Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Hej! Jestem Ajax

Go down 
AutorWiadomość
Ajax


Hej! Jestem Ajax Mg10
Ajax



Karta Postaci
Punkty Życia:
Hej! Jestem Ajax Pbucket0/0Hej! Jestem Ajax Empty_bar_bleue  (0/0)
Punkty Reiatsu:
Hej! Jestem Ajax Pbucket0/0Hej! Jestem Ajax Empty_bar_bleue  (0/0)

Hej! Jestem Ajax Empty
PisanieTemat: Hej! Jestem Ajax   Hej! Jestem Ajax Empty2024-04-23, 22:58

Hej! Jestem Ajax Ajax13
Ni hao! Już kiedyś pisałem taką stronę, ale pora na bardziej świeżą wersję.
Ajax czy Nadpatrz, to ta sama osoba. Jeśli, drogi graczu, jesteś nowy na naszym
zacnym forum, możesz trafić na ten drugi nick... dość długo go tu używałem...

Hej! Jestem Ajax Sticke10
Zacznijmy zatem od czegoś prostego, hmm? Kim jestem? Dlaczego tu jestem? Czy subskrybuję Pokimane? Dwudekadowym graczem pokemonów, który też od lat bierze udział zarówno w kampaniach D&D oraz gra na forum PBF'owych (z większym naciskiem na to pierwsze). Mógłbym napisać spory referat o tym jakim jestem MG, ale nie byłby zbyt obiektywny... zatem w tym temacie polecam skierować to pytanie do moich graczy, których listę znajdziesz poniżej. Na pewno nie jestem wybredny, aczkolwiek mam trochę dość prowadzenia Shinigami, bądź Pustych... nie odrzucam, aczkolwiek zachęcam do grania innymi rasami. Przysięgam, nie płacą mi za taką reklamę.
Na tyle, na ile chaotyczny jestem, tak informuję na bieżąco o sytuacji związanej z twoim, drogi graczu, odpisem. Mam wyjątkowy talent do komplikowania sobie życia, dlatego czasem mogę zwlekać z odpisem... z góry proszę o cierpliwość i wybaczenie. Nie mam żadnych systemów związanych z odpisami, za wyjątkiem tego, że odpisuje graczom chronologicznie. Osoba, która odpisała o czwartej rano dostanie odpis szybciej niż ta, która odpisala o jedenastej tego samego dnia. Brzmi fair? To było pytanie retoryczne. Na pewno staram się utrzymywać kontakt z graczem czy to przez Discorda, czy Prywatne Wiadomości na forum i dawać znać czy odpis się spóźni, czy nie.
Jeśli masz problem z dobraniem mocy dla swojej postaci, bądź chcesz się skonsultować ze mną, zaczynając rozmowę pytaniem "Czy taka moc może być?" jestem otwarty na takie dyskusje. Chętnie chodzę na rękę graczom, o ile dojdziemy do konsensusu w sprawie balansu danej mocy. Myślę, że jestem dosyć kreatywny i coś razem wykombinujemy. Jak wspominałem wyżej, nie przepadam za prowadzeniem kilku ras. Zwyczajnie nie radzę sobie z wymyślaniem ciekawych historii dla Shinigami oraz Pustych... sama myśl smaży mój mózg. Są to też dwie najbardziej oczywiste, wręcz mainstream'owe rasy na naszym forum, dlatego jeszcze bardziej popieram gdy ktoś dobiera inną rasę...

Hej! Jestem Ajax Sticke11
Omówmy teraz zasady prowadzenia twojej przygody, dobrze? Zasady są bardzo proste - wy tworzycie postać, którą oddajecie w ręce mojej wyobraźni. Ja daję wam lokacje, które będziecie odwiedzać i eksplorować, ludzi z którymi będziecie prowadzić rozmowy oraz bić się z nimi. Zakładam, że waszej postaci towarzyszy jakiś cel, ambicja którą chcecie spełnić. Na drodze do jej spełnienia czeka was masa przygód, którą dla was przygotowuje. Wtedy to wygląda następująco:

  • Opisujecie tylko i wyłącznie czyny oraz myśli swojej postaci. Co mówicie? Co robicie? Co myślicie? Nie bójcie się zamieszczać monologów wewnętrznych czy wywodów logicznych waszych postaci. Ja zajmę się całą resztą - opisze jak świat oraz okoliczni NPC zareagują na to co robicie. Pamiętajcie jednak, że opisuję tylko to co postaci potrafi dostrzec. Nie umiesz podsłuchiwać cudzych myśli? To ich nie usłyszysz! Umiesz wykrywać Reiatsu? To wykryjesz, jeśli ktoś nie jest lepszy w maskowaniu.
  • Wasza postać powinna reagować zgodnie z charakterem. Wiadomo, istnieje coś takiego jak rozwój postaci (aka character development), lecz nic z dnia na dzień. Ktoś, kto całe życie jest pacyfistą nie wejdzie pewnego dnia do banku z giwerą, w stylu Deadpool'a i krzyknie "¿Donde está la biblioteca?", tuż przed opróżnieniem magazynka w kierunku cywili. Roleplay przede wszystkim.
  • Metagaming to absolutne tabu. Nie można wykorzystywać wiedzy nie zdobytej w grze. Mała adnotacja, żeby mnie potem nikt nie łapał za słowo - czasem zamieszczam w opisach małe żarty, opierające się na tzw. przełamaniu czwartej ściany. Jest to tylko i wyłącznie w celach satyrycznych i nie ma to najmniejszego wpływu na rozgrywkę.
  • O tym jak traktuję statystyki, można przeczytać w przeznaczonym do tego poście, w dziale mechaniki forum. Nie trzeba szukać, link zamieszczam tutaj.
  • Funkcjonuje u mnie mechanika farta. Gdy postać nie jest w stanie czegoś wykonać np. uniku, jeśli różnica statystyk jest odpowiednio mała, rzucam dodatkowo kostką d20. Jej wynik decyduje czy postaci udało się coś osiągnąć "fartem". A może się akurat poślizgnie i upadnie szybciej, unikając przeciętej szyi? Niezbadane są wyroki Bogów Szczęścia.


Hej! Jestem Ajax Sticke12
Uff, przebrnąłeś do końca! Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, czyli FAQ (Frequently Asked Questions). Ah no tak... aktualnie nie ma żadnych. Ale jeśli się pojawią to zdecydowanie je tu zamieszczę, razem z odpowiedziami. Jeśli nadal masz jakieś pytania, kontaktuj się ze mną śmiało na Discordzie, bądź przez Prywatne Wiadomości. Postaram się odpisać jak najszybciej. Powodzenia Drogi Graczu! Życzę ci Tysiąca Fortun!

Aktywni gracze:
Mesher - Pusty
Rui Zetsu - Shinigami
Yaguchi Heizou - Pusty

Zawieszeni (nieaktywni gracze):
Andreu Vespaux - Pusty
Maxwell Fraley
Powrót do góry Go down
 
Hej! Jestem Ajax
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Ogólne :: Mistrzowie Gry-
Skocz do:  
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje