Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Herbaciarnia

Go down 
4 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4
AutorWiadomość
Yuzuru Tanaka


Herbaciarnia - Page 4 Mg10
Yuzuru Tanaka


Mistrz Gry : IMPERATOR

Karta Postaci
Punkty Życia:
Herbaciarnia - Page 4 Pbucket0/500Herbaciarnia - Page 4 Empty_bar_bleue  (0/500)
Punkty Reiatsu:
Herbaciarnia - Page 4 Pbucket0/3906Herbaciarnia - Page 4 Empty_bar_bleue  (0/3906)

Herbaciarnia - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Herbaciarnia   Herbaciarnia - Page 4 EmptyNie 26 Mar 2017 - 20:16

947

Być może i mój hollow by się przebudził, a może i nie. W każdym razie teraz można tylko gdybać. W sumie nie powinienem poruszać tego tematu, bo to tylko strata czasu. Zaprzątanie sobie tym głowy w niczym mi nie pomoże.
Wizja bycia królikiem doświadczalnym była mu bardzo bliska, przeżył w końcu takie traktowanie na własnej skórze, nie były to przyjemne wspomnienia. Z kolei możliwość zauważenia przez kapitana głównodowodzącego była już faktycznie intrygująca, kto wie czy dzięki temu nie zyskałby poważania wśród Gotei XIII. Ale jak już wspomniał wszystko to było nic nie wartym gdybaniem i bujaniem w obłokach.
Ja również lubię walczyć. Wydaję mi się, że nawet za bardzo. Nie wiem czy potrafiłbym żyć bez walki na dłuższą metę. Często tracę w potyczkach nad sobą panowanie i walczę jak bezmyślny siepacz. Myślisz, że można coś z tym zrobić?
Karas raczej wie coś na temat tracenia panowania nad sobą. Pod wpływem złości niemal zniszczył Seireitei.... To może on będzie wstanie znaleźć receptę na jego przypadłość.
Jest to problematyczne i przeszkadza mi w opanowaniu mocy mojego zanpakutou. Już nie wspomnę o tym, że hollow wtedy łatwiej przejmuje nade mną kontrolę
Wpadanie w szał, kiedy jego zanpakutou bazuje na harmonii jest niczym strzał w kolano. W życiu nie opanuje pełnej mocy swojego ostrza, jeżeli nie upora się z tą przeszkodą. Opanowanie bankai będzie niemożliwie. Właśnie, czemu do tej pory nie spytał Kamagami o jakieś nowe techniki związane z jej mocą. Był zbyt egoistyczny, myślał, że trenowanie samemu będzie wystarczające, a to guzik prawda.
Co racja to racja. Hueco Mundo to ostatnie miejsce, w którym spodziewałbym się, że znajdę przyjaciółkę, a tak było właśnie z Bell. Może, tylko dzięki moim elfim uszom obdarzyła mnie sympatią,i gdyby nie one to nigdy bym się już stamtąd nie wydostał. To i tak nie zmienia faktu, że sporo jej zawdzięczam. Jeszcze nie udało mi się spłacić długu wobec niej, ani wobec Ciebie, Karas. Tak w ogóle od kiedy mieszkasz w świecie żywych?

Jeżeli vasto lorde niechętnie opuszczając Hueco Mundo to w jaki sposób primera i cała reszta zyskała moce shinigami aby stać się arrancarami? Tyczy się to również Ciebie. Dodatkowo wiem, że Novembree był kiedyś shinigami i jeżeli mówił prawdę to Lord H w jakiś sposób przemienił go w arrancara.

To wszystko było co najmniej intrygujące. Potrafił sobie wyobrazić teraz tych różnych naukowców pokroju Atso czy Aiby, którzy eksperymentują. Ale czy i trzy tysiące lat temu były takie osoby? W jaki sposób Karas stał się arrancarem?

To legenda, czy faktycznie te miasto jest prawdziwe?
Zainteresował się wątkiem, który poruszył przyjaciel. Karas miał tendencję do wymyślania różnych rzeczy. Także trzeba było patrzeć z przymrużeniem oka na opowieści takiego rodzaju.  

Dla mnie na początku również było to trochę niezręczne, no ale w taki sposób było zdecydowanie cieplej w zimowe noce. W każdym razie mamy to za sobą i co by nie zrobiła to tego nie zmieni. Myślisz, że właśnie dlatego jest taka speszona w moim towarzystwie?
Dla Tanaki byłoby to absurdalne, no ale on jest facetem, a z kobietami nigdy nic nie jest proste.
Nie jestem oprychem, który ma wszystko gdzieś. Chociaż... W czasie walki może... No ale nic. Dzięki za Twoje rady. Spróbuje w miarę możliwości je zastosować.


Ostatnio zmieniony przez Yuzuru Tanaka dnia Wto 22 Gru 2020 - 15:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Herbaciarnia - Page 4 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Herbaciarnia - Page 4 Pbucket9000/9000Herbaciarnia - Page 4 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Herbaciarnia - Page 4 Pbucket9000/9000Herbaciarnia - Page 4 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Herbaciarnia - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Herbaciarnia   Herbaciarnia - Page 4 EmptyWto 28 Mar 2017 - 20:12

- Jesteś młody, masz gorącą krew. Nic dziwnego, że ciągnie cię to bitki. Pożyjesz jeszcze kilka stuleci i ochłoniesz, a jak brak ci cierpliwości to polecam zainteresowanie się medytacją. Nic tak nie łagodzi ducha jak ona. Oprócz tego chodzą jeszcze słuchy, że założenie rodziny i powicie dzieci świetnie łagodzi obyczaje. - Karas mrugnął do Tanaki.

- Oj tak, sądzę, że twoje uszy, a także uprzejmość z jaką potraktowałeś Belle uratowała ci życie. - Zacmokał z dezaprobatą. - Niewielka jest granica pomiędzy tym czy potraktuje cię jako drogiego przyjaciela czy też natręta wobec którego jest gotowa użyć całego swego pokładu złośliwości. A są to całkiem spore pokłady... Od kiedy jestem tutaj? Cóż, po zabawie z twoim poprzednim wcieleniem kilka lat dochodziłem do siebie. Na początku w Hueco Mundo, a potem wróciłem do Soul society. Potem głównie już siedziałem w świecie żywym. - Spojrzał w bok, podrapał się po policzku. - Heh, zabawiałem się obserwacją życia różnych ludzi w różnych kątach świata, bo widzisz... - Wzruszył ramionami. - Wtedy jeszcze nie było czegoś takiego jak gigai.

- Silne adjuchasy i vasto lorde same z siebie mają dość sił, aby zerwać swoją maskę. I nie chodzi mi tylko o siłę mierzoną poziomem reiatsu. Trzeba mieć naprawdę ogromną siłę woli, aby przetrwać cierpienie jaki sprawia zrywanie maski. Chociaż w przypadku vasto lorde zrywanie maski jest czynem... zbyt pospiesznym. - Zabębnił palcami o blat i utonął we własnych myślach, acz trwało to tylko kilka sekund. - O czym to... A! No cóż, może Lord H sam z siebie dysponuje mocą pomagającą pustym na zdobycie mocy arrancarów. Nie nazywałbym tego raczej "mocą shinigami", bo na dobrą sprawę arrancarów i shinigami niewiele łączy. Ot oboje skrywają swoje największe atuty w katanach. Druga moja myśl, to artefakt. W każdym ze światów można znaleźć przedmioty o niezwykłych właściwościach, więc nie zdziwiłbym się gdyby jeden z nich potrafił przemieniać pustych w arrancarów... Każda z tych opcji musi mieć poważne ograniczenia, bo w przeciwnym wypadku Lord H dawno już stworzyłby olbrzymią armię arrancarów i zdobyłby nią Soul society.

- Chyba tylko legenda. - Uśmiechnięty Karas wzruszył ramionami. - Ale wiesz jak to mówią, że w każdej takiej opowieści jest ziarno prawdy.

- Tak myślę - stwierdził, gdy rozmowa przeszła na temat Mizuki. - Chociaż może to te twoje uszy ją tak zawstydzają... patrząc na Belle to kobiety chyba je lubią. Ba! Patrząc na tubylców płci męskiej to wielu z nich z największą przyjemnością zapoznałoby się z jakąś elfką, więc ta fascynacja idzie w dwie strony.

- Proszę bardzo. My mężczyźni musimy sobie pomagać. -
Karas zerknął na zegarek. - Hmm, niestety, ale za parę minut będę musiał się zbierać. Jestem z kimś umówiony. Masz jeszcze jakieś niecierpiące zwłoki pytania?
Powrót do góry Go down
Yuzuru Tanaka


Herbaciarnia - Page 4 Mg10
Yuzuru Tanaka


Mistrz Gry : IMPERATOR

Karta Postaci
Punkty Życia:
Herbaciarnia - Page 4 Pbucket0/500Herbaciarnia - Page 4 Empty_bar_bleue  (0/500)
Punkty Reiatsu:
Herbaciarnia - Page 4 Pbucket0/3906Herbaciarnia - Page 4 Empty_bar_bleue  (0/3906)

Herbaciarnia - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Herbaciarnia   Herbaciarnia - Page 4 EmptyCzw 30 Mar 2017 - 16:23

948

Kilka stuleci? Wydaje się to strasznie odległa wizja, o ile mój sposób walki nie wprowadzi mnie wcześniej do grobu.
Kolejna osoba poradziła mu medytację, w takim wypadku coś musi być na rzeczy i powinna mu w jakiś sposób pomóc. Także miał już plany co robić, gdy będzie miał czas wolny. Oby tylko Hikari zgodziła się udzielić mu paru wskazówek, lecz to nie powinno być kłopotem. Nie bardzo potrafił sobie wyobrazić, że odmawia mu pomocy w takiej sprawie. Drugi sposób z kolei zupełnie do niego nie przemawiał. Zupełnie nie czuł się gotowy na zostanie rodzicem to raz, a dwa nie wie czy w ogóle się kiedyś na to zdecyduje. Ma zbyt niebezpieczny styl życia, aby narażać dziecko na zostanie sierotą.  
Zawsze jestem uprzejmy wobec osób, które niczym mi nie zawadziły.
Powiedział z uśmiechem, obnażając swoje ładne białe zęby.
Skoro jesteś tu od tak dawna, to musiałeś przyglądać się jak ten świat się zmienia. Czy od początku było tutaj tak dużo różnych istot duchowych i ludzi o świadomości ich istnienia?

Tzn aby zostać arrancarem, wystarczy aby hollow zerwał swoją maskę zgadza się? I mówiąc czynem zbyt pospiesznym, co masz na myśli? Jeżeli arrancarzy i shinigami nie mają wiele wspólnego, to jak jest to możliwe, że dzierżą katany z imionami, jest to łudząco podobne do zanpakutou

Nie bardzo przemawia do mnie ten argument. Wobec tubylców to faktycznie, myślę że może być to prawdziwe. Tutaj ludzie mają bardzo dziwne zwyczaje i upodobania. Mizuki za to wychowała się w Soul Society, więc takie upodobania raczej są jej obce. Co do Bell, ona akurat jest wyjątkowa i nie można podawać jej jako przykładu.

Jak się spieszysz to oczywiście Cię nie zatrzymuje. Miło się rozmawia, to chyba pierwsza taka okazja kiedy mogliśmy sobie tak na spokojnie pogadać. Po za tym raczej wiem, wszystko co chciałem wiedzieć


Ostatnio zmieniony przez Yuzuru Tanaka dnia Wto 22 Gru 2020 - 15:12, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Herbaciarnia - Page 4 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Herbaciarnia - Page 4 Pbucket9000/9000Herbaciarnia - Page 4 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Herbaciarnia - Page 4 Pbucket9000/9000Herbaciarnia - Page 4 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Herbaciarnia - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Herbaciarnia   Herbaciarnia - Page 4 EmptyCzw 30 Mar 2017 - 19:05

- Na pewno nie aż tak dużo, chociaż w porównaniu z resztą świata te tereny rzeczywiście mogły pochwalić się sporym odsetkiem świadomych.

- To jest nieco bardziej skomplikowane. - Karas ułożył palce w piramidkę. - Tylko menos grande może zyskać moce arrancara poprzez ściągnięcie maski. Ściągnięcie maski przez zwykłego pustego jest ekstremalnie rzadkim przypadkiem, podchodzącym nawet pod legendę. W takim przypadku mogą zdarzyć się dwie rzeczy... po pierwsze jeśli pusty był za życia złym człowiekiem, to po ściągnięciu maski nic go nie chroni przed wzrokiem piekieł, więc raczej niezbyt dobry interes. Druga sprawa to już zupełna legenda, ale ponoć znalazło się kilku pustych, którzy jakimś cudem odzyskali część swoich serc i ta odrobina człowieczeństwa dała im dość sił, aby zerwać maskę i oczyścić duszę umożliwiając odrodzenie się w Soul society. - Wzruszył ramionami. - Brzmi jak doskonały materiał na opowieść ku pokrzepieniu serc. Coś w stylu, iż nawet potwór może znaleźć w sobie dobro.
Do udzielenia kolejnych odpowiedzi Karas zbierał się przez chwilę. Przechylił w bok głowę, uśmiechnął się kącikiem ust.
- Ewolucja pustego to długi proces, którego ostatnim aktem jest samoistne pęknięcie i rozkruszenie maski. Dlatego mówię, że własnoręczne zerwanie maski jest pospieszne, bo uniemożliwia właściwe zakończenie ewolucji... Chociaż może słowo "właściwe" jest tu nieodpowiednie. Nie wiem, może jest "właściwe" z punktu widzenia sił twórczych, które ten proces tak ustawiły. Trudno powiedzieć, trzeba by wniknąć w umysły tych, którzy powołali do życia światy.
Tanaka miał wrażenie, że Karas mówi bardziej do siebie i sam zresztą zdał sobie z tego sprawę.
- Wybacz... czasami odpływam i zaczynam pleść dziwne rzeczy. Piętno wieku, jak sądzę. - Beztrosko wzruszył ramionami. - Aj tam, wiesz, że arrancarzy w przeciwieństwie do shinigami sami nazywają swoje katany? Chyba z zazdrości. Zresztą katana z imieniem budzi znacznie większy respekt, hmm, jak sądzę.
Karas przywołał gestem kelnerkę i nim Tanaka zdążył zaprotestować zapłacił za nich obu. Powoli podniósł się z krzesła.
- Polecam się na przyszłość. Daj znać jak coś się wyjaśni z tymi piekielnikami i odwiedź Mizuki żeby nie czuła się samotnie w święta.
Powrót do góry Go down
Yuzuru Tanaka


Herbaciarnia - Page 4 Mg10
Yuzuru Tanaka


Mistrz Gry : IMPERATOR

Karta Postaci
Punkty Życia:
Herbaciarnia - Page 4 Pbucket0/500Herbaciarnia - Page 4 Empty_bar_bleue  (0/500)
Punkty Reiatsu:
Herbaciarnia - Page 4 Pbucket0/3906Herbaciarnia - Page 4 Empty_bar_bleue  (0/3906)

Herbaciarnia - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Herbaciarnia   Herbaciarnia - Page 4 EmptyPon 3 Kwi 2017 - 10:52

949

Tanaka dowiedział się kolejnych rzeczy o hollowach. W akademii shingiamii też by miał możliwość, aczkolwiek informacje te można by było podważyć. W tym przypadku było to nie możliwe, wiedzę otrzymał z pierwszej ręki.  
Znasz takie przypadki, gdzie hollow zakończył kompletnie swoją ewolucję? Co wtedy taki pusty zyskuje?
To były bardzo intrygujące kwestie. Jaką istotą na samym końcu może stać się zwykły hollow, jak bardzo może się zmienić. Zupełnie nie interesował go aspekt naukowy ale mentalny. Co jest zwieńczeniem "właściwej" ostatecznej ewolucji.  
Nie szkodzi, nie przeszkadza mi to. Domyślam się, że gdy zadaje takie pytanie to wraca do Ciebie przeszłość.
Kolejnej informacji się nie spodziewał. Myślał, że katany arrancarów podobnie jak shinigami mają jakąś swoją postać, a przede wszystkim własne, unikalne imię. Okazało się, że to tak naprawdę zwykły kaprys, aby nadać imię ostrzu.
Ty również nazwałeś swoje ostrze?
Tanaka nigdy nie myślał o egzystencji hollowów. Naturalne było dla niego, a raczej wpojone w akademii i wszystkich wokół, że są to podstępne, plugawe bestie. Na pewno jest w tym ziarno prawdy i statystycznie większość taka jest, ale nie można wrzucać wszystkich do jednego worka. Hollowy mogą mieć uczucia, mogą mieć...
Właśnie, czy hollowy bądź arrancarzy mogą mieć potomstwo?
Te refleksje nasunęły mu to pytanie. W sumie dlaczego nie? Hollowy może nie, ale arrancarzy posiadają humanoidalne ciała.

Potem Tanaka nawet nie zdążył zaprotestować aby zapłacić za swój rachunek. W sumie nawet jakby chciał to nie miały pieniędzy, jeszcze nie zdążył przewalutować swojej ostatniej nagrody. Jednak będzie o tym pamiętał i spróbuję się jakoś odwdzięczyć.
Oczywiście, ze dam znać jak coś będę wiedzieć. A ona dalej mieszka w tym domku w lesie? Jak tam się dostać?
Pomysł odwiedzenia Mizuki w sumie mu się podobał, ale tak naprawdę nie wiedział gdzie jest ta chata. Dostał się tam będąc nieprzytomnym, a opuścił miejsce przez gargantę. Położenie tego miejsca nie znał nawet w przybliżeniu.


Ostatnio zmieniony przez Yuzuru Tanaka dnia Wto 22 Gru 2020 - 15:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Herbaciarnia - Page 4 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Herbaciarnia - Page 4 Pbucket9000/9000Herbaciarnia - Page 4 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Herbaciarnia - Page 4 Pbucket9000/9000Herbaciarnia - Page 4 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Herbaciarnia - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Herbaciarnia   Herbaciarnia - Page 4 EmptyPon 3 Kwi 2017 - 18:13

Karas poklepał się po piersi.
- Serce. Zyskuje serce. Jak sam widziałeś arrancarzy, którzy przedwcześnie zrzucili maski, nadal posiadają dziury pustych. Natomiast vasto lorde, który obrał ścieżkę ostatecznej ewolucji stopniowo pomniejsza swoją dziurę co symbolizuje proces odzyskiwania utraconego serca. Gdy ta zniknie całkowicie maska pęka i jest już po wszystkim. - Zaśmiał się krótko. - Biały lord od wielu lat próbuje doprowadzić swój własny cykl do końca. Dlatego też powołał do życia Torre de mezcla myśląc, że stworzenie społeczeństwa pustych funkcjonujących na podobnych zasadach co grupy ludzi pozwoli mu przejść dalej. - Przewrócił oczyma kręcąc głową. - Cóż... już dawno powinien zdać sobie sprawę, że nie tędy droga.
Jeszcze raz skupił wzrok na Tanace. Zacmokał.
- Zabawna sprawa, wiesz? Siedziby sobie tutaj w tej kawiarence dyskutując swobodnie o sprawach, nad którymi shinigami głowią się od tysiącleci. Wątpię, aby przyszło im do głowy, że vasto lorde może odzyskać serce i tym samym przejść dalej. Wysnuli za to sporo teorii co do warunków jakie muszą zajść, aby adjuchas przemienił się w vasto lorde. Niektóre są bardziej, inne mniej zgodne z rzeczywistością, ale żadna nie jest w stu procentach właściwa. Prawda zaś jest taka, że adjuchas musi zaakceptować w sobie pustkę żeby przejść dalej. W normalnych warunkach pustka rozszerza się jeśli pusty nie pożera dusz i w końcu pochłania ona nieszczęśnika w całości, ale w przypadku tego jednego na milion adjuchasów brak dostawy świeżych dusz nie prowadzi do śmierci. Można by rzecz, że vasto lorde są prawdziwymi pustymi, bo nie mają w sobie śladu emocji. Gdybyś został vasto lorde to na pewno nie miałbyś już problemu z żądzą krwi. Bytowanie w takim stanie jest bardzo... relaksujące. Niczym się nie przejmujesz, nie kłopoczesz się przyszłością, masz gdzieś innych i nie odczuwasz głodu czy zmęczenia... Przynajmniej do czasu, bo w końcu nadejdzie ta chwila, w której zaczniesz odzyskiwać serce. Poczujesz ślady smutku czy radości i to będzie dla ciebie coś wielkiego po latach życia w doskonałych spokoju. Zupełnie jakby ktoś rzucił kamień na nieruchomą taflę wody. Wtedy święty spokój zaczyna ci przeszkadzać. Czujesz samotność i aby ją przerwać zdzierasz z siebie maskę nie pozwalając twojej pustce w pełni się zasklepić. Ja... lubiłem stan w jakim się znalazłem po zostaniu vasto lorde. Lubiłem ten spokój i brak zbędnych myśli łopoczących się po głowie dlatego też pomimo wielokrotnej pokusy nigdy nie odważyłem się na ściągnięcie maski. - Twarz Karas'a przybrała wyraz najwyższej zadumy. - W końcu jednak, po długich rozmyślaniach w Hueco mundo, postanowiłem zyskać człowieczeństwo. Powróciłem do Soul society, do miejsca, gdzie znalazłem przyjaciół w zwykłych duszach, które były na tyle szalone żeby bratać się w pustym. - Uśmiechnął się smutno, a w jego oczach odbiło się znużenie przeżytych wieków - Chciałem tam zdjąć maskę... ale oni wszyscy byli już martwi. Shinigami dowiedzieli się o duszach przystających z pustym i zareagowali odpowiednio do tych okrutnych czasów. I tak oto gniew i nienawiść zasklepiły do końca pustkę we mnie doprowadzając do  pęknięcia maski... Dalej już wiesz co się stało. - Zabębnił palcami o stół i uśmiechnął się niespodziewanie powracając do luźnego tonu z początku ich spotkania. - Pomyślałem, że należy ci się wyjaśnienie w jakich okoliczność doszło do mojego pojawienia się w Seireitei, które zmusiło twe poprzednie wcielenie do interwencji. - Podrapał się po policzku. Twarz przybrała kwaśny wyraz. - A na pewno lepiej żebyś usłyszał to ode mnie niż Belle. Swoje już Mizuki naopowiadało i mało to miało wspólnego z rzeczywistością.
Na pytanie o katanę Karas westchnął ciężko. Wręcz uszło z niego powietrze.
- Ach tak... arrancarzy pieczętują swoje moce pustych z zanpakuto, ale wychodzi na to, że po odzyskaniu serca nie ma już mocy pustych. Także tego... żadna katana się przy mnie nie zmaterializowała. - Podrapał się po głowie wyraźnie naburmuszony. - Shi kai, ban kai, ressurection... a dla mnie nic pomimo całej drogi jaką przeszedłem. Hmpf...
Wciąż w złym nastroju wyjaśnił, że arrancarzy, a już puści w szczególności nie są w stanie dorobić się dzieci w ten najbardziej naturalny sposób.
- Zresztą nie potrafię sobie wyobrazić żłobka w Hueco mundo wypełnionego małymi arranca-bobasami.
Następnie w kilku prędkich zdaniach wyjaśnił Tanace jak można dotrzeć do domu w lesie, po czym pożegnał się i ruszył pospiesznie do wyjścia.
Powrót do góry Go down
Yuzuru Tanaka


Herbaciarnia - Page 4 Mg10
Yuzuru Tanaka


Mistrz Gry : IMPERATOR

Karta Postaci
Punkty Życia:
Herbaciarnia - Page 4 Pbucket0/500Herbaciarnia - Page 4 Empty_bar_bleue  (0/500)
Punkty Reiatsu:
Herbaciarnia - Page 4 Pbucket0/3906Herbaciarnia - Page 4 Empty_bar_bleue  (0/3906)

Herbaciarnia - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Herbaciarnia   Herbaciarnia - Page 4 EmptyWto 4 Kwi 2017 - 11:35

950

Kto by pomyślał, że takie małe detale świadczą o czymś tak ważnym. Na pewno to może być również pewna wskazówka dla Tanaki, gdyby przyszło mu się zmierzyć czy to z hollowem czy arrancarem. Wielkość otworu w ciele może być poniekąd znacznikiem jego stopnia ewolucji, a tym samym w pewien sposób obrazować jak silny dany osobnik może być. Z pewnością hollow hollowowi nierówny i zdarzą się przypadki gdy pusty na początku swojej drogi będzie silniejszy od drugiego, który już jakiś czas ewoluuje.
Tzn, że gdy menos grande stanie się arrancarem to jego dziura nigdy już się nie zamknie, czy proces ten zostanie jeszcze bardziej wydłużony niż gdyby nie zerwał swojej maski?
Tanaka teraz może się pochwalić całkiem sporą wiedzą na temat pustych, przewyższającą zapewne wielu shinigami o znaczących stopniach, kiedy ten nawet nie ukończył akademii.
Czyli tak naprawdę nie trzeba się obawiać vasto lorde, nawet gdyby się spotkało takiego w Hueco Mundo. Dopóki nie robiłoby się czegoś wrogiego to będą mieli cie gdzieś, dobrze myślę?
To wydawało się logiczne, ponadto teza o której kiedyś wspominała Bell, że wystarczy 10 vasto lorde aby zniszczyć Seireitei też wydaję się być nieprawdopodobna. Może i posiadali by do tego wystarczającą moc, ale nie ma szans by w ogóle chcieli coś takiego zrobić.

Gdyby był vasto lorde, czy aby na pewno byłoby to dla niego takie przyjemne? W jego mniemaniu nie posiadając uczuć, nie odczuwając głodu i innych emocji byłby niczym roślina, nie była to miła wizja. Z pewnością gdyby obudziły się w nim emocje to zerwał by swoją maskę bardzo szybko.

Kto by pomyślał, że ewolucja pustych to tak skomplikowana sprawa, która zawiera w sobie tyle ludzkich uczuć. Gdyby tylko inni wiedzieli, jak to naprawdę wygląda, zdecydowanie by wtedy nie wrzucali wszystkich hollowów do jednego worka. Były to naprawdę znaczące informację, które gdyby wyszły na jaw w Soul Society mogłyby zmusić wielu do refleksji. Przynajmniej tak odbierał to Tanaka. Możliwe, że jest zbyt naiwny i nie bierze pod uwagę "ciemnych oblicz" shinigamich. Z resztą już dawno odciął się od Seireitei i nie powinien się tak nimi przejmować, ponadto teraz wiedział co tak zdenerwowało wtedy Karasa. Biorąc zaistniałe wtedy okoliczności, były one wystarczające aby tak zareagował. Seireitei swoim postępowaniem spowodował takie, a nie inne okoliczności. W sumie najgorsze było to, że nie potrafili sami sobie z tym poradzić i musiał interweniować Kuchiki. Król Dusz, raczej nie brał w tym żadnego udziału, to prowadzona polityka Gotei XIII spowodowała tamte wydarzenia.  
Teraz gdy usłyszałem co Cię skłoniło do ataku na Seireitei, nie mam Ci tego za złe. Stawiając się w Twojej sytuacji, sam bym pewnie wpadł w szał i zrobił wielką zadymę. To dziwne, że Bell wspominała o tym Mizuki. Kiedyś chciałem ją podpytać o Ciebie, ale nic nie chciała mi powiedzieć, tłumacząc, że nie lubisz jak się o tobie mówi i żeby spytać Cię samemu. Jak widać są sytuacje, w których Bell nie potrafi utrzymać języka za zębami. Pewnie gdyby wcisnął jej suszone śliwki do buzi to zaczęłaby gadać
Spróbował trochę rozluźnić atmosferę, śmiejąc się przy okazji z wizji wciskania śliwek w Bell.
Z pewnością natura zrekompensowała Ci to w inny sposób. Ale skoro nie masz mocy pustych to w jaki sposób mogłeś otworzyć gargantę, gdy ostatnim razem mnie odprowadzałeś po incydencie na cmentarzu? Ponadto jaką istotą teraz jesteś? Wybacz, że pytam Cie o to tak wprost. Nie masz ani maski, ani zanpakutou więc arrancarem nie jesteś. Nie jesteś też vasto lorde bo Twoja dziura się zamknęła.
Miał nadzieję, że te pytania jeszcze bardziej go nie zdenerwują.
A ja potrafię sobie wyobrazić, skoro Biały Lord spróbował zrobić społeczeństwo hollowów, to miejsce na żłobek też by się tam znalazło.
Tanaka może miał bardziej bujną wyobraźnie, albo za mało doświadczył, ale to nie było dla niego trudne, żeby sobie to wyobrazić, tym bardziej kiedy przed chwilą dowiedział się tylu ludzkich rzeczy na temat holowów.
Starał się zapamiętać jak najlepiej drogę do domku w lesie, zapewne wyskoczy w święta i odwiedzi Mizuki, jeżeli nic poważniejszego mu nie wyskoczy. Seans z Junem będzie mógł zaliczyć albo przed świętami, albo zaraz po. Tanaka również się pożegnał i ruszył do wyjścia.


Ostatnio zmieniony przez Yuzuru Tanaka dnia Wto 22 Gru 2020 - 15:17, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Herbaciarnia - Page 4 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Herbaciarnia - Page 4 Pbucket9000/9000Herbaciarnia - Page 4 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Herbaciarnia - Page 4 Pbucket9000/9000Herbaciarnia - Page 4 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Herbaciarnia - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Herbaciarnia   Herbaciarnia - Page 4 EmptySro 5 Kwi 2017 - 20:40

- Dziury arrancarów się nie zmniejszają, aczkolwiek... wydaje mi się, że zerwanie maski również pozwala na odzyskanie serca. Trochę wykoślawione to serce, ale jednak arrancarzy posiadają już typowo ludzkie uczucia. Hmm, wybacz, że ci tak mieszam, ale musielibyśmy przysiąść cały dzień żeby to wszystko uporządkować.

- W większości przypadków tak, ale jeśli vasto lorde będzie przechodzić proces odzyskiwania serca może na przykład stwierdzić, że chętnie przypomniałby sobie jakie uczucie niosła ze sobą walka. Także lepiej uważać.

- Sam wiesz jaka jest Belle. Potrafi zmienić zdanie na jakiś temat nawet kilka razy w przeciągu dnia. Pół biedy jeśli stwierdzi, że jednak woli truskawki od poziomek, ale czasami jej humory dotykają znacznie poważniejszych spraw. Ale akurat jeśli chodzi o rzeczy znienawidzone to jest wyjątkowo stała w swej opinii. - Zachichotał. - Śliwki największe zło świata.

- Rekompensata? Ha, chciałbym! Fakt, nie posiadam dziury co jest całkiem wygodne, bo niby jakie korzyści może nieść posiadanie otworu na wylot w swoim ciele? Może daje to lepszy przewiem w gorące dni i odejmuje parę kilogramów jeśli stanąć na wadze, ale po za tym? Dziury mi nie brakuje, aczkolwiek byłoby miło posiadać zanpakuto i ressurection. Arrancarzy i shinigami mają mnóstwo frajdy, jak wyzwalają moc zanpakuto, a ja nie mam czym zaskoczyć w walce. To dość nudne i wielce smutne... I tak, potrafię utworzyć gargantę. Może źle się wyraziłem, bo jakieś moce pustych mi w spadku pozostały. Po prostu ich główny trzon, który tworzy zanpakuto arrancarów odleciał w siną dal.

***

Po pobycie w ciepłym pomieszczeniu wyjście na mróz było lekkim szokiem. Szczególnie, że zaraz po wyjściu w Tanakę uderzył zimny powiew jakby czekający na okazję, aby liznąć kogoś nowego.
Niewielka to niedogodność jeśli wziąć pod uwagę, że teraz przed Yuzuru cała Karakura stała otworem. Szczególnie, że miał sporo ryo poupychanych w kieszeniach, aczkolwiek musiałby zmienić je na miejscową walutę, aby w móc czerpać pełne profity swego bogactwa.
Powrót do góry Go down
Yuzuru Tanaka


Herbaciarnia - Page 4 Mg10
Yuzuru Tanaka


Mistrz Gry : IMPERATOR

Karta Postaci
Punkty Życia:
Herbaciarnia - Page 4 Pbucket0/500Herbaciarnia - Page 4 Empty_bar_bleue  (0/500)
Punkty Reiatsu:
Herbaciarnia - Page 4 Pbucket0/3906Herbaciarnia - Page 4 Empty_bar_bleue  (0/3906)

Herbaciarnia - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Herbaciarnia   Herbaciarnia - Page 4 EmptyCzw 6 Kwi 2017 - 14:09

951

Temu akurat nie można zaprzeczyć, niewątpliwie arrancarzy posiadają emocje, w końcu kilku znam  osobiście. I nie przejmuj się tym. Spodziewałem się, że te tematy wcale nie są proste. Może kiedyś jak będzie więcej czasu naprostujemy te sprawy, bo muszę przyznać, że mnie to ciekawi.

No tak, lepiej dmuchać na zimne, tym bardziej że vasto lorde swoją moc posiadają. Jeszcze minie sporo czasu zanim się z jakimś spróbuję
Zamrugał do Karasa porozumiewawczo. Dopóki nie opanuje bankai to z pewnością nie ma co nawet o tym myśleć, a to prędko nie nastąpi. Z tego co słyszał rekordzistom udało się wykonać bankai po 10 latach żmudnych treningów, ale i to nie jest pewien czy odnosiło się do samego wyzwolenia bankai, czy jego kontrolowania. Wyzwolenie, a kontrola to dwie różne sprawy.

W sumie chyba nie miałem okazji zobaczyć zmienności jej nastrojów. Aczkolwiek wiem, że jak kogoś nie polubi to jej uczucia prędko się nie zmienią. W tym przypadku mam na myśli, tę dziewczynę, którą swego czasu przyprowadziłem do Katriny. Swoją drogą, ciekawe czy w ogóle ona jeszcze żyje.

Kto jak kto, ale założę się, że ty potrafisz zaskoczyć w walce i to nie raz. Taka już natura, że jednym daje, a drugim zabiera. Kto wie, może kiedyś jeszcze ewoluujesz?
To wydawało się prawdopodobne, mimo że Karasa można nazwać kompletnym vasto lorde.

Po wyjściu na zewnątrz od razu smagnęło go mrozem, nie minęła jednak chwila gdy się przyzwyczaił. Mógł pójść w miasto i zaszaleć, z drugiej zaś strony obiecał Jun'owi, że niedługo wróci. Chciał spełnić obietnicę, dlatego też skierował się do Apatto. Nim wróci do swojego lokum może wstąpi do Hikari, aby omówić sprawę ewentualnej pomocy w medytacji, im szybciej to załatwi tym lepiej.


Ostatnio zmieniony przez Yuzuru Tanaka dnia Wto 22 Gru 2020 - 15:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Herbaciarnia - Page 4 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Herbaciarnia - Page 4 Pbucket9000/9000Herbaciarnia - Page 4 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Herbaciarnia - Page 4 Pbucket9000/9000Herbaciarnia - Page 4 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Herbaciarnia - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Herbaciarnia   Herbaciarnia - Page 4 EmptyNie 9 Kwi 2017 - 21:25

Tanaka ruszył w drogę powrotną do domu. Towarzyszyły mu dźwięki kolęd, które wypływały z co drugiego mijanego sklepu. Na chodnikach gęsto było od ludzi dźwigających wypełnione siatki, co jednak nie przeszkadzało w operowaniu drugą ręką telefonem. Tyczyło się to zwłaszcza ludzi młodszych. Yuzuru już dawno zauważył, że tubylcy są wręcz uzależnieni od elektronicznych gadżetów. Miało się wręcz wrażenie, iż w przeciągu swego życia dłużej spoglądają w świecące ekrany niż na twarze innych ludzi.
Szkoda, bo nawet na takiej zatłoczonej ulicy można wypatrzeć przyjemne widoki. W tym wypadku była to młoda dziewczyna o lśniących zielonych oczach i smukłej sylwetce. Ubrana w kożuszek, krótką spódniczkę, białe rajtuzy i czerwoną czapkę z pomponem obdarzała przechodniów uśmiechem i ulotkami.
Również Tanaka został obdarowany. Broszurka reklamowała pobliską restaurację, która zachęcała pary do odwiedzin w święta. Na dole znajdował się kupon zniżkowy na dziesięć procent. Bogaty Yuzuru na żadne zniżki nie musiał polować, aczkolwiek jeśli wierzyć Susu pieniądze znikały z portfela szybciej niż zawartość lodówki zaatakowanej przez Shiro.

https://bleach.forumpolish.com/t2062p30-apatto
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Herbaciarnia - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Herbaciarnia   Herbaciarnia - Page 4 Empty

Powrót do góry Go down
 
Herbaciarnia
Powrót do góry 
Strona 4 z 4Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Świat :: Ziemia :: Karakura :: Centrum-
Skocz do:  
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje