IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Stołówka

Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
AutorWiadomość
Haruakiavatar

Mistrz Gry : Imperator Kuchiki

Karta Postaci
Punkty Życia:
0/0  (0/0)
Punkty Reiatsu:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Stołówka   2018-05-23, 20:32

Koleżanka przywitała czerwonowłosego jedynie lekkim skinieniem głowy. Choć o sprawdzianie również nic nie wiedziała, ponieważ obecnie jej mimika twarz wyrażała szczere zdziwienie. Tymczasem Kyo uśmiechnął się szelmowsko, jednocześnie wyciągając ostatnie notatki z zajęć.
-Oczywiście, że pewne informacje. Słyszałem rozmowę nauczycieli na korytarzu. Raczej nie próbowałbym żartować pod tym względem. Przecież wszyscy jedziemy na jednym wózku. Proszę... Jak chcesz, to poczytaj Kuchiki-sama. Jednak mamy mało czasu do rozpoczęcia zajęć.- Chłopak zachował pozorny spokój. Pewnie regularnie przesiadywał nad książkami albo po prostu zaakceptował przewrotny los takim, jakim jest. Wreszcie dwójka nowych znajomych zaczęła kończyć swoje śniadania. Zdążyłeś w tym czasie przeczytać coś o powstaniu szkoły, ogólnych zasadach panujących wewnątrz akademii, początkowej historii Soul Society i Gotei 13. Treści może mało, ale przynajmniej konkretnie opisana. Wreszcie musieliście ruszać na pierwsze zajęcia...

z/t

Sala nr 6
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Haruakiavatar

Mistrz Gry : Imperator Kuchiki

Karta Postaci
Punkty Życia:
0/0  (0/0)
Punkty Reiatsu:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Stołówka   2018-07-17, 17:34

~Kyosuke 3~
Można powiedzieć, że przejście do stołówki okazało się nie lada wyzwaniem. Po pierwsze starsze roczniki przechadzały się wśród korytarzy akademii. Panował ogólny gwar, hałas, a czasem ktoś wybuchnął śmiechem. Druga sprawa dotyczyła sporych tłumów. Niekiedy grupka dziewczyn rozprawiała o jakimś przystojnym chłopaku. Innym razem czwartoklasiści próbowali spłatać figla młodszym kolegom. Praktycznie musiałeś przepchnąć się pod drzwi stołówki. Wewnątrz sytuacja wcale nie wyglądała lepiej. Przynajmniej koniec kolejki zamykał Kyo i najwyraźniej nad czymś rozmyślał. Generalnie mogłeś go podpytać o świątynie "zimowej bogini". W końcu kolega nie pochodził bezpośrednio z miasta tylko wioski położonej blisko pasma górskiego. Może on coś będzie wiedział...


-Tsuna Event-
Reitasu: 144
Życie: 70


Bitka IOWOI
PŻ 43/100
PR 10/81
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchikiavatar

Mistrz Gry : Big Sis Haru

Karta Postaci
Punkty Życia:
80/80  (80/80)
Punkty Reiatsu:
130/130  (130/130)

PisanieTemat: Re: Stołówka   2018-07-19, 16:28

Ugh, czemu oni muszą tłoczyć się i hałasować jak stado owiec? Kyosuke miał nadzieję na nieco mniejsze zamieszanie w stołówce dlatego też przeżył zawód. Ech, dziewczyny mające tylko jedno w głowie, starszacy pokazujący swą wyższość nad młodszymi, coś strasznego ogólnie mówiąc.
Chłopak nie tracił czasu i ustawił się w ogonku żeby jak najszybciej otrzymać obiad. Może wyjdzie z nim na zewnątrz? Będzie spokojniej i odpadnie problem znalezienia wolnego stolika. O, ale kogo my tu mamy.
- Jak tam na treningu? - zagadnął współlokatora żeby zwrócić na siebie jego uwagę, po czym po wysłuchaniu odpowiedzi zadałby kolejne pytanie. - Tachibana-san słyszałeś może o świątyni bogini Fuyu?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Haruakiavatar

Mistrz Gry : Imperator Kuchiki

Karta Postaci
Punkty Życia:
0/0  (0/0)
Punkty Reiatsu:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Stołówka   2018-07-21, 15:00

Można powiedzieć, że wewnątrz stołówki nastąpiło przetasowanie. Starsze roczniki kończyły pośpiesznie swój posiłek i kulturalnie opuszczały stołówkę. Natomiast młodsze czym prędzej zajmowały powstałe wolne miejsca. Najlepiej dla koleżanek czy kolegów. Międzyczasie dostrzegłeś swojego współlokatora. Jakoś tak wyglądał na bardzo zamyślonego. W pierwszej chwili nie poznał ciebie. Dopiero po pytaniu o trening wrócił świadomością do rzeczywistości. Westchnął cicho i pokiwał głową, ponieważ wolał oszczędzać słowa. Najwyraźniej trening okazał się groszy niż czerwonowłosy przypuszczał. Natomiast twoje drugie pytanie nieco kolegę zaciekawiło...
-Oczywiście... Właściwie, to mieszkamy niedaleko tych gór. Dlatego co roku moja rodzina odwiedza świątynie, żeby prosić boginię o łaskę. Niektórzy sąsiedzi składają dary z owoców czy kosztowności. W zamian próbują wykupić sobie szybsze przyjście wiosny, lżejsze mrozy, mniejsze opady śniegu czy brak lawin u szczytu gór. Czasami ludzie mówią, że bogini potrafi chodzić rozgniewana... Wtedy nawet lód pokrywa gałęzie drzew czy popaduje śnieg z deszczem. Jednak wystarczy znać nieco ewenementy przyrody, prawda?- Rozmowa o rodzinnych stronach obudziła w chłopaku naturę przewodnika. Nawet chętnie pokazałby tobie wspomniane miejsce, ale musieliście czekać aż wypadną ferie albo coś podobnego. Powodem była długa podróż. W jedną stronę maszerowalibyście góra dwa dni. Doliczyć do tego powrót oraz noclegi czy przystanki na posiłki, to wychodził prawie tydzień. Całe szczęście czerwonowłosy nie spytał po co tobie podobna wiedza. Najwyraźniej szanował cudzą prywatność. Może uznał, że kiedyś zdradzisz mu tajemnicę osobiście... Międzyczasie kolejka zaczęła maleć. Oboje wreszcie sięgnęliście tacki na jedzenie. Wystarczyło wybrać danie dnia np. zupę warzywną bądź pomidorówkę z ryżem, jakieś mięso utopione w sosie, krokiety pełne kapusty i grzybów, surówki, kompoty itp. Czyżby kucharki wystawiły świeżą porcję? Przynajmniej do koloru, do wyboru...


-Tsuna Event-
Reitasu: 144
Życie: 70


Bitka IOWOI
PŻ 43/100
PR 10/81
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchikiavatar

Mistrz Gry : Big Sis Haru

Karta Postaci
Punkty Życia:
80/80  (80/80)
Punkty Reiatsu:
130/130  (130/130)

PisanieTemat: Re: Stołówka   2018-07-23, 16:15

Odpowiedź otrzymana od współlokatora była więcej niż zadowalająca.
- Aha. Właściwie to myślałem żeby odbyć podróż do jakiegoś ciekawego miejsca w Rukongai, jak już będziemy mieć przerwę w nauce i stąd moje pytanie -wyjaśnił.
Czyli plan na ferie już miał. Miał szczęście, że trafił do jednego pokoju właśnie z Kyo, chociaż może za szybko tak pomyślał. W końcu ledwo się znali, a nie wiadomo jakie chłopak mógł mieć tajemnice. Kyosuke dysponował już pewnym doświadczeniem w kontaktach z osobami przyjemnymi na zewnątrz, ale o do cna zepsutym wnętrzu. Cóż, chyba nie powinien sięgać myślami do nieprzyjemnych wspomnień, które w sumie i tak były tylko ułudą. Lepiej zajmie się wyborem obiadu... hmm, zawsze to ciekawe odkryć co tym razem kucharki przygotowały. Dzisiaj zadowoli się krokietami, a do tego weźmie trochę surówki i kompot. Powinien dobrze bilansować swoja dietę.
Rozejrzał się za wolnym stolikiem. Chyba po prostu pójdzie za Kyo, chociaż jak nigdzie nie będzie miejsca to zaproponuje spożycie obiadu na zewnątrz.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Haruakiavatar

Mistrz Gry : Imperator Kuchiki

Karta Postaci
Punkty Życia:
0/0  (0/0)
Punkty Reiatsu:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Stołówka   2018-07-25, 17:37

Chyba nie za bardzo zdawałeś sobie sprawę z własnej wypowiedzi. Przecież istniało wiele świątyń czy ciekawszych miejsc położonych bliżej murów akademii. Tymczasem tylko ktoś rządny przygód albo prawdziwy desperat odwiedziłby tak niebezpieczne obiekty. Nic więc dziwnego, że Kyo przez moment lustrował ciebie wzrokiem. Może swoje pomyślał, jednak uraczył twą osobę lekkim uśmiechem. Raczej im mniej wiedział, tym lepiej... Czasami niewiedza stanowiła prawdziwe błogosławieństwo.
-Musisz tylko wiedzieć, że góry bywają niebezpieczne o tej porze roku. Dlatego od teraz powinieneś ćwiczyć swoją kondycję i zręczność. Wspinaczka kosztuje sporo wysiłku. O ile wcześniej nie zmienisz zdania... W końcu kaplica bogini Amaterasu też przyciąga sporo wiernych.- Czerwonowłosy wzruszył ramionami, ale przynajmniej nie drążył dalej tematu. Zgarnął tackę z rozmaitym jedzeniem. Następnie wypatrzył gdzieś pod ścianą wolne miejsce. Chwilę później poszedł tam i zajął miejsce. Oczywiście podążyłeś jego śladami. Całe szczęście, że ludzi sukcesywnie ubywało. Przynajmniej nikt was nie będzie podsłuchiwał.
-Czy przewidujesz jeszcze jakieś towarzystwo oprócz naszej dwójki? Wiesz... Moja mama i tak się bardzo ucieszy z odwiedzin.- Współlokator wzruszył ramionami, jednocześnie biorąc kawałek krokieta pałeczkami. Oczywiście nastolatek musiał zanurzyć rarytas w sosie, bo dzięki temu lepiej smakowało. Właściwie im więcej osób, tym mniejsze podejrzenia, prawda? Może Astarte byłaby chętna albo tamta malarka o ile poznasz jej imię. Chyba, że zaryzykujesz i poprosisz o asystę siostrzenicę.


-Tsuna Event-
Reitasu: 144
Życie: 70


Bitka IOWOI
PŻ 43/100
PR 10/81
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchikiavatar

Mistrz Gry : Big Sis Haru

Karta Postaci
Punkty Życia:
80/80  (80/80)
Punkty Reiatsu:
130/130  (130/130)

PisanieTemat: Re: Stołówka   2018-07-29, 12:23

- To dobrze, taką wspinaczkę będzie można uznać za dodatkowe ćwiczenie, a przecież nie można całych ferii przeleżeć z brzuchem do góry - odrzekł pogodnie. Dotąd nigdy się na góry nie wspinał, więc nie bardzo wiedział co go może czekać. - W kaplicy Amaterasu bywałem już nieraz, a o świątyni boginii Fuyu dotąd tylko słyszałem.
Jak to miło, że zrobiło się więcej miejsca. Nie trzeba ścigać się z innymi o wolny stolik, a dla niego zarówno tłok, jak i hałas były bardzo przykre.
Pytanie Kyo nabiło Kyosuke małego ćwieka. Nie spodziewał się go usłyszeć, więc potrzebował chwili na zastanowienie.
- Emm... chyba nie. Znaczy się nie znam tutaj nikogo zbyt dobrze, także raczej nie wypada żebym prosił o towarzystwo w dość trudnej wyprawie. Zwłaszcza jeśli twierdzisz, że może być niebezpiecznie... No, ale jeśli chciałbyś kogoś zaprosić to oczywiście nie mam nic przeciwko. I tak jestem tobie bardzo wdzięczny, że jesteś gotów zostać moim przewodnikiem, Tachibana-san.
Prawdziwy cel podróży Kyosuke nie miał wiele wspólnego ze zwiedzaniem, więc wolałby uniknąć zbytniego tłumu. Szczególnie jeśli za towarzystwo miały robić niesprawdzone osoby.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Haruakiavatar

Mistrz Gry : Imperator Kuchiki

Karta Postaci
Punkty Życia:
0/0  (0/0)
Punkty Reiatsu:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Stołówka   2018-08-03, 17:50

Całe szczęście, że miałeś przygotowaną jakąś sensowną odpowiedź. W innym przypadku Kyo mógłby zacząć zadawać dość niewygodne pytania. Choćby konkretny cel odwiedzin kapliczki. Przecież niecodziennie składasz modły bogini, która zsyła na świat zimę. Poza tym prędzej czy później ciekawość bierze górę nad naturą człowieka. Międzyczasie uprzejmie podziękowałeś, a współlokator skinął głową.
-W zasadzie mógłbym podpytać jedynie Astarte. Z jej wilczymi zmysłami podróż byłaby bezpieczniejsza. Poza tym chyba lubi przebywać wśród natury. Ja tam wolę eksplorować jaskinie... Nigdy nie wiesz co ciekawego odnajdziesz wśród ciemności. Mimo wszystko najwyższy czas wrócić głową na ziemię. Zaraz kolejne zajęcia, a nauczyciele najwyraźniej lubią robić niespodzianki. Jak znosisz pierwsze dni w akademii?- Czerwonowłosy zadał to konkretne pytanie, ponieważ po prostu chciał wiedzieć czy jakoś sobie radzisz. Poza tym proszenie o jakąkolwiek pomoc czasami bywało wstydliwe. Całe szczęście, że takie rzeczy jak troska bądź koleżeństwo jeszcze miały znaczenie. Niektórzy natychmiast wytknęliby tobie słabości bądź niewiedzę. Oczywiście kolega miał również racje odnośnie godziny. Wielkimi krokami nadchodziły następne zajęcia. Ciekawe czy wizja tamtego świata ponownie okaże się prawdziwa. Trudno zgadnąć...


-Tsuna Event-
Reitasu: 144
Życie: 70


Bitka IOWOI
PŻ 43/100
PR 10/81
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchikiavatar

Mistrz Gry : Big Sis Haru

Karta Postaci
Punkty Życia:
80/80  (80/80)
Punkty Reiatsu:
130/130  (130/130)

PisanieTemat: Re: Stołówka   2018-08-05, 11:43

Musiał przyznać współlokatorowi słuszność w jego rozumowaniu. Ito-san ze względu na swe zwierzęce cechy istotnie wydawała się dobrym towarzyszem do wędrówek po dziczy. Jej obecność nie przeszkadzałaby Kyosuke dlatego odrzekł:
- Nie mam nic przeciwko towarzystwu Ito-san. - Trochę zainteresował się tym co można znaleźć w jaskiniach, więc zapytał również. - Znalazłeś coś szczególnie interesującego podczas takich eksploracji?
Na dłuższą pogawędkę nie mieli niestety już czasu, bo jak zauważył Kyo rzeczywiście przerwa dobiegała końcu. Pozostawało więc szybko dokończyć obiad i ruszyć pod klasę żeby nie zaliczyć spóźnienia.
- Póki co jest w porządku. Nie przytrafiła mi się żadna przykrość ze strony nauczycieli czy innych studentów. Trochę zaskoczył mnie dzisiejszy test, ale dzięki pomocy twoich notatek jakoś powinienem się wybronić. - Uśmiechnął się lekko do współlokatora.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Haruakiavatar

Mistrz Gry : Imperator Kuchiki

Karta Postaci
Punkty Życia:
0/0  (0/0)
Punkty Reiatsu:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Stołówka   2018-08-06, 20:53

-Miło mi słyszeć, że choć trochę pomogłem. Oczywiście moim notatkom daleko do perfekcji, ale przynajmniej się staram... Czas na mnie Kuchiki-san. Muszę jeszcze coś załatwić, więc do zobaczenia podczas zajęć...- Kyo ze stoickim spokojem dokończył zamówiony posiłek. Następnie skinął głową w geście pożegnania. Widziałeś jak zabiera pustą tackę, odkłada w wyznaczone miejsce i pospiesznym krokiem opuszcza stołówkę. Praktycznie zostałeś zostawiony samemu sobie. Mogłeś iść w kierunku sali albo jeszcze poszukać kogoś chętnego do pogawędki. Szczególnie, że na horyzoncie spostrzegłeś złotowłosą panienkę, a raczej "malarkę". Może uraczy ciebie jakimiś dodatkowymi historiami. Poza tym nie znałeś jej imienia. Wypadałoby jakoś się zaprezentować. Ewentualnie niezauważony zdążyłbyś jeszcze sprawdzić miejsce, gdzie widziałeś liska. Skoro większość uczniów czekała pod salami, to obecnie park świecił pustkami. Wszystko zależało od twojej dobrej woli i planu na przyszłość...


-Tsuna Event-
Reitasu: 144
Życie: 70


Bitka IOWOI
PŻ 43/100
PR 10/81
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Imperator Kuchikiavatar

Mistrz Gry : Big Sis Haru

Karta Postaci
Punkty Życia:
80/80  (80/80)
Punkty Reiatsu:
130/130  (130/130)

PisanieTemat: Re: Stołówka   2018-08-07, 17:57

- Do zobaczenia.
Cóż, Kyosuke również powinien się zbierać. Odniesie tackę i ruszy pod klasę, albo też nie... przed tym powróci jeszcze do pokoju skąd zabierze książkę o runach i dopiero wtedy pójdzie na miejsce następnych zajęć. W sumie mógł pomyśleć o tym rano to by teraz nie musiał się wracać, ale jakoś będzie musiał odżałować stratę tych kilku minut. Cóż innego taki przykładny student jak on mógł robić? Nie był najlepszy w socjalizowaniu się, a biegać jak głupi po parku w poszukiwaniu dziwnego lisa mu się nie chciało. Żeby jeszcze miał szanse powodzenia, ale wątpił, aby drugi raz udało mu się tak łatwo dojrzeć kami... oczywiście jeśli w ogóle był to kami, a nie jakiś zbieg z dworku szlacheckiego. Niektórzy arystokraci dziwniejsze rzeczy zwykli trzymać w domach...
No nic, może uda mu się przejrzeć choćby trochę materiału przed rozpoczęciem zajęć.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Haruakiavatar

Mistrz Gry : Imperator Kuchiki

Karta Postaci
Punkty Życia:
0/0  (0/0)
Punkty Reiatsu:
0/0  (0/0)

PisanieTemat: Re: Stołówka   2018-08-08, 17:58

Coraz więcej uczniów zaczęło opuszczać stołówkę ze względu na nadchodzące zajęcia. Ty także dokończyłeś posiłek, a następnie odstawiłeś tackę we wskazane miejsce. Postanowiłeś, że darujesz sobie pomniejsze rozmowy z płcią przeciwną. Przecież dopiero zacząłeś rok akademicki, więc jeszcze zdążysz poznać nowe osoby. Poza tym wypadało pamiętać o złożonych obietnicach. Dlatego stwierdziłeś, że skoczysz jeszcze po książkę dotyczącą run...

z/t

Pokój Kyosuke


-Tsuna Event-
Reitasu: 144
Życie: 70


Bitka IOWOI
PŻ 43/100
PR 10/81
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Stołówka   

Powrót do góry Go down
 
Stołówka
Powrót do góry 
Strona 9 z 9Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Świat :: Soul Society :: Seireitei :: Akademia Shinigami-
Skocz do:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Create a blog