Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Renowacja Hołków

Go down 
4 posters
AutorWiadomość
CZaras


Renowacja Hołków Mg10
CZaras


Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
Renowacja Hołków Pbucket1044/1044Renowacja Hołków Empty_bar_bleue  (1044/1044)
Punkty Reiatsu:
Renowacja Hołków Pbucket12865/12865Renowacja Hołków Empty_bar_bleue  (12865/12865)

Renowacja Hołków Empty
PisanieTemat: Renowacja Hołków   Renowacja Hołków Empty2017-05-23, 00:17

Z oczywistych względów ostatnio zająłem się tą rasą znienawidzoną przez wszystkich. Mam tu propozycje kilku zmian, niektórych czysto estetycznych, ale moim zdaniem nieco naprawiających te profesję.

1) Kwestia udźwigu - przelicznik dla klas "humanoidalnych" nie ma za bardzo sensu w przypadku Hollow trzech pierwszych stadiów. Tłumacząc to na przykładzie hołka, którego staram się stworzyć. Waży on coś przeszło trzy tony (początkowe stadium to raczej spore bydlaki), ma siły 12, czyli jak na sam początek gry całkiem sporo, a miałby udźwig 120 kg. Oznacza to, że prawdopodobnie nie byłby w stanie dźwignąć własnej łapy. Jeszcze bardziej kuriozalnym staje się to gdy wchodzimy w strefie Gilian, które mają kole 40 metrów, więc ważą przynajmniej dziesiątki ton, a ich udźwig podejrzewam, że w obecnym systemie wynosiłby jakieś maksymalnie 300 kg przy przemianie i to przy bardzo dobrych wiatrach. Co ja proponuje w przypadku dużych hołków (przekraczających 200 kg):

Waga+ siła x 10kg = udźwig

2) Kwestia umek - na początek hołek ma dwie specyficzne swoje umiejętności (w przypadku wybrania umki "umiejętny" to 3) i wszystko fajnie. Do czasu giliana przeważnie opanowuje cero, jest super i w ogóle. Potem przechodzi giliana, który jest specyficzną fazą rozwoju, wchodzi w poziom adjuchas podobny do pierwszego, a jego arsenał jest taki jak w chwili zdobycia cero i nie ma prawa się zmienić, aż do zmiany w arrancara. Umek dla hołków, szczególnie tych ofensywnych jest, bowiem mało. Tutaj mam trzy pomysły:

A) Hołki na adjuchasie dostają jedną dodatkową umiejętność związaną z ich charakterystyką.
B) Na adjuchasie Hołki mają swe stare umiejętności, ale w zmienionej formie. Te nowe skille są rozwiniętymi wersjami tych startowych, silniejszymi, ale opierającymi się na podstawie.
C) Bara dostępna też dla Hołków.


3) Co do samej bary mam też swoje zastrzeżenia.

Bara
Opis: Pocisk pustego, najszybsze cero. Nie jest ono tak potężne jak normalne Cero, jednak jest 20 razy szybsze.
Premie: Potrafisz wykonać technikę Bara.
Wymagania: Szybkość: 25, Kontrola Reiatsu: 20.

Na co tu wymaganie do szybkości? Toć nie trzeba szybko biegać, żeby szybko strzelać energią. Bardziej dałbym tu wymaganie do statystyki reiatsu, co by nie było, że za łatwo zdobyć. W końcu znamienne jest, że jedyna postać, która się barą pochwaliła, była chyba najwolniejszym członkiem Espady.



No to tyle na te chwilę. Dawajcie co o tym wszystkim sądzicie, krytyke biore na klate :D
Powrót do góry Go down
渡邊綱


Renowacja Hołków Mg10
渡邊綱


Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
Renowacja Hołków Pbucket4096/4096Renowacja Hołków Empty_bar_bleue  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
Renowacja Hołków Pbucket83037/262144Renowacja Hołków Empty_bar_bleue  (83037/262144)

Renowacja Hołków Empty
PisanieTemat: Re: Renowacja Hołków   Renowacja Hołków Empty2017-05-23, 11:35

Nie do konca jest, jak mowisz - kolega z pracy wazy 120, a watpie, zeby nawet polowie tego dal rade. Waga nijak ma sie do sily, a udzwig to podnoszenie dodatkowego obciazenia, nie wlasnej nogi, czy reki. Gilian moze byc rownie dobrze nadmuchany i wazyc tyle, co balon. Problem jest taki, ze kazdy wymiary wpisuje sobie z palca. Jesli zacznie przekadac sie to na sile, to wyjdzie na to, ze lepiej byc wielkim i ciezkim, bo jaki zysk z malego szczurka? Jak ten monstrualny udzwig przeniesie sie na obrazenia? Ze to sie nie liczy, jak palniesz z lapy, a tylko do noszenia zakupow z Lidla za jednym kursem? To tez nie do konca takie proste.  Duzy udzwig ma wiecej zastosowan. Spada na leb 300kg fortepianu, a masz 1000 udzwigu. Mozesz go przechwycic i uniknac guza? Wygrzebywanie sie spod gruzow to juz z automatu musialoby dzialac. Albo obrazenia niebezposrednie. Jak nie liczy sie obrazen z lapy, to co powiesz na rzut wagonem kolejowym? Jak mozesz podniesc, to czemu nie rzucic? Rozumiem Twoje obiekcje, niemniej dowolnosc rozmiaru, jak widzisz rodzi mnostwo mozliwosci.

Niejedna juz byla dyskusja o tym, jak holki maja w plecy. Moim zdaniem jest zupelnie na odwrot. Obecnie swe umiejetnosci maja od poczatku i moga biegac gdziekolwiek, robiac cokolwiek. A shinigami? Najpierw kisi sie latami w szkolnej lawie. Potem kolejne lata na odkrycie swoich mocy. A porownanie arrancar/vaizard? Arrancar jest powazany, leczy sie przy uwolnieniu i najwyzej baterie mu sie skoncza. Vaizardow nie lubi sie, a jak pojdzie nie tak, to sie przekreca na lewa strone.

Moze ta szybkosc do minicero to po to, ze musisz szybko reka machnac, zeby predkosc nadac? Byle holkowi bym nie dawal, ale moze chociaz dla adjuchasa, zeby niekoniecznie tylko arrancarom.


Tsuna
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Renowacja Hołków Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Renowacja Hołków Pbucket9000/9000Renowacja Hołków Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Renowacja Hołków Pbucket9000/9000Renowacja Hołków Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Renowacja Hołków Empty
PisanieTemat: Re: Renowacja Hołków   Renowacja Hołków Empty2017-05-23, 14:25

1) Zgadzam się z Tsuną, że wzór zaproponowany przez CZarasa dawałby zbyt wielki profit wielkim i ciężkim skurczybykom. Ogółem jeśli chodzi o udźwig to sprawa nie boli tylko w przypadku pustych. Postacie w Bleachu, jak to w większości shounenów, potrafili ciskać wielotonowymi głazami samemu mając +/- 70 kg.
Obecnie obowiązujący wzór na udźwig mocarzowi z 50 siły pozwoli unieść "jedynie" pół tony, której zresztą daleko sobie nie rzuci. Proponuję więc zmianę dotychczasowego wzoru na np.

Siła 1-10: Udźwig w kg = Siła*10
Siła 11-20: Udźwig w kg = Siła*20
Siła 21-30: Udźwig w kg = Siła*30
Siła 31-40: Udźwig w kg = Siła*40

Wzór bardzo prosty, ale jego wadą jest schodkowy przyrost udźwigu. Mając 10 siły możemy podnieść 100 kg, a przy 11 już 220. Dlatego też kolejna propozycja.

Siła 5: Udźwig w kg = Siła*5
Siła 12: Udźwig w kg = Siła*12
Siła 18: Udźwig w kg = Siła*18
Siła 55: Udźwig w kg = Siła*55

Czyli ile mamy siły taki mamy mnożnik udźwigu.

Co do wielkich pustych to Masakazu zaproponował na chacie ciekawą opcję stworzenia umiejętności, powiedzmy "Kolosalny pusty", który miałby wyższe mnożniki udźwigu, a sama umka wymagałaby władowania sporo punktów w siłę i oczywiście podanie odpowiednio wysokiej wartości wagi i wysokości pustego.

2) Kamys jakiś czas przed zniknięciem dodała ciekawy dopisek w opisie pustych:
"Wyjątkowe Hollow (takie jak postacie graczy, lub ważni NPC), mogą w trakcie gry posiąść większą liczbę umiejętności hollow. Ich liczba jest wyjątkowa dla ewolucji hollowa. Powinna jednak oscylować około 6."
To powinno zakończyć dyskusję, aczkolwiek sam osobiście postawiłbym jakość w znaczeniu rozwijania już posiadanych zdolności niż nabywanie kolejnych i kolejnych.

3) Zgodzę się, że wymagania bali można zmienić.
Powrót do góry Go down
CZaras


Renowacja Hołków Mg10
CZaras


Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
Renowacja Hołków Pbucket1044/1044Renowacja Hołków Empty_bar_bleue  (1044/1044)
Punkty Reiatsu:
Renowacja Hołków Pbucket12865/12865Renowacja Hołków Empty_bar_bleue  (12865/12865)

Renowacja Hołków Empty
PisanieTemat: Re: Renowacja Hołków   Renowacja Hołków Empty2017-05-23, 14:41

Co do udźwigu Holkow i pomysłu Masakasia to tu jest problem, bowiem z nim każdy Gilian powinien dostawac takową, a niektóre po zmianie w Adjuchas nagle by ją traciły,  a inne by ją zachowywały. Moim zdaniem za duzo tu kombinowania. Wymyślenie osobnego wzoru dla dużych holkow powyzej jakiejs wagi wydaje mi sie prostsze i sluszniejsze.

Co do nowych wzorów na siłę to jestem za. Stata siły u nas jest dość słaba, więc wzmocnienie jej wydaje mi się rozsądnym rozwiązaniem.
Powrót do góry Go down
渡邊綱


Renowacja Hołków Mg10
渡邊綱


Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
Renowacja Hołków Pbucket4096/4096Renowacja Hołków Empty_bar_bleue  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
Renowacja Hołków Pbucket83037/262144Renowacja Hołków Empty_bar_bleue  (83037/262144)

Renowacja Hołków Empty
PisanieTemat: Re: Renowacja Hołków   Renowacja Hołków Empty2017-05-23, 14:51

Imperator Kuchiki napisał:

Siła 5: Udźwig w kg = Siła*5
Siła 12: Udźwig w kg = Siła*12
Siła 18: Udźwig w kg = Siła*18
Siła 55: Udźwig w kg = Siła*55

Czyli ile mamy siły taki mamy mnożnik udźwigu.

Humanisci... to sie potegowanie nazywa, a w tym konkretnym wydaniu potega dwojki ;P Moze miec to wiekszy sens. Jesli 5 jest ponizej przecietnej (ktora ponoc wynosi 7), to taki slabszy gosc worka cementu nie poniesie.


Tsuna
Powrót do góry Go down
Rose Nevermore


Rose Nevermore


Mistrz Gry : Imperator Kuchiki

Karta Postaci
Punkty Życia:
Renowacja Hołków Pbucket90/90Renowacja Hołków Empty_bar_bleue  (90/90)
Punkty Reiatsu:
Renowacja Hołków Pbucket27/42Renowacja Hołków Empty_bar_bleue  (27/42)

Renowacja Hołków Empty
PisanieTemat: Re: Renowacja Hołków   Renowacja Hołków Empty2017-05-23, 17:24

Podoba mi się pomysł na udźwig=siła^2.

Dodatkowo już wyrażałam pomysł na fakt, by Hollow powyżej określonej masy zmniejszać szybkość i zręczność. Wiadomo przecież, że im większy jest jegomość, tym trudniej wykonywać mu precyzyjne czynności oraz nabierać jakiejkolwiek prędkości. Rekompensacją za to mogłoby być dodawanie im siły i/lub wytrzymałości. W tym przypadku też proponowałabym stopniowe zmniejszanie statów wraz ze wzrostem masy. Proponuję za każdą tonę odbierać punkt zręczności i szybkości, a dodawać punkt do wytrzymałości.


Event: 90/90 PŻ ; 90/90 PR

"Życie ponad Śmiercią, Siła ponad Słabością, Podróż ponad Celem" ~Pierwszy ideał Świetlistych, Archiwum Burzowego Światła - Brandon Sanderson.

"Uważam się za człowieka z zasadami. Ale który człowiek sądzi inaczej? Nawet rzezimieszek, jak zauważyłem, uważa swoje czyny za w pewnym sensie „moralne”. Może inna osoba, czytając o moim życiu, nazwie mnie religijnym tyranem. Może nazwie mnie arogantem. Czemu opinia tego człowieka miałaby być mniej ważna niż moje własna? Chyba wszystko sprowadza się do jednego faktu. W ostatecznym rozrachunku to ja mam wojsko." ~Fragment dziennika Ostatniego Imperatora, Z Mgły Zrodzony - Brandon Sanderson

Rose
Powrót do góry Go down
CZaras


Renowacja Hołków Mg10
CZaras


Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
Renowacja Hołków Pbucket1044/1044Renowacja Hołków Empty_bar_bleue  (1044/1044)
Punkty Reiatsu:
Renowacja Hołków Pbucket12865/12865Renowacja Hołków Empty_bar_bleue  (12865/12865)

Renowacja Hołków Empty
PisanieTemat: Re: Renowacja Hołków   Renowacja Hołków Empty2017-05-23, 18:26

Rozwiązanie Rose z kolei sprawiłoby, że nikt nie grałby dużymi hołkami z powodu prostej matematyki. Lepiej nic nie stracić, niż stracić dwa, a zyskać jeden.

Szczególnie, że to nie takie oczywiste. Przykładowo ktoś może być ciężki, ale szybko się poruszać, bo zwyczajnie jest duży i sadzi długie susy. Warto pamiętać, że nosorożce czy niedźwiedzie wyciągają wyższe prędkości biegiem niż człowiek i to bardzo wysportowany.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Renowacja Hołków Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Renowacja Hołków Pbucket9000/9000Renowacja Hołków Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Renowacja Hołków Pbucket9000/9000Renowacja Hołków Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Renowacja Hołków Empty
PisanieTemat: Re: Renowacja Hołków   Renowacja Hołków Empty2017-05-23, 20:54

Ja nie widzę problemu z daniem gillianowi umiejętności, a potem zabraniu mu jej przy przemianie w adjuchasa. Nie podoba mi się pomysł zwiększenia udźwigu tylko dlatego, że gracz wpisał w metryczkę pustego dziesięć metrów i dwadzieścia ton. Darmowy boost, a tak to musiałby chociaż poświęcić slot na umiejkę jeśliby chciał więcej dźwigać.
Powrót do góry Go down
CZaras


Renowacja Hołków Mg10
CZaras


Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
Renowacja Hołków Pbucket1044/1044Renowacja Hołków Empty_bar_bleue  (1044/1044)
Punkty Reiatsu:
Renowacja Hołków Pbucket12865/12865Renowacja Hołków Empty_bar_bleue  (12865/12865)

Renowacja Hołków Empty
PisanieTemat: Re: Renowacja Hołków   Renowacja Hołków Empty2017-05-23, 21:12

Ale to wtedy właściwie każdy kto chciałby zrobić hołka "jak w anime", bo w anime poza Grimmjowem i vasto lorde praktycznie wszystkie były sporawe to musiałby z miejsca tracić slota na umke, a to wydaje mi się bez sensu. To tylko, by popchnęło do tego co już i tak u nas zauważyłem, że znacznie bardziej opłaca się robić hołki na int niż na staty fizyczne (więcej umek klasowych), a przez to z tego co pamiętam większość z tej profesji opierała się właśnie na takim buildzie.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Renowacja Hołków Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Renowacja Hołków Pbucket9000/9000Renowacja Hołków Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Renowacja Hołków Pbucket9000/9000Renowacja Hołków Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Renowacja Hołków Empty
PisanieTemat: Re: Renowacja Hołków   Renowacja Hołków Empty2017-05-27, 20:36

To już od graczy będzie zależeć czy chcą grać wielkim czy małym pustym. I nie zgodzę się z tym, że u nas sami inteligenci pustakowcy grali. Było też sporo dużych i głupich pustych.

Także póki co mamy 1 vs 1 jeśli chodzi o głosy dotyczące załatwienia sprawy udźwigu pustych umiejętnością. Ktoś pokusi się zmienić ten wynik?
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Renowacja Hołków Empty
PisanieTemat: Re: Renowacja Hołków   Renowacja Hołków Empty

Powrót do góry Go down
 
Renowacja Hołków
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Ogólne :: Propozycje i Pytania-
Skocz do:  
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje