Koori Kangoku (Lodowe Więzienie)
Inkantacja: O panie! Władco wszelkiego lodu! Ty który pełnisz władze nad ziemią i niebem! Ty który zawsze służysz pomocą! Spójrz na mnie! Przyjdź tutaj! Zasiej lód w sercu moje go wroga! Zaklęcie wiążące numer osiemdziesiąt osiem - Koori Kangoku!
Opis: Przy użyciu tego zaklęcia Shinigami zamyka przeciwnika w bryle lodu zamrażając go. Tylko wyjątkowo silni wrogowie będą w stanie zachować świadomość w takiej sytuacji i podejmować próby wyrwania się z Bakudou. Twardość lodu jest tym większa im więcej Reiatsu zostało włożone do wykonania Kidou. Maksymalny zasięg na jakim Shinigami jest w stanie wytworzyć bryłę lodu to piętnaście metrów.
Gest: Wskazanie celu dłonią.
#95 - Fūsatsu Kakei (Zabijająca pieczęć, ogień pokutny)
Inkantacja: Kajdany przez potępieńców z rozkazu pana wykute. Siło tytanów wiążąca, strumieniu burzący koryto duszy, uścisku bogini niemocy, zjednoczcie się! Uwięźcie mego wroga, skażcie go na koniec okrutny! Niech światło zabłyśnie i ciało w proch obróci! Zaklęcie wiążące numer dziewięćdziesiąt pięć - Fūsatsu Kakei!
Opis: Zaawansowana pieczęć mająca postać dwóch świetlistych okręgów pojawiających się wokół nadgarstków celu. Blokują i zaburzają one przepływ Reiatsu w wyniku czego zapieczętowany nieszczęśnik zostaje spalony od wewnątrz przez własną energię. Zaklęcie to jest potężne, ale również bardzo trudne do użycia. Najpierw, bowiem trzeba nałożyć swoje Reiatsu na nadgarstki przeciwnika dotykając ich, dopiero wówczas możemy przejść do inkantacji. Po takim przygotowaniu Shinigami może wykonać to zaklęcie z dowolnej odległości, grunt aby widział swojego wroga.
Gest: Przyłożenie do siebie ramion na wysokości przegubów.
#99-1 - Kin (Pieczęć)
Inkantacja: Zaklęcie wiążące numer dziewięćdziesiąt dziewięć - Kin!
Opis: Cztery zwoje czarnych bandaży materializują się w powietrzu wokół ofiary i obwiązują jej tors i ramiona. Następnie końce bandaży zostają przyszpilone do ziemi przez żelazne płytki z wyrytym symbolem pieczęci. Same bandaże są niemal niezniszczalne, a przygniatające je płytki uniemożliwiają ofierze ucieczkę. Bandaże Shinigami jest w stanie wytworzyć na maksymalny zasięg dwudziestu metrów, a im więcej wprowadzi w nie Reiatsu tym twardsze będą.
Gest: Zetknięcie ze sobą palców wskazujących, reszta palców styka się ze sobą knykciami.  
#99-2 - Bankin (Wielka Pieczęć)
Inkantacja: Zaklęcie wiążące numer dziewięćdziesiąt dziewięć, styl drugi - Wielka Pieczęć! Pieśń pierwsza: wstrzymujące owinięcie! Pieśń druga: setka połączonych zamków! Ostatnia pieśń: finalny zakaz, bezgraniczna pieczęć! Bankin!
Opis: Zaklęcie jest to szczytowym osiągnięciem w dziedzinie magii wiążącej. Zaklęcie jest podzielone na trzy „Pieśni”. Pierwsza owija wroga białymi pasami. Druga wbija w pasy sporą ilość dużych i małych ostrzy. Trzecia i Ostatnia przyzywa z niebios olbrzymi metalowy prostopadłościan z wyrytym znakiem ban, który miażdży wroga. Kidou można użyć na dystans dwudziestu pięciu metrów.
Gest: Wbicie palców obu dłoni w podłoże podczas pierwszej pieśni. Złączenie dłoni na wysokości twarzy podczas drugiej i trzeciej.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zero


avatar


Karta Postaci
Punkty Życia:
0/0  (0/0)
Punkty Reiatsu:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Kidou   2018-06-22, 11:52

Ogólnie to wpierw wyrażę podziw za ambicję i pomysłowość, bo zacząłeś ten temat ledwie 2-3 maks. 4 dni temu na Discordzie i nie spodziewałem się tak szybkiej pracy. Naprawdę ogromny szacuneczek.

Co do samych zmian, to cieszę się, że ktoś się wziął za dokładniejszy opis, bo naprawdę mogły się wydawać silniejsze niż naprawdę były (zawiodłem się, kiedy moje Kasai podpaliło ledwie parę krzaczków... spodziewałem się czegoś bardziej jak ogniste tornado, którym z opisu miało być). Myślę, że zmiany są zbalansowane i naprawdę fajnie, że o nich pomyślałeś.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchikiavatar

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Big Sis Haru

Karta Postaci
Punkty Życia:
80/80  (80/80)
Punkty Reiatsu:
120/120  (120/120)

PisanieTemat: Re: Kidou   2018-06-24, 15:06

Dobra robota CZaras. Tyle się napracowałeś, że aż musiałem podzielić spis na dwa posty. Zastanawia mnie tylko czemu piszesz niektóre wyrazy np. reiatsu z dużej litery ;p
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsunaavatar

Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
83037/262144  (83037/262144)

PisanieTemat: Re: Kidou   2018-06-24, 15:17

Jak juz chcemy byc gramar nazi, to mnie uczyli, ze mowi sie z wielkiej litery, nie duzej Wink


Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
CZarasavatar

Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
372/372  (372/372)
Punkty Reiatsu:
586/685  (586/685)

PisanieTemat: Re: Kidou   2018-06-24, 18:32

Ano uznałem, że nazwy własne jak Reiatsu, Shinigami itd. powinny być z wielkiej.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsunaavatar

Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
83037/262144  (83037/262144)

PisanieTemat: Re: Kidou   2018-06-24, 21:04

#3 - Goshin (Protekcja)
Kolejną wadą jest to, iż podczas używania trzeciego z kolei zaklęcia wiążącego Shinigami nie może się poruszać.


Z opisu mozna pomyslec, ze rzucasz to kidou, a pozniej musisz stac jak kolek. Chyba, ze o to wlasnie chodzilo, ale wtedy sensu wielkiego nie ma.

#4 - Hainawa (Pełzająca lina)
także zasięg pięciu metrów, na który można wystrzelić linę


Nie jestem przekonany, czy to najlepszy pomysl. Przy takim zasiegu, zanim skonczysz gadac, to przeciwnik podejdzie i palnie w zeby.


Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
EKkusuavatar

Mistrz Gry : Demiurg Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
50/50  (50/50)
Punkty Reiatsu:
997/660  (997/660)

PisanieTemat: Re: Kidou   2018-06-24, 21:22

Co do czwórki - jakby nie patrzeć jest to słabe zaklęcie, które raczej się rzuca jak już to bez inkantacji. Może efekt słabszy, ale przy odrobinie wprawy większość się tak nauczy.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsunaavatar

Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
83037/262144  (83037/262144)

PisanieTemat: Re: Kidou   2018-06-24, 21:52

I pozniej wyjdzie, ze bez inkantacji, to trzy razy slabsze i przeciwnik w sumie nie zauwazyl. Nie mowimy tu o naszej rzeczywistosci, a bajce, w ktorej dla niejednego takie 5m to prawie, jakby stal obok. Przy wiekszych predkosciach ten zasieg czyni kidou bezuzytecznym.


Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
CZarasavatar

Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
372/372  (372/372)
Punkty Reiatsu:
586/685  (586/685)

PisanieTemat: Re: Kidou   2018-06-24, 22:22

Tsuna:

Jeb o to chodziło. Ochrona całego ciała, ale nie możesz się poruszać, więc rzucasz to, przeciwnik robi w Ciebie łup, a tu Tobie nic się nie dzieje, a ty go wtedy jeb przez łeb. Jakby można było luźno się poruszać to myśle że trzeba by mocno obniżyć zdolności obronne, a wtedy nie sądze, aby miało to sens.

Ja natomiast z doświadczenia w walkach wiem, że w większości walk to z niewielkiej odległości rzuca się Kidou, szczególnie takie o niższym rozmiarze. Natomiast hainawa to numer 4, więc raczej rzadko używane przy walkach kapitanów, tylko szaraczków, dla których te pięć metrów to wcale nie tak mało.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsunaavatar

Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
83037/262144  (83037/262144)

PisanieTemat: Re: Kidou   2018-06-24, 22:51

Rozumiem zatem Twoje intencje, ale dalej osobiscie nie widze tego w walce. W koncu to nie blokuje 1000 dmg za 4 reiatsu. Jak sie przeciwnik przylozy, to i tak moze przejdzie. Skoro zas cel nieruchomieje, to ma wieksze szanse na dobry cios.

W anime miotali te line na dalsze odleglosci (choc rzecz jasna bohaterowie leszczami nie byli).


Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
CZarasavatar

Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
372/372  (372/372)
Punkty Reiatsu:
586/685  (586/685)

PisanieTemat: Re: Kidou   2018-06-24, 23:22

Ano to dlatego, że po pierwsze to zaklęcie niskiego poziomu, a po drugie kto powiedział, że przeciwnik wie co zrobimy? Moim zdaniem kluczem tego zaklęcia jest element zaskoczenia, zastygamy ustawiając obronę od każdej strony, robiąc to tyle o ile w ostatniej chwili, żeby wróg nie miał za bardzo sposobności, żeby wymyślić inny plan no i ma zdziwko. No ewentualnie jako plan ostatecznej obrony gdy wiemy, że oberwiemy, a chcemy zmniejszyć obrażenia, które otrzymamy. Moim zdaniem całkiem ciekawa opcja jak na niski numer zaklęcia.

Natomiast co do tego to w mandze działy się różne rzeczy, jak na przykład byakurai po którym następuje wybuch i filar o średnicy kilku metrów się wali. Wiadomo, że możecie się nie zgadzać, ale mój pomysł na Bakudou jest taki, żeby one nie miały zbyt dużego dystansu, aby magicy musieli trochę zaryzykować, a nie zalać wroga więzami, wężami, sznurami, łańcuchami itp. nim ten zdąży w ogóle pomyśleć o zbliżeniu się do nich, a potem jeb Byakuraiem w oko. Natomiast ze swojego doświadczenia zdaje sobie sprawę, że obecnie właśnie Bakudou są zaklęciami, które umożliwiają przy odpowiedniej ilości Rei walczyć z nawet sporo silniejszym rywalem, tak jak to było w przypadku bitki Natsuo vs Tanaka. Szczególnie dlatego, że niektórych Bakudou praktycznie nie da się uniknąć. Także no jak chcecie to można te zasięgi zwiększyć, ale moim zdaniem takie są dobre.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsunaavatar

Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
83037/262144  (83037/262144)

PisanieTemat: Re: Kidou   2018-06-25, 15:25

Luz. Na pewno da sie tez wplesc w strategie i bardziej kuriozalne pomysly. Mnie po prostu opcja 'to ja znieruchomieje i zbiore w nadziei, ze zaklecie wytrzyma' (i nie mowimy o kozakach, ktorzy roboli to celowo - patrz jaki twardy jestem i chocbys ciachal dwa tygodnie, nic nie ugrasz), kloci sie z koncepcja walki jako tako. Zwlaszcza, ze to niskopoziomowe.

Kidou to w ogole trudny temat. Jak juz kiedys wspominalem powstalo, zeby ladnie wygladac. Ktos cos krzyknie, namaluje sie ladny efekt swietlny i kaboom. Zrobic z tego sensowna mechanike nie jest latwo.


Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchikiavatar

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Big Sis Haru

Karta Postaci
Punkty Życia:
80/80  (80/80)
Punkty Reiatsu:
120/120  (120/120)

PisanieTemat: Re: Kidou   2018-06-25, 16:46

Mnie też pomysł z goshinem się nie podoba. Mocno sytuacyjne i preferowałbym jednak pierwotny zamysł zaklęcia.
Co do zasięgów to zawsze można dodać, że potężniejsi shinigami potrafią miotać pociskami na większe odległości, bo faktycznie w pojedynku mocarzy 50m to praktycznie to samo co 5m w bitwie toczonej przez dwóch przeciętniaków.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsunaavatar

Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
83037/262144  (83037/262144)

PisanieTemat: Re: Kidou   2018-06-25, 17:12

Jesli przyjac, ze wiekszy zasieg wciaga wiecej reiatsu, to skoro lepsi zawodnicy maja go zazwyczaj wiecej, moga tez wiekszy obszar ogarnac.


Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
CZarasavatar

Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
372/372  (372/372)
Punkty Reiatsu:
586/685  (586/685)

PisanieTemat: Re: Kidou   2018-06-25, 22:54

Ja natomiast uważam, że Bakudou powinno mieć mały zasięg, szczególnie te, które wyrastają spod stóp, bo właściwie nie da się ich uniknąć. Także jeśli dystans na jaki można ich używać ma rosnąć wraz z skillem użytkownika to tyle o ile powoli.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsunaavatar

Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
83037/262144  (83037/262144)

PisanieTemat: Re: Kidou   2018-06-26, 00:33

Zawsze mozna kombinowac jakis rzut na inteligencje, jako sile woli, ze moze splynie po celu, zamiast zadzialac.


Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
CZarasavatar

Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
372/372  (372/372)
Punkty Reiatsu:
586/685  (586/685)

PisanieTemat: Re: Kidou   2018-07-01, 13:17

No to teraz Hadou. Tutaj część była opisana tak do dupy, że musiałem pisać opisy od nowa, więc zmian w działaniu zaklęć jest więcej. Nie mniej pomysł jest taki, żeby one miały większy zasięg, niż Bakudou ze względu na to, że łatwiej ich uniknąć. No to ten... tadam!

#1 - Shou (Pchnięcie)
Inkantacja: Siło boska, odrzuć nieprzyjaciela! Zaklęcie destrukcyjne numer jeden - Shou!
Opis: Pierwsze jak i najsłabsze Hadou, które samo z siebie nie jest w stanie zadać przeciwnikowi obrażeń. Shou odpycha cel, na który wskażemy palcem tak, że ten zostaje odrzucony w tył. Jeśli Shinigami dobrze skorzysta z ułożenia terenu to może przy użyciu tego Kidou narobić wrogowi wiele problemów, szczególnie że jest bardzo szybkie w wykonaniu. Wadą tego zaklęcia jest zasięg, bowiem skutecznie działa ono na zaledwie pięć metrów. Im lepszy magik oraz więcej Reiatsu wprowadzonego w Shou tym mocniej odrzucony zostanie cel.
Gest: Wskazanie celu palcem wskazującym.
#2 - Shuuha (Fala Uderzenia)
Inkantacja: Fala wynosi i pogrąża. Zaklęcie destrukcyjne numer dwa - Shuuha!
Opis: Zaklęcie bardzo podobne do Shou, również polega na odpychaniu. Podstawową różnicą jest obszar, to Kidou, bowiem wytwarza fale odpychającą, która obejmuje wszystko co znajduje się przed użytkownikiem do odległości pięciu metrów. Im więcej Reiatsu zostanie wprowadzone w Hadou tym potężniejsza będzie ta fala.
Gest: Wyciągnięcie obu ramion w kierunku celu. Dłonie otwarte, stykające się z sobą kciukami.
#3 - Housenka Houka (Ogień)
Inkantacja: Smoku zmierzchu, otwórz oczy i przegnaj cienie nocy. Zaklęcie destrukcyjne numer trzy - Housenka Houka!
Opis: Bardzo proste zaklęcie polegające na stworzeniu ognia w ręce. Im więcej Reiatsu zostanie przeznaczone na Kidou tym gorętsze będą płomienie oraz będzie ich zwyczajnie więcej.
Gest: Ogień powstaje kilka centymetrów nad wewnętrzną stroną dłoni. Dopóki znajduje się w tej pozycji rzucający może zwiększać płomień żywiąc go dodatkowymi porcjami Reiatsu. Shinigami musi jednak pamiętać, aby otoczyć ogień izolującą warstewką rei zapobiegającej oparzeniom dłoni.
#4 - Byakurai (Biała Błyskawica)
Inkantacja: Palcu sprawiedliwego, wskaż grzesznika. Zaklęcie destrukcyjne numer cztery - Byakurai!
Opis: Zaklęcie mające na celu ranienie punktowe. Byakurai wytwarza białą błyskawicę, która wąską wiązką przeszywa wszystko na dystans około piętnastu metrów. Hadou to jest szybkie, jednak aby zrobić nim przeciwnikowi krzywdę użytkownik musi dobrze wycelować. To jak wiele Reiatsu zostanie wprowadzone w to Kidou decyduje o tym jak duża będzie siła przebijająca błyskawicy.
Gest: Wskazanie celu palcem wskazującym.
#5 - Kuragari (Strzała Mroku)
Inkantacja: Niebo przysłoniła istota mroku. Zaklęcie destrukcyjne numer pięć! - Kuragari!
Opis: Dzięki Kuragari Shinigami jest w stanie zdobyć prowizoryczne uzbrojenie właściwie w każdych warunkach. Po użyciu tego Kidou w dłoni Shinigami pojawia się strzała stworzona z błyskawicy. Tą nie można rzucić, ani zablokować żadnego ataku, natomiast śmiało da się nią dźgnąć przeciwnika. Większe ilości Reiatsu wprowadzone w to Hadou sprawiają, iż strzała robi się ostrzejsza, mniej krucha, generalnie lepsza.
Gest: Wyciągnięcie ręki do góry, w której pojawia się zaklęcie po zakończeniu inkantacji.  
#6 - Gogyou (Podmuch Ognia)
Inkantacja: Palec do ust przyłożony, nieprzyjaciel w popiół obrócony. Zaklęcie destrukcyjne numer sześć! - Gogyou!
Opis: Gogyou jest zaklęciem opartym o żywioł ognia. Polega ono na dmuchnięciu w przeciwnika czymś gorącym. Słaby rzucający, który nie wprowadzi w nie za dużo Reiatsu da radę jedynie chuchnąć rozgrzanym powietrzem, ale gdy zabierze się za to Shinigami o lepszych zdolnościach, bądź ktoś kto wprowadzi w nie więcej energii to dmuchnie prawdziwym, pełnoprawnym płomieniem. Panuje tu prosta tendencja, im więcej Reiatsu poświęconego na to Hadou tym gorętszy i bardziej imponujący podmuch. Niestety zasięg Gogyou pozostawia wiele do życzenia, bowiem jest to maksymalnie pięć metrów.
Gest: Po zakończeniu inkantacji zaklęcia uwalnia się poprzez wydmuchanie powietrza przez usta.
#7 - Dokubutsu (Zatruta Kula)
Inkantacja: Zapach śmierci palący trzewia. Zaklęcie destrukcji numer siedem! - Dokubutsu!
Opis: Dokubutsu tworzy bańkę wypełnioną fioletowym dymem. Im więcej Reiatsu włożonego w zaklęcie tym jest ona większa, a co za tym idzie wypełniona jest większą ilością gazu. Shinigami wystrzeliwuje bańkę w cel, na spory dystans, bowiem maksymalnie piętnastu metrów, a potem na jego życzenie zostaje ona zdetonowana uwalniając toksynę. Tych, którzy nawdychali się dymu czeka nieprzyjemna niespodzianka, mianowicie będzie kręciło im się w głowie, dwoiło w oczach, a także będą mieli problem z koncentracją. Co prawda na wytrzymałych przeciwników trucizna będzie działać słabiej oraz wolniej, ale efekt i tak jest godny uwagi. Niestety Dokubutsu ma, również swoje wady. Po pierwsze bańka nie porusza się zbyt szybko. Po drugie przeciwnik, również może ją przebić bezpośrednim atakiem w efekcie nawet użytkownik może oberwać własnym zaklęciem. Po trzecie gaz w powietrzu nie otrzymuje się zbyt długo i już po chwili znika.
Gest: Zaciśnięcie dłoni i stopniowe jej otwieranie podczas inkantowania.
#8 - Sando (Deszcz Kwasu)
Inkantacja: Chmury zatrute, niebiosa nieczyste. Zaklęcie destrukcyjne numer osiem - Sando!
Opis: Hadou to tworzy nad wyznaczonym miejscem chmurę, z której spada kwaśny deszcz. Krople spadając na skórę parzą ją boleśnie pozostawiając niezbyt dobrze gojące się rany. Taką chmurę można wytworzyć na dystansie do dziesięciu metrów, a trzeba przyznać, że obszar, który oblewa deszczem nie jest duży. W efekcie przed takim atakiem przeciwnik może łatwo umknąć, dlatego lepiej korzystać z niego po uprzednim związaniu oponenta. Wielkość chmury można zwiększyć używając dużych ilości energii, jednak obszar rażenia rośnie dość powoli, dopływ Reiatsu bardziej wpływa na obfitość opadów.
Gest: Nakreślenie w powietrzu znaków tworzących nazwę zaklęcia.
#9 - Washi Ken (Papierowe ostrze)
Inkantacja: Największy kowalu światów, ty co wykułeś setki ostrz, daj mi swój oręż. Zaklęcie destrukcyjne numer dziewięć - Washi Ken!
Opis: W dłoni rzucającego pojawia się ostrze w kształcie katany (Aczkolwiek nieco cieńsze), posiadając również jego właściwości. Jednak styczność z Reiatsu nawet prostego zaklęcia (bądź pocisku) potrafi skutecznie je rozwiać. Im więcej Reiatsu zostanie wprowadzone w zaklęcie tym miecz będzie twardszy oraz ostrzejszy.
Gest: Sięgnięcie w okolice tsuby i wykonanie zamachu jak przy wyciąganiu miecza.
#10 - Kasai (Ognisty Wir)
Inkantacja: Zawiruj powietrze ogniem z czeluści - zaklęcie destrukcyjne numer dziesięć - Kasai!
Opis: Kasai tworzy wokół rąk ogniste tornado, o średnicy jakichś trzydziestu centymetrów, a następnie wystrzeliwuje je w cel. Hadou nie porusza się zbyt szybko, ale może sięgnąć nawet piętnastu metrów, a w trafionym miejscu wywoła koliste, nieprzyjemne oparzenia. Jeśli dobrze się uda to zaklęcie to może, również podpalić ubrania celu, co zdecydowanie utrudni walkę przeciwnikowi. Shinigami wprowadzając więcej Reiatsu w Kasai sprawia, że płomienie wytworzone przez nie będą bardziej obfite oraz gorętsze.
Gest: Splecenie ze sobą wyciągniętych ramion wokół których zaczynają wirować płomienie tworzące tornado.
#11 - Tsuzuri Raiden (Wiążąca Błyskawica)
Inkantacja: Kirinie, łasko niebios! Poraź swą mocą nieprzyjaciela! Zaklęcie destrukcyjne numer jedenaście - Tsuzuri Raiden!
Opis: Kidou to tworzy czyste wyładowanie elektryczne na dłoniach użytkownika. Po dotknięciu czegokolwiek zostanie to porażone prądem o dość wysokim natężeniu. Można skorzystać z tego zaklęcia poprzez jakiś przewodnik, ale również zwyczajnie przykładając rękę do przeciwnika. Im więcej Reiatsu zostanie wprowadzone w Tsuzuri Raiden tym potężniej cel zostanie porażony.
Gest: Dotknięcie przewodnika.
#12 - Fushibi (Rozpostarty ogień)
Inkantacja: Płomieniu z odwłoka piekielnego pająka dotknij mych wrogów i spal ich skórę! Zaklęcie destrukcyjne numer dwanaście - Fushibi!
Opis: Rozpościera żarzącą się, pomarańczową sieć. Lepi się do każdej żywej istoty, która nieopatrznie weszła z nią w kontakt. Zaklęcie reaguje na czyste Reiatsu (np. Byakurai) w styczności, z którym eksploduje raniąc wszystkie "przylepione" stworzenia. Siecią nie można rzucać, a jedynie wytworzyć ją w bezpośredniej bliskości siebie, ta może stać pionowo, lub też leżeć na ziemi czychając na nieuważnie stawiających kroki wrogów. Zwiększenie ilości Reiatsu przeznaczonego do użycia Fushibi sprawia, że sieć lepkich nitek jest gęstsza, a ich wybuch potężniejszy. Dobre Hadou do stawiania pułapek.
Gest: Złączenie palców dłoni.  
#13 - Buke Katachi (Forma Wojownika)
Inkantacja: Ty Panie! Maska krwi i ciała wszelakiego stworzenia! Ty, który nosisz maskę z krwi! Który zawsze pomagasz potrzebującym! Nie zważaj na mój ból i daj mi więcej siły! Zaklęcie destrukcyjne numer trzynaście - Buke Katachi!
Opis: Wokół użytkownika pojawia się czerwona poświata, jego następny atak jest półtorej razy silniejszy. Lecz po ataku użytkownik jest powierzchownie raniony w różne miejsca przez własne Reiatsu. Jest to pierwszy poziom tego rodzaju zaklęcia.
Gest: Podniesienie na wysokość twarzy dłoni ze złączonymi palcem wskazującym i środkowym.
#14 - Buke Katachi Ni Jun (Forma Wojownika Poziomu Drugiego)
Inkantacja: Burza zmysłów, im gwałtowniejsza, tym szybciej się wyładuje. Trzepot skrzydeł! Który piekło i niebo pochłonie! Ty Panie! Który zawsze pomagasz potrzebującym! Nie zważaj na mój ból i daj mi więcej siły! Zaklęcie destrukcyjne numer czternaście - Buke Katachi Ni Jun!
Opis: Wokół użytkownika pojawia się jasno niebieska poświata, jego następny atak jest dwa razy silniejszy. Lecz po ataku użytkownik doznaje średnich ran. Jest to drugi poziom tego rodzaju zaklęcia.
Gest: Podniesienie na wysokość twarzy dłoni ze złączonymi palcem wskazującym i środkowym.
#15 - Buke Katachi San Jun (Forma Wojownika Poziomu Trzeciego)
Inkantacja: Rozrzucone kości bestii! Karmazynowy kryształ! Pusty zamek wypełniony brzękiem włóczni! Trzepocie tysiąca skrzydeł! Który nosisz imię Człowieka! O Władco! Który delikatnie z umiarkowaniem dotykasz ludzi nie znających grzechu! Który zawsze pomagasz potrzebującym! Nie zważaj na mój ból i daj mi więcej siły! Zaklęcie destrukcyjne numer piętnaście - Buke Katachi San Jun!
Opis: Wokół użytkownika pojawia się przejrzysta mleczno biała poświata, jego następny atak jest trzy razy silniejszy. Lecz po ataku użytkownik doznaje poważnych ran.
Gest: Podniesienie na wysokość twarzy dłoni ze złączonymi palcem wskazującym i środkowym.
#16 - Semai Jishin (Niszczące Uderzenie Ziemi)
Inkantacja: Stalowe koło! Rusz się, będziesz ziemią! Powstań, a będziesz mocą! Zaklęcie destrukcyjne numer szesnaście - Semai Jishin!
Opis: Shinigami korzystając z Semai Jishin uderza dłonią w ziemię, efekt jest piorunujący, bowiem wywołuje to trzęsienie ziemi. Co prawda obszar oddziaływania jest mocno ograniczony (w podstawowej wersji jest to dziesięć metrów w każdą stronę), ale sprawia ono, że przeciwnicy będą mieli problem z sprawnym poruszaniem się przez kilka chwil. Zaklęcie ma, jednak kilka wad. Po pierwsze trzęsienie nie wpływa jedynie na wrogów, ale i na towarzyszy, a po drugie tak długo jak korzystamy z Hadou musimy trzymać rękę przy ziemi. Zwiększając dopływ energii do zaklęcia zwiększamy obszar działania oraz samą siłę trzęsienia.
Gest: Uderzenie dłonią w ziemię wraz z wypowiedzeniem nazwy zaklęcia.
#17 - Genjuu Ishi (Wielka Skała)
Inkantacja: Rozrzucone kości bestii! Wielka moc dobroci! Ty która pomagasz matce naturze! Stań przede mną! Użycz mi swej mocy! Zaklęcie destrukcyjne numer siedemnaście - Genjuu Ishi!
Opis: Nad dłonią tworzy się skała, tym większa im więcej użytkownik wprowadził w nią Reiatsu. Skała może posłużyć do rzucenia we wroga lub jako pocisk do Oogata Shippuu.
Gest: Wyciągnięcie do góry ręki.
#18 - Oogata Shippuu (Wielki Podmuch Wiatru)
Inkantacja: Fala wynosi i pogrąża. Niebo przesłaniają burzowe chmury! Zapach wiatru który zaraz poczujesz! Zaklęcie destrukcyjne numer osiemnaście - Oogata Shippuu!
Opis: Przed wyciągniętymi rękami użytkownika pojawia się mała błękitna kula, z której powstaje potężny podmuch wiatru. Ten nie tylko odrzuca przeciwników, na których trafi, ale również ma wartości tnące. W podstawowej wersji zaklęcie mocno ciska słabszymi wrogami, a także zadaje niezbyt głębokie rany tnące, jednak wprowadzenie w nie dodatkowych ilości Reiatsu może sprawić, że moc niszcząca Oogata Shippuu zostanie zwiększona do takiej, która wyrywa drzewa z korzeniami czy też przecina je w pół. Maksymalny zasięg tego Kidou to dziesięć metrów.
Gest: Wyciągnięcie obu ramion w kierunku celu.
#19 - Itami Senritsu (Melodia bólu)
Inkantacja: Ty co znasz mych słów rytm, ten co się bólem zowie. Ty który słowa pieśni znasz na pamięć zagraj mu tę melodię. Zaklęcie destruktywne numer dziewiętnaście - Itami Senritsu!  
Opis: Podczas inkantacji używający rysuje palcami klucz wiolinowy a następnie niczym mim popycha go w stronę celu. Osoba będąca pod wpływem zaklęcia słyszy coraz wyższą melodię wewnątrz głowy. Zależnie od sił postaci dźwięk będzie się nasilał uniemożliwiając pełną swobodę ruchów spowodowaną ASTRONOMICZNYM bólem głowy. Co słabsi będą tracili przytomność lub zdolność walki. W skrajnych przypadkach Może to prowadzić do tymczasowej głuchoty, bądź śmierci. Niestety wytrzymalsi przeciwnicy będą w stanie walczyć ignorując dźwięk, a zaklęcie możemy wykonać jedynie na dystans pięciu metrów. Im więcej Reiatsu zostanie wprowadzone w Hadou tym silniejsze będzie natężenie dźwięku.
Gest: Nakreślenie palcem znaku wiolinowego w powietrzu.
#20 - Torimonoi Nentou (Przejęcie Umysłu)
Inkantacja: Moja krew moje ciało, twoja krew twoje ciało.Panie przekaż mi siłę potrzebną do dominacji, daruj mi moc konieczną do kontroli tej marnej istoty proszę cię panie, ja twój najwierniejszy ze sług. Zaklęcie destrukcyjne numer dwadzieścia - Torimonoi Nentou!
Opis: Zaklęcie możliwe do wykonania tylko w zwarciu… Używający kładzie swą dłoń na piersi przeciwnika w momencie kończenia inkantacji. Toczy się wtedy walka w umyśle ofiary (podobna jak w czasie przemiany w Vaizarda z tym wyjątkiem że mentalna istota obrońcy ma rany i zmęczenie realnej formy, a napastnik jest w pełni sił. Jeśli ofiara przegra traci kontrolę nad swym ciałem a umysł zostaje uśpiony na czas około trzech godzin. Jeżeli ofiara wygra skutek jest odwrotny, Atakujący może wtedy w dowolny sposób wykorzystać ciało ofiary, w momencie śmierci ciała Atakujący powraca do swojego ciała a przeciwnik...No cóż. Niestety po przejęciu umysłu celu osoba używająca Kidou odczuwa ból, który zostaje zadany ciału, które skradła. W efekcie okaleczenie się samemu czy też zabicie może wywołać, również problemy u samego użytkownika, wszakże z bólu również można umrzeć.
Gest: Położenie dłoni na piersi celu.
#21 - Juu Ken (Dziesięć Ostrzy)
Inkantacja: Największy kowalu światów, ty co wykułeś setki ostrz, daj mi swego oręża daj mi cząstkę swej siły. Zaklęcie destrukcyjne numer dwadzieścia jeden - Juu Ken!
Opis: Shinigami podczas inkantowanie zaznacza dziesięć punktów przy użyciu swego Reiatsu, po aktywacji zaklęcia w wyznaczonych miejscach pojawiają się miecze, które pędzą z zawrotną prędkością w kierunku, który nakazał im rzucający. Ważne, że gdy już raz wystrzeli się miecze to potem nie można zmienić kierunku ich poruszania, więc lepiej dobrze wycelować. Wprowadzając w Hadou więcej Reiatsu sprawimy, że bronie będą ostrzejsze, twardsze, a także mocniej ciśnięte. Jest to pierwsze z zaklęć z serii Ken.
Gest: Poprzez palce zostawia w powietrzu reiatsu, z którego później tworzony jest miecz.
#22 - Kinokiita Ken (inteligentne ostrze)
Inkantacja: Największy kowalu światów, ty co wykułeś setki ostrz, daj mi swego oręża daj mi cząstkę swej siły, daj mi miecz który będzie za mnie walczył. Zaklęcie destrukcyjne numer dwadzieścia dwa - Kinokiita Ken!
Opis: Użytkownik po wypowiedzeniu zaklęcia powinien wolną ręką wykonać gest jakby wyciągał katanę z sayi, po tym geście w jego dłoni zmaterializuje się ostrze które będzie samo się przemieszczać na dystans do dwudziestu metrów od magika i atakować przeciwnika, ostrze ma jednak słaby punkt trafienie go jakimkolwiek atakiem opartym o Reiatsu sprawia, że miecz się rozpada. Zwiększając dopływ energii do zaklęcia Shinigami sprawia, że broń staje się twardsza, ostrzejsza, a także szybsza. Jest to drugie Hadou z serii Ken.
Gest: Naśladowanie ruchu wyciągania katany z sayi.
#23 - Gyokaku (Ciężkość)
Inkantacja: Wąż swe mięśnie rozpręża, ciężar zwiększ jego oręża! Zaklęcie destrukcyjne numer dwadzieścia trzy - Gyokaku!
Opis: Technika polega na zwiększeniu ciężaru miecza, a dokładniej wpływu na niego grawitacji, dzięki temu przeciwnikowi dużo ciężej jest walczyć. Z tą techniką Shinigami jest w stanie pokonać nawet fizycznie silniejszego od siebie przeciwnika. Im więcej Reiatsu zostanie wprowadzone w Gyokaku tym cięższa stanie się broń oponenta.
Gest: Dotknięcie oręża przeciwnika.
#24 - Hyaku Ken (Sto ostrzy)
Inkantacja: Przybywam po raz kolejny do twej kuźni, moi przeciwnicy stanęli i nie ugięli się przed twoją bronią , więc błagam wyjdź zemną i ukaż im twoje dzieło. Zaklęcie destrukcyjne numer dwadzieścia cztery - Hyaku Ken!
Opis: Shinigami korzystający z Hyaku Ken tworzy w dłoni kulę wielkości tej, którą gra się w kręgle, a następnie ciska nią w wyznaczone miejsce. Po tym kula zaczyna wystrzeliwać z siebie dziesiątki pół metrowych, ciemno szarych szpikulców w każdą stronę. Ostrza ciśnięte są z imponującą siłą i rażą skutecznie na dystans dwudziestu metrów w każdą stronę. Wadą zaklęcia jest to, że Shinigami łatwo może zranić nim nie tylko wrogów, ale również siebie czy swoich towarzyszy, dlatego z Hyaku Ken należy korzystać z należytą ostrożnością. Zwiększając dopływ Reiatsu do tego Hadou Shinigami sprawi, że ostrzy będzie jeszcze więcej, a także że będą jeszcze twardsze i ostrzejsze.
Gest: Otwarta dłoń, w której pojawia się kula, którą następnie wyrzuca się w preferowanym przez siebie kierunku.
#25 - Denkou (Grzmot)
Inkantacja: Burza zmysłów, im gwałtowniejsza, tym szybciej się wyładuje. Zaklęcie destrukcyjne numer dwadzieścia pięć - Denkou!
Opis: Zaklęcie posiadające wiele wad i zalet. Podczas wykonywanie inkantacji Shinigami skierowuje swe Reiatsu w niebo wytwarzając ciemne chmury. Wadą Denkou jest, że w tym momencie musi on stać nieruchomo z palcem wskazującym wymierzonym w górę, oraz oczywiście fakt, iż w przestrzeni zamkniętej nie można wykonać tego Kidou. Po tym jesteśmy w stanie zesłać na wroga błyskawicę o potężnej sile niszczącej. Zasięg na jaki możemy uderzyć w przeciwnika czystym żywiołem to dwadzieścia pięć metrów, jednak należy zastrzec, że atak ten nie jest zbyt precyzyjny, więc nie kontrolując znakomicie Reiatsu trafienie Denkou w człowieka będzie wyczynem wyjątkowo trudnym. Zwiększając pokłady energii wprowadzone w to Hadou jeszcze bardziej zwiększamy jego destrukcyjną siłę.
Gest: Uniesienie ramienia w górę z wyprostowanym palcem wskazującym. Wraz z końcem inkantacji szybki zamach ramieniem w dół.      
#26 - Bakuhatsuiro (Eksplozja barw)
Inkantacja: Płoną barwy świata na płótnie namalowanym. Pękają, tryskają i grzmot sprowadzają. Zaklęcie destrukcyjne numer dwadzieścia sześć - Bakuhatsuiro!
Opis: Bakuhatsushiro jest zaklęciem tworzącym zdalnie sterowane, latające ładunki wybuchowe w postaci kuleczek Reiatsu wielkości pięści dorosłego mężczyzny mieniących się przeróżnymi kolorami. W zależności od umiejętności Shinigami oraz ilości włożonej energii kulek może być od kilku do kilkudziesięciu. Po zetknięciu z czymś twardym kule te wybuchają, pojedyncza z nich nie wywoła zbyt imponującej eksplozji, ale gdy będzie ich więcej to sprawa dla wroga zacznie robić się poważna. Kulki mogą poruszać się na maksymalny dystans dwudziestu metrów od użytkownika tego Hadou, jednak mają też swoją wadę, mianowicie nie poruszają się zbyt szybko, więc Shinigami musi użyć ich z rozwagą, aby dopaść oponenta.
Gest: Przyłożenie do siebie dłoni pomiędzy którymi powstają kulki.
#27 - Shippu Shinrai (Podżegające Ostrze Burzy)
Inkantacja: Mocą uchwyconą od pana błyskawic. Niechaj ostrze rozerwie całun nocy. Zaklęcie destrukcyjne numer dwadzieścia siedem - Shippu Shinrai!
Opis: Użytkownik wytwarza elektryczną aurę wokół swojego miecza, po czym mocnym machnięciem uwalnia ją w formie rozległej, elektrycznej fali uderzeniowej. Im rozleglejsza tym mniej ostra, natomiast zawsze jest w stanie porazić przeciwnika, nawet jeśli mogłoby się to skończyć co najwyżej draśnięciem. Atakiem tym można razić na dystans piętnastu metrów, jednak należy pamiętać, że im dalej od użytkownika tym natężenie prądu jest mniejsze. Im więcej Shinigami włoży Reiatsu w atak tym silniejsza będzie siła elektryczności.
Gest: Przejechanie ręką po boku ostrza (nie ostrym rzecz jasna, choć jak tam kto lubi...).
#28 - Hoeryuuken (Pieść Wyjącego Smoka)
Inkantacja: Smoku Milenijny, symbolu potęgi. Sprowadź swoim wyciem, na mego wroga męki. Zaklęcie destrukcyjne numer dwadzieścia osiem - Hoeryuuken!
Opis: Użytkownik gromadzi Reiatsu wokół swojej pięści, by następnie, uderzając powietrze wytwarza przed sobą szeroką, ale niezbyt długą falę uderzeniową o dużej sile, która zadaje obrażenia podobne do obuchowych, a przede wszystkim silnie odrzuca wszystko co znajdzie się w zasięgu ataku. Ten natomiast jest ciekawy, bowiem ogarnia kąt praktycznie sto osiemdziesiąt stopni przed pięścią użytkownika na szerokość kilku metrów, jednak do przodu nie razi zbyt mocno, bowiem jest to za ledwie dziesięć metrów.
Gest: Zwyczajne zaciśnięcie pięści.
#29 - Kouri Ya (Lodowa strzała)
Inkantacja: O Władco! Który nosisz imię Człowieka! Delikatnie drapiąc ścianę marzeń przyzwij lód z otchłani lodowca! Zaklęcie destrukcyjne numer dwadzieścia dziewięć - lodowa strzała.
Zaklęcie destrukcyjne numer dwadzieścia dziewięć - Kouri Ya!
Opis: Wzdłuż wyciągniętego ramienia pojawia się kula wody, która formuje się na kształt strzały. Można nią sterować ruchami ręki, po trafieniu w przeciwnika zamienia się w lód zamrażając daną część ciała. Wielkość strzały zależy od umiejętności rzucającego zaklęcie oraz ilości Reiatsu jakie w nie wprowadził. Strzała porusza się całkiem szybko i to na dobry zasięg dwudziestu pięciu metrów.
Gest: Wyciągnięcie przed siebie ramienia z wyprostowaną dłonią. Druga dłoń chwyta wyciągnięte ramię na wysokości łokcia.
#30 - Senkou Saikoro (Błysk śmierci)
Inkantacja: Panie snów i światła, najwyższa i najjaskrawsza gwiazdo. Ukaż tym nędznikom swój blask. Zaklęcie destruktywne numer trzydzieści - błysk śmierci!
Opis: Przez ciało rzucającego przebiega jasny biały blask powodujący w zależności od umiejętności i poziomu Reiatsu używającego paraliż, poparzenia, omamy (przeciwnikowi się zdaje że walczy z kilkoma osobami naraz lub że krzyżuje miecze z najbliższą sercu istotom). Czasem też u słabszego przeciwnika spowoduje utratę przytomności na skutek snów sprowadzonych na postać. Zaklęcie działa na każdego kto spojrzy na użytkownika podczas wykonywania Senkou Sikoro, jednak im z większego dystansu cel będzie patrzył tym efekt będzie słabszy. Oczywiście skutki zaklęcia mogą być wzmocnione gdy Shinigami skorzysta z większej ilości Reiatsu do użycia tego Hadou.
Gest: Rozpostarcie ramion na boki.
#31 - Shukkahou (Kula Czerwonego Ognia)
Inkantacja: Ty Panie! Maska krwi i ciała wszelakiego stworzenia! Trzepot skrzydeł! Ty, który nosisz imię Człowieka! Piekło i Pandemonium! Ściana wielkich morskich fal maszeruje dalej na południe! Zaklęcie destrukcyjne numer trzydzieści jeden - Shukkahou!
Opis: Zaklęcie wyjątkowo popularne, wśród Shinigami i to nie bez powodu! Shukkahou tworzy przed dłońmi użytkownika kulkę wielkości mniej więcej piłki, którą używają do gry szczypiorniści, która zostaje wystrzelona przez magika w stronę celu. Pocisk porusza się dość szybko, a jego zasięg dwudziestu pięciu metrów pozwala razić na spory dystans. Po trafieniu w cokolwiek twardego kula wybucha wytwarzając spore obrażenia rwane, a także poparzenia, lecz to nie wszystko. Po eksplozji Shukkahou rozrzuca w koło ogień zamknięty w kulce w efekcie trafiony cel może oberwać nie tylko wybuchem, ale i zostać podpalonym. W efekcie możemy nawet nie trafić przeciwnika, a i tak sprawić mu poważne problemy przez płomienie.
Gest: Wyciągnięcie ramion ze stykającymi się dłońmi.
#32 - Okasen (Promień Złotego Ognia)
Inkantacja: Mój królu! Noszący maskę z krwi i ciała, dzierżący imię człowieka! Trzepot twych tysiąca skrzydeł przyzywa płomienie wschodzącego słońca. Zaklęcie destrukcyjne numer trzydzieści dwa - Okasen!
Opis: Oryginalne Hadou nastawione tylko na jeden cel – zniszczenie. Shinigami korzystający z Okasen tworzy wiązkę Reiatsu w kolorze żółtym, która może przebyć dobre trzydzieści metrów z zawrotną prędkością spalając to co znajdzie się na jej drodze. Z początku Promień Złotego Ognia jest bardzo wąski, jednak z każdym metrem poszerza swoją średnicę, by na sam koniec razić naprawdę duży obszar. Im więcej Shinigmi wprowadzi energii w to niszczące Kidou tym potężniejsza będzie jego siła rażenia.
Gest: Wyprostowana ręka zakończona otwartą dłonią kierowana w stronę, w którą Shinigami chce wystrzelić.
#33 - Soukatsui (Rozbicie Niebieskiego Płomienia)
Inkantacja: O Władco! Ty, który zostałeś ukoronowany imieniem człowieka! Maska z krwii i ciał! Trzepocie tysiąca skrzydeł! Z prawdą i umiarkowaniem! Delikatnie drapiąc ścianę marzeń nie znających grzechu! Zaklęcie destrukcyjne numer trzydzieści trzy - Soukatsui!
Opis: Kolejne wyjątkowo popularne zaklęcie, wśród Shinigami bazujące na sile żywiołu ognia. Użytkownik w nim wystrzeliwuje błękitny, dość bezkształtny pocisk na dystans maksymalnie trzydziestu metrów. Warto zauważyć, że ten porusza się z naprawdę zawrotną prędkością. Po trafieniu w cel Soukatsui wybucha pozostawiając rany rwane oraz poparzenia. Jest to zaklęcie nastawione na rażenie jednej osoby w efekcie obszar zniszczeń nie jest duży, ale za to gdy trafi kogoś bezpośrednio to spowoduje większa obrażenia, niż choćby Shukkahou czy Okasen nastawione na atak na większym obszarze.
Gest: Wyciągnięcie w kierunku celu otwartej dłoni.
#34 - Hidoi no Mai (Makabryczny Taniec)
Inkantacja: Kurtyna się podniosła, a krew się polała. Lecz na żadnym z ostrzy nie została plama. Zaklęcie destrukcyjne numer trzydzieści cztery - Hidoi no mai!
Opis: Zaklęcie to jest bardzo podobne do wcześniejszego Juu Ken, na tyle, iż można traktować je jako rozwinięcie. W tym wypadku Shinigami tworzy przed sobą dziesiątki, a nawet setki (w zależności od użytych ilości Reiatsu oraz zdolności rzucającego) sztyletów, które naraz zostają wystrzelone w jedną stronę. Siła rażenia w przypadku tylu ostrzy jest oczywista, jednak zasięg dwudziestu metrów, na który można razić przy użyciu Hidoi no Mai nie poraża.
Gest: Powolne, pionowe cięcie powietrza.
#35 - Routa (Spopielenie)
Inkantacja: Wyłoń się spod ziemii ogniu przeznaczenia, odnajdź intruza, który stoi na twym gruncie - spopiel go natychmiast, niech poczuje gniew ognia! Zaklęcie destrukcyjne numer trzydzieści pięć - Routa!
Opis: Dość oryginalne zaklęcie mogące wywołać ogromne obrażenia w odpowiednich warunkach, które jednak stosunkowo trudno wytworzyć. Mianowicie Shinigami wybiera punkt na podłożu w odległości maksymalnie piętnastu metrów od niego, z którego wraz z wypowiedzeniem nazwy zaklęcia wystrzeliwuje płomień. Ogień bucha z wyjątkowo wysoką temperaturą i zdecydowanie sparzy każdego kto znajdzie się w jego otoczeniu, a szczególnie nogi oberwą, jednak jeśli przeciwnik oraz po tym odskoczy w bok oraz jakoś ugasi swoje ubrania to uniknie poważnych obrażeń. Aby Routa użyła całego swego brutalnego potencjału, należy najpierw wroga związać, a po tym użyć Hadou. Płomień będzie buchał do dwudziestu sekund dosłownie zwęglając słabszych wrogów, a i tym silniejszym na pewno czyniąc sporo nieprzyjemności. Im więcej Reiatsu wprowadzimy w Kidou tym gorętsze będą płomienie.
Gest: Przyłożenie palców jednej dłoni do podłoża i gwałtowne ich oderwanie z wyrzutem ramienia do góry wraz z wykrzyczeniem nazwy zaklęcia.
#36 - Atsuijouki (Gorąca para)
Inkantacja: Ostatni oddech starca groźbę swą spełnia. Dusza z ciała uchodzi i grozę wśród pokutników zbiera. Zaklęcie destrukcyjne numer trzydzieści sześć - Atsuijouki!
Opis: Shinigami przy użyciu tego Hadou wydmuchuje z siebie parę, która bardzo szybko ogarnia jakieś piętnaście metrów kwadratowych przez użytkownikiem. Ta nie tylko utrudnia widoczność, ale również jest gorąca, więc parzy wszystkie istoty, które spowiła. Następnie Atsuijouki zaczyna się powoli rozszerzać mieszając się z powietrzem w efekcie obejmuje większy obszar. Niestety sprawia to, również że temperatura takowej zostaje obniżona, zatem razi na większym terenie, ale w mniejszy sposób. Wadą tego zaklęcia jest fakt, że można nim zranić, również swoich towarzyszy, oraz iż jest podatne na wszelkie techniki oparte na wietrze, które mogą parę zwyczajnie zdmuchnąć. Zwiększając dopływ Reiatsu do tego Hadou możemy zwiększyć temperaturę oraz gęstość pary.
Gest: Przyłożenie dłoni w trąbkę do ust i wydmuchanie powietrza po zakończeniu inkantacji.  
#37 - Warui Inu (Wściekłe psy)
Inkantacja: Psie, użycz szczeniąt swoich złap go teraz, ugryź zdobycz! Zaklęcie destrukcyjne numer trzydzieści siedem - Warui Inu!
Opis: Z Reiatsu Shinigami tworzy trzy istoty, które przypominają konturami świecące błękitem psy. Im więcej Reiatsu zostanie wprowadzonego w to Kidou tym silniejsze, szybsze oraz większe będą. Będzie rzucają się na wybranego przeciwnika pożądając jego krwi. Stwory te są wyjątkowo sprawne, więc trudno je trafić, jednak gdy już się to robi to jako twór z czystej energii dość łatwo się rozpadają. Z drugiej strony gdy potwory kogoś dopadną to ten może mieć poważne problemy, bo ich pazury oraz zębiska są ostre niczym brzytwy, więc mogą rozerwać oponenta na strzępy. Warui Inu nie mogą oddalać się od użytkownika na dystans większy niż dwadzieścia pięć metrów.
Gest: Upadnięcie na czworaka z zakrzywionymi palcami dłońmi mającymi naśladować zwierzęce pazury.
#38 - Hichou (Ogniste motyle)
Inkantacja: Roztańczone duchy iskier na świat opadły. Wirując śmiertelność z ciała wydarły. Zaklęcie destrukcyjne numer trzydzieści osiem - Hichou!
Opis: Shinigami tworzy od kilku do kilkunastu płomiennych motyli, które po wylądowaniu na wskazanym celu bądź celach wybuchają szybko wzniecając duży pożar. Ogromną zaletą zaklęcia jest fakt, iż bardzo trudno się od niego uchylić. Owady są zaskakująco szybkie, a przez drobny rozmiar trafienie ich jest prawdziwą sztuką. Do tego mogą się pone poruszać na dobry dystans trzydziestu pięciu metrów.  
Gest: Przyłożenie pod usta złączonych dłoni, w których wraz z inkantacją zaczynają formować się motyle. Gwałtowny wyrzut ramion na boki wraz z końcem inkantacji uwalnia je i posyła w kierunku celu.
#39 - Suiryukou (Ryk wodnego smoka)
Inkantacja: Duchu w głębokiej ziemi drzemiący. Przebudź się! Wzywam cię, abyś ponad ziemię ku niebiosom się wybił! Zaklęcie destrukcyjne numer trzydzieści dziewięć - Suiryukou!
Opis: Shinigami korzystający z Suiryokou uderza pięścią o ziemię wybierając punkt w podłożu oddalony od niego maksymalnie o dwadzieścia metrów. Wówczas w wskazanym miejscu z ziemi wystrzeliwuje gejzer. Strumień wody jest pod na tyle wysokim ciśnieniem, że jest w stanie wyrzucić nawet ciężkiego wroga w powietrze, a przy tym jej temperatura jest bardzo wysoka. Użytkownik wprowadzając w to Hadou większe ilości Reiatsu sprawia, że woda jest jeszcze gorętsza i pod wyższym ciśnieniem.
Gest: Uderzenie pięścią o ziemię.
#40 - Kiramekibara (Różany błysk)
Inkantacja: Pani! Damo w aksamicie przy tronie zasiadająca. Daj znak, abym w prześladowcę twego mógł uderzyć. Zaklęcie destrukcyjne numer czterdzieści - Kiramekibara!
Opis: Shinigami przywołuje kulę jasnoróżowej energii, która po uderzeniu w dowolną powierzchnię rozpada się rozsyłając wybuchowe odłamki we wszystkie strony. Użytkownik jest w stanie cisnąć kulą z średnią prędkością na maksymalnie dwadzieścia metrów, a po rozpadnięciu się odłamki przelatują kolejne piętnaście metrów i to znacznie przyspieszając w stosunku do pierwotnego tworu. Im więcej Reiatsu zostanie wprowadzone w to Hadou tym więcej odłamków oraz większa ich siła wybuchu.
Gest: Zaciśnięcie dłoni wokół której pojawia się różowa aura.


Ostatnio zmieniony przez CZaras dnia 2018-07-01, 13:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
CZarasavatar

Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
372/372  (372/372)
Punkty Reiatsu:
586/685  (586/685)

PisanieTemat: Re: Kidou   2018-07-01, 13:18

#41 - Ranpu (Oślepienie)
Inkantacja: Władco, unieś rękę w górę - błyszcz! Zaklęcie destrukcyjne numer czterdzieści jeden - Ranpu!
Opis: Nad dłonią użytkownika pojawia się kula jasnego Reiatsu w kolorze jasno pomarańczowym wielkości piłki, która gra się w piłkę nożną. Po wypowiedzeniu nazwy zaklęcia ta wybucha, jednak nie tworząc eksplozji, ale potężny, oślepiający błysk. Wszyscy, którzy patrzyli wówczas w okolicę zostają pozbawieni zmysłu wzroku, im bliżej byli i bardziej bezpośrednio patrzyli się na kulę tym efekt będzie mocniejszy. W zależności od wytrzymałości trafionego, zdolności rzucającego oraz ilości wprowadzonego Reiatsu Ranpu może oślepić za równo na parę sekund jak i kilkanaście godzin.
Gest: Wyciągnięcie ręki do góry.
#42 - Tetsusei no Reiki (Aura żelaznego pyłu)
Inkantacja: Kły i zęby. Pazury i szpony. Stalą powleczone, ostrością swą krew z ciała wydzierają. Zaklęcie destrukcyjne numer czterdzieści dwa - Tetsusei no Reiki!
Opis: Rzucającego otaczają grudy Reiatsu, które po chwili formują się w ostre stalowe zadziory. Zaczynają one krążyć wokół Shinigami z dużą szybkością raniąc każdego kto znajdzie się w ich zasięgu. Doświadczeni Bogowie Śmierci, którzy opanowali zaklęcie do perfekcji mogą poruszać się i walczyć bez obawy, że odłamki uczynią im krzywdę. Wprowadzając większe ilości energii w Tetsusei no Reiki użytkownik sprawia, że zadziory są liczniejsze oraz ostrzejsze, a przy tym poruszają się szybciej.
Gest: Zetknięcie ze sobą skurczonych na podobieństwo szponów palców.
#43 - Seishinken (Duchowe ostrze)
Inkantacja: Duchu w stali zaklęty, spójrz na moją klingę! Nadaj jej ostrość, bo nastał czas żniw. Zaklęcie destrukcyjne numer czterdzieści trzy - Seishinken!
Opis: Zanpakuto, bądź klinga innej broni białej, zostaje otoczona wysoko aktywnym Reiatsu, które zwiększa moc tnącą. Szczególnie przydatne przy mierzeniu się z arrancarami chronionymi przez Hierro czy innymi przeciwnikami dysponującymi technikami chroniącymi przez fizycznymi atakami.
Gest: Przejechanie palcami po klindze.
#44 - Koumaru Sogeki Koori (Kula Lodu)
Inkantacja: Bronie starożytnych! Zbudowane z kości słoniowej! Potęga ostrzy! Otchłań lodowca! Siła zamieci! Połączcie siły! Stańcie się jednym! Zaklęcie destrukcyjne numer czterdzieści cztery - Koumaru Sogeki Koori!
Opis: Użytkownik zaklęcia wyrzuca przed siebie małą kule która zaczyna się kręcić i wyrzuca z siebie zaostrzone sople lodu we wszystkie strony. Ilość pocisków zależy od umiejętności rzucającego. Wadą tego ataku jest to, iż sople mogą zranić także sojuszników, acz nie wykonującego tę technikę Shinigami. Magik jest w stanie cisnąć Kulę Lodu na dystans do nawet czterdziestu metrów od siebie, natomiast ta będzie wyrzucać pociski w każdą stronę na zasięg dwudziestu metrów. Im więcej Reiatsu zostanie wprowadzone w Hadou tym więcej będzie sopli, a one same będą większe, twardsze i ostrzejsze.
Gest: Otwarcie dłoni, w której pojawia się kula, następnie wyrzucana w preferowanym przez rzucającego kierunku.
#45 - Taika katachi - Kamakiri (Forma mistrza - modliszka)
Inkantacja: Modliszka z wdziękiem do boju się szykująca. Kosa opada niepostrzeżenie. Zaklęcie destrukcyjne numer czterdzieści pięć - Taika katachi - Kamakiri!
Opis: Pierwsze z serii Kidou współdziałających z technikami szermierczymi. Reiatsu kumuluje się od mięśni ramion, po czubek broni umożliwiając jednorazowe wyprowadzenie znacznie szybszego ataku.
Gest: Wyciągnięcie dzierżących oręż ramion przed siebie.
#46 - Taika katachi - Kusarihebi (Forma mistrza - żmija)
Inkantacja: Żmija zawsze w serce celująca. Śmierć szybka bez boleści przyszła. Zaklęcie destrukcyjne numer czterdzieści sześć - Taika katachi - Kusarihebi!
Opis: Reiatsu nagromadzone w Zanpakuto i ramionach naprowadza pchnięcie prosto w miejsce wybrane przez Shinigami, któremu pozostaje tylko podziwianie efektów. Uderzenie powstrzymać może tylko niezwykle szybki blok bądź silna bariera. Silna, gdyż jedną z właściwości zaklęcia jest nasycenie Zanpakuto Reiatsu ułatwiającym przebicie osłon energetycznych.
Gest: Wskazanie czubkiem broni celu.
#47 - Taika katachi - Tsuru (Forma mistrza - żuraw)
Inkantacja: Żuraw do lotu się podrywa. W jednym sto zawarte, a we stu śmierć nieubłagana. Zaklęcie destrukcyjne numer czterdzieści siedem - Taika katachi - Tsuru!
Opis: Gromadzi duże pokłady Reiatsu w broni, które w chaotyczny sposób wyzwalane są wraz z przeprowadzeniem ataku tworząc na ciele przeciwnika nawet kilkanaście ran ciętych, sprawiając wrażenie, że w jednym cięciu zawartych było ich znacznie więcej.
Gest: Ukośne ustawienie broni przed sobą i przyłożenie do klingi palca wskazującego i środkowego drugiej dłoni.
#48 - Yanma Yuki (Śnieżny lament)
Inkantacja: Dziecięcy płacz, który nocą dociera do uszu wędrowcy. Poranna rosa która zamarza na trawie. Tak wywołana lawina uwolnicie swą furie. Zaklęcie destrukcyjne numer czterdzieści osiem – Yanma Yuki
Opis: Użytkownik tworzy lodową pokrywę która zaczyna rozrastać się w stronę przeciwnika. Kiedy znajdzie się przy przeciwniku (chodzi, że pokrywa może być pod stopami albo na suficie z boku ściany której przeciwnik jest blisko itd) zaczynają wyrastać z niej lodowe sople. Lód jest w stanie pokryć dystans do czterdziestu metrów od Shinigami, natomiast ilość kolców oraz ich wielkość zależna jest od ilości wprowadzonego Reiatsu oraz zdolności rzucającego. Podstawowo jest to pięć sopli o długości dwóch metrów.
Gest: Pod koniec inkantacji wyprostowanie rąk przed siebie i pochylenie głowy.
#49 - Muchinangyou (Bicze pokutne)
Inkantacja: Bicze trzaskają, grzesznicy zawodzą. Nastał czas pokuty. Zaklęcie destrukcyjne numer czterdzieści dziewięć - Muchinangyou
Opis: Przy rzucającym pojawia się kilka biczów z Reiatsu, które zaczynają wirować uderzając we wszystko wokół. Jak w przypadku większości Kidou, także to uzależnia swoją siłę od mocy Shinigami, który z niego korzysta. Przeciętny efekt przyniesie dwa dwumetrowe bicze będące w stanie zaledwie przewrócić słabego przeciwnika. Mocarz w dziedzinie zaklęć przywoła cztery pięciometrowe bicze potrafiące bez większego trudu ściąć drzewo.
Gest: Oplecenie torsu ramionami i ich gwałtowny wyrzut na boki wraz z końcem inkantacji.
#50 - Ten no Ikari (Niebiański Gniew)
Inkantacja: Siło niebiańska, mocy gwiazdozbiorów! Głos moich modlitw puka do drzwi twych dworów. Odpowiedz gniewnie na me wołanie, odeślij śmiercią wrogów, daleko w nieznane! Zaklęcie destrukcyjne numer pięćdziesiąt - Niebiański Gniew!
Opis: Zaklęcie posiadające dwa zastosowania z czym pierwsze dość oryginalne. Mianowicie Shinigami wytwarza w dłoni pocisk, ustala sobie miejsce na nieboskłonie, na którym ma wylądować i go wystrzeliwuje. Kula zawisa w wyznaczonym miejscu, na wysokości maksymalnie dwudziestu metrów i jasno świeci oświetlając przyjemnym blaskiem wszystko co poniżej. Zaklęcie może utrzymywać się na niebie od godziny wzwyż w zależności od zdolności rzucającego. Bardzo przydatne gdy potrzeba światła, a nie ma jak rozpalić ogniska, jednak czy Hadou o tak wysokim numerze może służyć tylko jako latarnia? Oczywiście, że nie! Po machnięciu ręką w dół pocisk opada z zawrotną prędkością w kierunku celu, na który skierował go Shinigami, by uderzyć z dużą siłą. Kula po uderzeniu wywołuje do tego silną eksplozję zwiększającą moc rażenia. Ten no Ikari może spaść na przeciwnika znajdującego się maksymalnie trzydzieści pięć metrów od użytkownika.
Gest: Wykonanie w powietrzu znaku 'Niebiański' (天), a następnie uniesienie ręki do góry i wystrzelenie pocisku, który będzie później sprowadzany w wyznaczane miejsce.
#52 - Harashirohone (Pole białych kości)
Inkantacja: Kości umarłych głęboko pogrzebane, przebudźcie się! Z jękiem przebijcie ziemię was więżącą, oswobódźcie się i krwią szkarłatną się opijcie. Zaklęcie destrukcyjne numer pięćdziesiąt dwa - Harashirohone!
Opis: Shinigami korzystający z tego zaklęcia dotyka palcem ziemi rozpoczynając inkantacje oraz wprowadzając w glebę Reiatsu. Na ziemi wokół użytkownika zaczyna rysować się pajęczyna białych, świecących linii, które ukazują się na dystans około piętnastu metrów od użytkownika (w każdą ze stron). Po wypowiedzeniu nazwy zaklęcia na terenie objętym pajęczyną z ziemi z ogromną prędkością wyrastają gęsto kilkumetrowe pale o zaostrzonym końcu przypominające białe stalaktyty, które mogą przebić nieszczęśników, którzy znaleźli się w polu rażenia. Zwiększenie ilości Reiatsu wprowadzonego w zaklęcie zwiększa pole rażenia (ten obszar zwiększa się stosunkowo powoli), a także rozmiar oraz twardość pali.
Gest: Dotknięcie wyprostowanym palcem wskazującym ziemi.
#53 - Mizudanha (Wodny Strumień Ciśnienia)
Inkantacja: Głębia oceanów, mym sojusznikiem, powietrze natomiast jest jej wspornikiem. Wodnista potęga i furia orkanów, wspólnie nie będą oszczędzać filarów. Zaklęcie destrukcyjne numer pięćdziesiąt trzy - Mizudanha!
Opis: Po wymówieniu inkantacji użytkownik bierze bardzo głęboki oddech, następnie wypuszczając z ust cienki strumień wody pod ogromnym ciśnieniem, który ma ogromny potencjał w kwestii przebijania się przez różne przeszkody czy istoty. Zasięg efektywnego rażenia Mizudanha wynosi trzydzieści metrów, a zwiększając dopływ Reiatsu do zaklęcia Shinigami jeszcze bardziej podwyższa ciśnienie pod którym znajduje się woda, a zatem i siła rażenia się zwiększa.
Gest: Głęboki wdech, następnie wypuszczenie powietrza.
#54 - Haien (Niszczące Płomienie)
Inkantacja: Płomieniu nowo narodzonego, tego, który łono swej matki spopielił. Wyjdź na świat i obróć ciało w niebyt. Zaklęcie destrukcyjne numer pięćdziesiąt cztery - Haien!
Opis: Zaklęcie tworzy fioletowy dysk skoncentrowanej energii, którym Shinigami ciska w swego wroga. Po trafieniu w cel energia zmienia się w płomienie, które szybko obejmują cel, a ich temperatura jest ogromna. Kidou to ma niebywałą potęgę rażenia, słabszego przeciwnika jest w stanie nawet poddać kremacji, szczególnie że dokładając więcej Reiatsu można ogień uczynić jeszcze bardziej gorącym. Wadą zaklęcia jest niski zasięg rażenia, mianowicie Haien jest w stanie razić przeciwników na maksymalnie piętnaście metrów.
Gest: Ostry, krótki ruch przedramieniem w kierunku celu.
#55 - Norowa no Kasai (Przeklęty Ogień)
Inkantacja: Z matki zrodzony, życia pozbawionej. Przez ojca pozbawiony wolności swojej. Z prochu powstałeś, w proch się nie obrócisz. Ogień piekielny do swej komendy zmusisz. Nastała bowiem godzina oczyszczenia, prochem i gorącem, siłą spopielenia! Zaklęcie destrukcyjne numer pięćdziesiąt pięć - Norowa no Kasai!
Opis: Użytkownik tworzy niewielką ognistą kulę, którą rzuca w stronę przeciwnika. Kiedy odbija się ona od ziemi, rozprasza się na mnóstwo pomniejszych płomieni (od 7 do 12), podpalających obszar pod sobą. One z kolei lecą dalej, powtarzając proces do piątego odbicia, pozostawiając po sobie pole niegasnącego ognia. Ci potężniejsi, potrafią sprawić, że ogień odbije się do siedmiu razy.
Gest: Wykonanie w powietrzu znaków 'Kagutsuchi' (カグツチ) podczas inkantacji, po czym uniesienie ręki dominującej (leworęczni lewą, praworęczni prawą), wewnętrzną stroną do góry i zaciśnięcie drugiej na nadgarstku dominującej.
#56 - Kongou Bakufuu (Adamantowy Podmuch)
Inkantacja: O panie! Furia i żal tobie podległe. Uroń krwawą łzę na grzesznika. Niech odczuje płomień swych przewinień. Zaklęcie destrukcyjne numer pięćdziesiąt sześć - Kongou Bakufuu!
Opis: Zaklęcie nastawione na brutalną siłę zniszczenia. Shinigami tworzy kulę z Reiatsu na końcu swej broni bądź pięści, by na koniec inkantacji wystrzelić nią we wroga. Ta porusza się z zawrotną i może dolecieć nawet na czterdzieści metrów, a po trafieniu w cel wybucha... I to koniec. Żadnego dodatkowego efektu nie ma. Te prostotę Kongou Bakufuu odpłaca siła eksplozji, która jest naprawdę znaczna, a można ją jeszcze powiększyć dokładając do Hadou większe ilości Reiatsu.
Gest: Czerwona kula tworzy się na czubku używanej przez nas broni, bądź pięści po czym uderza w przeciwnika.
#57 - Daichi Tenyo (Rozkołysany taniec ziemi)
Inkantacja: Wolo stwórcy na tronie niebieskim zasiadająca! Myśli człowieka w nieśmiertelnej duszy zakuta! Skrzydło dźwigające świat! Unieście ziemię i przytłoczcie nią mojego wroga! Zaklęcie destrukcyjne numer pięćdziesiąt siedem - Daichi Tenyo!
Opis: Użytkownik wyciąga ręce przed siebie, powodując lewitację obiektów znajdujących się w odległości kilku metrów od rzucającego. W przeciągu paru sekund obiekty wystrzeliwują w kierunku przeciwnika. Czym więcej punktów Reiatsu zostanie spożytkowanych na zaklęcie, tym cięższe obiekty zostaną podniesione. Wyjątkowo wprawny użytkownik Kidou może posłać obiekty na więcej niż jednego przeciwnika.
Gest: Wyciągnięcie ramion przed siebie.
#58 - Tenran (Mroczna Burza)
Inkantacja: Duchu burzy! Ty który niebiosa swą mocą rozdzielasz. Niech oddech twój dotknie świat pogrążając go w chaosie. Zaklęcie destrukcyjne pięćdziesiąt osiem - Tenran!
Opis: Tenran to zaklęcie o potężnej sile, które jednak jest stosunkowo trudne do wykonania. Mianowicie Shinigami musi pozostawić w powietrzu Zanpakutou podczas inkantowanie przez co w momencie recytacji jest wystawiony na ciosie. Po wypowiedzeniu nazwy Hadou miecz zaczyna kręcić się niczym wiatrak posyłając przed siebie prawdziwą trąbę powietrzną. Żywioł porywa wszystko co pozostaje na drodze w zasięgu nawet pięćdziesięciu metrów obraca wraz z kierunkiem poruszania wiatru, aż na koniec wystrzeliwuje potężnie w tył z całą siłą cyklonu. Im więcej Reiatsu użytkownik przeznaczy na Tenran tym większa będzie prędkość poruszania się wiatru.
Gest: Wraz z początkiem inkantacji pozostawienie Zanpakuto w powietrzu i przyłożenie do niego otwartej dłoni. Po zakończeniu inkantacji Zanpakuto zaczyna obracać się tworząc powietrzna trąbę.
#59 - Raikyu Koudan (Granat Burzowego Smoka)
Inkantacja: Piorun zwiastunem ognia, piorun zwiastunem śmierci. Boskie ostrze opadnie w światłości, twoja egzystencja zaś zniknie w żałości. Niczym Bóg Burzy uderzę jak młotem, przepadnij zatem wraz z hucznym grzmotem. Zaklęcie destrukcyjne numer pięćdziesiąt dziewięć - Raikyu Koudan !
Opis: Zaklęcie podobne do Shukkahou tylko, że o drastycznie zwiększonej sile. Shinigami tworzy przed sobą kulkę wielkości piłki do koszykówki koloru żółtego, wokół której wesoło tańczą wyładowania elektryczne. Użytkownik wystrzeliwuje ją, a ta porusza się błyskawicznie na dystans maksymalnie trzydziestu pięciu metrów, a po zetknięciu z czymkolwiek twardym wybucha uwalniając ukryty w niej żywioł, które spowijają obszar około dziesięciu metrów kwadratowych spowijają wyładowania elektryczne rażąc prądem o wysokim natężeniu każdego nieszczęśnika, który znalazł się w zasięgu. Poza oczywistymi obrażeniami jak oparzenia czy porażenie prądem zaklęcie jest w stanie także wywołać czasowy paraliż ciała częściowy lub całkowity. Im więcej Reiatsu Shinigami wprowadził w Kidou tym potężniejsze będą wyładowania.
Gest: Tworzy pocisk, przed otwartą dłonią.
#60 - Hebi Hanone (Kły węża)
Inkantacja: Cena, która przyjdzie im zapłacić za twój rachunek. Ich los jest już z góry przesądzony przez twój pocałunek. Zaklęcie destrukcyjne numer sześćdziesiąt - Hebi hanone!
Opis: Shinigami pokrywa swoją dłonią Reiatsu sprawiając, że z niej wystrzeliwuje gruby i absurdalnie długi wąż. Jego koniec, jednak zawsze znajduje się w ręce użytkownika. Pysk może błyskawicznie sięgnąć na dystans nawet dwadzieścia metrów i ukąsić cel. Wówczas od zdolności użytkownika, ilości wprowadzonego Reiatsu oraz wytrzymałości zależy co się stanie. Jeśli stosunek tych czynników jest na korzyść magika to cel będzie z sekundy na sekundę coraz gorzej widział, by po chwili zemdleć i już nigdy się nie obudzić (chyba, że ktoś poda antidotum lub skorzysta z wyjątkowo silnej medycznej techniki). Jeśli, jednak sprawa wypada na korzyść trafionego to skutki są znacznie mniejsze, im większa różnica na plus dla ofiary tym bardziej ograniczone będą efekty, aż do minimalnych, czyli zawrotów głowy.
Gest: Podczas Inkantacji wycelowanie pięści w przeciwnika. Pod koniec należy wysunąć palec mały i wskazujący.
#61 - Same Sekiryou Ibari (Gniew samotnego rekina)
Inkantacja: Deszczu przynoszący ukojenie, Piorunie tworzący płomienie. Fal niosący zniszczenie. Zaklęcie destrukcyjne numer sześćdziesiąt jeden - Same Sekiryou Ibari.
Opis: Użytkownik tworzy wielkiego, półprzejrzystego rekina z błękitnego Reiatsu. Ukrycie się przed nim jest wyjątkowe trudno, ponieważ świetnie czuje energię celu. Lewituje w powietrzu, krążąc i wyczekując momentu, kiedy będzie mógł zatopić swoje szczęki w celu. Drapieżnik jest w stanie oddalić się od użytkownika nawet na pięćdziesiąt metrów, a im więcej Reiatsu w niego wprowadzono tym większy, szybszy, silniejszy będzie.
Gest: Na rysowanie znaku oceanu na podłożu.
#62 - Ureshī Itami Tome (Triumfalny wór bólu)
Inkantacja: Stąpając po chmurach, nosząc na swych barkach jedynie lekki powiew wiatru, przyjmuję wyzwanie! Moja bryza silniejsza niż batalion, rozkruszy wszelkie mury losu! Śmieję się w twarz wzgardy, gdyż jest to ostatnie, co wzgardzący słyszą! Zaklęcie destrukcyjne numer sześćdziesiąt dwa - Ureshī Itami Tome!
Opis: Przy wymachu powietrze przez ręką pokrywa aura, tworząc coś na kształt worka o długości około trzech metrów. Przy trafieniu w cokolwiek wór pęka, a powietrze zgromadzone w środku zadaje setki, jeśli nie tysiące niewielkich cięć celowi oraz najbliższych okolic. Jeżeli natomiast po wykonaniu wymachu w nic nie trafi - nic nie stoi na przeszkodzie, by spróbować ponownie. Ma się jednak jedynie pół minuty, inaczej worek pęknie raniąc tego, kto go trzyma. W przypadku dopływu Reiatsu zasada jest prosta, im go więcej tym więcej silniejszych cięć.
Gest: Wykonanie paru obrotów dłonią przez pierwsze zdanie, następnie przedramieniem, by ostatecznie wykonać jeden gwałtowny ruch.
#63 - Ikarichi (Gniew krwi)
Inkantacja: Krwi w ciele od poczęcia krążąca. Zdradź swego pana! Ukłuj go, zrań! Zaklęcie destrukcyjne sześćdziesiąt trzy - Ikarichi!
Opis: Zaklęcie wymaga kontaktu dotykowego podczas, którego Shinigami wsącza w ciało celu własne Reiatsu. Wiąże się ono z wodą w organizmie i w gwałtownej reakcji przekształca ją w lód czego wizualnym efektem są ostre zręby czerwonego lodu wybijające się gwałtownie z ciała nieszczęśnika. Przed makabrycznym końcem chroni wyższy poziom Reiatsu od wykonawcy zaklęcia.
Gest: Przyłożenie otwartej dłoni do ciała celu.
#64 - Raikouhou (Palący Wrzask Błyskawic)
Inkantacja: Rozrzucone kości bestii! Iglica! Karmazynowy kryształ! Stalowe koło! Rusz się, będziesz wiatrem! Stań, a będziesz niebem! Pusty zamek wypełniony brzękiem włóczni! Zaklęcie destrukcyjne numer sześćdziesiąt cztery - Raikouhou!
Opis: W otwartej dłoni Shinigami pojawia się kula żółtego Reiatsu otoczona wyładowaniami elektrycznymi osiągająca wielkość piłki lekarskiej. Po wystrzeleniu z ogromną prędkością przemierza swój zasięg pięćdziesięciu metrów, chyba że w między czasie rozbije się na czymś. Hadou to ma ogromną moc przebijania tworząc dziury na wylot o średnicy trzydziestu centymetrów, a przy tym wytwarzając wybuch wyładowań elektrycznych przynoszących kolejne obrażenia. Kidou to posiada prostą, ale potężną siłę destrukcji, którą można jeszcze zwiększyć dodając do niego więcej Reiatsu.
Gest: Wyciągnięcie w kierunku celu otwartej dłoni.
#71 - Shojohebi Fukushū (Zemsta wężowej panny)
Inkantacja: Nie dla Ciebie spokój i cisza, mój ból i furia nie pozwolą Ci zapomnieć! Wij się w cierpieniu dwustuletniego cierpienia! Wypełnij me dłonie gniewem wzgardzonych uczuć! Zaklęcie destrukcyjne numer siedemdziesiąt jeden - Shojohebi Fukushū!
Opis: Z ust czarującego wyziewa ognisty, niebieski wąż, który po osiągnięciu celu wiruje wokół niego, podnosząc temperaturę w swoim obrębie i spalając cokolwiek z czym się bezpośrednio dotknie. Ponadto ma ciekawą właściwość stapiania ochronno-pieczętującej techniki Nageku Dōjō-ji w przeciągu parudziesięciu sekund - maksymalnie do pół minuty. Ognisty wąż jest dopaść przeciwnika w zasięgu trzydziestu metrów, a im więcej zostanie wprowadzone w niego Reiatsu tym gorętszy będzie.
Gest: Złożenie obu dłoni na sercu, pochylenie się, a następnie odchylenie i głośne wypuszczenie powietrza przy otwartych ustach.
#73 - Souren Soukatsui (Podwójny Lotus)
Inkantacja: Ty, który nosisz maskę z krwi, unosisz się na tysiącach trzepoczących skrzydeł, utwórz dwa lotosy na ścianie z niebieskich płomieni! Otwórz niebiosa i uderz niebieskim ogniem! Zaklęcie destrukcyjne numer siedemdziesiąt trzy - Souren Soukatsui!
Opis: Technika ta jest bezpośrednim rozwinięciem Soukatsui, choć posiada parę różnic. Shinigami zbiera duże ilości Reiatsu, a po wystrzale zamiast z pocisku z jego rąk dobywa się promień energii pod postacią błękitnego płomienia o średnicy jakichś dwóch metrów. Zdolnością Souren Soukatsui nie jest, jednak spalanie, lecz przebijanie w to co trafi wraz z eksplozją w przypadku trafienia w cel. Siła rażenia jest imponująca tak jak i prędkość poruszania promienia, natomiast zasięg czterdziestu pięciu metrów pozwala zaszaleć nawet na większy dystans. Wprowadzając w zaklęcie większe ilości Reiatsu użytkownik jest w stanie jeszcze bardziej zwiększyć silę rażenia zaklęcia.
Gest: Wyciągnięcie przed siebie dłoni stykających się ze sobą nadgarstkami.
#74 - Kesshou Yari (Kryształowa Włócznia)
Inkantacja: Bronie starożytnych! Święte lance! Nadejdźcie z niebios i pryśnijcie! Zaklęcie destrukcyjne numer siedemdziesiąt cztery - Kesshou Yari!
Opis: Shinigami korzystając z tego zaklęcia tworzy w ręce włócznię wykonaną z błękitnego kryształu, o wysokim współczynniku ostrości oraz wytrzymałości. Ta, jednak nie służy do walki w zwarciu. Kesshou Yari należy cisnąć we wroga tak mocno na ile tylko pozwala użytkownikowi na to jego siła. Szkopuł jest w tym, że włócznia na komendę Shinigami rozpada się na tysiące drobnych kawałków, które rażą na piętnaście metrów w koło. Pociski te choć drobne działają jak naboje z karabinu, wbijają się głęboko raniąc organy wewnętrzne celu, a że jest ich naprawdę od groma to uniknięcie takiego ataku gdy znalazło się w jego zasięgu graniczy z cudem. Magik wprowadzając w Kessho Yari większe ilości Reiatsu jest w stanie sprawić, że pociski będą jeszcze ostrzejsze i silniej wystrzelone, a więc i zwiększając ich siłę penetracji.
Gest: Wyciągnięcie ręki do góry, w której pojawia się zaklęcie po zakończeniu inkantacji.
# 77 - Shoumei Yari (Włócznia błyskawicy)
Inkantacja: O niebiosa! Dzięki wam za słup ognisty co w mojej dłoni huczy. Teraz na mego wroga grot ostry kieruję. Niech doświadczy końca! Zaklęcie destrukcyjne numer siedemdziesiąt siedem -
Opis: Zaklęcie to pozwala być niczym Zeus Gromowładny! Shinigami w dłoni tworzy włócznię z białego Reiatsu świecącego tak bardzo, że nie sposób określić kształtów broni jaką wytworzył magik. Włócznią nie da się walczyć, ani blokować ciosów, ani wykonywać pchnięć ta, bowiem jest żywiołem w czystej postaci – błyskawicą. Shoumei Yari należy cisnąć, wówczas ta z ogromną silą przebija się przez wszystko na dystans sześćdziesięciu metrów pozostawiając dziurę średnicy dziesięciu centymetrów. Trzeba przyznać, że jak na wysokość numeru wielkość rany odstaje w dół od reszty. To wszystko wynagradza szybkość, która jest główną zaletą tego Hadou, po ciśnięciu włócznią ta przyspiesza w absurdalny sposób sprawiając, że uniknięcie go nawet dla szybkiego wroga graniczy z cudem. Do tego można w zaklęcie wprowadzić jeszcze większe ilości Reiatsu sprawiając, że siła przebicia będzie jeszcze większa.
Gest: Wyciągnięcie ręki do góry, w której pojawia się zaklęcie po zakończeniu inkantacji.
#78 - Tangerine (Tnące koło)
Inkantacja: Ostrze niebiańskiego splendoru, zakreśl okrąg i tnij tańczące na wietrze liście. Zaklęcie destrukcyjne numer siedemdziesiąt osiem - Tangerine!
Opis: Shinigami używając katany wykonuje obrót o trzysta sześćdziesiąt stopni jego końcówką rysując okręg o linii szerokości dwóch centymetrów w kolorze ciemnego różu. Taki dysk pozbawiony środka zaczyna kręcić się wokół własnej osi, wówczas użytkownik wystrzeliwuje go w cel. Tangerine porusza się z zawrotną prędkością, a jego kanty posiadają ogromną ostrość. W efekcie jest to wielka, latająca piła tarczowa, którą magik jest w stanie do pewnego stopnia sterować (z racji szybkości nie jest zbyt zwrotna). Im więcej Reiatsu wprowadzonego w Hadou tym szybszy oraz ostrzejszy jest okrąg.
Gest: Zakreślenie okręgu przy pomocy Zanpakuto.
#82 - Tsuihō Sa Reta Ikari (Wygnana furia)
Inkantacja: Odesłany na skraj świata, będę skraju bronił i nie wypuszczę swoich oprawców! Łaknąc sprawiedliwości, z oddali patrzę na dławiących się swoją pychą, błagających o przebaczenie głupców. Setki rozmów, tysiące ksiąg, miliony myśli - nadając im kształt, daję im siłę! Zaklęcie destrukcyjne numer osiemdziesiąt dwa - Tsuihō Sa Reta Ikari!
Opis: Pomiędzy palcami rzucającego pojawia się nasionko. Po upuszczeniu na ziemi w przeciągu minuty wyrasta z niego pokaźne drzewo Ume. Dopóki rzucający nie odwoła drzewa, nie zabraknie mu Reiatsu, bądź nie zostanie zniszczone, zrzucając swoje kwiaty będzie nimi strzelać w przeciwników znajdujących się w pobliżu. Prędkość pocisków jest porównywalna z wprawnie rzucanym nożem. Ilość kwiatów jest ogromna, a zasięg ich rażenia wynosi czterdzieści metrów. Im lepszy rzucający oraz więcej wprowadzonego Reiatsu tym mocniejsza siła przebicia tych niecodziennych pocisków.
Gest: Wykonanie pełnego okręgu obiema dłońmi przed sobą, wykonanie linii rękoma na jego czubki, złączenie palców wskazujących i kciuków obu dłoni w jednym punkcie - pomiędzy nimi pojawi się nasionko.
#83 - Rokujou Rei Ranpu (Gniewny Promień Światła)
Inkantacja: Wola poległych! Trzask błyskawicy! Istnienia za barierą światów ukryte! Pokażcie się, a nastanie świt! Pozostańcie ukryte, a kwiat duszy zakwitnie. Na świat spadł wyrok skazujący. Zaklęcie destrukcyjne numer osiemdziesiąt trzy - Rokujou Rei Ranpu!
Opis: Przed dłońmi użytkownika tworzy się koło, z którego środka wypływa osiem promieni. Docierają one na krawędź koła, po czym odrywają się od niego i wystrzeliwują w kierunku celu. Każdy pocisk jest zdolny do gwałtownej nawet zmiany kierunku lotu w pogoni za celem. Shinigami z odpowiednią podzielnością uwagi może nakazać poszczególnym pociskom pogoń za różnymi celami, jednocześnie przed jego dłonią wciąż pozostaje koło, które stanowi mechanizm naprowadzający dla pocisków. Jeśli zostanie ono uszkodzone pociski natychmiast eksplodują. Świetlistymi pociski są w stanie poruszać się na dystansie czterdziestu metrów od użytkownika, natomiast ich siła rażenia rośnie wraz z zdolnościami Shinigami, a także ilością wprowadzonego w Kidou Reiatsu.
Gest: Wyciągnięcie wyprostowanego ramienia w dowolnym kierunku.
#85 - Ko Nadare (Wielka Lawina)
Inkantacja: O panie! Władco lodu! Ty który lodowe kwiaty podnosisz do życia! O władco! Który masz pod sobą wszystkich innych! Ty który zawsze pomagasz ludziom nie znającym grzechu! Spójrz na mnie! Pokaż mi swą moc! Użycz mi swej siły! Objaw się przede mną i spełnij mą prośbę! Zaklęcie destrukcyjne numer osiemdziesiąt pięć - Ko Nadare!
Opis: W czasie wypowiadania inkantacji rzucający musi trzymać ręce na głową. Nad nim tworzy się coraz większa biała kula, po wypowiedzeniu inkantacji do końca rzucający wypuszcza kule z całej siły w stronę przeciwnika. Kula zamienia się w gigantyczną lawinę która niszczy wszystko na swej drodze. Lawina ogarnia bardzo szeroki zakres terenu, ale długość trzydziestu pięciu metrów nie jest najlepsza. Sprawa zmienia się gdy zaklęcie zostaje użyte w sytuacji gdy pod nami jest pochyłe ułożenie terenu. W takim wypadku teoretycznie lawina może przesuwać się, aż dotrze do jakiegoś doliny czy innego miejsca o płaskim ukształtowaniu.
Gest: Uniesienie ramion ponad głowę.
#88 Hiryuu Gekizoku Shinten Raihou (Cios Latającego Smoka, Trzęsące Niebem Działo Błyskawic)
Inkantacja: Usłyszcie mój ryk niebiosa! Jam pradawny władca z krainy zapomnianych. Mój krok trzęsie ziemią, oddech spopiela skały, wzrok duszę w otchłani trwogi więzi. Patrzcie i swą ostatnią chwilę wychwalajcie. Zaklęcie destrukcyjne osiemdziesiąt osiem - Hiryuu Gekizoku Shinten Raihou!
Opis: Jest to zaklęcie o potężnej sile rażenia. Z dłoni Shinigami wystrzela promień niebieskiego Reiatsu spowitego przez błyskawice o średnicy dziesięciu metrów. Ten olbrzymi strumień energii porusza się z zawrotną prędkością spopielając wszystko co stanie na jego drodze. Hiryuu Gekizoru Shinten Raihou jest w stanie razić na dystans nawet sześćdziesięciu metrów. Dodatkowym atutem są tu błyskawice, bowiem jeśli komuś nawet uda się przeżyć uderzenie tego potężnego Hadou prawdopodobnie zostanie poważnie porażony prądem co zdecydowanie utrudni dalszą walkę. Niszczycielską siłę Kidou użytkownik jest w stanie jeszcze zwiększyć poprzez wpuszczenie w nie większych ilości energii.
Gest: Wyciągnięcie otwartej dłoni w kierunku celu.
#89 - Sesshōseki (Zabijający kamień)
Inkantacja: Niewiasto w piękności boginiom równa. Ty, co władców do swej woli uginałaś. Ty, co słowa zatrute szeptałaś. Ty, co przeklęta w martwy kamień zostałaś. Rozlej jad zemsty! Ukarz głupców niegodnych twego oblicza! Wysącz życie i śmierć nieubłaganą rozdaj. Zaklęcie destrukcyjne numer osiemdziesiąt dziewięć - Sesshōseki!
Opis: Użytkownik tworzy niewielką kulę atramentowo czarnego Reiatsu, którą następnie wystrzeliwuje. Wszystko co wejdzie w kontakt z kulą jest rozkładane na czynniki pierwsze. Mimo, że kulka jest mała uniknięcie jej jest stosunkowo trudne ze względu na prędkość poruszania oraz zasięg sześćdziesięciu metrów. Wprowadzając więcej Reiatsu magik sprawia, że rozmiary oraz prędkość kulki ulegają powiększeniu.
Gest: Zaciśnięcie pięści i powolne jej otwieranie podczas inkantowania.
#90 - Kurohitsugi (Czarna Trumna)
Inkantacja: Sączący się, mętny herbie. Bezczelny statku szaleństwa. Wrzący, przeczący, otępiały, błyszczący, sen utrudniający. Pełzająca stalowa księżniczko. Niezniszczalna błotna lalko. Zjednoczcie się! Sprzeciwcie się! Ukażcie ziemi jej niemoc! Zaklęcie destrukcyjne numer dziewięćdziesiąt - Kurohitsugi!
Opis: Potężne Hadou bardzo różniące się od większości pozostałych. Shinigami po wywołaniu zaklęcia sprawia, że w miejscu, którym wyznaczył pojawia się czarny prostopadłościan, w którym zamknięty zostaje cel. Wydostanie się ze środka jest zadaniem wyjątkowo trudnym, bowiem trzeba do tego ataku na poziomie minimum Zaklęcia Destrukcyjnego o numerze siedemdziesiątym. Czarna Trumna nie jest, jednak tylko więzieniem. Chwilę po aktywacji Kidou ciemny prostopadłościan spowijają poziome cięcia od każdej strony jedno pod drugim co jakieś dziesięć centymetrów zadając biedakowi, na którym użyto tego zaklęcia od groma ran ciętych. Tylko najbardziej wytrzymali będą w stanie przeżyć ten atak, a tych którzy po czymś takim dadzą radę kontynuować walkę można policzyć na palcach jednej ręki.
Gest: Uniesienie ramienia ponad głowę z palcem wskazującym wycelowanym w niebo.
#91 - Senjū Kōten Taihō (Działo Tysiąca Niebiańskich Błysków)
Inkantacja: Limit tysiąca rąk, dłoń szacunku niezdolna dotknąć ciemności. Dłonie strzału, niezdolne do odzwierciedlenia błękitnego nieba. Drogo otulona jasnością, wietrze, który rozpalasz żar. Czasie, który gromadzisz się, gdy oboje są razem. Odrzućcie niepewność, słuchajcie mojego rozkazu! Kule światła, osiem ciał, dziewięć pozycji, księga nieba, skarb chorych, wielkie koło, szara leśna wieża. Celujcie daleko, jaśniejcie podczas strzału! Zaklęcie destrukcyjne numer dziewięćdziesiąt jeden - Senjū Kōten Taihō!
Opis: Kolejne zaklęcie o ogromnej sile rażenia. W trakcie wypowiadania inkantacji w okół Shinigami pojawia się osiem sporych pocisków o kolorze jasnego fioletu. Po komendzie aktywującej zaklęcie wszystkie naraz wystrzeliwują w cel poruszając się z ogromną prędkością na zasięg siedemdziesięciu metrów. Po trafieniu wywołują ogromną eksplozję, która praktycznie każdego jest w stanie rozerwać na drobne kawałeczki. Zwiększając dopływ Reiatsu użytkownik może wytworzyć jeszcze więcej pocisków sprawiając, że wybuch będzie jeszcze potężniejszy.
Gest: Wyciągnięcie dłoni w kierunku celu.
#96 - Ittou Kasou (Spopielające Ostrze)
Inkantacja: Zaklęcie destrukcyjne numer dziewięćdziesiąt sześć - Ittou Kasou!
Opis: Hadou o ogromnym potencjale, które sili się mocą poświęcenia. Shinigami poświęca swoje ramię, aby z niego wytworzyć atak o mocy, która budzi szacunek. Po wypowiedzeniu nazwy z ręki wydobywa się ostrze z niebywale skupionych płomieni o ogromnej temperaturze, będące wielkości wieżowca. Ittou Kasou jest w stanie zamienić w tlący się popiół nawet najtwardszych wrogów, a prędkość tworzenia się ostrza nie daje wielu szans na unik. Im więcej Reiatsu wprowadzonego w Kidou tym potężniejszą siłą zniszczenia dysponuje.
Gest: Żaden. Kido tworzone jest w ramieniu rzucającego, które momentalnie czernieje i pojawiają się gorzejące światłem pęknięcia. Po zakończeniu inkantacji płomienie uwalniają się z ramienia.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchikiavatar

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Big Sis Haru

Karta Postaci
Punkty Życia:
80/80  (80/80)
Punkty Reiatsu:
120/120  (120/120)

PisanieTemat: Re: Kidou   2018-07-04, 16:02

Po raz kolejny świetna robota, tylko hado nr. 51 gdzieś Ci wcieło ;p No i zostawiłbym nr.5 możliwość rzucenia strzałą.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
CZarasavatar

Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
372/372  (372/372)
Punkty Reiatsu:
586/685  (586/685)

PisanieTemat: Re: Kidou   2018-07-04, 18:16

A to 51 zapomniałem wrzucić, bo nic nie edytowałem w nim Razz co do 5 to ja o to rzucanie kopii łamać nie zamierzam.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Kidou   

Powrót do góry Go down
 
Kidou
Powrót do góry 
Strona 3 z 3Idź do strony : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Ogólne :: Propozycje i Pytania-
Skocz do:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Sosblog