Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Forteca Susanoo

Go down 
3 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorWiadomość
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket496/510Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket6424/6942Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Forteca Susanoo - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Forteca Susanoo   Forteca Susanoo - Page 3 Empty2021-01-01, 13:41

Ubiór był w idealnym stanie. Założyła go zatem, zachowują lecznicze wodorosty na swoich miejscach. Im szybciej wróci do swoich wyznawców tym lepiej. Chłopak też zdawał się być w odpowiednim miejscu. Będzie musiała kiedyś zapytać jak się odnajdywać w tym miejscu. Trochę nie wypada cały czas być prowadzoną.
Szła w ciszy. Posiedzenie trochę jej pomogło, ale w jej głowie ciągle się zbierały chmury, z których mógł w każdej chwili spaść deszcz. Gdyby miała swoje nakrycie głowy - swoją drogą, będzie musiała poprosić o zamiennik dla straconego w boju - to najpewniej by go założyła.
Tak to przywitała Kisuke z serdecznym, acz trochę ponurym uśmiechem.
-Witaj młodzieńcze. Wyglądasz należycie, ale czego innego się spodziewać po źródłach mojego Ojca.-Poprawiła kosmyk długich włosów, który gdzieś się zaplątał na jej twarzy-Jeśli chcesz, mogę Cię odprowadzić do społeczności dusz. Tam... Czeka Cię duża odpowiedzialność. Relikt który posiadasz nie jest byle czym, i rzeczywiście wielkoduszny był mój Ojciec, dając Ci szansę na odkrycie jego natury. Używaj go dla dobra światów, i pilnuj by nie dostał się w złe ręce. Ale... Od czego są shinigami, prawda?-Mówiła miękko pomimo pewnej naturalnej szorstkości w swoim głosie. Przy pasie ciągle też miała czerep swojego niedawnego przeciwnika.
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket46/370Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket1847/6190Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Forteca Susanoo - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Forteca Susanoo   Forteca Susanoo - Page 3 Empty2021-01-01, 15:27

02#304


Czułem się jeszcze lepiej niż poprzednio, ta nowa naprawdę miała bardzo dobry wpływ na istoty duchowe. Nie tylko uzdrowiła mnie i odnowiła zasoby energii, ale i również wzmocniła ducha i ciało. Kuszące więc byłoby siedzenie w niej cały czas, chociaż po bardzo długiej kąpieli pewnie osoba bardziej przypominałaby starca od pomarszczonej i zwilgotniałej skóry. Moje rzeczy był jak nowe, to bardzo dobra wiadomość. Teraz przynajmniej moi bliscy nie będą się o mnie martwić, ani nic podejrzewać. Widok Chikaze było krzepiące, teraz miałem pewność, że wszystko z nią w porządku i nie ucierpiała zbyt mocno podczas gdy ja nic nie mogłem praktycznie zrobić. Dygnąłem w jej kierunku na oznakę szacunku i zbliżyłem się.
-Witaj Czcigodna Ciebie również dobrze widzieć w lepszym stanie. Tak te gorące źródła są faktycznie bardzo potężne. Jestem rad, że mogłem z nich skorzystać. Teraz przynajmniej moi bliscy nie będą się tak martwić. Oczywiście będę go bronił za wszelką cenę, nie pozwolę, żeby wpadł w nie powołane ręce i zagroził niewinnym duszą.-W tym momencie nie czułem żadnej potrzeby czy nawet nie miałem planu jak mógłby użyć tego artefaktu. Ale byłem pewny, że nie pozwolę nikomu na czerpaniu z niego korzyści w niecnym celu. Zresztą byłem prawie pewny, że bliźniaczki nie byłyby ucieszone gdyby osiągnął coś wielkiego przy pomocy tego przedmiotu, a nie ich siły. -Tak bardzo chętnie skorzystam z twojej oferty, pewnie Miyagi wraz z Rentaro czekają na mnie w tej gospodzie... Może zabrzmi to głupio, ale jak wiele czasu upłynęło od momentu, w którym opuściliśmy gospodę?- Przebywałem w ostatni czasie w różnych wymiarach, dwa razy odwiedziłem wewnętrzne świat. Nie mam pewności jak dokładnie i czy w ogóle różni się tam upływ czasu. A bez cyklu nocy i dnia nie jest w stanie powiedzieć ile mniej więcej czasu mogło upłynąć.
Powrót do góry Go down
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket496/510Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket6424/6942Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Forteca Susanoo - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Forteca Susanoo   Forteca Susanoo - Page 3 Empty2021-01-01, 16:20

Przez moment patrzyła na niego dość surowo. "Nie składaj obietnic których nie możesz dotrzymać", chciała powiedzieć, ale skończyło się na ledwo widocznym skinieniu. Cokolwiek, co go umotywuje i da.mj choćby trochę większe szanse na dotrzymanie swojego słowa.
-Na pewno Ty, bądź Twoje potomstwo będzie rozliczane z tej obietnicy. Niech więc i wasze ręce nie staną się tymi nieodpowiednimi.-Skrzyżowała ręce na piersi. Zadał jej... dość zasadne, ale trudne do odpowiedzenia pytanie. Wiedziała ile mniej więcej czasu minęło z ich perspektywy, ale ile mogło minąć tam...
-Nie ma to większego znaczenia. O ile w najbliższych dniach nie miałeś umówionego spotkania z kapitanem bądź własnego ślubu.-Wyciągnęła w jego stronę rękę m Obróciła się też na moment w stronę służki-Gdyby ktoś pytał, to odprowadzę naszego gościa i wrócę. Przygotuj w mojej komnacie ozdobną kase.
Pociągnęła potem chłopaka za sobą, prowadząc go w stronę dziedzińca. Miała w tym jeszcze jeden zamysł, który miała potrzebę przedyskutować.
-Kapłan nie mylił się co do Ciebie. Cenię ludzi jak Ty, dlatego mam propozycję.-Nie zwlekała tym razem zbyt długo, uznając, że i tak tu ściany mają uszy.
-Czterdziesty czwarty okręg, północna ćwiartka. Kawałek od głównego traktu znajduje się osiemnaście osad skupionych wokół pięciu jezior. Tam mieszkają moi pierwsi wyznawcy, i sama tam mam swój dom. Jednak... Nie mogę być wszędzie, a potrzebują ochrony. Dlatego zwracam się do Ciebie, młody Kyoraku, byś pomógł mi jakkolwiek w ochronie tego miejsca, by przy mojej nieobecności nie zostało całkiem gołe. W zamian Ty, i osoby które podejmą się tego zadania moja liczyć na moją przychylność, jak i pomoc i błogosławieństwo w swoim rozwoju.-Szła spokojnie, kątem oka patrząc na młodzieńca. Była to jedna z opcji, która zdawała się niemal sama do niej przyjść. A on sam był młodym shinigami, któremu chyba zależało by osiągnąć coś więcej. Lepiej być chyba nie mogło.
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket46/370Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket1847/6190Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Forteca Susanoo - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Forteca Susanoo   Forteca Susanoo - Page 3 Empty2021-01-01, 19:22

02#305

Pokiwałem głową twierdząc na fakt, że pewnie ktoś nie jednokrotnie spróbuje wykraść albo użyć mocy tego artefaktu wbrew moje woli. Ale na pewno nie przekaże tego brzemienia na moje dzieci czy kolejnego pokolenia. Będę bronił go jak długo z doła, a kiedy będzie zbliżać się mój koniec. Postaram się to zniszczyć bądź zapieczętować tak jak zrobił to wcześniejszy właściciel. Wyciągnąłem i chwyciłem jej dłoń. To już będzie trzecia podróż tym zadziwiającym mostem. Ciekawe jak wygląda podróż przez wrota senkaimo.
-Nie raczej nie powinno być problemu, aż tak ważnych spotkań nie miałem.- Najwyżej będę musiał się gęsto tłumaczyć i dostane naganę za niestawienie się punktualnie na służbie. Chyba nawet gdyby był dzień albo dwa obsuwy to nie wdrażają chyba dochodzenia o dezercje czy czegoś podobnego? Słuchałem uważnie córki gromowładnego, czterdziesty czwarty okręg. Tak daleko nigdy jeszcze nie byłem. Ale domyślam się, jak cięższe jest tam życie niż w dwudziestym piątym. Tam zdecydowanie przyda się tym duszom dobry troskliwy kami.
-Rozumiem, chętnie pomogę w każdy możliwy dla mnie sposób. Co prawda nie jestem jeszcze wpływowy w szeregach Gotei, ani nie mam żadnych długów, o które mógłbym się upomnieć. Ale znam dwóch dobrych młodych shinigami z mojego oddziału. Haruto jest ambitny i obrał sobie jeszcze ambitniejszy cel do realizacji, zależy mu na dobru dusz. Taki z drugiej strony jest bardzo mocno wierzącym. Dlatego jeżeli się dowie, że sama córka Sussano prosi o taką pomoc pewnie nie ustoi w miejscu. Mam też kuzynek z rodu Kuchikich w dziesiątym oddziale, a to oni zajmują się patrolami w rukongaiu. Po proszę ją, żeby informowała mnie na bieżąco, jak się mają sprawy w tamtej okolicy. Jeżeli mógłbym, to też miałbym małą prośbę dla Koki. Nie udało mi się jej zapewnić bezpieczeństwa, dlatego chciałbym, abyś wzięła ją pod swój patronat. Może w ten sposób nie skończy znowu jako źródło energii dla jakiegoś youkai- Spojrzałem na Chikaze i czekałem na jej reakcje.
Powrót do góry Go down
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket496/510Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket6424/6942Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Forteca Susanoo - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Forteca Susanoo   Forteca Susanoo - Page 3 Empty2021-01-01, 21:22

-Więc nie masz czym się martwić. Kapłan w końcu ma moją wiadomość do przekazania.-Ukrywała zawzięcie, że nie miała pojęcia jaką właściwie ma pozycję, ale ktokolwiek kto został wybrany przez wyższych bogów musiał mieć posłuch, a przynajmniej autorytet.
Słuchała go uważnie mimo skupiania się raczej na drodze. Dwójka shinigami to nie aż tak źle, po prawdzie spodziewała się jakiś najemników. Nawet jeden shinigami który by się kręcił po okolicy to już dużo, a wspomina o dwóch. Tylko... lepiej by nie składał obietnic, których nie jest w stanie dotrzymać.
Za to jego prośba była co najmniej nietypowa. Uniosła swoje brwi, zastanawiając się czy on tak na poważnie. Śmiertelnikowi decydować za kami... to dopiero.
-Kapłan miał absolutną rację co do Ciebie. Niesłychane...-Pokręciła głową. Domyślała się jaką cenę będzie musiała za to zapłacić, ale w sumie... drugi kami, który miałby na to wszystko oko i dodatkowo byłby jej podwładną - kto wie, może w sumie obie na tym skorzystają. Tylko ona, jako córka gromowładnego bardziej.
-Tak jak i Ty, tak i ja nie mogę Ci teraz niczego obiecać. Jednak... jeśli Ci się jednak uda... uznam za Twoją część spełnioną, jeśli stawi się ten shinigami oraz Twoja boginka. Wtedy, jeśli wyrażą taką wolę, otoczę ich opieką. Ale pamiętaj.-Uniosła jego stronę jeden palec, a potem wyprostowała oba-Liczę też wtedy na odpowiednie uhonorowanie mojej osoby.
...jak tak pomyślała to bardziej się targowała niż dogadywała z tym młodzikiem, i możliwe, że pokłada w nim zbyt duże nadzieje - ale kto wie. Może nie jest gołosłowny.
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket46/370Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket1847/6190Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Forteca Susanoo - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Forteca Susanoo   Forteca Susanoo - Page 3 Empty2021-01-01, 22:32

02#306

Rozmowa z Chikaze przypominała mi pewną rozmowę, którą kiedyś odbyłem z właścicielem wypożyczali świń wierzchowych. Córka gromowładnego stawiała kolejne akapity w naszej niepisanej umowie. Powoli zaczynało mnie to przerastać, zwłaszcza że niczego nie mogłem w stu procentach zagwarantować. Nie posiadałem prywatnej armii, którą mógłbym tam umieścić czy zmusić chłopaków do wykonania mojej woli. Jednak w stu procentach mogłem się z nią zgodzić, że niczego nie możemy w tym przypadku obiecać.
-Tak to fakt, niczego nie możemy brać za pewnik. Niestety mnie i innych shinigami krępują zasady Gotei i nie możemy robić co nam się żywnie podoba. Jednak postaram się coś zorganizować i zasięgnąć wiedzy jak dokładnie wygląda sytuacja polityczna i kto sprawuje władzę w tamtym okręgu.- Uśmiechnąłem się niewinnie i podziwiałem dalej otoczenie. Powoli docierała do mnie ekscytacja. W końcu będę mógł zobaczyć się z koki i spędzić z nią trochę czasu oraz obmyślić co dalej. W międzyczasie jeszcze naszła mnie jedna kwestia, którą chciałem poruszyć z Chikaze.
-W sumie to jak w razie potrzeby można się z Tobą Czcigodna skontaktować?- Wydawało mi się to podstawową informacją, jaką powinienem dostać na początku. Nie był przekonany do porozumiewania się w modlitwami, nigdy nie byłem pewny czy docierają faktycznie do kamich.
Powrót do góry Go down
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket496/510Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket6424/6942Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Forteca Susanoo - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Forteca Susanoo   Forteca Susanoo - Page 3 Empty2021-01-02, 10:27

Ona próbowała z tej rozmowy wyciągnąć ile się da, on się trochę cofał. Nie to, by tego nie rozumiała w pewien sposób. Może młodzik się zorientował, że to dość dużo jak na jeden raz.
-Nie frasuj się zbytnio, jeśli Ci się nie powiedzie. Nie rzucę w Ciebie klątwą jeżeli żadne z naszych ustaleń nie dojdzie do skutku.-Kolejne kłopotliwe pytanie, na które nie do końca znała odpowiedź. Modlitwy z pewnością by do niej doszły, tylko czy by się przebiły...
-Chyba bardzo dobrze wiesz w jaki sposób. Gdyby jednak głos innych wiernych zagłuszał Twoje modły... Posiadasz chyba posłańców? Wspominałam Ci, gdzie znajduje się mój dom.-Lepiej chyba tego nie mogła zrobić. I w sumie to byłoby na tyle raczej z jej strony. Gdy dotarła na dziedziniec, skupiła się na przyzwaniu mostu. Będą potrzebne dwa przejścia by trafić tam, gdzie by chciała. Czyli w okolice tamtej karczmy... Może być... Różnie.
-Gotowy?-Zapytała jeszcze przez pierwszym przejściem. Cisza oznacza zgodę, podobnie jak... Zwykle potwierdzenie, więc planowała wykonać przejście. A potem drugie.
...potem tu wróci i jeszcze trochę odpocznie. Może potem poćwiczy trochę. Chyba dalej jej siła fizyczna trochę odstaje od innych przymiotów jej ciała.
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket46/370Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket1847/6190Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Forteca Susanoo - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Forteca Susanoo   Forteca Susanoo - Page 3 Empty2021-01-02, 19:55

02#307

Ulżyło mi na wieść, że Chikaze nie zamierza mnie w żaden sposób przeklinać. Widoczniej było inna niż wcześniej spotkany kruk, który to już na początku mi tym groził. Czyli modlitwą albo posłańce w sumie miało to sens. Ale z drugiej strony było trochę dziwne, że bogowie nie dysponowali Jigokuchō czy czymś podobnym. W sumie ciekawe czy mógłbym w jakiś sposób otrzymać jednego z tych maluchów do posiadłości. Faktycznie gdy córka gromowładnego zwróciła mi uwagę. Przypomniało mi się, że przecież mam służbę i strażników. Jednak wolałbym ich nie obarczać moim sprawami i pozwolić normalnie zarabiać na życie. A nie narażać na niebezpieczne podróże po rukongaiu.
-Przynajmniej w ten sposób miałbym, pewność czy wiadomość w ogóle dotarła. Rozumiem, że w razie Twojej nie obecności jedne z twoich towarzyszy sprawuje tam pieczę i to z nim się kontaktować?- Pytanie raczej było oczywiste, ale wolałem usłyszeć to z jej ust i mieć pewność. Na odchodne jeszcze podziwiałem piękna domeny boga burzy. Nim zdążyłem coś odpowiedzieć na jej pytanie, ona otworzyła przejście i pociągnęła mnie za sobą. To było bardzo interesujące miejsce i kto wie ile jeszcze ciekawych i sekretnych rzeczy mógłbym pzonać gdyby został tam na dłużej.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Forteca Susanoo - Page 3 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket9000/9000Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket9000/9000Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Forteca Susanoo - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Forteca Susanoo   Forteca Susanoo - Page 3 Empty2021-01-04, 20:00

Chikaze otworzyła przejście prowadząc Kisuke na kolejną niesamowitą podróż. Paradoksalnie to na miejscu przystankowym czekało na niego najcudowniejsze doznanie z całej przygody w Takamagaharze.
Okolica promieniowała łagodną harmonią korespondującą z malowniczym pasmem wzgórz otaczającym brzegi jeziora roziskrzonego przez zachodzące słońce.
Na niebie wymalowanym ciepłymi barwami szybowała istota tak piękna i doskonała, że uszlachetniała każdego kto tylko na nią spojrzał. Ptak o szkarłatno-pomarańczowym upierzeniu, którego pięć ogonów nosiło barwy bieli, czerni, czerwieni, żółci oraz błękitu. Prawdziwy monarcha niebios zsyłający na świat w dole nadzieję i pomyślność.
Kisuke zapomniał o całym świecie, serce biło mu mocno w zachwycie, a oczy chciwie chłonęły jedyny w swym rodzaju widok. Nawet Chikaze, która przecież ujrzała już trójkę najpotężniejszych bóstw, widok niebiańskiego stworzenia napełnił czystym zachwytem. Póki istniały podobne istoty dla świata zawsze była nadzieja na lepsze jutro. Stali jeszcze na wzgórzu przez jakiś czas, nawet po tym jak ptak zniknął w oddali.

[+ 1 do psychiki, + jednorazowe błogosławieństwo, które ujawni się w odpowiednim momencie]

https://bleach.forumpolish.com/t443p480-wschodnia-dzielnica#72278
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Forteca Susanoo - Page 3 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket9000/9000Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket9000/9000Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Forteca Susanoo - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Forteca Susanoo   Forteca Susanoo - Page 3 Empty2021-08-17, 14:56

Chikaze

Tym razem ojciec był w nastroju dość tajemniczym. Nie pokazywał żadnych emocji, gdy Chikaze złożyła przed nim dary od nowożeńców.
Rozsupłał pakunek wydobywając na widok sztabę metalu.
- Stal powstaje w nerce mojego ojca - rzekł wodząc palcami po szczycie sztabki. - A gorący podmuch, który kształtuje klingi rodzi się z jego płuca.
Przeszedł do tykwy. Postukał szyjkę paznokciem.
- Kryje w sobie oddech kapłanki zrodzony o północy. Tradycja. Moje rodzeństwo otrzymuje łzy kapłanki. Chodź za mną. - Skinął na Chikaze, po czym wyszedł z niewielkiego gabinetu, w którym udzielił jej audiencji.
Susanoo szybkim krokiem pokonywał szeroki korytarz fortecy, a drzwi same rozsuwały się przed nim. W końcu wyszli na taras. Porywiste podmuchy wiatru siekały kroplami deszczu, które milionami wyciskały z siebie burzowe chmury. Nie grzmiało, tylko od czasu do czasu mroczne niebiosa wybuchały bezgłośnym rozbłyskiem. Morigami warunki nie przeszkadzały, a wręcz czuła się tak komfortowo jak większość ludzi czuje się podczas ciepłego wiosennego dnia.
Pomimo huku wichru głos Susanoo był doskonale słyszalny. Był odwrócony plecami do Chikaze, stojąc przy samej tarasowej barierce. W dole spienione szare łby uderzały z pasją w mury fortecy.
- Twój dotychczasowy rozwój mnie zadowala. - Usłyszała w głosie ojca tak rzadko przejawianą przez niego aprobatę. - Twój kult wzrasta, stworzyłaś własną domenę i sama rośniesz w siłę. Zachowujesz przy tym wszystkim odpowiedni szacunek dla mnie, tego kto uczynił ci zaszczyt, o którym miliony śmiertelnych mogą tylko pomarzyć. Uznałem więc, że należy ci się nagroda... o ile tylko okażesz się dość silna by znieść widok pełni mej chwały.
Odwrócił się z werwą. Oczy lśniły niebieskim blaskiem jakby czaiły się w nic błyskawice.
- Pobądź swego ostrza, córko i unieś go ku niebu! Póki co była to tylko jedna z setek broni wyrobionych w mojej kuźni, lecz nadszedł czas by ta stal przepojona została mą potęgą!
Powrót do góry Go down
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket496/510Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket6424/6942Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Forteca Susanoo - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Forteca Susanoo   Forteca Susanoo - Page 3 Empty2021-08-18, 21:38

Rozmawiało się zadziwiająco przyjemnie. W sumie wspomniała, że w takim razie musi mu się łatwiej słuchać swoich wiernych, bo do niej docierają jedynie te od faktycznie bardzo wierzących, chociaż jak się skupi to słyszy więcej. Jednak inaczej byłoby ciężko. Podzieliła się, że według niej każda dusza ma do czegoś potencjał, problemem może być tylko wydobycie bądź znalezienie go, w czym trochę pomaga. Oraz z efektami zmęczenia pielęgnowania takich zdolności, chociaż zastanawiała się, czy kiedyś będzie mogła leczyć swoją woda ludzi z jakiś doległości bądź okaleczeń.
Rozglądała się też co jakiś czas, obserwując mnogość kami. On je wywołał, ale miło było przynajmniej z takiej okazji na nie popatrzeć. Nie ujawniała przesadnego zainteresowania, ale nie krępowała się ze spojrzeniem na jednego czy trzeciego.
Pożegnała się zadowolona, wyrażając nadzieję, że będzie dane im powtórzyć takie spotkanie. Wróciła do swojej domeny, a stamtąd do jej Ojca. Poszła prosto do niego, kłaniając się nisko i przekazując mu pakunki. Nie mówiła skąd to i z jakiej okazji. Zapewne doskonale sobie zdawał z tego sprawę, a jak będzie potrzeba to od razu mu odpowie. Wolała zachować cichy szacunek gdyż nie mogła w ogóle odgadnąć jego nastroju. Słuchała, dowiadując się przy okazji co zostało mu podarowane. Boski metal... Może nawet ten, z którego tworzy się zanpaktou. Nie znała natomiast symboliki i mocy podarku od kapłanki, ale skoro to tradycja to nie zamierzała tego kwestionować. Tak jak i wezwania.
Szła za nim byle dotrzymać kroku. Nie wiedziała gdzie była prowadzona, ale cokolwiek to było musiała stawić temu czoła. Nie było to jednak nic szokującego - znaleźli się na tarasie, gdzie szalał sztorm. Chyba najmilszy dla niej stan pogodowy, z dość oczywistych względów. Nadnaturalnie czuła się przy takiej pogodzie najprzyjemniej i przepełniały ją siłą. Stała patrząc się na swojego ojca. Mimo, iż robiła to bezpośrednio, widać było w jej spojrzeniu szacunek i podziw. Bywała rozbita, ale mimo burzliwej natury jej ojca było to bóstwo o wielkiej mądrości, doświadczeniu, a przede wszystkim aktywnej troski. Dlatego jego słowa wypełniły jej serce euforycznym szczęściem. Nieco pochyliła głowę, nie wiedząc czy wstrzymywany uśmiech na jej twarzy byłby dobrze odebrany, podobnie jak przyspieszony oddech i rumieniec na twarzy. Nawet bez wspomnienia nagrody czułaby się doceniona. Tak prawdziwie. O ironio, gdy pragnęła niegdyś tak bardzo wyróżnienia i wyjątkowości nie była w stanie docenić podobnych słów, uważając je za formalność.
-Dziekuję Ci, Ojcze... Moja radość jest nie do opisania...-Złapała za rękojeść swojej broni, i unosząc ją w górę zawołała.
-Cokolwiek się stanie, wierzę w Twój osąd!-Nie wątpiła, że jest godna. Nie dlatego, że miała o sobie takie wysokie mniemanie, ale ufała mądrości Susanoo. Jeśli wytrzyma, to stanie się jak mówi. Jeśli nie, najwidoczniej nie była godna i wtedy też się stanie dobrze. Stała przygotowana. Gotowa.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Forteca Susanoo - Page 3 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket9000/9000Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket9000/9000Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Forteca Susanoo - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Forteca Susanoo   Forteca Susanoo - Page 3 Empty2021-08-22, 22:43

Gdy Chikaze uniosła katanę, piorun zstąpił z niebios i uderzył w Susanoo. Teraz stał tam wielki mężczyzna o srogiej, wymagającej szacunku twarzy okolonej czarną grzywą dzikich włosów i brody. Oczy lśniły błękitem, a niebieskie kimono o luźnych połach łomotało na wietrze.
Trzy kolejne pioruny opadły na Susanoo, przenikając go i odsłaniając formę będącą ucieleśnieniem furii.
Pięciometrowy kolos odziany w zbroję i hełm powstał. Chaotyczne wyładowania dziesiątkami lizały jego postać. Oblicze niby z lśniącego obsydianu, a oczy jaśniejące niczym błękitne słońca. Kolumny piorunów złączyły niebiosa z rozszalałym morzem, a także z purpurowymi iglicami otaczającymi fortecę.
To już nie stał przed nią bóg, lecz siła natury zdolna burzyć całe cywilizacje. Serce Chikaze łomotało, ale nie ze strachu, lecz niczym nieskrępowanej ekscytacji. Nie przeszkadzał jej nawet potężny podmuch dmący od boga, który uniemożliwiał uczynienie choćby kroku, a zmuszał do pełnej koncentracji by uniknąć upadku.
Bóg burzy uniósł palec ku niebiosom i wtedy piorun zaszczycił Chikaze. Uderzył w katanę, a jego trzaskająca siła momentalnie przeszła od końcówek włosów po czubki palców Morigami. Nie widziała nic poza blaskiem. Nie czuła bólu, tylko rwanie jakby każdy pojedynczy mięsień miał zamiar wyskoczyć spod skóry. Nim wrażenia ustały, na mgnienie oka ujrzała białą spiralę jakby chaotycznie wzburzonej galaktyki.
Potem zaś stała z powrotem na tarasie. Pojedyncze wyładowania przechadzały się po ciele, podobnie jak po klindze katany. Czy nie wygląda inaczej? W tej chwili trudno było jej powiedzieć. Czuła się pełna życia i miała trudność ze skupieniem uwagi. Wymusił ją na niej Susanoo, który podszedł na odległość dwóch kroków.
Nie był już olbrzymem, ale też nie mężczyzną którego dotąd zawsze widywała. Teraz stał przed nią dwumetrowy siłacz bardzo podobny do najpopularniejszych przedstawień Susanoo w sztuce. Skinął głową i zrozumiała, że wyraził w ten sposób zarówno aprobatę, jak i to, iż audiencja dobiegła już końca.

[+ 3 Siła, Szybkość, Wytrzymałość, Reiatsu]
Powrót do góry Go down
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket496/510Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket6424/6942Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Forteca Susanoo - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Forteca Susanoo   Forteca Susanoo - Page 3 Empty2021-08-23, 22:52

Stała prosto, dumnie, ale dalej z lekko pochyloną głową. I tak widziała wszystko, lecz była to oznaka szacunki mimo pewności jaką miała w swojej pozie. Nie bała się. Była podekscytowana i rozradowana, niecierpliwa i podniecona na widok swojego ojca w takim stanie. Stała przed nią siła czystego żywiołu, mogąca zmieniać oblicze całych światów. Było to doznanie zupełnie inne niż zanim otrzymała jego błogosławieństwo.
Zdała sobie w tym momencie sprawę, tak prawdziwie, że jest częścią boskiego panteonu. I że nie tylko ma w sobie cześć mocy Susanoo, ale sama w sobie jest jego częścią. Stała napinając wszystkie mięśnie, by za wszelką cenę utrzymać swoją pozycję i nie zepsuć tej doniosłej chwili. Uśmiechała się szeroko, widząc ten piękny majestat czystej potęgi. Gdy piorun ją uderzył z jej gardła wyrwało się zduszone westchnienie, jakby miała cała wyskoczyć ze swojego duchowego ciała i wejść na zupełnie inny poziom egzystencji. Pozostała jednak sobą. To uczucie... Było znajome. Jakby przez moment była w stanie ujrzeć cały wszechświat. Ale jednak inne...
Była w absolutnej ekstazie. Stała w tej samej pozycji, widząc ale nie przyjmując do wiadomości co się wokół działo. Zareagowała jednak momentalnie, gdy jej ojciec podszedł do niej. Nie w tej samej, majestatycznej formie, lecz dalej pięknej i doniosłej. Otrząsnęła się częściowo, i odzyskując panowanie nad swoim uśmiechem ukłoniła się bardzo nisko, chowając przy tym miecz do pochwy. Miała wrażenie, że był on nieco dłuższy...
Wykonała parę kroków do tyłu, i odeszła z tarasu. Dalej przeszywały ją dreszcze, i możliwe, że nie tylko. Czy zjednoczyła się właśnie z żywiołem? Już raz takie coś przeżyła, ale to było inne. Chyba... Hahaha...
Pragnęła sprawdzić to od razu. Przeszła do sali treningowej, i zapragnęła sprawdzić nową, starą broń. Teraz już na pewno będzie musiała ją nazwać. Już wcześniej nie było to byle co, ale teraz... To prawdziwy artefakt, jedyny w swoim rodzaju!
I w sumie jak sprawdzi... To entuzjastycznie, acz skromnie przyklęknie i zapyta, czy czcigodny Raijin miałby czas spędzić z nią trochę czasu na ćwiczenia z szermierki. Albo ewentualnie mógłby polecić jej kogoś, by mogła regularnie z kimś ćwiczyć i nie zajmować czcigodnemu zbyt wiele czasu.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Forteca Susanoo - Page 3 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket9000/9000Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket9000/9000Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Forteca Susanoo - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Forteca Susanoo   Forteca Susanoo - Page 3 Empty2021-08-29, 20:16

Bóg piorunów przybył na wezwanie nie każąc na siebie zbytnio czekać. Podzielał zadowolenie Susanoo z postępów Chikaze ukazując je w znacznie bardziej otwarty sposób. W ramach swej aprobaty zgodził się udzielił lekcji, która koniec końców przeciągnęła się na wiele godzin. Nawet w dobrym humorze Raijin pozostawał wymagającym nauczycielem, ale Chikaze wypełniała energia, która pozwoliła sprostać długotrwałym ćwiczeniom.
- Myślę, że warto jest poświęcić teraz tobie więcej czasu - stwierdził przechadzając się po sali treningowej. - Jeśli mnie wezwiesz to przybędę. Wypadałoby podszkolić twoje umiejętności by choć próbowały nadążać za rosnącą mocą. - Strzelił knykciami i obrócił się w stronę przyjemnie zmęczonej Chikaze, która po części zdołała już się oswoić z nowymi wymiarami swej katany. - Skoro ujrzałaś Susanoo w pełni swej chwały powinnaś sama trafić do wyspy ducha i czasu. Korzystaj z tego, kiedy najdzie cię ochota na trochę więcej wysiłku.
Raijin zaśmiał się i zniknął w błysku i huku.

[+ 1 zręczność]
Powrót do góry Go down
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket496/510Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket6424/6942Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Forteca Susanoo - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Forteca Susanoo   Forteca Susanoo - Page 3 Empty2021-08-29, 22:42

Nie spodziewała się tak prędkiego przybycia, ale nie narzekała. Ukłoniła się nisko, dziękując za dobre słowa i za chęć podzielenia się swoją wiedzą. Przez wiele godzin, ale jej wytrzymałość była zdecydowanie nadludzka. Zwłaszcza po tym co się przed chwilą stało miała ochotę spożytkować tą energię w jakikolwiek sposób. Intensywny wysiłek fizyczny i skupienie go na konkretnych, precyzyjnych czynnościach byli czymś czego jej było trzeba. Chyba właśnie przy ćwiczeniach z Raijinem i jej ojcem dostawała dokładnie to czego jej tak brakowało. Po wszystkim była zmęczona, ale przyjemnie. Pewnie mogłaby z siebie wycisnąć jeszcze więcej, co bardzo ją cieszyło. Widziała postępy.
Nie zdążyła odpowiedzieć nim zniknął, jednak ukłoniła się mimo tego.
-Dziękuję... Będę pamiętała o tej radzie.-Jak tak myślała to trochę obawiała tamtej wyspy mimo zmian w nastawieniu które miała pod koniec. Ale chyba teraz była na tyle silna, by czerpać pełne benefity z treningu w tamtym miejscu. Ale najpierw musiała zająć się innymi rzeczami.
Po raz pierwszy od dawna czuła się dość rozluźniona. Jakby szła w dobrym kierunku, i jej wysiłki były wynagradzane. Przeciągnęła się. Schowała miecz po uprzednim przyjrzeniu mu się nieco bliżej. Nie stwierdziła jeszcze jaką konkretnie formą mocy został obdarzony, ale wyglądał nieco inaczej. Był nieco dłuższy, to na pewno, ale nie na tyle by cokolwiek to zmieniało.
...chyba zasłużyła na odrobinę relaksu. Udała się w stronę łaźni, uprzednio prosząc o towarzystwo jednej ze służek, która miałaby więcej wiedzy w boskich kwestiach. Jakich... tego jeszcze nie wiedziała, ale coś na pewno wymyśli. Poprosiła też by ktoś w międzyczasie doprowadził jej ubrania do porządku.
Rozbierając się Chikaze przyjęła swoją dziecięcą formę. Musiała przyznać, że czuła się znacznie mniej ograniczona jakimiś drobiazgami jak konwenanse społeczne czy trzymanie fasonu przy smiertelnikach czy bogach. Naprawdę, to było takie stresujące gdy nie mogła się zachowywać tak jak chciała, a tak było właściwie cały czas! Mogła się jedynie otworzyć przed paroma osobami. Całymi dwoma! Koszmarne, naprawdę...
...a pamiętała jak bardzo wolna się czuła gdy trafiła do społeczności dusz. Mogła pić, bawić się, i robić głupie rzeczy bez obaw, że ktoś z drugiego świata ją za to pokarze. Jak chciała to odpoczywała, a jak czuła potrzebę to ćwiczyła. Teraz jest podobnie, ale miała jednak tą świadomość że jak za bardzo sobie pofolguje to się źle skończy. Znaczy... To i tak dobra rozrywka. Ale tia. Jej życie było naprawdę... Sztywne.
Brakowało jej tego czegoś. Miejsca w którym mogłaby być zupełnie sobą. Oraz takiej osoby. Nie myślała o tym, ale było parę osób które jej przypadło do gustu. Patrzyła na to inaczej, ale no... Aleksander. Na przykład. Ale w sumie poza tym... Tamotsu nie był wcale najgorszy. Oddany, męski, silny. Miał też sporo pazura. Ale jest cały czas przy Haru... Którego ta doroślejsza forma nie wygląda źle, ale traktowała go bardziej jak Daisuke. Jak rodzinę. Chociaż trochę chyba też się zaczęła w pewnym momencie za nim oglądać, jak pewne... potrzeby ją przyciskały.
Szczęściarz Kisuke. Ta kapłanka w sumie też. Pewnie teraz mają masę ze sobą zabawy, mimo wszystko. Może i się obawiała, ale naprawdę ten chłopak nie jest zły, więc pewnie się będzie też przejmował by jej było dobrze. Kiedyś miała to zupełnie gdzieś, ale teraz... Kiedy ostatnio to robiła, cztery lata temu? Pięć? Traciła już rachubę, a to nigdy nie jest dobry znak...
-...są jakieś tabu jeśli chodzi o związki u kami?-Zapytała służki dziecięcym głosem, po dłuższym czasie siedzenia w wodzie-I te długie i przygodne... kami są w stanie mieć dzieci ze śmiertelnymi? Da się temu zapobiegać... Albo powodować?-Pytania jak z kapelusza, ale chciała wiedzieć. Ot, na wszelki wypadek.
W sumie z innych rzeczy to ten turniej to nie taki zły pomysł. Będzie musiała porozmawiać z młodym Kyoraku by ufundował jakąś ładną nagrodę. Pewnie po cichu, co by nie przyciągać aż tyle uwagi, ale jednak. No i... Kwestia jędzy. Tym też musiała się zająć...
I jeszcze inną sprawą. Odezwała się po chwili.
-Jak mogę przygotować rytuał dla moich kapłanów?-Dalej w formie dziecka, leżała sobie w miarę spokojnie w wodzie. Skoro tu była to dobrze byłoby się dowiedzieć takich rzeczy.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Forteca Susanoo - Page 3 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket9000/9000Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket9000/9000Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Forteca Susanoo - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Forteca Susanoo   Forteca Susanoo - Page 3 Empty2021-08-31, 18:56

W domu ojca zawsze znajdowała się na porędziu choćby jedna służka. Bezgłośny sposób w jakim zjawiały się na wezwanie mógł robić wrażenie, jakby kobiety stanowiły jedność z fortecą.
Chikaze mogła wykąpać się sama bądź z asystą gwarantującą takie luksusy, jak wyszorowanie pleców czy namaszczenie twarzy i włosów orzeźwiającymi olejkami. Nawet bez dodatków kąpiel w źródłach Susanoo była więcej niż relaksująca.
- Kami cenią sobie wolność, czcigodna - odrzekła kobieta potulnie - związują się z kim mają tylko ochotę. W zależności od kami może obrodzić to licznym potomstwem, bądź zakończyć się bezowocnie. Dzieci z takich związków są śmiertelne, chociaż często obdarzone chociaż jednym przedmiotem boskiego rodzica. Czasami dziecko jednak jest całkowicie normalne i dopiero w następnych pokoleniach objawia się ślad Takamagahary. Co do zapobiegania, trudno jest zapobiegnąć chaosowi.
Nie była choćby trochę zmieszana treścią pytań. Tylko udzielając odpowiedzi na ostatnie musiała przez chwilę się zastanowić.
- Rytuały są najczęściej tworzone przez samych kapłanów. Podstawą jest silna wiara by modlitwa doszła do kami, który użycza swej mocy by rytuał zakończył się powodzeniem. Często są przy tym wykorzystywane przedmioty mające zwiększyć siłę rytuału. Niektóre stanowią podarek od samego kami, inne zostały stworzone przy pomocy tajemnej sztuki kapłanów. Oczywiście rytuał musi być powiązany z domeną danego kami. Tylko takie mogą odnieść powodzenie.
Powrót do góry Go down
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket496/510Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket6424/6942Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Forteca Susanoo - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Forteca Susanoo   Forteca Susanoo - Page 3 Empty2021-09-02, 09:05

Skorzystała z asysty, a co. Była tu jednak sporadycznie, więc jak mogła skorzystać z obsługi to nie zamierzała się krępować, pełen serwis. Jako, ja też była w dziecięcej formie to nie powinno zabierać to tyle czasu. A co do odpowiedzi to wszystko się zgadzało, czy też raczej nie odbiegało od tego co słyszała czy się spodziewała. Najwidoczniej nikt nie wpadł w Takamagaharze na błogosławieństwo boskiego kondoma...
-Czyli... Najlepiej by taki rytuał podsycał wiarę. Kapłan z wyspy ośmiu milionów bogów mówił coś o dzieleniu się mocą z wiernymi... Może mam nawet jakiś pomysł...-Rytuał który w jakiś sposób udzielałby jej błogosławieństwa na odległość brzmiał jak coś naturalnego, a jednocześnie niewymagajacego. Będzie trzeba nad tym popracować w swojej domenie. Jej kult musiał rosnąć, a do tego musiała podjąć jakieś działania w tym kierunku.
-Chciałam też stworzyć ryby w mojej domenie by wody nie były takie puste, ale mi nie wyszło... Zostałyście stworzone przez mojego Ojca?-Zapytała, bo dobrze byłoby jednak mieć co tam jeść. Albo przynajmniej by to ładniej wyglądało, bo na razie jest tam tylko woda.
W końcu wstała. Była znacznie bardziej zrelaksowana, ale dalej odczuwała pewne napięcie.
Postanowiła sprawdzić, czy wszystko w porządku z jej wyznawcami. I tak chciała dać chwilę Kisuke na nacieszenie się swoją małżonką, dlatego udała się do swojej świątyni. Opowiedziała Daisuke o przebiegu wydarzenia, oraz że Manzo robi postępy. Następnego dnia bliżej południa wróciła na wyspę, by poszukać młodego Kyoraku. Miała jeszcze jeden niedokończony biznes z nim.
Chociaż miała jeszcze jedną rzecz którą chciałaby zrobić. I może zajmie się nią najpierw. Shirosaki Yuushiro, szef PEJSu. Chciałaby go znaleźć. Więc pewnie się poszwęda po seireitei, a w szczególności po akademii, odwiedzając najpierw tamten ośrodek.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Forteca Susanoo - Page 3 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket9000/9000Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket9000/9000Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Forteca Susanoo - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Forteca Susanoo   Forteca Susanoo - Page 3 Empty2021-09-02, 18:27

- Jesteśmy mieszkankami morza, które dostąpiły zaszczytu służenia w domostwie twojego dostojnego ojca. Tworzenie zaś nawet prostego życia wymaga wielkiej mocy i wiedzy.
Chikaze opuściła domenę Susanoo zrelaksowana i całkiem wypoczęta, jakby nie miała za sobą ciężkiej sesji treningowej przeprowadzonej przez jakże wymagającego nauczyciela.
Daisuke ucieszył się na wieści o Manzo. Chłopak darzył kapłana sporym szacunkiem, jak i zresztą właściwie wszyscy członkowie kultu Chikaze. W przypadku Daisuke stało jednak za tym coś jeszcze więcej. Chikaze miała wrażenie, że bardzo imponuje mu odwaga kapłana, który dla dobra innych zdobył się na wielkie poświęcenie kończące się permanentnym okaleczeniem ciała.
Po spotkaniu z podopiecznym Chikaze odbiła w stronę Seireitei:

https://bleach.forumpolish.com/t2177p120-osrodek-p-e-j-s#73636
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Forteca Susanoo - Page 3 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket9000/9000Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket9000/9000Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Forteca Susanoo - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Forteca Susanoo   Forteca Susanoo - Page 3 Empty2022-02-23, 14:29

Chikaze

Wyglądało to jakby ojciec chciał dać jej czas na dojście do siebie, bo posłał po Chikaze dopiero po tym jak zdążyła się wymoczyć w źródłach. Tamtejsza woda działała znacznie lepiej od jej własnej dzięki czemu ból zniknął niemal całkowicie, a i żebra cudownym sposobem wróciły do dobrej kondycji. Przez całą kąpiel czuła jak reiatsu wypełniające wodę delikatnie napływa do jej ciała zaleczając uszkodzenia uczynione pięścią quincy.
Susanoo przywitał ją w formie, którą zwykła najczęściej oglądać. Wysłuchał jej sprawozdania siedząc przed alabastrowym stołem w pomieszczeniu o ciemnoniebieskich ścianach z drewna i papieru.
- Twoje zwycięstwo nad quincy sprawiło mi przyjemność, córo. Niech to będzie pierwszy z tego plugawego rodu, któremu odebrałaś życie. - Skinął z aprobatą głową. - A skoro coraz bezczelniej rozchodzą się po światach spodziewam się, że w niedalekiej przyszłości będziesz miała dużo okazji do walki.
Potem wysłuchał jej dylematu i wspaniałomyślnie udzielił odpowiedzi.
- Błacha rzecz - skwitował. - Skoro ta dziewczyna zyskała uznanie w oczach Raijina, to byłabyś głupia pozwalając shinigami by ją zabrali. Przebywa zresztą na twym terenie, więc sępy z Gotei nie mają żadnego prawa by nastawać na kogoś znajdującego się pod twoją opieką. - Ściany zadrżały, gdy w głosie boga pojawił się ślad gniewu. - Niech znają swe miejsce. Wyświadczasz im wielką pomoc udzielając cennych informacji o wspólnym wrogu, także nie mają do tej dziewczyny żadnych praw. Żadnych.
Susanoo odchylił się odrobinę, przymknął na moment oczy, a gdy otworzył je ponownie spojrzał na Chikaze z mocą, która na moment odebrała jej oddech, jakby na sekundę zamieniła się w kamienny posąg.
- Teraz zaś ja jestem ciekaw twej opinii, córo. Poznałaś już lepiej Soul society i porządek tam panujący, także powiedz mi... czy uznajesz za słuszną decyzję mego ojca by przekazać władzę nad Soul society w ręce rady i shinigami?
Powrót do góry Go down
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket496/510Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket6424/6942Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Forteca Susanoo - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Forteca Susanoo   Forteca Susanoo - Page 3 Empty2022-02-25, 10:59

Dobrze zrobiła najpierw przychodząc do źródeł. Ból fizyczny zniknął, a problemy jej psyche zostały na ten moment oddalone. Miała teraz zresztą co innego teraz na głowie. Udała się do niego niezwłocznie.
Wysłuchała jego zachęty i przewidywań z mieszanką emocji, którą trudno było jej określić. Wiedziała tylko tyle, że jeśli będzie trzeba to nie zawaha się by to zrobić. Widziała, do czego są zdolni.
Podziękowała ojcu za jego radę. Potem zadrżała w najdziwniejszy sposób w jaki było można, jakby to nie sparaliżowane ciało się ruszyło, a sama esencja jej osoby. Musiała chwilę się zastanowić, czy też raczej się uspokoić i przemyśleć, jak odpowiedzieć.
-Jestem niczym niemowlę wobec doświadczenia czcigodnego Izanagiego, a i to jest bardzo hojne stwierdzenie. Jednak cały czas się zastanawiam czemu tak twardo odrzucił to, co kami mogliby dać shinigami gdyby ich współpraca była bliższa, a pozycja bardziej równa.-Nieco opuściła swoje oczy, ale dalej patrząc na Susanoo-Shinigami są w stanie bronić jedynie najbliższych swoich ziem. Nie mogą zapanować nad większością rzeczy dziejących się w świecie żywych. Wśród ich władz są osoby chciwe i strachliwe, gotowe zrobić wszystko byle utrzymać swoje przywileje. A przede wszystkim zamiast radości, że bogowie przybyli im pomóc czują strach, że mogą odebrać im choćby kawałek tego, co dostali pod opiekę.-Wzięła oddech po tym tej dłuższej wypowiedzi.
-Dzieje się wiele złego i chcę pomóc, by osoby godne mogły z tym walczyć. Lecz skłamałabym gdybym powiedziała, że ta decyzja mi to ułatwia. Mogę być kimś znacznie więcej niż tylko posłańcem, a wszystkie moje propozycje zostały odrzucone. To... takie marnotrawstwo.-W jej głosie wybrzmiała frustracja, po czym jednak skłoniła się przed jej ojcem w geście przeprosin. Bez paniki czy pośpiechu, ot, by zaznaczyć, że nie powinna się tak unosić w jego obecności.
-Nie jestem w pozycji by to podważać. Lecz zastanawiam się, co by powiedział o obecnej sytuacji.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Forteca Susanoo - Page 3 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket9000/9000Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket9000/9000Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Forteca Susanoo - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Forteca Susanoo   Forteca Susanoo - Page 3 Empty2022-02-27, 14:02

- Bo otrzymali więcej władzy niż mogli udźwignąć. - Dłonie Susanoo stworzyły piramidkę. Na czole boga pojawiła się zmarszczka. - Mój ojciec był głupcem, ale w tamtym czasie jego głupota mogła być jeszcze usprawiedliwiona. Początkowo zarządzający Seireitei byli w miarę kompetentni, bo to ojciec wybrał ich i przyuczył, ale jako ludzie nie mogli trwać przy władzy wiecznie i w końcu zostali zastąpieni przez zwykłe szumowiny.
Susanoo wyprostował się i zaczął mówił szeptem, który jednak Chikaze doskonale słyszała, a każde kolejne słowo zdawało się mieć coraz większy ciężar.
- Mam co do ciebie wielkie nadzieje i jeśli ich nie zawiedziesz obarczę cię obowiązkiem i przywilejem sprawowania pieczy nad Soul society, bo oto zbliża się czas by wreszcie zaprzeczyć niedorzecznemu porządkowi. Nawet jeśli będę musiał przy tym skonfrontować się z moją naiwną siostrą.
Wykonał odsyłający gest ręką.
- Możesz odejść. Pracuj pilnie nad osiągnięciem ostatecznej formy danej kami.
Powrót do góry Go down
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket496/510Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket6424/6942Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Forteca Susanoo - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Forteca Susanoo   Forteca Susanoo - Page 3 Empty2022-02-28, 11:52

Każde kolejne słowo zdawało się opadać na jej umysł i duszę niczym głaz. Bardzo długo wypierała te myśli ze swojej głowy. Czy to właśnie Amaterasu miała na myśli gdy mówiła, że pożałuje tej decyzji? Jakoś przy tym pochwały się zagubiły. Czuła się jak ptak w klatce, który zostałby z niej wypuszczony tylko po to, by stanąć oko w oko z chmarą sokołów.
Nie bała się tego. Jeśli już to bała się, jakie konsekwencje będą miały te działania. Musiała wiedzieć więcej, musiała COŚ zrobić. Musiała to przemyśleć. Nie mogła działać pochopnie...
Ale wszystko w środku niej krzyczało, że coś powinna zrobić!
-...Chce tylko najlepszego dla tych dusz. Ojcze, prosze... wróćmy potem do tej rozmowy.-Wyszeptała błagalnie, tak cicho by było to ledwo słyszalne w tym pomieszczeniu. Sklonila się najniżej jak potrafiła, i wyszła z pomieszczenia tak jak nakazał.
Nie zrobiła tego wprost. Ale dała znać, że chciała jeszcze o tym porozmawiać. Dla tych dusz, którym wyrządziła przecież już tyle krzywdy w swoim życiu.
Przeszła się do jednego z pomieszczeń. Wezwała parę służek, by pomogły jej w stworzeniu rytuału który byłby godny dla jej sług. Chciała użyć wiedzy z historii, by jednoznacznie kojarzyło się to z jej Ojcem, a jednocześnie miało jej własny wydźwięk. Uznała, że najlepiej by było zrobić coś w rodzaju omamori - może jakaś mała tabliczka na sznurku? Coś, co osoba z jedną ręką byłaby w stanie wykonać. Miała... Jakiś plan. Głównie na zajęcie swoich myśli, ale miała.
Napełniła też swoje zapasy sake jeśli tego jeszcze nie zrobiła. Przyda się na spotkanie z kapitanem.

Miała spotkanie za trzy dni. Chciała poświęcić przynajmniej jeden dzień na powrót do swojej domeny by sprawdzić, czy wszystko w porządku. Rzucić okiem na Daisuke i zwołać zebranie z nim oraz Yogarasu. Rozlała sake do trzech czarek, uprzedzając, że to alkohol z domeny jej ojca i nawet ona za pierwszym razem miała z nim problem, ale mogą spróbować swoich sił.
-Daisuke wie. Teraz czas byś i Ty miał tą wiedzę. Wrogowie shinigami, nazywającymy siebie Quincy zorganizowali się w jeden twór, i chcą zemsty za swoje krzywdy, jak i przejąć władzę. Nie oczyszczają dusz jak Shinigami, tylko doszczętnie je niszczą, odbierając jakiekolwiek szanse na odrodzenie jak i zaburzając równowagę światów.-Pociągnęła łyczka alkoholu nim przeszła dalej-Ja i Daisuke napotkaliśmy ich w trakcie pobytu w świecie żywych. Dwójka z nich zginęła, jedno zdążyło uciec. Nie mogę mieć pełnej pewności, że nie wie kim jestem. Dlatego skontaktowałam się z shinigami na temat możliwego wsparcia. Mogą wysłać tu swoich ludzi pod przykrywką strażników, jak i wynająć prawdziwych. Mogą również wysłać artykuły medyczne. Nie wątpię w to, że każdy z nas odda życie za te dusze... lecz będę musiała być aktywniejsza poza naszą domeną. Jakkolwiek boli mnie przyznanie się do tego, nie zawsze mogę zareagować na czas, zwłaszcza jeśli sama będę w konflikcie. Dlatego chcę poznać wasze zdanie co uczynić.-Byla chłodna i jakby minimalnie nieobecna. Miała zdecydowanie za dużo obecnie na głowie.

Poza tym sprawdzi, na jakim etapie stoją prace najmikrejszego z trzech nowych bożków w opracowaniu, jak może się przysłużyć jej domenie. Nie poświęci mu jednak dużo czasu. Miała inne sprawy, na przykład zbliżającą się wizytę w Gotei 13.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Forteca Susanoo - Page 3 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket9000/9000Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket9000/9000Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Forteca Susanoo - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Forteca Susanoo   Forteca Susanoo - Page 3 Empty2022-03-06, 19:00

- Będzie tak jak JA zadecyduję. - Susanoo pożegnał Chikaze dobitnymi słowami.
Służki zjawiły się szybko, jakby tylko czekały na jej wezwanie. Jeśli miała takie życzenie mogły dla niej stworzyć i setki amuletów, które mogłaby potem pobłogosławić swoją mocą. Sake zaś nigdy tutaj nie brakło.

I Daisuke i Yogarasu z respektem podeszli do boskiego trunku dzięki czemu ominęło ich wypluwanie żołądka, chociaż Daisuke po jednym łyku z trudem walczył by wszystkiego nie zwrócić.
- Jeśli chodzi o quincy to mam tylko świadomość ich istnienia. - Głos Yogarasu brzmiał czysto po degustacji. - Chciałbym powiedzieć, że byłbym wstanie obronić to miejsce pod twoją nieobecność czcigodna, ale potrafię realnie ocenić sytuację. Nie ufam shinigami, ale skoro sprawy stoją tak jak to przedstawiłaś to możliwe, iż nie obejdzie się bez ich pomocy. Być może udałoby się w ten sposób chociaż złagodzić ich podejrzliwość, aczkolwiek... - zamyślił się na chwilę. - Jeśli mogę mam propozycję, czcigodna. Mógłbym poszukać swych pobratymców i nakłonić ich do pomocy powołując się na imię córki wielkiego Susanoo. Niestety nie wiem ile czasu zajęłoby mi wykonanie tego zadania.
- Och... szkoda, że Takamagahara jest tak trudna w podróżowaniu. Może udałoby się tu też przywołać parę Komainu - rzekł wciąż czerwony na twarzy Daisuke.

Najmikrejszy bożek uznał, że dobrym pomysłem na wypracowanie sobie pozycji będzie głośne chwalenie Chikaze. Także teraz zamiast się naprzykrzać duszom, to nawiedzał podróżnych wykrzykując hymny pochwalne na cześć Morigami.
https://bleach.forumpolish.com/t2509-centrum-oficerskie#75157
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Forteca Susanoo - Page 3 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket9000/9000Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket9000/9000Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Forteca Susanoo - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Forteca Susanoo   Forteca Susanoo - Page 3 Empty2022-05-08, 13:01

Chikaze

Pozostawiła Tanakę w deszczu, ale to było nic w porównaniu do nawałnicy, której szum dochodził zza grubych murów fortecy Susanoo.
Dwie służki pojawiły się jak na zawołanie. Stanęły jedna przy drugim i ukłoniły się w idealnej synchronizacji.
- Witaj, czcigodna. Jesteśmy na twe usługi, lecz jeśli pragniesz audiencji u dostojnego Susanoo, to niestety nie ma go tu obecnie.
Przystojne czarnowłose kobiety w ciemnoniebieskich kimonach jak zwykle pachniały solą. Trwały pochylone w ukłonie czekając na polecenia Chikaze, ale nim jakieś nadeszło to w równie synchroniczny sposób drgnęły i razem przemówiły.
- Czcigodna Kushinada byłaby bardzo rada gdybyś dołączyła do niej w jej ogrodzie.
Powrót do góry Go down
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket496/510Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket6424/6942Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Forteca Susanoo - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Forteca Susanoo   Forteca Susanoo - Page 3 Empty2022-05-08, 15:03

Chikaze milczała przez parę chwil gdy otwierała portal. Zdobyła się w końcu tylko na jedno, krótkie zdanie.
-Bądź roztropny.
Mało boskie błogosławieństwo, bo i nie miało ono takim być. Naprawdę nie miała nastroju na siłowanie się na słowa w tym momencie. Miała miliard problemów na głowie.
Quincy. Daisuke. Jej wierni. Shinigami. Mai. Wiedźma Toni, a teraz jeszcze to. Nie dziwiła się dziwnemu podtekstów w słowach tej istoty. Rzeczywiście czuła się jak Izanagim z mitów, acz na pewno ciężar na jego barkach był jeszcze większy.
Pojawiła się bez problemu w domenie jej Ojca. Stanęła patrząc na służki. Ojca nie było? Nietypowe. Musiał mieć jakąś ważną sprawę, o którą zapewne by chciała potem zapytać, ale pojawiła się jeszcze jedna rzecz. Ogród? Tutaj?
Dobrze, że ciągle miała kasę na plecach. Bo oszczędziło jej to ruchów.
-Oczywiście, dołączę do czcigodnej.-Zaczęła iść, czy też być prowadzona przez służki. Nie pytała ich, byłoby to chyba trochę niegrzeczne gdyby to zrobiła, gdy właśnie idzie do swojej... Macochy? Lepiej myśleć czcigodna.
Gdy znajdzie się w ogrodach ukłoni się nisko, mówiąc "Czcigodna Kushinado, przybyłam zgodnie z życzeniem."
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Forteca Susanoo - Page 3 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket9000/9000Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket9000/9000Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Forteca Susanoo - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Forteca Susanoo   Forteca Susanoo - Page 3 Empty2022-05-30, 19:42

Służki poprowadziły Chikaze korytarzami rozgałęziającymi się niczym trzewia wielkiego labiryntu. Kolejne drzwi otwierały się same z siebie, aż w końcu znaleźli się na początku przestronnego korytarza, gdzie zza pastelowych błękitnych ścian z papieru przesączało się łagodne światło, a w powietrzu unosił się delikatny kwietny zapach. Atmosfera zupełnie różna od reszty pałacu, a zwielokrotniło się to jeszcze gdy ostatnie przejście rozwarło się przed nimi.
Chikaze weszła do ogrodu. Służki zostały za drzwiami, które zamknęły się by po chwili rozpłynąć w powietrzu. Nie widziała ścian ograniczających pyszniący się barwami kwiatów teren, a nad sobą miast sufitu miała jasne niebo upstrzone zwiewnymi obłokami.
Droga wyłożona jasnymi deskami wiła się delikatnie między ukwieconymi krzewami, niskimi drzewami o pniach wykrzywionych niczym plecy starców. Słyszała czarowny śpiew ptaków i szum wody, a barwne motyle tańczyły wraz z promieniami słońca. Droga prowadziła do zwiewnej altany, gdzie przy stoliku siedziała kobieta w liliowym kimonie. Kushinada objawiła się Chikaze w innej postaci niż za pierwszym razie. Tym razem wyglądała na dwadzieścia kilka lat. Twarz miała jasną, drobne usta różane, a oczy przepojone melancholijnym fioletem. Długie czarne włosy opadały aż na podłogę wokół siedzącej kobiety.
Kawałek za boginią stała kolejna służka wyglądająca na młodszą siostrę kobiet, które zazwyczaj usługiwały Chikaze. Rysy podobne, acz łagodniejsze, a policzki podkreślał łagodny rumieniec. Kimono miała w jaśniejszych odcieniach niebieskiego.
Do zapachu kwiatów i zieleni dołączył aromat herbaty. Kushinada uśmiechnęła się do Chikaze.
- Siądź ze mną. Od dawna chciałam z tobą porozmawiać na osobności. - Skinęła na czajnik stojący na stole. - Napijesz się? Nie jest to napój o mocy, do której mogłaś już przywyknąć, ale wierzę, że docenisz jego łagodny aromat.
Aura Kushinady uspokajała i wprowadzała w delikatny pogodny nastrój.
- Obawiam się, że wkrótce może zabraknąć nam takich spokojnych chwil - rzekła, gdy Chikaze już się rozgościła. Bogini powiodła wzrokiem po ogrodzie. Altana znajdowała się na wzniesieniu, więc widok na urokliwe otoczenie miały dobry. - Starożytne zagrożenia od dawien dawna czające się w mroku powoli wynurzają się ze swoich jam, a po ziemi pełznie także więcej mniejszych kłopotków. Wielu z nich musisz być już świadoma, Morigami Chikaze. - Doświadczyła przyjemnego uczucia, gdy spoczęło na niej spojrzenie bogini. - Tak wspaniale się rozwinęłaś w tak krótkim czasie. Szkoda, że może zabraknąć lat, w których mogłabyś bez pośpiechu rosnąć w siłę przeobrażając się w bóstwo godne miana córki pana burzy. - Uśmiechnęła się smutno. - Żal mi ciebie również z powodu żądań jakie stawi przed tobą mój mąż. Czeka cię trudny wybór, moje dziecko. Czy zechcesz podążyć za wizją jego idealnego świata?
Powrót do góry Go down
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket496/510Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket6424/6942Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Forteca Susanoo - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Forteca Susanoo   Forteca Susanoo - Page 3 Empty2022-05-31, 19:16

Przyzwyczaiła się do tej cechy tego miejsca. Miało to swoje zalety. Na pewno dawało czas do namysłu. Nie dziwiło ją, że znaleźli się w części innej od pozostałych. Byłaby bardziej zaskoczona gdyby nie było tu takowych. Wzięła głębszy wdech by bardziej poczuć tą atmosferę. Aromat kwiatów, delikatnego słońca, krzewów i natury wypełniła jej nozdrza, subtelnie rozluźniając jej napięte mięśnie. Zobaczyła boginię w swojej innej formie. Wyglądała delikatniej a zarazem bardziej... bliżej tego, co obecnie odczuwała. Skłoniła głowę w podziekowaniu i usiadła.
-Oczywiście, czcigodna.-Odpowiadając zarówno na jedno jak i drugie stwierdzenie poczekała, aż herbata zostanie nalana przez służki. Rytuał parzenia herbaty tradycyjnie był bardzo istotny. Chyba, że tak się nie stało. Poczekała chwilę, i jeśli sama miała to zrobić to sobie naleje.
Chikaze jedynie przez moment śledziła spojrzenie boginki swoim własnym. Wystarczyło pierwsze zdanie by do niej wrócić. Domyślała się dlaczego jej ojca mogło nie być. Wysłuchała ją do końca. Podobny nastrój ja unosił i dawał delikatną nadzieję, że może jednak nie wszystko jest aż takie trudne do wykonania jak się wydaje. Miała dalej jednak kotwicę trosk, która ją intensywnie ciągnęła w dół. Było to jednak niczym zimny okład na opanowaną gorączką głowę. Jej aura sprawiała, że chciało się jej powiedzieć to co leżało na sercu. Coś jednak szeptało jej, by zachować pewną ostrożność.
-Dażę męża czcigodnej głębokim szacunkiem i podziwem. Podążyłam za nim bo wierzę, że z całej trójki jeśli będzie potrzeba to zrobi wszystko dla dobra śmiertelnych dusz. Wierzę też w to, że ludzie są w stanie stworzyć dla siebie lepszy los... I że kami mogą in w tym pomóc. Tylko... Na pewno doszły czcigodnej słuchy o moim wahaniu przy ostatniej rozmowie z czcigodnym.-Popatrzyla się na nią w sposób zupełnie niepodobny do tego, jak patrzyła na świat przez ostatnie miesiące. Na masce pojawiło się pęknięcie gdy jej oczy niemo prosiły o wsparcie.
-Pogodziłam się z tym, że będę musiała walczyć z niszczycielami. Może też z tymi, z którymi niegdyś mnie coś łączyło. Ale inni... Nie chodzi tu jedynie o czyjąś wolę. Tyle dobrego może pojść na zmarnowanie... Tego się boję. Tego chce uniknąć. Już dość zagrożony jest ten świat, byśmy wzajemnie się niszczyli. Działamy przecież dla tego samego celu. Lecz... moze tak trzeba. Może nie ma już czasu by czekać. Kiedyś... nawet bym się nad tym nie zastanawiała. Teraz... jestem córką Susanoo. I chce, by kojarzyło się to z obrońcą i dobroczyńcą, nie agresorem.-W słowie "agresor" była jakaś delikatna nuta podirytowana, ułagodzona przez panującą aurę. Już teraz tak w końcu o nim mówią
-Dalej też mnie zastanawia czy czcigodni Rei-oh wiedział coś więcej niż my, czy jego decyzja była podyktowana jego przekonaniami... Lecz czcigodna, jeśli moge... dlaczego mnie o to pytasz?
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Forteca Susanoo - Page 3 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket9000/9000Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket9000/9000Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Forteca Susanoo - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Forteca Susanoo   Forteca Susanoo - Page 3 Empty2022-06-01, 17:57

Chikaze nie musiała sama nalewać sobie herbaty. Każdy kolejny element tego szlachetnego rytuału wykonywany przez służkę Kushinady rezonował harmonią z ogrodem bogini. Sam napar był zaś wyborny. Od kiedy zaprzyjaźniła się z kami jej kubki smakowe mogły czuć się rozpieszczone (albo też rozrywane jeśli brać pod uwagę sake Susanoo).
- Tak, zdaję sobie sprawę z konfliktu jaki rozgrywa się w twoim sercu. - Bliskość Kushinady była kojąca, acz nie na tyle by zdusić niepokoje Chikaze. - Masz rację uważając, że mojemu mężowi zależy na dobru ludzi, jednak nie podziela twojej wiary w ich zdolność do obrania własnego kursu. Kiedyś było inaczej, ale po setkach lat obserwowania świata żywych i Soul society doszedł do wniosku, iż śmiertelni nie są wstanie zapewnić sobie samym godnej egzystencji. Czy można mu się jednak dziwić? - W głosie pojawiła się gorycz zupełnie nieprzystająca do pięknego oblicza Kushinady. - Ludzie codziennie dokonują okrucieństw będących wstanie zawstydzić najbardziej podłe yokai. Seireitei zaś trzymają się jedynie strzępki dawnej szlachetności, które nie są wstanie już zasłonić pełzającego głębiej robactwa zepsucia. - Pokręciła głową. - Wojna z quincy może być tylko jedną z czekających nas wielkich bitew. Możliwe, że najmniejszą z nich.
Uniosła filiżankę do ust i upiła drobny łyk.
- Nie musisz obawiać się, że zdradzę twe słowa memu mężowi. Chciałam lepiej poznać tą, wobec której ma tak wysokie oczekiwania i... w której pokłada znaczne nadzieje. - Uśmiechnęła się. Ton złagodniał - Uważa, że powinnaś zająć wysoką pozycję w odnowionej Gotei. Rozważa czy nie postawić cię na czele akademii shinigami.
Powrót do góry Go down
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket496/510Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket6424/6942Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Forteca Susanoo - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Forteca Susanoo   Forteca Susanoo - Page 3 Empty2022-06-03, 08:10

Kiedy w końcu miała okazję się napić było to bardzo przyjemne doznanie. Dawno nie piła dobrej herbaty, już o takiej nie wspominając. Najlepszą herbata w jej życiu. Szkoda jedynie, że w takich okolicznościach trudno było jej się tym w pełni cieszyć.
Przy wspomnieniu o okrucieństwach lekko spuściła głowę. Wiedziała o czym mówi aż za dobrze. W środku lekko się zdziwiła gdy usłyszała tą decyzję, ale tutaj akurat nie miała wątpliwości.
-Jest to ważna rola. Jednak chce jedynie wykorzystywać mój czas pożytecznie i z korzyścią dla dusz.-Głos miała jednak cięższy niż wcześniej. Palce na jej lewej dłoni ocierały się o siebie, a sama trochę uciekała wzrokiem-Zdaje sobie sprawę z tego jak okrutni potrafią być ludzie. Bardziej, niż zazwyczaj chciałabym przyznać. Potrzebowałam interwencji istot znacznie ode mnie doskonalszych, by zmienić swoje postępowanie... Nawet jeśli zalążek i wola pojawiły się wcześniej.-Położyła niespokojną rękę na swoim kolanie. Nieco łatwiej było jej teraz skupić swoje spojrzenie na rozmówczyni, gdy zrzuciła ze swojej piersi ten ciężar-Obawiam się tego ile dobrych dusz może ucierpieć bądź być wykorzystanych na pierwszych liniach konfliktu dla utrzymania stanu tego zepsucia. Wartość samostanowienia o swoim losie jest ważna dla istot o wolnej woli. Tym bardziej jak do tego przywykli. Dalej też się zastanawiam... co by zrobił czcigodny Rei-oh, gdyby zobaczył ten stan.
Westchnęła ciężko. Po chwili pojawił się jednak na jej twarzy pewien uśmiech.
-Teraz nie sposób przewidzieć jak będzie wyglądała sytuacja. Mimo moich wątpliwości wiem, że czcigodny Susanoo posiada ogromne doświadczenie i mądrość. Jego wartości pokrywają się z moimi, nawet jeśli nie zawsze jestem dość silna by im sprostać. Gdybym miała podjąć jeszcze raz decyzję w domenie słońca nie zmieniła bym jej. Zawsze jednak się zastanawiałam czemu czcigodny ma takie nastawienie do mnie. Jestem bardzo młoda i niedoświadczona. Jeszcze wiele nauki przede mną, a jego potomstwo z tego co wiem jest liczne.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Forteca Susanoo - Page 3 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket9000/9000Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Forteca Susanoo - Page 3 Pbucket9000/9000Forteca Susanoo - Page 3 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Forteca Susanoo - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Forteca Susanoo   Forteca Susanoo - Page 3 Empty2022-06-04, 18:42

Dwa motyle o jaskrawoczerwonych skrzydłach przeleciały nad sobą niby w gonitwie toczonej leniwym lotem. Kushinada nie zwróciła na nie uwagi, popijając powoli herbatę i jednocześnie słuchając Chikaze.
- Tego wiedzieć nie możemy. Jedyne co jest pewne to to, że Rei-o był wspaniałomyślnym bóstwem, które ukochało ludzkość ponad wszystko.
Porcelana zadźwięczała cicho, gdy bogini odłożyła filiżankę na spodek.
- Cieszą mnie twe słowa, a na te wątpliwości mogę z lekkim sercem odpowiedzieć. - Wciąż uśmiechała się życzliwie. - Mój szlachetny małżonek ceni cię tak wysoko między innymi dlatego, że... połechtałaś mile jego ego. Jego to bowiem wybrałaś, chociaż tuż obok stał jego brat i przede wszystkim jego siostra. Potężna bogini słońca, pierwsza wśród kami, a mimo tego wybrałaś właśnie jego. Nie myśl jednak, że to jedyny powód. Prawda, iż przez stulecia dorobił się wielu potomków, ale większość z nich są kami od urodzenia, ty zaś byłaś niegdyś człowiekiem, więc zakosztowałaś podobnie jak mój mąż niedoli życia na Ziemi. Pomimo tego, iż stałaś się kami wciąż napędza cię ludzka ambicja dzięki czemu twój kult wzrasta tak szybko. Od razu dostrzegł w tobie potencjał do stania się kimś wielkim. Kimś kto byłby wstanie przerosnąć dzieci innych bogów, kimś kto w przyszłości mógłby się stać cennym pomocnikiem w tworzeniu nowego ładu na świecie.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Forteca Susanoo - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Forteca Susanoo   Forteca Susanoo - Page 3 Empty

Powrót do góry Go down
 
Forteca Susanoo
Powrót do góry 
Strona 3 z 5Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Świat :: Inne :: Takamagahara-
Skocz do:  
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje