Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Qui

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Gość
Gość




Qui Empty
PisanieTemat: Qui   Qui Empty2015-02-21, 13:53

Notka od autorska:

DANE

Imię:Qui
Nazwisko:”Neko Chimamire”
Profesja:Dusza
Płeć:Kobieta
Wiek:20-22
Waga: 56
Wzrost:162
Wygląd:
Qui:
Młoda dziewczyna, mająca około 21 lat. Opalona, widać że dużo czasu spędza na powietrzu, w słońcu. Jest dość zgrabna i wysportowana. Ma dużą swobodę ruchów, chodzi i gestykuluje płynnie, z pewną gracją, jakby każdy jej ruch wypływał z poprzedniego. Ma dwa tatuaże, symbol słońca na brzuchu, ślady po pazurach na prawym ramieniu, i myśli o trzecim na plecach.
Fryzura jest charakterystyczna, co przydaje się gdy ludzie mają cię zapamiętać. Prawa strona z długimi włosami, lewa wygolona na zero. Od strony wewnętrznej włosy mają rudy kolor, reszta to brudna biel.
Tors ma z reguły odsłonięty. Nosi przylegającą do ciała koszulkę bez rękawów, odsłaniającą brzuch i cześć tatuażu. Spodnie lekkie, materiałowe zapewniające dużą swobodę ruchów. Ale ukryte pod spódnicą w odcieniach brązu. Do tego na walki zakłada skórzane karwasze.
Zazwyczaj chodzi boso, czy raczej z obandażowanymi stopami. Na początku sprawiało jej to problem, lecz teraz może biegać w mieście, po ulicach. Kamyki nie są problemem. Zahartowane stopy radzą sobie nawet z leśną ściółką. Ma jednak parę butów, od tak na wszelki wypadek.


Charakter:
Jest dość ekstrawertyczna. Lubi gdy dużo się dzieje, a tym lepiej jeśli to ona jest na ustach wszystkich. Kocha być doceniana i chwalona. Stara się błyszczeć jak może. Trzeba lać innych po mordach i groźnie wyglądać? Nie ma problemu. Jest bardzo otwarta na innych ludzi, chce odgrywać znaczącą rolę w ich życiu. Bardzo ważny jest prestiż i wizerunek. Dba o swoją markę, ale nie sposób się nią cieszyć w samotności. Towarzystwo jest dla niej ważne, choć ma wielu znajomych i kolegów. Brak jej kompana, przyjaciela/przyjaciółki z którą mogłaby porwać się na wszystko. Wolny czas spędza pijąc i bawiąc się. Lubi taniec i wieczorne picie.
Tęskni za czymś/lub kimś bardzo mocno. Często nie może zasnąć w nocy dławiona tęsknotą za czymś z przeszłości. Nie pamięta jednak co to jest. Chciałaby odkryć swą przeszłość ale nie ma żadnych poszlak więc skupia się na teraźniejszości i walkach. Dają jej one poczucie celu, choćby tymczasowego, zarobek i cztery ściany.

Ekwipunek:Wytrychy, ubrania, sakiewka z pieniędzmi. No i butelka sake. Bandaże, karwasze, kadzidełka.

Historia:
Qui 3a142b5a5dd1805a283501ea9652f2f5
Qui nie zna swojej przeszłości. Świadomość odzyskała przed rokiem w lesie, miała tylko jakieś łachmany. Obok było ciało martwego mężczyzny. Nigdy nie dowiedziała się kto to był, od kiedy trafiła do Rukongai nie wracała do tej sprawy. Nie było to ważne. Musiała jakoś przeżyć, zarobić, jeść. Zaczynała od najbiedniejszych dzielnic. Zbawieniem była dla niej umiejętność walki, i bystry umysł. Potrafiła znajdywać słabe punkty u przeciwnika, wiedziała też gdzie uderzać, by bolało najbardziej.
Wybiła się na walkach ulicznych. Dorobiła się trochę grosza i zaczęła być rozpoznawalna w tych kręgach. Nazywano ja Qui, bo jej ciosy nie rzadko powalały przeciwnika w pierwszym zwarciu. A dziewczyna sama nie wiedziała czy wkłada energię w te uderzenia, czy po prostu celnie uderza. Niepozorny cios w pierś odbierał przeciwnikowi oddech, splot słoneczny? W miarę walk wracała jej część pamięci. Gdy stawała naprzeciwko rywala w jej głowie malował się obraz przeciwnika z wypunktowanymi newralgicznymi punktami, z czasem pojawiało się ich coraz więcej. Praktycznie nie ożywając siły potrafiła wyjąć żuchwę, czy wybić rzepkę. Robiła to z taką prostotą, jak innym przychodzi naciśnięcie klamki w drzwiach. O ile oczywiście trafiła, lub złapała przeciwnika. Nie zawsze było to łatwe. Wiedziała gdzie i co zrobić, to jedno, ale praktyka to inna rzecz. Była jednak słabsza i musiała nadrabiać techniką którą, nie wiadomo skąd miała.
Gdy dostała ofertę walka w wyższej lidze poszła na to. Nie było już tak łatwo, trochę czasu zajęło jej rozpracowanie przeciwników, ich technik, ale radziła sobie nie najgorzej. Kilka pierwszych walk wygrała bardzo szybko. Gdy jednak poznano jej techniki zaczęły się schody.
Życie zawodowego obij mordy łatwe nie jest. Ciągłe utarczki, bójki poza programem. Tam gdzie duże pieniądze i testosteron, tam i burda. Qui była jedna z czterech dziewczyn, resztę (22) stanowiło męskie towarzystwo.
Za kulisami częstym tematem dyskusji był styl Qui, nikt go tu nie znał i wydawał się odstawać od szkoły „bij aż się nie przewróci, później kop”. Dziewczyna jednak nie umiała powiedzieć nic o pochodzeniu tego stylu, nie znała nawet nazw technik. Cała wiedza została w mięśniach, i wracała w czasie walki.
Qui pięła się coraz wyżej w swojej lidze, aż uzyskała nowy przydomek, a właściwie rozwinięcie starego
-To nie żadna Qui, czyli Chi, to po pierwsze. A po drugie nie Chi, tylko Chimamire (jap.-krwawy/krwawa)
Qui się to spodobało, może trochę prostackie, i tandetne, ale czego się spodziewać po tanich obij mordach? Doceniła ich wysiłek intelektualny. Po kolejnej wygranej walce postanowiła zafarbować włosy, i już na dobre ksywka do niej przylgnęła. Komentatorzy jednak potrafią wszystko zepsuć. Jeden z tych idiotów poleciał z fantazją i podczas największej corocznej gali przedstawił ja „Krwawa kocica” Qui myślała że go rozszarpie. Towarzysze jednak przyznali ze coś w tym jest, bo jest dość zwinna i na arenie rusza się jak kot. Wielka sława nie była jej jednak pisana. Utknęła, nie mogła przebić się już wyżej. Walki w 30 okręgu to i tak nieźle, jak na dziewczynę która zaczynała od zera. Miała teraz nocleg w barakach dla zawodników, tylko z kasa wiecznie krucho było. Zaczęła więc dorabiać na boku. Trochę siedziała na ochronie w barach. Karczmarze też chętnie zatrudniali zawodników, im bardziej rozpoznawalni tym lepiej. I odstrasza zbirów, i gości przyciąga.
Qui jednak ciągle czuła że się marnuje i szukała kolejnych zajęć, aż trafiła na Alastora. Bogatego mieszczanina który miał zatargi z pewnym kupcem. Słono płacił za księgi handlowe. Qui, mimo iż nigdy nie widziała się w roli złodzieja postanowiła przyjąć ofertę. Jak się okazało, miała dar. Wejście do niestrzeżonego domu było dziecinnie proste, tak samo jak zwinięcie księgi. Dlaczego więc płacono jej za to jak za przyzwoitą bójkę? Nie wiedziała ale postanowiła wykorzystać naiwność i ciężką kiesę. Zrobiła jeszcze jeden, czy dwa, tycie małe włamania i zaraz miała środki na prywatny pokój w barakach.
Ktoś jednak zwietrzył przekręt i zaczęło się kręcić wokół Qui więcej „przypadkowych przechodniów” opłacanych na godziny. Nie wiedziała kto chce się jej dobrać do tyłka, ale wiedziała że się nie da wrobić. Odpuściła na jakiś czas z robotą na boku. Skupiła się na walkach bo i to szło jej nie najgorzej. Choć potrafiła zdrowo oberwać pokładała dużo nadziei w swojej technice, musiała często się spropagować i szukać nowych technik. Pojawiały się one spontanicznie, gdy wszystko sprzyjało jej wykonaniu, nagle miała przebłysk „teraz przenieś ciężar ciała na tylna nogę, obróć miednicę uderz z lewej strony.” Koleś wypał z ringu. Gdyby jednak próbowała te samą technikę wykonać na sucho... było o wiele gorzej.
Z czasem dopracowała swój wizerunek sceniczny. Zadbała o kompleksowa zmianę fryzury, i strój. Poza fryzurą charakterystyczną cechą była jej spódnica. Dzięki niej nie widać w jakiej pozycji ustawione są nogi, i na której jest ciężar ciała. Po wielu poprawkach, udało się tak ją skroić by nie przeszkadzała zbytnio w walce. Na odpowiedni materiał poszło trochę grosza.


Pieniądze: 500 Ryo.

STATYSTYKI
Atrybuty:

14 =10 bazowych +4 z wieku
Pierwsza cyfra wynika z profesji
Siła: 5+1=6
Szybkość: 5+2=7
Zręczność: 7+3=10
Wytrzymałość: 5
Inteligencja: 4+8=12
Psychika: 5
Reiatsu: 6
Kontrola Reiatsu: 4

OGÓLNE

Udźwig: 60 kg
Prędkość (śr.): 7
Prędkość (max.): 24
PŻ (Punkty Życia):50
PR (Punkty Reiatsu):24

Umiejętności: Walka Wręcz (styl-?), Anatomia, Szpieg
Wady:(Brak/Amnezja)

Moc duszy: Nieznana.

Ocena Własna: 2
Powrót do góry Go down
渡邊綱


Qui Mg10
渡邊綱


Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
Qui Pbucket4096/4096Qui Empty_bar_bleue  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
Qui Pbucket83037/262144Qui Empty_bar_bleue  (83037/262144)

Qui Empty
PisanieTemat: Re: Qui   Qui Empty2015-02-23, 16:54

Kiedys juz widzialem komentarz w innej karcie, ze wiek to konkretna wartosc, nie przedzial. O reszcie napisze nieco pozniej.

// nieco pozniej

Wyglad ujdzie, zwlaszcza z obrazkiem. Charakter w sumie dosc skromny. Lubi blyszczec i teskni za czym, czego nie pamieta.

Nazywano ja Qui, bo jej ciosy nie rzadko powalały przeciwnika w pierwszym zwarciu.
Czyli? Powaznie pytam, bo nie wiem jaki jest zwiazek qui z powalaniem przeciwnika.

Amnezja to rzecz ciekawa, az nielatwa. I to nie dlatego, ze nie ma o czym pisac. Pisac mozna duzo, co najwyzej nie o tym, czego sie nie pamieta. Trudnosc polega na tym, zeby bylo ciekawie i w kryzysowych sytuacjach nie wyskakiwaly OP instynkty z dawnego zycia, ratujace z opresji.
Historia faktycznie krotka. Budzi sie, okazuje sie, ze umie sie bic, a takze krasc i tyle. Ja bym chetnie zobaczyl, ze wzgledu na tematyke, cos wiecej.

Tsuna


Ostatnio zmieniony przez Watanabe no Tsuna dnia 2015-02-27, 20:15, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Qui Empty
PisanieTemat: Re: Qui   Qui Empty2015-02-27, 10:50

Kamys pisała o tym wieku, ale to jest w zasadzie tylko szczegół.
Amnezja to taka zabawna rzecz, że w zasadzie niewiele trzeba by napisać, a zawsze można się wykręcić, że posiada się tą czy inna umiejętność 'bo nauczył się jeszcze przed utratą pamięci'
W sumie przyczepię się tylko do tego, że ta historia jest trochę krótka, ale da się to przeboleć. Druga rzecz to odpowiednie statystyki. Nie wiem czy z takimi ta postać mogłaby rzeczywiście uchodzić za takiego dobrego wojownika, ale niech będzie.
Ode mnie AKCEPT, jednak daję tylko 1 punkt
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Qui Empty
PisanieTemat: Re: Qui   Qui Empty2015-02-28, 19:54

Watanabe no Tsuna napisał:

Nazywano ja Qui, bo jej ciosy nie rzadko powalały przeciwnika w pierwszym zwarciu.
Czyli? Powaznie pytam, bo nie wiem jaki jest zwiazek qui z powalaniem przeciwnika.

Odpowiadam na pytanie:
Energia Qui (Ki/Chi itp.) obecna jest w filozofii walk wschodu, choćby kung-fu. Teoretycznie zwykłe ciosy (z mięśni) są w porządku, ale z tą energię Qui są silniejsze i robią większe szkody. Dlatego poza tradycyjnym treningiem ćwiczy się tam Ta-chi czy inne Qui-gong. Mają wzmacniać ich energię którą później wykorzystują w walkach. Niepozorny cios w brzuch może powalić przeciwnika, bo choć mało w nim było siły, dużo było energii.
W tym przypadku moja bohaterka przez znajomość anatomii ma szansę trafić w jakiś punkt witalny. Nie jest silna, ale niepozorny cios w brzuch (i punkt witalny) powalają przeciwnika. Stąd skojarzenie postronnych że w tym uderzeniu musiała być też zawarta ta energia.

Zgadzam się że historia krótka. Więc i nie oczekuję niczego ponad akceptacje i dopuszczenie do gry.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Qui Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Qui Pbucket9000/9000Qui Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Qui Pbucket9000/9000Qui Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Qui Empty
PisanieTemat: Re: Qui   Qui Empty2015-03-03, 21:09

Krótko bo krótko, ale jakościowo jest ok. Również daję akcept za 1 punkt.
Powrót do góry Go down
Online
渡邊綱


Qui Mg10
渡邊綱


Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
Qui Pbucket4096/4096Qui Empty_bar_bleue  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
Qui Pbucket83037/262144Qui Empty_bar_bleue  (83037/262144)

Qui Empty
PisanieTemat: Re: Qui   Qui Empty2015-03-03, 22:07

Energia Qui (Ki/Chi itp.) obecna jest w filozofii walk wschodu, choćby kung-fu.
Kung fu to chinski wynalazek. Ot zastanowilo mnie, czemuz biedota w japonskich zaswiatach uzywa niezbyt japonsko brzmiacego okreslenia (nie maja Q, co najwyzej ku). Takie zboczenie po liznieciu nieco kultury i jezyka tego kraju. Nie jest to strasznie istotne.

Gdyby to byl zwykly zuczek, to moze bym machnal reka, ale jak Kazue zauwazyl, opis postaci zdecydowanie wystaje ponad jej statystyki. Nie jest to nie do przyjecia, ale w takim wypadku oczekuje tym ciekawszej historii, im wieksze to odstepstwo. Dlatego ja poki co nic nie dam.


Tsuna
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Qui Empty
PisanieTemat: Re: Qui   Qui Empty2015-03-03, 23:17

Tak kung fu jest Chińckie. Ale karate też ma swoje odpowiedniki z tego co pamiętam. Pseudonim faktycznie wziąłem z "nie japońskiego" ale tak mi lepiej pasowało do mojej artystycznej wizji :)

Rozumiem takie stanowisko. Zaznaczę tylko że postać wypada nieźle w walkach dzięki znajomości przeciwników, czyli inteligencji którą ma najwyższą. Poza tym jaka to liga? Z dywizjonistą nie mieli by szans. To "obijmordy" z różnych dzielnic Rukongai które nie mogą awansować do wyższych lig. Poziom na którym są zapewnia tyle by żyć. Jeść i spać. To chyba nie tak wysoko? ;)

Do 21 jeszcze będę czekał na ostateczna decyzję. Potem można będzie już w sumie usunąć. Nie ma sensu co by jakaś karta wisiała tu bez końca.
Powrót do góry Go down
Kamys


Kamys


Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
Qui Pbucket102/290Qui Empty_bar_bleue  (102/290)
Punkty Reiatsu:
Qui Pbucket41/156Qui Empty_bar_bleue  (41/156)

Qui Empty
PisanieTemat: Re: Qui   Qui Empty2015-03-05, 09:49

Cóż pojawiały się tu postacie już z całkiem innych czasów i światów... Chiny są chociaż blisko Japonii, i mają pewne wspólne elementy historii, chociaż z tego co mi wiadomo nie ten. Karta jest w zasadzie zaakceptowana, bo ma 2 akcepty. Ja dużego problemu nie mam, ponad to że powinieneś ją nieco przedłużyć. Zaczekam co napiszesz żeby podać ilość ptk dodatkowych.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Qui Empty
PisanieTemat: Re: Qui   Qui Empty2015-03-06, 09:29

Dobrze, skoro karta już przeszła, to i nie będę jej poprawiał, a więc i rozwijał historii. Nie zależy mi na tych dodatkowych punktach, tylko rozpoczęciu gry.
Powrót do góry Go down
Kamys


Kamys


Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
Qui Pbucket102/290Qui Empty_bar_bleue  (102/290)
Punkty Reiatsu:
Qui Pbucket41/156Qui Empty_bar_bleue  (41/156)

Qui Empty
PisanieTemat: Re: Qui   Qui Empty2015-03-06, 10:19

Okej w takim razie szukaj sobie MG, punktów masz na start 0
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Qui Empty
PisanieTemat: Re: Qui   Qui Empty

Powrót do góry Go down
 
Qui
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Strefa Gracza :: Gracze :: Stare-
Skocz do:  
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje