IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Wady dla każdego

Go down 
AutorWiadomość
Imperator Kuchikiavatar

Mistrz Gry : Big Sis Haru

Karta Postaci
Punkty Życia:
80/80  (80/80)
Punkty Reiatsu:
130/130  (130/130)

PisanieTemat: Wady dla każdego   2018-07-19, 20:15

Oke, czas ruszyć z kopyta z obchodami dziesiątej rocznicy istnienia iowoi. Pierwszym z serii konkursów dotyczyć będzie wad. Jak mogliście zauważyć kami wraz z dedykowanymi im umiejętnościami dostały również wady, ostatnio też CZaras wymyślił kilka, a w ogólnym spisie kryje się antyczna wada bounto. Pora aby każda z profesji miała coś do wyboru i tutaj liczę na Waszą inwencję.

Zasady takie same jak przy konkursie o kido, czyli autor najciekawszej wady otrzyma punkt do wybranej przez siebie statystyki, a każda wada, która dostanie okejkę warta będzie lootboksa.
Przy okazji uczulam, aby wymyślonych wad nie dało się zamknąć w kwestii odgrywania postaci.

Konkurs trwa dwa tygodnie do 2 sierpnia.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
CZarasavatar

Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
420/420  (420/420)
Punkty Reiatsu:
751/751  (751/751)

PisanieTemat: Re: Wady dla każdego   2018-07-20, 14:48

Kurde mogłem poczekać z tymi wadami to bym za nie nagrode dostał ://///
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsunaavatar

Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
83037/262144  (83037/262144)

PisanieTemat: Re: Wady dla każdego   2018-07-20, 16:51

Mozg
Opis: Jestes mozgiem w sloju. Bez skomplikowanej aparatury, ktora bylaby substytutem ciala, mozesz jedynie snic o tym, o czym mozgi w slojach snia. Ponadto przy korzytaniu z mechanicznego sprzetu do kompensacji brakow, dodatkowo istnieje podatnosc na ataki programowe na elektronike sterujaca, nie wspominajac o impulsach elektromagnetycznych. Pociecha jest odpornosc na bol.
Konsekwencje: Utrudnienia MG, podatnosc na rozblyski sloneczne.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
CZarasavatar

Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
420/420  (420/420)
Punkty Reiatsu:
751/751  (751/751)

PisanieTemat: Re: Wady dla każdego   2018-07-21, 14:12

Delikatny
Opis: Niezależnie od twardości ciała, niektórzy radzą sobie z bólem lepiej inni gorzej. Postać posiadająca te wadę znajduję się w tej drugiej grupie i to na jej skrajnym końcu. Niezależnie od wytrzymałości fizyczne lub psychiczne cierpienie sprawia, że ta zaczyna mieć problemy z koncentracją, podejmowaniem rozsądnych decyzji, a w zależności od natężenia bólu także jasnym myśleniem czy strachem przed podejmowaniem jakiegokolwiek ryzyka.
Konsekwencje: Utrudnienia MG, problemy z psychiką postaci gdy pojawi się ból.

Nerwica natręctw
Opis: Jesteś istotą, której umysł jest chorobliwie wypełniony wątpliwościami. Czy wyłączyłeś światło? Czy drzwi zakluczyłeś? Czy złożyłeś podpis na ważnym dokumencie? Czy Twoja wiedza na dany temat jest na pewno taka pewna? Jesteś w stanie odpowiedzieć na to pytanie dziesięć razy w ciągu pół godziny, ale za chwilę i tak Twój umysł podda te odpowiedzi wątpliwościom, przez co stajesz przed wyborem albo sprawdzić jedenasty raz, albo zmagać się z natręctwem. Osoby takie często mają zszargane nerwy przez drażniąca ją niepewność, a także raczej nie grzeszą pewnością siebie.
Konsekwencje: Utrudnienia MG.

Trauma
Opis: W życiu przydarzyło Ci się coś strasznego co odbiło piętno na Twojej psychice. Czy był to gwałt, zabójstwo czy inna podła sytuacja, efekt jest jednakowy - olbrzymi bagaż emocjonalny. Osoba posiadająca te wadę ma swój słaby punkt w psychice, dzięki któremu można wywołać jej gniew, smutek czy w inny sposób manipulować emocjami.
Konsekwencje: Utrudnienia MG.

Przeklęta Dziedzina
Opis: Choć jesteś przyzwoitym magikiem to w jednej z dwóch głównych dziedzin Kidou zwyczajnie sobie nie radzisz. Czy to Hadou czy Bakudou z jakiegoś powodu zupełnie z nimi Ci nie po drodze, a żeby takiego używać potrzebujesz znacznie więcej uwagi, niż przy drugim typie zaklęć.
Konsekwencje: Możliwość nauki Hadou/Bakudou (do wyboru) jedynie do poziomu swojej inteligencji, oraz zmniejszenie o połowę zdolności doładowywania Reiatsu zaklęć z danego segmentu.

Mała Lalka
Opis: Rozmiar dla jednostek bojowych często jest ogromną zaletą, sprawia że zasięg jest większy, a i ciężarem można wroga przygnieść. Niestety lalka Bounto obdarzonego tą wadą nie tylko takowa nie jest, ale posiada wręcz przeciwne gabaryty. Mikre stworzenie swoimi parametrami fizycznymi na pewno nikogo nie przestraszy... Choć oczywiście nie czyni to lalki bezużyteczną.
Konsekwencje: Mała lalka, której udźwig wylicza się wedle wzoru: Siła do potęgi drugiej razy 0,7.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Haruakiavatar

Mistrz Gry : Imperator Kuchiki

Karta Postaci
Punkty Życia:
0/0  (0/0)
Punkty Reiatsu:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Wady dla każdego   2018-07-23, 20:03

Przy wadach i zaklęciach dla kami nie starczyło mi czasu... Dlatego tym razem wybiegam przed szereg. Oczywiście mam świadomość, że niektóre wady można podciągnąć pod zalety... Jednak mimo wszystko większość zależy od mg. Jestem także świadoma, że jako pierwsza wprowadzam system powyżej 2 pkt. Chciałam zrekompensować tym samym ograniczenia wynikające z danej wady... Zresztą bez ryzyka nie ma zabawy o!Wady dla ludzi/quincy

Celebryta - 3 pkt
Opis: Spełniłeś swoje marzenia i obecnie jesteś kim sławnym np. aktorem, modelem, reżyserem, właścicielem wpływowej firmy etc.. Masz stałą pensję oraz zlecenia, a twoja twarz zdobi okładki magazynów, plakaty itp. Niby wszystko zapowiada się dość dobrze, więc co mogłoby pójść nie tak? Niestety jesteś ciągle obserwowany przez media społecznościowe, a paparazzi czekają na twoje najmniejsze potknięcie. Krytycy ostrzą sobie zęby, a presja otoczenia gwałtownie rośnie. Musisz uważać na każdy swój ruch, gest czy wypowiedzi. Szczególnie, że posiadasz swego rodzaju moc, o której nikt nie powinien wiedzieć...
Wymogi: Odpowiedni wiek powyżej 25 lat, odpowiedni opis w historii (możliwość nabycia w trakcie przygody).
Konsekwencje: Utrudnienia MG, trudność w nawiązywaniu relacji z NPC, brak możliwości wybrania na start umiejętności "Sojusznik".

Super bohater - 2 pkt
Opis: Otaczający ciebie świat nie spełnia twoich wymogów. Dlatego w dzieciństwie czytałeś sporo książek, komiksów o superbohaterach. Później pojawiły się filmy, opowieści itp. Wreszcie postanowiłeś wziąć los w swoje ręce. Krzywda wobec biednych, bezradność funkcjonariuszy, wyzysk bogatych, to wszystko wpływa na ciebie negatywnie. Musisz coś zmienić wokół siebie, jednak nie chcesz zdradzać swojej prawdziwej tożsamości. Znalazłeś sobie chwytliwy pseudonim, zrobiłeś własnoręcznie strój, dysponujesz paranormalną mocą... Niestety wymierzając własną sprawiedliwość łamiesz ogólnie przyjęte prawo. Ludzie raczej się ciebie boją niż tobie dziękują. Policja obrała sobie ciebie za cel numer jeden. Media społecznościowe uważają "super bohatera" za przebierańca, który postradał zmysły. Generalnie musisz na siebie bardzo uważać...
Wymogi: Odpowiedni opis w historii (możliwość nabycia w trakcie przygody), odpowiedni charakter.
Konsekwencje: Utrudnienia MG, fanatyczna chęć niesienia pomocy "pokrzywdzonym", możliwość nabycia fobii bądź innej wady np. "Stara rana" w trakcie przygody.

Zły los - 2 pkt
Opis: Od wczesnego dzieciństwa przytrafiają się tobie różnego rodzaju niegroźne wypadki np. częste przeziębienia, obdrapane kolana, "skleroza". Z początku rodzice przypisywali podobne przypadłości twojej nieuwadze, roztrzepaniu, młodości, bądź ślamazarności. Jednak lata mijały, a tak zwanych pech bądź zły los ciebie nie opuszczał. W pogodzie zapowiadali słoneczny dzień? Super! Niestety ciebie pod koniec dnia zmoczyła nagła ulewa. Pewnego razu zapomniałeś pieniędzy na bilet powrotny do domu czy obiad w szkolnej stołówce. Niektóre rzeczy mają tendencję do ciągłego znikania albo zmiany miejsca. Mimo wszystko mógłbyś dać sobie rękę uciąć, że jeszcze wczoraj leżały gdzie indziej. Środek komunikacji odjeżdża wcześniej niż wskazuje rozkład jazy, a umówione spotkanie przełożono na dzisiaj... Jednym słowem: pech!
Wymogi: Wrodzone, Odpowiedni opis w historii.
Konsekwencje: Utrudnienia MG, drobne utrudnienia mechaniczne np. -1 do rzutu kostką, brak możliwości wybrania na start umiejętności "Pojętny".


Fanatyk - 3 pkt
Opis: W dzieciństwie wychowywałeś się według określonych norm, zasad, nakazów czy zakazów. Oczywiście były ona narzucone przez dorosłych, a konkretniej prawo oraz/lub religię. Wcześniej tego nie rozumiałeś, a może nie chciałeś. Podczas okresu dojrzewania narastał wewnątrz ciebie swego rodzaju bunt. Wreszcie jako dorosły człowiek stwierdziłeś, że nadszedł czas zmian. Prędzej czy później znajdziesz swoją drogę życia i będziesz ją szerzyć wśród "nieświadomych ludzi". Niby co złego jest w smokach, egipskich bogach bądź płaskiej powierzchni ziemi? Starożytni mędrcy skądś czerpali swoje wzorce, ideały itp. Przecież sam dysponujesz mocą, która musi od kogoś bądź czegoś pochodzić albo ma jakiś głębszy sens. Głównie dlatego szukasz ludzi podobnych sobie, a argumenty innych są wobec ciebie pustymi słowami, bajkami albo czystą ignorancją wobec "większej prawdy".
Wymogi: Odpowiedni opis w historii (możliwość nabycia w trakcie przygody), odpowiedni charakter, przynależność do jakiegoś ugrupowania.
Konsekwencje: Utrudnienia MG, podatność na manipulację ze strony NPC, brak możliwości wybrania na start umiejętności "Lider", "Retoryka".

Wady dla ludzi/quincy/duszy/shinigami

Introwertyk - 2 pkt
Opis: Od wczesnego dzieciństwa miałeś problem z wyrażaniem własnych emocji. Oczywiście radość czy smutek nie były tobie obce, jednak wolałeś je zachowywać wyłącznie dla siebie. Dzięki temu rodzice zawsze uważali ciebie za spokojne, rozsądne czy poukładane dziecko.
Niestety twój prawdziwy problem pojawia się przy kontakcie z innymi rówieśnikami. Nie umiesz znaleźć sobie miejsca w większych grupach. Zbyt duże zamieszanie, ogólny hałas, gwar wzbudzają w tobie rozdrażnienie, a czasem nieopisany strach. Rozmowy z poszczególnymi ludźmi wypadają kiepsko. Natomiast każde szczere wyznanie bądź okazywanie głębszych emocji np. wzruszenie, żal powodują u ciebie niechęć, ogólne zmęczenie albo niepotrzebne wyrzuty sumienia. Dlatego celowo unikasz tłumów, a powierzone zadania wykonujesz samotnie. O pomoc wolisz prosić wyłącznie w ostateczności.
Wymogi: Wrodzone, Odpowiedni opis w historii.
Konsekwencje: Utrudnienia MG, trudność w poznawaniu innych NPC, ogólna niechęć do pracy w większej grupie.

Ekstrawetyk - 2pkt
Opis: Od wczesnego dzieciństwa okazywanie emocji przychodziło tobie z wielką łatwością. Często śmiałeś się z głupich żartów czy nadmiernie przeżywałeś jakąś opowieść. Praktycznie otoczenie czytało z ciebie, jak z otwartej księgi. Wśród dorosłych uchodziłeś za tak zwane "żywe srebro". Twoja empatia przekraczała granice normalnego człowieka.
Niestety prawdziwy problem pojawia się dopiero przy kontakcie z innymi rówieśnikami. Lubisz być członkiem jakiejś grupy i zawsze służysz swoją pomocą. Przez twoją emocjonalność często źle interpretujesz intencje drugiej osoby. Zwykłe skaleczenie potrafisz przemienić w istny armagedon. Większość osób odczuwa zmęczenie lub rozdrażnienie, kiedy przekazujesz im solidną porcję swoich uczuć, przemyśleń, krytyki itp. Czasami starsi uważają twoje zachowanie za sztuczne, jak również fałszywe. Cóż poradzić... Taki twój urok! W końcu tłamszenie emocji wywołuje u ciebie dyskomfort, zamartwienia, a nawet panikę. Dlatego lubisz otaczać się bliskim gronem znajomych. Natomiast samotność wywołuje u ciebie niepotrzebny stres i ciągłe wyrzuty sumienia.
Wymogi: Wrodzone, Odpowiedni opis w historii
Konsekwencje: Utrudnienia MG, zwiększona wrażliwość na poszczególne wydarzenia, możliwość nabycia jakiejś fobii w trakcie gry.

Brak emocji - 3 pkt
Opis: Od wczesnego dzieciństwa miałeś problem ze zrozumieniem poszczególnych emocji czy uczuć. Oczywiście znałeś prostą definicję szczęścia, smutku, żalu, gniewu etc. Nawet byłeś świadkiem konkretnych sytuacji, w których dorośli okazywali wspomniane emocje. Jednak wewnątrz twojego serca panowała całkowita obojętność. Dlatego dorośli uważali ciebie za skryte, tajemnicze lub nieśmiałe dziecko.
W kontakcie z rówieśnikami brakuje tobie empatii, zrozumienia, jak również wyższych odczuć. Pojęcia typu "przyjaźń", "miłość", "honor" są dla ciebie czystą abstrakcją. Tak naprawdę mało rzeczy wywołuje w twej osobie zaskoczenie, eksytację czy złość. Bardzo często przyjmujesz sprawy takimi, jakie naprawde są. Oczywiście wykonujesz powierzone tobie zadania. Niestety rzadko myślisz nad ich ewentualnymi konsekwencjami. Nie kwestionujesz odgórnych decyzji, a empatia do drugiego człowieka zakrawa jedynie o czystą obojętność. Dlatego trudno tobie nawiąząć jakiekolwiek pozytywne relacje. Tylko dzięki prawu oraz normom narzuconym przez społeczeństwo wiesz, gdzie powinna leżeć granica...
Wymogi: Wrodzone, Odpowiedni opis w historii, odpowiedni charakter, Inteligencja > Psychika
Konsekwencje: Utrudnienia MG, trudność w nawiązywaniu relacji z NPC, brak możliwości wybrania na start umiejętności "Sojusznik", "Lider" (wszystko co wymaga poświęcenia lub emocji) etc.

Nietypowe zainteresowania - 1 pkt
Opis: Właściwie każdy ma jakieś zainteresowania. Jedni czytają książki i opowiadania, niektórzy malują przepiękne obrazy lub graja na instrumentach, a inni coś kolekcjonują. Po prostu sprawia im to przyjemność. Niestety twoja pasja przybrała nieoczekiwany obrót. Coś ciągnie ciebie do rzeczy dziwnych, odmiennych np. określonego kształtu dłoni, koloru zielonego. Kupujesz obrazy przestawiające jabłka albo sprawdzasz wyraz oczu płci przeciwnej. Dopiero określony element otoczenia wywołuje w tobie nadmierną radość, dogłębne wzruszenie albo tajemniczą ekscytację. Oczywiście większość ludzi uważa ciebie za dziwaka. Jednak prawdziwi przyjaciele rozumieją, że wewnętrzny impuls jest silniejszy od ciebie.
Wymogi: Odpowiedni opis w historii (jedna rzecz, która wpływa na zachowanie postacii)
Konsekwencje: Utrudnienia MG, skłonność do dziwnych zachowań, fiksacja na punkcie danej rzeczy.

Odpychająca uroda - 1 pkt
Opis: Niektórzy mogą poszczycić się ponad przeciętną urodą. Dzięki temu przyciągają wzrok gapiów. Niejednokrotnie stanowią powód plotek, obiekt westnień czy zazdrości. Tymczasem reszta społeczeństwa musi zadowolić się przysłowiową "normą". Natomiast ciebie spotkało jakieś nieszczęście, wypadek, choroba ect. Ewentualnie niezbyt przykładasz wagę do swojej urody. Generalnie twój wygląd zewnętrzny uległ drastycznej, niezbyt korzystnej przemianie. Wyskoczył tobie trądzik na całej twarzy... Wypadły włosy od nadmiernego stresu... Brakuje ci kilku przednich zębów i nosisz przepaskę na oku... Może masz zbyt krzaczaste brwii oraz źle zrośnięty nos... W każdym bądź razie wzbudzasz nieprzyjemne emocje u innych ludzi. Niektórzy się ciebie brzydzą, a niektórzy ciebie unikają.
Wymogi: Odpowiedni wygląd, odpowiedni opis w historii (możliwość nabycia w trakcie przygody).
Konsekwencje: Utrudnienia MG, brak możliwości usunięcia tej wady w trakcie rozgrywki, trudność w nawiązywaniu relacji z NPC.

Gaduła - 1 pkt
Opis: Niektórzy lubią wszechogarniającą ciszę oraz chwilę samotności. Natomiast inni kochają heroiczne opowieści, głupie żarty, jak również ogólny gwar. Natomiast ty masz szczególny talent do gadania. Prędzej zabraknie tobie tchu albo zaschnie w gardle niż zamkniesz buzię na dłużej niż kilka minut. Uwielbiasz trajkotać niczym katarynka o wszystkim i niczym. Praktycznie zamęczasz każdego swoimi nadzwyczajnymi przygodami, codziennymi sprawami czy plotkami. Dzielisz się swoim zdaniem nawet z przypadkowymi osobami. Mógłbyś gadulstwem uśpić nawet najbardziej wytrzymałego zawodnika. Oczywiście stwarza to pewne problemy. Po pierwsze nie umiesz dochować powierzonych tajemnic. Po drugie źle odczytujesz ogólne sytuacje. Oczywiście trzeba także wspomnieć o braku zaufania wśród współtowarzyszy.
Wymogi: Odpowiedni opis w historii (możliwość nabycia w trakcie przygody), odpowiedni charakter.
Konsekwencje: Utrudnienia MG, niewielkie utrudnienia w mechanice np. -1 do rzutu kostką, brak możliwości zamaskowania prawdziwych intencji postaci.

Wady dla hollowów

Pokojowy - 2 pkt.
Opis: Prawie każdy hollow jest z natury prawdziwym drapieżnikiem. Bardzo rzadko trafia się jakiś strateg czy ponadprzeciętny intelekt. Mimo wszystko polowanie na dusze stanowi ważny element przetrwania. Niestety twój problem dotyczy zbyt pokojowego podejścia. Samo wyobrażenie krwawych "łowów" wzbudza w tobie niepokój, a wręcz nawet obrzydzenie. Niezbyt rozumiesz dlaczego tak jest. Może przez przebłysk ludzkich wspomnień, chęć stworzenia dla siebie lepszego życia albo brak ogólnej agresji. Generalnie wychodzisz na żer wyłącznie, kiedy sytuacja naprawdę tego wymaga. Twoje ofiary stanowią osobniki mało rozumne albo takie, które i tak by zginęły. Wśród swoich uchodzisz za tchórza lub słabego. Jednak podświadomie wiesz, że mógłbyś osiągnąć coś więcej niż ten padół łez...
Wymogi: Wrodzone, odpowiedni opis w historii.
Konsekwencje: Utrudnienia MG, ogólna niechęć do walki.

Odrodzone bóstwo (kami) - 3 pkt.
Opis: W poprzednim życiu byłeś ważnym bóstwem, które spełniało życzenia ludzi. Niestety zostałeś zapomniany wśród wyznawców albo unicestwiony przez jakąś wyższą siłę. Niby zdołałeś się odrodzić, ale jako znienawidzona przez siebie istota, czyli hollow. Niestety poprzednie wspomnienia w niczym nie pomagają. Potrzebujesz dusz, aby przetrwać to piekło i ewentualnie osiągnąć coś więcej. Jednak "boska" natura na każdym kroku daje o sobie znać. Oprócz smacznego pożywienia pragniesz także mieć własnych wyznawców, a nawet świątynie. Nowy wygląd, jak również usposobienie drapieżnika niezbyt temu sprzyjają. Choć miło by było otrzymywać kilka ofiar w miesiącu, które gwarantowałby przeżycie. Niestety moc spełniania życzeń znikła na zawsze. Więc jak przyciągnąć do siebie kogokolwiek? Tak naprawdę stanowisz prawdziwe wynaturzenie. Natomiast wewnątrz ciebie trwa ciągły konflikt interesów. Pragniesz powrócić do tego co kiedyś osiągnąłeś. Mimo wszystko obowiązują ciebie liczne ograniczenia z powodu nowego ciała. Poza tym polują na ciebie praktycznie wszyscy: shinigami, quincy, hollowy i kami.
Wymogi: Wrodzone, Odpowiednia historia.
Konsekwencje: Utrudnienia MG, ciągły wewnętrzny konflikt, brak możliwości dołączenia do hollowów bądź kami, postać może w trakcie trwania przygody oszaleć.

Bliźniaki syjamskie - 2 pkt.
Opis: Wiadomo, że dusza po śmierci ulega swoistej przemianie. Szczęśliwcy trafiają do Soul Society, a bardziej pechowi zostają hollowami. Niestety coś w twojej przemianie poszło nie tak. Owszem posiadasz ciało demona i mógłbyś siać postrach w świecie żywych. Jednak posiadasz dodatkową, rozumną głowę, która średnio ma ochotę z tobą współpracować. Można śmiało powiedzieć, że jest twoim syjamskim bliźniakiem. Wyraża własne poglądy, snuje plany, a dodatkowo steruje połową twojego ciała. Jak on śmie! Między wami dochodzi do częstych sprzeczek o najmniej znaczące sprawy. Czasami nawet musicie walczyć pomiędzy sobą o ogólną dominację. Mimo wszystko, aby przeżyć powinniście wypracować jakiś system współpracy. Przynajmniej chwilowo... Kiedyś przyjdzie odpowiedni czas na zgładzenie denerwującego "sąsiada".
Wymogi: Odpowiedni wygląd, odpowiednia historia.
Konsekwencje: Utrudnienia MG, ciągła walka o dominację nad ciałem, drugi hollow uwięziony w tym samym ciele, o zupełnie odmiennych poglądach.


-Tsuna Event-
Reitasu: 144
Życie: 70


Bitka IOWOI
PŻ 43/100
PR 10/81
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Aoto


avatar


Karta Postaci
Punkty Życia:
79/80  (79/80)
Punkty Reiatsu:
120/196  (120/196)

PisanieTemat: Re: Wady dla każdego   2018-07-23, 20:15

Niezdarny
Opis: Kiedy tylko pojawi się okazja, aby coś stłuc, przewrócić coś drogiego albo najzwyczajniej w świecie potknąć się o własne nogi. Czynności, które wymagają dokładności i czasu nie są Twoją mocną stroną. Jedzenie pałeczkami też sprawia Ci problem.
Konsekwencje: Utrudnienia MG


Hemofilia
Opis: Inni ludzie nie mają problemu ze skaleczeniami i ranami otwartymi. Jednak twoja krew krzepnie znaczniej wolniej od innych, przez co nawet najdrobniejsza rana nieopatrzona może spowodować śmierć.
Konsekwencje: Otwarte rany nie zasklepiają się same, trzeba je opatrzyć.

Choroba lokomocyjna
Opis: Od zawsze wolałeś chodzić o własnych nogach dlatego, że lubisz spacery? Nie to raczej wina tego, że przemieszczanie się środkami transportu bardzo Cię męczy, masz nudności, bóle głowy.
Konsekwencje: Utrudnienia MG


Nieprzyjaciel zwierząt
Opis: Nie wiesz czemu tak jest, ale zwierzęta zawsze są niespokojne przy Tobie. Jedne reagują agresją, inne uciekają.
Konsekwencje: Utrudnienia MG

Wygodnicki
Opis: Nawykłeś do wygód i luksusu, nie chcesz nawet myśleć o spaniu pod gołym niebem, czy na niewygodnym łóżku.
Konsekwencje: Spanie w nieluksusowych warunkach, skutkuje słabym odpoczynkiem.


Fetysz (Bount)
Opis: Jesteś bountem, który upodobał sobie jeden typ ofiar. Lubisz bardzo duszę małych chłopców, blond mężczyzn czy może rude kobiety. Na samą myśl, o zjadaniu innych dusz robi Ci się nie dobrze. Prędzej porzucisz dar nieśmiertelności, niż złamiesz swój fetysz.
Konsekwencje: Może jedynie zjadać dusze wybranego typu.

Słaba regeneracja (Bount)

Opis: Nie wiesz dalszego, ale proces twojej regeneracji jest wolniejsza. Nie leczysz się tak szybko, jak inne Bounto.
Konsekwencja: Aby odzyskać jeden punkty życia potrzebujesz dwa razy więcej reiatsu niż normalnie.

Nierówne hierro
Opis: Po transformacji wszystko wyglądało dobrze, jednak później kiedy stoczyłeś kilka walk zauważyłeś, że coś jest z tobą nietak. Nawiasem mówiac twoja żelazna skóra w niektórym miejsach nie jest tak gruba jak powinna być, przez co łatwiej cie zranić.
Konsekwencja: Kilka wybranych miejsca na ciele jest niechronionne przez hierro.


Zaznaczone na zielone zaakceptowane. Przekreślone odrzucone


Ostatnio zmieniony przez Aoto dnia 2018-07-30, 20:11, w całości zmieniany 6 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchikiavatar

Mistrz Gry : Big Sis Haru

Karta Postaci
Punkty Życia:
80/80  (80/80)
Punkty Reiatsu:
130/130  (130/130)

PisanieTemat: Re: Wady dla każdego   2018-07-23, 20:42

No czas przejechać się po Was jak walec. Czemu wszyscy oprócz Tsuny (genialna wada idealnie pasująca do quincy) nie przeczytali zasad konkursu i dają wady, które z łatwością można by podciągnąć pod ogólne lub/i takie rzutujące tylko na charakter postaci nie mające przy tym żadnych mechanicznych reperkusji. No, ale spróbujmy znaleźć jakieś pozytywy.

U CZarasa podobają mi się pierwsze dwie umiejętności chociaż zdecydowanie są do użytku ogólnego. Traumę można podciągnąć pod odpowiednio napisany charakter bądź fobię. Natomiast chodziło mi o takie umiejętności jak przeklęta dziedzina. Mała lalka według mnie jest za mało uciążliwa żeby zaliczyć ją jako wadę, za którą można dać sobie punkta.

Haru zaś zalała nas potokiem wad mogących zmieścić się w charakterze, z czego niektóre już mamy na forum (odpychająca uroda = brzydal). Spodobały mi się tylko zły los, bliźniak syjamski i odrodzone bóstwo, chociaż przy tym ostatnim przydałoby się dorobić jakieś mechaniczne utrudnienia.

Aoto też się nie popisał! Co prawda dał jedną wadę dla bounto, którą jestem w stanie zaakceptować, ale przedtem też rzucił ogólniakami. Z nich hemofilię i nieprzyjaciela zwierząt byłbym wstanie tylko zaakceptować.

Ogólnie więc CZaras dostaje 2 lootboksy (0,5 za wadę ogólną), Haru 2,5 lootboksa (zaokrąglę do 3 za ładne opisy), a Aoto również 2. I tak oto kości przemówiły:

Spoiler:
 
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Watanabe no Tsunaavatar

Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
4096/4096  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
83037/262144  (83037/262144)

PisanieTemat: Re: Wady dla każdego   2018-07-23, 23:39

Czesc z tego juz kiedys byla...


Tsuna
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Zeroavatar


Karta Postaci
Punkty Życia:
0/0  (0/0)
Punkty Reiatsu:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Wady dla każdego   2018-07-24, 08:43

Ja póki co rzucę tylko jedną... Dajcie mi chwilę to dodam więcej :)

Syndrom Napoleona - 1 pkt
Opis: Osoby cierpiące na Syndrom Napoleona mają problem z przyjmowaniem porażek. Na dodatek potrzebują stałego konkurowania z innymi, ale to im nie wystarcza. Zależy im tylko na zwycięstwie. Z tego powodu często posuwają się do nieetycznych zagrań jak np. manipulacji, kłamstw czy rozsiewania plotek. Takie osoby nie zawahają się przed żadnym działaniem, jeśli tylko może im ono dać upragnione zwycięstwo. Krzywdzą więc ludzi, którzy staną im na drodze i nawet swoich przyjaciół mogą nagle zacząć postrzegać jako najgorszych wrogów, których trzeba zgnieść i zniszczyć.
Premie: Utrudnienia MG
Wymagania: Człowiek lub Quincy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Haruakiavatar

Mistrz Gry : Imperator Kuchiki

Karta Postaci
Punkty Życia:
0/0  (0/0)
Punkty Reiatsu:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Wady dla każdego   2018-07-24, 17:28

Oj Kyosuke... Czepiasz się naszych wad, bo dotyczą charakteru i nie mają mechanicznych konsekwencji, a większość z nich zawiera tylko "odpowiednia historia" oraz "utrudnienia MG" :3

Dla dusz/shinigami

Dodatkowa kończyna - 3 pkt
Opis: Każdy doskonale wie jak wygląda istota ludzka. Zazwyczaj człowiek ma do swojej dyspozycji dwie ręce, dwie nogi, parę oczu i uszu itp. W twoim przypadku sprawa wygląda zupełnie inaczej. Gdzieś podczas procesu reinkarnacji nabawiłeś się dodatkowej kończyny. Praktycznie przyszedłeś na świat z podwójnym uchem albo dodatkowym kolanem. Może zauważyłeś u siebie szczątkowy ogon czy spoglądasz w dal trzecim okiem. Generalnie wszystko byłoby świetnie, gdybyś jeszcze umiał w pełni zapanować nad "gratisowym elementem". Niestety dodatkowe palce utrudniają właściwie schwycenie miecza. Podwójna tęczówka nadaje otoczeniu zupełnie inną perspektywę, a błona pławna u stóp wcale nie zmniejsza twoich obaw przed utonięciem. Dodatkowo wśród społeczeństwa uchodzisz za potomka złego kami albo demona. Niektórzy nawet szepczą, że spadła na ciebie swego rodzaju klątwa...        
Wymogi: Wrodzone, Odpowiedni opis w historii, odpowiedni wygląd
Konsekwencje: Utrudnienia MG, postać napotyka trudności przy kontrolowaniu własnego ciała, Zręczność/Siła (w zależności od przypadłości) - 2
 

Dla ludzi/quicy


Medium - 2 pkt
Opis: Posiadasz moc, o której zwykły człowiek nawet by nie pomyślał. Umiesz gromadzić cząsteczki duchowe, żeby przemieniać je w swego rodzaju broń. Dodatkowo widzisz dusze zmarłych ludzi, demony czy dawno zapomniane bóstwa. Generalnie eliminujesz tych złych, aby ocalić tych poszkodowanych. Niestety twoje ciało jest szczególnie podatne na kontakt z pozaziemskimi bytami. Głównie dlatego istoty duchowe często próbują przejąć nad tobą kontrolę. Może pragną dokończyć własne sprawy albo rozpocząć nowe życie. Trudno stwierdzić.. Oczywiście bardzo łatwo wypierasz ze świadomości słabsze jednostki. Niestety te silniejsze dają tobie wyraźnie do wiwatu. Za każdym razem zużywasz ogromne ilości reiatsu, aby pozbyć się niechcianego gościa. Niestety stanowisz wtedy łatwy cel do ataku, a tym samym ściągasz uwagę pobliskich hollowów.    
Wymogi: Odpowiedni opis w historii (możliwość nabycia w trakcie przygody)
Konsekwencje: Utrudnienia MG, przyciąganie hollowów, silniejsze dusze mogą chwilowo przejąć kontrole nad ciałem postaci, Reiatsu - 5 za każdy przypadek zawładnięcia ciałem


-Tsuna Event-
Reitasu: 144
Życie: 70


Bitka IOWOI
PŻ 43/100
PR 10/81
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Chikaze


avatar

Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
250/250  (250/250)
Punkty Reiatsu:
1056/1056  (1056/1056)

PisanieTemat: Re: Wady dla każdego   2018-07-25, 17:12

Ilość punktów za wadę do ustalenia - rzucam jedynie propozycje

Quincy

Słaba krew 1-2 punkty
Opis: Podstawową umiejętnością quincy jest wykorzystywanie energii z otoczenia do posyłania jej w formie strzał. Z jakiegoś powodu - na przykład nieokiełznanej  wewnętrznej energii bądź zbyt małej domieszki krwi quincy - nie jesteś w stanie jej w pełni okiełznać by wykonywać tak podstawową czynność
Kary: Przy jednym punkcie umiejętność pobierania reiatsu z otoczenia jest zmniejszona o połowę. Przy dwóch - do swych ataków może używać wyłącznie reiatsu ze swojej własnej puli, a z otoczenia jedynie do stworzenia łuku.

Niepokojąca aura 1 punkt
Opis: Niszczyciele z samej definicji są bardzo niebezpiecznymi istotami, permamentnie wybijając dusze z ich naturalnego obiegu. Chociaż robią to oficjalnie dla  dobra ludzkości, niektórzy z nich wywołują u wszystkich podświadomą obawę przed podzieleniem losu tych, którzy mieli to nieszczęście znaleźć się po  niewłaściwej stronie ich strzał. Ponadto istoty świadome duchowo, które kiedyś miały styczność ze strzelcami mogą dość prosto odkryć ich pochodzenie - o ile mogą wyczuć ich reiatsu.
Kary: Utrudnienia MG, łatwiejsza identyfikacja rasy dla innych

Zamknięty obieg 1-2 punkty
Opis: Niektóre linie krwi Quincy są bardzo mocno ze sobą spokrewnione. Do tego stopnia, że potomstwo chociaż może się pochwalić rozwiniętymi umiejętnościami  duchowymi zupełnie się wykłada na znacznie bardziej materialnych sprawach. W skrajnych przypadkach nawet może się to objawiać czymś więcej niż słabym zdrowiem.
Kary: Przelicznik do wytrzymałości 0,8 do wszystkiego, w przypadku wariantu za dwa punkty - dodatkowo wybranie wady genetycznej o doraźnych negatywnych  skutkach w życiu codziennym. Można wziąć jedynie przy zalecie "Czysta krew"

Niestabilny - 1 punkt
Opis: Posiadasz naturalny talent do gromadzenia reishi z otoczenia - ale przez to znacznie trudniej jest ci nad nim zapanować. Może twoje strzały czy zaklęcia są silniejsze od zwykłych, ale co z tego jeżeli trudniej jest Ci nimi trafić?
Premie i kary: Obrażenia od strzał i zaklęć zwiększone o 20%, ale trafienie jest trudniejsze o taką samą wartość. Ponadto w sytuacji trudniejszej akumulacji reishi -  większa szansa na wymknięcie się jej spod kontroli (W zależności od szcześcia - jego rozpad bądź nawet eksplozja)

Niemobilny
Opis: Walka quincy w dużej mierze polega na wykorzystaniu dystansu i zwinności - nie mają wyjścia, większość z nich nie może się pochwalić zbyt dużą  wytrzymałością na rany. Wymaga to jednak pewnego podziału uwagi, celnego oka, sprawnych nóg, czy po prostu talentu. Przynajmniej jednej z tych rzeczy Ty nie  posiadasz.
Kary: Zwiększone kary do celności przy jednoczesnym poruszaniu się i strzelaniu

Pusty

Upośledzony 1 punkt
Opis: Większość pustych ma przynajmniej dwie cechy które go wyraźnie wyróżniają i pomagają w walce o przetrwanie. Rany na Twojej duszy, bądź trauma jaką  przeszedłeś w tracie przemiany podziałała na Ciebie destrukcyjnie, przez co utraciłeś coś cennego.
Kary: Jedna zdolność specjalna pustego mniej na start, jak i zmniejszenie ich maksymalnej ilości o jeden, nie można wziąć przy umiejętnym.

Półprzezroczysty 1 punkt
Opis: Część sukcesu pustych wynika z faktu, że są niewidoczni dla istot nieświadomych duchowo. Twoja prezencja jest jednak przynajmniej częściowo przez nich  wyczuwalna, a dla osób posiadających choćby odrobinę wyższy poziom reiatsu od innych - są w stanie zauważyć Twoją poświatę. Ma to też inne konsekwencje -  broń materialna jest w stanie wyrządzić Ci jakąś krzywdę.
Kary: Roztaczanie aury pozwalającej na wyczucie postaci gracza przez każdego (O ile się aktywnie nie ukrywa), kary do ukrywania przed istotami duchowymi, możliwość otrzymywania obrażeń od broni konwencjonalnej

Degradacja Reiatsu 1 punkt
Opis: Puści muszą zjadać dusze, od tego zależy ich przeżycie. Dla większości odbija się to głównie na ich psychice, ale dla części z nich również na dostępnych  siłach. Wraz z postępującym głodem tracą swoje pokłady energii duchowej, i jedynie spożycie posiłku jest w stanie je przywrócić.
Kary: W przypadku długotrwałego głodu naturalna regeneracja reiatsu zamiera, ponadto im dłużej trwa - tym więcej ją z czasem traci, aż do całkowitego  zniszczenia pustego (Tempo degradacji po długotrwałym głodzie - 10% dziennie). Zjedzenie jakiegokolwiek posiłku ponownie stabilizuje reiatsu pustego, ale musi być to koniecznie posiłek z duszy.

Niestabilna garganta 1 punkt
Opis: Używanie przejść pustych wymaga dużej wprawy - jest to sztuka, ale po pewnym czasie większość pustych którym udaje się wspiąć na wyższy poziom  ewolucji jest w stanie w miarę precyzyjnie trafiać do celu. Nie Ty. W dodatku chyba byty władające tą przestrzenią międzywymiarową mają do Ciebie jakiś żal, bo  czasem wpadasz przy przeskoku w jakieś kłopoty.
Kary: Niemożność trafienia do konkretnego miejsca w świecie żywych/soul society, szansa na niekorzystne miejsce lądowania

Wrażliwy na słońce - 1 punkt
Opis: Hueco mundo jest krainą wiecznej nocy. Tak się do tego przyzwyczaiłeś, tak bardzo przesiąknąłeś atmosferą blasku księżyca, że gdy tylko poczujesz na swojej skórze promienie słońca czujesz się, i jesteś słabszy.
Kary: Za dnia pusty ma do dyspozycji jedynie 75% swojej siły, zręczności, szybkości i psychiki.


Koncepcje kar do ras rozwiniętych mam taką, że jak na którymś etapie zostały poczynione pewne skróty - to one się ujawniają w zmniejszonej użyteczności profitów. Można tych wad zazwyczaj się pozbyć, ale wymaga to większego wysiłku suma sumarum niż jakby się to zrobiło od razu porządnie.

Arrancar

Niepełna przemiana
Opis: Nie zerwałeś swojej maski całkowicie. Może prościej było się Tobie przemienić, może nie byłeś wtedy wystarczająco przygotowany, ale przez to Twoja siła również jest mniejsza
Kara: Jeżeli postać nie w pełni wywiąże się z wymagań MG dotyczących przemiany - premie do statystyk za przemianę zmniejszone o połowę, do momentu dopełnienia rytuału - co jednak jest trudniejsze, niż jakby postać zrobiła to od razu porządnie.

Głośne sonido
Opis: Sonido samo z siebie wydaje pewien dźwięk, ale Twoje jest tak głośne, że po samym dźwięku można Cię zlokalizować a nawet przewidzieć, gdzie się kierujesz.
Kara: Gdy postać "idzie na skróty" z nauką sonido - uczy się go niepoprawnie i łatwiej jest postać zlokalizować i przewidzieć jej ruchy po słuchu. Poprawna nauka Sonido zajmuje potem więcej czasu - postać musi mieć czas na znalezienie błędów i oduczenie się złych nawyków.

Buntownicze Ressurection
Opis: Ressurection jest manifestacją prawdziwej siły i formy arrancara, powrotem do jego korzeni pustego. Z tego względu, jeżeli jego dominacja nad wszystkimi duszami na którymś etapie jego rozwoju nie była pełna - to w tym momencie będzie to wychodziło. A opanowanie tak zbitej zgrai na tym etapie jest trudniejsze niż by się wydawało
Kary: Problemy z kontrolą mocy ressurection - w zależności od jej formy - zmniejszone obrażenia, celność, bądź dodatkowe efekty uboczne

Kontrolowany
Opis: Arrancarem można stać się zarówno na własną rękę, jak i przy pomocy jakiegoś artefaktu i przedmiotu. W tym drugim przypadku często wiąże się to z byciem czyjąś marionetką. Moc bardzo rzadko jest rozdawana za darmo
Kary: Bycie podporządkowanym czyjejś woli, z zachowaniem większej bądź mniejszej świadomości przez arrancara. W razie buntu część mocy może zostać odebrana przez pana, a sam arrancar zmuszony do wykonania polecenia w takim stanie. Wartość efektywna psychiki jest maksymalnie 0,8 wartości rzeczywistej.

Niestabilne Ressurection
Opis: Podobnie jak w przypadku buntowniczego, z jakiś przyczyn dusze które składają się na pustego nie zostały do końca zdominowane i pojawiają się tego skutki uboczne. W tym jednak przypadku, podobnie jak u Vizardów którzy jeszcze nie opanowali do końca swojej maski - objawia się to w długości jaką Arrancar może operować swoją wyzwoloną formą
Kary: Arrancar w formie wyzwolonej może pozostać tyle sekund ile posiadają reiatsu

Vizard

Niedoskonałe cero
Opis: Opanowanie cero wymaga od Vaizarda dużych pokładów reiatsu jak i kontroli nad nim. Musi wypracować pewne podstawy nim się do tego zabierze - inaczej zaczną się kłopoty, z którymi będzie musiał się uporać. Jest to tym wyraźniejsze, że drzemie w nim jednocześnie moc pustego i shinigami.
Kara: Moc bądź celność cero jest zmniejszona o połowę.

Ubytek w zbroi
Opis: Zasada jest bardzo podobna jak w niedoskonałym cero - Vaizard zaczyna się uczyć techniki zdecydowanie za wcześnie i zanim jest w stanie jest w pełni nad nią zapanować, uczy się jej nieprawidłowo. Skutkiem są niedoskonałości w technice pancerzu pustego, które jeżeli zostaną trafione powodują roztrzaskanie całego tworu
Kara: Dwa punkty w pancerzu pojawiające się na nim w sposób losowy, które przy trafieniu powodują destabilizację i dezintegrację całej techniki

Leniwy Hollow
Opis: Pusty w środku jest niezwykle spokojny i stracił wolę do walki z Vaizardem o dominację. Na tyle, że czasem w ogóle nie ma ochoty dzielić się swoją mocą, a jeżeli to robi to w ograniczony sposób. Stracił swoją naturę drapieżnika.
Kara: Jeżeli z jakiegoś powodu pusty zupełnie nie stwarza zagrożenia dla jego właściciela - czy to z powodu zbyt dużej różnicy (O trzy rzędy wielkości) czy fabularnego pozbawienia pustego jego dominujących zapędów - czasami w ogóle może nie odpowiedzieć na wezwanie. Czasem ogranicza się to do zmniejszonych korzyści z aktywacji maski równych x1 [MI]

Zawzięty hollow
Opis: Kompletne przeciwieństwo poprzedniej wady - pusty niezależnie od psychiki Vaizarda zawsze stanowi pewne zagrożenie. Zawsze może wpłynąć w pewien sposób na niego w każdym momencie, pozbawiając go chwilowo kontroli w najmniej spodziewanych momentach. Dopóki Vizard nie dowie się co powoduje taki stan rzeczy - będzie miał problem
Kary: Każda tura korzystania z maski wiąże się z ryzykiem utraty kontroli na przynajmniej jedną turę.

Permamentna maska
Opis: Shinigami który ledwo co wygrał pojedynek umysłów z pustym mógł nie do końca pozbyć się maski, która formuje się w trakcie rytuału. Pozbycie jej jest znacznie trudniejsze niż w jego trakcie, a dopóki tego nie zrobi - ściąga na siebie niepotrzebną i niebezpieczną uwagę
Kary: Utrudnienia MG

Dusza

Niskie pochodzenie - 1 punkt
Opis: Większość dusz jest wiejskiego pochodzenia. Ty z jakiegoś powodu miałeś jeszcze dodatkowy problem - pochodzisz z rodziny czy środowiska, które cieszy się wyjątkowo złą sławą czy opinią nawet wśród pospólstwa.
Kary: Utrudnienia MG, można połączyć z wadą "niepopularny" dla maksymalnej pogardy.

Beztalencie - 2 punkty
Opis: Pewne dusze są wyjątkowe - ujawniają się u nich pewne zdolności, które wyróżniają ich z tłumu. Jednak Ty żadnych takich nie przejawiasz, i pewnie jeszcze przez długi czas nie będziesz
Kary: Brak umiejętności specjalnych duszy, i trudności z ich uzyskaniem

Przeklęty przez kami - 1 punkt
Opis: Musiałeś w jakimś momencie swojego nie-życia zirytować któregoś z bogów. Gdyby to się stało w świecie żywych być może uszłoby Ci to na sucho - ale w światach duchowych ich obecność jest znacznie bardziej intensywna - tak samo ich wpływy.
Kary: Klątwa o charakterze uzgodnionym z mistrzem gry

Poszukiwany - 1 punkt
Opis: Narozrabiałeś. Na pewno kiedyś, być może ciągle to robisz. Na tyle, że ściągnąłeś na siebie uwagę władz Soul Society, którzy wystawili za Ciebie nagrodę. Żywy, martwy - możesz się spodziewać, że z jakiegoś powodu Twoja twarz będzie znajoma, a im bliżej centrum społeczności - tym bardziej. Nie wspominając już o łowcach nagród
Kary: Utrudnienia MG

Wspomnienia życia - 1 punkt
Opis: Większość dusz po śmierci nie pamięta swojej poprzedniej egzystencji. Część pamięta w całości - jako te, które zostały odesłane ze świata żywych przez shinigami. Czasem jednak się zdarza, że mimo przejścia przez cykl bez niczyjej pomocy - pojawiają się wspomnienia. Często te najbardziej traumatyczne, co potrafi namieszać w głowie.
Kary: Wedle uznania MG co którąś noc pojawiają się koszmary, które wpływają na stan psychiczny postaci. W zależności od intensywności koszmarów mogą one wpłynąć do 25% na wartość statystyki psychika, a w skrajnych przypadkach również na inne - choćby z prozaicznego powodu niewyspania.

Analfabeta - 1 punkt
Opis: Nie umiesz czytać - nie masz żadnych związanych z tym wspomnień, albo też urodziłeś się w takim a nie innym okręgu, gdzie miałeś ważniejsze rzeczy na głowie - na przykład przeżycie.
Kary: Utrudnienia MG

Z zewnętrznych okręgów - 1 punkt
Opis: Pojawiłeś się w naprawdę parszywej okolicy, gdzie każdy dzień może się skończyć Twoją śmiercią, albo przynajmniej uszczerbkiem na zdrowiu czy dobytku. Nawet jeżeli uda Ci się jakoś stamtąd wyrwać - co nie jest łatwe biorąc pod uwagę ile bandytów kręci się po zewnętrznych rubieżach Soul Society - to i tak będzie Ci przypinana przez jakiś czas łatka "dzikusa"
Kary: Utrudnienia MG, konieczność rozpoczęcia gry w któryś z ostatnich dziesięciu okręgów Rukongai. Nie może wziąć shinigami (Może mieć to w historii, ale nie dostaje za to punktów ani kar).

Bounto

Kruchy katalizator - 1 punkt
Opis: Przedmiot w którym trzyma się lalkę przed jej odpięczętowaniem zazwyczaj w jakimś stopniu nabiera na wytrzymałości po jej przyzwaniu. Coś poszło nie tak, i Twój nie uzyskał takich właściwości, przez co najłatwiejszym sposobem na pokonanie Ciebie jest jego zniszczenie - co czasem jest wyjątkowo proste. Przynajmniej jest w stanie być naprawiona czy zregenerowana.
Kary: Zapieczętowana forma lalki jest wrażliwa na obrażenia. Jej zniszczenie skutkuje Twoją śmiercią, a uszkodzenie przedmiotu - znacznym osłabieniem lalki do czasu jej regeneracji

Stary - 1 punkt
Opis: Kiedyś w przeszłości spożyłeś żywego człowieka, czy to z konieczności czy głupoty. Nie dość, że posunęło Cię to w latach, to jeszcze jeden taki numer i zakończysz swoją egzystencje
Kary: Brak możliwości spożycia ludzkiej duszy - taka próba kończy się śmiercią, wymagania: wiek widoczny >50 (A co za tym idzie - odpowiednio rozbudowana historia)

Pasożyt - 1 punkt
Opis: Twoja lalka jest jeszcze bardziej żarłoczna od Ciebie. Do podtrzymania swojej egzystencji nawet w formie zapieczętowanej potrzebuje więcej energii niż inne. Co za tym idzie - musisz się posilać częściej
Kary: Konieczność częstszego spożywania dusz pod groźbą buntu lalki

Mięsożerca - 1 punkt
Opis: Do pochłonięcia energii istot duchowych bounto nie potrzebują zrobić zbyt wiele - dosłownie je wchłaniają. U Ciebie wygląda to zgoła inaczej - musisz dosłownie spożyć duszę, która w Twojej obecności, co ciekawe, nie rozpada się na cząsteczki energii duchowej. Poza tym, że zajmuje to znacznie więcej czasu, sam fakt spożywania dusz jak zwierzę czy kanibal powoduje obrzydzenie u każdego, kto wie o Twojej przypadłości. Co ciekawe, energię z otoczenia możesz pobierać tak jak inni. Na pocieszenie - takie duchowe "mięso" możesz nawet przyrządzić.
Kary: Utrudnienia MG, utrudnione pobieranie energii z dusz

Nienawiść lalki - 1 punkt
Opis: Tylko i wyłącznie Twoja moc powoduje, że Twoja lalka jeszcze nie zwróciła się przeciwko Tobie. Z jakiegoś powodu gardzi Tobą, i na pewno nie będzie miała skrupułów by zakończyć Twoją, a zarazem swoją egzystencję gdy tylko będzie miała ku temu okazję. Raczej też nie możesz liczyć na jej pomoc inną niż jako broń, co więcej, może Ci subtelnie przeszkadzać w osiągnięciu Twoich celów
Kary: Lalka wcześniej wymyka się spod kontroli gdy bount bądź ona jest osłabiona, utrudnienia MG

Kami

Pośmiewisko - 1 punkt
Opis: Masz pewnych wyznawców, to fakt - ale jakaś Twoja cecha odrzuca część ludzi. Może to być jakaś cecha wyglądu, zachowania bóstwa, jego bardzo dziwaczna domena - ale przez to zdecydowanie mniejsza rzesza potencjalnych wyznawców bierze Cię poważnie. Podobnie jest z częścią kami. A nawet jeśli ktoś zdecyduje się oddawać Ci cześć, często takie osoby... Cóż, jesteś na tyle "specyficzny", że przyciągasz specyficzne dusze pod swoją opiekę.
Kary: Utrudnienia MG, trudności z pozyskaniem wyznawców, obecni mają dużą szansę mieć defekty

Pozer - 1 punkt
Opis: Kiedyś się wykazałeś - udało Ci się zgromadzić wyznawców, ale był to albo pojedynczy przebłysk mocy, albo niezwykle szczęśliwy zbieg okoliczności. Teraz musisz ciągle pokazywać, że faktycznie jesteś tak potężny za jakiego Cię uważają - inaczej Twoja moc gdy się przekonają, iż żyli w błędzie znacznie spadnie. A apetyt rośnie w miarę jedzenia, i wierni będą mieli coraz większe oczekiwania wobec tak wspaniałego bóstwa.
Kary: Konieczność ciągłego udowadniania swojej potęgi - zazwyczaj przynajmniej trochę poza zasięgiem bóstwa, które musi przez to bardziej kombinować niż inne. W przypadku niespełnienia wymogów - możliwość utraty części wyznawców, a tym samym mocy.

Zaklęty - 2 punkty
Opis: Twoje jestestwo jest zamknięte w przedmiocie. Nie możesz oddalić się od niego na zbyt dużą odległość, i chociaż jest on trochę wytrzymalszy niż inny przedmiot tego rodzaju - jego zniszczenie będzie oznaczało Twoją zgubę. Dopóki nie odkryjesz sposobu jak uwolnić się z tego rodzaju pieczęci, klątwy, zaklęcia - jak zwał tak zwał - jesteś tym samym przez to ograniczany.
Kary: W zależności od rozmiaru przedmiotu Kami nie może się od niego oddalić - im większy i trudniejszy do transportu przedmiot, tym bardziej może się oddalić (Jakieś kramiki czy grobowce nawet do zasięgu wioski czy całego obszaru - lasu bądź góry). Obrażenia zadane przedmiotowi zadają również obrażenia kami. Przedmiot nie ma żadnych niezwykłych właściwości.

Pacyfista - 2 punkty
Opis: Jesteś bogiem o bardzo przyjemnym usposobieniu, brzydzącym się przemocą - albo wręcz przeciwnie, takim, który jakąś legendą został zmuszony do posługi. Możesz technicznie okazać swój gniew, ale jest to dla Ciebie wysoce niekorzystne - nie dość, że sprawia Ci to fizyczny ból, to jeszcze psuje Twój wizerunek i podważa wiarę ludzi w Twoją osobę. Musisz odnajdywać inne sposoby na rozwiązywanie problemów.
Kary: Za każde dwa punkty obrażeń zadanych innym kami otrzymuje jeden. Walka z innymi istotami podważa wiarę w bóstwo, jeżeli ich wyznawcy są tego świadkiem bądź dojdą do nich wiarygodne plotki.

Sługa - 1-2 punkty
Opis: Jesteś pomniejszym bóstwem, które jest w czyjejś posłudze. Oznacza to, że szanse na to by wyjść spod buta swojego władcy są dość niewielkie, a tym samym - Twoja moc również jest ograniczana przez ten pułap. W Twoim interesie jest zatem albo pracowanie dla jego dobra - co jest wbrew pozorom prostszym rozwiązaniem - albo jego zdetronizowanie, co biorąc pod uwagę specyfikę kami i ich sieć powiązań, może skończyć się dla takiego zbuntowanego Boga niezwykle nieprzyjemnie. Jeszcze bardziej, gdy taki pan nie jest zbyt łaskawy
Kara: Moc postaci nie może być wyższa niż 75% mocy bóstwa któremu służy. Ponadto jest sługą, więc jest zobowiązany wykonywać pewne zadania i zachcianki pod groźbą kary. Przy 2 punktach - Pan jest z kategorii tych mniej łaskawych - złośliwy, zły, niecierpliwy etc. przez co zadania są trudniejsze, a kary bardziej dotkliwe.

Shinigami

Cierpiące zanpaktou - 2 punkty
Opis: Posiadasz zanpaktou, ale z pewnych przyczyn nie znasz jego imienia. Jest głuche na Twoje wołania, nie chce współpracować, trans nie daje takich rezultatów jak trzeba. Może w końcu uda Ci się poznać przyczynę dla którego nie możesz uzyskać swojego shikai, ale zapewne ta przyczyna jest znacznie głębsza, i nawet wtedy jego rozwój będzie wolniejszy niż normalnie.
Kara: Dłuższy i trudniejszy czas uzyskiwania shi-kai, jak i spowolniony rozwój jego zdolności

Beztalencie w Kido/Hakuda/Hoho/Zanjutsu - 1 punkt
Opis: Sa cztery podstawowe techniki walki. Ty nie radzisz sobie jak trzeba przynajmniej w jednej z nich, zwyczajnie nie masz do tego smykałki, przez co nauka tej gałęzi zajmuje Ci więcej czasu.
Kara: Dłuższy czas poprawiania umiejętności w używaniu zaklęć/walce wręcz/szybkim poruszaniu się/walce zanpaktou

Zastępczy Shinigami - 2-3 punkty
Opis: Coś poszło jednocześnie bardzo nie tak, i z dużą dozą szczęścia - shinigami postanowił w pewnej sytuacji kryzysowej oddać Ci swoje moce. Mógł to przeżyć albo i nie, ale zdobyłeś tym samym niezwykłe zdolności, z którymi nie wiadomo co właściwie masz zrobić. Tym bardziej, jeżeli Twój wybawca jednak nie jest w pobliżu by Tobą pokierować. Soul Society również bardzo krzywo patrzy na tego rodzaju praktyki.
Kara: Zaczynasz na ziemi w swoim ciele, z mocą shinigami której nie wiesz jak używać, ściągając na siebie uwagę pustych i innych istot świadomych duchowo. Ponadto Soul Society, czy jakikolwiek inny shinigami zwiastują dla Ciebie kolejne kłopoty. Wersja za 3 punkty pozbawia Cię również osoby dawnego shinigami - albo jest martwy, albo nie ma najmniejszego zamiaru Cię wprowadzać, albo wręcz zbiera siły by na Ciebie zapolować w nadziei na udobruchanie przełożonych. Tak czy siak - nie jest po Twojej stronie. W wersji za dwie - jest pewną ulgą, gdyż jest skłonny czegoś Cię nauczyć, przez co nie jesteś zupełnie bezbronny. W obu wersjach tempo nauki technik shinigami jest nieznacznie wolniejsze - o ok. 10-15% - jest to w końcu obca moc, niepochodząca od postaci.

Wredny przełożony - 1 punkt
Opis: "Szanuj szefa swego - zawsze mogłeś mieć gorszego" - Autora tego powiedzenia najchętniejbyś powiesił nad szaletem, który właśnie czyścisz z polecenia oficera, który wyraźnie się na Ciebie uwziął.
Kara: Utrudnienia MG

Atechniczny - 1 punkt
Opis: Twoja dusza musiała trwać w obiegu dusz przynajmniej parę wieków. Masz naturalną awersję do wszelkich nowinek technicznych, i nawet te wprowadzane przez Soul Society wymykają się Twojemu rozumowaniu. Najchętniej liczyłbyś na kartce czy na liczydle, a powiadomienia o nagrodach czy pozycji pustych otrzymywał wyłącznie od piekielnych motyli. Obsługa komórki czy pagera to dla Ciebie czarna magia, a jak trafiasz do świata żywych czujesz się jakbyś był na Marsie.
Kara: Utrudnienia MG

Człowiek

Mroczny sekret - 1 punkt
Opis: Masz coś na sumieniu. Robisz coś nielegalnego, moralnie wątpliwego, coś, o czym mało kto wie. Jeżeli to wyjdzie na światło dzienne to z pewnością będziesz miał kłopoty. Nie wspominając o tym, że jest to coś co faktycznie musisz wykonywać.
Kara: Utrudnienia MG

Tik - 1 punkt
Opis: Masz pewien tik, który ujawnia się gdy jesteś zdenerwowany albo kłamiesz, przez co bardzo łatwo Cię rozgryźć. Nie oszukałbyś nawet ślepego.
Kara: Utrudnienia MG w sytuacjach stresujących bądź gdy postać kłamie

Przewlekła choroba - 1 punkt
Opis: Cierpisz na jakieś nieuleczalne schorzenie, które wymaga albo stałej opieki lekarza, przyjmowania leków, bądź obu. Jeżeli będziesz miał przerwy w leczeniu - stopniowo będzie Cię ta choroba osłabiać aż do momentu, gdzie postać nie będzie mogła nic zrobić bądź nawet umrze.
Kara: Utrudnienia MG - w przypadku braku leczenia stopniowe osłabianie statystyk fizycznych - możliwość odrobienia po jakimś czasie po wznowieniu kuracji.

Dawna rodzina - 1 punkt
Opis: Ktoś z Twoich najbliższych zginął i został pustym. Teraz jesteś na jego liście osób do pożarcia. W dodatku nie jest to taka prosta bestia - jest na tyle bystra, że jest w stanie w miarę skutecznie unikać czy uciekać shinigami. Na pewno będzie to problem, który będzie się pojawiał w najmniej odpowiednich momentach.
Kara: Utrudnienia MG

Sobowtór - 1 punkt
Opis: Ktoś jest niezwykle podobny do Ciebie i robi Ci złą sławę. Może to prostytutka, może handlarz narkotyków, może morderca, albo ktoś bardzo nieprzyjemny czy wiszący pieniądze mafii... Albo nawet brat/siostra bliźniak o złej reputacji. Ale dopóki nie znajdziesz i nie uregulujesz czy wyjaśnisz tych spraw to będziesz miał kłopoty - a kto wie, może i nawet kawałek dalej.
Kara: Utrudnienia MG
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Chikaze


avatar

Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
250/250  (250/250)
Punkty Reiatsu:
1056/1056  (1056/1056)

PisanieTemat: Re: Wady dla każdego   2018-07-29, 17:07

Parę kolejnych wad, w osobnym poście by było wiadomo co doszło

Dusza

Zwierzę - 2 punkty
Opis: Reinkarnacja spłatała Ci figla - jesteś zwierzęciem z ludzką inteligencją. Może kiedyś nauczysz się mówić jak człowiek, może nawet przyjmiesz jakąś formę humanoidną, ale na razie nie wyróżniają się zbytnio od innych zwierzęcych pobratymców - może jedynie inteligencją. Nawet gdy pokonasz te ograniczenia - z pewnością będziesz się wyróżniać.
Kary: Utrudnienia Mg, brak ludzkiej mowy, niska pozycja społeczna, nie może wziąć shinigami

Toksyczne reiatsu - 1 punkt
Opis: Wbrew pozorom posiadanie energii z natury krzywdzacej innych nie jest niczym przyjemnym. Istoty żyjące się nim poczują to dopiero po spożyciu ofiary (Marna pociecha) a dodatkowo medyczne kido, z zasady wymagające czasu i stabilnej pozycji, zamiast leczyć - krzywdzą.
Kary: Medyczne kido mają odwrotny efekt - zadają obrażenia, praktycznie czyniąc je bezużytecznymi

Quincy

Wygnany/Znienawidzony - 1-2 punkty
Opis: Zrobiłeś coś, co w społeczności quincy uchodzi za zbrodnie. W najlepszym wypadku zostałeś wykluczony z tej wielkiej rodziny, w najgorszym musisz aktywnie wystrzegać się ataków swojej rodziny
Kary: Utrudnienia MG

Glitzern - 2 punkty
Opis: Tym mianem jest określana rzadka przypadłość quincy uniemożliwiającą im korzystanie z amuletów, a tym samym korzystanie z ich łuków. Przy próbie skorzystania z nich pojawiają się jedynie niebieskie "iskry", które nikomu nie czynią krzywdy. Quincy dalej może się rozwijać w sztuce korzystania z zaklęć, innych technik i artefaktów nie wykorzystujących łuku, ale jest to bardzo poważne ograniczenie
Kary: Brak możliwości używania amuletu quincy

Antagonizm Hollow - 1 punkt
Opis: Reiatsu pustych, wedle podań, jest bardzo toksyczne dla niszczycieli. U Ciebie widać to szczególnie wyraźnie
Kary: Postać otrzymuje dwukrotnie większe obrażenia od pustych.

Pusty

Pasożyt - 1 punkt
Opis: Puści zazwyczaj pokonują swoją ofiarę, po czym przechodzą do jej konsumpcji w całości w stosunkowo krótkim czasie, jak typowy drapieżnik. Ty możesz jedynie powoli wysysać energię, w dodatku koniecznie z jeszcze żyjącej duszy. "Padlina" nie wchodzi w grę, a im bardziej osłabiony żywiciel, tym mniej energii z niego uzyskujesz. Z drugiej strony zbyt silny, jeżeli Cię spostrzeże, może być przyczyną Twojej zguby. Jeszcze tez nikt nie spotkał pustego mniejszego, niż dorodny dzik, co dodatkowo komplikuje sprawę.
Kary: Posilanie się jedynie na zasadach opisanych powyżej pasożyt, możliwość wzięcia wady "mały" dla ułatwienia (Do rozmiaru podanego w opisie wady)

Rozpadający sie - 2 punkty
Opis: Gdy hollow nie je - staje sie słabszy, aż w końcu nie może utrzymać swojej formy i się rozpada (O ile wcześniej nie padnie ofiarą innego). Twoj rozpad w sytuacji głodowej jest płynny, co nie dość, że wpływa na Twoją efektywność w walce, to zwiększa Twoja wrażliwość na obrażenia, utratę członków, i... Daje Ci dość ciekawy wygląd rozkładających się zwłok gdy pościsz.
Kara: W trakcie głodu zmniejszają się obrażenia do maksymalnie 75%, szansa na utrate kończyny zwiększa się, podobnie jak przyjmowane obrazenka (Do 1,5 wartości normalnej). Inni puści widzą, że jesteś chory, co w przypadku inteligentniejszych może prowadzić do różnych reakcji.

Bounto

Dominująca lalka - 1 punkt
Opis: Szczęście w nieszczęściu - pomimo iż z jakiejś przyczyny nie jesteś w stanie w pełni opanować mocy lalki, ta nie ma zamiaru Cię z tego powodu zabić. Mimo to przez to ma swoje humory, i o ile naprawdę pomysł i taktyka bounto nie przypadną jej do gustu - walczy i działa na własną rękę, niekoniecznie z korzyścią dla właściciela
Kary: Utrudnienia MG

Słaby punkt - 1 punkt
Opis: Lalka posiada element bądź taka cześć ciała, która jest wrażliwa na uszkodzenia - czy to z niej czerpie swoją moc, odsłania pewne kluczowe miejsca, czy też tak naprawdę to właśnie to jest lalką - ktokolwiek to miejsce trafi, z pewnością zrobi jej krzywdę
Kary: Wybrane miejsce, które musi być widoczne z zewnątrz (Co nie znaczy, że musi być odsłonięte) przy trafieniu zadaje 2x więcej obrażeń lalce

Palące słońce - 2 punkty
Opis: Bounto utożsamia się czasem z wampirami. Istnieje bowiem grupa która nie dość, że wysysa energię, to jeszcze sami z siebie muszą czerpać ją z otoczenia by zatrzymać proces starzenia. Niestety energia czerpana ze słońca to dla nich za dużo - jej nadmiar rani ich ciała, ostatecznie prowadząc do ich spalenia w proch.
Kara: Postać otrzymuje obrażenia gdy stoi w świetle słońca - różnie w zależności od stopnia okrycia ciała. Pełna ekspozycja jest porównywalna ze staniem nago w płonącym domu, będąc pokrytym materiałem łatwopalnym.

Shinigami

Zwyczajne shikai - 1 punkt
Opis: Broń Shinigami po odpieczętowaniu zmienia swoją formę, która posiada unikalne dla siebie zdolności. Twoje zmienia jedynie formę, i nie ma w nim niczego magicznego.
Kara: Zdolności shikai muszą się zamykać w fizycznej formie - jak np. Shikai Ikkaku czy Marechiyo

Aura śmierci - 1 punkt
Opis: Dusze shinigami mają wiele cech, które odróżniają je od zwykłych dusz. Zazwyczaj mogą oni je jednak ukryć, i jedynie bardziej doświadczone osoby są w stanie ich przejrzeć. Ciebie nawet śmiertelnik podświadomie wyczuwa, a dokładniej to, że coś jest z Tobą nie tak. A Ci którzy wiedzą o shinigami - bez problemu rozpoznają coś za jeden, zwłaszcza quincy.
Kary: Utrudnienia Mg

Lustrowany - 1 punkt
Opis: Zrobiłeś coś kiedyś, co nie przekreśliło Cię jako kandydata na shinigami, ale wzbudziło poważne podejrzenia władz gotei 13. Jesteś pod obserwacją, i możesz sobie z tego zdawać sprawę albo nie, ale na pewno gdy coś zrobisz nie tak jest spora szansa, że służby porządkowe się o tym dowiedzą. Mogą też aktywnie się pojawiać co jakiś czas, w najlepszym razie marnując Twoj czas a w najgorszym - przeszkadzając w osiągnięciu Twoich celów
Kary: Utrudnienia MG

Omen - 1 punkt
Opis: Skądś się wzięły historię o tym, że kto zobaczy shinigami tego spotka nieszczęście. Poniekąd przez to, ze tam gdzie sa puści tam są bogowie śmierci, ale są takie przypadki, które faktycznie ściągają na inne dusze i ludzi pecha. Niekoniecznie na siebie, acz gdy taka osoba zbyt długo siedzi w jednym miejscu, to wieści się rozchodzą. Co ciekawe, inni bogowie śmierci zdają się być odporni na tego rodzaju aurę
Kara: Towarzysze którzy nie są shinigami otrzymują karę do rzutów oraz ogólnego pecha. Utrudnienia MG

Kami

Słabość - 1 punkt
Opis: Tak jak legendarne oni, pomimo swojej potęgi i majestatu masz dziwna słabość, która może Cię pozbawić większości Twojej mocy. Może akurat to nie jest artykuł żywnościowy, ale jest to i tak coś relatywnie powszechnie dostępnego. Biada Ci, jeśli ktoś faktycznie użyje tego przeciwko Tobie, nie mówiąc już o rozprzestrzeniających się plotkach
Kara: Jeżeli przeciwko kami zostanie użyty przedmiot bądź czynność specyficzna, ale do wykonania przez każdego (Opisany przez gracza, coś powszechnego - kwiat, gałąź jakiegoś drzewa, może być nawet rymowanka czy taniec) kami albo zostaje przegoniony , dostaje karę do statystyk, albo wręcz dostaje obrażenia.

Upadły kami - 1 punkt
Opis: Kiedyś cieszyłeś się może nie kultem na poziomie najwyższego panteonu, ale miałeś rzeszę oddanych wyznawców. Coś poszło jednak nie tak, i straciłeś dużą część z nich w niesławie - nie zdołałeś ich ocalić przed katastrofą, nie pomściłeś krzywd, ogólnie dałeś naoczny dowód swojej niemocy. Nie dość, że trudno takich wyznawców ponownie skupić w swoje łaski, to jeszcze utrudniają pozyskanie nowych poprzez najpotężniejszą moc wszechświata - plotkę.
Kara: Utrudnienia Mg w pozyskaniu wyznawców

Głodomór
Opis: Kami żywią się wiarą. Ty masz jeszcze konwencjonalną potrzebę jedzenia, i tak samo się to na Tobie odbija. Moze nie umrzesz z głodu, ale niedożywiony bóg to słaby bóg.
Kara: Utrudnienia MG

Ogólne

Hak - 1 punkt
Opis: Ktoś jest w posiadaniu informacji, które gdyby wyszły na światło dzienne doprowadziłoby do Twojej kompromitacji albo nawet konsekwencji prawnych. Ale podobno dopóki będzie robił co ta osoba Ci od czasu do czasu każe - wszystko będzie dobrze. Ponoć. I czy to przez pozycję tej osoby, czy jej anonimowość - wcale nie tak łatwo będzie się wyrwać z tego układu.
Kara: Utrudnienia MG
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Venator


avatar

Mistrz Gry : Watanabe-san

Karta Postaci
Punkty Życia:
110/110  (110/110)
Punkty Reiatsu:
64/64  (64/64)

PisanieTemat: Re: Wady dla każdego   2018-07-30, 22:59

Człowiek, Quincy, Bounto, Dusza, Shinigami, Vaizard:
List gończy – 1-2 punkty
Jesteś poszukiwany listem gończym. Słusznie czy nie, jesteś znany lokalnej społeczności (lub w skali światowej) jako niebezpieczny przestępca. Władza zrobi wszystko, żeby cię pojmać. Media nie będą szczędzić epitetów. Będziesz poszukiwany przez stróżów prawa. Praworządni obywatele wezwą pomoc. Jesteś banitą. Cokolwiek się nie stanie, musisz nie dać się złapać.
Kary: Wadę można wybrać na początku lub otrzymać ją w trakcie przygody.
Jeden punkt sprawia, że postać jest poszukiwana lokalnie. Dwa punkty sprawiają, że postać jest poszukiwana globalnie.

Pusty (może Arrancar):
Zwierzyna łowna – 1-2 punkty
W społeczności Pustych wydano na ciebie wyrok śmierci. Może stanowisz zagrożenie dla lokalnego wodza, albo zjadłeś kogo nie trzeba, stałeś się celem polowania grupy pustych. Możesz zacierać ślady lub szukać pomocy, lecz nie zdołasz uciec. Wcześniej czy później dojdzie od starcia, a wtedy wyrównacie porachunki. Niech zwycięży silniejszy.
Kary: Wadę można wybrać na początku lub otrzymać ją w trakcie przygody.
Jeden punkt sprawia, że jesteś poszukiwany przez grupę Pustych niewiele silniejszych od ciebie. Dwa punkty sprawiają, że masz na swojej głowie popleczników potężnego wodza, może Adjuchasa, który osobiście stawi się po twoją głowę.

Ogólne:
Mizofonia 1 punkt
Jesteś niepokojąco nadwrażliwy na wybrane dźwięki. Budzą one w tobie negatywne emocje, strach, złość lub oba jednocześnie. Mogą to być dobrze rozpoznawalne dźwięki, jak: klakson samochodu, pisk opon, szczekanie psa, płacz dziecka, itp. Również mogą to być dźwięki wydawane przez ludzi, jak: głośny oddech, chrapanie, mlaskanie, pociąganie nosem, chrząkanie, itp. Tudzież dźwięki będące nieprzyjemne wyłącznie dla danej osoby: głos członka rodziny, śmiech wykładowcy, obojętny ton kolegi z pracy, itp... Niestety nie wynaleziono lekarstwa na tę specyficzną przypadłość.
Kary: Bycie w pobliżu i usłyszenie jednego z wybranych dźwięków (można wybrać więcej niż jeden) burzy neutralny stan umysłu, pogarszając sampoczucie oraz rozpraszając uwagę. Chwilowy brak kontroli, moment nieuwagi, w walce miauknięcie kota może stać się wyrokiem śmierci.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchikiavatar

Mistrz Gry : Big Sis Haru

Karta Postaci
Punkty Życia:
80/80  (80/80)
Punkty Reiatsu:
130/130  (130/130)

PisanieTemat: Re: Wady dla każdego   2018-08-02, 15:36

Po raz kolejny świetna robota iowoiwczycy. Jak spisaliście się przy kidou, tak i z wadami daliście sobie radę. Tak tego dużo, że nawet nie próbuję zliczać, ale lekką ręką spłodziliście ponad 50 wad dla wszystkich klas. Największy w tym wkład miał Eksu i to do niego wędruje punkt expa.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Wady dla każdego   

Powrót do góry Go down
 
Wady dla każdego
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Offtop :: Gry :: Konkursy-
Skocz do:  
Create a forum on Forumotion | © phpBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Have a free blog with Sosblog