Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Kidou: wiedza po akademii

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Gość
Gość




Kidou: wiedza po akademii Empty
PisanieTemat: Kidou: wiedza po akademii   Kidou: wiedza po akademii Empty2013-08-31, 18:45

Zainspirowany tematem Tsuny postanowiłem sprawdzić jak to się ma sprawa kidou wśród naszych forumowiczów. 
Tym sposobem zobaczyłem, że pełnoprawni shinigami tacy jak Kamys albo Takagi nie mają w swoim arsenale hadou #31 - Shukkahou, a (jak jest nawet napisane w jego opisie) jest to zaklęcie którego się uczy w akademii, czy chociażby Soukatsui, które mogliśmy oglądać w anime śmigające na lewo i prawo nawet bez inkantacji. Natomiast Kyosuke wśrod sporej kolekcji kidou Soukatsui ma, a jest dopiero uczniem akademii, pomimo tego, że jak myślę, będzie ją zaraz kończył.
Do czego zmierzam? Otóż myślę, że warto by było stworzyć listę co taki świeżo upieczony, przeciętny shinigami umieć powinien, a nie widzę tego nigdzie opisanego i jak widać wśród graczy istnieją rozbieżności.
Powrót do góry Go down
渡邊綱


Kidou: wiedza po akademii Mg10
渡邊綱


Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
Kidou: wiedza po akademii Pbucket4096/4096Kidou: wiedza po akademii Empty_bar_bleue  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
Kidou: wiedza po akademii Pbucket83037/262144Kidou: wiedza po akademii Empty_bar_bleue  (83037/262144)

Kidou: wiedza po akademii Empty
PisanieTemat: Re: Kidou: wiedza po akademii   Kidou: wiedza po akademii Empty2013-08-31, 22:10

Swiezo upieczony, przecietny shinigami powinien umiec - wypelniac swoje obowiazki. I to w zasadzie tyle. Czy bedzie to czynil kopniakiem w rzyc holka, czy tez moze fireballem, nie ma znaczenia. Inaczej taki Zaraki nigdy by ze szkolki nie wyszedl. Gdyby sie czepiac tego, co bylo w bliczu, to zauwaz, iz wymienione kidou moze i bylo nauczane, ale pozniej prezentowali je glownie porucznicy i wyzej (w koncu kozak Icigo nie chadzal na piwo z pospulstwem). Szara masa to w 99 procentach po prostu opedzala sie swoimi katankami, czesto z miernym skutkiem (zeby pozniej elita z latwoscia mogla skasowac wroga).
A Kjoske to swoja akademie odgrywa chyba w czasie rzeczywistym, to i ma chlopak czas, na zdobycie kompletu (:

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Kamys


Kamys


Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
Kidou: wiedza po akademii Pbucket102/290Kidou: wiedza po akademii Empty_bar_bleue  (102/290)
Punkty Reiatsu:
Kidou: wiedza po akademii Pbucket41/156Kidou: wiedza po akademii Empty_bar_bleue  (41/156)

Kidou: wiedza po akademii Empty
PisanieTemat: Re: Kidou: wiedza po akademii   Kidou: wiedza po akademii Empty2013-08-31, 22:31

Sądzę że taka lista za dużego sensu nie ma, bo niemal każdy rozwija się po swojemu. Przykład podałeś dobry. Kamysa to osił, który już jako shini służy od dłuższego czasu... I nawet teraz prawdopodobnie nauka 31 była by dla niej za trudna.
A potem zerknij na wachlarz umiejętności Ky, Izka, i Satoshiego. Ja tam widzę pojętności, w większości znakomitych magików i w jednym przypadku fotograficzną pamięć. No i kupę inta. Tacy to się uczą sztuczek raz dwa... A skoro postacie są na to nastawione to ich profitem powinna być dobra, duża znajomość magii. Tym bardziej że te Izek i Ky każdą wolną chwilę na jakąś naukę poświęcają.

Osiły takie jak kamysa cały czas poświęcają na siłkę... To potem mają mocne staty fizyczne. Jak dla mnie wszytko w porządku.

A druga sprawa, co potem zrobić z takimi postaciami co mają amagicznych i niekontrolowane kidou ? Te pierwsze to jeszcze ok, ale te drugie ? Ja bym wolała nie uczyć 31 kogoś z niektrolowanym kidou, bo jeszcze by klase rozsadził.

My tylko czerpiemy z anime, ale to alternatywny świat. Tu #31 wcale nie musi być standardem. Podejrzewam że mogło by być jakieś #10 typu kasai. Ale ten standard potrzebny nie jest bo, rozwojów jest przynajmniej tyle ile oddziałów, albo i więcej. Dla każdego potrzebne coś innego.



[Only admins are allowed to see this image]
***
[Only admins are allowed to see this link]
[Only admins are allowed to see this link]
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Kidou: wiedza po akademii Empty
PisanieTemat: Re: Kidou: wiedza po akademii   Kidou: wiedza po akademii Empty2013-08-31, 22:48

Amagiczni i niekontrolowane kidou - to kolejna niedorzeczność bleacha, przecież jakoś Renji i Zaraki funkcjonowali dobrze jako shinigami. ;) Rozumiem wasze argumenty i wiem, że w przełożeniu na forum może wyjść nieciekawie - po prostu rzuciłem pomysł który można rozważyć.
Pomyślałem, że skoro w Akademii są zajęcia z kidou to powinny mieć postawione za cel naukę danego wachlarza zaklęć, tak aby po tej szkole jakiś tam poziom shinigami prezentowali.
Cóż, dzięki chociaż za przeczytanie i odpisanie.
Powrót do góry Go down
Kamys


Kamys


Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
Kidou: wiedza po akademii Pbucket102/290Kidou: wiedza po akademii Empty_bar_bleue  (102/290)
Punkty Reiatsu:
Kidou: wiedza po akademii Pbucket41/156Kidou: wiedza po akademii Empty_bar_bleue  (41/156)

Kidou: wiedza po akademii Empty
PisanieTemat: Re: Kidou: wiedza po akademii   Kidou: wiedza po akademii Empty2013-08-31, 22:54

Sądzę że moglibyśmy zrobić rozpiskę czego uczą standardowo, osób które mocno nauką kidou zainteresowane nie są. Oczywiście to nie byłby mus, ani wytyczna a jedynie informacja... No i mogłoby się przydać gdyby mistrz gry pomysłu nie miał. W sumie chyba tylko ja muszę się gimnastykować z graczami bo mam wszystkich albo prawie wszystkich mocno opartych na kidou xD

Nie jestem tylko pewna czy jest to potrzebne... Gracze są różni i mg są rożni i uznają rożne standardy.


[Only admins are allowed to see this image]
***
[Only admins are allowed to see this link]
[Only admins are allowed to see this link]
Powrót do góry Go down
Kesim


Kesim


Mistrz Gry : Ekkusu

Karta Postaci
Punkty Życia:
Kidou: wiedza po akademii Pbucket140/250Kidou: wiedza po akademii Empty_bar_bleue  (140/250)
Punkty Reiatsu:
Kidou: wiedza po akademii Pbucket336/484Kidou: wiedza po akademii Empty_bar_bleue  (336/484)

Kidou: wiedza po akademii Empty
PisanieTemat: Re: Kidou: wiedza po akademii   Kidou: wiedza po akademii Empty2013-08-31, 23:41

Co do postaci amagicznej, bo tak wychodzi że z aktywnych chyba jedynie moja postać ma tą wadę- w czasie szkoleń wszelkich było to rozwiązane przez Ekksu tak, że była zwolniona niczym z WFu (amagiczność wynika akurat z drugiej wady czyli niemy). I akademię ukończyła.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Kidou: wiedza po akademii Empty
PisanieTemat: Re: Kidou: wiedza po akademii   Kidou: wiedza po akademii Empty2013-09-01, 10:02

Kamys, nie wiem czy robienie czegoś na zasadzie : macie tu listę, jeśli chcecie to korzystajcie, a jak nie to olejcie, ma w ogóle jakiś sens. MG to kreatywne bestie ( i chwała wam za to). Jeśli jakiś misiek pomysłu by nie miał to chyba nie nadaje się na MG, skoro nie może wybrać jakiegoś kidou dla gracza, a co dopiero prowadzenie mu przygody. Mamy na forum ludzi którzy są już na tyle doświadczeni, że myślę, że jeśli mają do wyboru takie rzeczy to i tak skorzystają z własnych pomysłów.
Tworząc ten temat, chodziło mi o to, aby dać graczom więcej możliwości w walce, dając im do dyspozycji konkretne kidou do jakiegoś poziomu, a skoro akademia szkoli uczniów pod każdym względem, wydawało mi się to oczywiste.
Obecny stan rzeczy mi nie przeszkadza, więc nie mam zamiaru jakoś nadzwyczajnie walczyć by zostało to wprowadzone.
Powrót do góry Go down
Kamys


Kamys


Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
Kidou: wiedza po akademii Pbucket102/290Kidou: wiedza po akademii Empty_bar_bleue  (102/290)
Punkty Reiatsu:
Kidou: wiedza po akademii Pbucket41/156Kidou: wiedza po akademii Empty_bar_bleue  (41/156)

Kidou: wiedza po akademii Empty
PisanieTemat: Re: Kidou: wiedza po akademii   Kidou: wiedza po akademii Empty2013-09-01, 11:30

łokej, w takim razie temat zamykam.


[Only admins are allowed to see this image]
***
[Only admins are allowed to see this link]
[Only admins are allowed to see this link]
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Kidou: wiedza po akademii Empty
PisanieTemat: Re: Kidou: wiedza po akademii   Kidou: wiedza po akademii Empty

Powrót do góry Go down
 
Kidou: wiedza po akademii
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Zasady akademii
» Kidou
» #koalicja - kidou
» Archiwum akademii
» Nauczyciele akademii

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Offtop :: Inne :: Archiwum-
Skocz do:  
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje