IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Biblioteka

Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorWiadomość
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Biblioteka   2009-10-18, 21:51

Doszedłeś do biurka w którym siedziała shinnigami. Słucham ? w czymś mogę ci pomóc?
Powrót do góry Go down
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Biblioteka   2009-10-18, 21:54

Tak, chciałbym jakieś zapiski z przed siedemnastu lat mówiący o ataku kilku Hollowów na Rukongai. Bardzo chciałbym wiedzieć jak najwięcej o tamtym zdarzeniu. Ma pani może jakieś kroniki dotyczącego tego okresu? spytałem i oczekiwałem cierpliwie na odpowiedź.
Powrót do góry Go down
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Biblioteka   2009-10-18, 21:57

Hmm proszę za mną Szliście tak aż doszliście do archiwum. już patrze...hmm...to dziwne
Powrót do góry Go down
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Biblioteka   2009-10-19, 18:38

Co jest dziwne? zapytałem się ciągle obserwując cały dział z materiałami archiwalnymi. Mam nadzieję, że coś znajdzie pomyślałem.
Powrót do góry Go down
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Biblioteka   2009-10-19, 21:18

To dziwne gdyż akta zostały zabrane ale nie ma wpisu kto je wziął
Powrót do góry Go down
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Biblioteka   2009-10-19, 21:24

Ciekawe kto mógł się zainteresować tą sprawą po za mną. Ojciec raczej zna prawdę tylko nie chce mi powiedzieć. Z drugiej strony to by było logiczne jakby zabrał te akta bym się nie dowiedział. Innych ''podejrzanych'' po za nim na razie nie ma pomyślałem po czym powiedziałem do bibliotekarki
Już niech się panie nie trudzi, dziękuje za fatygę i do widzenia po czym opuściłem bibliotekę i skierowałem się do domu. Byłem ciekawy czy coś nie przyszło z mojego dywizjonu czy też będę musiał na jakieś informacje czekać długo.
Powrót do góry Go down
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Biblioteka   2009-11-09, 19:54

Tenshi,

po krótkiej rozmowie w recepcji ruszasz na wskazany regał, w dziale Społeczność Dusz. Po drodze mijasz tytuły jak "Historia Seireitei", "Przewodnik Rukongai" czy "Świat przyrody Społeczności Dusz".

Ostatecznie trafiasz na "Atlas Społeczności Dusz". Docierasz do planu Seireitei. Widać w nim też magazyn, trzeba sporo kluczyć, ale sądzisz, że zdołasz zapamiętać.
Powrót do góry Go down
Izdurbal Tenshi


avatar

Oddział : Dywizjon 12 (technologiczny)
Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
89/100  (89/100)
Punkty Reiatsu:
161/168  (161/168)

PisanieTemat: Re: Biblioteka   2009-11-09, 21:43

"Sądzenie" niezbyt odpowiadało Tenshiemu. W końcu postanowił zapisać sobie prostą ściągę w postaci "w prawo", "prosto", czy też "w lewo". Owa ściąga miała nijako przedstawiać kolejne wybory drogi na skrzyżowaniach. W końcu należało jakoś dotrzeć na miejsce.

Oczywiście Izowi bardzo szybko przez głowę przemknęła obawa iż spotkanie w takim baraku może być pułapką, tudzież czymś do niej zbliżonym. Niemniej, nawet jeśli była to pułapka, należało iść tam by sprawdzić o co w ogóle może chodzić.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Biblioteka   2009-11-10, 22:29

Wychodzisz z Biblioteki i kierujesz się w stronę Baraku 56, powoli słońce zachodzi już. Na miejscu jednak...http://bleach.forumpolish.com/inne-f39/barak-oddziau-56-t314.htm
Powrót do góry Go down
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Biblioteka   2010-01-23, 14:43

<Przygoda Takagi'ego>

Biblioteka była o tej porze pusta i jeszcze cichsza niż zwykle. Tylko dwie osoby przechadzały się pomiędzy wypełnionymi zwojami regałami poszukując wybranych materiałów, nie było za to widać bibliotekarza...może właśnie parzył sobie poranną herbatę?
Takagi miał jeszcze dobre czterdzieści minut na lekturę, nie musiał się więc specjalnie spieszyć. Czasami dobrze jest być rannym ptaszkiem, czyż nie? To pozwala na spokojnie zająć się wszystkim, co się sobie zaplanowało nie martwiąc się brakiem czasu. Oczywistym plusem był też brak zagrożenia spóźnieniem na lekcje.
Powrót do góry Go down
Takagi Niizuki


avatar

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
460/460  (460/460)

PisanieTemat: Re: Biblioteka   2010-01-23, 15:39

Wszedł do budynku i ruszył między regałami, które były ponumerowane i opisane w zależności od tego jakie były na nich książki. Przeglądając tytuły zatrzymał się na tomie, zawierającym wiedzę o Kidou „Traktat o Magii Demonicznej”. Niizuki spojrzał jeszcze na zegar nim sięgnął po nią i zagłębił się w jej treść. Czasu miał dość, ale lektura mogła go całkowicie pochłonąć zatem postanowił kontrolować upływający czas podczas czytania. Miał nadzieję, że przynajmniej trochę lepiej zrozumie to, co przekazuje im na swoich zajęciach sensei Kuronomatsuki i będzie mu łatwiej podczas treningu.
„Kidou jest trudną techniką, lecz zasady na jakich się opiera są paradoksalnie proste. Skupiając się zbierasz posiadaną przez siebie energię Reiatsu by osiągnąć odpowiedni rezultat podczas jej wyzwalania. W sporej większości przypadków uwolnienie zgromadzonej energii występuje po wypowiedzeniu odpowiedniej inkantacji. Tutaj z kolei mamy podział na dwa rodzaje zaklęć:
Bakudou – czyli zaklęcia wiążące, polegające przeważnie na unieruchomieniu przeciwnika (patrz lista strona 455), przydatne gdy pragnie się pojmać przeciwnika, nie wyrządzając mu zbytniej szkody.
Hadou – czyli zaklęcia destrukcyjne, co jak sama nazwa wskazuje wspomagające walczących swoją siłą i przyspieszające jego pokonanie (patrz lista strona 670).
Wszystkie zaklęcia mają również określoną moc i stopień trudności i gdy o ile te podstawowe stosunkowo łatwo opanować, to już zaawansowane inkantacje wymagają sporej koncentracji, wysiłku oraz pokładów Reiatsu.”

Niizuki spojrzał na zegar po raz kolejny, nie chcąc przegapić tych ostatnich minut, które miałby na dotarcie na salę treningową i zajęcia z sensei Sekine.


Dziadek Szyderca
-----------------------
Co zrobisz w przypadku zła, którego nie możesz pokonać sprawiedliwością ?
Zwalczysz zło złem, czy też zaakceptujesz fakt, że sprawiedliwość z nim przegrała ?
Tak czy inaczej, zło pozostanie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Biblioteka   2010-01-24, 19:10

Czas przy lekturze płynął szybko i o dziwo całkiem przyjemnie. To, co mogło być paplaniną o teorii energii, inkantacjach oraz ograniczeniach okazało się ciekawym opisem technik bitewnych mogących uratować niejedno życie oraz zakończyć istnienie wielu niebezpiecznych bestii. Kolejne strony dokładnie opisywały najprostsze zaklęcia podając ich praktyczne zastosowania, często wzbogacając opis historiami z pola walki lub rycinami przestawiającymi ofiary różnych odmian demonicznej magii.
W końcu jednak Takagi zauważył, iż do zajęć kendo pozostało już zaledwie dziesięć marnych minut. Był to oczywiście czas wystarczający, aby się nie spóźnić, jednak aż żal było się odrywać od kolejnych opowieści uzmysławiających, jak wiele zastosowań mają choćby najprostsze kidou. Dzieła, które czytał nie dało się niestety wypożyczyć, więc chłopakowi nie pozostało nic innego, jak obiecanie sobie, że jeszcze wróci do przerwanej lektury, odłożenie jej na miejsce, a następnie udanie się na planowe zajęcia. Niizuki nie miał jeszcze okazji uczestniczyć w treningach prowadzonych przez sensei Sekine, lecz zdążył już zasłyszeć wiele plotek na temat jej surowości oraz dużych wymagań.
Korytarze akademii było dość pokręcone, ale chłopak bez większego problemu dostał się do sali treningowej, gdzie...

<C.D tutaj: http://bleach.forumpolish.com/akademia-shinigami-f8/sala-treningowa-t876-90.htm >
Powrót do góry Go down
Takagi Niizuki


avatar

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
460/460  (460/460)

PisanieTemat: Re: Biblioteka   2010-02-17, 22:26

Mając niemal cały dzień tylko dla siebie, bez zajęć mógł spokojnie zagłębić się w lekturę, nie martwiąc się tym, że ktoś mu może przeszkodzić lub będzie musiał biec na zajęcia. Zaczął więc od lektury odnośnie kidou...
... Technika Kidou polega przede wszystkim na odpowiednim skupieniu posiadanego Reiatsu i wysłaniu go w ukształtowanej formie w kierunku napastnika. O ile wysłanie mocy jest dość proste, o tyle kontrolowanie jej już wymaga odpowiedniego treningu. Każdy posiadający pokłady Reiatsu musi się nauczyć tej umiejętności, w przeciwnym wypadku podczas rzucania zaklęć możliwe jest nagłe przeładowanie i może dojść do eksplozji, niebezpiecznej zarówno dla przeciwnika jak i użytkownika.
Całość zaczyna się w umyśle tego, który chce wykorzystać w danym momencie Kidou. Myślami kształtuje zaklęcie, którego chce użyć. Im lepsza Kontrola Reiatsu, tym lepsze osiągnąć można wyniki i większą ilość posiadanej mocy można wykorzystać.
Aby całość zadziałała odpowiednio potrzebna jest również aktywacja zaklęcia. W tym celu trzeba użyć specjalnej inkantacji, odpowiedniej do zaklęcia. Wiekszość zaklęć można podzielić na dwie kategorie:
- Zaklęcia wiążące, znane jako Bakudou
- Zaklęcia destrukctywne, znane jako Hadou.
Poza tym są równiez zaklęcia lecznicze, które nie mają nazw ani inkantacji i nie potrzebuja ich by działać. Wystarczy odpowiednie działanie i przepływ Reiatsu.

Prawidłowa składnia podczas rzucania zaklęć Kidou:
1. Recytacja inkantacji, która nie może zawierać błędów, przejęzyczeń czy też jąkania. Wypowiadana pewnym głosem.
2. Podanie typu zaklęcia, czy jest to Bakudou czy też Hadou.
3. Podanie numeru zaklęcia, które się rzuca.
4. Podanie nazwy zaklęcia.

Tutaj trzeba nadmienić, że im wyższy numer zaklęcia, tym trudniejsze jest ono do opanowania a zarazem potężniejsze. Zatem jak łatwo wywnioskować, im większą posiada się moc tym silniejszego można używać Kidou.

Jest również możliwe, choć jest to niesamowicie trudne do opanowania, używanie kidou z pominięciem punktu pierwszego. Pominięcie inkantacji zmniejsza skuteczność zaklęcia, ale w zależności od poziomu mocy, jaki posiada rzucający nawet proste zaklęcia mogą być wielce destruktywne.

Kontrolowanie Kidou jest niełatwą sprawą, ale odpowiedni trening, na przykład z wykorzystaniem kuli do ćwiczenia kontroli Reiatsu bardzo ułatwia całość. Podobnie częste używanie Kidou, czy to podczas walk lub ćwiczeń daje pozytywne skutki. Koncentracja i skupienie się na najważniejszych aspektach jest kluczem do sukcesu...


Dziadek Szyderca
-----------------------
Co zrobisz w przypadku zła, którego nie możesz pokonać sprawiedliwością ?
Zwalczysz zło złem, czy też zaakceptujesz fakt, że sprawiedliwość z nim przegrała ?
Tak czy inaczej, zło pozostanie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Biblioteka   2010-02-17, 22:39

Tak głosiły podstawowe tomy o kidou, a dokładniej wprowadzenie. Reszta została poświęcona omówieniom kolejnych kidou, na co na razie nie miałeś ochoty poświęcać czasu. Zabrałeś się za księgę o zanpaktou. Tom był dość ciężki i oprawiony w skórę, na oko miał koło 1000 stron, co wcale nie ułatwiało lektury, lecz przynajmniej spis treści ratował sytuację. Brzmiał on następująco:
Podstawy, czyli co każdy powinien wiedzieć o zanpaktou .... 1
Zanpaktou jako broń - katana ........ 30
Usłysz swego zanpaktou - podstawy komunikacji .... 50
Współpraca cz.1 - droga do shi kai ..... 150
Współpraca cz.2 - poznaj imię - shi kai ...... 225
Współpraca cz.3 - pokaż, kto tu rządzi ....... 500
Znane przykłady duchów zanpaktou i wyznania ich właścicieli ... 610


Cóż, teraz pozostawał dylemat od czego zacząć.
Powrót do góry Go down
Takagi Niizuki


avatar

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
460/460  (460/460)

PisanieTemat: Re: Biblioteka   2010-02-17, 22:46

Eh, taki wybór i każdy ciekawy. Ale postanowił zacząć od tego, co wydawało mu się najlepsze czyli od: Usłysz swego zanpaktou - podstawy komunikacji.
Potem miał zamiar czytać Drogę do Shi kai oraz Poznaj imię - Shi kai.


Dziadek Szyderca
-----------------------
Co zrobisz w przypadku zła, którego nie możesz pokonać sprawiedliwością ?
Zwalczysz zło złem, czy też zaakceptujesz fakt, że sprawiedliwość z nim przegrała ?
Tak czy inaczej, zło pozostanie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Biblioteka   2010-02-17, 23:13

Przeczytałeś ten rozdział dość szybko, jako, że nie był zbyt obszerny. Najciekawsze fragmenty zapadły CI w pamięć, dowiedziałeś się z nich czegoś nowego i ciekawego.

(...) Duchy zanpaktou, gdy już raz się ukażą, są zawsze obecne w wewnętrznym świcie "posiadacza". Gdy tylko takowy odnajdzie ich kryjówkę, już zawsze może z nimi rozmawiać. Duchy wybierają moment w którym ukazuje się i kiedy zdradza swe imię. (...) Duchy wybierają na swych posiadaczy ludzi o mocnej duszy i wysokim poziomie mocy, oraz są w pewnym stopniu podobne do swych właścicieli, chodź mają własne zdanie i osobowość, lecz zazwyczaj pokrywa się ze zdaniem "użytkownika". (...)

Ten fragment dał Ci wiedzę na temat sposobu rozmowy z zanpaktou, przynajmniej jakieś wskazówki. Wniosek jest jeden - aby znać zanpaktou, trzeba wpierw poznać siebie.

Dalej czytałeś o shi-kai, gdzie zasady były podobne, zaś sposób postępowania był pozostawiony użytkownikowi, było wspomniane o kilku schematach, które można zauważyć u fizycznych zanpaktou, lecz z tego co widziałeś, Twój z pewnością do takowych nie należał, co według księgi mogłeś poczytać za pewien komplement.

Zacząłeś także przeglądać całość i po kilku godzinach miałeś za sobą już kilka ksiąg, co wzbogaciło Twoją wiedzę i z pewnością pomogło Ci zmienić nieco sposób myślenia. Zbliżał się wieczór więc dobrym momentem było, by powrócić jeszcze do domu, gdyż jutro zajęcia...

[ Gratulacje! +4 do inteligencji, dopisz! Po twym odpisie przewidziany jest TS, więc jak chcesz coś jeszcze porobić, zrób to teraz ;] ]
Powrót do góry Go down
Takagi Niizuki


avatar

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
460/460  (460/460)

PisanieTemat: Re: Biblioteka   2010-02-17, 23:25

Odłożył księgi na miejsce i ruszył powoli do domu. Nowa wiedza była dla niego niezwykle pożyteczna i wzbogaciła go. Dziś już raczej nie zdąży odwiedzić ojca i siostry, ale zawsze był kolejny dzień. I miał teraz pomysł na miłą rzeźbę lub dwie, z których jedną mógł podarować Hikaru.
Wędrówka do domu nie zajęła mu w sumie dużo czasu. Tam odłożył na swoje miejsce boken i przeszedł na tyły domu. Spojrzał na trzy przyniesione tutaj kiedyś drewniane bale. Były już pozbawione kory, ale każdy miał inną wysokość choć taką samą średnicę, liczącą około trzydziestu centymetrów. Najniższy miał metr długości, drugi koło metra dwudziestu, zaś najwyższy mierzył półtora metra wysokości. Co do każdego z nich miał różne plany a teraz postanowił powoli zrealizować jeden z nich. Wybrał jeden z bali i odłożył go na stojak. Miał zamiar wydobyć z niego dwa, bliźniacze bokeny, podobne kształtem do tych mieczy, które widział wtedy na pustyni. Przesunął dłonią po drewnie, chcąc wyczuć jego aurę, ukryte kształty. Jednak postanowił nie robić tego już dziś. Cierpliwość czasami bywa pomocna i może sen przyniesie jakieś odpowiedzi. Wrócił do domu, gdzie zjadł kolację, wykąpał się i wyciągnął na wierzch nieduży kawałek drewna. Łania. Tak, była by piękną ozdobą domu oraz prezentem. Pokrzepiony tą myślą położył się w futonie...


Dziadek Szyderca
-----------------------
Co zrobisz w przypadku zła, którego nie możesz pokonać sprawiedliwością ?
Zwalczysz zło złem, czy też zaakceptujesz fakt, że sprawiedliwość z nim przegrała ?
Tak czy inaczej, zło pozostanie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Biblioteka   2010-02-18, 09:00

Ciemność dość szybko porwała twe zmęczone jestestwo w krainę snu. Nie byłeś jednak pewien czy śnisz, gdyż widoki jakie się przed Tobą ukazały były niezwykle podobne do tych, które istniały w Twym wewnętrznym świecie. Z tego co zauważyłeś stałeś na wzgórzu w pobliżu nieukończonej konstrukcji. Z cienia wyszła tamta kobieta.
- Po raz kolejny się spotykamy młodzieńcze. Czegoż ode mnie chcesz, mój mały? Albo nie mów i tak wiem... Wszystko w swym czasie, a czas pojęcie względne, może przyspieszysz swój, lub też nie, stawiaj swe kroki z rozwagą, oto ma rada na przyszłość, a teraz patrz. - Słowa były wypowiadane aksamitnym głosem. Tym razem jak się zdawało kobieta nie była utkana z cienia, miała tylko czarną suknię z aksamitu. W momencie gdy padały ostatnie słowa ukazała Ci dwa miecze, tak, iż mogłeś się im dokładnie przyjrzeć. Po chwili wizja zniknęła, a Ty obudziłeś się, gdyż w Twój dom zawitały promienie słońca.

[TS obejmuje rok i dostajesz do przydziału 1 pkt.]
Powrót do góry Go down
Takagi Niizuki


avatar

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
460/460  (460/460)

PisanieTemat: Re: Biblioteka   2010-02-18, 09:22

[TS w domu]


Dziadek Szyderca
-----------------------
Co zrobisz w przypadku zła, którego nie możesz pokonać sprawiedliwością ?
Zwalczysz zło złem, czy też zaakceptujesz fakt, że sprawiedliwość z nim przegrała ?
Tak czy inaczej, zło pozostanie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Takagi Niizuki


avatar

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
460/460  (460/460)

PisanieTemat: Re: Biblioteka   2010-02-20, 18:08

Dotarłeś tam po krótkiej chwili i zagłębiłeś się długie regały, uginające się od licznych tomów z różną tematyką. Przesuwałeś wzrok po tytułach, by w końcu znaleźć coś ciekawego - gruba i ciężka księga o Zanpakutou. Spis treści był dość obiecujący:
Podstawy, czyli co każdy powinien wiedzieć o zanpaktou .... 1
Zanpaktou jako broń - katana ........ 30
Usłysz swego zanpaktou - podstawy komunikacji .... 50
Współpraca cz.1 - droga do shi kai ..... 150
Współpraca cz.2 - poznaj imię - shi kai ...... 225
Współpraca cz.3 - pokaż, kto tu rządzi ....... 500
Znane przykłady duchów zanpaktou i wyznania ich właścicieli ... 610


Tyle do wybrania a tak niewiele czasu, aby ogarnąć te ponad 1000 stron...


Dziadek Szyderca
-----------------------
Co zrobisz w przypadku zła, którego nie możesz pokonać sprawiedliwością ?
Zwalczysz zło złem, czy też zaakceptujesz fakt, że sprawiedliwość z nim przegrała ?
Tak czy inaczej, zło pozostanie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Biblioteka   2010-02-20, 18:12

Jako że miał pół dnia a lubił czytać postanowił zacząć od Usłysz swego zanpaktou - podstawy komunikacji Następnie planował przeczytać Współpraca cz.1 - droga do shi kai a na końcu Współpraca cz.2 - poznaj imię - shi kai, Gdyby miał więcej czasu z pewnością przeczytał by całą.
Powrót do góry Go down
Takagi Niizuki


avatar

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
460/460  (460/460)

PisanieTemat: Re: Biblioteka   2010-02-20, 18:43

Niektóre rozdziały były spore, inne z kolei krótkie acz treściwe. Zacząłeś od pierwszego wybranego.

(...) Duchy zanpaktou, gdy już raz się ukażą, są zawsze obecne w wewnętrznym świcie "posiadacza". Gdy tylko takowy odnajdzie ich kryjówkę, już zawsze może z nimi rozmawiać. Duchy wybierają moment w którym ukazuje się i kiedy zdradza swe imię. (...) Duchy wybierają na swych posiadaczy ludzi o mocnej duszy i wysokim poziomie mocy, oraz są w pewnym stopniu podobne do swych właścicieli, chodź mają własne zdanie i osobowość, lecz zazwyczaj pokrywa się ze zdaniem "użytkownika". (...)

Ten fragment dał Ci wiedzę na temat sposobu rozmowy z zanpaktou, przynajmniej jakieś wskazówki. Wniosek jest jeden - aby znać zanpaktou, trzeba wpierw poznać siebie. Wyglądało na to, że czeka cię w tej dziedzinie sporo pracy. Poznanie wszystkich własnych pragnień, swoich słabości i silnych stron. A to nigdy nie bywa łatwe.

Dalej czytałeś o shi-kai, gdzie zasady były podobne, zaś sposób postępowania był pozostawiony użytkownikowi. Było wspomniane o kilku schematach, które można zauważyć u fizycznych zanpaktou, lecz z tego co widziałeś, Twój prawdopodobnie posiadał cechy zarówno fizyczne jak i kidou. Choć tak naprawdę nie wiedziałeś, czy naprawdę ujrzałeś wtedy swego zanpaktou, czy też to mogło być coś innego.
Znajomość imienia zanpakutou dawało ci sporo władzy oraz mocy, której ci udzielał dla obopólnej korzyści. Bez imienia nie można było korzystać z zawartych w katanie zdolności.

Spędziłeś w bibliotece sporo czasu. Zanim się obejrzałeś był już wieczór i biblioteka pustoszała powoli.


[dodaj sobie +1 do Inteligencji.]


Dziadek Szyderca
-----------------------
Co zrobisz w przypadku zła, którego nie możesz pokonać sprawiedliwością ?
Zwalczysz zło złem, czy też zaakceptujesz fakt, że sprawiedliwość z nim przegrała ?
Tak czy inaczej, zło pozostanie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Biblioteka   2010-02-20, 19:08

Gdy przeczytał to co go interesowało, odłożył książkę na miejsce i wyszedł. Na zewnątrz było już ciemno, mimo to nie spieszył się do domu. Gdy po kilkunastu minutach wędrówki dotarł do domu, postanowił sprawdzić jedno rzecz. Poszedł do swojego pokoju, usiadł w pozycji do medytacji. I skupił się na swym wewnętrznym świecie. Chciał się tam jeszcze raz dostać.
Powrót do góry Go down
Takagi Niizuki


avatar

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
460/460  (460/460)

PisanieTemat: Re: Biblioteka   2010-03-06, 14:55

<Yoshizaki Katsuko>

Biblioteka. Miejsce zgromadzenia setek, jeśli nie tysięcy książek na dziesiątki tematów. Wiedza, którą zapewne niewielu mogło by posiąść całkowicie, jeśli wogóle. Dziesiątki rzędów wysokich półek, kilka pięter, na których można szukać tego co potrzebuje się znaleźć, wydzielone miejsca, gdzie można w spokoju posiedzieć i poczytać. W takich miejscach zawsze najgorszym wrogiem jest czas. Nigdy go nie ma dość, aby naraz zgłębić interesujący temat. Ale zawsze przecież można tutaj wrócić.


Dziadek Szyderca
-----------------------
Co zrobisz w przypadku zła, którego nie możesz pokonać sprawiedliwością ?
Zwalczysz zło złem, czy też zaakceptujesz fakt, że sprawiedliwość z nim przegrała ?
Tak czy inaczej, zło pozostanie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Biblioteka   2010-03-06, 19:07

Kiedy dziewczyna weszła do biblioteki jej rozmiar trochę ją zdziwił. Mimo, że była w niej już przynajmniej raz. Podeszłą do biurka za którym siedziała -Dzień dobry-zaczęła -Chciałam się zapytać czy w bibliotece można znaleźć jakąś książkę dotyczącą rukongai, a dokładnie chodzi mi o las przeklętych?-spytała. Kobieta chwilę zastanawiała się nad tym. -Witaj dziecko. Książki o rukongai niech no pomyślę... są na pierwszym piętrze dwa regały od wejścia.-wyjaśniła -Dziękuje-odparła zielonowłosa odchodząc i kierując się na 1 piętro. Gdy tam doszła i znalazła odpowiedni regał zaczęła szukać odpowiedniej książki. Z całego regału tylko dwie książki wspominały coś o lesie przeklętych. -To i tak dobrze-pomyślała niosąc obie książki. Usiadła przy najbliższym stole rozłożyła książki. Wzięła do ręki książkę pt. Tajemnice Rukongai. Zaczęła ją czytać. W książce nie było dokładnie opisane co to są za ruiny i co tak przyciąga pustych. Była też wzmianka o jakimś człowieku, któremu udało się dotrzeć do ruin i wrócić z nich. Co jak dziewczyna wyczytała nie było takie proste. W drugiej książce wiadomości z poprzedniej powtarzały się. Po przeczytaniu odniosła książki na miejsce. Od razu po tym dziewczyna poszła w stronę wyjścia.
Powrót do góry Go down
Takagi Niizuki


avatar

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
460/460  (460/460)

PisanieTemat: Re: Biblioteka   2010-03-06, 21:46

Informacje zawarte w książkach niedużo ci dały wiedzy ponad to, co już wiedziałaś. Ale jednak miałaś już pojęcie, co tam można spotkać, co można ujrzeć i czego się wystrzegać. Choć powtórzyć wyczyn tego, który dotarł do środka lasu i z niego wrócił, to by było coś. Podniosłabyś znów odrobinę swoją reputację, jak to się stało po twoim małym zwycięstwie nad Menos Grande.
Zamyślona i trochę rozmarzona o mało nie wpadłaś na innego adepta.
- Yoshizaki-san ? Co ty tu robisz ? - usłyszałaś znajomy głoś Hiryu - Słyszałem, że sobie nieźle poradziłaś w Lesie Przeklętych. Pokonanie takiego Hollowa to spory wyczyn.
No cóż, plotki i wieści szybko się rozchodzą po akademii.


Dziadek Szyderca
-----------------------
Co zrobisz w przypadku zła, którego nie możesz pokonać sprawiedliwością ?
Zwalczysz zło złem, czy też zaakceptujesz fakt, że sprawiedliwość z nim przegrała ?
Tak czy inaczej, zło pozostanie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Biblioteka   2010-03-06, 22:51

Dziewczyna od razu poznała głos owego adepta. -Cześć Hiryu. Widać w akademii jak zwykle wiadomości szybko się rozchodzą-powiedziała z promiennym uśmiechem. -A co można robić w bibliotece? Przyszłam bo chciałam coś sprawdzić. A ciebie co ty sprowadza? Praca domowa?-spytała po czym dodała -Za pamięci... dziękuje ci za ten flakonik. Gdyby nie on, myślę nie wyszłabym z tego żywa. Naprawdę jestem i wdzięczna. Nie wiedziec czemu zaczęła się zastanawiać czy spotkanie kolegi był czymś więcej niż przypadkiem.
Powrót do góry Go down
Takagi Niizuki


avatar

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
460/460  (460/460)

PisanieTemat: Re: Biblioteka   2010-03-06, 23:11

- Naprawdę ci ocalił życie ? Cieszę zatem, że mój podarunek dobrze ci posłużył. - uśmiechnął się do ciebie. - Jesteś zajęta ? Masz jakieś plany na resztę dnia ? - spytał nagle.


Dziadek Szyderca
-----------------------
Co zrobisz w przypadku zła, którego nie możesz pokonać sprawiedliwością ?
Zwalczysz zło złem, czy też zaakceptujesz fakt, że sprawiedliwość z nim przegrała ?
Tak czy inaczej, zło pozostanie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
GośćPisanieTemat: Re: Biblioteka   2010-03-06, 23:22

-Tak naprawdę-powiedziała, kolejne pytanie nieco ją zaskoczyło -Jak dobrze się nad tym zastanowić... nie mam żadnych-odparła
Powrót do góry Go down
Takagi Niizuki


avatar

Oddział : Dywizjon 7
Mistrz Gry : Watanabe no Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
180/180  (180/180)
Punkty Reiatsu:
460/460  (460/460)

PisanieTemat: Re: Biblioteka   2010-03-06, 23:34

Hiryu pokiwał lekko głową - Co zatem powiesz na mały spacer ze mną ? - propozycja padła z jego ust z lekką nutą wahania, jakby obawiał się twojej odpowiedzi. Zresztą od czasu jak go widziałaś pierwszy raz trochę się zmienił. Przynajmniej pod względem ubrania, nie było już tak podniszczone i niechlujne. Trochę widać zaczął dbać o siebie.


Dziadek Szyderca
-----------------------
Co zrobisz w przypadku zła, którego nie możesz pokonać sprawiedliwością ?
Zwalczysz zło złem, czy też zaakceptujesz fakt, że sprawiedliwość z nim przegrała ?
Tak czy inaczej, zło pozostanie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Biblioteka   

Powrót do góry Go down
 
Biblioteka
Powrót do góry 
Strona 2 z 5Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Świat :: Soul Society :: Seireitei :: Akademia Shinigami-
Skocz do:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Have a free blog with Sosblog