Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Kilka pomysłów odnośnie ujednolicenia froum!

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Haruaki


Kilka pomysłów odnośnie ujednolicenia froum! Admin10
Haruaki


Mistrz Gry : Brak

Karta Postaci
Punkty Życia:
Kilka pomysłów odnośnie ujednolicenia froum! Pbucket110/110Kilka pomysłów odnośnie ujednolicenia froum! Empty_bar_bleue  (110/110)
Punkty Reiatsu:
Kilka pomysłów odnośnie ujednolicenia froum! Pbucket110/110Kilka pomysłów odnośnie ujednolicenia froum! Empty_bar_bleue  (110/110)

Kilka pomysłów odnośnie ujednolicenia froum! Empty
PisanieTemat: Kilka pomysłów odnośnie ujednolicenia froum!   Kilka pomysłów odnośnie ujednolicenia froum! Empty2013-11-17, 18:33

Ktoś poradził mi, abym mimo wszystko założyła osobny temat z pomysłami... Więc zarzucę kilkoma (nie)odkrywczymi spostrzeżeniami ^.^

1. Usnęłabym obrazki z działu NPC albo uzupełniła w taki sposób, aby wszystkie pochodziły z podobnego źródła. Najważniejsze są raczej charaktery, funkcja, zanek, a wygląd to drugorzędna sprawa. W końcu mniej, więcej przybliżają wyobrażenia danej jednostki, ale nią NIE SĄ! (Żeby były autor postaci musiałby własnoręcznie ją narysować :D)
2. ... (ten punkt nawiązuje do poprzedniego) Stworzyć subforum dla każdego MG, aby tam tworzyli NPC, które występują jedynie w przygodach wyłącznie ich graczy. Wtedy jeśli jakiś MG zrezygnuje wystarczy przenieść jego dział do nieaktywnych, a nie myśleć czy inni używają tej postaci, czy całkowicie zrezygnowali. (Zawsze można zapytać innego MG czy pożyczą NPC i po odejściu tego MG wziąć NPC do swojego działu...)
3. Ujednolicić czas i fabułę na forum P: Chodzi o to, że niektórzy MG piszą, iż akcja TUTAJ dzieje się:
~niezależnie od mangi, czyli Bleach swoje, a Bleach.iowoi swoje :)
~Przed głównymi wątkami w mandze :D
~Ileś lat po zdarzeniach z mangi :)
Wypadałoby napisać jakiś składny wstęp, według którego witałoby się nowych typu: Wyobraź sobie, że zaczynasz tworzyć historię... (Wiadomo, że i tak każdy MG potem poprowadzi sesję według własnego uznania)
4. Usunąć podforum "Propozycje -wady, umiejętności itp", ponieważ nikt z tego nie korzysta i każdy pisze w dziale "Propozycje i pytania".
5. Przynależność do rodów szlacheckich tylko za sprawą >DOBREJ< Karty postaci, zgodą admina ALBO adopcją przez ten ród w trakcie rozgrywki.
6. Tworzenie nowych rodów szlacheckich (nie tych wielkich, ale pobocznych) za zgodą Admina D:


Ostatnio zmieniony przez Haruaki dnia 2013-11-17, 19:02, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Kamys


Kamys


Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
Kilka pomysłów odnośnie ujednolicenia froum! Pbucket102/290Kilka pomysłów odnośnie ujednolicenia froum! Empty_bar_bleue  (102/290)
Punkty Reiatsu:
Kilka pomysłów odnośnie ujednolicenia froum! Pbucket41/156Kilka pomysłów odnośnie ujednolicenia froum! Empty_bar_bleue  (41/156)

Kilka pomysłów odnośnie ujednolicenia froum! Empty
PisanieTemat: Re: Kilka pomysłów odnośnie ujednolicenia froum!   Kilka pomysłów odnośnie ujednolicenia froum! Empty2013-11-17, 18:51

1. Darmowy dobry hosting który miałam padł i leży. Miałam nadzieje że wstanie, ale niestety nie. Znajdę jakiś darmowy hosting i powrzucam . W jednym folderze który udało mi się zgrać ze starego dysku mam wszystko z forum z ostaniach 2 lat. Samych obrazków wrzucać nie będę, ani zmieniać, bo niektórzy NPC pisani byli pod obrazki.
2. Było coś w tym stylu ale ludzie przestali korzystać. Tz było używane, ale przestało być.
3. To jest w zasadzie inna rzeczywistość, a nie ileś lat przed czy po : ) Co oznacza że nie było u nas aizenów, iczigów, i buntów quinców. I w sumie wszystko zostało opisane dawno temu jeszcze przez rotena : ) [Only admins are allowed to see this link]
4. Okej, da się zrobić


[Only admins are allowed to see this image]
***
[Only admins are allowed to see this link]
[Only admins are allowed to see this link]
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Kilka pomysłów odnośnie ujednolicenia froum! Empty
PisanieTemat: Re: Kilka pomysłów odnośnie ujednolicenia froum!   Kilka pomysłów odnośnie ujednolicenia froum! Empty2013-11-17, 19:18

1. Fakt, że problem z obrazkami jest dość uprzykrzający, bo chciałoby się niektóre rzeczy po prostu zobaczyć, ale na szczęście nie dotyczy to wszystkich.
2. Przeczytałem już trochę postów na tym forum, i widać, że MG raczej tworzą własne postaci i nie korzystają z innych, nie licząc dość ważnych osób jak nauczyciele czy oficerowie, więc wydaje mi się zbędne tworzenie takiego działu.
3. Kamys już chyba wyjaśniła wszystko.
5. Tsuna już wspominał o tym kilka razy. Muszę przyznać, że jest to opcja warta rozważenia, jednak myślę, że tylko w kwestii rodów największych jak Shihouin, Kuchiki czy też Shiba. Mają oni niemałe wpływy, więc jeśli gracz będzie chciał z nich korzystać to niech sobie zasłuży poprzez grę/ kartę postaci.
6. A dlaczego taka koncepcja? Szczerze powiedziawszy to jeśli to jest jakaś mała rodzinka niewiele znacząca to myślę, że nie trzeba na to aż zgody admina, czyt. Kamys. Uważam, że lepsze byłoby zaznaczenie, że w KP musiałaby się wtedy znaleźć wzmianka o takowym rodzie, tzn coś na kształt tego co teraz tworzy Kamys na temat wielkich rodów. Wtedy podlegałoby to ocenie łącznie z kartą i jeśli zostałby zaakceptowany to nie ma problemu.

Chciałbym jeszcze powiedzieć, iż powinniśmy się trzymać pewnych zasad, bowiem jak nic w nagłówku strony jest napisane, iż forum jest bez postaci kanonicznych, tymczasem w opisie kapitana XII widnieje coś takiego: 'Najstarsi w Seiretei mówią iż przypomina osobowością pierwszego prezydenta Instytutu Technologii- Uraharę Kisuke.'. Nie wiem czy podobne rzeczy są w innych opisach, ale wypadałoby to zmienić ;)
Powrót do góry Go down
Haruaki


Kilka pomysłów odnośnie ujednolicenia froum! Admin10
Haruaki


Mistrz Gry : Brak

Karta Postaci
Punkty Życia:
Kilka pomysłów odnośnie ujednolicenia froum! Pbucket110/110Kilka pomysłów odnośnie ujednolicenia froum! Empty_bar_bleue  (110/110)
Punkty Reiatsu:
Kilka pomysłów odnośnie ujednolicenia froum! Pbucket110/110Kilka pomysłów odnośnie ujednolicenia froum! Empty_bar_bleue  (110/110)

Kilka pomysłów odnośnie ujednolicenia froum! Empty
PisanieTemat: Re: Kilka pomysłów odnośnie ujednolicenia froum!   Kilka pomysłów odnośnie ujednolicenia froum! Empty2013-11-17, 19:25

Cytat :
6. A dlaczego taka koncepcja? Szczerze powiedziawszy to jeśli to jest jakaś mała rodzinka niewiele znacząca to myślę, że nie trzeba na to aż zgody admina, czyt. Kamys. Uważam, że lepsze byłoby zaznaczenie, że w KP musiałaby się wtedy znaleźć wzmianka o takowym rodzie, tzn coś na kształt tego co teraz tworzy Kamys na temat wielkich rodów. Wtedy podlegałoby to ocenie łącznie z kartą i jeśli zostałby zaakceptowany to nie ma problemu.
Chodziło mi tutaj o rody szlacheckie też szanowane, ale nie zaliczane do wielkiej piątki np. Fon czy Ukitake. Dodatkowo ponieważ forum ma własne zasady, które Kamys już mi wyjaśniła... możliwe,iż gracz będzie chciał prawdopodobnie stworzyć własny, bardziej znaczący ród niż takie pomniejsze, zajmujące szczebel czy dwa niżej niż te wyżej wymienione. Wiadomo, że niektórzy lubią zacząć "z pompą"...
Powrót do góry Go down
Kamys


Kamys


Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
Kilka pomysłów odnośnie ujednolicenia froum! Pbucket102/290Kilka pomysłów odnośnie ujednolicenia froum! Empty_bar_bleue  (102/290)
Punkty Reiatsu:
Kilka pomysłów odnośnie ujednolicenia froum! Pbucket41/156Kilka pomysłów odnośnie ujednolicenia froum! Empty_bar_bleue  (41/156)

Kilka pomysłów odnośnie ujednolicenia froum! Empty
PisanieTemat: Re: Kilka pomysłów odnośnie ujednolicenia froum!   Kilka pomysłów odnośnie ujednolicenia froum! Empty2013-11-22, 16:28

Co do 5 i 6 których nie było wcześniej.

5. Już jest od dłuższego czasu
6. Również już jest. Co więcej wymaga napisania własnego krótkiego opisu oraz krótkiej historii


[Only admins are allowed to see this image]
***
[Only admins are allowed to see this link]
[Only admins are allowed to see this link]
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Kilka pomysłów odnośnie ujednolicenia froum! Empty
PisanieTemat: Re: Kilka pomysłów odnośnie ujednolicenia froum!   Kilka pomysłów odnośnie ujednolicenia froum! Empty

Powrót do góry Go down
 
Kilka pomysłów odnośnie ujednolicenia froum!
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Start forum za kilka dni

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Offtop :: Inne :: Archiwum-
Skocz do:  
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje