Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Zaklęcia Hakudy

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
Nadpatrz


Zaklęcia Hakudy Mg10
Nadpatrz



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zaklęcia Hakudy Pbucket0/0Zaklęcia Hakudy Empty_bar_bleue  (0/0)
Punkty Reiatsu:
Zaklęcia Hakudy Pbucket0/0Zaklęcia Hakudy Empty_bar_bleue  (0/0)

Zaklęcia Hakudy Empty
PisanieTemat: Zaklęcia Hakudy   Zaklęcia Hakudy Empty2018-03-07, 21:53

Ostatnio pisałem sobie tę moją postać (będzie jednak później, bo dopiero komputer wrócił z naprawy... usterka procesora T-T) i rozmyślałem nad tą moją Hakudą. Niby łączenie sztuk walki z Kidou, niby 5 rei/turę i jako, że mam wiatr to +10% do szybkości... Ale nic poza tym. Techniki to chyba trzeba by mieć, tworząc jako postać samemu, ale to bardzo czasochłonne (koncept, trening i rzecz jasna opanowanie...). Przeglądając wiki Bleacha w poszukiwaniu jakichkolwiek informacji o Hakudzie, znalazłem spis technik Hakudy. Poza gagami w postaci Isshin Flying Double Knee (ehhh...) były też fajne perełki takie jak Kazaguruma od Soi Fon i pomyślałem, że coś takiego również można wprowadzić. Tylko oprócz samego wzmacniania za pomocą Reiatsu, można wzbogacić je o te wcześniej wymienione żywioły, czyli coś ala Ognista Pięść albo Ziemiste Kastety.

Co wy na to?
Powrót do góry Go down
Online
Imperator Kuchiki


Zaklęcia Hakudy Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zaklęcia Hakudy Pbucket9000/9000Zaklęcia Hakudy Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Zaklęcia Hakudy Pbucket9000/9000Zaklęcia Hakudy Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Zaklęcia Hakudy Empty
PisanieTemat: Re: Zaklęcia Hakudy   Zaklęcia Hakudy Empty2018-03-11, 19:20

Z technik opartych na hakudzie mamy też Ikkotsu/Sōkotsu i Raiōken. Jeśli ktoś zaproponuje sensowne opisane techniki hakudy, które będą polegać na czymś więcej niż tylko zwykłych uderzeniach wzmocnionych reiatsu, to możemy porozmawiać o ich dodaniu.
Jak dla mnie mamy całkiem sporo umiejętności nawiązujących do hakudy. Oprócz wspomnianych powyżej można uczyć się różnych stylów walki w tym żywiołową hakudę, a także shunko które świetnie łączy się z technikami walki wręcz. Nie zapominając też o tym, że można skonstruować sobie zanpakuto bazujące na hakudzie.
Powrót do góry Go down
Online
Nadpatrz


Zaklęcia Hakudy Mg10
Nadpatrz



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zaklęcia Hakudy Pbucket0/0Zaklęcia Hakudy Empty_bar_bleue  (0/0)
Punkty Reiatsu:
Zaklęcia Hakudy Pbucket0/0Zaklęcia Hakudy Empty_bar_bleue  (0/0)

Zaklęcia Hakudy Empty
PisanieTemat: Re: Zaklęcia Hakudy   Zaklęcia Hakudy Empty2018-05-21, 13:17

Troszkę stary temat (Chryste to było w marcu?!), ale mam do zaproponowania techniki Hakudy (w sensie coś ala zaklęcie):

Enjin no Houken (Rycząca Pięść Ognistego Boga) [Ognista Hakuda]
Opis: Shinigami kumuluje sporą ilość Reiatsu, przetransformowanego w ogień, wokół własnej pięści i uwalnia je w momencie uderzenia, wywołując potężne, eksplodujące płomieniami uderzenie. Technika jest o tyle ciężka w użyciu, że musi zostać wykonana perfekcyjnie - Reiatsu musi zostać wyrzucone z pięści idealnie w momencie uderzenia, inaczej nie będzie się to różnić niczym od zwykłego ciosu.

Doro no Fukushu (Zemsta Ziemi) [Ziemista Hakuda]
Opis: Shinigami, kumulując Reiatsu w otwartej dłoni, tworzy przed sobą szereg prostopadłościennych bloków, wyrastających z ziemi. Mogą służyć jako zasłony, więzienie, "wyrzutnie" na wrogów i tym podobne. Doświadczeni mogą zmieniać wielkość tych bloków ale standardowo wynoszą one 2x3x1 metra.

Może troszkę je trzeba dopracować, póki co szkice. Nie mam też pomysłu jak z dmg bo nie ma tu numerów jak w Kido, a one wyznaczały min. damage.


*le Emerald Wallet: 8
Powrót do góry Go down
Online
Imperator Kuchiki


Zaklęcia Hakudy Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zaklęcia Hakudy Pbucket9000/9000Zaklęcia Hakudy Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Zaklęcia Hakudy Pbucket9000/9000Zaklęcia Hakudy Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Zaklęcia Hakudy Empty
PisanieTemat: Re: Zaklęcia Hakudy   Zaklęcia Hakudy Empty2018-05-21, 14:46

Jak dla mnie bardziej niż na techniki pasuje to na zaklęcia. Hakuda to różnego rodzaju ciosy, chwyty, dźwignie, a nie strzelanie ogniem.
Powrót do góry Go down
Online
Nadpatrz


Zaklęcia Hakudy Mg10
Nadpatrz



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zaklęcia Hakudy Pbucket0/0Zaklęcia Hakudy Empty_bar_bleue  (0/0)
Punkty Reiatsu:
Zaklęcia Hakudy Pbucket0/0Zaklęcia Hakudy Empty_bar_bleue  (0/0)

Zaklęcia Hakudy Empty
PisanieTemat: Re: Zaklęcia Hakudy   Zaklęcia Hakudy Empty2018-05-21, 18:07

To nie strzela ogniem, tylko uwalnia go w momencie uderzenia.
Cytat :
Premię: Gdy walczysz wręcz zadajesz obrażenia jak byś walczył kataną. Są to również obrażenia duchowe (każdy mg liczy inaczej, więc nie będę pisać żadnych większych reguł). Dodatkowo potrafisz zmusić swoje rei aby przybrało formę jednego z 4 żywiołów, dzięki czemu otrzymujesz dodatkowy bonus.
Po prostu nic innego jak ognista pięść o sporym impecie uderzenia. Może to z ziemią faktycznie bardziej na Kidou...


*le Emerald Wallet: 8
Powrót do góry Go down
Online
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zaklęcia Hakudy Pbucket178/300Zaklęcia Hakudy Empty_bar_bleue  (178/300)
Punkty Reiatsu:
Zaklęcia Hakudy Pbucket3135/4373Zaklęcia Hakudy Empty_bar_bleue  (3135/4373)

Zaklęcia Hakudy Empty
PisanieTemat: Re: Zaklęcia Hakudy   Zaklęcia Hakudy Empty2018-05-21, 19:02

Całe te ala zaklęcia wyglądają jakby żywce wyjęte z avatara Anga. Ogólnie nie rozumiem po chcesz tworzyć techniki zaklęcia do hakudy. W bleach przecież nie ma czegoś takiego. Jak chcesz jakieś fajne efekty dla walki wręcz to wystarczy zrobić zanpacza pod hakude. Jest całkiem sporo umiejętności do hakudy trzy najlepsze według mnie to Shunko, które daje bardzo duże bonus  a druga to Ikkotsu/Sōkots. No i jeszcze Mistrz hakudy jest niczego sobie.
Powrót do góry Go down
Nadpatrz


Zaklęcia Hakudy Mg10
Nadpatrz



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zaklęcia Hakudy Pbucket0/0Zaklęcia Hakudy Empty_bar_bleue  (0/0)
Punkty Reiatsu:
Zaklęcia Hakudy Pbucket0/0Zaklęcia Hakudy Empty_bar_bleue  (0/0)

Zaklęcia Hakudy Empty
PisanieTemat: Re: Zaklęcia Hakudy   Zaklęcia Hakudy Empty2018-05-21, 19:36

Cóż teoretycznie "Mistrz Hakudy" to zwyczajne używanie Hakudy, niekoniecznie na mistrzowskim poziomie - po prostu sprawnie ci idzie jej używanie. Zanpakutou pod hakudę to również fajny pomysł, ale przecież były techniki Hakudy (polecam przeczytać pierwszy post w tym temacie) tylko może niekoniecznie z używaniem żywiołów, ale wraz z nimi byłoby dużo ciekawsze, bo skoro i tak możemy "zmusić swoje Reiatsu do przemiany w jeden z żywiołów" to czemu by tego nie wykorzystywać w walce wręcz. Ogniste pięści czy kamienne kastety chyba nie były problem.

Z innej beczki to może przesadziłem z działaniem, bo jak tak teraz myślę o istniejących w kanonie technikach Hakudy, to nie tyle były to jakieś superumiejętności z wykorzystaniem Reiatsu, a zwykła sekwencja ciosów lub sposób poruszania się (dajmy na to zablokowania opadającego ciosu nogą, czyli jak Kazaguruma od Soi Fon), więc osobiście przyznaje się, że na techniki Hakudy, moje propozycje są do kitu.

A z jeszcze innej beczki, to z przykrością stwierdzam, że nigdy nie oglądałem Avatar Aanga. Jeśli miałbym już na siłę wymieniać anime na którym podświadomie się wzorowałem, to byłoby to Fairy Tail. Ta pierwsza umiejętność przypomina te mocniejsze ataki od Natsu Dragneela, a to z ziemią magię Jury Neekisa...


*le Emerald Wallet: 8
Powrót do góry Go down
Online
CZaras


Zaklęcia Hakudy Mg10
CZaras


Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zaklęcia Hakudy Pbucket1044/1044Zaklęcia Hakudy Empty_bar_bleue  (1044/1044)
Punkty Reiatsu:
Zaklęcia Hakudy Pbucket12865/12865Zaklęcia Hakudy Empty_bar_bleue  (12865/12865)

Zaklęcia Hakudy Empty
PisanieTemat: Re: Zaklęcia Hakudy   Zaklęcia Hakudy Empty2018-05-21, 21:01

Dla mnie to też znacznie bardziej podchodzi pod kidou, niż pod umiejętności.
Powrót do góry Go down
Online
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zaklęcia Hakudy Pbucket178/300Zaklęcia Hakudy Empty_bar_bleue  (178/300)
Punkty Reiatsu:
Zaklęcia Hakudy Pbucket3135/4373Zaklęcia Hakudy Empty_bar_bleue  (3135/4373)

Zaklęcia Hakudy Empty
PisanieTemat: Re: Zaklęcia Hakudy   Zaklęcia Hakudy Empty2018-05-21, 21:20

Znaczy wiesz takie rzeczy, o jakie Ci chodzi to są typowe zdolności zanpacza. O ile się nie mylę walka mieczem też polega tylko na machaniu mieczem. Np Hyōrinmaru robi właśnie to o co ci chodzi. Wszystkie możliwe manipulacje żywiołem lodu. Ja wiem, że reiatsu może przybierać formy żywiołów. Ale tylko dlatego, że najczęściej właśnie zabójca dusz ma właściwość powiązane z żywiołem. Sztukmistrz pozwala zmieniać reiatsu w żywioły, ale nie do tego stopnia, aby można była zaliczać to jako broń.
Przełożenie magi z ft do bleach jest wykonalne tylko wtedy kiedy zrobisz sobie Zana na walkę pięściami z żywiołem.
Powrót do góry Go down
渡邊綱


Zaklęcia Hakudy Mg10
渡邊綱


Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zaklęcia Hakudy Pbucket4096/4096Zaklęcia Hakudy Empty_bar_bleue  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
Zaklęcia Hakudy Pbucket83037/262144Zaklęcia Hakudy Empty_bar_bleue  (83037/262144)

Zaklęcia Hakudy Empty
PisanieTemat: Re: Zaklęcia Hakudy   Zaklęcia Hakudy Empty2018-05-26, 19:00

Doro to raczej bloto, niz ziemia.
Enjin no Houken - tutaj ciezko mi odtworzyc z czego to powstalo. Bez znajomosci znakow trudno. Enjin w slowniku pojawia sie jako np. czlowiek malpa, albo eunuch, a houken jako terminy zwiazane z feudalizmem.


Tsuna
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Zaklęcia Hakudy Empty
PisanieTemat: Re: Zaklęcia Hakudy   Zaklęcia Hakudy Empty

Powrót do góry Go down
 
Zaklęcia Hakudy
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Zaklęcia Quincy
» Zaklęcia Quincy

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Ogólne :: Propozycje i Pytania-
Skocz do:  
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje