Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Zerø

Go down 
5 posters
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Ajax


Zerø Mg10
Ajax



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zerø Pbucket0/0Zerø Empty_bar_bleue  (0/0)
Punkty Reiatsu:
Zerø Pbucket0/0Zerø Empty_bar_bleue  (0/0)

Zerø Empty
PisanieTemat: Zerø   Zerø EmptyPon 2 Kwi 2018 - 13:13

Witam. Chciałbym zgłosić swoją osobę, jako kandydata na Mistrza Gry.

O sobie: Na PBF-ach siedzę od ósmego roku życia, czyli wyszłoby, że dziesięć lat. Miałem jednak trzyletnią przerwę, która zakończyła się rejestracją iowoi. Jeśli chodzi o moje doświadczenie jako MG to przez dwa i pół roku byłem Mistrzem Gry na PBF-ie Naruto. Kilkakrotnie próbowałem stworzyć własne forum, co kończyło się fiaskiem po kilku tygodniach (no cóż...). Obecnie, jako statystyczny życiowy przegryw mam mnóstwo czasu i głównie spędzam go, siedząc na iowoi, nie robiąc kompletnie nic. Obecnie czekam na ocenę KP. Czasami też staram się pisać książki, ale ostatnio brak mi weny...

Data rozpoczęcia: Mogę od zaraz :P

Informacje dodatkowe: brak.


*le Emerald Wallet: 13
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Zerø Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zerø Pbucket9000/9000Zerø Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Zerø Pbucket9000/9000Zerø Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Zerø Empty
PisanieTemat: Re: Zerø   Zerø EmptyWto 3 Kwi 2018 - 15:59

Fajnie, że się zgłaszasz, ale trochę z tym poczekamy, ok? Najpierw zobaczymy jak mg odniosą się do Twojej KP i jeśli przejdziesz to pograj sobie przez chwilę żeby okrzepnąć na iowoi i wtedy wrócimy do tematu mistrzowania.
Powrót do góry Go down
CZaras


Zerø Mg10
CZaras


Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zerø Pbucket1044/1044Zerø Empty_bar_bleue  (1044/1044)
Punkty Reiatsu:
Zerø Pbucket12181/12865Zerø Empty_bar_bleue  (12181/12865)

Zerø Empty
PisanieTemat: Re: Zerø   Zerø EmptySob 23 Cze 2018 - 12:59

Wieść doszła mnie, że Zero został dopuszczony do egzaminu na MG, a ja żem przez jaśnie adminów dostał zgodę na prowadzenie egzaminu, zatem zacznijmy zabawę.

Generalnie będzie to wyglądało w sposób następujący. Najpierw sprawdzę Twoje poszczególne umiejętności, jako MG, a na koniec dam Ci postać, której poprowadzisz krótki wątek fabularny. Żeby nie przedłużać zaczynajmy. Twoim pierwszym zadaniem będą NPC. Kolorowi, acz nie przerysowane postacie to ważny element świata przedstawionego, który wpływa na to czy rozrywka jest miodna czy też wieje nudą. Ważne, aby MG potrafił po pierwsze wymyślić takiego, a po drugie opisać go sobie w odpowiedni sposób tak, by nigdy nie zapomniał ważnych rzeczy związanych z daną postacią. Zatem Twoim zdaniem jest wymyślenie oraz opisanie trzech NPC, dla Ciebie los wytypował Kami, człowieka i Arrancara. Powodzenia.
Powrót do góry Go down
Online
Ajax


Zerø Mg10
Ajax



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zerø Pbucket0/0Zerø Empty_bar_bleue  (0/0)
Punkty Reiatsu:
Zerø Pbucket0/0Zerø Empty_bar_bleue  (0/0)

Zerø Empty
PisanieTemat: Re: Zerø   Zerø EmptySob 23 Cze 2018 - 19:49

#Kami:

#Człowiek:

#Arrancar:


*le Emerald Wallet: 13
Powrót do góry Go down
CZaras


Zerø Mg10
CZaras


Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zerø Pbucket1044/1044Zerø Empty_bar_bleue  (1044/1044)
Punkty Reiatsu:
Zerø Pbucket12181/12865Zerø Empty_bar_bleue  (12181/12865)

Zerø Empty
PisanieTemat: Re: Zerø   Zerø EmptySob 23 Cze 2018 - 22:50

Kami:

Główny mój przytyk jest o niekonsekwencje. Piszesz najpierw w charakterze: "Mimo takich warunków, ma wielu oddanych wyznawców, gdyż oferuje im pomoc w postaci pomysłów na różne oszustwa, intrygi." Natomiast potem "Tracąc tylu wyznawców moc Gensō zauważalnie spadła, a on został przy życiu tylko dzięki swemu jedynemu, wiernemu aż po grób wyznawcy." Tu powstaje pytanie czy ma tych wyznawców jak w charakterze czy też ich stracił jak w historii? Generalnie lepiej unikać takich wątpliwości. Poza tym jest całkiem w porządku.

Człowiek:

Tu ponownie niekonsekwencja. W wyglądzie: "Rin jest piękną kobietą, nieco ponad średniego wzrostu." natomiast w umiejętnościach brak wzmianki o umce tyczącej się urody. To detal, poza tym jest w porządku.

Arrancar:

Brak wady o tym maniakalnym podejściu do karania siebie i innych. Do tego Hollow musiałby być skończonym kretynem, żeby niemalże umrzeć bez zjadania dusz, a to mi do tej postaci nie pasuje. W końcu Puści mają instynkt, czują niemiłosierny głód, więc dążą do zaspokojenia go, a nie tak sobie żyją rozmyślając czemu są głodni. To bez sensu moim zdaniem. Warto też wspomnieć skoro Arrancar jest takim wolnym strzelcem to czemu taki jest? Czy przemieniło go Las Noches i zdezerterował czy też może ktoś inny znalazł sposób na wytworzenie Arrancara. Krótko mówiąc są luki.


Dobra, przechodzimy do kolejnego zadania. Jak już jesteśmy przy umiejętnościach to druga ważna rzecz, a mianowicie zdolności. Część graczy chce, aby MG za nich wymyślili im moce, a jeszcze inni sami to robią, a Mistrzowie muszą ocenić czy te skille nie są aby zbyt mocne. W efekcie musimy mieć jako takie obeznanie. Zatem wymyśl i opisz mi wszystko co związane z: 1) Shi kai Shinigami, 2) Lalką Bounto, 3) Modernizacją łuku Quincy.
Powrót do góry Go down
Online
Ajax


Zerø Mg10
Ajax



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zerø Pbucket0/0Zerø Empty_bar_bleue  (0/0)
Punkty Reiatsu:
Zerø Pbucket0/0Zerø Empty_bar_bleue  (0/0)

Zerø Empty
PisanieTemat: Re: Zerø   Zerø EmptyWto 26 Cze 2018 - 11:18

Shikai:

Lalka Bounto:


Modernizacja Łuku Quincy:


*le Emerald Wallet: 13
Powrót do góry Go down
CZaras


Zerø Mg10
CZaras


Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zerø Pbucket1044/1044Zerø Empty_bar_bleue  (1044/1044)
Punkty Reiatsu:
Zerø Pbucket12181/12865Zerø Empty_bar_bleue  (12181/12865)

Zerø Empty
PisanieTemat: Re: Zerø   Zerø EmptyCzw 28 Cze 2018 - 21:18

Shi Kai
Zdolność ciekawa, opis przyzwoita, mechanika git. Dobrze byłoby określić jakie staty i w jakim procencie je podwyższa. No i warto dopisać czy można niezliczonych ludzi tak naznaczać czy jest określona ilość nasionek. Poza tym brak paru istotnych rzeczy:
- Wygląd Zana przed uwolnieniem,
- Świat Zana,
- Charakter Zana,
- Wygląd postaci Zana.

Lalka:
W sumie ok, tylko brak opisu przedmiotu w jakim siedzi lalka, a że nie ma komendy to zakładam, że to typowe "seige dich" czy jak to tam było.

Łuk:
"Wystrzeliwane jednak przez niego pociski przebijają się przez zasłony, bariery, a nawet Hierro na wylot" - Od takich stwierdzeń bym stronił. W końcu gracz strzeli dając 10 pr w strzałę w barierę wykonaną przy użyciu 200 pr i będzie wedle opisu miał prawo oczekiwać, że strzała się spokojnie przebije, a to przecież nie za bardzo możliwe. Poza tym 4 strzały na sekundę to nie tak mało. No, ale poza tym generalnie spoko.


Kolejne zadanie dla Ciebie jest rodem z książek Sienkiewicza. Mianowicie masz mi dać ładny opis świata przedstawionego w lokacji... Seireitei. Wyobraź sobie, że Twój gracz przemieszcza się urokliwymi, kamiennymi drogami dworu czystych dusz, a Ty przedstawiasz mu to co widzi jego postać w około.
Powrót do góry Go down
Online
Ajax


Zerø Mg10
Ajax



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zerø Pbucket0/0Zerø Empty_bar_bleue  (0/0)
Punkty Reiatsu:
Zerø Pbucket0/0Zerø Empty_bar_bleue  (0/0)

Zerø Empty
PisanieTemat: Re: Zerø   Zerø EmptyPon 2 Lip 2018 - 12:07

Seireitei:

Więcej nie dam rady wykrzesać T-T


*le Emerald Wallet: 13
Powrót do góry Go down
CZaras


Zerø Mg10
CZaras


Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zerø Pbucket1044/1044Zerø Empty_bar_bleue  (1044/1044)
Punkty Reiatsu:
Zerø Pbucket12181/12865Zerø Empty_bar_bleue  (12181/12865)

Zerø Empty
PisanieTemat: Re: Zerø   Zerø EmptyPon 2 Lip 2018 - 15:04

Co prawda szału ni ma, staniki nie latają, ale na pewno jest poprawnie, a i wystarczająco. Gracz na pewno wiedziałby co się w okół niego dzieje.

Kolejnym zadaniem jest sprawdzenie karty postaci, którą podrzucę w spoilerze. Tutaj prośba z mojej strony, bo zdaje sobie sprawę, że bez większego problemu znajdziesz te kartę jak będziesz chciał, ale nie rób tego. Chcę sprawdzić jak Ty oceniasz różne czynniki w kartach, a gdy podasz taką samą ocenę jak inni MG, którzy owego czasu kartę poddawali ocenie to niczego się nie dowiem.

Spoiler:
Powrót do góry Go down
Online
Ajax


Zerø Mg10
Ajax



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zerø Pbucket0/0Zerø Empty_bar_bleue  (0/0)
Punkty Reiatsu:
Zerø Pbucket0/0Zerø Empty_bar_bleue  (0/0)

Zerø Empty
PisanieTemat: Re: Zerø   Zerø EmptyPon 2 Lip 2018 - 15:48

Dobrze, no to zaczynajmy:

~Wygląd
Z miejsca mogę już tu tę KP ukatrupić. Jakim cudem mam z jednego zdania dowiedzieć się jak twój Hollow wygląda. Może gdyby było wielokrotnie złożone... ale tu mam tylko informację o lokacji jego dziury. Skoro masz problem z linkiem, to opisz go słowami. MG nie jest jasnowidzem i nie wie czy to jaszczurolud (wnioskując po ogonie) czy wilk, czy smok, czy inne mityczne szkaradztwo, bądź abominacja świata zwierząt.
~Charakter
Mnóstwo błędów interpunkcyjnych i powtórzeń. Jeśli używasz jakiegoś spójnika, przed którym nie ma normalnie przecinka, któryś raz z kolei w tym samym zdaniu to musisz już potem dawać przecinki. Powtórzenia też są niemiłe dla oczu, nie wspominając o literówkach. Proponuję poprosić o sprawdzenie tekstu przez jakąś stronę typu ortograf.pl, bo to często ratuje tyłek. Poza tym w porządku.
~Ekwipunek
Tutaj tylko takie pytanie - co tam robi znak zapytania? Nie jesteś pewny pustki w plecaku?
~Historia
Już w pierwszym zdaniu klapa:
Toshikatsu napisał:
Karakura, z pozory spokojne, niewielkie miasto, którego nawet liczba nie odznacza się jakąś szczególną wielkością, patrząc chociażby na standardy, jakie panują w Japonii.
Nawet liczba czego, jeśli wolno spytać? Mieszkańców? Powierzchni? Może barów w centrum miasta? Przyznam się również do nie przeczytania historii w całości... Po prostu nie mogłem. Opisałeś bardzo lakonicznie historię całego życia Toshikatsu. Skoro zginął w wieku osiemnastu lat to wnioskuję, że Hollowem jest już od dwóch. Będąc w temacie śmierci - jak daleko był od domu? Wątpię, żeby do niego dobiegł z łańcuchem losu w jednym kawałku. Przecież nie miał on nieskończonej długości (o ile dobrze pamiętam). Krótko ujmując:
~Historia za krótka jak na 20 lat życia.
~Błędy interpunkcyjne na powtórzeniach
~No i nieszczęsne nieścisłości
~Pieniądze
Od kiedy Hollowy mają jakiekolwiek? Przeczytaj jeszcze raz stronę dotyczącą tej profesji.
~Mechanika
Zacznijmy od takiego pytania - ile ty masz tych punktów atrybutów? To oczywiście pytanie retoryczne z mojej strony - masz ich 18, bo 10 podstawowych, 4 za wiek i 4 od profesji do rozdzielenia tylko w statystyki fizyczne. Faktycznie rozdałeś czternaście, ale nie wzmocniłeś ani jednej statystyki fizycznej, czego nie mogłeś zrobić. Statystyki fizyczne to kolejno Siła, Szybkość, Zręczność i Wytrzymałość - w twoim wypadku żadna z nich nie otrzymała startowych bonusów. Ah! Zapomniałbym - czemu odjąłeś cztery punkty od Inteligencji, skoro miałeś to zrobić wobec Psychiki?
Dalej ogólne: jestem słaby z matmy, bo ledwo dwa wyciągam, ale nie przypominam sobie, żeby 5 do kwadratu dawało 50. Jestem pewny, że przeczytałeś stronę ze wzorami, bo reszta obliczona jest prawidłowo.
Techniki - czemu tu jest pusto? Hollow ma do dyspozycji dwie unikalne umiejętności, co jest zresztą napisane na stronie profesji. Jeśli chcesz, żeby MG ci je wymyślił, to w takim razie cofam moje słowa, ale mógłbyś o tym napisać w tej rubryce.
Umiejętności i Wady - na wszystkie umiejętności masz miejsce i staty - fakt, ale co do wady niepopularnego mam pytanie - kto cię nie lubi? Jakiś Hollow, Wataha Hollowów, Fullbringerzy czy rodzice? Zresztą nienawiść ze strony znajomych za życia raczej nie przejdzie na Hollowa, bo ci ludzie najprawdopodobniej o nim nawet nie wiedzą. Tutaj musisz się jasno określić.

Krótko mówiąc KP jest karygodna. Jedyne, do czego nie mogę się poważnie przyczepić to Ekwipunek, a reszta zasługuje na gilotynę. Ocena jest jak najbardziej negatywna. Jak chcesz poprawiać to śmiało, ale sugeruję nad zmianami sporo pomyśleć. Nie łam się, że tak źle ci poszło. Nie wiem czy tak cię jakoś pocieszę, ale od dna można się już tylko odbić.


*le Emerald Wallet: 13
Powrót do góry Go down
Ekkusu


Zerø Mg10
Ekkusu


Mistrz Gry : Demiurg Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zerø Pbucket60/60Zerø Empty_bar_bleue  (60/60)
Punkty Reiatsu:
Zerø Pbucket5112/5112Zerø Empty_bar_bleue  (5112/5112)

Zerø Empty
PisanieTemat: Re: Zerø   Zerø EmptyCzw 5 Lip 2018 - 11:03

Test nadal się ciągnie w temacie zgłoszeniowym, ale to nie jest aż takie istotne. Nie wiem czy CZaras podzielił się swoją opinią na temat ostatniego etapu, ale jako iż miałem swój rozpocząć już wczoraj - z przyczyn niezależnych było to utrudnione - zrobię to teraz.

Zasady gry są takie - od momentu wysłania tego posta wszystko, co do mnie napiszesz bez dopisku "(Do MG:)" będę odbierał jako gracz. Przeprowadzimy testową sesję, gdzie będę patrzył na wiele elementów Twojego podejścia, umiejętności, regularności etc. w Twoim mistrzowaniu. Ile to będzie trwało? Tyle, na ile uznam za stosowne.

Całość poleci od początku-początku, a by było ciekawiej i wygodniej (Nie ukrywam, że dla mnie, ale może dla Ciebie również?) spłatam Ci na starcie pewnego psikusa.

Spoiler:

Przyjmujemy, że KP została zaakceptowana (Jak nie przez Ciebie, to innych MG) i ludek się zgłosił do Ciebie z grzecznym zapytaniem czy byś mu prowadził. I dosłownie w tym momencie zaczynamy nasz test - pokieruj go co ma zrobić, o ile ma cokolwiek robić, możesz pytać, gadać, mieć uwagi, oczekiwać uwag, generalnie typowe sprawy MG. Zalecam do takich rzeczy discorda albo pw na forum.

Good luck.
Powrót do góry Go down
Ekkusu


Zerø Mg10
Ekkusu


Mistrz Gry : Demiurg Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zerø Pbucket60/60Zerø Empty_bar_bleue  (60/60)
Punkty Reiatsu:
Zerø Pbucket5112/5112Zerø Empty_bar_bleue  (5112/5112)

Zerø Empty
PisanieTemat: Re: Zerø   Zerø EmptyCzw 5 Lip 2018 - 18:24

Mieszkanie Ryouji Oguriego

Jest to stosunkowo duże mieszkanie należące do adwokata Ryouji'ego Oguri, u którego mieszka Ishifone. Wbrew pozorom jest ono urządzone dość oszczędnie, gdyż mężczyzna zbierał na coś większego, ale mimo to jak na mieszkanie niegdyś studenckie można tutaj żyć dość komfortowo. Dwa niewielkie pokoje, każdy z łóżkiem (Aczkolwiek w jednym z nich który teoretycznie należy do Ryouji'ego jest większe, gdyż czasami dziewczyna do niego przychodzi). Luksusów w nich nie ma - jedna mała szafka na której była lampka, okno, szafa, i wspomniane wcześniej łoże składają się na wyposażenie obydwóch. Ciężko się w nich porusza, gdyż łózka to niedawny wymysł mężczyzny by w miarę wygodnie im się tutaj egzystowało... do czasu. W pokoju głównym w sumie jest niewiele - mały stolik oraz kuchnia z kuchenką gazową, piekarnikiem, zestawem noży kuchennych z deską i mikrofalówką. Obecność lodówki również stwierdzono.
Jest ascetycznie, ale to podobno ma się niedługo zmienić. Podobno.

(Od MG: The true Souls start here)
Powrót do góry Go down
Ajax


Zerø Mg10
Ajax



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zerø Pbucket0/0Zerø Empty_bar_bleue  (0/0)
Punkty Reiatsu:
Zerø Pbucket0/0Zerø Empty_bar_bleue  (0/0)

Zerø Empty
PisanieTemat: Re: Zerø   Zerø EmptyPią 6 Lip 2018 - 16:42

Chłodny poranek zastał Ishifone nie przygotowaną na swoje widzimisię - kompletnie nagą, leżącą na łóżku. Niemiłosiernie niska temperatura panowała w mieszkaniu jej chłopaka, mimo zamkniętych okien. Uroki zimy albo mieszkania, lecz czy ma to teraz jakiekolwiek znaczenie? Zarówno kalendarz, jak i ludzie na zewnątrz - wszyscy powiedzą dokładnie to samo. Mamy czwartego grudnia.

Samego chłopaka nie było przy niej. Przebywał właśnie w 'kuchni', co można było wnioskować po dobiegających stamtąd odgłosów - nóż kuchenny uderzał o drewnianą deskę do krojenia, w szybki i rytmicznie regularny sposób. Chyba szykował śniadanie, zanim wyjdzie do pracy, co prawdopodobnie miało nastąpić już niedługo - do pełnego, adwokackiego stroju brakowało już tylko marynarki.

Zbliżała się ósma trzydzieści. Za pół godziny kancelaria, w której pracował Ryouji rozpoczynała dzisiejszą działalność, więc sam Oguri miał dziesięć minut, by wyjść. Co do Ishifone, to pozostało jej tylko wstać (być może się ubrać), chyba że miała jakieś inne pomysły...


*le Emerald Wallet: 13
Powrót do góry Go down
Ekkusu


Zerø Mg10
Ekkusu


Mistrz Gry : Demiurg Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zerø Pbucket60/60Zerø Empty_bar_bleue  (60/60)
Punkty Reiatsu:
Zerø Pbucket5112/5112Zerø Empty_bar_bleue  (5112/5112)

Zerø Empty
PisanieTemat: Re: Zerø   Zerø EmptyPią 6 Lip 2018 - 19:59

Leżała. Stuk puk, stuk puch. Ciach ciach. Leżała.
Nie miała po co wstawać. Było zimno, ale to dobrze. Żyła jeszcze. To ważne by tak było, bo inaczej byłoby krucho jakby nie żyła. Co, jak coś ją wtedy złapie i gdzieś wciągnie, jakiś demon albo diabeł? Ponoć coś takiego robią, dusza ucieka do góry i chwytają w siatkę. Tak kiedyś słyszała, ale nie miała pojęcia gdzie.
Więc leżała. Po co ma się wysilać? Jak jeszcze wyjdzie to coś ją zauważy i wejdzie do głowy. Lepiej się zabezpieczać.
Powrót do góry Go down
Ajax


Zerø Mg10
Ajax



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zerø Pbucket0/0Zerø Empty_bar_bleue  (0/0)
Punkty Reiatsu:
Zerø Pbucket0/0Zerø Empty_bar_bleue  (0/0)

Zerø Empty
PisanieTemat: Re: Zerø   Zerø EmptySob 7 Lip 2018 - 15:27

Ishifone postanowiła pozostać w łóżku. To zrozumiałe - nikomu nie chce się rano wstawać. Skoro jest mi dobrze na leżąco i wciąż oddycham, to po co mam cokolwiek zmieniać? To jednak nie był dobry pomysł przy niskiej temperaturze... Mogło złapać się niemiły przypadek przeziębienia. Może jednak tak nie będzie? Nie trzeba przecież wiele szczęścia, żeby w mieszkaniu się nie przeziębić.

Mijały minuty, a Ishifone wciąż leżała. Tymczasem Ryouji kończył już swoje kuchenne rewolucje i zbierał się już do pracy. Do otwarcia kancelarii pozostały dwadzieścia trzy minuty, a klientela nie lubi spóźnialskich. Adwokat szybko zgarnął marynarkę i założył ją na siebie, zapinając wszystkie guziki.
-Ishifone. - powiedział, chwytając z klamkę drzwi. -Wychodzę do pracy. Zostawiam ci śniadanie na stoliku. - oznajmił krótko, bo troszkę było mu śpieszno, z czego nie był zadowolony, gdyż może liczył, że zostanie z dziewczyną troszkę dłużej. Ostatecznie rzucił jej tylko tęskne spojrzenie, a tuż przed wyjściem dodał:
-Będę koło czwartej. - po czym zamknął za sobą drzwi. W mieszkaniu została już tylko Ishifone i ciepła yakisoba, którą Ryouji dopiero co przygotował.
Powrót do góry Go down
Ekkusu


Zerø Mg10
Ekkusu


Mistrz Gry : Demiurg Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zerø Pbucket60/60Zerø Empty_bar_bleue  (60/60)
Punkty Reiatsu:
Zerø Pbucket5112/5112Zerø Empty_bar_bleue  (5112/5112)

Zerø Empty
PisanieTemat: Re: Zerø   Zerø EmptyNie 8 Lip 2018 - 19:29

-Aha-Ishifone mruknęła z opóźnieniem, nie podnosząc nawet głowy-To cześć
Ishifone nie ruszała się po wyjściu jeszcze przez półtorej godziny. Potem wstała, założyła koszulkę, i narzekała że Yakisoba jest zimna. Potem wrociła się położyć na twarzy.
Jako, że jedzenie było zimne to jej nie smakowało. Oczywiście obwiniała za to swojego chłopaka, który nie przygotował tego ciepłego. Było pewnie ciepłe, ale nie miało to znaczenia bo jak przyszła to JUŻ NIE BYŁO. I to na pewno sprawka tego nieudacznika.
...Duszno jej. Mógłby wychodząc uchylić gdzieś okno. Czy musiała wszystko robić sama?
Powrót do góry Go down
Ajax


Zerø Mg10
Ajax



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zerø Pbucket0/0Zerø Empty_bar_bleue  (0/0)
Punkty Reiatsu:
Zerø Pbucket0/0Zerø Empty_bar_bleue  (0/0)

Zerø Empty
PisanieTemat: Re: Zerø   Zerø EmptySro 11 Lip 2018 - 19:17

Jeśli Ishifone mogła kogoś obwiniać za zimną yakisobę, to siebie samą. Oczywiście nie było tam nikogo, kto mógłby ją o tym uświadomić. Jeśli nie znalazłaby sobie jakiegoś kreatywnego zajęcia, to czekałoby ją pięć i pół godziny nudy albo spania. Zawsze mogła wyjść i się przespacerować po zimowej Karakurze... Może coś przyjemnego (lub nie) by się przydarzyło.

Wszystkie okna w mieszkaniu były pozamykane, a wokół żadnego 'nieudacznika', który mógłby to zmienić. Ishifone pozostała sama sobie. Śniadanie miała już za sobą, a przed sobą multum możliwości jak spędzić czwartego grudnia. Spacer, poszukiwanie pracy (bo ile można żyć na cudzym) czy kolejna runda snu. A może jakiś inny pomysł?

Kilka minut po tym jak się położyła, zabrzmiał dzwonek do drzwi. Niezapowiedziany gość, akwizytor lub po prostu sąsiad? Pozostaje tylko otworzyć, by się dowiedzieć.
Powrót do góry Go down
Ekkusu


Zerø Mg10
Ekkusu


Mistrz Gry : Demiurg Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zerø Pbucket60/60Zerø Empty_bar_bleue  (60/60)
Punkty Reiatsu:
Zerø Pbucket5112/5112Zerø Empty_bar_bleue  (5112/5112)

Zerø Empty
PisanieTemat: Re: Zerø   Zerø EmptyCzw 12 Lip 2018 - 20:50

Cicho narratorze, bo jeszcze Ci się coś stanie i dopiero wtedy będziesz miał problem. Akurat ona potrafiła sprawić, że komuś się coś stanie. Zgubi klucze do mieszkania i jeszcze jakieś zbiry dostaną i odechce się gadania takich pierdół, jak się obudzi w pustym i rękami zawiązanymi przy klamce.
Ale ktoś pukał. Kto pukał o tej porze i po co to nie wiedziała, ale zirytowała się. Miała to generalnie gdzieś, bo to jej mieszkanie, ale jakieś ubrania założyła. Krótkie spodenki i koszulkę, tylko tyle i aż tyle. Powędrowała pod wizjer i zerknęła kto stał po drugiej stronie. Jak coś nogi ma sprawne - pamiętaj, wredny narratorze.
Powrót do góry Go down
Ajax


Zerø Mg10
Ajax



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zerø Pbucket0/0Zerø Empty_bar_bleue  (0/0)
Punkty Reiatsu:
Zerø Pbucket0/0Zerø Empty_bar_bleue  (0/0)

Zerø Empty
PisanieTemat: Re: Zerø   Zerø EmptyCzw 12 Lip 2018 - 21:49

Jak to wredni narratorzy mają w naturze, pragną by postaciom stało się coś złego. Adwokaci mieli przecież wielu wrogów, bo przez ich interwencje ludzie trafiają do więzień. Zbiry wpadają do jego mieszkania by się na nim zemścić... za kamratów lub siebie. Bardzo popularny scenariusz, szczególnie w filmach i książkach.

Spoglądając przez wizjer, mała Ishifone zauważyła dwóch wysokich mężczyzn. Jeden, blondyn, krótko ostrzyżony, ze sporą blizną pod lewym okiem. Raczej nie była to pamiątka po nieumiejętnym goleniu zarostu. Miał na sobie czarną kurtkę, z futrzastym kołnierzem, ciemno-brązowe jeansy i skórzane rękawice, koloru kurtki. Drugi stał tyłem do drzwi, więc niewiele można było o nim powiedzieć. Miał podobną kurtkę co jego kolega, lecz bez futra i praktycznie identyczne jeansy lecz ciemno-niebieskie oraz czarny kaszkiet. Uważnie rozglądał się po klatce schodowej.

Można powiedzieć, że scena niczym z filmu akcji. Ciężko po samym wyglądzie ocenić czyjeś intencje, ale faktycznie nie wyglądali przyjaźnie. Otworzyć czy nie - oto jest pytanie.
Powrót do góry Go down
Ekkusu


Zerø Mg10
Ekkusu


Mistrz Gry : Demiurg Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zerø Pbucket60/60Zerø Empty_bar_bleue  (60/60)
Punkty Reiatsu:
Zerø Pbucket5112/5112Zerø Empty_bar_bleue  (5112/5112)

Zerø Empty
PisanieTemat: Re: Zerø   Zerø EmptyNie 15 Lip 2018 - 0:14

Ishifone doczłapała się do wizjera, zerknęła przez niego. Skrzywiła się pod nosem patrząc się na twarz jednego z nich, zwracając również uwagę na nietypowy kolor włosów. Dureń przytargał kłopoty.
Nie otwierała. Wróciła do pokoju, ubrała się. Zakręciła wokół nadgarstka amulet prababki. Może się przyda, kto wie. Jak wyważą drzwi będzie miała pełne prawo się bronić. Bo sama im nie otworzy, nie było nawet takiej opcji by to zrobiła. Schowa się pod kołdrą i będzie czekać. Lepiej dla nich, by jej nie zauważyli.
Powrót do góry Go down
Ajax


Zerø Mg10
Ajax



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zerø Pbucket0/0Zerø Empty_bar_bleue  (0/0)
Punkty Reiatsu:
Zerø Pbucket0/0Zerø Empty_bar_bleue  (0/0)

Zerø Empty
PisanieTemat: Re: Zerø   Zerø EmptyNie 15 Lip 2018 - 12:25

Gdy Ishifone chowała się pod kołdrą, dzwonek zabrzmiał po raz drugi. Mężczyznom chyba bardzo zależało na spotkaniu z lokatorem tego mieszkania. Po chwili podjęli trzecią próbę zadzwonienia, dodatkowo pukając do drzwi.
-Przepraszam. - powiedział jeden. -Czy to mieszkanie Ryoujiego Oguriego? - zapytał, lecz drzwi przecież nie mogły odpowiedzieć. Na Ishifone również nie mogli liczyć. -Well, it looks like he's not here, sir. - gdy trzy próby rozmowy z lokatorem nie wyszły, mężczyzna zwrócił się do swojego towarzysza. -Let's try at his office.
-I'd like to do it privately. - odparł towarzysz. Wygląda na to, że nie znał japońskiego, więc musieli porozumiewać się po angielsku. -Let's try again later. - po chwili coś zostało wsuniętego pod drzwiami, a po klatce schodowej rozniósł się głuchy dźwięk całkiem dynamicznych kroków. Odeszli.

Kim mogli być ci ludzie i czego mogli chcieć od Ryoujiego? Można by spytać adwokata albo zajrzeć do koperty, którą przybysze wsunęli do mieszkania. Decyzja pozostawała w rękach Ishifone.
Powrót do góry Go down
Ekkusu


Zerø Mg10
Ekkusu


Mistrz Gry : Demiurg Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zerø Pbucket60/60Zerø Empty_bar_bleue  (60/60)
Punkty Reiatsu:
Zerø Pbucket5112/5112Zerø Empty_bar_bleue  (5112/5112)

Zerø Empty
PisanieTemat: Re: Zerø   Zerø EmptyWto 17 Lip 2018 - 15:28

A bo miała pojęcie? Może to jej mieszkanie. W sumie, czy jeżeli umrze to dostanie po nim jego majątek? Raczej nie, nie byli nawet zaręczeni, a co dopiero mówić o czymś z mocą prawną. To był problem. Ale czy na tyle wielki, by się podnieść z tyłkiem i przemierzyć dystans od łóżka do głównej izby do telefonu?
No być może. Zwlokła się, i zauważyła kopertę. Prywatna własność nigdy nie była jej jej mocna strona. Znaczy, nie wadziła jej, bo jej nie uznawała. Wzięła kopertę do swoich rąk i bez wahania ją otworzyła.
Poza tym, pieprzeni gaijini że swoim niezrozumiałym bełkotem niech wracają do swoich lepianek tam gdzie ich miejsce.
Powrót do góry Go down
Ajax


Zerø Mg10
Ajax



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zerø Pbucket0/0Zerø Empty_bar_bleue  (0/0)
Punkty Reiatsu:
Zerø Pbucket0/0Zerø Empty_bar_bleue  (0/0)

Zerø Empty
PisanieTemat: Re: Zerø   Zerø EmptyWto 17 Lip 2018 - 17:41

Po otwarciu liściku Ishifone zobaczyła tylko małą karteczkę:

"Drogi Panie Oguri.
Jeśli czyta Pan ten list to znaczy, że nie zastałem Pana w mieszkaniu.
Mój partner w interesach, Pan Edward Coleman z Londynu ma małe
kłopoty, które wymagają Pańskiej interwencji. Szczegóły musimy
omówić w cztery oczy, więc proszę o kontakt. Ufam, że ma Pan jeszcze
do mnie numer.

Z poważaniem pański dłużnik,
Muramasa Senju."

List tak naprawdę nie wiele mówił. Tak naprawdę była to próba zatrudnienia adwokata w mniej oficjalny sposób. Pan Senju musiał również znać Ryoujiego od dawna, a ten "nieudacznik" jakoś mu pomógł. Przynajmniej powód dla którego mówili po angielsku był już wyjaśniony. Wygląda na to, że Ryouji zna resztę szczegółów, ale wróci dopiero za jakieś pięć-sześć godzin. Można jeszcze spróbować do niego zadzwonić, ale czy odbierze? Adwokaci zazwyczaj nie mają wolnego w pracy, lecz kto zatrzyma Ishifone przed próbą? To potrafi tylko ona sama.
Powrót do góry Go down
Ekkusu


Zerø Mg10
Ekkusu


Mistrz Gry : Demiurg Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zerø Pbucket60/60Zerø Empty_bar_bleue  (60/60)
Punkty Reiatsu:
Zerø Pbucket5112/5112Zerø Empty_bar_bleue  (5112/5112)

Zerø Empty
PisanieTemat: Re: Zerø   Zerø EmptyCzw 19 Lip 2018 - 22:35

...nic co by ją dotyczyło. Nic co by miało również zachwiać jej pozycją. Wszystko w porządku, mogła się byczyć dalej.
Zostawiła list gdzieś na stole. Nawet nie próbowała ukrywać, że go przeczytała. Skoro jednak była ubrana to mogła się przejść, co też zamierzała zrobić. Wyjdzie i nie wie kiedy znowu wróci. Jak stwierdzi, że wróci, zapewne. Czemu nie.
Ubrała się w cieplejsze ubrania, kurtkę, buty, dłuższe spodnie, i wyszła. Gdzieś, w sumie gdzie ją tylko nogi poniosły. Jakby to była pilna sprawa to by się przeszli do biura. A skoro się przeszli do biura, to po co zostawili list? Śmierdziało to mocno, ale skoro już była daleko i od listu i od nich to nie miała czym się przejmować.
Powrót do góry Go down
Ajax


Zerø Mg10
Ajax



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zerø Pbucket0/0Zerø Empty_bar_bleue  (0/0)
Punkty Reiatsu:
Zerø Pbucket0/0Zerø Empty_bar_bleue  (0/0)

Zerø Empty
PisanieTemat: Re: Zerø   Zerø EmptyPią 20 Lip 2018 - 13:25

Zostawiając za sobą niezamknięte na klucz drzwi do mieszkania, Ishifone wyszła z klatki. Tam od razu chłodne powietrze uderzyło ją w twarz. Różnica temperatur między klatką schodową, a terenem poza nią była całkiem spora, szczególnie jak na Japonię. Wracając do mieszkania to trzeba mieć nadzieję, że jego lokatorka przypomni sobie o jego zamknięciu lub żaden obcy nie postanowi tam pomyszkować...

[Akcję przenosimy na ulice centrum Karakury]:
https://bleach.forumpolish.com/t420p390-ulica
Powrót do góry Go down
Ajax


Zerø Mg10
Ajax



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zerø Pbucket0/0Zerø Empty_bar_bleue  (0/0)
Punkty Reiatsu:
Zerø Pbucket0/0Zerø Empty_bar_bleue  (0/0)

Zerø Empty
PisanieTemat: Re: Zerø   Zerø EmptyPią 20 Lip 2018 - 13:35

Ulice

~Ishifone Kumagae 1

Jak to przed południem ulice nie były zbyt przepełnione ludźmi. Komu by się chciało chodzić chłodnym porankiem po mieście? Nieco cieplej jest przecież w autobusach, pociągach czy zwykłych osobówkach... Nie było też pusto. Niektórzy robili zakupy, inni zeskrobywali szron z przedniej szyby swojego samochodu, a jeszcze inni (tak jak Ishifone) wyszli tylko po to, by po prostu się przejść. Była już prawie jedenasta, lecz kilka sklepów wciąż było zamknięte... może remont, tymczasowy brak pracowników. Fakt faktem, że stały pozbawione życia, aczkolwiek zadbane. Skręcając w prawo od wyjścia z klatki można po kilku minutach trafić do parku, natomiast w lewo do tego właściwego centrum, pełnego pubów, restauracji i innych atrakcji jak karaoke. Mawiają, że życie to sztuka wyboru... jaki podejmie Ishifone?
Powrót do góry Go down
Ekkusu


Zerø Mg10
Ekkusu


Mistrz Gry : Demiurg Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zerø Pbucket60/60Zerø Empty_bar_bleue  (60/60)
Punkty Reiatsu:
Zerø Pbucket5112/5112Zerø Empty_bar_bleue  (5112/5112)

Zerø Empty
PisanieTemat: Re: Zerø   Zerø EmptySro 25 Lip 2018 - 18:21

A mogła iść prosto? Jak mogła iść prosto to poszła prosto. Niezbyt ją interesowało gdzie zajdzie, ważne by po prostu iść prosto. Było to zresztą całkiem proste w swoich założeniach, by nie powiedzieć prostackie. Gdyby jednak nie mogła iść prosto, to w sumie równie dobrze mogłaby wybrać jakąkolwiek inną drogę. Ence-pence - może skręci w lewo? Albo w prawo? A może jednak w lewo? Może najpierw pójdzie w lewo, wróci się, i pójdzie w prawo? Albo zrobi kółko?
Pójdzie w lewo, nawet ją to dość mocno irytowało. Chyba, że będzie mogła prosto, to pójdzie prosto. Jak w mordę strzelił, ale nie ją - miała sprawne nogi i umiała z nich korzystać, głównie do uciekania z kłopotów, gdzie jej prezencja z jakiś powodów nie trafiała do małych mózgów mas.
Powrót do góry Go down
Ajax


Zerø Mg10
Ajax



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zerø Pbucket0/0Zerø Empty_bar_bleue  (0/0)
Punkty Reiatsu:
Zerø Pbucket0/0Zerø Empty_bar_bleue  (0/0)

Zerø Empty
PisanieTemat: Re: Zerø   Zerø EmptyCzw 26 Lip 2018 - 19:23

Gdyby Ishifone poszła prosto, to przeskakując barierkę bezpieczeństwa weszłaby prosto pod koła jakiegoś samochodu. Myślę, że wolałaby tego uniknąć. Skręcając w lewo przeszła kilka minut trafiając do 'właściwego centrum'. Wokół było mnóstwo ośrodków publicznej rozrywki - bary, karaoke, restauracje i sklepy. Do wyboru, do koloru. Na wprost, pod sporym neonowym szyldem mieściła się również niemała knajpka z sushi "Sakamo-dono". Sam 'drogowskaz' nad drzwiami był ciekawie zaprojektowany - ogromna niebieska ryba z długimi białymi wąsami, kapeluszem typu sakkat, enigmatycznym uśmiechem, a w płetwie trzymała pałeczki z sushi. Tuż nad knajpą znajdował się gabinet dentystyczny doktora Sakamoto (czyżby nazwa knajpy i nazwisko doktorka to przypadek?), który uchodzi za jednego z lepszych w Karakurze. Na lewo była kawiarnia typu maid-café, czyli kelnerki w stroju pokojówek, pod nazwą "Debauchery Tea". Na prawo był wysoki, szklany budynek - centrum handlowe. Wyliczenie wszystkich tamtejszych sklepów jest za trudne, więc trzeba by się przejść i zobaczyć na własne oczy. Można też te wszystkie budynki wyminąć, albo się cofnąć i iść do parku. Można wszystko, czyż nie?
Powrót do góry Go down
Ekkusu


Zerø Mg10
Ekkusu


Mistrz Gry : Demiurg Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zerø Pbucket60/60Zerø Empty_bar_bleue  (60/60)
Punkty Reiatsu:
Zerø Pbucket5112/5112Zerø Empty_bar_bleue  (5112/5112)

Zerø Empty
PisanieTemat: Re: Zerø   Zerø EmptyCzw 9 Sie 2018 - 22:19

Żadna z tych rzeczy czy miejsc nie interesowało kobiety. Szła przed siebie raz jak burza, a raz tak leniwie, że właściwie mogła na kogoś wpaść ot tak, i nawet nie zwrócić na to specjalnej uwagi. Co też się działo w jej głowie - nie wiadomo, to zapewne wiedziała tylko ona. Sklepy, restauracje - to wszystko jakoś ją mijało podczas gdy szła przed siebie w pogoni za nie wiadomo czym. Można wszystko - więc szła dalej przed siebie. Może jedynie zwracając uwagę na światła czy samochodu - miała minimum instynktu samozachowawczego.
Powrót do góry Go down
Ajax


Zerø Mg10
Ajax



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zerø Pbucket0/0Zerø Empty_bar_bleue  (0/0)
Punkty Reiatsu:
Zerø Pbucket0/0Zerø Empty_bar_bleue  (0/0)

Zerø Empty
PisanieTemat: Re: Zerø   Zerø EmptyWto 14 Sie 2018 - 11:52

Tuż za 'właściwym centrum' znajdowała się część, która była wypełniona mieszkaniami. Wysokie budynki pełne mieszkań, otoczone pomniejszymi 'hotelami'. W zasadzie nie było co tu wymieniać. Na wykładach w ASP najpewniej skończyłoby się na wyrażeniu 'Budynki mieszkalne w tle'. Ludzi natomiast było tu więcej, niż w świeżo opuszczonym przez Ishifone fragmencie. Ba! Było tłumnie. Szczególne zbiegowisko było przy jednym bloku, około sto metrów od niskiej blondynki. Grupka gapiów coś obserwowało, lecz przez to jak zwarcie stali, nie można było zobaczyć czegokolwiek z takiego dystansu. Trzeba by podejść. Pozostawało pytanie, czy Ishifone była na tyle zaciekawiona? W zasadzie co ją powstrzymywało? Przecież i tak nie miała nic lepszego do roboty...
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Zerø Empty
PisanieTemat: Re: Zerø   Zerø Empty

Powrót do góry Go down
 
Zerø
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Strefa Gracza :: Egzaminy dla Mistrzów Gry :: Zgłoszenia :: Zaakceptowane-
Skocz do:  
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje