Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Pomysły wszelakie

Go down 
+3
Toshi Tanaka
渡邊綱
Imperator Kuchiki
7 posters
AutorWiadomość
Imperator Kuchiki


Pomysły wszelakie Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Pomysły wszelakie Pbucket9000/9000Pomysły wszelakie Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Pomysły wszelakie Pbucket9000/9000Pomysły wszelakie Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Pomysły wszelakie Empty
PisanieTemat: Pomysły wszelakie   Pomysły wszelakie Empty2017-01-28, 16:27

Podczas kąpieli różne myśli człowieka nachodzą. Postanowiłem się nimi podzielić.

1. Arena: tworzymy nowy dział gdzie żądni walki gracze mogą odbywać ze sobą walki pvp. Minimum przemyśleń, sam opis walki i tylko mg rzuca kostkami komu co się uda. Rekreacyjny dodatek dla ludzi, którzy akurat mają przerwę w głównej rozgrywce. Pomysł dodatkowy: zwycięzca takiego pojedynku otrzymywałby 1 punkt do wybranej statystyki dla swojej postaci. Przysługiwałby jeden punkt na miesiąc.

2. Gracz miesiąca: stworzenie nowej rangi, którą na miesiąc będzie otrzymywać użytkownik mający w poprzednim miesiącu najwięcej popełnionych postów. Podobnie jak wyżej 1 wolny punkt dla postaci za gracza miesiąca.

Z dwóch powyższych propozycji można by wyciągnąć max 2 punkty na miesiąc czyli niewiele. Nagroda raczej symboliczna, a zmotywowałaby ludzi.
Żeby nie było, że dostają tak z tyłka premię, to mogą w przygodzie napisać, że np. podnosił kłodę przez kilka godzin za co dostaje +1 do siły.

3. Punkty dla mg: tutaj proszę o opinię ludzi, którzy o tym systemie pamiętają. Sprawdzał się? Warto go przywrócić?
Powrót do góry Go down
渡邊綱


Pomysły wszelakie Mg10
渡邊綱


Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
Pomysły wszelakie Pbucket4096/4096Pomysły wszelakie Empty_bar_bleue  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
Pomysły wszelakie Pbucket83037/262144Pomysły wszelakie Empty_bar_bleue  (83037/262144)

Pomysły wszelakie Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły wszelakie   Pomysły wszelakie Empty2017-01-28, 16:36

1. Nie.
2. Nie.
3. Nie.

Jako tyran przydzielam punkty wedle wlasnego uznania, totez psu na bude powyzsze. Ponadto motywowanie expem uwazam za slabe.


Tsuna
Powrót do góry Go down
Toshi Tanaka


Toshi Tanaka


Mistrz Gry : Haruaki Kuchiki

Karta Postaci
Punkty Życia:
Pomysły wszelakie Pbucket60/60Pomysły wszelakie Empty_bar_bleue  (60/60)
Punkty Reiatsu:
Pomysły wszelakie Pbucket42/42Pomysły wszelakie Empty_bar_bleue  (42/42)

Pomysły wszelakie Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły wszelakie   Pomysły wszelakie Empty2017-01-28, 16:54

Myślę, że lepszym pomysłem byłoby możliwość zdobycia jakiejś unikalnej umki, albo możliwość wzmocnienia już posiadanych umiejętności, technik, ataków, albo możliwość zdobycia jakiegoś specjalnego ekwipunku w coś w ten deseń bym poszedł, a wy co o tym sądzicie?
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Pomysły wszelakie Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Pomysły wszelakie Pbucket9000/9000Pomysły wszelakie Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Pomysły wszelakie Pbucket9000/9000Pomysły wszelakie Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Pomysły wszelakie Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły wszelakie   Pomysły wszelakie Empty2017-01-28, 17:17

Tsuna: a jak znajdujesz dwa pierwsze pomysły bez dawania punktów? Już pal licho rangę użytkownika miesiąca, ale ciekaw jestem tych pojedynków pvp czy jakiś fun dałoby się z tego wyciągnąć.

Toshi: raczej wolałbym uniknąć sytuacji, gdzie specjalne skille można dostać tylko przez ilość napisanych postów mogących nie mieć nic wspólnego z faktycznym rośnięciem postaci w siłę. Ot, napisze na miesiąc 100 postów o tym jak bałamuci każdą dziewczynę w okolicy i w nagrodę dostanie umiejętność strzelania laserami z oczu.

Na naszym forum pamiętam jedną sytuację z nagrodą. Roten zrobił konkurs na opisanie realiów Iowoi za co postać zwycięzcy miała znaleźć w przygodzie worek z ryo. Zdaje się, że Iz wygrał i chyba żadnego wora nie znalazł, ale mogę się mylić.
Powrót do góry Go down
渡邊綱


Pomysły wszelakie Mg10
渡邊綱


Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
Pomysły wszelakie Pbucket4096/4096Pomysły wszelakie Empty_bar_bleue  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
Pomysły wszelakie Pbucket83037/262144Pomysły wszelakie Empty_bar_bleue  (83037/262144)

Pomysły wszelakie Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły wszelakie   Pomysły wszelakie Empty2017-01-28, 17:27

Jak sie gracze w pvp chca bawic, nie widze problemu. Moze poza ustaleniem wspolnej mechaniki, co wlasciwie jaka postac potrafi.

Gracz miesiaca? Jak komus radosc to sprawi, to prosze bardzo. Gdzies na jakims forum widzialem bardzo rozbudowana liste rang/medali/plakietek za osiagniecia wszelakie.


Tsuna
Powrót do góry Go down
Toshi Tanaka


Toshi Tanaka


Mistrz Gry : Haruaki Kuchiki

Karta Postaci
Punkty Życia:
Pomysły wszelakie Pbucket60/60Pomysły wszelakie Empty_bar_bleue  (60/60)
Punkty Reiatsu:
Pomysły wszelakie Pbucket42/42Pomysły wszelakie Empty_bar_bleue  (42/42)

Pomysły wszelakie Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły wszelakie   Pomysły wszelakie Empty2017-01-28, 17:30

No ja rozumiem Cię, nie mówię, że to ma być od za nic, za tak zwane za przeproszeniem o dupie marynie. Można to przyznawać za aktywność, za udział w specjalnych eventach, za czynny udział i wpływ na fabułę, to tylko luźna propozycja, którą można doprecyzować.
Powrót do góry Go down
CZaras


Pomysły wszelakie Mg10
CZaras


Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
Pomysły wszelakie Pbucket1044/1044Pomysły wszelakie Empty_bar_bleue  (1044/1044)
Punkty Reiatsu:
Pomysły wszelakie Pbucket12865/12865Pomysły wszelakie Empty_bar_bleue  (12865/12865)

Pomysły wszelakie Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły wszelakie   Pomysły wszelakie Empty2017-04-29, 23:10

Co do mojego zdania to:

1. Jestem przeciw, jeśli ktoś zawalczy słabo, ale jego przeciwnik słabiej, więc wygra to ma dostawać nagrodę? Raczej nie. Bardziej byłbym za tym, że sędzia ma prawo określić, iż jakiś gracz zagrał wyjątkowo dobrze, popełnił jakąś niesamowitą akcje, wymyślił świetną strategię, jego ogólny poziom był znakomity, wówczas informuje o tym admina, która określa czy rzeczywiście było tak super, a jeśli tak to przydziela ten jeden punkt do określonej staty zależnej od tego z czym była związana ta świetna rzecz zrobiona przez gracza.

2. Tutaj jestem za, acz również ze zmianami. Taka prosta zasada "im więcej postów tym lepiej" mogłoby wpłynąć na powrót do spamowania dwulinijkowcami, a tego bym nie chciał. Bardziej bym proponował jakieś głosowanie między czynnymi MG, w którym każdy z nich wystawiałby swoich kandydatów na gracza miesiąca, którzy według niego wykazali się dobrą, ciekawą grą w danej dwunastej części roku, świetnie odgrywali charakter postaci, pisali dobre posty, a następnie między MG odbyłoby się głosowanie w ramach, którego wybrano by tego jednego szczęśliwca, który otrzymywałby punkt wolny do statów, albo może i dwa. Jeśli Tsuna się nie zgadza na takie coś, zwyczajnie mógłby nie zgłaszać swoich graczy, więc byłoby to rozwiązanie typu wilk syty i owca cała.

3. Konkurs na MG miesiąca to coś co znam z innych forów i tam to się sprawdza. Co prawda na tamtejszym forum jest większa konkurencja, ale ja i tak jestem za nagradzanie MG za dobrą pracę. Dlatego też zrobiłbym je w formie ankiety, w której wszyscy aktywni użytkownicy mogliby zagłosować na prowadzącego, który uznają, że w danym miesiącu wykazał się w największym stopniu. Jeden albo i dwa punkty do statów wydają mi się niewielką nagrodą za tak wielką ilość pracy jaką MG musi wykonywać miesięcznie.



No i oczywiście nie czułbym się do końca CZarzasty gdybym po powrocie nie rzucił jakiegoś pomysłu. Otóż tyczy się to umek typu urodzony przywódca czy twardziel, tj. takich które mają w swych wymaganiach wpisane słowo "wrodzone". Rozwiązałbym takie sytuacje w sposób analogiczny co jest przy oburęczności. Wrodzone może być nawet bez tej wysokiej wartości w stacie, ale gdy chce się tego nauczyć w przygodzie to trzeba mieć spełnione wymaganie + odbyć długi i żmudny trening. Sam nie wiem, które z umek bym wyłączył spod tej zmiany. Póki co tylko zwierzęca forma i wulkan reiatsu mi przychodzą do myśli, bo nawet tego mutanta myślę, ze w skutek jakiegoś eksperymentu można by graczu dać. Co Wy sądzicie na ten temat?
Powrót do góry Go down
Online
Rose Nevermore


Rose Nevermore


Mistrz Gry : Imperator Kuchiki

Karta Postaci
Punkty Życia:
Pomysły wszelakie Pbucket90/90Pomysły wszelakie Empty_bar_bleue  (90/90)
Punkty Reiatsu:
Pomysły wszelakie Pbucket27/42Pomysły wszelakie Empty_bar_bleue  (27/42)

Pomysły wszelakie Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły wszelakie   Pomysły wszelakie Empty2017-04-30, 07:28

1. Pomysł moim zdaniem ciekawy. Będzie motywował do podjęcia walk na arenie, a tym samym forum będzie chociaż trochę aktywniejsze. 1 punkt na miesiac też wydaje się rozsądny.

2. Nie specjalnie podoba mi się ten pomysł. Jest on zależny bowiem bezpośrednio od częstotliwości odpisywania MG graczom oraz od ilości jednocześnie prowadzonych wątków (Np. Taki Czaras w 4 miejscach jednocześnie). Moim zdaniem powinno się to odbyć na zasadzie głosowania MG na graczy.

3. Nie jestem w stanie się odnieść.


Event: 90/90 PŻ ; 90/90 PR

"Życie ponad Śmiercią, Siła ponad Słabością, Podróż ponad Celem" ~Pierwszy ideał Świetlistych, Archiwum Burzowego Światła - Brandon Sanderson.

"Uważam się za człowieka z zasadami. Ale który człowiek sądzi inaczej? Nawet rzezimieszek, jak zauważyłem, uważa swoje czyny za w pewnym sensie „moralne”. Może inna osoba, czytając o moim życiu, nazwie mnie religijnym tyranem. Może nazwie mnie arogantem. Czemu opinia tego człowieka miałaby być mniej ważna niż moje własna? Chyba wszystko sprowadza się do jednego faktu. W ostatecznym rozrachunku to ja mam wojsko." ~Fragment dziennika Ostatniego Imperatora, Z Mgły Zrodzony - Brandon Sanderson

Rose
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Pomysły wszelakie Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Pomysły wszelakie Pbucket9000/9000Pomysły wszelakie Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Pomysły wszelakie Pbucket9000/9000Pomysły wszelakie Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Pomysły wszelakie Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły wszelakie   Pomysły wszelakie Empty2017-05-01, 18:11

Czyli co do areny z grubsza jest 2 vs 2. Poczekamy może jeszcze jakiś MG się wypowie i przewagę uzyska któraś z opcji.

Spróbujemy z tym mistrzem i graczem miesiąca. Gracz w nagrodę dostanie 1 pkt. do statystyk, a mg damy jakiś fikuśny kolorek rangi.

Urodzony lider stał się po prostu liderem. Jak nie podobają Wam się jeszcze jakieś wrodzone umiejętności do dajcie znać.
Powrót do góry Go down
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Pomysły wszelakie Pbucket496/510Pomysły wszelakie Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Pomysły wszelakie Pbucket6424/6942Pomysły wszelakie Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Pomysły wszelakie Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły wszelakie   Pomysły wszelakie Empty2017-05-02, 15:59

1. Nagroda w sumie symboliczna, a może niektórych zachęci. Kar nie ma w postaci trwałego kalectwa i śmierci, więc... czemu nie. Tylko prowadzić by musiał ktoś.
2. Średnio. Tempo pisania zależy też od mg, więc szczerze powiedziawszy mogłoby to frustrować tych, co mają mniej aktywnego mistrza.
3. O moja nemezis...
Może to ja jestem taki perfidny, ale całkiem mnie motywowała myśl, że będę mógł sobie postać trochę mocniejszą zrobić, a przede wszystkim... już o jakimś konkretniejszym kształcie. Bo i więcej umiejętności można było nabrać z nieco wyższej półki, a że niektóre wrodzone to normalnie albo pół rybki, albo jedna-czwarta akwarium.
No ale jak inna osoba chciała zrobić to samo co ja planowałem od dobrego roku to z dnia na dzień usunęli, ta osoba (W sumie słusznie) podziękowała za współpracę, a ja postąpiłem trochę bardziej stonowanie i tylko cichaczem wyśmiałem apel, by wszyscy Ci którzy już dali w coś statystyki z bycia MG grzecznie je sobie usunęli.

Czy to teraz ma sens? Może. Wtedy był chyba jeden punkt na tydzień. Trochę bym to osobiście stonował, ale... można by wprowadzić. Byle by tylko to można było rozdawać albo na początku robienia postaci, albo w jakiś sensownych warunkach.
Powrót do góry Go down
Haruaki


Pomysły wszelakie Admin10
Haruaki


Mistrz Gry : Brak

Karta Postaci
Punkty Życia:
Pomysły wszelakie Pbucket110/110Pomysły wszelakie Empty_bar_bleue  (110/110)
Punkty Reiatsu:
Pomysły wszelakie Pbucket110/110Pomysły wszelakie Empty_bar_bleue  (110/110)

Pomysły wszelakie Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły wszelakie   Pomysły wszelakie Empty2017-05-03, 14:04

Okej... Dużo pisałam o tym na ogólnodostępnym czacie, więc wypadałoby także tutaj. Głównym zamysłem było dopisanie umiejętnościom "wrodzony" dopisać także łatkę "można nabyć w ciągu przygody". Tak widzę choćby np. wyostrzone zmysły...
Na pewno nie przebiegło mi przez myśl, aby ułatwiać rozgrywkę komukolwiek...
Powrót do góry Go down
渡邊綱


Pomysły wszelakie Mg10
渡邊綱


Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
Pomysły wszelakie Pbucket4096/4096Pomysły wszelakie Empty_bar_bleue  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
Pomysły wszelakie Pbucket83037/262144Pomysły wszelakie Empty_bar_bleue  (83037/262144)

Pomysły wszelakie Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły wszelakie   Pomysły wszelakie Empty2017-05-06, 17:08

CZaras napisał:
Sam nie wiem, które z umek bym wyłączył spod tej zmiany.

No wiesz CZaras. Po Tobie takiej prowizorki bym sie nie spodziewal ;-) Przeciez tu wlasnie o szczegoly chodzi. Czyli co konkretnie chcialbys zmienic, a nie ze tylko 'cos'. Jak sie uprzesz, to absolutnie wszystko mozna jakims tam eksperymentem wytlumaczyc. Ot, ktos sie obzarl kryptonitu i zmutowal w lidera, nieziemsko pieknego, obunoznego... i tak dalej. Tylko po co. Mnie osobiscie podoba sie pomysl, ze jest pewien zestaw, ktory dostepny jest wylacznie na starcie. A dlaczego nie potem? Ot postac nie ma talentu w danej dziedzinie. Peszek.

Nagradzanie MG. W praktyce wyglada to tak:
Izdurbal - nic nie dostanie, bo nie ma Kamys, a nawet gdyby Kamysse byla, to raczej by nie uwzglednila nagrod, przypuszczam tez, ze sam Iz rowniez mialby to w trabce
Kyosuke - podobnie opuszczony przez Kamys, obecnie takze bez szans na dodatki
Ekkusu - ostoja tego forum, ale wykazac sie nie moze, gdyz gracze to swieto
Tsuna - nie gra
Reszta albo w niebycie, albo za krotko, zeby oceniac.

Co do motywowania expem juz sie nie raz wypowiadalem, ze to slabe. Tym bardziej, ze jak ktos ladnie i duzo pisze, to automatycznie rozwinie sie szybciej, niz taki, co wrecz przeciwnie. Generowanie aktywnosci to jedno, a co ta aktywnosc wnosi, drugie. Ostatni miesiac uplynal pod sztandarem bijatyki. Arena, turniej, nawet w jakiejs przygodzie mordobicie. Niby duzo postow, ale fabularnie tresci niewiele. Dobrze by bylo, gdyby proporcje byly odwrotne.

Rzecz, w ktora nieszczegolnie wierze - zeby rzetelnie oceniac graczy i miszczow za ich wysilki, kazdy oceniajacy musialby czytac wszystko.

Jako, ze przyroda nie lubi prozni, widze, ze przyjdzie mi zajac miejsce Kamys, jako tego, co sie nie bawi z innymi. A jeszcze nie tak dawno mowiles panie CZaras, ze nie lubisz argumentow "nie podoba sie, to idz sobie". Teraz Tsunie sie nie podoba, to nie, jest dobre. Hehe, nie moglem sobie tego darowac ;-)

A tak na koniec dodam - dla mnie graczem nie tylko miesiaca/roku, a w ogole forum jest Ekkusu. Pisze ladnie, a co wazniejsze regularnie. Czego nie mozna powiedziec o nikim innym.

Tsuna
Powrót do góry Go down
CZaras


Pomysły wszelakie Mg10
CZaras


Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
Pomysły wszelakie Pbucket1044/1044Pomysły wszelakie Empty_bar_bleue  (1044/1044)
Punkty Reiatsu:
Pomysły wszelakie Pbucket12865/12865Pomysły wszelakie Empty_bar_bleue  (12865/12865)

Pomysły wszelakie Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły wszelakie   Pomysły wszelakie Empty2017-05-07, 10:39

Po co miałem szukać każdą umkę, którą bym zmienił jak nie wiedziałem czy ogólnie ludzie się zgadzają ze mną w tej kwestii?

Ocenianie MG nie tyczy się tego jak grają tylko tego jak prowadzą, więc nie wiem co ma Kamys do Kyosuke w wypadku oceniania go jako mistrza gry.

Pewno, gdy gracz z graczem fabułe rozwija to jest to bezsensowne mordobicie, a gdy gracz dostaje baty od przeciwnika nie wiadomo jakiego nie wiadomo skąd to już jest arcyfabularne.

Co do wypowiadania mi moich słów to z tego co kojarzę w żadnym miejscu nie kazałem Ci sobie iść. Na naszym forum jest taka rozbieżność zdań (co prawdopodobnie zauważyłeś), że musieliśmy już przynajmniej raz decydować się na działanie typu: "jeśli jakiś MG nie chce uatrakcyjnić graczy grę daną zabawą, to trudno, my sobie ją zastosujemy". Pewno to pamiętasz, bo tyczy się to ujednoliceniu światów, w którym nota bene brałeś udział i wtedy Ci jakoś nie przeszkadzało, że Kamys czy Iz nie biorą w tym udziału. Wieje hipokryzją.

Co do głosowania to regularność co prawda wydaje mi się argumentem chybionym, bowiem w tym miesiącu ja na przykład piszę przynajmniej równie regularnie co Ekkusu, a jest to nagroda gracza miesiąca, a nie kwartału, roku czy dekady, ale w swej uprzejmości odsyłam do odpowiedniejszego miejsca na taką wypowiedź. Proszę
Powrót do góry Go down
Online
渡邊綱


Pomysły wszelakie Mg10
渡邊綱


Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
Pomysły wszelakie Pbucket4096/4096Pomysły wszelakie Empty_bar_bleue  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
Pomysły wszelakie Pbucket83037/262144Pomysły wszelakie Empty_bar_bleue  (83037/262144)

Pomysły wszelakie Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły wszelakie   Pomysły wszelakie Empty2017-05-07, 12:47

Co ma MG do innego MG? W pierwszym poscie masz "punkty dla mg". Wiec jak MG prowadzacy tego drugiego MG ma gdzies te bonusy, to najlepsza ocena za prowadzenie mu nie pomoze. Mam wrazenie, ze wyluskales z tego niepasujacy Ci drobiazg, omijajac znaczenie.

Wieki temu, gdy fora po http jeszcze nie istnialy, niektorzy uwazali, ze wypowiedzi bez emotek sa ponure. Totez dodalem usmieszek, z nadzieja, ze zostanie zrozumiane, jako zartobliwo-ironiczne. Wziales to jednak na strasznie powaznie, trudno.

Masz prawo, zeby Ci sie wydawalo, co chcesz, a ja do swojego zdania. Tyle w temacie.

Tsuna
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Pomysły wszelakie Empty
PisanieTemat: Re: Pomysły wszelakie   Pomysły wszelakie Empty

Powrót do góry Go down
 
Pomysły wszelakie
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Przykładowe pomysły na specjalną umiejętność duszy

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Ogólne :: Propozycje i Pytania-
Skocz do:  
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje