IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Kamidou

Go down 
AutorWiadomość
Imperator Kuchikiavatar

Mistrz Gry : Big Sis Haru

Karta Postaci
Punkty Życia:
80/80  (80/80)
Punkty Reiatsu:
130/130  (130/130)

PisanieTemat: Kamidou    2018-03-25, 18:40

Z racji pojawienia się nowej grywalnej profesji ogłaszam konkurs na stworzenie kidou! Żeby jednak nie było łatwo zaklęcia muszą nawiązywać do mitologii japońskiej. Czy to nazwą, czy inkantacją, działaniem, a najlepiej wszystkim tym razem wziętym. Kido mogą się odnosić do bogów, mitycznych stworów bądź artefaktów. Dla przykładu podam trzy kido związane z Amaterasu, które stworzyłem przy okazji zapełniania dziur w średnio-niskim pułapie zaklęć.

Spoiler:
 

Nagrodą dla twórcy najlepszego zaklęcia będzie punkt do statystyk, aczkolwiek twórca każdego kido, które przejdzie pozytywną weryfikacje otrzyma nagrodę w postaci lootboksa! Tak jest, nie zostajemy w tyle jeśli chodzi o nowinki w mikropłatnościach i już wkrótce będziecie mogli zakupić lootboksa za 50 zł, a dla zamożniejszych przewidziany jest premium lootbox za 100 zł, który gwarantuje nagrodę rangi ultra rare. Póki co korzystajcie z okazji, gdzie nagrody możecie otrzymać za samą swoją kreatywność. Konkurs trwa do 8 kwietnia.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zeroavatar


Karta Postaci
Punkty Życia:
0/0  (0/0)
Punkty Reiatsu:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Kamidou    2018-03-26, 10:39

Norowa no Kasai (Przeklęty Ogień)
Inktantacja: Z matki zrodzony, życia pozbawionej. Przez ojca pozbawiony wolności swojej. Z prochu powstałeś, w proch się nie obrócisz. Ogień piekielny do swej komendy zmusisz. Nastała bowiem godzina oczyszczenia, prochem i gorącem, siłą spopielenia! Zaklęcie wiążące numer [...] - Norowa no Kasai!
Opis: Użytkownik tworzy niewielką ognistą kulę, którą rzuca w stronę przeciwnika. Kiedy odbija się ona od ziemi, rozprasza się na mnóstwo pomniejszych płomieni (od 7 do 12), podpalających obszar pod sobą. One z kolei lecą dalej, powtarzając proces do piątego odbicia, pozostawiając po sobie pole niegasnącego ognia. Ci potężniejsi, potrafią sprawić, że ogień odbije się do siedmiu razy.
Gest: Wykonanie w powietrzu znaków 'Kagutsuchi' (カグツチ) podczas inkantacji, po czym uniesienie ręki dominującej (leworęczni lewą, praworęczni prawą), wewnętrzną stroną do góry i zaciśnięcie drugiej na nadgarstku dominującej.

Oparte o bóstwo Kagutsuchi :) Możne je porównać do startowej kuli ognia, które wraz z uderzeniem 'umiera' dając młodszym płomieniom życie, z własnej krwi i ciała, z tym, że one postępują tak samo. Inkantacja o tyle upierdliwa, że trzeba jednocześnie napisać znaki i mówić w odpowiednim tempie. Ręce w geście również nie mogą się pomylić i koniecznie nad dominującą musi powstać ogień.


Ostatnio zmieniony przez Mest dnia 2018-03-26, 10:55, w całości zmieniany 2 razy (Reason for editing : Dopisałem co nie co ;))
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchikiavatar

Mistrz Gry : Big Sis Haru

Karta Postaci
Punkty Życia:
80/80  (80/80)
Punkty Reiatsu:
130/130  (130/130)

PisanieTemat: Re: Kamidou    2018-03-26, 16:22

Hmm, kido przypomina trochę działaniem jedno z ostatnio wprowadzonych, ale może być. Także lootboks dla Ciebie i przy okazji wytłumaczę to jak system losowania nagród działa.
Mamy więc trzy rangi lootboksów z czego na wylosowanie super-hiper black gold iowoi lootboksa macie tylko 5% szans, podczas gdy ultra rare lootbox to już 25%, a pozostałe 70% należą do commonbox. Oczywiście czym rzadszy lootboks, tym lepsze nagrody mogą z niego wypaść.

Weźmy teraz Metz'a, dla którego wylosowany został, niestety, commonbox, a w jego wnętrzu znajduje się... kupon na darmowy obiad w restauracji Srebrna czara dla dwóch osób! Gz!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Chikaze


avatar

Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
250/250  (250/250)
Punkty Reiatsu:
1056/1056  (1056/1056)

PisanieTemat: Re: Kamidou    2018-03-26, 17:11

Zaklęcie inspirowane Furutsubaki-no-rei - duszożernym drzewem

Tamashīnokyōen - Hadou/Bakudou średniego szczebla (#55?)
Inkantacja: Z matki zrodzony, przez ojca wyklęty. Ziemia przyjmie gdy niebiosa odrzucą. Pod kojącą osłoną liści nieprzemijającej apatii legnij swoją powłokę. Nic nie ucieknie przed klęską głodu! Zaklęcie numer ??, Tamashīnokyōen!
Gest: Lewa dłoń obejmuje nadgarstek prawej. Ruch kolisty dwóch palców zgodnie ze wskazówkami zegara, potem w drugą. Od szczytu nakreślić lewą stronę podkowy do góry, i wykonać całość w drugą stronę. Przyłożyć splecione dłonie do klatki piersiowej, wyrzucić je gwałtownie do tyłu - a na końcu kolistym ruchem do przodu
Opis: Jedno z niewielu zaklęć bezpośrednio wpływające na rezerwy reiatsu. Przy ostatniej fazie zaklęcia przy ruchu rąk przypominającym machnięcie skrzydeł wyrzucana są z obu stron wiązki sinych pnączy, obejmujących ogółem obszar 180 stopni przed rzucającym. Jeżeli obie wiązki trafią ten sam cel - zostaje on pozbawiony reiatsu (Do przedyskutowania - wartość dwukrotnie większa od reiatsu włożone w zaklęcie) i na bardzo krótki czas uniemożliwia korzystanie z jakichkolwiek specjalnych zdolności (Jeden post)

Kolejne przez Ishikori-dome no Mikoto - kami luster

Kagami de odoru - bakudou
Inkantacja: Pogrążony w zadumie nad przeszłością karzeł wystrzegał się tego, co nadejść nie było w stanie. Gdy przyjdzie czas, i ja przystanę i zadziwię tych, którzy we mnie nie uwierzą. Cierpliwie oczekuję refleksji nad celem swej wędrówki - Zaklęcie numer ??, Kagami de odoru!
Gest: Przy wyprostowanym ramieniu nakreślić owalny kształt przed sobą, wyższy niż szerszy. Zwinąć dłoń w pięść wycofując ją, wykonać uderzenie wyprostowując dwa palce w ostatniej fazie dotykając celu
Opis: Shinigami może ukryć się w dowolnej powierzchni, która jest w stanie emitować odbicie. Może to być nie tylko lustro, ale i kałuża, kran, jak i nawet powierzchnia miecza. Jest wtedy o wiele trudniejszy do wykrycia zmysłem wyczuwania reiatsu. Jedyny haczyk jest w tym, że jeżeli lustro odbija obraz jakiejś osoby - czarownik staje się tym odbiciem, przyjmuje jego postać, i musi wykazać się zdolnościami aktorskimi by w wiarygodny sposób imitować ruchy prawdziwej osoby. Inaczej wystarczy że czarujący otrzyma jakiekolwiek uderzenie, by w gwałtowny i nieprzyjemny sposób wrócić do rzeczywistości.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
CZarasavatar

Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
420/420  (420/420)
Punkty Reiatsu:
751/751  (751/751)

PisanieTemat: Re: Kamidou    2018-03-26, 17:16

#56 Sekushi no Hikari (światło ułudy)
Inkantacja: O Bogini! Wzywam na pomoc światło Twego oblicza. Uwiedź wroga, rozpuść w swej urodzie, pokaż swą potęgę. O Bogini! Składam Ci ofiarę, kto ujrzy Twe piękno będzie zmysłów pozbawiony. Nie okazuj łaski, nie puszczaj na wieki, wsłuchaj się w bluźniercze jęki! Zaklęcie wiążące numer pięćdziesiąt sześć... Sekushi no Hikari!
Opis: Sekushi no Hikari jest nietypowym Bakudou przez wzgląd na to, iż nie wiąże ciała trafionego, lecz umysł. Trafiony po zobaczeniu gestu wykonanego palcem przez użytkownika traci wzrok... a przynajmniej ta mu się wydaje. Widzi tylko ciemność, ale jedynie przez moment. Po tym przed sobą rozbłyska mu oślepiającym światłem krwawy księżyc. Podczas tego momentu nie możności spojrzenia przed siebie odczuwa jak jego ręce zostają przybite do skały. O dziwo nie czuje bólu, po prostu zostaje w pozycji Syzyfa na łasce blasku krwawej pełni. W rzeczywistości wygląda to tak jakby stał z rękami wystawionymi na boki i zupełnie nie kontaktował nie mogąc się ruszyć. Jeśli, jednak ofiara ma tyle krzepy, aby rozerwać bolce wiążące jego dłonie to iluzja się rozpływa, a jego umysł zostaje uwolniony od Bakudou.
Gest: - Wskazanie palcem na przeciwnika, na którego chcemy rzucić Bakudou. Co bardzo ważne, ofiara musi wówczas na nas patrzeć.


Odwołanie oczywiście do bogini Tsukiyomi
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchikiavatar

Mistrz Gry : Big Sis Haru

Karta Postaci
Punkty Życia:
80/80  (80/80)
Punkty Reiatsu:
130/130  (130/130)

PisanieTemat: Re: Kamidou    2018-03-26, 20:12

Kolejne trzy lootboksy poszły. Dwa dla Ekku i jedno dla CZarasa z czego Eksu zgarnął 30 ryo, dodatkowy slot na gracza i reishukaku, natomiast CZaras musi się zadowolić 70 ryo.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Chikaze


avatar

Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
250/250  (250/250)
Punkty Reiatsu:
1056/1056  (1056/1056)

PisanieTemat: Re: Kamidou    2018-03-27, 16:27

Bo zostałem wywołany do tablicy - inspirowane yatagarasu
Hadou "San-Ttsu no kōi no tori no teika" - Ptasi upadek w trzech aktach
Inkantacja: Cel jest jasny, migoczący nad mglistymi szczytami ośmiu gór. Pokonując wody trzech rzek, moja droga będzie kreślona zgliszczami. Dołącz do swych braci na świetlistym nieboskłonie, tańcząc wśród strzał gniewnego bóstwa, którego oczy nie znały litości! Zaklęcie numer ?? - San-Ttsu no kōi no tori no teika!
Gesty: Po każdym zdaniu należy wystawić przed sobą kolejny palec - wskazujący, środkowy, serdeczny. Przy wypowiadaniu każdego "no" natomiast należy schować, i wykonać uderzenie w kierunku w którym czarujący zamierza polecieć. Natomiast nad celem - rozluźnić dłoń.
Opis: Pierwszy akt to start - pod stopami czarującego pojawia się niezidentyfikowana, płonąca sylwetka ze skrzydłąmi, które razem z nim (I wszystkimi osobami, które akurat były obok) przelatuje parę metrów prostopadle do podłoża. Drugi - wznosi się w powietrze w kierunku wyznaczonym przez zaciśniętą pięść. Trzeci - opada prostopadle, bezpośrednio w dół wraz z czarującym i eksploduje czyniąc spore szkody wokół. Jednak obdarzonemu boską łaską shinigami (oraz pasażerowie którzy akurat się załapali na lot) i jego towarzyszom podróży nie dzieje się żadna krzywda, fundując im gwałtowne, nieprzyjemne, ale bezpieczne lądowanie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Chikaze


avatar

Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
250/250  (250/250)
Punkty Reiatsu:
1056/1056  (1056/1056)

PisanieTemat: Re: Kamidou    2018-04-06, 16:58

Washi ken (Papierowe ostrze)
Inkantacja: Największy kowalu światów, ty co wykułeś setki ostrz, daj mi swego oręża - zaklęcie numer 9, Washi ken!
Opis: W dłoni rzucającego pojawia się ostrze w kształcie katany (Aczkolwiek nieco cieńsze), posiadając również jego właściwości. Jednak styczność z reiatsu nawet prostego zaklęcia (bądź pocisku) potrafi skutecznie je rozwiać - chyba, że rzucający poświęci na jego podtrzymanie więcej reiatsu (Zaklęcie poziomu 0)
Gest: Sięgnięcie w okolice tsuby i wykonanie zamachu jak przy wyciąganiu miecza

Inspiracja do tego, i pozostałych zaklęć z serii "ken" może być bóstwo Inari - opiekunka wojowników, kowali, i bogowie wiedzą czego jeszcze.

I tym samym zostały same wysokopoziomowe zaklęcia. Następne hadou.

Chokushi no Akuma - Demoniczne oczy wizji śmierci
Inkantacja: Śmierci zrodzona, zaklęta we wszystkim mającym swój początek, od której nie ma ucieczki od zarania stworzenia - jestem ślepcem, lecz pokornie chylę się przed ostatecznością. Tej, której koniec przyszedł wraz z początkiem nowego - błagam o wskazanie mego przeznaczenia, pokieruj moim ostrzem - zaklęcie numer xx, Chokushi no Akuma!
Opis: Na powierzchni tnącej broni białej (wymagany warunek) pojawia się cienka czarna warstwa. Po otworzeniu oczu na celu pojawia się cienka czarna linia. Rzucający ma jedną próbę aby wykonać cięcie DOKŁADNIE przez tą linię, co jest gwarantowanym uderzeniem krytycznym. Jeśli jednak mu się nie uda - ostrze ześlizguje się po powierzchni celu nie czyniąc mu żadnej szkody.
Gest: Zamknięcie oczu i przysłonięcie ich lewą na czas całej inkantacji, z wyłączeniem ostatniej części gdzie lewa dłoń przesuwa się po boku broni trzymanej w prawej (...albo jak ktoś jest leworęczny to odwrotnie).

Nawiązanie do tragicznego w skutkach porodu boginii Izanami
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchikiavatar

Mistrz Gry : Big Sis Haru

Karta Postaci
Punkty Życia:
80/80  (80/80)
Punkty Reiatsu:
130/130  (130/130)

PisanieTemat: Re: Kamidou    2018-04-08, 13:29

Bardzo fajne, Eksu. Niestety wylosowałeś za nie tylko dwa commonnoksy. W jednym znalazło się 11 ryo, a w drugim butelka sake.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Chikaze


avatar

Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
250/250  (250/250)
Punkty Reiatsu:
1056/1056  (1056/1056)

PisanieTemat: Re: Kamidou    2018-04-08, 18:16

No nie, tak to ja się bawić nie będę.

Nageku Dōjō-ji (Lament Dōjō-ji) - Bakudou
Inkantacja: Wiara moja trwalsza niż ze spiżu, nie dla mnie ziemskie pokusy i podniety! Słodki aromacie boskiej aury, okryj nas swoim nieprzeniknioną łaską, obroń przed ogniem! Zaklęcie numer xx - Nageku Dōjō-ji!
Opis: Na miejsce wskazanym przez rzucającego spada świątynny dzwon. Jest on niezwykle trudny do przeniknięcia przez ataki fizyczne, i posiada niezgorszą odporność na ataki typowo duchowe. Jest jednak jedno hadou, które bez trudu jest w stanie je stopić, i pogrzebać w masie stopionego metalu cokolwiek, co znajduje się w środku...
Gest: Ułożenie przed sobą dłoni w piramidę, i wskazanie następnie oburącz podłoża na który ma spaść dzwon

Shojohebi Fukushū (Zemsta wężowej panny) - Hadou
Inkantacja: Nie dla Ciebie spokój i cisza, mój ból i furia nie pozwolą Ci zapomnieć! Wij się w cierpieniu dwustuletniego cierpienia! Wypełnij me dłonie gniewem wzgardzonych uczuć! Zaklęcie nr xx - Shojohebi Fukushū
Opis: Z ust czarującego wyziewa ognisty, niebieski wąż, który po osiągnięciu celu wiruje wokół niego, podnosząc temperaturę w swoim obrębie i spalając cokolwiek z czym się bezpośrednio dotknie. Ponadto ma ciekawą właściwość stapiania ochronno-pieczętującej techniki Nageku Dōjō-ji w przeciągu parudziesięciu sekund - maksymalnie do pół minuty.
Gest: Złożenie obu dłoni na sercu, pochylenie się, a następnie odchylenie i głośne wypuszczenie powietrza przy otwartych ustach

Inspirowane oczywiście second best waifu mitem o Kiyohime

Saiban no Ikatteiru-ō (Sąd gniewnego króla) - bakudou
Inkantacja: Na mocy nadanej mi przez władców Narakas, przywołuję Cię do zmysłów! Ukorz się przed ciężarem swych grzechów, opamiętaj się i zawróć ze ścieżki potępienia! O sprawiedliwy, stojący przy przy prawie, wydaj werdykt! Oto ostatnie ostrzeżenie - Saiban no Ikatteiru-ō!
Opis: Po uderzeniu spodem tsuki (Jak przy rytuale odesłania) cel jest atakowany serią wizji - wszystkich grzechów jakie kiedykolwiek popełnił, wraz z bólem który zadał innym. Im więcej takich przewinień tym zaklęcie silniejsze, jest ono jednak niebezpieczne - osoba o słabszej psychice może oszaleć. I właśnie tylko przy wykorzystaniu silnej woli można się wyrwać z wpływu tego zaklęcia. Reakcje są różne - od całkowitego paraliżu, do zapadnięcia w śpiączkę, aż do ślepej furii w przypadku nieco silniejszych umysłów.
Zaklęcie bardzo skuteczne na pustych, którzy z definicji nie otrzymali odpuszczenia za występki od czasu pozostania bestią.
Gest: Wystawienie przed sobą zanpaktou trzymanego oburącz, uniesienie nad głową, wyskok - uderzenie w czoło celu z góry. Wszystko to musi być dokładnie tak wykonane, inaczej zaklęcie nie zadziała.

Inspiracja - Enma, bóg-sędzia piekieł


Ureshī itami tome - Triumfalny wór bólu - Hadou
Inkantacja: Stąpając po chmurach, nosząc na swych barkach jedynie lekki powiew wiatru, przyjmuję wyzwanie! Moja bryza silniejsza niż batalion, rozkruszy wszelkie mury losu! Śmieję się w twarz wzgardy, gdyż jest to ostatnie, co wzgardzący słyszą! Zaklęcie numer xx - Ureshī itami tome!
Opis: Przy wymachu powietrze przez ręką pokrywa aura, tworząc coś na kształt worka o długości około trzech metrów. Przy trafieniu w cokolwiek wór pęka, a powietrze zgromadzone w środku zadaje setki, jeśli nie tysiące niewielkich cięć celowi oraz najbliższych okolic. Jeżeli natomiast po wykonaniu wymachu w nic nie trafi - nic nie stoi na przeszkodzie, by spróbować ponownie. Ma się jednak jedynie pół minuty, inaczej worek pęknie raniąc tego, kto go trzyma.
Gest: Wykonanie paru obrotów dłonią przez pierwsze zdanie, następnie przedramieniem, by ostatecznie wykonać jeden gwałtowny ruch

Inspiracja - Fūjin, bóg wiatru

Tsuihō sa reta ikari - Wygnana furia (Hadou)
Inkantacja: Odesłany na skraj świata, będę skraju bronił i nie wypuszczę swoich oprawców! Łaknąc sprawiedliwości, z oddali patrzę na dławiących się swoją pychą, błagających o przebaczenie głupców. Setki rozmów, tysiące ksiąg, miliony myśli - nadając im kształt, daję im siłę! Zaklęcie numer xx: Tsuihō sa reta ikari!
Opis: Pomiędzy palcami rzucającego pojawia się nasiono. Po upuszczeniu na ziemi w przeciągu minuty wyrasta z niego pokaźne drzewo Ume. Dopóki rzucający nie odwoła drzewa, nie zabraknie mu reiatsu, badź nie zostanie zniszczone, zrzucając swoje kwiaty będzie nimi strzelać w przeciwników znajdujących się w pobliżu. Prędkość pocisków jest porównywalna z wprawnie rzucanym nożem.
Gest: Wykonanie pełnego okręgu obiema dłońmi przed sobą, wykonanie linii rękoma na jego czubki, złączenie palców wskazujących i kciuków obu dłoni w jednym punkcie - pomiędzy nimi pojawi się nasiono.

Inspiracja: Tenjin, patron nauki oraz katastrof naturalnych.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchikiavatar

Mistrz Gry : Big Sis Haru

Karta Postaci
Punkty Życia:
80/80  (80/80)
Punkty Reiatsu:
130/130  (130/130)

PisanieTemat: Re: Kamidou    2018-04-09, 12:11

Konkurs na kido inspirowane kami zostaje oficjalnie zamknięty. Chciałbym bardzo podziękować iowoiwczykom, którzy swoją pracą wzbogacili nasz spis zaklęć. Został uczyniony spory krok do załatania wszystkich dziur i kto wie? Może kiedyś będziemy mogli się poszczycić posiadaniem po 100 hado i bakudo.
Miałem problem z wytypowaniem najlepszego zaklęcia dlatego też miejsce na szczycie podium zajmie dwójka pomysłodawców czyli Ekkusu i Aoto, którzy mogą dopisać sobie punkt do wybranej przez siebie statystyki. Gratulacje!

Dla celów statystycznych podsumowanie kto ile zaakceptowanych kido spłodził.

1. Eksu 10
2. Aoto 7
3. Zero i CZaras 1
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Kamidou    

Powrót do góry Go down
 
Kamidou
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Offtop :: Gry :: Konkursy-
Skocz do:  
Free forum | Kultura | Internet | © phpBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create your own blog