Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Aya Fon (Shinigami)

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
Ajax


Aya Fon (Shinigami) Mg10
Ajax



Karta Postaci
Punkty Życia:
Aya Fon (Shinigami) Pbucket0/0Aya Fon (Shinigami) Empty_bar_bleue  (0/0)
Punkty Reiatsu:
Aya Fon (Shinigami) Pbucket0/0Aya Fon (Shinigami) Empty_bar_bleue  (0/0)

Aya Fon (Shinigami) Empty
PisanieTemat: Aya Fon (Shinigami)   Aya Fon (Shinigami) Empty2020-07-18, 17:32

DANE

Imię: Aya
Nazwisko: Fon
Profesja: Shinigami (II Oddział)
Płeć: Kobieta
Wiek: 21 Lat
Waga: 57 kg
Wzrost: 167 cm
Wygląd:
Obrazek:
Aya jest średniego wzrostu kobietą, o szczupłej sylwetce.  Ma długie, popielate włosy, które sięgają jej karku. Grzywka jest przedzielona nad prawą brwią i lekko opada na lewe oko. Z lewej strony ma też krótki warkoczyk, będący przed uchem. Jej oczy są obsydianowego koloru. Nosi standardowy mundur Shinigami, z asauchi przy swoim lewym boku.

Charakter:
Optymistyczna, aczkolwiek zdyscyplinowana. Na co dzień  uśmiechnięta i chętna do rozmów, o ile sytuacja na to pozwala. Z początku może wydawać się niesamowicie przyjemną w obyciu. Nic bardziej mylnego. Często nazywana „Potulną Osą”, potrafi przez swój uśmiech wycedzić bolesny sarkazm czy krytykę, nie tracąc przy tym ani na sekundę swojego uroku. Nic jednak nie równa się z powiewem chłodu, towarzyszącym jej karcącemu spojrzeniu. Jak można spodziewać się po Fon, uważa że największym wrogiem każdego społeczeństwa jest brak hierarchii. Jej nastawienie, przez które misja ma większy priorytet niż osoby ją wykonujące sprawiło, że nie cieszy się zbytnią sympatią innych Shinigami. Na szczęście są jeszcze ci, którzy podzielają jej punkt widzenia…
Ekwipunek: Asauchi, Mundur Shinigami

Historia:

Aya urodziła się w dalekiej gałęzi rodu Fon. Teoretycznie gdy chodzi o dziedziczenie władzy w rodzie, byłaby na samym końcu kolejki. Oboje z rodziców byli Shinigami i dokładnie taki sam plan mieli wobec córki. Martwili się tylko, czy będą w stanie ją zdyscyplinować na tyle, by była niczym „Fon”. Nie wiadomo czemu, dziewczynka miała w sobie mnóstwo pozytywnej energii. Na pewno nie odziedziczyła tego po żadnym z rodziców. Tak czy siak, jak każdy z jej rodu, w wieku sześciu lat przeszła trening, mający uczynić z niej lojalnego i dyskretnego żołnierza. To sprawiło, że jej radosna i energiczna osobowości zmieszała się z postawą „idealnego Fona”, i nabrała większość cech pożądanych przez ród, zachowując przy tym swój urok. Nie było to jednak aż tak widoczne, dopóki nie poszła do Akademii. Tam właśnie pokazała swój charakter „Potulnej Osy” - osoby, która wygląda uroczo i przyjaźnie, dopóki tak naprawdę nie znajdzie powodu, by użyć kolorowej wypowiedzi, by zrujnować czyjąś mentalną karierę. Narobiła sobie wielu „wrogów” pośród uczniów, z którymi dzieliła klasę w Akademii, głównie przez to, że bardziej przejmowała się wynikami i nauką niż jakąkolwiek osobą niebędącą Shihouinem czy Fonem. Szczególnie wdawała się innym we znaki, gdy podczas jakichś wpadek czy „przekrętów” organizowanych przez klasę, wydawała tych, którzy to robili, by nie ucierpiała cała klasa. Jednak najbardziej pamiętną akcją z jej udziałem był egzamin w świecie żywych podczas którego zginęła dwójka egzaminowanych. Podczas, gdy dwójka uczniów próbowała ratować ranioną, wyżej wymienioną parę, Aya zatrzymała ich (z pomocą Shinigami nadzorującego), niemalże siłą ich ewakuując. Żaden z uczniów oczywiście nie podziękował jej za to, że uratowała życia dwóm zbytnio narwanym kandydatom na Bogów Śmierci, bo mieli w głowach tylko to, że pozwoliła zginąć dwóm innym. Z kolei nadzorujący ich Shinigami pochwalił ją za swoją postawę. To utwierdziło Ayę w przekonaniu, że przekonania przekazane ją przez jej rodzinę są słuszne, wbrew temu co mogą twierdzić inni. Choć było jej przykro z powodu śmierci kompanów (nie jest przecież bez serca) i tak naprawdę żałuje do dziś, że nie udało się ich uratować, to czuła, że postąpiła słusznie. Z tym właśnie przekonaniem postanowiła dołączyć do drugiego oddziału – podążając rodzinną tradycją.

Pieniądze: 500 Ryo.

STATYSTYKI
Atrybuty: 18 (10 Podstawowe +4 Wiek +3 Profesja +1 Wada)
Siła: 5
Szybkość: 5
Zręczność: 10 (+5 Rozdanie)
Wytrzymałość: 5
Inteligencja: 10 (+5 Rozdanie)
Psychika: 13 (+8 Rozdanie)
Reiatsu: 7 (+2 Rozdanie)
Kontrola Reiatsu: 5

OGÓLNE

Udźwig:
Prędkość (śr.): 5
Prędkość (max.): 20
PŻ (Punkty Życia): 50 PŻ
PR (Punkty Reiatsu): 35 PR

Techniki
Magia:
Poznane Hadou: --brak--
Poznane Bakudou: #2 Engo, #5 Ke

Umiejętności: Biegła (Katana), Mordercze Spojrzenie, Szpieg, Z Rodziny (Fon)
Wady: Aura Śmierci, Beztalencie (Kidou), Niepopularna


Ostatnio zmieniony przez Overwatch dnia 2020-07-18, 19:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Tamura Yasha (Ramiz)


Aya Fon (Shinigami) Mg10
Tamura Yasha (Ramiz)



Karta Postaci
Punkty Życia:
Aya Fon (Shinigami) Pbucket29/50Aya Fon (Shinigami) Empty_bar_bleue  (29/50)
Punkty Reiatsu:
Aya Fon (Shinigami) Pbucket10/40Aya Fon (Shinigami) Empty_bar_bleue  (10/40)

Aya Fon (Shinigami) Empty
PisanieTemat: Re: Aya Fon (Shinigami)   Aya Fon (Shinigami) Empty2020-07-18, 19:46

Mechaniki nawet nie sprawdzałem, wierzę że wszystko jest dobrze.

-Wygląd:
Mam nieco inną percepcje koloru popielatego ale ok, nie każdy obrazek podejdzie. Obsydian też wydaje mi się jest z natury bardziej czarny niż filetowy.
Więc definicja kolorów mam wrażenie trochę się nam nawzajem rozjeżdżają, ale to detal.  

-Charakter:
Paru rzeczy polonista by się dopatrzył w historii czy tu, jak "Optymistyczna, aczkolwiek zdyscyplinowana." Bycie optymistą nie jest przeciwstawne z byciem zdyscyplinowanym. Z cech które jej dałeś lepiej by tu pasowała wzmianka że ma cięty język aczkolwiek jest zdyscyplinowana.
Bardzo podoba mi się jednak koncepcja połączenia Optymizmu z przekonaniem że misja jest ważniejsza niż osoby ja wykonujące, czyli gotowością do poświęceń.

-Historia:
"...by zrujnować czyjąś mentalną karierę" - nie łapię co to mentalna kariera. Ktoś zamiast wymyślonego przyjaciela ma wymyśloną pracę do której chodzi? Cokolwiek byś nie chciał przekazać z pewnością można było to zrobić lepiej.
" Szczególnie wdawała się innym we znaki[...]" - jak wspominałem, drobne błędy.




Wyznaje założenie ze warto w historii zawrzeć wzmianki o umiejętnościach. Z historii nie wywnioskował bym że jest beztalenciem Kidou czy że jest biegła w Katanie/Kenjutsu.
Historia jest oszczędna, ale posiada podstawowe ramy. Pokazuje wartości postaci, nakreśla wadę "niepopularna", to jest ok. Od kart Szlachty wymaga się więcej, ale Fon jest pomniejszym rodem, a Aya definiujesz jako odległą gałąź, więc z szlachectwa zostało jej w sumie tylko nazwisko.

Taki minimalizm u nastolatka w akademii puścił bym bez problemu ale tu się trochę gryzłem z myślami. Ostatecznie daję akcepta bez dodatkowych punktów, choć wolałbym zobaczyć nieco bardziej rozbudowana wersję karty.


farao
cheers cheers cheers cheers cheers
cheers cheers cheers cheers cheers cheers


"...cenię karty Ramiza i jego styl pisania" - Kamys 26.01.2014
Zniszczone KP: 1
Powrót do góry Go down
渡邊綱


Aya Fon (Shinigami) Mg10
渡邊綱


Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
Aya Fon (Shinigami) Pbucket4096/4096Aya Fon (Shinigami) Empty_bar_bleue  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
Aya Fon (Shinigami) Pbucket83037/262144Aya Fon (Shinigami) Empty_bar_bleue  (83037/262144)

Aya Fon (Shinigami) Empty
PisanieTemat: Re: Aya Fon (Shinigami)   Aya Fon (Shinigami) Empty2020-07-18, 22:16

Niepopularne beztalencie z aura, co smierdzi. W sumie taki sobie material na szpiega. Moze punkty za nazwisko. Ja wychodze z zalozenia, ze poki za wiek dostaje sie punkty, to jakos na nie trzeba zarobic. Na przecietnego cieniasa by jeszcze uszlo, ale jak chcesz shini w specyficznej jednostce, to sprez sie bardziej.


Tsuna
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Aya Fon (Shinigami) Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Aya Fon (Shinigami) Pbucket9000/9000Aya Fon (Shinigami) Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Aya Fon (Shinigami) Pbucket9000/9000Aya Fon (Shinigami) Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Aya Fon (Shinigami) Empty
PisanieTemat: Re: Aya Fon (Shinigami)   Aya Fon (Shinigami) Empty2020-07-19, 18:41

E tam, najwyżej będzie popychadłem w dywizji jak kuzynka Natsuo. Z rzeczy mechanicznych możesz dopisać sobie jeszcze jedno kido (1 za każde 3 inteligencji).

Daję akcepta, chociaż mam w tyle głowie obawę, że i ta postać nie pożyje za długo :<
Powrót do góry Go down
Ajax


Aya Fon (Shinigami) Mg10
Ajax



Karta Postaci
Punkty Życia:
Aya Fon (Shinigami) Pbucket0/0Aya Fon (Shinigami) Empty_bar_bleue  (0/0)
Punkty Reiatsu:
Aya Fon (Shinigami) Pbucket0/0Aya Fon (Shinigami) Empty_bar_bleue  (0/0)

Aya Fon (Shinigami) Empty
PisanieTemat: Re: Aya Fon (Shinigami)   Aya Fon (Shinigami) Empty2020-07-19, 21:16

Właśnie celowo dobrałem wady, które nie ułatwią mojej postaci pracy w II Dywizji. Tak samo wiem, że mógłbym dobrać jeszcze jedno Kidou, ale uznałem, że będzie to miało sens przy "Beztalenciu w Kidou", jeśli jednego nie wezmę. Ja również mam taką obawę, ale mam nadzieję, że tym razem pożyję jak najdłużej.


*le Emerald Wallet: 13
Powrót do góry Go down
Ozymandias


Aya Fon (Shinigami) Mg10
Ozymandias


Mistrz Gry : Aoto

Karta Postaci
Punkty Życia:
Aya Fon (Shinigami) Pbucket70/80Aya Fon (Shinigami) Empty_bar_bleue  (70/80)
Punkty Reiatsu:
Aya Fon (Shinigami) Pbucket65/90Aya Fon (Shinigami) Empty_bar_bleue  (65/90)

Aya Fon (Shinigami) Empty
PisanieTemat: Re: Aya Fon (Shinigami)   Aya Fon (Shinigami) Empty2020-07-20, 12:19

Jeśli chodzi o charakter i wygląd nie mam szczerze żadnych problemów co najwyżej można by było wszystko wrzucić w ortografa żeby wyeliminować jakieś drobne błędy ale nie jest to nic co blokowało by kartę. Jeśli natomiast chodzi o historię, przedłużyłbym ją o coś. Powiedziałeś, że nie wiesz jak napisać dłuższą historię, monotonnej postaci, podam ci parę możliwości:
1. Mógłbyś na przykład dopisać jakąś "Znajomą" tę osobę, którą twoja postać nie koniecznie lubi, ale tamta ją akceptowała i podzielała jej punkt widzenia.
2. Mówisz, że narobiła sobie sporo wrogów, mógłbyś opisać jakąś sytuacje i jednego takiego wroga.
Dodać nawet jednego npc to ubarwi trochę historie i ją rozwinie, mimo że historia przykrótka moim zdaniem to jest okej i poza tym, co powiedziałem, nie mam się co przyczepiać dalej, dostajesz ode mnie akcept ale i tak zalecam ci przedłużenie trochę historii postaci, ma jednak ona 21 lat więc coś jeszcze musiało się stać.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Aya Fon (Shinigami) Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Aya Fon (Shinigami) Pbucket9000/9000Aya Fon (Shinigami) Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Aya Fon (Shinigami) Pbucket9000/9000Aya Fon (Shinigami) Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Aya Fon (Shinigami) Empty
PisanieTemat: Re: Aya Fon (Shinigami)   Aya Fon (Shinigami) Empty2020-07-23, 19:58

No to ziuupp, do zaakceptowanych.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Aya Fon (Shinigami) Empty
PisanieTemat: Re: Aya Fon (Shinigami)   Aya Fon (Shinigami) Empty

Powrót do góry Go down
 
Aya Fon (Shinigami)
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Fuu [Shinigami]
» Tai Hou(Shinigami)
» Shinigami
» Rey[Shinigami]
» Tai Hou(Shinigami)

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Strefa Gracza :: Gracze :: Zaakceptowane-
Skocz do:  
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje