Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Propozycje 1

Go down 
5 posters
AutorWiadomość
Kesim


Kesim


Mistrz Gry : Ekkusu

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje 1 Pbucket140/250Propozycje 1 Empty_bar_bleue  (140/250)
Punkty Reiatsu:
Propozycje 1 Pbucket336/484Propozycje 1 Empty_bar_bleue  (336/484)

Propozycje 1 Empty
PisanieTemat: Propozycje 1   Propozycje 1 Empty2010-08-12, 20:22

Tak tylko się odezwę- Utsusemi już jest, a Gonzui z tego co pamiętam było proponowane i nie przeszło
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje 1 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje 1   Propozycje 1 Empty2010-08-12, 20:43

Och, przeoczyłem te utsusemi... (swoją drogą, ciekawe co rodowity ruch Shihouin robi w umiejkach dla wszystkich ras...)
A co do Gonzui'a... wut? W takim razie, poczekam aż ktoś mi uargumentuje dlaczego mielibyśmy nie dodawać gonzui'a, bo przyznam, że tego nie rozumiem...

A może powinniśmy... nie przyjąć niektórych kidou? <bec> bo są za silne...
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje 1 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje 1   Propozycje 1 Empty2010-08-12, 22:28

Z tego co pamiętam Gonzui było techniką używaną przez Yammiego, więc raczej powinno się ją dodać. Utsusemi i Tsuin Shunpou to chyba ta sama technika. I teraz o dodaniu Sonido w mandze były takie przypadki, więc tu tez powinny być.

Cytat :
[Oczywiście, zabraniałoby się łączenia tych dwój umiejek. Tj. 'Ekspert cero' oraz 'Wielokrotne cero'.]

Zupełnie nie rozumiem tego zdania, nie można mieć dwóch umiejek jednocześnie czy nie można ich jednocześnie używać?
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje 1 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje 1   Propozycje 1 Empty2010-08-12, 22:53

Cytat :
Utsusemi i Tsuin Shunpou to chyba ta sama technika.
Nope. Utsusemi to technika, która pozwala zaledwie zmylić przeciwnika poprzez pozostawienie za sobą, czegoś w stylu, własnej repliki. To tylko tania sztuczka. Nie pozwoli np. tak jak podczas użycia gemelos sonido, mylenia przeciwnika kilkoma replikami naraz. Lub na tyle szybkiego przemieszczania się z jednego punktu do drugiego, aby wydawało się, że oponent jest bezustannie w dwóch miejscach naraz.
Podsumowując, pierwsza technika służy zaledwie do ucieczki spod ostrza wroga. Ta druga, może posłużyć też celom ofensywnym.
Cytat :
Zupełnie nie rozumiem tego zdania, nie można mieć dwóch umiejek jednocześnie czy nie można ich jednocześnie używać?
Oczywiście, że chodzi tu o używanie. Coś w stylu wystrzelenia kilku cero w ułamku sekundy, z kilku punktów naraz, byłoby imba. Dlatego nie można łączyć tych dwóch umiejętności podczas walki.
Powrót do góry Go down
渡邊綱


Propozycje 1 Mg10
渡邊綱


Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje 1 Pbucket4096/4096Propozycje 1 Empty_bar_bleue  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
Propozycje 1 Pbucket83037/262144Propozycje 1 Empty_bar_bleue  (83037/262144)

Propozycje 1 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje 1   Propozycje 1 Empty2010-08-13, 01:18

Wielokrotne Cero - jedno cero to za mało?... To czemu nie dwa?... Może trzy?... Albo cztery naraz?

Ekspert Cero
Premie: Czas ładowania cero zmniejsza się do ułamka sekundy.


To juz jest i nazywa sie bala. Duzo szybsze od cero, ale i zdecydowanie slabsze. Skoro nawet espada uzywal bala, a nie ultra-speed cero, to jak dla mnie troche przesada jest ten pomysl.

Gonzui
Wymagania: Kontrola Reiatsu: 15.


O ile wiem technike zaprezentowal tylko Yummy, czyli najsilniejszy/najslabszy (w zaleznosci od formy) espada. W dodatku nie uwazasz, ze dosc tanie, jak na "masowa zaglade"?

Premie: Gemelos Sonido
Wymagania: Kontrola Reiatsu: 25, Szybkość: 60.


Najsilniesjszy hollow na forum nie ma nawet 1/3 wymaganej szybkosci (Ty masz dokladnie 1/20). Tak sobie mysle, ze tych hiper skilli i tak nikt nie zdobedzie przez nastepne 3 lata...


Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje 1 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje 1   Propozycje 1 Empty2010-08-13, 09:25

Cytat :
To juz jest i nazywa sie bala. Duzo szybsze od cero, ale i zdecydowanie slabsze
Zacznijmy od tego, że bala to zupełnie odrębna technika. Jedyne co ma z cero wspólnego to czasem kolor w anime (no, ostatnio nam udowodniono, że jednak nie zawsze...) To, że jest szybka i słaba to już jej cechy charakterystyczne. A mnie chodzi o to, że jeżeli ktoś już sporo trenuje cero, to ma możliwość albo wystrzelenia go w ułamku sekundy, a jeżeli już przyłoży się do tego, to jego serek jest o wiele mocniejszy.
Cytat :
Skoro nawet espada uzywal bala, a nie ultra-speed cero, to jak dla mnie troche przesada jest ten pomysl.
Toż to zupełnie dwie różne techniki - powtarzam. Bala wciąż nie dorównywałoby cero. Poza tym, możemy się wykazać trochę własną inwencją twórczą, a nie kopiować wszystko z bleach'a, co nie? D:
Co do przesadności tego pomysłu, no nie wiem. Dla mnie on znaczy co najmniej tyle, że ktoś opanował ten atak już do perfekcji, więc co raczej oczywiste, w przypadku takiej osoby, jego serek powinien być bardziej rozwinięty i mocniejszy, nawet od osoby z podobnym poziomem reiatsu, lecz z krótszym stażem tej techniki.
Cytat :
O ile wiem technike zaprezentowal tylko Yummy, czyli najsilniejszy/najslabszy (w zaleznosci od formy) espada.
? Czy to argument za czy przeciw? Jest wiele technik, które zaprezentowała tylko jedna osoba, ale są w naszym pbfowskim arsenale.
Cytat :
W dodatku nie uwazasz, ze dosc tanie, jak na "masowa zaglade"?
Cóż, wymagania, opis itd. to wszystko podlega zmianie. Ja jedynie podsuwam sam zamysł techniki/umiejętności, czyli to tylko propozycja. Można ją zmodyfikować.
A ta masowa zagłada, to w baardzo dużym cudzysłowie. Taki pustak może sobie wyssać dziesięć nic nie wartych ludzkich duszyczek z promienia 10 metrów. (Jeżeli odpaliłby coś takiego w zaludnionym miejscu, to byłoby trochę chaosu.... ale to raczej mniej szokujące, niż człowiek rozrywany na strzępy, przez niewidzialną istotę.)
Wystarczy, że ofiara ma choćby minimalne pokłady rei ponad przeciętną (patrz: Tatsuki), a technika może ją jedynie osłabić, lecz nie zabije.
Więc, tak naprawdę pusty może jedynie przygarnąć kilka bezwartościowych dusz, które nic mu nie dadzą, poza minimalną regeneracją.
Cytat :
Najsilniesjszy hollow na forum nie ma nawet 1/3 wymaganej szybkosci (Ty masz dokladnie 1/20). Tak sobie mysle, ze tych hiper skilli i tak nikt nie zdobedzie przez nastepne 3 lata...
Gwoli ścisłości, to jest tylko dla arrancarów.
Po resurrection niektórym arrancarom skacze szybkość, także może się okazać, że na początku mógłby tego używać tylko podczas uwolnienia.
Poza tym, to też raczej żaden argument, bo co... mamy zacząć to dodawać, gdy ktoś już urośnie w siłę? Mamy setki takich imba skilli, jak kidou 90+, cero oscuras itp., których jeszcze przez długi czas, nikt nie będzie używał. Sądzę, że jeżeli czarnym bożkom podarowano jakieś odmiany shunpou, hollowom też się należy.

Tsuno, zero obiekcji co do propozycji dla shinigami? : D Aach, i tu właśnie mamy przykład stuprocentowego obiektywizmu. Uczcie się, obywatele!
Powrót do góry Go down
渡邊綱


Propozycje 1 Mg10
渡邊綱


Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje 1 Pbucket4096/4096Propozycje 1 Empty_bar_bleue  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
Propozycje 1 Pbucket83037/262144Propozycje 1 Empty_bar_bleue  (83037/262144)

Propozycje 1 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje 1   Propozycje 1 Empty2010-08-13, 13:39

Zacznijmy od tego, że bala to zupełnie odrębna technika.
Si. Sa dwie techniki, bo bala jest szybka i slaba, a cero wolne i mocne. I uwazam, ze tak jest dobrze (i tym razem to ja moge podeprzec sie "oryginalem" skoro nawet mocni zawodnicy nie zastapili szybkiego bala rownie szybkim cero). Zreszta Uluqiuorra strzelal serem z palca calkiem szybko podczas walki w Ichigo, nie sadzisz? Nikt nie nazywal tego osobna technika.
Czy my tu piszemy jakis zaawansowany podrecznik przeznaczony do publikacji? Niektorzy pewnie i potrzebuja tysiaca tabelek na kazda okazje. Moim zdaniem przesadny formalizm jest zbedny. Nie podobaja mi sie pomysly tworzenia Sayan szabanastego poziomu. Cero, super cero, hiper cero, ultra cero, cero obskuras, expert cero, mega cero, boskie cero, CEROOOO... po kiego grzyba (podobnie sonido/szampon i inne)? Wychodze z zalozenia, ze sama technika "rozwija" sie razem z jej uzytkownikiem. Cero poczatkujacego gilliana bedzie slabsze i wolniejsze, niz cero espady (chocby wspomniany e4). Stad nie widze specjalnego sensu w tworzeniu dodatkowych odmian sera/szamponu/sonido.

Poza tym, możemy się wykazać trochę własną inwencją twórczą, a nie kopiować wszystko z bleach'a, co nie? :D
Haha... jak dla mnie mozemy Czyzbys porzucal swoj bliczowy puryzm (:

O ile wiem technike zaprezentowal tylko Yummy, czyli najsilniejszy/najslabszy (w zaleznosci od formy) espada.
? Czy to argument za czy przeciw? Jest wiele technik, które zaprezentowała tylko jedna osoba, ale są w naszym pbfowskim arsenale.
Przeciw (przynajmniej w takiej formie, jak zostalo zaprezentowane). Proponujesz dac pospolstwu technike zaprezentowana przez mocna postac (zazwyczaj silne postacie maja zestaw indywidualnych mocy, ktore je charakteryzuja i odrozniaja od innych) i umozliwiajaca robic spektakularna masakre obszarowa. Wydaje mi sie, ze dobrze roznicowanie pod wzgledem wysokich umiejetnosci byloby zostawic. Zeby nie osiagnac efektu, ze kazde bankai wyglada tak samo, a espada roznia sie tylko numerkiem (ktory o krzepie stanowi) i kolorem sera.

Poza tym, to też raczej żaden argument, bo co... mamy zacząć to dodawać, gdy ktoś już urośnie w siłę? Mamy setki takich imba skilli, jak kidou 90+, cero oscuras itp., których jeszcze przez długi czas, nikt nie będzie używał.
Masz racje - to nie byl argument, a jedynie uwaga. Z czego wynika moja postawa wobec super umiejetnosci, ktorych nikt nigdy nie osiagnie to mozemy pospamowac prywatnie, czy tam inny watek zalozyc w odpowiednim dziale.

Sądzę, że jeżeli czarnym bożkom podarowano jakieś odmiany shunpou, hollowom też się należy.
A podarowano? Jesli chodzi Ci, o to, ze wyzej ktos twierdzil, ze Utsusemi to taki lepszy szampon to zostalo to dodane na zasadzie, bo pokazali w anime. High speed sonido nie pokazali. To tez tylko uwaga (utsusemi tez nikt szybko sie nie nauczy).

Tsuno, zero obiekcji co do propozycji dla shinigami? : D
Kesim pisal, iz pierwsza Twa propozycja jest. To co mam komentowac? Druga zas ma te same mankamenty co super-sonido (technicznie jest to dokladnie to samo, tylko inaczej sie nazywa w zaleznosci od tego kto uzywa). Wybralem sonido, bo bylo pierwsze w poscie i ma wyzsze wymagania. Skomplikowane, prawda?

Aach, i tu właśnie mamy przykład stuprocentowego obiektywizmu. Uczcie się, obywatele!
No no. Tu zas mamy przyklad, ze personalne wycieczki stuprocentowo podnosza slusznosc naszych argumentow (: Jak najbardziej godne nasladowania.


Pozdrawiam,
Tsuna

Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje 1 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje 1   Propozycje 1 Empty2010-08-13, 16:21

Cytat :
Si. Sa dwie techniki, bo bala jest szybka i slaba, a cero wolne i mocne. I uwazam, ze tak jest dobrze (i tym razem to ja moge podeprzec sie "oryginalem" skoro nawet mocni zawodnicy nie zastapili szybkiego bala rownie szybkim cero).
Primo, nigdzie nie pisałem, że cero ma być szybkie. Po prostu, osoba ta, która opanowała tą technikę do perfekcji, jest w stanie ominąć etap ładowania. To nie wpływa na szybkość techniki. Ba, jest nawet słabsza od zwykłego. Z tym, że można łatwo zaskoczyć tym przeciwnika. No i oczywiście, taki mistrz serków, gdy już załaduje ten promień, to efekty będą o wiele lepsze, niż nawet o osoby, która ma podobne rei, lecz mniejsze staż w używaniu serka.
Secundo, Starrk strzelał (nawet przed uwolnieniem) bez ładowania, w dodatku bez żadnej specjalnej pozy. Można go bezapelacyjnie nazwać ekspertem cero.
Cytat :
Zreszta Uluqiuorra strzelal serem z palca calkiem szybko podczas walki w Ichigo, nie sadzisz? Nikt nie nazywal tego osobna technika.
A czy ja to nazwałem osobną techniką?... Pff... Powtarzam, ekspert cero to nie technika. Oznacza po prostu, że osoba opanowała do perfekcji ten atak, tyle. Strzela zwykłe cero. Różni się tylko czasem ładowania oraz siłą.
Cytat :
Czy my tu piszemy jakis zaawansowany podrecznik przeznaczony do publikacji? Niektorzy pewnie i potrzebuja tysiaca tabelek na kazda okazje. Moim zdaniem przesadny formalizm jest zbedny.
No brawo, mówiłem już o tym wcześniej x razy. Też nie lubię formalizacji... ale co zrobić? Po co w takim razie w ogóle dział propozycje? Sami sobie powymyślajmy umiejętności oraz zasady dla swoich graczy. Formalizm off.
Mamy nawet takie umiejętności, jak: Znakomity magik, Dobra reputacja, Mózg czy Własne Pomieszczenie ... Więc, w czym przeszkadza Ekspert Cero ? Może już trzymajmy się tej formalności (i tak zasady są luźne), czy może niech każdy sam dla siebie?
Cytat :
Nie podobaja mi sie pomysly tworzenia Sayan szabanastego poziomu. Cero, super cero, hiper cero, ultra cero, cero obskuras, expert cero, mega cero, boskie cero, CEROOOO...
Hadou #1, hadou#2, hadou #21313123123123. - rozumiem, że to ci nie przeszkadza? Tylko cero! Bo to wzmacnia przecież te przeklęte hollowy! tfu!
Cytat :
Wychodze z zalozenia, ze sama technika "rozwija" sie razem z jej uzytkownikiem.
Shunpou i utsusemi to dla Ciebie to samo? Sonido i gemelos sonido, to też to samo? Rozumiem rozwijać, ale trudno to raczej nazwać rozwinięciem... To są pewne techniki, dla których te podstawowe, jak shunpou i sonido, były tylko bazą.
Cytat :
Cero poczatkujacego gilliana bedzie slabsze i wolniejsze, niz cero espady (chocby wspomniany e4). Stad nie widze specjalnego sensu w tworzeniu dodatkowych odmian sera/szamponu/sonido.
Czy będzie mógł je wystrzelić bez ładowania 'tylko dlatego, że jest espadą'? Właśnie to jest bez sensu. Taki gillian wystrzeli milion cero w swym żywocie, a espada pokusi się o ten atak raz w życiu... i co? Aż tak dobrze go zna i ma opanowane, by pomijać proces ładowania? Nie, już szybciej gillian tu będzie ekspertem cero, mimo, że jego może być słabsze, ze względu na niski poziom rei. Rozumiesz?
Cytat :
Haha... jak dla mnie mozemy Czyzbys porzucal swoj bliczowy puryzm (:
Bliczowy puryzm?... Niee, dodawanie do tego świata nieco własnej inwencji, a posługiwanie się fillerowymi niespójnościami itp. to pewna różnica.
Cytat :
Proponujesz dac pospolstwu technike zaprezentowana przez mocna postac (zazwyczaj silne postacie maja zestaw indywidualnych mocy, ktore je charakteryzuja i odrozniaja od innych) i umozliwiajaca robic spektakularna masakre obszarowa.
Masakrę? Czyją? Ludzi bez krztyny rei w sobie? Wiesz, równie dobrze, taki pustak może wbić się w tłum i zacząć rozrywać wszystkich na strzępy? No i jak? Co będzie większą masakrą? Ta technika jest bezużyteczna w walce. Jak powiedziałem, może to być taki szybki podwieczorek dla hollowa (choć bardzo się nie nasyci).
A co do, indywidualności tej techniki... Pesquisy używał tylko Nnoitra. Równie dobrze możemy uuznać, że to jego własna umiejętność, lecz mamy ją w arsenale dla wszystkich arrancarów.
A hollow z 15 rei to już nie takie tam pospólstwo (poziom shinigami, na pewno). I nie ma sensu robić jakiś uber wymagań, bo jak wspomniałem, w walce jest bezużyteczna, a do tego sam pusty się nie naje, ani zbytnio nie wzmocni.
Cytat :
A podarowano? Jesli chodzi Ci, o to, ze wyzej ktos twierdzil, ze Utsusemi to taki lepszy szampon to zostalo to dodane na zasadzie, bo pokazali w anime.
No właśnie, jest utsusemi. A powody, dla których dodano, to już jest mniej ważne. Jakiś balans powinien być.
Cytat :
High speed sonido nie pokazali.
Jak nie, jak tak? A septima espada?
Cytat :
Kesim pisal, iz pierwsza Twa propozycja jest. To co mam komentowac? Druga zas ma te same mankamenty co super-sonido (technicznie jest to dokladnie to samo, tylko inaczej sie nazywa w zaleznosci od tego kto uzywa). Wybralem sonido, bo bylo pierwsze w poscie i ma wyzsze wymagania.
Wiesz, chodzi tu o to, że takiego nowego kidou to nikt się nie przyczepi (jakkolwiek mocne by nie było). A próba dodania skilla dla arrancara/hollowa musi się spotkać z wielkim oburzeniem (nawet jeżeli było w anime, lub jest to praktycznie odbicie tego, co mają shinigami).
Cytat :
Tu zas mamy przyklad, ze personalne wycieczki stuprocentowo podnosza slusznosc naszych argumentow
Stwierdziłem tylko fakt... Bo ukryć się nie da, że jakikolwiek pomysł, który wzmocniłby rasę hollowa spotyka się z twoją dezaprobatą.
Powrót do góry Go down
渡邊綱


Propozycje 1 Mg10
渡邊綱


Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje 1 Pbucket4096/4096Propozycje 1 Empty_bar_bleue  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
Propozycje 1 Pbucket83037/262144Propozycje 1 Empty_bar_bleue  (83037/262144)

Propozycje 1 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje 1   Propozycje 1 Empty2010-08-13, 18:56

Piszac "szybkie cero" mialem na mysli wlasnie czas potrzebny na uzycie tej techniki. Piszac rowniez, ze cero espady bedzie bardziej cacy, niz gilliana poczynilem pewne uproszczenie, ze taki hollow, zeby sie doczlapac do tej elity musial zapewne owej techniki nauzywac sie dostatecznie czesto. Oczywiscie mozemy rozwazac jakies abstrakcyjne przypadki typu gillian, ktory 500 lat spedzil walac cero gdzie popadnie, pozniej regeneracja reiatsu i znowu cero, oraz espade, ktory wlazl na stolek ani razu nie uzywszy tegoz, bo mial uraz, jak mu ktos ulubiona zabawke za-cero-wal. Tak, jest mnostwo umiejetnosci, wad i tak dalej. Mnostwo z nich nigdy nie zostalo wybranych, albo sa przygotowane dla super bohaterow, jak juz ktos moze sie kiedys dorobi.

Hadou #1, hadou#2, hadou #21313123123123. - rozumiem, że to ci nie przeszkadza?
Umiejetnosci specjalne i system magii, ktory zreszta wymyslil Twoj ukochany Kubo. Czy nie porownujesz czasem dwoch roznych kategorii? A moze ja jestem winny, ze w Hueco Mundo nie ma odpowiednika kidou?

Uczepiles sie tego cero, jak niepodleglosci. Problem polega na tym, ze na tym forum nie ma gradacji. Umiejetnosci masz, albo nie. I to jest poniekad kiszka, bo wlasciwie poza statystykami nic nie roznicuje uzytkownikow tej samej umiejetnosci. Wymyslanie ekspertow, mistrzow cero/broni/robienia na drutach itd. to tylko pewna proteza. Chcesz potwierdzenia, ze jestes lepszy w rzucaniu sera w postaci umiejetnosci? Hmm... w zasadzie daloby sie to rozciagnac na kazda technike - ekspert sera, ekspert szamponu/sonido, ekspert puszczania kolek z dymu. Czy to potrzebne? Mozna teoretycznie kazdy skill potraktowac quasi-poziomem - nowiciusz, wyszkolony, ekspert.

High speed sonido nie pokazali.
Jak nie, jak tak? A septima espada?
Skoro twierdzisz, ze bylo, to luz. Nie znam na pamiec kazdego odcinka. Co prawda to super sonido opisales tak, ze brzmi to jak po prostu konkretne uzycie szybkiego sonido, ale szczegol.

Masakrę? Czyją? Ludzi bez krztyny rei w sobie? Wiesz, równie dobrze, taki pustak może wbić się w tłum i zacząć rozrywać wszystkich na strzępy? No i jak? Co będzie większą masakrą? Ta technika jest bezużyteczna w walce.
Bezuzyteczna twierdzisz? A owa regeneracja reiatsu i zdrowia to sie w walce nie przydaje? Ze malo? Czasem ta odrobina moze przesadzic. Wbiegac w tlum trzeba fizycznie, a wciagac mozna z ukrycia, czy z drugiej linii. W dodatku gdyby hollowy tak regularnie mordowaly zywych, to ziemia bylaby albo pusta, albo musialby tam stacjonowac batalion shinigami i bylaby to regularna wojna.

A hollow z 15 rei to już nie takie tam pospólstwo
Kwestia podejscia. Dla mnie 15 reiatsu to pospolstwo i to nie tylko hollow.


Stwierdziłem tylko fakt... Bo ukryć się nie da, że jakikolwiek pomysł, który wzmocniłby rasę hollowa spotyka się z twoją dezaprobatą.
Faktem to jest np. to, iz kwadrat to prostokat. Ty zas zinterpretowales jakies dane i podales co Ci wyszlo, co nie czyni z tych wnioskow faktu. Piszac "jakikolwiek" rozumiem, ze posiadasz statystyki, z ktorych wynika, iz zawsze wypowiadalem sie negatywnie przy kazdym bez wyjatku pomysle dotyczacym Twej rasy, a o innych pialem peany. Ja nie tak to pamietam, ale udowodnic nie moge, bo admin kasuje posty po rozpatrzeniu propozycji.

Bo to wzmacnia przecież te przeklęte hollowy! tfu!
Nigdy nie ukrywalem, iz gre jako hollow uwazam za kuriozum, ale Ty to przekules na jakies fanatyczne przekonanie, ze chce Ci zaszkodzic z Twym pochodzie do wladzy nad swiatem. Jak sie niepochlebnie wypowiem o jakies propozycji to stronniczy jestem. Jasne. Ja tu tak w ogole decyduje? Nie podoba mi sie, to pisze. Nic z tego nie wynika. Przekonuj Rotena, ze ladnie wymysliles, to bedziesz mial. Dopisywanie, ze ja jestem zly, nie lubie pustaczkow i staram sie im szkodzic, to nie jest argument.

Wiesz, chodzi tu o to, że takiego nowego kidou to nikt się nie przyczepi (jakkolwiek mocne by nie było). A próba dodania skilla dla arrancara/hollowa musi się spotkać z wielkim oburzeniem (nawet jeżeli było w anime, lub jest to praktycznie odbicie tego, co mają shinigami).
Ja sie czepiam wszystkiego co mi sie nie podoba i akurat mam ochote o tym pisac.


Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje 1 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje 1   Propozycje 1 Empty2010-08-13, 20:57

Jako, że widzę duże poruszenie na temat Cero to jeszcze raz zapytam: czy istnieje jakaś mechanika co do Cero?

Chodzi o to żeby nie było sytuacji, że u jednego MG cero ma taki przelicznik, że niszczy wszystko co napotka, a drugie jest cienkie jak sik pająka. Wpadło mi do głowy aby uznać, że w cero można włożyć tyle PR ile się chce, od np 10 a jak się chce to max. Tyle, że nigdy nie widziałem aby Cero było regulowane.

Tak więc proszę o sugestie.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje 1 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje 1   Propozycje 1 Empty2010-08-15, 18:59

Cytat :
Umiejetnosci specjalne i system magii, ktory zreszta wymyslil Twoj ukochany Kubo. Czy nie porownujesz czasem dwoch roznych kategorii? A moze ja jestem winny, ze w Hueco Mundo nie ma odpowiednika kidou?
Dla shinigami kidou jest taką umiejętnością specjalną, jak cero dla hollowów. Soukatsui... souren soukatsui... shikai... bankai... sonido... gemelos sonido. Nie lubisz rozwijania każdej umiejętności do takiego sayan milionowego poziomu? Przykro mi, bleach właśnie opiera się na czymś takim. Dowiadujemy się, że jest taka umiejętność... ale nie, zaraz, okazuje się, że ma ona swojego jeszcze lepszego następcę. Ech, trochę tu przyofftopowałem, ale zmierzam do tego...
1. Żadna z umiejętności, które przedstawiłem nie jest żadnym rozwinięciem, typu cero oscuras, GRC czy czegoś w tym stylu, więc nie widzę problemu.
Gonzui - było w mandze, było w anime. Normalna technika, sądzę, że należy się pustakom.
Wielokrotne cero - Pozwala korzystać z kilku cero naraz oraz wystrzeliwać je z różnych punktów ciała, tyle. Cero nie jest ani szybsze, ani mocniejsze.
Ekspert cero - nie tyle, umiejętność, co status postaci. Ktoś przez bardzo długi czas szlifuje swoją technikę, więc zapracowuje sobie na taki tytuł. Może teraz idealnie kontrolować poziom swojego serka, jako, że zna ten atak na poziomie cząstki rei. Nauczył się praktycznie pomijać poziom ładowania , lecz wtedy jest on nieco słabszy, lub wzmocnić go ładowaniem. Oczywiście, jak Tsuna powiedział, można po prostu nie uwzględniać tego, bo ..
Cytat :
sama technika "rozwija" sie razem z jej uzytkownikiem
GM może po prostu dawać swojemu graczowi takie boosty od tak (podczas gdy inny, który nawet dłużej korzystał z cero, nadal będzie go miał na normalnym poziomie). Ogólnie, idąc tym tokiem myślenia, po co umiejętności? Zbędna formalność. Niech każdy sam sobie wymyśla, a jak...
Zostawmy tylko te dla początkujących, kto za?...
Gemelos sonido - sonido nie jest szybsze dzięki tej umiejętności, ani się nie zmienia. Jego szybkość nadal zależy od wytrenowania postaci. (Oczywiście, do użycia gemelos potrzeba raczej szybkiego sonido). Tyle, że bohater potrafi go używać w taki sposób, aby pozostawiać za sobą afterimage'e.
Tsuin shunpou - patrz wyżej.
Cytat :
Chcesz potwierdzenia, ze jestes lepszy w rzucaniu sera w postaci umiejetnosci? Hmm... w zasadzie daloby sie to rozciagnac na kazda technike - ekspert sera, ekspert szamponu/sonido, ekspert puszczania kolek z dymu.
Ale kto Ci broni? Masz pomysł, to dawaj. Ekspert cero o tyle różni się od samego "potwierdzenia bycia ekspertem", że ulepsza cero użytkownika. Jak wyżej napisałem, niektórzy mogliby mieć z tym problem, że jakiś GM robi to bez konsultacji z nikim, wymyśla jakieś boosty itd. Czyli, samowolka.
Cytat :
Czy to potrzebne? Mozna teoretycznie kazdy skill potraktowac quasi-poziomem - nowiciusz, wyszkolony, ekspert.
Właściwie, czemu nie?
Cytat :
Skoro twierdzisz, ze bylo, to luz. Nie znam na pamiec kazdego odcinka. Co prawda to super sonido opisales tak, ze brzmi to jak po prostu konkretne uzycie szybkiego sonido, ale szczegol.
Też nie znam, ale pamiętam sporo rzeczy...
Noo, czyli coś takiego, jak utsusemi. To też tylko konkretne użycie szybkiego shunpo.
Cytat :
Bezuzyteczna twierdzisz? A owa regeneracja reiatsu i zdrowia to sie w walce nie przydaje? Ze malo? Czasem ta odrobina moze przesadzic. Wbiegac w tlum trzeba fizycznie, a wciagac mozna z ukrycia, czy z drugiej linii.
Tak, bezużyteczna. Jak sobie wyobrażasz, stanięcie w jednym miejscu, w środku walki i rozpoczęcie wchłaniania dusz? Jest się tak otwartym na atak, że to aż się prosi o reakcję. Nawet, jeżeli ktoś się ukryje przed przeciwnikiem, by się zregenerować, to gonzuiem natychmiast zdradzi swoją pozycję. Dlatego właśnie jest to całkiem bezużyteczne. Co najwyżej, po walce można sobie trochę podregnąć stan psycho-fizyczny.
Cytat :
W dodatku gdyby hollowy tak regularnie mordowaly zywych, to ziemia bylaby albo pusta, albo musialby tam stacjonowac batalion shinigami i bylaby to regularna wojna.
Ta, tyle że nie każdy pusty władałby taką umiejętnością, to raz. Po drugie, na pewno byłby pewien limit w używaniu gonzuia. A po trzecie, i najważniejsze, równie dobrze pusty może zacząć rozrywać ludzi na strzępy, co nie byłoby większym problemem. A spowodowałby jeszcze większe spustoszenie. Już cero ma podobne wymagania, a to też imba skill jest. A u takiego oddziałowego minimalny stat (jeżeli o mnie chodzi), to właśnie 15. Hollowowi, który osiągnął już taki poziom, może strzelać serkami - skill niezbyt wygórowany.
Cytat :
Kwestia podejscia. Dla mnie 15 reiatsu to pospolstwo i to nie tylko hollow.
Spoko, kwestia podejścia.
Cytat :
Nigdy nie ukrywalem, iz gre jako hollow uwazam za kuriozum, ale Ty to przekules na jakies fanatyczne przekonanie, ze chce Ci zaszkodzic z Twym pochodzie do wladzy nad swiatem.
Duh...


Cytat :
Tyle, że nigdy nie widziałem aby Cero było regulowane.
Cóż, właściwie każdy skill, do którego użytkownik wkłada rei, może być przez niego regulowany.
Powrót do góry Go down
渡邊綱


Propozycje 1 Mg10
渡邊綱


Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje 1 Pbucket4096/4096Propozycje 1 Empty_bar_bleue  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
Propozycje 1 Pbucket83037/262144Propozycje 1 Empty_bar_bleue  (83037/262144)

Propozycje 1 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje 1   Propozycje 1 Empty2010-08-16, 10:04

GM może po prostu dawać swojemu graczowi takie boosty od tak
W duzej mierze tak sie w sumie dzieje. W koncu kazdy MG sam ocenia ile punktow, czy jakie umiejetnosci da swoim graczom. Kiedys nawet specjalne skille byly wymyslane przez MG. Teraz tylko shinigami zdaje sie zostali na pastwie MG ze swoimi bonusami (zakladajac, ze graja glownie shinigami/hollow/ludzie; nie jest to postulat, ze ma sobie gracz sam bankai wymyslec przy tworzeniu postaci).

Bezuzyteczna twierdzisz? A owa regeneracja reiatsu i zdrowia to sie w walce nie przydaje? Ze malo? Czasem ta odrobina moze przesadzic. Wbiegac w tlum trzeba fizycznie, a wciagac mozna z ukrycia, czy z drugiej linii.
Tak, bezużyteczna. Jak sobie wyobrażasz, stanięcie w jednym miejscu, w środku walki i rozpoczęcie wchłaniania dusz? Jest się tak otwartym na atak, że to aż się prosi o reakcję. Nawet, jeżeli ktoś się ukryje przed przeciwnikiem, by się zregenerować, to gonzuiem natychmiast zdradzi swoją pozycję. Dlatego właśnie jest to całkiem bezużyteczne. Co najwyżej, po walce można sobie trochę podregnąć stan psycho-fizyczny.
Jesli masz kogos kto oslania, to juz inna bajka. Ale powiedzmy, ze masz racje. To po co tworzyc bezuzyteczne umiejetnosci? (: Skoro rzecz pokazano raz, jak to nalezy potraktowac? Jako przecietna umiejetnosc, czy specjalna dla danego osobnika? Pijawki paralizujace, czy glizdy wybuchajace po drganiach jezyka - to tez w koncu bylo.

Gonzui - było w mandze, było w anime. Normalna technika, sądzę, że należy się pustakom.
I to tez kwestia podejscia. Hollow zywi sie duszami, wiec wyciaganie ich z zywych nie jest moim zdaniem normalne.


Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje 1 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje 1   Propozycje 1 Empty2010-08-16, 15:32

Hmmm... A ja mam takie pytanko dotyczące umiejętności "Artysta". Jak wiadomo, postać będąca "chirurgiem duszy" potrafi tworzyć dzieła, które są... z pewnością piękne i mogą poruszyć niejedną osobę.
Jednak gdyby ktoś chciał zająć się czymś użytecznym, tzn. rzemiosłem, to czy ta osoba mogłaby zmienić nazwę umiejętności z "Artysta" na "Rzemieślnik"? Wiecie... Kowalstwo, kamieniarstwo, itd. Czy takiego "kowala" podciągnąć pod "Mechanika", np.?
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje 1 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje 1   Propozycje 1 Empty2010-08-16, 17:13

Na temat Gonzui z bleach wiki(angielskiego, które jest solidne): [Only admins are allowed to see this link]

Teraz trzeba postawić bardzo prostą sprawę:

- wymagania,
- opis działania,
- ograniczenia,

Wymagania: Arrancar, 20 kontroli reiatsu(?)
Opis: Wchłania pobliskie dusze o niskim poziomie reiatsu(-5 reiatsu i tyle samo PR się regeneruje za 1 osobę) regenerując własne pokłady PR.
Ograniczenia: obszar działania 2-3mx kontrola rei.

Wiadomo, raz się wchłonie no to na danym obszarze już nie będzie, poza tym nie wszędzie są ludzie itd. Tak więc nie jest to jakaś uber umiejka.
Powrót do góry Go down
Kamys


Kamys


Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje 1 Pbucket102/290Propozycje 1 Empty_bar_bleue  (102/290)
Punkty Reiatsu:
Propozycje 1 Pbucket41/156Propozycje 1 Empty_bar_bleue  (41/156)

Propozycje 1 Empty
PisanieTemat: Propozycje umiejętności (stare)   Propozycje 1 Empty2010-08-17, 13:49

Gonzui - strasznie dużlo roboty z tym będzie i zastanówmy się czy jest potrzebne... jeśli tak to ja proponuje spore wymagania rzędu 35 kr Poza tym rożnie wchłanianie dusz działa u MG... W moim przypadku jezdnie ludzi zasadniczo nie daje niemal nic, wiec sama jestem raczej przeciw umiejętności niż za. (raczej przeciw)

Wielokrotne Cero - to była specjalna umiejętność, myślę żeby zostawić to w zasięgu "królewskiego cero". Wtedy gracz powinien zdecydować jakie chce cero (albo mistrz gry za niego co mu da). (przeciw)

Ekspert Cero - przeciw ;-) w tym wypadku uważam że perk nie jest potrzebny. (przeciw)

Gemelos Sonido - może być, ale KR proponuje w to miejsce dać 30 (za dodaniem)

Utsusemi - hmm... nie wiem, nie wiem. Można by pomyśleć (neutralnie)

Tsuin Shunpou - hm czemu nie... myślę tylko nad wartościami odpowiednimi 55 szyb ? żeby wyrównało się z tym od arranca (za)

Tyle odnośnie moich wypowiedzi, po delikatnych zmianach mogę dodać na pewno rozwiniecie szybkiego poruszania się


[Only admins are allowed to see this image]
***
[Only admins are allowed to see this link]
[Only admins are allowed to see this link]
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje 1 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje 1   Propozycje 1 Empty2010-08-17, 19:39

No cóż, skoro już wypowiedział się vice-admin, to ok. Jedno ale...

Cytat :
Gonzui - strasznie dużlo roboty z tym będzie i zastanówmy się czy jest potrzebne... jeśli tak to ja proponuje spore wymagania rzędu 35 kr Poza tym rożnie wchłanianie dusz działa u MG...
Cóż, to czy jest to potrzebne (komuś - bo, jak na to nie patrzeć, robi się to dla graczy),już zadecydują o tym BG ;P IMO to nie byłby taki nieprzydatny skill - taka niedopracowana regeneracja, kosztem kilku ludzi.
Co do wymagań, to byłaby to lekka przesada. Nie jest to szczególnie imba umiejętność (chyba, że ktoś poluje na nic nie wartego człowieka, bez grosza rei). Przy postaciach, które miałyby choćby znikomą ilość rei, wykraczającą ponad normę, byłoby w stanie je jedynie osłabić. Już nie wspominając o postaciach choćby odrobinę potężniejszych. Byłoby to bezużyteczne.
Sytuacjom nadużywania umiejętności, czyli pustoszenia zbyt dużych obszarów ziemi, można by zapobiec limitami w używaniu tego skilla. To już by jednak pozostało w interesie poszczególnych mistrzów.
Co do mechaniki, to specjalnie nie zagłębiałem się w ten aspekt, zdając sobie sprawę, że każdy GM sam sobie ustali, co i jak z połkniętymi duszami.
Powrót do góry Go down
Kamys


Kamys


Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje 1 Pbucket102/290Propozycje 1 Empty_bar_bleue  (102/290)
Punkty Reiatsu:
Propozycje 1 Pbucket41/156Propozycje 1 Empty_bar_bleue  (41/156)

Propozycje 1 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje 1   Propozycje 1 Empty2010-08-22, 15:11

Powiem tak: co miałam dodać to dodałam, resztę zostawiam do rozpatrzenia przez MG, i Rota jak wróci.


[Only admins are allowed to see this image]
***
[Only admins are allowed to see this link]
[Only admins are allowed to see this link]
Powrót do góry Go down
Ekkusu


Propozycje 1 Mg10
Ekkusu


Mistrz Gry : Demiurg Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje 1 Pbucket60/60Propozycje 1 Empty_bar_bleue  (60/60)
Punkty Reiatsu:
Propozycje 1 Pbucket5112/5112Propozycje 1 Empty_bar_bleue  (5112/5112)

Propozycje 1 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje 1   Propozycje 1 Empty2010-09-18, 10:52

Mocna głowa
Opis: Żaden alkohol nie jest Ci straszny, czy to wódka, spirytus, czy denaturat - na tobie nie robi to żadnego wrażenia. W końcu tylko jeszcze bardziej rozrzedzasz krew w twoim układzie alkoholowym.
Premie: Bardzo wysoka odporność na skutki upojenia alkoholowego
Wymagania: brak/ewentualnie 10 wytrzymałości

Pomyślałem, że skoro jest wrażliwość na alkohol to powinna być tez umiejętność która byłaby przeciwwaga dla niej.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje 1 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje 1   Propozycje 1 Empty2010-09-18, 11:31

O... Też nad tym myślałam i czasami szukałam, czy ktoś już tego nie wymyślił. ^^' Wobec tego podam inną umiejętność, której chyba jeszcze nie ma.

Wysportowany
Nikt ci raczej nie powie, że twoje ciało jest do niczego. Aktywnie trenujesz jakiś sport, dzięki czemu utrzymujesz dobrą kondycję fizyczną.
Premie: umiejętności związane z daną dziedziną sportu, np. siatkówka - mocne ręce.
Wymagania: suma siły, szybkości, zręczności i wytrzymałości nie mniejsza niż 25 (im wyższa, tym większe premie)

Gracz
Lubisz jakąś grę, w której nieraz trzeba pogłówkować lub "odczytywać" przeciwnika, jesteś w niej na prawdę dobry. Nie trzeba chyba dodawać, że umiejętności, które przez to zyskałeś przydadzą ci się też do wielu innych celów.
Premie: zależne od gry, np. zwiększona spostrzegawczość, lepsze przewidywanie reakcji na dane działania itd
Wymagania: zależnie od gry: inteligencja: 9, psychika: 11 lub suma inteligencji i psychika nie niższa niż 15, Wrodzone
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje 1 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje 1   Propozycje 1 Empty2010-09-18, 21:25

Mocna Głowa - jestem za, powinno się tyczyć też większej odporności na trucizny

Wysportowany - moim zdaniem zbędne.

Gracz - umiejętność w sumie zbędna, można ją spokojnie wstawić w historię i jeżeli nie będzie przekraczać granic absurdu typu 10 letni mistrz pokera to nie widzę kłopotu. Podobnie było z językami obcymi, z których zrezygnowano dla uproszczenia gry czy raczej zbędnego komplikowania.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje 1 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje 1   Propozycje 1 Empty2010-09-27, 14:02

Nazwa: Ekstremalna osobowość
Opis: Masz ekstremalną osobowość! Od urodzenia było wiadomo, że jesteś wyjątkowym dzieckiem. Ludzie cię kochają, albo nienawidzą! Nikt nie przejdzie obok ciebie obojętnie. Pamiętaj, iż wzbudzając zachwyt przyciągasz do siebie przyjaciół, ale uważaj też na zazdrosnych o twoje sukcesy rywali! Wykorzystają każdą możliwość, aby uprzykrzyć tobie życie.
Premie: (ułatwienia - lub nie - MG)
Wymagania: wrodzone; odpowiedni opis charakteru



Nad możliwymi premiami oraz wymaganiami można się zastanowić. Jak widzicie, ta umiejętność jest zbliżona do umiejętności "Szanowany", ale jej efekt utrzymuje się przez całą przygodę. Ogólnie postać ma ogromny modyfikator (+ lub -) do kontaktów z innymi osobami, gdzie decydującym czynnikiem jest stworzone pierwsze wrażenie. To zależy od postaci czy zostanie natychmiastowo znielubiona, czy będzie mogła liczyć na przyszłą pomoc i sympatię. Jednakże mówi się, iż "łatwo przyszło, łatwo poszło", więc stosunki z daną postacią mogą się diametralnie zmienić - zarówno na lepsze, jak i gorsze. Oczywiście są tego odpowiednie granice, np. miłość lub nienawiść, gdzie przy drugiej postać zostanie zaatakowana.
Umiejętność posiada efekt uboczny, bo jest i tak dość silna sama w sobie. Może nie dotyczy to fizycznych aspektów postaci jak "Syn/Córka Nocy", która też posiada efekt uboczny, ale w przeciwieństwie do niej można szybko wyrobić sobie dobrą lub złą reputację w danym, powiem ogólnikowo, społeczeństwie.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje 1 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje 1   Propozycje 1 Empty2010-09-28, 17:31

Co prawda to nie propozycja, ale uwagi dotyczące umiejętności już istniejących. Zacznę może od hollowów i arrancarów, bo w nich się najlepiej orientuję.

Zacznę może od umiejętności hollowów. Wydaje mi się, że Pustelnik bardziej niż Sprawny Pożeracz wymaga od hollowa psychiki, to drugie zaś... Nie owijając w bawełnę, wydaje mi się, że z psychiką nie ma wiele wspólnego. A na przykład Ulubiona Ofiara nie wymaga psychiki, a tu prędzej bym ją widziała, niż w Sprawnym Pożeraczu.
Co do arrancarów, pierwszą uwagę mam do Przywódcy Hollow. Wymagana inteligencja wydaje mi się dość wysoka, ale bardziej razi mnie fakt, że przywódca musi mieć silną psychikę, która nie jest tu wymagana. I odwrotnie w przypadku hierro, zupełnie nie wiem, dlaczego jest brana pod uwagę psychika, kiedy jest to po prostu wzmocnienie skóry, nie mające z charakterem wiele wspólnego.
Rasa, jak mi się wydaje, rzadka, a mianowicie quincy... Dlaczego Odsyłające Strzały wymagają akurat psychiki i niczego więcej? Jak dla mnie tu się liczy bardziej kontrola reiatsu, ewentualnie inteligencja. Tu akurat może zostawiłabym tą psychikę, ale raczej nie samą.
Vizard. Cóż, Bounto by mieć inteligentną lalkę sam musi być inteligentnym. Dlaczego Vizard nie? A Wzmacniający i Uśpiony Hollow? Nie powinny wymagać, no nie wiem, psychiki albo kontroli rei?

Z góry przepraszam, jeśli temat tych umiejętności już poruszany i rozwiązany.
Powrót do góry Go down
Roten Yaiba


Propozycje 1 Admin10
Roten Yaiba


Mistrz Gry : Kitsune

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje 1 Pbucket210/220Propozycje 1 Empty_bar_bleue  (210/220)
Punkty Reiatsu:
Propozycje 1 Pbucket2225/2250Propozycje 1 Empty_bar_bleue  (2225/2250)

Propozycje 1 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje 1   Propozycje 1 Empty2010-09-28, 19:52

Cytat :
Zacznę może od umiejętności hollowów. Wydaje mi się, że Pustelnik bardziej niż Sprawny Pożeracz wymaga od hollowa psychiki, to drugie zaś... Nie owijając w bawełnę, wydaje mi się, że z psychiką nie ma wiele wspólnego.
Faktycznie, tu się zgodzę i natychmiast wprowadzę zmianę, przy czym tylko u pustelnika. Dlaczego tak? Otóż twój błąd polega na tym, że źle traktujesz statystykę "psychika". U nas nie ma ona wiele związanego z charakterem. To, że masz mało psychiki nie musi oznaczać, że uciekniesz w popłochu przed równym sobie wrogiem. Ta statystyka z zamysłu ma być luźna i odpowiadać wyłącznie za ataki psychiczne, moce specjalne zanpakutou itp. (niektóre) oraz możliwość stania się vaizardem. Podobnie z resztą jest z inteligencją, której posiadając np. 4 wcale nie trzeba zachowywać się jak półgłówek (inteligencja u nas odpowiada za zdolności magiczne, ewentualnie wiedzę nadprogramową. Sam intelekt postaci określa raczej w większej mierze charakter). Jednym zdaniem: nie traktujemy statystyk sztywno.
Cytat :
A na przykład Ulubiona Ofiara nie wymaga psychiki, a tu prędzej bym ją widziała, niż w Sprawnym Pożeraczu.
A ja się z tym nie zgodzę. Jeśli postać ma silną psychikę, to nie powinna mieć żadnego irracjonalnego zachowania związanego z polowaniem na "doborowe" dusze. Tu raczej by, jak już coś, pasowała niska psychika.
Cytat :
Co do arrancarów, pierwszą uwagę mam do Przywódcy Hollow. Wymagana inteligencja wydaje mi się dość wysoka, ale bardziej razi mnie fakt, że przywódca musi mieć silną psychikę, która nie jest tu wymagana. I odwrotnie w przypadku hierro, zupełnie nie wiem, dlaczego jest brana pod uwagę psychika, kiedy jest to po prostu wzmocnienie skóry, nie mające z charakterem wiele wspólnego.
Tu też masz rację.
Cytat :
Rasa, jak mi się wydaje, rzadka, a mianowicie quincy... Dlaczego Odsyłające Strzały wymagają akurat psychiki i niczego więcej? Jak dla mnie tu się liczy bardziej kontrola reiatsu, ewentualnie inteligencja. Tu akurat może zostawiłabym tą psychikę, ale raczej nie samą.
Jak wyżej napisałem, psychika między innymi odpowiada za indywidualne, wyjątkowe zdolności, a ta niezwykła cecha - zdecydowanie wrodzona, nie do nauczenia, wymaga właśnie psychiki. Zostanie bez zmian.
Cytat :
Vizard. Cóż, Bounto by mieć inteligentną lalkę sam musi być inteligentnym. Dlaczego Vizard nie? A Wzmacniający i Uśpiony Hollow? Nie powinny wymagać, no nie wiem, psychiki albo kontroli rei?
W przypadku lalki - rodzi się ona z Bounto. Jest jak zanpakutou dla shinigami. Inner z kolei jest niepożądanym obiektem wewnątrz shinigami, który wbrew swojej woli jest tam więziony i jego moc jest wykorzystywana. To twór niezależny od shinigami i jego cech, dlatego pewne atuty vaizardów nie wymagają żadnych konkretnych statystyk u shinigami.
Powrót do góry Go down
https://bleach.forumpolish.com
Sponsored content





Propozycje 1 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje 1   Propozycje 1 Empty

Powrót do góry Go down
 
Propozycje 1
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Propozycje zaklęć Quincy
» Propozycje wad (stare)
» Propozycje ogólne
» Propozycje Umiejętności
» Propozycje umiejętności stare

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Offtop :: Inne :: Archiwum-
Skocz do:  
Create a forum on Forumotion | ©phpBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje