Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Nowy format konkursów

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
Ekkusu


Nowy format konkursów Mg10
Ekkusu


Mistrz Gry : Demiurg Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
Nowy format konkursów Pbucket60/60Nowy format konkursów Empty_bar_bleue  (60/60)
Punkty Reiatsu:
Nowy format konkursów Pbucket5112/5112Nowy format konkursów Empty_bar_bleue  (5112/5112)

Nowy format konkursów Empty
PisanieTemat: Nowy format konkursów   Nowy format konkursów Empty2022-02-22, 13:58

Trochę później niż zapowiedziałem, ale w końcu się za to zabieram.
Po rozmowach z obecnym organizatorem doszliśmy do wniosku, że konkursy aktywizujące forum do udzielania się powinny mieć trochę inną formę. Więc wymyśliłem coś takiego.

Co miesiąc pojawia się od jednego/dwóch sędziów (zależy ile się zgłosi uczestników) temat na formę pisemną. Może to być cokolwiek związanego z bleachem albo forum - zachęcane jest jednak zawieranie w tematach tego co się dzieje bądź działo w rozgrywkach. Uczestnicy mają dwa tygodnie od pojawienia się tematu na napisanie swojej pracy i wysłanie jej do sędziego. Po dwóch tygodniach prace są publikowane wraz z oceną i werdyktem.

Parę zasad które wydają mi się odpowiednie
1) Sędzia dostaje niewielkie wynagrodzenie za swoją pracę (osobiście proponuje albo niewielkie lootboxy do maks 1/3 szmaragdu). Sędzią nie można być dwa razy pod rząd (co jednak w najgorszym razie wezmę na siebie ja i Aoto, jeśli nie byłoby chętnych. Jak ktoś jednak by chciał się w to włączyć to proszę śmiało)
2) Jako, iż nikt chyba nie ma obecnie czasu na pisanie epopei, jak i trzeba w jakimś sensownym zakresie te rzeczy sprawdzać - proponuję odgórny limit objętości jednej strony a4, czcionka Times New Roman 12 interlinia pojedyncza, akapity standardowe. W wyjątkowych sytuacjach półtorej strony.

3) Nagradzane będą trzy pierwsze miejsca (punktami na kwartalną, odpowiednio 3, 2 i 1) podobnie jak te miejsca będą dostawały standardowe nagrody miesięczne (zwycięzca tak jak wcześniej w konkursach discordowych, drugie i trzecie miejsce bardziej jako pocieszenie)

Ogólna forma konkursu ma dać szansę zaktywizowania jak największej liczby użytkowników w kreatywnej formie. Liczę na wypowiedzi, opinie i sugestie.
Powrót do góry Go down
CZaras


Nowy format konkursów Mg10
CZaras


Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
Nowy format konkursów Pbucket1044/1044Nowy format konkursów Empty_bar_bleue  (1044/1044)
Punkty Reiatsu:
Nowy format konkursów Pbucket12181/12865Nowy format konkursów Empty_bar_bleue  (12181/12865)

Nowy format konkursów Empty
PisanieTemat: Re: Nowy format konkursów   Nowy format konkursów Empty2022-02-22, 14:05

Nie jest tajemnicą, że ja zawsze byłem fanem konkursów tekstowych, zawsze też starałem się brać w nich udział (np. ostatni, który pamiętam to ten Nadpatrzowy bożonarodzeniowy). Problem w tym, że na Iowoi nie cieszyły się one wielką popularnością. Tutaj też symbolem jest ten konkurs bożonarodzeniowy, bo pracę wysłałem tylko ja. Także trzymam kciuki za te inicjatywę, chętnie wezmę w niej udział zarówno w roli uczestnika, jak i sędziego, ale z tyłu głowy żyje mi taki sobie pesymizm.
Powrót do góry Go down
Online
Tetsuya


Tetsuya


Mistrz Gry : CZaras

Karta Postaci
Punkty Życia:
Nowy format konkursów Pbucket90/90Nowy format konkursów Empty_bar_bleue  (90/90)
Punkty Reiatsu:
Nowy format konkursów Pbucket273/273Nowy format konkursów Empty_bar_bleue  (273/273)

Nowy format konkursów Empty
PisanieTemat: Re: Nowy format konkursów   Nowy format konkursów Empty2022-02-22, 14:27

Fajny pomysł, na pewno bym brał udział
Powrót do góry Go down
Ekkusu


Nowy format konkursów Mg10
Ekkusu


Mistrz Gry : Demiurg Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
Nowy format konkursów Pbucket60/60Nowy format konkursów Empty_bar_bleue  (60/60)
Punkty Reiatsu:
Nowy format konkursów Pbucket5112/5112Nowy format konkursów Empty_bar_bleue  (5112/5112)

Nowy format konkursów Empty
PisanieTemat: Re: Nowy format konkursów   Nowy format konkursów Empty2022-02-22, 16:54

CZaras napisał:
Tutaj też symbolem jest ten konkurs bożonarodzeniowy, bo pracę wysłałem tylko ja.

Nawet nie pamiętam o jakim konkursie mowa, ale przypomina mi się konkurs gdzie trzeba było narysować swojego MG, gdzie też byłem jedynym uczestnikiem.
Niemniej jednak mamy trochę bardziej aktywnych ludzi łasych na nagrody, także myślę, że przynajmniej 3-4 uczestników powinno być. No ale rozumiem sceptycyzm.
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Nowy format konkursów Pbucket46/370Nowy format konkursów Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Nowy format konkursów Pbucket1847/6190Nowy format konkursów Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Nowy format konkursów Empty
PisanieTemat: Re: Nowy format konkursów   Nowy format konkursów Empty2022-02-22, 18:48

Główny zamysł jest taki, żeby nikt nie musiał koczować po nocach i czekać na pytanie. A tak wszystko jasno i każdy będzie miał równe szanse. Nikt nie będzie narzekał czy czuł się skrzywdzony, ale musi być duże aktywne grono uczestników bo inaczej skończy się to tak samo jak discordowe pytania.
Powrót do góry Go down
Ekkusu


Nowy format konkursów Mg10
Ekkusu


Mistrz Gry : Demiurg Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
Nowy format konkursów Pbucket60/60Nowy format konkursów Empty_bar_bleue  (60/60)
Punkty Reiatsu:
Nowy format konkursów Pbucket5112/5112Nowy format konkursów Empty_bar_bleue  (5112/5112)

Nowy format konkursów Empty
PisanieTemat: Re: Nowy format konkursów   Nowy format konkursów Empty2022-02-22, 23:17

Zalezy jakie minimalne grono uczestników powinno być. 3 osoby? 4? Jak dla mnie 3 to już całkiem nieźle, ale to też zależy jakie nagrody niższego stopnia by wchodziły w grę.
Powrót do góry Go down
渡邊綱


Nowy format konkursów Mg10
渡邊綱


Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
Nowy format konkursów Pbucket4096/4096Nowy format konkursów Empty_bar_bleue  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
Nowy format konkursów Pbucket83037/262144Nowy format konkursów Empty_bar_bleue  (83037/262144)

Nowy format konkursów Empty
PisanieTemat: Re: Nowy format konkursów   Nowy format konkursów Empty2022-03-15, 20:07

Konkurs zwiazany z trescia samego forum to na pewno duzo lepszy pomysl, niz sprawdzanie kto szybciej w wyszukiwarce znajdzie odpowiedz na pytanie.


Tsuna

Keshi likes this post

Powrót do góry Go down
Sponsored content





Nowy format konkursów Empty
PisanieTemat: Re: Nowy format konkursów   Nowy format konkursów Empty

Powrót do góry Go down
 
Nowy format konkursów
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Nowy PBF
» Seishou - nowy wymiar bleach

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Ogólne :: Propozycje i Pytania-
Skocz do:  
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje