Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Pięć Jezior

Go down 
4 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
AutorWiadomość
Imperator Kuchiki


Pięć Jezior  - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Pięć Jezior  - Page 11 Pbucket9000/9000Pięć Jezior  - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Pięć Jezior  - Page 11 Pbucket9000/9000Pięć Jezior  - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Pięć Jezior  - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Pięć Jezior    Pięć Jezior  - Page 11 Empty2024-04-07, 17:27

- Zagrożeniem tylko dla naszych wrogów, a poczciwi mieszkańcy Rukongai do nich nie należą. - Quincy uśmiechnęła się. Była to ładna młoda kobieta zachowująca się ze swobodą znamionującą dużą pewność siebie, czego nie umniejszała nawet opaska na oczach.
Pewności siebie nabrali także pozostali, acz to już z powodu pojawienia się Chikaze. Hayate skinął tylko głową, po czym wyszedł z dojo. Raiun mruknął niepocieszony, schował broń i ciągnąc za sobą Miyuki, która z żalem spoglądała na ślepą quincy, również opuścił budynek. Tak samo postąpiła Mai, Daisuke i chłopcy z wioski. Na miejscu był już stół, przy którym zasiadywali wojownicy w przerwach od doskonalenia rzemiosła bojowego. Na wyszorowanym blacie panował bałagan. Była tu miska z nadgryzionym ryżowym ciastkiem, para drewnianych kości, kilka glinianych czarek pachnących sake i brudna szmatka.
Ślepa quincy usiadła, usiadł także chłopiec, którego błękitne oczy spoglądały na Chikaze z zainteresowaniem. Jego jasne włosy powiewały delikatnie wzburzone zawirowaniami powietrza otaczającymi boginie.
- Dziękuję, że zechciałaś nas wysłuchać, bogini - zaczęła kobieta. - Nazywam się Kurogane Aoi, sternritter "E", a ten mały gentelmen to mój brat i moje oczy - Kaen.
Chłopiec ukłonił sztywno głowę i wrócił do milczącej obserwacji Chikaze.
- Przejdę od razu do rzeczy, bo jako bóstwo masz z pewnością sporo spraw na głowie, a nie chcemy marnować twojego czasu. Po pierwsze przepraszamy za zamieszanie. Mieliśmy zamiar zgłosić się do ciebie osobiście do świątyni, ale jeden z shinigami przejrzał nasze przebranie. Może napiszę do jego przełożonych z sugestią by podniesiono mu żołd - zażartowała. - W każdym razie przybyliśmy tutaj by wynegocjować zawieszenie broni między nami. My, quincy, nie traktujemy kami jako wrogów. Tymi są tylko puści i shinigami. Nie chcemy by nasza wojna objęła tych wobec których nie czujemy urazy.
Z zewnątrz słyszała zgrzytliwy głos Yogarasu, który odganiał dusze od dojo.
Powrót do góry Go down
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Pięć Jezior  - Page 11 Pbucket496/510Pięć Jezior  - Page 11 Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Pięć Jezior  - Page 11 Pbucket6424/6942Pięć Jezior  - Page 11 Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Pięć Jezior  - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Pięć Jezior    Pięć Jezior  - Page 11 Empty2024-04-08, 19:01

Zatem skoro na miejscu był stół, to zamiast polecenia przyniesienia nowego to poleciła by uprzątnęli ten bałagan z obecnego. Poczekała cierpliwie aż to zrobią i wszyscy wyjdą, i dopiero wtedy usiadła.
Quincy. Zachowują się jakby byli u siebie. Jakby już ich podbój był przesądzony. Żartowali sobie, a ona patrzyła na nich surowo trzymając swój gniew na bardzo grubej smyczy. Yogarasu zgodnie z jej poleceniem odganiał stąd dusze. Trudno było przewidzieć co tutaj się stanie - acz zakładała w tej sytuacji, że nie będą prowadzili do eskalacji.
Mimo wszystko gdyby nie uważali jej za zagrożenie nie przybywali by tutaj. Może obawiali się, że miała za sobą wsparcie swojego Ojca albo miała jeszcze większe siły. Bądź co bądź uśmierciła dwójkę Sternritterów.
Siedziała milcząco, opierając swoje dłonie na kolanach. Nie czują urazy. Kłamstwo. Albo wiedzą jeszcze mniej niż przypuszczała... Mogłaby tak stwierdzić gdyby nie to co mówiła pierwsza Sternritter F.
-Zawieszenie broni. Ciekawe.-Jej głos zazgrzytał jakby kłębiła się w środku jej gardła burza, którą musiała przez moment wstrzymać.-Wpierw powiedzcie swoją część. Czego oczekujecie, co oferujecie. Następnie... Opowiedzcie mi o sobie. O swoich korzeniach. O "ojcu".
Gdyby mieli opory bądź pytania dodałaby "Często najlepszym sposobem na zrozumienie jest sięgnięcie do źródła.". Siedziałaby również w ciszy do momentu aż jej nie opowiedzą.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Pięć Jezior  - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Pięć Jezior  - Page 11 Pbucket9000/9000Pięć Jezior  - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Pięć Jezior  - Page 11 Pbucket9000/9000Pięć Jezior  - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Pięć Jezior  - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Pięć Jezior    Pięć Jezior  - Page 11 Empty2024-04-09, 13:25

Życzenie Chikaze wprawiło quincy w konsternację. Odgarnęła włosy z czoła, chrząknęła.
- Ciekawe... Cóż, skoro właśnie o tym chcesz usłyszeć. Ale najpierw propozycja odnośnie zawieszenia broni. Chcemy byś zaprzestała wspierać shinigami, a my w zamian zobowiążemy się to prowadzenia naszych bitew z daleka od miejsc, w których znajdują się ośrodki twojego kultu. Nasze zobowiązanie wykracza poza czas wojny. Gdy już pokonamy shinigami nie będziemy czynić tobie żadnych problemów, a co więcej będziemy liczyć na współpracę w celu polepszenia życia w Rukongai. Czyż to nie uczciwe warunki?
Do środka weszli Daisuke i Mai. Przynieśli poczęstunek. Smażonego sandacza, ryżowe wafle i napar z suszonych ziół. Chłopak unikał kontaktu z quincy, natomiast Mai zawiesiła wzrok na ślepej kobiecie i dopiero na szturchaniec Daisuke otrząsnęła się i wyszła w raz z nimi.
- Oho. Chyba podkradliśmy komuś obiad. - Uśmiechnęła się czując zapach gorącej ryby. Pomacała ręką po blacie, aż natrafiła na kubek. Jej brat sięgnął po wafla, powąchał i ostrożnie ugryzł kawałek.
- Natomiast co można powiedzieć o nas... Chyba sama wiesz dużo, bogini. Jesteśmy klanem od wieków rywalizującym z shinigami. Nie szukaliśmy z nimi zwady, ale oni widzieli w nas konkurencję. Wymyślili tą bajkę o balansie jako usprawiedliwienie by móc nas wyżynać. Oni zaczęli ten konflikt i to pomimo tego, iż my mogliśmy mieć wpierw pretensje za to co ich twórca, ten tak zwany Król Dusz zrobił z naszym Ojcem. Jest kilka wersji, ale wszystkie zawierają te same punkty główne. Król Dusz i Ojciec byli sobie równi potęgą. Ojciec chciał czynnie pomagać ludziom, ale Król Dusz wolał ich pozostawić samymi sobie. Doszło do konfliktu, nasz Ojciec został zdradziecko zaatakowany i zapieczętowany. Jego ideały zostały przeniesione na quincy, natomiast shinigami... cóż, nie sądzę by wykonywali dobrą pracę nawet gdyby zapytać o to ich króla.
Silny wiatr uderzał w ściany i dach dojo. Drewniane okiennice drżały.
Powrót do góry Go down
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Pięć Jezior  - Page 11 Pbucket496/510Pięć Jezior  - Page 11 Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Pięć Jezior  - Page 11 Pbucket6424/6942Pięć Jezior  - Page 11 Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Pięć Jezior  - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Pięć Jezior    Pięć Jezior  - Page 11 Empty2024-04-09, 17:36

Szczerze wątpiła w to co powiedzieli. Gdy zwyciężą nad shinigami nic ich nie będzie trzymało by wypchnąć ją z tego i innych światów. Poza Takamagaharą, na którą również w końcu będą mogli się rzucić. Siedziała w ciszy i skupieniu aż posiłek przyniosła dwójka z jej podopiecznych. Nie musiała nawet na nich zerkać - ciągle jej wzrok utkwiony był w dwójce siedzącej przed nią. By pokazać, że posiłek jest czysty sięgnęła lewą dłonią w stronę ryby i uczknęła z brzegu jej mięsa. Przeżuła go, połknęła, zagryzła płatkiem ryżowym i popiła naparu. Nieco burza się uspokoiła, acz dalej czuła złość.
-Z tym zgoda. Shinigami nie wykonują swoich obowiązków jak powinni. Ta wojna ich otrzeźwi albo będzie ostatnim kamieniem na ich grobie. Lub nas wszystkich... Lecz o tym później.-Przejeżdżała po sobie zatłuszczonymi palcami-Więc nie traktujecie kami jako wrogów. Co innego mówiła Panna Faust. O czym innym świadczą historie z których słyszałam, jakoby wasz ojciec był jednym z bogów. Niewiele zostało z dawnych bogów gdy to, co przywlokła za sobą rasa waszego Ojca zostało zapieczętowane... ale po kolei. Nie powiedzieliście mi wszystkiego, ale odwdzięczę się wam za to co dostałam. Potraktujcie to jako moje błogosławieństwo... bądź przekleństwo.-Oczy zabłysnęły, ale nie ruszyła się z miejsca. Burza ponownie się wzmogła, gdyż ta historia wywoływała u niej silne emocje.
-Gdy świat był młody i chodzili po nim pierwotni bogowie, z innego wszechświata nadciągnęli przybysze. Poszukiwali schronienia przed bestią która pożarła ich świat i podążała ich tropem. Świetliści... czy też uczeni, i bogowie sprzymierzyli się we wspólnej walce która pochłonęła większość żyć z jednej i drugiej strony, i pozwoliła jedynie na zapieczętowanie tego potwora, nazywanego od tej pory zgubą. Z pierwotnych bogów pozostała jedynie Izanami i Izanagi. Natomiast wśród świetlistych ostał się między innymi wasz ojciec, który postanowił wprowadzić swoje własne zasady. Tu historie się pokrywają. Podarował wam swoją krew i część mocy niszczycielskiego niebieskiego ognia. Trwała wojna w trakcie której doszło do innych tragedii, które ukształtowały światy w takim stanie w jakim jeszcze jest... do czasu, aż bestia nie uwolni się ze swoich okowów, i pochłonie je wszystkie.-Wyprostowała się, oparła dłoń na swoim udzie i przemówiła z burzą która wypełniła jej krtań.
-Wierzcie w co chcecie. Pewne jest jedno, i to wam mogę zagwarantować moją duszą. Nie mamy wiele czasu. Czasu, który zamiast na walkę między shinigami a quincy wszyscy powinniśmy poświęcić na przygotowania, zamiast wyrzynać się i osłabiać naszą ostatnią linię obrony. WAS, ŚMIERTELNI.-Zagrzmiała, przelewając swoje emocje i wiarę w to co mówiła, w każde słowo i w każdy gest.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Pięć Jezior  - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Pięć Jezior  - Page 11 Pbucket9000/9000Pięć Jezior  - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Pięć Jezior  - Page 11 Pbucket9000/9000Pięć Jezior  - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Pięć Jezior  - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Pięć Jezior    Pięć Jezior  - Page 11 Empty2024-04-11, 20:05

Quincy upiła łyk naparu. Skrzywiła się.
- Uhh, gorące. Ojciec Grety został pojmany przez shinigami, którzy eksperymentowali na nim przez wiele lat. Wygenerowało to w niej tyle nienawiści, że ze shinigami przelało się i na kami. Natomiast większość z nas uważało was, bogów, za siłę zajmującą się swoimi sprawami na swoim terenie. Ta percepcja zmieniła się, gdy zabiłaś dwójkę naszych rycerek. Nasi starsi nie chcą jednak dalszej eskalacji.
Gdy Chikaze zaczęła snuć opowieść o czasach dawno minionych na twarzy quincy kolejno pojawiały się konsternacja, zmieszanie i powaga. Odstawiła kubek na stół. Na zewnątrz zagrzmiało.
- Sugerujesz, że istnieje potwór, który zagraża nam wszystkim?
- Zgadzałoby się to z tym co zostało opisane w zwojach Marmarotha - odezwał się Kaen dotychczas spokojnie popijający napar. Siostra spojrzała na niego z niedowierzaniem.
- Co? Czemu o tym nic nie wiem?
- Zwoje są wciąż rozszyfrowywane. Rada prosiła mnie o dyskrecję - odparł spokojnie. Aoi naburmuszyła się.
- Jako członkini Schutzstaffel i emisariuszka Warhwelt powinnam wiedzieć. Wyszłam na niekompetentną debilkę - westchnęła. - No dobra, to co z tym strasznym kaiju?
- Wedle zwojów Pochłaniacz Światów został uwięziony na wieczność w jednym z dwóch satelitów krążących od zarania istnienia wokół pierwotnego stworzenia. - Spojrzał błękitnymi jak niezabudki oczyma na Chikaze. - Nasza wiedza w tej materii jest niedostateczna. Na tą chwilę niemożliwe jest wydanie werdyktu czy bogini mówi prawdę, czy też próbuje nas zmylić.
- Wytrąciło mnie z równowagi - przyznała Aoi. - Ale wracając do celu w jakim się tu znaleźliśmy, to czy to nie kolejny powód by kami zajęli się sprawami ważniejszymi od wojnami między nami maluczkimi śmiertelnymi? Skoro to wy raz już uwięziliście to coś.
Powrót do góry Go down
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Pięć Jezior  - Page 11 Pbucket496/510Pięć Jezior  - Page 11 Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Pięć Jezior  - Page 11 Pbucket6424/6942Pięć Jezior  - Page 11 Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Pięć Jezior  - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Pięć Jezior    Pięć Jezior  - Page 11 Empty2024-04-13, 10:01

Wyglądała na sceptycznie nastawioną do tego co mówili, ale nie skomentowała tego. Na pewno większość była w stanie trzymać swoją urazę schowaną, ale biorąc pod uwagę historię jaką mieli za sobą miała wątpliwości czy aby na pewno w pewnym momencie nie będą chcieli się zemścić na całym ich rodzaju.
Miała już odpowiedzieć na pytanie gdy wtrącił się chłopak. Postanowiła nie wtrącać się w to co między sobą mówili, bo kierowana emocjami dziewczyna wyjawiła kilka ciekawych informacji. Chłopak był bardziej wyważony. Czym jednak jest Schutzstaffel? Jakaś część Sternritterow, albo specjalna dywizja jak grupa więziennictwa w Gotei, albo elita wśród elit. Musiała być ostrożniejsza.
W tym czasie jej gniew trochę opadł. Wróciły do niej pewne emocje i wspomnienia z czasów, gdy jeszcze miała nadzieję na zażegnanie konfliktu zanim się rozpoczął. Na jakieś pokojowe rozwiązanie. Wspomnienia, że przecież Ci tutaj Quincy są tak samo wini temu co się stało kiedyś, jak shinigami. Chociaż... tu mogła zrozumieć ich gniew przez czystkę, której nie rozumieli przez ich dumę i upór. Ale miała okazję.
-Cały czas rozmawiamy o tym samym.-Odpowiedziała, ale ze znacznie mniejszym iskrzeniem jej głosu -Może część bogów uważa was za maluczkich i niewartych uwagi. Ja widziałam jak wielką mocą możecie władać, i jak ogromny wpływ możecie mieć na światy. W tym i nasz.-Sięgnęła po napar. Upiła z niego, a z jej gardła wydał się pewien syk. Odstawiła, mówiąc już prawie normalnie. Twardo, ale już bez boskich przymiotów.
-Dlatego nie sposób ignorować tej wojny, gdy wszyscy musimy się przygotować na najgorsze. Osłabianie naszych sił jest niedopuszczalne, zwłaszcza w sposób który neguje ich powrót do cyklu dusz... I może mieć inne konsekwencje, dobrze wam znane. Oczywiście Król Dusz by się z tym nie zgodził i wolałby by te sprawy zostawić między śmiertelnymi... ale gdyby był nieomylny wszystko wyglądałoby inaczej.-W jej oczach na moment rozbłysła iskra, a sama przez moment wydawała się jakby miała znowu się rozgniewać, ale o dziwo wszystko ustało, a w jej oczach skrywała się już tylko czerwień.
-Wróćmy jednak do innych, równie ważnych jak nie ważniejszych spraw. Przyznaję, nie wiem czym są te zwoje. Ale... być może znam kogoś, kto będzie w stanie je rozszyfrować. Za pewną cenę którą sama ustali, i nie mówię tutaj o ryo bądź innych walutach. Będzie też mógł potwierdzić moje słowa. Ktoś, kto pamięta czasy walki ze Zgubą, i nie jest ani bogiem ani shinigami. Lecz miałabym pewne warunki... Mimo dobrej woli jest między nami nieufność.
Nachyliła się trochę.
-Zguba jest problemem który dotyczy nas wszystkich, i musimy współpracować by mieć szansę się obronić. Jeśli potwierdzi cię to zagrożenie oraz to, że mamy co najwyżej kilka dekad na przygotowania, chce zawieszenia broni na ten czas między wami a shinigami. Z okresem wydłużenia po tym wszystkim... Jeśli nam się uda.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Pięć Jezior  - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Pięć Jezior  - Page 11 Pbucket9000/9000Pięć Jezior  - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Pięć Jezior  - Page 11 Pbucket9000/9000Pięć Jezior  - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Pięć Jezior  - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Pięć Jezior    Pięć Jezior  - Page 11 Empty2024-04-18, 14:41

- Pomyłki człowieka potrafią zaboleć, a co dopiero błędy popełnione przez boga. - Quincy skrzywiła się nieznacznie. - Jak sądzę przez to między innymi mamy tą wojnę. To jednak ciekawe, że nie wszystkie kami zgadzają się z porządkiem Króla Dusz.
Chikaze zdobyła zainteresowanie chłopca, który przyglądał jej się z jeszcze większą intensywnością. Chociaż twarz nie nosiła śladu emocji to w oczach pojawił się błysk. Zwrócił się do siostry.
- Chętnie bym się spotkał z tym co nie jest ani bogiem ani shinigami.
- Co? Nie ma mowy - rzekła stanowczo. - I powiedziałabym to samo nawet gdyby nie postawiono tak zaporowych warunków. - Uniosła buńczucznie głowę. - Mamy przewagę. Wygramy tą wojnę, ale czy to samo będziemy mogli powiedzieć za te kilkadziesiąt lat? Shinigami niewątpliwie dobrze wykorzystaliby ten czas. - Westchnęła spuszczając z tonu. Kąciki jej ust powędrowały do dołu. - Ta rozmowa jest trudniejsza niż sądziłam. Oczekujesz, że wstrzymamy nasze konie, a jak już to wielkie enigmatyczne zagrożenie zostanie zażegnane to będziemy mogli radośnie powrócić do zażynania siebie nawzajem. Oczywiście o ile wcześniej wszyscy nie zostaniemy pochłonięci przez strasznego przedwiecznego. Brzmi optymistycznie. - Kiwnęła głową. - Przekażę twoje słowa radzie, ale wątpię byś otrzymała zadawalającą odpowiedź. Dwieście lat się na to szykowali i teraz przerwać wojnę to jakby wyrwać chleb z ręki głodującemu.
- Wybacz czcigodna, ale mam coś istotnego do przekazania. - Zza zamkniętego okna dobiegł ją głos Reisen. - Wysoko nad Murakiri zaobserwowałam jeszcze jednego quincy. Do ramienia ma przytwierdzone coś masywnego, jakby broń jak ze świata żywych. Zdaje się, że nazywają to armatą.
Słowa były przeznaczone dla Chikaze, quincy nic nie usłyszeli.
Powrót do góry Go down
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Pięć Jezior  - Page 11 Pbucket496/510Pięć Jezior  - Page 11 Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Pięć Jezior  - Page 11 Pbucket6424/6942Pięć Jezior  - Page 11 Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Pięć Jezior  - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Pięć Jezior    Pięć Jezior  - Page 11 Empty2024-04-20, 00:05

-Wiele rzeczy złożyło się na obecny stan. Błędy każdej ze stron sprawiły, że toczymy między sobą wojnę w najgorszym do tego czasie. Nikt nie jest tu nieskazitelny... Lecz nie zgodzę się z jednym. Śmiertelni mają równy potencjał bogom jeśli chodzi o skalę czynienia dobra lub zła.-Ograniczyła się tylko do tego. Słuchała co mieli jej do przekazania, i wzrosła w niej irytacja. Bronili się przed obecnym stanem rzeczy jak tylko mogli. Byli krótkowzroczni. Przyświecał im jeden cel, po którego osiągnięciu może być za późno.
Prawie coś pękło gdy dotarły do niej wieści. Była na celowniku. Albo co gorsza jej wierni. I nie było gwarancji, że nie było ich więcej. Potwarz. Ale też musiała uważać.
Nad jakimi budynkami się znajduje? Czy szykował się do strzału? Natychmiast mnie informuj, jeśli będzie.
-Dwieście lat po to, by czuwać nad światem przez mniej niż połowę tego czasu. Smuci mnie ta perspektywa.-Położyła dłoń na stole, wręcz oparła się na niej-Przewaga lub nie, widziałam ile was to kosztowało. Tyle dusz z talentem i potencjałem który został, i zostanie zaprzepaszczony. Część po wsze czasy. A to dopiero początek konfliktu. Nie proponowałabym tego gdybym nie wierzyła, że razem macie szanse powstrzymać tą bestię. Po tym wszystkim... obawiam się jednak, że będziecie zbyt słabi. Wy, shinigami... ktokolwiek zwycięży. Wasz chleb wypełniony jest trucizną zemsty... Nasyci, owszem. Ale jakim kosztem?-Wyprostowała się.
-Jestem gotowa spełnić moją część umowy w dowolnym czasie. Jeśli stwierdzicie, że to co wam pokażę jest nieprzekonujące to przyjmę to. Proponuję za ten czas ustalenie pewnej podstawy. Punkt wyjścia. I wy, i ja chcemy jak najlepiej dla zwykłych, śmiertelnych dusz. Dlatego zobowiązuję się zrobić wszystko by nie tylko niesprowokowana nie atakować quincy niebędący częścią Wandenreich... czyli cywili w Warhwelt i quincy przebywających w świecie żywych, ale również chronić ich losu by nie stali się ofiarami zbrodni wojennych. Jest to jedna z rzeczy która szczególnie obrzydza mnie z historii shinigami i nie zamierzam jej tolerować... I będę reagowała jeśli się o czymkolwiek takim dowiem. Wysłucham was też jeśli stwierdzicie, że powinnam w tej kwestii o czymś wiedzieć i zareagować.-Uniosła wzrok, patrząc się wyjątkowo zawzięcie i agresywnie w ich stronę. Mieli nie tylko widzieć, ale też czuć jej stanowczość-...jeśli tylko zobowiążecie się do tego, że nie będziecie podejmować żadnych świadomych działań wojennych przeciwko moim wiernym. A dokładniej zwykłym duszom, w szczególności tutaj, w pięciu jeziorach. Każde z nas ma stronę która w nas wierzy. Wierzy, że mamy moc i siłę by uczynić ich życie lepszymi, i walczymy po to by spełnić ich sny których sami nie są w stanie. Dusze tak samo czujące jak my. Jeśli nie dojdziemy do porozumienia w innych kwestiach... to przynajmniej nie przysparzajmy im więcej cierpienia.
Zniżyła głos, przechodząc w bardziej inspirujące tony. Wiedziała jakie to miały być przez czas który spędziła w November eleven. Miało to ich poruszyć. Przekonać choćby do tej najbardziej podstawowej kwestii ze wszystkich. Że robią to w jednym konkretnym celu. By pomóc i chronić tych, którzy tego najbardziej potrzebują.
Ale była gotowa, by w razie potrzeby użyć Sensen i wyskoczyć w górę ponad dojo, by zablokować strzał z armaty przy użyciu pełnej swojej siły. Ze wzmocnieniem.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Pięć Jezior  - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Pięć Jezior  - Page 11 Pbucket9000/9000Pięć Jezior  - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Pięć Jezior  - Page 11 Pbucket9000/9000Pięć Jezior  - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Pięć Jezior  - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Pięć Jezior    Pięć Jezior  - Page 11 Empty2024-04-22, 19:37

- Znajduje się... mniej więcej na wysokości schodów prowadzących na wzgórze świątynne. - Otrzymała informację zwrotną od Reisen. - Nie celuje w nic konkretnego. Jest bardziej zajęty polerowaniem swojej armaty. Nie widziałam nikogo innego, chociaż niewykluczone, że rozmieścili swoich żołnierzy przy innych wioskach. Shinokami węszy, ale póki co nikogo nie znalażł.
Kurogane Aoi była wyprostowana niczym stalowy słup. Kaen natomiast błądził wzrokiem po blacie stołu podskubując sandacza. Tylko w jednym momencie usta kobiety zadrżały, gdy Chikaze mówiła o swoich zobowiązaniu.
- Mam przez to rozumieć, że gdyby shinigami poprosili cię o pomoc w walce z nami o powiedzmy... jeden z ich posterunków tu w Rukongai, albo w świecie żywych to tej pomocy byś im udzieliła.
Sięgnęła za płaszcz i wyciągnęła białą tekturową teczkę. Położyła ją na blacie i palcem wskazującym przesunęła w kierunku Chikaze.
- To miało ci obrzydzić twoich sojuszników. Ich wstydliwe sekrety, tajone zbrodnie i wątpliwie moralnie eksperymenty. Wszystko to co zdołaliśmy zebrać by nasze casus belli nabrało jeszcze więcej mocy. Sprawdzone informacje, nie mielibyśmy odwagi by kłamać bogu. - Kiwnęła głową. - Jakkolwiek byłoby to wyświechtane to wiedza rzeczywiście jest potęgą. Wiemy więc o pewnych niesnaskach jakie pojawiły się między bogami w Wysokiej równinie niebios. Wiemy o pewnych zawodach, w których przyjdzie ci uczestniczyć. Wiemy też, że my nie zaatakujemy ciebie pierwsi. Co prawda przyczyniłaś się do śmierci naszych dobrych towarzyszy i przyjaciół, ale to spotkanie miało zmazać nasze wcześniejsze konflikty. Mamy czystą kartę, a czy zamalujesz ją krwią to już zależy tylko od ciebie, czcigodna.
Powrót do góry Go down
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Pięć Jezior  - Page 11 Pbucket496/510Pięć Jezior  - Page 11 Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Pięć Jezior  - Page 11 Pbucket6424/6942Pięć Jezior  - Page 11 Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Pięć Jezior  - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Pięć Jezior    Pięć Jezior  - Page 11 Empty2024-04-23, 21:10

Rozumiem. Informuj mnie na bieżąco.
Skubani przygotowali się, ale nie wszystko chyba poszło zupełnie z planem. Chyba, że poustawiali się tak by nie była w stanie wszędzie zareagować jednocześnie. Mieliby ją w takiej sytuacji w szachu. Ale tą kartę musiała póki co trzymać blisko. Może będzie potrzeba by ją odsłonić, a może lepiej będzie się z tym nie wychylać.
Jej usta zadrżały. Poruszyło ja to czy rozbawiło? Przyjrzała się jej reakcji trochę dokładniej. Jeszcze nie atakowała w żaden sposób.
-Macie przez to rozumieć, że jeśli cokolwiek zagrozi moim wiernym z jakiejkolwiek strony to będę reagowała. Chce możliwie oszczędzić tej wojny zwykłym duszom, niezależnie od tego do czego ostatecznie dojdziemy. Każdy chyba się zgadza, że tak powinno być. Dlatego chcę ustanowić tą podstawę. Punkt wyjścia, bez którego nie ruszymy dalej.-Wytłumaczyła spokojniej, acz niepokoiło ją to w jaki sposób to powiedziała. Jakby zaczęła szukać pretekstu.
Przyjrzała się samej teczce. Przesunęła ją w dość nonszalancki sposób. Czuła swoją przewagę. I po chwili dowiedziała się dlaczego. Przez moment się spięła trochę bardziej. Wypuściła głośniej powietrze, pewien cień zaszedł jej oczy. Gdyby jej mózg był chmurą to właśnie toczyła by się w niej intensywna burza.
Skąd? Psia krew, wiedziała skąd. Podsłuchali jej rozmowę z Kyoraku. Nie wiedziała jak, wypatrywała intensywnie czy coś lub ktoś jest w pobliżu i ich podsłuchuje, ale takie są fakty. Wiedzą o tym i zdają sobie sprawę, że jest w nienajlepszej pozycji. Ale to też znaczy, że wiedzą o przyczynie przez której to się stało. Całe szczęście nie mówiła szczegółów.
...była w absolutnej dupie. Wiedzieli za dużo. Weszli sobie ot tak do centrum jej kultu. Nie miała jak obronić swoich wiernych. Nie miała karty przetargowej. Czy już przegrała?
-Niejedna osoba ze mną związana znalazła swój koniec z waszej ręki. Ostateczny koniec. Skoro mówicie jednak, że to jest kłamstwo shinigami, to dlaczego? I co się dzieje, gdy dusze rozpadają się w eter po ugodzeniu waszym płomieniem?-Zapytała, trochę oddając im pola. Mówiła wolniej, ale nie w gniewie. Wyciągnęła przy tym niespiesznie, acz w napięciu rękę po teczkę. Zamierzała zapoznać się z zawartością gdy skończą mówić.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Pięć Jezior  - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Pięć Jezior  - Page 11 Pbucket9000/9000Pięć Jezior  - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Pięć Jezior  - Page 11 Pbucket9000/9000Pięć Jezior  - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Pięć Jezior  - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Pięć Jezior    Pięć Jezior  - Page 11 EmptyWczoraj o 16:03

Aoi skinęła głową uśmiechając się kurtuazyjnie.
- Jeśli tak to wygląda, to w porządku.
Na zewnątrz czuła obecność coraz większej ilości dusz. Informacja o przybyciu quincy musiała wydostać się na wolność i teraz słyszała głosy shinigami próbujących rozproszyć tłum gapiów.
- Tutejsi shinigami są zdyscyplinowani - zauważyła quincy. - Nie próbowali żadnych niemądrych ruchów. - Podniosła czarkę w obie dłonie i upiła wywaru, który zdążył już ostygnąć w czym niewątpliwie pomógł ruch powietrza stale towarzyszący Chikaze. Skrzywiła się, nie z powodu smaku, lecz zadanego pytania. - Wystarczy prosta logika. Shinigami twierdzą, że w Soul society i świecie żywych musi przebywać podobna liczba dusz na zasadzie podobnej do szal wagi. Na jednej znajdzie się za duży ciężar w porównaniu do drugiej i chrup! Cały świat się zapada. Wszystko pięknie, tylko z jednej strony mamy prawie osiem miliardów dusz, a tutaj? Byłby problem żeby zgromadzić jedną dwudziestą tego. - Siorbnęła jeszcze jeden łyk zanim pokręciła głową z dezaprobatą. - Za balans odpowiada tylko jedna istota, a tej nie mamy zamiaru ruszać. Co do drugiego zagadnienia - odłożyła czarkę wzdychając - to tutaj akurat zgadzamy się ze shinigami. Nasza moc niszczy duszę permanentnie, dlatego nasze credo zakazuje kierowania łuku w kierunku zwykłych dusz. Co innego puści. Reinkarnacja reinkarnacją, ale wyznajemy pogląd, że wystarczy jeden żywot by zgnilizna pustego przeżarła się do każdego kolejnego wcielenia. Mamy nawet takie powiedzenie w stosunku do morderców, gwałcicieli, brutali i tym podobnych, że w poprzednim życiu na pewno byli pustym.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Pięć Jezior  - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Pięć Jezior    Pięć Jezior  - Page 11 Empty

Powrót do góry Go down
 
Pięć Jezior
Powrót do góry 
Strona 11 z 11Idź do strony : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Świat :: Soul Society :: Rukongai :: Tereny Mieszkalne-
Skocz do:  
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje