Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Premie początkowe

Go down 
+3
Oscuridad
Chikaze
Imperator Kuchiki
7 posters
AutorWiadomość
Imperator Kuchiki


Premie początkowe Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Premie początkowe Pbucket9000/9000Premie początkowe Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Premie początkowe Pbucket9000/9000Premie początkowe Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Premie początkowe Empty
PisanieTemat: Premie początkowe   Premie początkowe Empty2017-01-08, 18:22

Doszły mnie głosy, że są pewne uwagi co do premii początkowych, a więc poruszmy po raz wtóry ten legendarny temat.
Proponuję żeby każda rasa (z wyjątkiem pustego, ale o tym później) otrzymywała taką samą liczbę dodatkowych punktów, aby sprawiedliwość dziejowa nastała. Dajmy na to, niech będzie to +5 punktów.

Quincy:

+5 Szybkość
+5 Kontrola Reiatsu
-1 Wytrzymałość
-1 Siła
-3 Reiatsu

Tak jak jest teraz, tak może zostać. Quincy specjalizują się w kontroli reiatsu, muszą być szybcy, aby utrzymać dystans. Brak doświadczenia w walce kontaktowej poskutkował zmniejszeniem siły i wytrzymałości, a reiatsu mało, bo wolą korzystać z energii z otoczenia tym samym zaniechując zwiększania własnego poziomu mocy.

Ewentualna zmiana mogłaby być taka:

+5 Kontrola Reiatsu
+3 Szybkość
+2 Psychiki
-1 Wytrzymałość
-1 Siła
-3 Reiatsu

Trochę mniej szybkości w zamian za psychikę. W końcu quincy są szkoleni na bezlitosnych niszczycieli, których to puści się boją, a nie odwrotnie.


Dusza:


- 1 kontrola rei
-1 inteligencja
+1 Reiatsu
+2 Wolne Punkty

Za wiele punktów dodatkowych tu nie ma. Minus do kontroli, bo nikt duszy pracy nad reiatsu nie uczył. Mniej inteligencji, bo pospólstwo niewyedukowane. Do reiatsu plus, bo gracze grają duszami odczuwającymi głód, a wolne punkty to za to, że nie wiedziano do czego innego dodać.
Przywołam swój dawny pomysł, aby uzależnić otrzymywane premie od tego, gdzie się dusza chowała czy w rukonie czy w Seireitei.

Dla szlachetnie urodzonej duszy miałbym:
+ 3 inteligencji -> bo każdy jeden szlachcic nauczycieli miał.
+ 2 reiatsu -> bo jeść trzeba

Dla chłopków z rukonu miałbym:
+ 2 wytrzymałości -> bieda hartuje
+ 2 szybkości -> jakoś trzeba uciekać przed okradzionymi handlarzami i osiłkami z sąsiedztwa
+ 2 reiatsu -> bo jeść trzeba
- 1 kontroli -> bo uczyć nie miał kto

Bounto:

Tutaj zaczyna się zabawa.

+3 Inteligencja <- trudno powiedzieć skąd ten bonus
+3 Kontrola Reiatsu <- z wprawy pochłaniania reiatsu z dusz/otoczenia
+2 Siła <- bo lalka czasami zawodzi i trzeba sobie samemu radzić
+2 Wytrzymałość <- patrz wyżej
-1 Psychika <- ?
-1 Szybkość <- Bounto lubią Fast foody, a dodatkowe kilogramy spowalniają
-1 Zręczność <- ?
-2 Reiatsu <- ta sama sytuacja co przy quincy? Ale w sumie bounto nie kojarzą mi się ze słabiakami jeśli chodzi o moc.

Moja propozycja:
+ 3 kontrola reiatsu -> patrz wersja pierwotna
+ 2 psychika -> przygotowanie do kontroli lalki

Ludzie:

+3 Wolnych Punktów -> jako, że ludzie wszechstronni są
+3 Reiatsu -> jako, że gramy ludźmi z mocami

Tu oprócz balansującego odjęcia jednego punktu reiatsu innych zmian bym nie robił.

Shinigami:

Już zmodyfikowani.

Hollow:

-4 Inteligencja -> w końcu większość pustych to niemalże zwierzęta.

Tutaj nie dałbym, jak u innych +5 punktów na start, bo faktycznie pożeranie dusz pozwala im szybko rosnąć w siłę. Mimo tego rozbieżność pomiędzy innych klasami, a pustymi i tak jest moim zdaniem za duża dlatego też moja propozycja:

+ 2 siła i wytrzymałość -> nawet mały pusty dysponuje ciałem potężniejszym od chucherek quincy, malutkich shinigami i kruchych ludzi.

Druga opcja: + 4 wolnych punktów do rozdysponowania pomiędzy cechami fizycznymi (siła, wytrzymałość, zręczność, szybkość)

W ten sposób hollow chociaż na zero wychodzi.

***

Kończąc mój przydługi wywód, jak zwykle zapraszam do dyskusji.
Powrót do góry Go down
Online
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Premie początkowe Pbucket496/510Premie początkowe Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Premie początkowe Pbucket6424/6942Premie początkowe Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Premie początkowe Empty
PisanieTemat: Re: Premie początkowe   Premie początkowe Empty2017-01-09, 00:33

Generalnie trzeba by uporządkować rasę hollowa, bo jest tam wielki bajzel i nie wiadomo czego tam można się spodziewać. Pożeranie dusz w ogóle nie jest opisane, jakie daje profity, czy regeneruje rei, czy daje ten boost do statów stały czy czasowy etc.

Poza tym - jeden obrazek się tam przedawnił.

Co do reszty to wygląda to dosyć sensownie. Zastanawiam się jeszcze czy brać pod uwagę śmieszną możliwość grania duszą zmodyfikowaną.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Premie początkowe Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Premie początkowe Pbucket9000/9000Premie początkowe Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Premie początkowe Pbucket9000/9000Premie początkowe Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Premie początkowe Empty
PisanieTemat: Re: Premie początkowe   Premie początkowe Empty2017-01-09, 17:05

Wydaje mi się, że zmodyfikowana dusza to trochę zbyt hipsterska rasa żeby ludzie chcieli nią grać, ale jakby było jednak zainteresowanie to możemy pomyśleć.

Co do tematu pożerania dusz, to widzę to tak, że premie zależne będą od ilości PR, które dusza w sobie posiadała i tak powiedzmy, że:
+ Regeneracja PR równa się 1/2 PR posiadanych przez pożartą duszę
+ Regeneracja PŻ równa się 1/4 PR posiadanych przez pożartą duszę
+ Pustemu przysługuje jeden tymczasowy punkt za każde 30 PR jakie posiadała pożarta dusza
+ Pusty otrzymuje jeden stały punkt za każde 80 PR jakie posiadała pożarta dusza

Możemy też się bawić w to, że PR, PR nierówne i za pożarcie shinigami'ego dostanie się większą premię, niż pustego o podobnej wartości energetycznej.
Powrót do góry Go down
Online
Oscuridad





Mistrz Gry : Deviol

Karta Postaci
Punkty Życia:
Premie początkowe Pbucket60/60Premie początkowe Empty_bar_bleue  (60/60)
Punkty Reiatsu:
Premie początkowe Pbucket42/42Premie początkowe Empty_bar_bleue  (42/42)

Premie początkowe Empty
PisanieTemat: Re: Premie początkowe   Premie początkowe Empty2017-01-10, 03:20

Dusza:
6 punktów wolnych
-1 kontrola Rei

Dlaczego to tak?

Dusze to wraz z ludźmi najbardziej uniwersalna profesja na forum. Moim zdaniem nie powinny mieć narzuconych żadnych bonusów co najwyżej minus do kontroli Rei, które jak myślę każdy uważa za uzasadniony.

"Dusza musi jeść bo ma większe pokłady rei stąd +1 do tej statystyki"

Dla mnie cała ta statystka jest nieco idiotyczna i zbędna biorąc pod uwagę ze mamy na forum coś takiego jak Punkty Reiatsu, które własnie określają ile mamy energii i ile jesteśmy w stanie rzucić zaklęć. Ten parametr poza elementem składowym wzoru na "mane" nie ma żadnego sensownego zadania.

Patrząc na to logicznie to Punkty Reiatsu powinny określać czy dusza musi jeść czy nie. A zakładając , że damy jej +1 do Rei i -1 do kontroli tak naprawdę pozostajemy w punkcie wyjścia. Tym samym zabieg jest bezcelowy.

Moim zdaniem dusza gracza powinna automatycznie musieć jeść bez względu na statystyki, o ile nie wzięła wady Bezduchowiec.

Pozostaje kwestia inteligencji.

"Określa ogól zdolności umysłowych postaci. Nie wpływa jednak na jej zdolności do logicznego myślenia, kojarzenia faktów, nauki i przygotowywania planów działania, rozwiązywania łamigłówek i obmyślania strategii walki. Jedynie pozwala na nauczenie się większej ilości technik lub zaklęć oraz opanowywanie ich w szybszym czasie. Wpływa na tempo nauki."

Cytat z forum. Moim zdaniem statystyka, która również powinna zostać przebudowana. W obecnej formie nie rozumiem dlaczego Hollowy powinny dostawać ujemny modyfikator na start. Jako istoty zaczynające z kilkoma umiejętnościami, oraz te które najszybciej muszą adaptować się do otoczenia i pozyskiwać nowe zdolności powinny mieć one najwyższy współczynnik ze wszystkich klas.

Niestety wygląda to tak jakby przy pustych ta statystyka została potraktowana w rozumieniu typowo rpgowym. Ten jednak znacznie różni się od wersji, którą mamy tutaj. Myślę, że trzeba by to jakoś ujednolicić i albo dostosować bonus pustych do opisu, albo dostosować opis do rzeczywistego działania tego bardziej klasycznego.

Pomysł na koniec.
Aby gracze nie mogli dzięki tym punktom robić "mistrzów wszystkich profesji na start" proponuje stworzyć ograniczenie, że wolne punkty można rozdać wyłącznie na statystyki psychiczne/duchowe lub wyłącznie na statystyki fizyczne. Zmusi to gracza do dokonania wyboru, da większą swobodę customizacji bohatera oraz nada większego realizmu postaci.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Premie początkowe Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Premie początkowe Pbucket9000/9000Premie początkowe Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Premie początkowe Pbucket9000/9000Premie początkowe Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Premie początkowe Empty
PisanieTemat: Re: Premie początkowe   Premie początkowe Empty2017-01-10, 17:41

Prawdę mówiąc nie jestem wielkim fanem dawania w premie rasowe nadmiaru wolnych punktów. Od customizacji postaci ma się 10 bazowych wolnych punktów.

Co do sposobu obliczania PR od jakiegoś czasu powątpiewam w słuszność tego wzoru. Mianowicie dlaczego mnożymy reiatsu przez kontrolę? Ok, umiemy dobrze posługiwać się swoją energią, ale dlaczego ten fakt ma zwiększać jej ogólną ilość? Taki trochę rewolucyjny pomysł, ale można by zastąpić wzór na PR czymś takim: Reiatsu*10. Ułatwiłoby to start, gdzie obecnie początkującym postaciom rei na niewiele starcza, a jednocześnie obniżyłoby absurdalnie wysokie poziomy PR w późniejszej grze. No i ta cudna łatwość liczenia^^
Kontrola nadal miałaby swoje znaczenie, jako statystyka wyznaczająca ile PR możemy w danej turze spożytkować.

Z inteligencją też zabawna sprawa. Jak ja ją bym widział? Odpowiadałaby za szybkość nauki i ewentualne podpowiedzi MG. Nie mniej nie więcej.

Powrót do góry Go down
Online
Kovacs


Kovacs


Mistrz Gry : Zerø

Karta Postaci
Punkty Życia:
Premie początkowe Pbucket70/70Premie początkowe Empty_bar_bleue  (70/70)
Punkty Reiatsu:
Premie początkowe Pbucket77/77Premie początkowe Empty_bar_bleue  (77/77)

Premie początkowe Empty
PisanieTemat: Re: Premie początkowe   Premie początkowe Empty2017-01-10, 23:24

Hollowy potrzebują reworka. Miałem kiedyś jakieś pomysły. Skończy mi się miesiąc egzaminacyjny i walnę jakąś propozycje jak poprowadzić pustych
Powrót do góry Go down
Izdurbal Tenshi


Izdurbal Tenshi


Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
Premie początkowe Pbucket89/100Premie początkowe Empty_bar_bleue  (89/100)
Punkty Reiatsu:
Premie początkowe Pbucket161/168Premie początkowe Empty_bar_bleue  (161/168)

Premie początkowe Empty
PisanieTemat: Re: Premie początkowe   Premie początkowe Empty2017-01-14, 00:32

A ja osobiście obstaje przy jednym - po cóż, ach po cóż mieli byśmy wprowadzać balans na siłę? Prawda jest taka, że większość sprawności postaci, które są na forum, pochodzi od ich rozwoju podczas sesji nie zaś podczas tworzenia postaci. Do tego nie prowadzimy systemu pojedynków między graczami, ani niczego podobnego. Przynajmniej na razie. Statystyki służą przede wszystkim do pokazania graczowi co potrafi jego postać, a czego nie. No i oczywiście dla MG, którzy dzięki nim rozsądzają czy akcja się uda czy nie.
Oczywiście nowe pomysły, mogą być, ot, warto sprawdzić. Może się przyjmą? A może nie? Co za różnica.
Jeśli chcecie reaktywować forum sądzę, że są sprawy ważniejsze niźli to^^"

Co do kontroli reiatsu, reiatsu i wzoru na ilość energii, cóż obecny wzór wydaje mi się zwyczajnie najbardziej prostym rozwiązaniem. Sam wielokrotnie obmyślałem swego czasu różne pomysły. Nawet wpadłem na taki, że skoro dusza składa się z reiatsu to faktycznie powinno to być równe sumie statystyk. W końcu w SS reiatsu to tak na prawdę niemal wszystko.
Prawda jest jednak taka, że wszystkie pomysły komplikują jedynie sprawę. Nagle pojawi się pytanie w stylu:
A co z kidou? Jeśli mam kidou poziomu 43 a kontroli 8 to czy mogę rzucić zaklęcie? A jeśli tak, to co? Będzie słabsze? A może będzie się je rzucać kilka tur? A może jedno z wybranych? A może... a może... a może... i w końcu dostaniesz do głowy z tymi możami. Tak ja to przynajmniej widzę^^"

Innymi słowy, rozwiązanie jest niczym demokracja - kiepskie, ale lepszego nie ma.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Premie początkowe Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Premie początkowe Pbucket9000/9000Premie początkowe Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Premie początkowe Pbucket9000/9000Premie początkowe Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Premie początkowe Empty
PisanieTemat: Re: Premie początkowe   Premie początkowe Empty2017-01-14, 17:14

Od razu na siłę. Gracze poruszyli temat, to też wziąłem pod lupę premię początkowe.
Z twierdzeniem, że sprawności postaci uzyskuje się głównie podczas rozgrywki się nie zgodzę. Jakby nie patrzeć mało kto dostał tyle punktów żeby mówić o jakiejś większej zmianie, hehe. No, ale wiemy, że tu mocarzów mało więc pójdźmy dalej.

Widzę, że pomysł z innych wzorem obliczania PR nie przyjął się, więc zmiany nie będzie. Zobaczymy jeszcze jaką opinię wyrazi Kovacs i co to za pomysły odnoście pustych zaprezentuje i potem wprowadzimy to co spotkało się z aprobatą większości, jak to we wspaniałej demokracji zwykło się robić.
Powrót do góry Go down
Online
渡邊綱


Premie początkowe Mg10
渡邊綱


Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
Premie początkowe Pbucket4096/4096Premie początkowe Empty_bar_bleue  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
Premie początkowe Pbucket83037/262144Premie początkowe Empty_bar_bleue  (83037/262144)

Premie początkowe Empty
PisanieTemat: Re: Premie początkowe   Premie początkowe Empty2017-01-20, 11:28

Ile bylo prob gry duszami? I jak szybko sie skonczyly? Osobiscie w ogole nie widze sensu istnienia tej grupy. Predzej zmienilbym to na kategorie dla tych, ktorzy beda mieli ciekawy, autorski pomysl, warty wdrozenia. I rozpatrywac to wtedy indywidualnie.
Inteligencja jako statystyka ma sens jedynie w grach komputerowych, gdzie gra ogranicza liste akcji, czy dialogow dostepnych glupkom. Tutaj ja traktuje to bardziej, jak percepcje, czyli ile postac zauwazy i jak sensowne wnioski z tego moze wyciagnac.


Tsuna
Powrót do góry Go down
Toshi Tanaka


Toshi Tanaka


Mistrz Gry : Haruaki Kuchiki

Karta Postaci
Punkty Życia:
Premie początkowe Pbucket60/60Premie początkowe Empty_bar_bleue  (60/60)
Punkty Reiatsu:
Premie początkowe Pbucket42/42Premie początkowe Empty_bar_bleue  (42/42)

Premie początkowe Empty
PisanieTemat: Re: Premie początkowe   Premie początkowe Empty2017-01-20, 14:02

Ja bym Inteligencję potraktował inaczej. Im więcej ma jej postać czym częściej i dokładniejsze podpowiedzi dostaje od MG w kwestii rozwiązania danego problemu. NP. jakiego ataku użyć, bo zauważymy luki w obronie, albo jak rozbroić pułapkę lub jakiej metody użyć przy sejfie, albo większa szansa na zdobycie ważnych czy istotnych informacji, dokumentów, co o tym sądzicie?
Powrót do góry Go down
渡邊綱


Premie początkowe Mg10
渡邊綱


Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
Premie początkowe Pbucket4096/4096Premie początkowe Empty_bar_bleue  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
Premie początkowe Pbucket83037/262144Premie początkowe Empty_bar_bleue  (83037/262144)

Premie początkowe Empty
PisanieTemat: Re: Premie początkowe   Premie początkowe Empty2017-01-20, 20:06

Gracz jest od tego, zeby myslal samodzielnie, nie pakowal w statystyke i czekal na rozwiazanie kwitujac to "to ja tak robie". Mozna dawkowac informacje, nie sposob ich uzycia.


Tsuna
Powrót do góry Go down
Oscuridad





Mistrz Gry : Deviol

Karta Postaci
Punkty Życia:
Premie początkowe Pbucket60/60Premie początkowe Empty_bar_bleue  (60/60)
Punkty Reiatsu:
Premie początkowe Pbucket42/42Premie początkowe Empty_bar_bleue  (42/42)

Premie początkowe Empty
PisanieTemat: Re: Premie początkowe   Premie początkowe Empty2017-01-20, 20:13

Zgadzam się z Tsuną w obu aspektach.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Premie początkowe Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Premie początkowe Pbucket9000/9000Premie początkowe Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Premie początkowe Pbucket9000/9000Premie początkowe Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Premie początkowe Empty
PisanieTemat: Re: Premie początkowe   Premie początkowe Empty2017-01-22, 19:25

Wprowadziłem zmiany z drobnymi korektami. Zgodnie z sugestiami puści zamiast minusów do inteligencji będą mieć braki w psychice. Dusza również nieco zmieniona w porównaniu do mojej początkowej propozycji, gdzie zasugerowałem się odrobinę pomysłem Oscuridada.
Powrót do góry Go down
Online
Sponsored content





Premie początkowe Empty
PisanieTemat: Re: Premie początkowe   Premie początkowe Empty

Powrót do góry Go down
 
Premie początkowe
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Premie Shikai
» Premie, umiejętności, ewolucje

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Ogólne :: Propozycje i Pytania-
Skocz do:  
Create a forum on Forumotion | ©phpBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje