Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Adalbert

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Adalbert Pbucket46/370Adalbert Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Adalbert Pbucket1847/6190Adalbert Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Adalbert Empty
PisanieTemat: Re: Adalbert   Adalbert Empty2019-10-17, 19:15

Witam, ostatnio nie miałem za dużo czasu, ale dzisiaj znalazłem chwile.

Wygląd jest zbyt ogólny. Wiemy tylko, że to kotowaty o szmaragdowych oczach, bez wąsów i cały czas ma wysunięte szpony. Po przeczytaniu takiego opisu nie jestem sobie w stanie wyobrazić Twojego pustego. Możesz napisać, czy jest bardziej krępej budowy niczym tygrys albo lew. Albo wręcz odwrotnie, chudy i patyczkowaty jak gepard. Jaką ma maść futra czy ma jakiś pręgi albo inne wzory.

Charakter powinien być bardziej rozpisany, staramy się unikać wymieniania cech. Możesz, też dodać czego nie lubi. Co go denerwuje, a co jest w stanie go rozwścieczyć. Czy lubi walczyć otwarcie? Co się stanie, jak spotka silniejszego przeciwnika?

Historia jest trochę przykrótka, brakuje kilku informacji. Czemu zainteresował się medycyną? To dość trudny kierunek i bardzo czasochłonny. Nikt nie reagował jak go uczniowie, katowali? Rodzice nie widzieli siniaków itd. A ogólnie to, że nie czujesz bólu albo Cię nie boli. Nie zmienia faktu, że jak ktoś jest upokarzany, to traci chęci do życia. Nie próbował się jakoś im postawić? (A tu mamy informacje, że jest pogodny i energiczny). W zasadzie linczują, to nic sobie z tego nie robisz. Druga sprawa, czemu żona poroniła? On był lekarze i nie wiedział jak zadbać o kobietę w ciąży? Zabiła się a on dwa dni później, jakby nigdy nic idzie do jakieś uliczki. Gdzie kieszonkowcy go napadają i zabiją za portfel. Czemu się zabiła dopiero po dwóch tygodniach? W jakim stadium ciąży była? Czy lekarze albo mąż nie powinni dostrzec depresji po porodowej, czy coś? Przemiana w pustego z żalu zajmuje sporo czasu. Twoja ukochana żona zostaje pożarta, a ty uciekasz?

Wszystko mechanicznie jest dobrze. Tylko nie jestem pewny czy wiek Twojej postaci nie powinien liczy się od momentu stania hollowem. Ale to już rozstrzygną starsi stażem i stopniem.

Na ten moment daje Twojej karcie ocenę negatywną. Jeżeli poprawisz wskazane rzeczy i nadasz logiki swojej historii. Dodając ważne informacje np. Co wpłynęło na ciążę, czemu nie dało się go uratować dziecka itd. To ponownie rozpatrzę KP.
Powrót do góry Go down
Ajax


Adalbert Mg10
Ajax



Karta Postaci
Punkty Życia:
Adalbert Pbucket0/0Adalbert Empty_bar_bleue  (0/0)
Punkty Reiatsu:
Adalbert Pbucket0/0Adalbert Empty_bar_bleue  (0/0)

Adalbert Empty
PisanieTemat: Re: Adalbert   Adalbert Empty2019-10-17, 19:45

No to zacznijmy ocenkę, póki KP jeszcze ciepła. Tak na szybko wyjaśnię: zielony kolor oznacza, że nie mam zastrzeżeń i akceptuję dany fragment karty, żółty oznacza drobne problemy, na tyle nieistotne, że nie zablokuję ci karty, a czerwony oznacza konieczność poprawy. Skoro tutorial mamy za sobą przejdźmy do rzeczy:

Wygląd
Znajduje się w opisie wyglądu coś takiego jak "[art]" - co to takiego? Odwołanie do zdjęcia? Jeśli tak to miło by było, gdybyś je jeszcze wstawił Wink Co więcej jest tam parę błędów natury językowej, takie jak:
"Swój koci wygląd zawdzięcza między innymi z powodu że w życiu jako człowiek kochał koty." ;
a także jakaś literówka tam się czasem przewija. Fajnie by było to poprawić.

Charakter
Tutaj rzuca mi się w oczy mała nieścisłość: zaczynasz opis od określenia swojej postaci za pomocą liczby mnogiej. Cóż, gdyby był na wyższym stadium rozwoju Hollowa (tj. Menos Grande) to w pewnym sensie miałoby to sens, ale póki co jest tylko jedną osobą. Dalej - opisujesz Pustego, lecz mówisz, że jest "wścibskim człowiekiem". Poza tym parę literówek i braków przecinków. Też mógłbyś poprawić.

Historia
Ciekawy sposób narracji. Są momenty, w których narrator zwraca się bezpośrednio do czytelnika, ale nie ma to negatywnego wpływu na moją ocenę historii. Na samym początku natomiast pojawia się nieścisłość:
"Adalbert Nayushuko. Tak nazywa się nasz Hollow, kiedy był jeszcze człowiekiem" - to zdanie mogłoby trafić do podręcznika języka polskiego, jako przykład jak wiele znaczy jedna literka w tę lub drugą stronę. Potem przez chwilę jest dobrze i nagle bum! Oksymoron - "prymus" sam w sobie oznacza zdolnego ucznia, więc określenie "dobry prymus" jest jak "masło maślane". Innymi, niepasującymi mojej osobie sytuacjami w historii są dwa napady na twojego bohatera - za życia i po śmierci.
Zwykli uliczni złodzieje biją podczas napadu, owszem. Aczkolwiek nie sięgają po morderstwo, ponieważ w razie niepowodzenia lub donosu na służby porządkowe, czeka ich spowiadanie się z "napaści rabunkowej ze skutkiem śmiertelnym", co brzmi znacznie gorzej, niż sama napaść. Ale wypadki się zdarzają (wiadomo), więc na to jeszcze jestem w stanie przymknąć oko...
Jednak nie potrafię zaakceptować sytuacji na cmentarzu. Nie ma chyba Pustego, który widząc dwie bezbronne dusze pożera tylko jedną. Co więcej transformacja w Hollowa to nie takie zakładanie maski jak Ichigo - to trochę trwa. Dusze z żalu potrafią "przywiązać się" do pewnego miejsca, co czyni je jeszcze wrażliwsze na ataki Pustych... jednak sama korozja łańcucha w takiej sytuacji trwa od kilku miesięcy do kilku lat [tak przynajmniej podpowiada mi Bleach'owa Wikipedia (link poniżej)]. Także jak dla mnie, powinieneś zmienić opis przemiany w Pustego.

Statystyki/Umiejętności
Dawno nie liczyłem tutaj statystyk, więc przepraszam wszystkich jeśli popełnię jakiś błąd. Wydaje mi się, że jednak wszystko jest w porządku. Zarówno statystyki, jak i umiejętności oraz wady. Techniki Pustego również w porządku (ja w każdym razie nie mam zastrzeżeń), a kwestie mechaniczne omówisz sobie z MG. Przydałby się jednak pusty akapit pomiędzy "Niestabilna Garganta" i innymi zdolnościami, ale to nieobowiązkowe.

Z innych zastrzeżeń mam tylko jedno - Adalbert. Typowo germańskie imię, raczej nie będące wyborem świeżo upieczonych, japońskich rodziców... Ale to w sumie nieistotne. Póki co moja ocena jest neutralna, z dwoma minusami (w skrócie - prawie negatyw). Powiedziałem co przydałoby się poprawić. Powodzenia w dalszej ocenie Wink
Powrót do góry Go down
 
Adalbert
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Adalbert [Hollow]
» Karta w Pracy | Adalbert [Hollow]

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Strefa Gracza :: Gracze :: Stare-
Skocz do:  
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje