Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Propozycje umiejętności stare

Go down 
4 posters
Idź do strony : 1, 2, 3  Next
AutorWiadomość
Shadow


Shadow


Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje umiejętności stare Pbucket8/60Propozycje umiejętności stare Empty_bar_bleue  (8/60)
Punkty Reiatsu:
Propozycje umiejętności stare Pbucket25/42Propozycje umiejętności stare Empty_bar_bleue  (25/42)

Propozycje umiejętności stare Empty
PisanieTemat: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare Empty2011-01-02, 15:53

Swego czasu prowadziłem własnego RPG Bleachowego i w związku z tym zostało mi trochę dodatkowych elementów. Widziałem, że w bazie z kidou macie pewne dziury więc może będziecie chcieli skorzystać z poniższych elementów: (numery to te, które przypisałem na potrzeby własnych sesji).

Bakudou No. 21 Nekutai Rensa (wiążące łańcuchy). Z ziemi wyrwały się trzy łańcuchy tuż przy stopach wroga, które następnie oplątują kolejno: Nogi na wysokości kolan, nadgarstki, a następnie ostatni łączy oba i obwiązuje się wokół szyi ofiary.

Bakudou No. 25 Haritsuke! (ukrzyżowanie) - Ręce ofiary nagle odskoczyły na bok, a za nią pojawił się krzyż stworzony z Reiatsu. Na przegubach, łokciach i przy barkach pojawiły się klamry, które przypięły ją do krzyża. Z kolei nogi zostały umocowane jedną dużą klamrą przy stopach.

Bakudou No. 15 Tekase (kajdanki). Przy dłoniach i stopach ofiary materializują się kajdanki, które łączą się łańcuchem ograniczającym ruchy. (Tak jak więźniowie mają)

Bakudou No. 26 Baikyuu Genshuku (wzmożona grawitacja). Grawitacja na pewnym obszarze wzrasta wielokrotnie powodując najczęściej przyszpilenie ofiary do podłoża.

Bakadou No. 5 Rippou Gokusha (sześcienne więzienie) Wokół ofiary pojawia się sześcienna klatka.

Bakudou No. 10 Shieki (spętanie) - Z ziemi/ścian/etc. Wyrywają się pnącza, które owijają ofiarę w szczelny kokon.

Bakudou No. 2 Bokki (zesztywnienie). Mięśnie całego ciała ofiary nagle sztywnieją, co prowadzi do wygięcia się jak struna i najpewniej runięciu na ziemię.

Bakudou No. 7 Suji Hossa (skurcz mięśni) - Wydawałoby się, że różnicy między tym Baukdo, a Bokki nie ma. To tylko iluzja. Tutaj mięśnie całego ciała kurczą się boleśnie. Może to doprowadzić do zranienia ofiary przez nią samą oraz do zwinięcia się w kłębek bólu.

Hadou No. 28 Kesshou Yari (kryształowa włócznia) - Tworzy włócznię z błękitnego kryształu, która przebija cel, a następnie wybucha rozpadając się na ostre jak brzytwa kawałki, rozrywając wszystko w okolicy niczym granat.

Myślę, że to tyle ;)
Pozdrawiam.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare Empty2011-01-04, 22:20

SHINIGAMI/DUSZA

Shikashu
Opis: Technika walki polegająca na wzmocnieniu obrażeń, zwiększenia ran przy każdym ataku. Silne wiązki reiatsu okaleczają wojownika, przez co biorą dodatkowe obrażenia. Owe reiatsu wiruje na obu rękach i łączy na plecach - skąd bierze największą ilość reiatsu, raniąc bohatera. Jest to mało znana, dość zakazana technika, ze względu na okaleczające właściwości.
Premia: Siła ^2, Punkty Życia /2
Wymagania: Kontrola Reiatsu 30
Powrót do góry Go down
渡邊綱


Propozycje umiejętności stare Mg10
渡邊綱


Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje umiejętności stare Pbucket4096/4096Propozycje umiejętności stare Empty_bar_bleue  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
Propozycje umiejętności stare Pbucket83037/262144Propozycje umiejętności stare Empty_bar_bleue  (83037/262144)

Propozycje umiejętności stare Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare Empty2011-01-04, 22:43

Sila do potegi 2? Z 10 robi sie 100, z 20 masz 400, a ze 100 wychodzi 10k. Poniekad wykladniczy przyrost potegi to troche kiepska sprawa.

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare Empty2011-01-04, 22:53

Watanabe no Tsuna napisał:
Sila do potegi 2? Z 10 robi sie 100, z 20 masz 400, a ze 100 wychodzi 10k. Poniekad wykladniczy przyrost potegi to troche kiepska sprawa.

Pozdrawiam,
Tsuna

To może jakaś mniejsza potęga?

Chociaż tak naprawdę to nikt chyba nie dojdzie do 100 siły. Zaznaczam, że można by przez całe życie trenować się siłowo ale mieć mało życia, z którego i tak mamy jedynie połowę (oczywiście połowę z tego, co nam zostało).

Na samym początku myślałem , żeby było tylko *2, lecz umiejętność wydawała mi się trochę słaba.
Końcowo poprawiam:
Shikashu
Opis: Technika walki polegająca na wzmocnieniu obrażeń, zwiększenia ran przy każdym ataku. Silne wiązki reiatsu okaleczają wojownika, przez co biorą dodatkowe obrażenia. Owe reiatsu wiruje na obu rękach i łączy na plecach - skąd bierze największą ilość reiatsu, raniąc bohatera. Jest to mało znana, dość zakazana technika, ze względu na okaleczające właściwości.
Premia: Siła *3, Punkty Życia /2
Wymagania: Kontrola Reiatsu 30
Powrót do góry Go down
渡邊綱


Propozycje umiejętności stare Mg10
渡邊綱


Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje umiejętności stare Pbucket4096/4096Propozycje umiejętności stare Empty_bar_bleue  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
Propozycje umiejętności stare Pbucket83037/262144Propozycje umiejętności stare Empty_bar_bleue  (83037/262144)

Propozycje umiejętności stare Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare Empty2011-01-04, 23:43

Czy ktos bedzie mial sile 100, czy nie to szczegol. Nawet przy 20 przyrost bylby kolosalny. Sam pomysl przekucia sil zyciowych na ogolnie pojeta sile ataku nie jest ani nowy, ani zly (zdarzylo mi sie juz przed laty korzystac z tego w innych grach). Wymagalby jednak glebszego zastanowienia. Bo niby jak? Przychodzi zdrowy byczek i dostaje tyle samo sily, co chorowite chuchro? Jednemu zjadlo z dwoch milionow zdrowia jeden milion, a cherlakowi z dwoch punktow jeden, a bonus taki sam?

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare Empty2011-01-04, 23:55

Dlatego myślę, że opłaca się wykorzystywać to, gdy ma się już mało żyć ;p
Chociaż faktycznie - wymaga to głębszego zastanowienia
Powrót do góry Go down
Shadow


Shadow


Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje umiejętności stare Pbucket8/60Propozycje umiejętności stare Empty_bar_bleue  (8/60)
Punkty Reiatsu:
Propozycje umiejętności stare Pbucket25/42Propozycje umiejętności stare Empty_bar_bleue  (25/42)

Propozycje umiejętności stare Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare Empty2011-01-05, 00:02

To może zmienić to na przemianę sił witalnych na Reiatsu, które dodatkowo wzmacnia atak i w tym momencie rzucić koszt jakiejś tam ilości życia za ileś tam siły. Nie znam proporcji, bo jeszcze nie dane mi było zagrać i nie wiem jak to w praktyce wygląda, ale można by dać proporcję 5:1.
Masz pana chucherko, który ma 50 życia. Poświęca 25 i dostaje 5 siły, a pan koks z dwoma milionami poświęca 100 000 i dostaje 20 000 siły...

W tym momencie jest tak, że z jednej strony wychodzi potężna liczba i można by ustalić limit, ale z drugiej strony pan koks walczy proporcjonalnie z podobnymi przeciwnikami. Myślę, że tego typu rozwiązanie, jeśli już, byłoby lepsze.

Ale z tego co widziałem jest podobna technika w hadou, ale (co logiczne) w formie zaklęcia, a nie umiejętności.
Powrót do góry Go down
渡邊綱


Propozycje umiejętności stare Mg10
渡邊綱


Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje umiejętności stare Pbucket4096/4096Propozycje umiejętności stare Empty_bar_bleue  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
Propozycje umiejętności stare Pbucket83037/262144Propozycje umiejętności stare Empty_bar_bleue  (83037/262144)

Propozycje umiejętności stare Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare Empty2011-01-05, 14:04

Osobiscie powiazalbym to jeszcze z psychika - masz silna wole, kosmiczna determinacje, to nawet z watlego ciala jestes w stanie uzyskac wiecej, niz tchorz z mocarnego. Dodatkowo im wiecej sil witalnych przerabiasz na atak, tym wieksza szansa, ze przytrafia sie stale efekty ze zgonem wlacznie.

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare Empty2011-01-05, 15:48

Shadow: tak jest, bardzo podoba mi się ten czar, jest fajny, lecz dotyczy jedynie jednego, jedynego ataku, a technika dotyczy dłuższego okresu czasu.

Naturalnie. Końcowe statystyki stawiam takie: jeżeli ktoś jeszcze coś znajdzie, niech dopisze.

Shikashu
Opis: Technika walki polegająca na wzmocnieniu obrażeń, zwiększenia ran przy każdym ataku. Silne wiązki reiatsu okaleczają wojownika, przez co biorą dodatkowe obrażenia. Owe reiatsu wiruje na obu rękach i łączy na plecach - skąd bierze największą ilość reiatsu, raniąc bohatera. Jest to mało znana, dość zakazana technika, ze względu na okaleczające właściwości.
Premia: Siła *3, Punkty Życia /2
Wymagania: Kontrola Reiatsu 30, Psychika 20

Końcowo zostawiam tak, nie unikam pomysłu Shadowa co do tej zależności 1:5, lecz sądzę że lepiej zostawić tak jak jest. Zależałoby mi aby jedno, było zależne od drugiego, tego "niestabilnego", aby w pewnym momencie bardziej się to opłacało, w innym mniej.

Pewien wojownik, porucznik Shinigami walczy z potężnym przeciwnikiem. Na użycie techniki, decyduje się dopiero pod koniec walki, gdy pozostaje mu tylko 50 życia, z 300. Jego ataki stają się 2 razy silniejsze dla przeciwnika, (np. zamiast 10pkt, zadaje 30) lecz jego życia się zmniejszają, permanentnie, dopóki używana jest zdolność;z 50 na 25.

Cieszę się że umiejętności towarzyszy takie zainteresowanie. Wpadłem na pomysł co do innej umiejętności:

WSZYSTKIE RASY

Wylewna mądrość:
Opis: Słowa postaci wypowiadane są z wielką gracją, prawdomównością. Nie dotyczy to kłamania, tylko postać uważana jest za bardzo mądrą, w otoczeniu uważana jest za skarbnice wiedzy. Bohater również bardzo łatwo przyswaja informacje, wykazuje się błyskotliwością.
Premie: Łatwiejsze uczenie się, słowna mądrość (ułatwienia MG)
Wymagania: Wrodzone, Inteligencja 12

Powrót do góry Go down
Shadow


Shadow


Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje umiejętności stare Pbucket8/60Propozycje umiejętności stare Empty_bar_bleue  (8/60)
Punkty Reiatsu:
Propozycje umiejętności stare Pbucket25/42Propozycje umiejętności stare Empty_bar_bleue  (25/42)

Propozycje umiejętności stare Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare Empty2011-01-05, 16:14

Cóż zastanawiając się poza systemowo to twoja wizja używania pod koniec daje całkiem fajny klimat walk Bleacha - zostawiamy ostatnią deskę ratunku niemal do końca. Jednak patrząc na to z punktu widzenia systemu. Może lepiej by było ustawić stały koszt dajmy na to 1/3 maksymalnego życia?

Choć wydaje mi się, że idea z przeliczeniem w jakiejś proporcji jest lepsza, ale w tym przypadku wypowiedzieć powinni się też inni Mgcy, bo na dobrą sprawę Tsuna jest jedynym z nas, który wie jak działa system więc może zaproponować sensowne rozwiązanie ;)

Tak więc:
O wielkie duchy przodków! Wy, którzy wolą świat kształtujecie, a maluczkim drogę wskazujecie! Powstańcie wy potępieni i wy błogosławieni i niech wasza mądrość spłynie na nas!

Znaczy się. Zapraszam resztę coby też powiedzieli jak to widzą ;p
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare Empty2011-01-05, 16:40

Nie koniecznie jako ostatnią deskę... Można po prostu aktywować jako jakiś krytyczny system (tzn. śmiertelniejsze obrażenia). Przeciwnik wtedy rani nas po-2jnie, a my go po-3jnie. Oczywiście jeżeli można by wtedy tą technikę wyłączyć. Po wyłączeniu gdy mamy 15/60 hp zamiana na 30/120 hp.
Muszę przyznać że jestem, pod wrażeniem swojej twórczej myśli ;p
Ale nie zrobiłbym tego bez was.

Co myślicie o 2-giej zdolności?
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare Empty2011-01-05, 17:14

Jest już umiejętność pokrewna, która nazywa się "Pojętność" i kosztuje 14 inteligencji (z tego co pamiętam). Jest jeszcze "Retoryka", którą można przerobić na coś użyteczniejszego niż "gadanie o niczym". Wydaje mi się, iż sztuka pięknego wysławiania się jest po to, aby móc wpłynąć na tłumy, ewentualnie przekonać kogoś do zrobienia czegoś lub też nie.

Dodać do tego cechę "Szanowany", to cały lud danej społeczności będzie uważał postać za swojego guru. Można i tak?
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare Empty2011-01-05, 20:17

Cóż, ja się z pomysłem Koziorożca za bardzo nie zgodzę. Skoro tylko na czas używania PŻ spada o połowę, to ZAWSZE opłaca się tego użyć, bo masz darmowe +50% do ataków (twoje PŻ/2 = ataki przeciwnika *2; dla ciebie *3). Moim zdaniem powinno zżerać np. co turę ileśtam procent pozostałego hp, albo po prostu dowolną jego liczbę ograniczoną np. kontrolą rei i dawałaby proporcjonalną siłę.
Przykład: mamy 10 wytrzymki, 10 kontroli, 10 psychy i 10 siły. Włączamy technikę. Od 100 hp odejmujemy sobie np. maxa, czyli 10 hp (bo mamy 10 kontroli). Używamy jakiegoś przelicznika, np. /10. Mamy więc wzrost siły ataku o 10*10/10=100/10=10. 10+10=20. Jak jednak nietrudno zauważyć procentowy wzrost siły będzie rósł wraz z rozwojem postaci, bo dla 20 mamy już 400/10=40, czyli +200%, a nie +100%. Opłaca się więc rozwijać wszystkie wymienione cechy, nie?
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare Empty2011-01-05, 20:47

Deviol: Faktycznie, więc chcę te wszystkie umiejętności zastąpić jedną. Takie zróżnicowanie się przyda. Myślę że gracze chcieliby aby pokazało się więcej zdolności, wtedy im byłoby łatwiej rozwinąć postać: przykład; 4 kapitan Unohana, 13 kapitan Ukitake i 7 kapitan (ten ogrodnik ;p), w czasie rebelii zanpaktou oni przejęli władzę. Myślę że nie stało się tak tylko dlatego, że byli najbardziej doświadczeni, lecz ich zachowanie, styl mowy był podziwiany.

Chiiko: Co do opłacalności; czy nie chodzi właśnie o sens technik? Myślę że każda powinna się opłacać. Chociaż faktycznie - ktoś, kto jest nerwowy, impulsywny użyje jej z samego początku, lecz nie o to chyba chodzi? Można by wprowadzić jakiś limit, tak jak z utrzymaniem maski u Vizardów - ilość tur - zależna od kontroli Reiatsu.
Powrót do góry Go down
渡邊綱


Propozycje umiejętności stare Mg10
渡邊綱


Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje umiejętności stare Pbucket4096/4096Propozycje umiejętności stare Empty_bar_bleue  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
Propozycje umiejętności stare Pbucket83037/262144Propozycje umiejętności stare Empty_bar_bleue  (83037/262144)

Propozycje umiejętności stare Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare Empty2011-01-05, 22:11

Oplacalnosc to zle slowo i sadze, ze nie dokladnie o to Chiiko chodzilo. Sztywne zalozenie, ze zyskujesz moc za polowe aktualnego zdrowka jest bez sensu. Masz 2 hp, ledwo na nogach stoisz, odpalasz dopalacz i za 1 hp zyskujesz sile tytana. Z drugiej strony jestes wyspany, wyprany, wypoczety, masz trylion reiatsu i 2 miliardy hp... odpalasz i za miliard hp masz to samo. Dla mnie to straszna bzdura.

Faktycznie, więc chcę te wszystkie umiejętności zastąpić jedną. Takie zróżnicowanie się przyda.
To gdzie tu zroznicowanie? Mnie sie wydawalo, ze wieksze roznice sa przy mnogosci (Chiiko bierz go), a Ty chcesz ta mnogosc zmniejszac...

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare Empty2011-01-05, 22:17

Ponadto wymyśliłem następną umiejętność: raczej tymczasowy skill

Uśpiony
Opis: postać dostaje większe bonusy, jego dusza i umysł są chłonniejsze, lecz ciało słabsze.
Premia: Siła, Szybkość, Zręczność /2, Więcej punktów rozwoju (szczodrość w punktowaniu przez MG)
Wymagania: Uzgodnienie między MG a graczem, jakieś ważne zdarzenie.
Powrót do góry Go down
渡邊綱


Propozycje umiejętności stare Mg10
渡邊綱


Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje umiejętności stare Pbucket4096/4096Propozycje umiejętności stare Empty_bar_bleue  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
Propozycje umiejętności stare Pbucket83037/262144Propozycje umiejętności stare Empty_bar_bleue  (83037/262144)

Propozycje umiejętności stare Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare Empty2011-01-05, 22:23

szczodrość w punktowaniu przez MG
Que? Ze co? U mnie punkty dostaje gracz glownie za to, jak ladnie gra. Zaden tymczasowy, czy nawet staly skill nigdy nie bedzie mial na to wplywu.

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Shadow


Shadow


Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje umiejętności stare Pbucket8/60Propozycje umiejętności stare Empty_bar_bleue  (8/60)
Punkty Reiatsu:
Propozycje umiejętności stare Pbucket25/42Propozycje umiejętności stare Empty_bar_bleue  (25/42)

Propozycje umiejętności stare Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare Empty2011-01-05, 22:35

Wracając do tamtej zdolności uważam, że właśnie dlatego najlepszy przelicznikiem byłaby proporcja. Bo w tym momencie liczyłoby się nie tylko ile hpka oddasz, ale zarazem kiedy. To może rozszerzyć dość znacznie możliwość strategicznego myślenia. Przynajmniej mam takie wrażenie.

Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare Empty2011-01-05, 22:39

wiem, tylko zamiast dać 1, dasz 2

EDIT: myślę że masz rację Shadow. Chyba możemy zostać przy moim pomyśle?
Powrót do góry Go down
渡邊綱


Propozycje umiejętności stare Mg10
渡邊綱


Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje umiejętności stare Pbucket4096/4096Propozycje umiejętności stare Empty_bar_bleue  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
Propozycje umiejętności stare Pbucket83037/262144Propozycje umiejętności stare Empty_bar_bleue  (83037/262144)

Propozycje umiejętności stare Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare Empty2011-01-05, 22:51

Nie, nie dam 2 zamiast 1. Zasluzy gracz na 1, dostanie 1. I predzej wielblad przejdzie przez ucho igielne, niz dam sie przekonac do innego podejscia. To nie gra komputerowa, by sobie exp pomnazac w dziwny sposob. Z mojej strony koniec tego tematu.


Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare Empty2011-01-05, 22:58

spoko spoko ;] tak tylko zostałem wciągnięty przez wyobraźnię... ;]
Nie trzeba tego wykorzystywać, ale można pójść tym tropem i to jakoś fajnie, dopasowanie zmienić.
Czekam na pomysły i opinie
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare Empty2011-01-06, 10:30

Ja już swoje powiedziałam. Proporcja to dla mnie kiepski pomysł bo nie ważne, kiedy odpalasz, tylko ile hp poświęcisz. Sztywne mnożniki też nie, bo wtedy ilość zużytego hp nie ma nic do skoku siły. Wydaje mi się, że podane przeze mnie rozwiązanie (w którym mnożnik czy inne modyfikatory można jeszcze zmodyfikować) jest w miarę dobre. Ewentualnie można wprowadzić ograniczenie ilości tur brane od np. wytrzymałości. Co prawda wtedy wytrzymałość ma dwie funkcje, bo zwiększa ilość hp i jeszcze długość trwania techniki, ale zdarza się, u ludzi z umiejką jest tak samo.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare Empty2011-01-06, 13:50

Ale czy ta zmienność zużycia żyć do premii siły nie daje tej nutki taktyki? Czy niedociągnięcia i niedoskonałości nie dają właśnie powodu do taktycznego myślenia?
Powrót do góry Go down
Shadow


Shadow


Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje umiejętności stare Pbucket8/60Propozycje umiejętności stare Empty_bar_bleue  (8/60)
Punkty Reiatsu:
Propozycje umiejętności stare Pbucket25/42Propozycje umiejętności stare Empty_bar_bleue  (25/42)

Propozycje umiejętności stare Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare Empty2011-01-06, 16:02

Chiiko napisał:
Ja już swoje powiedziałam. Proporcja to dla mnie kiepski pomysł bo 1.nie ważne, kiedy odpalasz, tylko ile hp poświęcisz. Sztywne mnożniki też nie, bo wtedy ilość zużytego hp nie ma nic do skoku siły. 2.Wydaje mi się, że podane przeze mnie rozwiązanie (w którym mnożnik czy inne modyfikatory można jeszcze zmodyfikować) jest w miarę dobre. Ewentualnie można wprowadzić ograniczenie ilości tur brane od np. wytrzymałości. Co prawda wtedy wytrzymałość ma dwie funkcje, bo zwiększa ilość hp i jeszcze długość trwania techniki, ale zdarza się, u ludzi z umiejką jest tak samo.

1.Nie mogę się z tym zgodzić. Właśnie istotnym punktem jest użycie w odpowiedniej chwili i w odpowiedniej proporcji. Musisz podjąć decyzję czy robiąc jakiś tam atak lepiej zaryzykować i zranić własną osobę, ale mieć szanse na większe obrażenia, czy może zadać mniejsze obrażenia, ale mieć większą pewność bezpieczeństwa. Do tego zdolność nie ograniczy się do jednego użycia, które da ci kopa do końca walki tylko będzie zmienne. Można zmniejszyć cenę do np. 2:1 ale w zamian za to zrobić, że po turze efekt wygasa. Tak więc tracisz życie, ale jeśli nie trafisz to energia też przepada, bo ulatnia się w powietrze. W tym momencie pojawia się taktyka i planowanie. Strategia nie polega na spojrzeniu na pierwszy ruch, ale rozpatrywaniu już piątego. Ponadto to jest logiczne rozwiązanie, ponieważ będzie się liczyć właśnie wspomniana przez ciebie ilość hp, a co za tym idzie uwzględnione zostaną różnice między panem z 100 000 hp, a innym z 200 hp. Dzięki temu jest i balans i element strategiczno-taktyczny, a nie to co prezentuje przez siebie stały efekt działania czyli: "włączam i deklaruję w kółko ataki". Gdyby nie elementy opisowe można by to przerzucić na turówkę i wyglądało by to tak:
A atakuje B PUDŁO!
B atakuje A Trafienie - 10 hp!
A atakuje B Trafienie - 13 hp!
Gdzie następnie użycie skilla dawałoby tylko bosta i zamiast 10 zadawano by graczowi a 20, a on zadawałby 39 czy tam jakkolwiek byśmy przyjęli.
Gdyby przyjąć proporcje powiedzmy 2:1 mamy już:
A atakuje B Trafiony -10 hp!
B atakuje A, poświęca 10 hp! Pudło!
A atakuje B, poświęca 8 hp! Trafienie! -14 hp!

Itd. Chodzi mi o to, że otrzymujemy dodatkową akcję, która jest urozmaiceniem. W poprzednim przypadku doszłaby linijka, że skill aktywowany i od tego momentu tylko obrażenia się zwiększają. Do tego w tym przypadku można kontrolować przypływ siły, a zarazem ile hp ci ucieka.


2. a) zżeranie ileś % co turę. Znów opłaca się brać pod koniec, bo rany są najmniejsze i dysbalansowana jest postać o wysokim hp. Nawet przyjmując twoje założenie to opiera się ono na proporcji trzeba zauważyć, ze w twoim wykonaniu nie ma się żadnej kontroli nad nią, czyli ograniczamy myślenie do jedynie włączenia skilla.
b) Szczerze mówiąc nie widzę tego przykładu. Po co wymieniłaś tam psychikę? Poza tym, że twój przykład też opiera się na proporcjach, a co za tym idzie przeczysz sobie, jest jeszcze jedna ważna luka. Otóż osoba z wysokim poziomem życia i kontroli dostaje kosmiczne bonusy. Policzmy sobie:
1000 wytrzymałości daje 10 000 życia.
1000 kontroli.
czyli poświęcamy 10% hp, bo to maks czyli 1000*1000/10 = 100 000!!!
Jeśli ta postać miałaby 100 siły to jest to podbitka wynosząca 1000x!!! A uznając nawet, że ma tak jak reszty 1000 to i tak jest to 100x więcej!! W tym momencie takie liczby robią się śmieszne, w szczególności jeśli zakładamy, że bonus jest nieskończony aż do końca walki czy tam jakiegoś limitu tur, który (jeśli opierany na kontroli jak zaproponowałaś) wynosi 1000!!

Tak więc ostaję się przy swoim, bo w powyższym przypadku gdyby poświęcić nawet w proporcji 2:1 niemal całe życie otrzymujemy zamiast premii 100 000 jedynie 4999. Rożnica jest? Jest i jest sensowna. Przynajmniej moim zdaniem.

Problem ze statystykami i takimi spekulacjami polega na tym, że nie znamy tego systemu więc uważam, że przyda się tu więcej opinii specjalistów w tej dziedzinie.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare Empty2011-01-06, 17:31

Shadow; kto nie zna ten nie zna ;] mów za siebie.
Ja również jestem przeciwny jakimś tam kosmicznym, nieprzemyślanym proporcjom. Sądzę również że przeliczniki i proporcje powinny być stałe, żeby gracz nie miał kontroli nad natężeniem tej techniki. Oto właśnie w niej chodzi. Po prostu Siła *3, HP /2

Nie jestem również za, jak podałeś w przykładzie, że cały czas zżerane mamy HP. Bez sensu. Chodzi mi po prostu o to, że mamy mniej życia.
Przed odpaleniem:
Siła:10
...
HP 60/80
Po odpaleniu:
Siła:30
..
HP 30/40

Po walce życia zregenerowałyby się. MG może wymyślać np. że techniki nie można wyłączyć, zadawała ona rany tak długo, że w końcu bohater stracił przytomność. Nie wie co się z nim teraz dzieje, gdzie jest. Obudził się w jakiejś starej chacie.
Powrót do góry Go down
Shadow


Shadow


Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje umiejętności stare Pbucket8/60Propozycje umiejętności stare Empty_bar_bleue  (8/60)
Punkty Reiatsu:
Propozycje umiejętności stare Pbucket25/42Propozycje umiejętności stare Empty_bar_bleue  (25/42)

Propozycje umiejętności stare Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare Empty2011-01-06, 17:38

Ale jeśli technika ma tylko tymczasowo zredukować życie to moim skromnym zdaniem jest to dość naciągane. Jeśli ma ranić to na stałe. Bo załóżmy hipotetycznie, że włączasz technikę i udaje ci się unikać wszystkich ataków wroga. W efekcie dostajesz dobitkę (w twoim przypadku) 3x do siły całkowicie za darmo. Nie przekonuje mnie to.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare Empty2011-01-06, 19:34

Ok, widzę, że dalsza dyskusja nie ma sensu, skoro dla niektórych nie używanie kontroli ani PR jest gut-miód, stały bost niezależnie od poświęconego hp. Proszę bardzo, ja się nie wtrącam do absurdalnych technik. Bo to jest absurd, skoro poświęca się stały procent hp, mimo, że to ponoć "energia nas rani", nieważne, że nie ma skąd się wziąć, bo nie zużywamy PR ani nawet PŻ. Plus to, że zdaniem niektórych najwyraźniej psychikę powinno się kompletnie wyrzucić z gry, bo przecież ona za nic nie odpowiada. Podobnie niektórzy potrafią pomijać niewygodne fragmenty czyichś wypowiedzi (np. o modyfikatorach i mnożnikach czy o tym, dlaczego tylko chwilowe zmniejszanie hp jest bezsensowne). Więcej. Niektórzy to widać lepiej wiedzą, co myślę, skoro mają odwagę mi powiedzieć, że kłamię.
Jeśli wolno zasugerować, do czego może prowadzić argumentacja tych niektórych osobników: siła x10, PŻ -99%. W rezultacie: 100 hp - 99% hp => 1 hp, siła 10 x 10 => siła 100. 2 hp - 99% hp => 0.02, siła 10 x 10 => siła 100.
To wszystko co mam do powiedzenia w sprawie rozważań pewnych osób na temat "Za_______ści Taktyki Przez Duże »T«".
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare Empty2011-01-06, 19:49

o ile oczywiście ty też trafisz... Nie wykluczony że przeciwnik przerasta Cię zręcznoscią, i to on powtrafia więcej ataków niż ty. Miej na uwadze że gdy masz 2 razy mniej życia, to tym samym przeciwnik zabiera ich 2 razy więcej. Faktycznie, możesz doczepić się: z jakiej racji przeciwnik rani mnie tylko 2 razy więcej, gdy ja zadaje mu 3 razy... lecz wszystkie techniki są opłacalne:

Shunkou
Opis: Technika walki podczas której nie korzysta się z zanpakutou. Uwalniając duże ilości reiatsu wokół siebie tworzy się białą powłokę, która czyni ataki wręcz ostrymi niczym ostrze, dwukrotnie szybszymi.
Premie: Siła*2, Szybkość*3, Zręczność*2.
Koszt utrzymania: 20 punktów reiatsu za minutę.
Wymagania: Szybkość: 30, Siła: 20, Zręczność: 20, Kontrola Reiatsu: 40, Reiatsu: 10.

Iaido
Opis: Jest to starożytna technika walki mieczem, polegająca na błyskawicznym dobyciu go i uderzeniu. Impet, uzyskiwany z wyciągnięcia broni potęguje cios, jednak do opanowania tej techniki potrzebna była duża szybkość. Jedną rękę główną wyciąga się broń, natomiast kciukiem drugiej, trzymając za pochwę wypycha miecz, naciskając na tsubę. Zadawany z jej pomocą cios nie tylko zyskuje na celności ale i na sile.
Premia: Siłą ciosu *2, Zręczność *2
Koszt użycia: 50+ punktów reiatsu.
Wymagania: Szybkość: 25, Reiatsu: 15, specjalny trening(można nabyć tylko w grze).

Gdy umiejętność wyłączamy, życia się nie regenerują, tylko zostają pomnożone przez 2 (z tego co nam zostało), oznacza to że ciosy przeciwnika zadały nam 2 razy więcej żyć

EDIT: Chiko energia nas nie rani, tylko czerpiemy ją z tkanek, ciała. Nie zależy mi aby posiadanie własnego zdania kogoś raniło, nie chcę aby ktoś przy rozmowie i dyskusji się tak wk____rwiał.



Powrót do góry Go down
Shadow


Shadow


Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje umiejętności stare Pbucket8/60Propozycje umiejętności stare Empty_bar_bleue  (8/60)
Punkty Reiatsu:
Propozycje umiejętności stare Pbucket25/42Propozycje umiejętności stare Empty_bar_bleue  (25/42)

Propozycje umiejętności stare Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare Empty2011-01-06, 20:19

@Chiiko

Twoja nadinterpretacja jest niesamowita. Spytałem się po co wymieniłaś ją [psychikę] podczas podawania przykładu jeśli nie skorzystałaś z niej w żaden sposób. Stała się zbędną informacją. Ty natomiast robisz aluzję do traktowania przeze mnie psychiki po macoszemu podczas, gdy w mojej postaci jest to druga najwyższa statystyka, co poniekąd musi oznaczać, że chyba uznałem, że może się przydać.
Nie powiedziałem też, że kłamiesz tylko przeczysz sobie. Więc proszę, nie wciskaj mi nie moich słów w usta, dobrze?

Ponadto chyba nie zrozumiałaś o czym piszę. Ale widać, że w złości w jaką musiałaś wpaść, ponieważ śmiałem wytknąć ci błąd nie przywiązujesz uwagi do tego co ktoś pisze, a może po prostu nie czytasz uważnie? Nie wiem. Możesz być również tak miła i zwracać się bezpośrednio do osoby, do której się odnosisz, a nie używać zwrotów "niektórzy", bo to utrudnia sprawną komunikację?

Jednak najwyraźniej masz rację, że dyskusja nie ma sensu, ponieważ jeśli nie starcza ci cierpliwości na odpowiadanie na argumenty strony przeciwnej, to przestaje to być dyskusja, a powoli zaczyna kierować się w stronę flame'u...

1. Pisałem, że dojdzie DODATKOWA akcja czyli pojawi się WIĘCEJ możliwości. To, że w danej zdolności coś nie jest wzięte jako główny jej element nie znaczy, że ktoś ignoruje to całkowicie. Ponadto idea całej zdolności polega na tym, że nienaturalne Reiatsu pochodzące ze struktury twojej duszy rani cię, bo nad nią nie panujesz, tak więc logicznym jest odizolowanie się od kontroli, chyba, że źle rozumiem opis.

2. Jeśli o mnie chodzi mówiłem o poświęcaniu proporcjonalnym czyli uwzględnieniu ilości hp, co zresztą przedstawiłem dość wyraźnie na przykładzie, więc tu chyba nie do mnie (choć dalsza część wskazuje co innego, ale o tym zaraz)

3. Właśnie "niektórzy" omijają te fragmenty tak jak ty zignorowałaś wszelkie moje przykłady i wyciągnęłaś swój z palca żeby udowodnić nie-mam-pojęcia-co. Odniosłem się do sprecyzowanego fragmentu twojej wypowiedzi, bo raczej ciężko racjonalnie odpowiedzieć na "można zmodyfikować mnożniki" jeśli nie ma się bezpośredniego przykładu, a nawet jeśli to co da zmiana jeśli udowodniłem, że wzór, który podałaś jest dziurawy jak ser szwajcarski? (chociaż zrobiłem błąd bo napisałem, ze długość tur z kontroli, a nie wytrzymałości, choć efekt jest taki sam) Jedyne co to zmieni to dyskryminacja, którejś formy słabszych albo silniejszych. Jeśli zwiększysz dzielnik nagle okaże się, że ok. Silny nie dostaje gigantycznego bonusa, ale jednocześnie zdolność jest praktycznie nieopłacalna dla słabszych. Do tego zgodziłem się, że chwilowe zmniejszenie jest błędne.

4. Twój przykład jest wzięty nie wiem skąd i na czym go opierałaś, bo napisałem, że maksymalnie w tamtym przypadku można było wziąć liczbę o 2 mniejszą od full hp. Co za tym idzie oznacza to, że nie można dzielić liczby na mniejszy fragment niż dwa (w przypadku wzięcia proporcji 2:1). Do tego skąd wzięłaś taki mnożnik pozostanie chyba na wieki wieków dla mnie tajemnicą.



Jeśli, którykolwiek z powyższych punktów odnosi się do fragmentu wypowiedzi, który nie był skierowany do mnie, to bardzo przepraszam i zwracam honor, jednak jak już pisałem twoje określenie utrudnia sprawną komunikację.

@Koziorec

Ale zobacz. Jeżeli miałby cię zranić by zabrać ci tą połowę, która zniknęła z niewyjaśnionych przyczyn musiałby ci zabrać pół twojego aktualnego życia. To może zrobić normalnie bez udziwnień, że przeciwnik po prostu zadaje nam 2x więcej obrażeń, a nie jakieś dzielenia i mnożenia, bo to jest tylko bezcelowe utrudnianie życia.

Ja póki co nie wypowiadam się o innych zdolnościach, choć w Shunkou w opisie masz szybkość *2 a w premii *3...

To chyba tyle póki co...
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare Empty2011-01-06, 20:39

Koziorożec:

"Silne wiązki reiatsu okaleczają wojownika, przez co biorą dodatkowe obrażenia. Owe reiatsu wiruje na obu rękach i łączy na plecach - skąd bierze największą ilość reiatsu, raniąc bohatera."
Mhm. Oczywiście, to ja nie mam racji.
Ta, oczywiście. Zarzucanie komuś kłamstwa i używanie na okrągło na zmianę dwóch argumentów to żaden powód by rozmówca uznał, że to nie dyskusja ale kłótnia. No co ty.
Opłacają się, ale mają koszty. Nawiasem mówiąc gdybym to ja miała projektować Shunkou to uzależniłabym wzrost stat od zużytej energii lub jej kontroli czy psychiki, np. normalnie można zwiększać staty w proporcji 1 pkt/1 PR, ograniczenie zużytych PR: kontrola. Tutaj więc mogłoby być coś w rodzaju 1 pkt/1 PR, ograniczenie zużytych PR: 2*kontrola+psychika. Albo coś. Co do Iaido to pewnie zrobiłabym coś w stylu 1 PR => 1 pkt do siły i zręczności, podczas, gdy normalnie po 1 pkt do każdego kosztowałoby 2 PR. Poza tym przy kontroli np. 20 można wtedy zużyć 20 PR i dostaje się 20 siły i 20 zręczności, czyli łącznie dwa razy tyle, co ma się kontroli. ( Iaido zmniejszałoby koszt wzrostu o połowę oraz dwukrotnie zwiększałoby możliwości wzrostu tych stat) Ale ponieważ nie ja wymyślałam te umiejętności to jedyne co mogę zrobić to postarać się sprawić by więcej takich nie powstało.
Mimo wszystko jednak widzę, że i tak jest z ciebie lepszy rozmówca niż z niektórych, toteż w twoim przypadku czekam na odpowiedź.

Shadow:

Doczekałam się, że ktoś lepiej wie, co mi w głowie siedzi ode mnie. Proszę, powiedz mi jeszcze, że zakocham się w zmutowanym świstaku i popełnię gwałt moralny na śwince morskiej jakiegoś przechodnia w zielonej czapce.

1. No to źle rozumiesz. Żeby rozbić swoją duszę musisz uderzyć w nią swoim reiatsu w odpowiedni sposób, tak, by odłamać konkretny kawałek a przy tym nie zniszczyć jej całkiem. Innymi słowy powinno się zużywać PR i powinno to wymagać kontroli.
2. Tak, do ciebie, bo uzależniasz wzrost siły wyłącznie od liczby PŻ, podczas gdy, tu zgadzam się z Tsuną, powinno się tu uwzględnić zdolności konkretnej osoby.
3. Nie, no oczywiście. Wzór, który nie uwzględnia, że ktoś na tej witrynie dostanie nagle 1000 pkt każdej staty jest kaleki jak ptak bez skrzydeł. A nie, czekaj, zapomniałam o kiwi. Teraz zmieniam zdanie, niektórzy najwyraźniej nie po prostu omijają niektóre fragmenty wypowiedzi, ale po prostu tępo stwierdzają "Nie ma przykładu, olewam".
4. To popatrz dokładnie, do czego się odnosił ten przykład, pobieżny czytaczu.

A co do psychiki to nie masz racji. Możesz mieć wysoką statę a i tak nie wiedzieć, do czego ona służy i najwyraźniej tak jest. Jeśli nie chcesz do przelicznika kontroli (odpowiada za zdolności do kontroli reiatsu) to bierzesz psychikę (odpowiada za siłę zdolności własnych postaci). Rozpad ciała uznajemy albo za rodzaj kontroli reiatsu albo za zdolność własną, innej możliwości za bardzo nie ma.

Podsumowując: kongratulejszyns za brudne chwyty w stylu "bo ty to" i "skończmy już". Jak uważasz tę rozmowę za flame, a najwyraźniej nie masz do powiedzenia nic, co wnosi coś do dyskusji, a tylko uwagi w stylu "a bo ty" i "a tu nie dajesz przykładu" to po prostu się nie wypowiadaj, bo zajmujesz niepotrzebnie miejsce. Już nie wspominając o tym, jak łatwo rzucasz mocne słowa prawie w ogóle ich nie uzasadniając, a już na pewno nie na tyle, żeby móc ich spokojnie użyć. Kończąc to: jak masz kompleksy i musisz komuś robić psychoanalizę przez internet na podstawie danych rozmiarów liczonych w nanometrach to nie wiem, idź do sklepu, kup misia/psa/coś i się z nim pobaw, idź z kimś do łóżka czy zrób cokolwiek bardziej pożytecznego niż zmienianie tematu tej dyskusji.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Propozycje umiejętności stare Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare Empty

Powrót do góry Go down
 
Propozycje umiejętności stare
Powrót do góry 
Strona 1 z 3Idź do strony : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Propozycje 1
» Propozycje wad (stare)
» Umiejętności (stare)
» Propozycje umiejętności (stare2)
» Propozycje ogólne

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Offtop :: Inne :: Archiwum-
Skocz do:  
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje