Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Propozycje umiejętności stare

Go down 
4 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3  Next
AutorWiadomość
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty2011-01-06, 20:51

Shadow; Ale to jedno i to samo, proste jak drut

Chiiko; A czemu po prostu nie robić tak, jak jest? Wymyślając umiejętność zadbałem o to, żeby jej właściwości nie odstawały od reszty umiejek.
Powrót do góry Go down
Shadow


Shadow


Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje umiejętności stare - Page 2 Pbucket8/60Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty_bar_bleue  (8/60)
Punkty Reiatsu:
Propozycje umiejętności stare - Page 2 Pbucket25/42Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty_bar_bleue  (25/42)

Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty2011-01-06, 21:56

@Chiiko
I to jest w tobie smutne, że reagujesz agresją. Nie wiem chcesz pokazać wyższość czy jak?
Znów nie czytasz uważnie i nadinterpretujesz to co piszę. Cieszę się, że chociaż zaczęłaś się zwracać bezpośrednio, bo wiadomo o co chodzi.

Niesamowite, moim zdaniem, jest to, że zamiast odpowiedzieć w jakiś szerszy sposób na którykolwiek z moich dwóch poprzednich postów i użyć argumentacji ty niemal w całości przeznaczyłaś ten fragment by mnie obrazić. Aż mi łezka ścieka po policzku. Jestem zaszczycony!

Ja dałem ci argumenty ty mnie zaatakowałaś, odgryzłem się i zostałem mianowany przez ciebie zakompleksionym amatorem-psychologiem, zoofilem i nie-wiadomo czym jeszcze. Mówiono mi, że kierujesz się logiką i podobnie wyczytałem w postach. Liczyłem na normalną dyskusję, a zamiast tego właśnie nastał flame. Szkoda. Popatrz też na siebie i to co ty pisałaś.

Powiedz mi proszę, w którym miejscu mówię ci co myślisz? A może po prostu jednak masz problem z językiem polskim? Bo słyszałem, że słowo "chyba" oraz podanie alternatywy do jakiegoś zdarzenia ma jakiś przekaz. Podobno stwierdzenie "nie wiem" również. Chętnie przeczytałbym, gdzie użyłem "brudnych chwytów". (no i zdanie "powoli zmierza w stronę flame'u", moim skromnym zdaniem nie oznacza, że rozmowa nim już jest, ale ty wiesz przecież lepiej. Najpierw wypominasz, że ktoś rzekomo coś ci wmawia, a później sama to robisz. Ja to lubię nazywać hipokryzją.) Ale nie będę dalej brnąć w bagno obrażania się...

ad1. Pierwszy raz spotykam się z taką interpretacją. Przyjmując twoją wersję za jedyną i słuszną: ta zdolność nie ma sensu, bo zamiast ranić się i używać Reiatsu na siłę można zrobić to samo bez zadawania sobie ran. Przyjmując, że będzie mnożnik redukujący jego zużycie to i tak nie widzę logiki w tym, że to Reiatsu ma nagle ranić właściciela. Gdyby twoja wersja została uznana za słuszną to faktycznie kontrola ma na to wpływ, ale jest to jedna z trzech obecnych tu wersji, a już wspominałem o tym, że tak na prawdę to MGcy powinni powiedzieć, która jest lepsza, bo my możemy się ewentualnie kłócić. Jednak brnijmy dalej.

ad2. W poprzednim poście było napisane, że nie uwzględniam nic lub niezależnie od poświecenia... ale ok. Powiem więcej. Ja od samego początku nie rozważałem techniki jako całości tylko sposobu wydawania hp'ków, co chyba było widoczne (Tsuna dostrzegł), a kwestie techniczne od czego jest zależne zostawiłem autorowi, bo podkreślałem kilka razy, że nie znam systemu. Zwróciłem tylko uwagę na rzeczy moim zdaniem błędne.

ad3. No tak. Jakiś nowy śmie tu wchodzić i pokazywać, że coś nie jest całkowicie poprawne! Ale Tsuna mógł podać abstrakcyjne liczby, które wykraczały kilkanaście razy poza skalę jaką podałem? Mam wziąć statystyki postaci Tsuny i je rozpatrzyć, abyś zaakceptowała mój argument? Ponadto odpowiedziałem na kwestię modyfikatorów, a ty po prostu olałaś ten fragment ciepłym moczem. Więc powtórzę. Jeśli błąd jest przy mnożniku bazowym to jego zmiana spowoduje jedynie zmianę skali błędu, nic więcej. (jeśli budujesz drogę i rąbniesz się w obliczeniach na początku, ale to jest odcinek 100m to odchylenia 1 cm nikt nie zauważy, ale kiedy będzie to 10 km to nagle zrobi się z tego 1m co już jest pewną różnicą)

ad4. No właśnie patrzę i z tego postu nie wynika do czego się odnosi, bo nie wiadomo do kogo był skierowany. Więc wyraziłem wątpliwość, która miała poinformować cię, że przydałoby się rozwinięcie myśli, ale nie, lepiej obrażać.

ad Psychika - czy ty znów nie wchodzisz w me myśli?! WYJDŹ Z NICH! NIEE!! ... myślę, że mogłem się pokusić o poczytanie systemu na stronie. Napisałem w poprzednim poście o co mi chodziło, bo myślałem, że sprostowanie starczy. Widać myliłem się. Powtórzę wpakowałaś ją do przykładu i nie skorzystałaś z niej. Więc spowodowało to zamęt. Bezsensowny zamęt. Ale pisałem już do czego odnosiły się moje posty, więc nie widzę sensu kontynuowania odnoszenia się do tego co powinno być przelicznikiem. To nie moja brożka. Jednak jeśli będziesz się upierać mogę dalej o tym rozmawiać...

ad podsumowanie - szkoda tylko, że podałem argumenty... gdzie są twoje? Jakież to mocne słowa? Zastosuję się do twych poleceń milady i kiedyś kupię sobie coś, ale proponuję byś sama również rozpatrzyła swoją radę ;) (temat ty zmieniasz nie ja. Ja jedynie odpowiedziałem na twój atak. Nie było w nim wiele do rozpatrzenia więc czego się spodziewałaś? "brudny chwyt w stylu skończmy już" sama zastosowałaś więc skąd pretensje? :<)

@ Koziorec

No właśnie o tym mówię. Można w tym co mówisz zastosować albo proste: obrażenia zadawane przez przeciwnika x2 lub to co proponujesz czyli. Hp/2 następnie normalne ataki i hpx2 co zamiast jednej czynności daje 3 czy tam 2. Chodzi po prostu o to by MGcy mieli mniej roboty. Komplikowanie nie ma sensu ;)

P.S. Swoją drogą takie pytanie ogólne. Dlaczego jest podział na HP i Reiatsu skoro gramy istotami, które w większości (poza ludźmi i Baunto) są duszami zbudowanymi po prostu z energii duchowej?

P.S.S. Osobiście nie chciałbym się kłócić i wrócić do klimatu sprzed kilku postów. Tsuna miał rację. Ostatnio coś nerwowo się zrobiło...
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty2011-01-06, 22:05

Shadow; Takie było moje założenie

P.S. W każdej grze masz manę i życia. Jakby nie było jednego, bądź drugiego ludzie pluliby się, że tego nie ma. Sam chciałbyś grać samym Reiatsu? To normalne że są 2 tabelki xD

Pozdrawiam

P.S.S Chiiko; proszę nie nazywam się Koziorożec, tylko Koziorec, ale spoko, dużo ludzi to myli xD. Chyba że to robisz specjalnie ;p
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty2011-01-07, 07:20

Shadow:

Przyznaję szczerzę: tego postu Shadowa (i pewnie wszystkich następnych) nie czytałam. Dlaczego? Jest super długi i zaczyna się od "i to jest w tobie smutne", co od razu pokazuje mi, że to kolejny post w stylu "jeśli skrytykuję oponenta to może odwiodę go od głównego tematu". Toteż jeśli mr Shadow miał zamiar pisać tam coś konkretnego, wnoszącego cokolwiek do dyskusji to bardzo mi przykro, ale jego wysiłek został zignorowany.

Koziorec:

Sorka, przeoczyłam. Normalnie mówię "Koz-san", więc nie ma tego problemu. ^^'
A jeśli chodzi o umiejkę, to jestem przeciwna kolejnemu x3 przez samo "x". Dlaczego? Bo wyobraźmy sobie, że ktoś na raz ładuje bankai, shunkou, shikashu i iaido. Jeśli modyfikatory się sumują to nie dostaje nic do wytrzymki, ale za to x8 do siły uderzenia, x8 do zręczności, x6 do szybkości i x2 do całej reszty. Jeśli się nie sumują to nic do wytrzymki, x4 do siły uderzenia, x4 do szybkości, x4 do zręczności i x2 do całej reszty, z tym, że w większości gier chyba "x" odnosi się do całej wartości jeśli nie jest wprost napisane "do naturalnej" czy tam "bazowej". Jeśli dojdzie do tego maska vizarda to mamy już x3 wytrzymka, x24 siła uderzenia, x24 zręczność, x18 szybkość, x6 rei i kontrola, x2 int i psycha. W przypadku silnego hollowa to już x4 wytrzymka, x32 siła uderzenia, x32 zręczność, x18 szybkość, x8 rei i kontrola, x2 int i psycha. A w formie hollow to x5 wytrzymka, x40 siła uderzenia, x40 zręczność, x24 szybkość, x10 rei i kontrola, x2 int i psycha. A co gdyby jednocześnie mieć silnego hollowa i formę hollow? Jeśli na zasadzie mnożników (5/3=1,[3]) to mamy x53 siła uderzenia, x53 zręczność, x32 szybkość, x13 rei i kontrola, x2 int i psycha. Jeśli zaś to na zasadzie modyfikatora do naturalnej (3+2=5; 4+2=6) to mamy x42 siła uderzenia, x42 zręczność, x26 szybkość, x12 rei i kontrola, x2 int i psycha.
Uff... Jak widać mnożniki dają nieraz kosmiczne kombinacje. Wychodzi nam, że gość używający Iaido, Shunkou, Bankai, Shukashu i formy silnego hollowa z 10 siły będzie miał... 530. Mało? No nie bardzo. A bez Shukashu już tylko 260. Różnica? Yeah. Dlatego właśnie jestem temu przeciwna, bo to odbiera pracę bankaiom i innym takim, które już dają x2. A x3 to już w ogóle kosmos.
Jeśli zaś chodzi o hp i PR, to to chyba oczywiste, czym się różnią. PR to reiatsu "wolne", a hp to reiatsu zagęszczone w reishi. Można je rozbić na PR, można PR zagęścić do hp, ale to nadal inna forma tej samej substancji jak grafit i diament.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty2011-01-07, 12:36

No dobra, przyznaję; te mnożniki i modyfikatory są kosmiczne. Niemniej jednak myślę, że jakieś próby stworzenia jednej, innej umiejętności, lub zmienienia całej reszty, wśród niektórych MG spotkają się zapewne z oceną negatywną. To ja może zaproponuję tą samą umiejętność z mniejszymi modyfikatorami, albo może z jakimś odliczaniem; ile możemy technikę używać.
Twoje rozważania są trafne, lecz niemożliwe. O ile wiem jeszcze nikt na forum nie osiągnął bankai, nie mówiąc już o Vizardzie albo o nauczeniu się tylu technik. Ale mogę się mylić ;p
Albo proponuję już nic nie zmieniać, tylko wprowadzić niepisaną zasadę; używać można tylko dwóch technik; np. maska + bankai, Iaido + maska, Shukashu + resurecion. Postanowiłem zaproponować nową technikę, która zrównoważyłaby brak technik defensywnych, i umożliwiłaby graczowi wybór - czy chce grać ofensywnie, czy defensywnie, i inne takie numery.

Otóż;

Miraki:
Opis: W tej technice wszystkie współczynniki idą na jak najdłuższe spowolnienie walki, przez wzmocnienie wytrzymałości posiadacza. Jest to tak jakby sztuczne hierro, zbudowane z reiatsu, które poświęca właściciel
Premie: Wytrzymałość *2, szybsza regeneracja, każdy atak, oprócz mniejszej ilości życia odbiera Reiatsu.
Wymagania: Kontrola Reiatsu: 20 Wytrzymałość: 10

Nie wiem czy wszystko si (nie chodzi mi tu o współczynnik Si, tylko Si w znaczeniu chyba francuskim oznacza "dobrze", "ok") jak coś, to mówcie. Jeżeli chcecie powrócić do poprzedniej umiejętności, to żebym się nie pogubił, podzielcie proszę o czym piszecie.

Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty2011-01-07, 14:29

Moim zdaniem nie ma sensu ograniczać ilości używanych technik tylko je zbilansować. Np. tak, jak mówiłam o shunkou, które powinno, zgodnie z pierwowzorem, zwiększać wydzielanie energii, a nie staty jako takie. Chyba, że Shukashu dawałoby ten bonus np. na turę albo dwie, a modyfikator do PŻ by nie znikał, wtedy to taki chwilowy power-up, za który płaci się w miarę rozsądną cenę. Choć i tak na twoim miejscu zrobiłabym jakiś wzór.
Moja aktualna propozycja: X PŻ => X/(10*pozostały-procent-PŻ) PR do siły ataku (X to zmienna, nie znak mnożenia). Przykład: gość ma 100/100 PŻ i poświęca 50 to mamy 50/(50%*10) do siły ataku. 50/5=10. Innymi słowy dostaje do ataku 10 pkt obrażeń. Jeśli jednak miał 60/100 i poświęci 50 to mamy 50/(10%*10), czyli 50/1, aż 50. Oznacza to, że kiedy zaczynamy z maksem i poświęcimy połowę PŻ, to tak, jakby proporcja wynosiła 5:1, ale im mniej pozostanie po odjęciu zużytych PŻ, tym bardziej się opłaca. Za ograniczenie ilości PŻ, jaką można wydać proponuję 2*(psychika+kontrola), gdyż przy równych statach daje to zawsze 40% całego hp.

Miraki mi się podoba jako idea, coś, jak pancerz Zarakiego. Choć ja zrobiłabym inaczej: Miraki mogłoby dawać możliwość zmniejszania obrażeń o ilość PR, których się w danym momencie do niego użyło. Coś jak wzmacnianie ataku, tylko do obrony. Pasuje jako technika, bo łatwiej atakować, niszczyć, niż się bronić. Przykład: przeciwnik atakuje nas mając siłę 10 i wkładając w to 10 rei. Jeśli włożymy w Miraki 20 rei, to możemy całkowicie zablokować atak. Oczywiście ograniczeniem jest tu kontrola reiatsu. Myślę, że w takim wypadku Miraki powinno być wliczane do limitu turowego (kontrola do stat lub kontrola*5 do ataku, więc i kontrola*5 do obrony). W ten sposób przy równych statach przeciwników i maksymalnym wysiłku obu możemy zmniejszyć obrażenia to tych zadawanych wyłącznie od samej siły.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty2011-01-07, 14:54

Chiiko Twoje przeliczniki są bardzo dobre, tylko myślę że nie wszyscy gracze (mam na myśli np. tych niedzielnych, bez smykałki do matmy lub pbf-ów) je obejmą i zrozumieją. Ja nie staram się zrobić tak, żeby technika była opłacalna, zrównoważona tylko żeby było prosta i zrozumiała. To jest jednak moje skromne zdanie. Nie zrozum mnie źle, podkreślam że Twoje rozumowanie jest bardzo dobre, lecz trochę nawet za dobre... Ale z końcową opinią radzę poczekać na innych graczy.

Dokładnie co do sposobu wyliczenia, i wzoru, okazuje się że jest on nawet, nawet. Jak zapadnie decyzja o zmienianiu wszystkich technik, to już wiadomo kto będzie owe wzory ustalał ;]
Powrót do góry Go down
Shadow


Shadow


Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje umiejętności stare - Page 2 Pbucket8/60Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty_bar_bleue  (8/60)
Punkty Reiatsu:
Propozycje umiejętności stare - Page 2 Pbucket25/42Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty_bar_bleue  (25/42)

Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty2011-01-07, 15:47

Co do Miraki. Wysunąłbym propozycję którą kiedyś wykorzystałem. Otóż:
Zużyte Reiatsu na tą technikę mnożyło by się x2 i dawałoby nam pancerz. W momencie uderzenia całość zostałaby uwolniona i skierowana w stronę ataku by go zniwelować. Jednak pociągałoby to za sobą ryzyko. Otóż nawet przy ciosie, który nie przebiłby pancerza całość zostałaby rozproszona. Z powyższą propozycją wymnożenia kontroli się zgodzę. Skłaniam się do swojej wersji by uwzględnić dysproporcję między chęcią graczy do ataku, a obrony. Mówi się, że atak jest najlepszą obroną. Więc niech obrona niesie ze sobą jakąś korzyść. Ponadto zmieniłbym opis na coś w ten deseń:

Miraki
Użytkownik poprzez umiejętne stworzenie aury Reiatsu wokół swej sylwetki stwarza pole mogące zatrzymać nawet najpotężniejszy atak. W momencie uderzenia cała energia zostaje uwolniona w formie ładunku przeciwstawnego, co powoduje zniwelowanie ciosu przeciwnika.

Dodałbym też ograniczenie do używania jedynie przez Shinigamich i dusze. Ewentualnie Quincy, ale tu nie jestem przekonany. Dlaczego nie reszta? Cóż ciało człowieka + coś takiego? Mogłoby to doprowadzić do samookaleczenia. Natomiast połączenie hierro z tym byłoby power gamingiem.
***
Shunkou - Może technika ta pozwalałaby na przebicie rzeczywistej kontroli reiatsu swej postaci i przez to umożliwiała przebicie limitu. Ponadto na wejściu po aktywacji mogłoby wzmocnić wszystkie statystyki na dajmy na to trzy tury o wysokość kontroli reiatsu. Mielibyśmy w tym momencie szok związany z nagłym kopem, a później podniesienie poprzeczki walki na nowy poziom.
Należy tu również zauważyć, że osoba, która byłaby w stanie się posługiwać takim cackiem będzie już miała Reiatsu liczone zapewne w setkach jeśli nie tysiącach - z samych wymagań wychodzi 400, a nie chce mi się wierzyć by ktoś mający 40 kontroli miał jednocześnie tylko 10 statystyki reiatsu.

Koziorec -> Chiiko stosuje to o czym mówiłem w poprzednim poście. Pokazuje ci, że błąd na początku może doprowadzić do skrajnych efektów. Mówiąc na przykładzie:
"Jeśli budujesz drogę i rąbniesz się w obliczeniach na początku, ale to jest odcinek 100m to odchylenia 1 cm nikt nie zauważy, ale kiedy będzie to 10 km to nagle zrobi się z tego 1m co już jest pewną różnicą"
Ponadto, gdy się dyskutuje to niemal zawsze wyciąga się skrajne przykłady. Musisz zauważyć, że w momencie gdybyśmy zaakceptowali to w takiej formie w jakiej podałeś i komuś udałoby się osiągnąć zbliżony poziom do tego o czym mówiła Chiiko to przecież w ramach korekcji buga nie zabierzemy mu nagle części zdolności, bo będzie to nie fair w stosunku do tej osoby.
***
Iaido - wywaliłbym to. Zamiast tego można by wrzucić:
Kendo, z którego korzystał Zaraki w walce z Nnoitrą. Dodać do tego, że wymaga treningu i stawania się "jednością" z mieczem i dajmy na to zwiększa o połowę obrażenia od ciosu. Ograniczeniem byłaby konieczność posiadania Zanpaktou i dajmy na to specjalizacji w tej broni. Zaznaczyć, że byłaby to zdolność pasywna (no bo jak raz nauczysz się władać odpowiednio mieczem to przecież nagle nie stajesz się amatorem - chyba, że będziesz bardzo chciał). W efekcie mielibyśmy coś w ten deseń:

Kendo
Opis: Zaawansowana technika walki mieczem. Pozwala na "zrozumienie" ostrza i "scalenie" się z nim. W efekcie przed użytkownikiem odkrywa się zupełnie nowy styl walki.
Premia: + 50% do obrażeń. Efekt pasywny.
Wymagania: Zanpaktou, Specjalizacja w broni: Zanpaktou, Zręczność: 20, Przejście specjalnego treningu

***
Tamtą technikę już odpuszczę, bo powiedziałem co wiedziałem i jakoś nic co do tej pory padło nie jest dla mnie satysfakcjonujące. W rezultacie i tak Roten zdecyduje.

Widzę Koziorec, że masz ostatnio wylew weny :P
Pozdro

P.S. Przyganiał kocioł garnkowi, Chiiko :<

P.S.S. Koziorec, ale czy Mg'cy przez przypadek nie wykonują wszystkich obliczeń? Bo jeśli o graczy chodzi to mam wrażenie, że ważne by po prostu zrozumieli idee, a nie by wszystko obczaili.

P.S.S.S Co do życia? To tak, grałem z samym Reiatsu, bo wyszedłem z założenia, że jeśli jesteśmy duszą to nasza energia jest w ciągłej przemianie. Ponadto zauważ, że kiedy w Bleachu ktoś zostaje ciężko ranny to nagle okazuje się, że już nie ma Reiatsu. Jeśli jest inaczej to rana się regeneruje bądź nie robi na właścicielu żadnego wrażenia - choćby Kenpachi vs Nnoitra, gdzie przecież na wylot przebito mu klatkę piersiową, a on od tak sobie wstał. ;)
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty2011-01-07, 16:43

Co do techniki kendou to raczej się nie zgadzam. Nie po to mamy poszczególne zagrania (cios mieczem wyciąganym z sayi itp) żeby nagle zrobić umiejkę na cały styl. Poza tym to dodaje obrażeń bez żadnych kosztów, a to też za dobrze nie jest.
Jeśli chodzi o PŻ, to chyba źle interpretujesz a&m. Kiedy ktoś jest ranny, to ucieka mu reiatsu. Ale kiedy ma mało reiatsu to nie staje się przez to ranny. Taka różnica: niskie PŻ pociągało za sobą niskie PR, ale niskie PR nie pociągało za sobą niskiego PŻ. Innymi słowy w a&m w przybliżeniu procentowa ilość PR nie mogła być większa niż procentowa ilość PŻ.
Shunkou... Wypowiedziałam się już. Jestem przeciwna zwiększaniu stat w inny sposób niż przez rei, bo ta technika to z założenia po prostu pakowanie w swoje ciało kosmicznych jego ilości, toteż moim zdaniem powinno pozwalać jedynie zwiększyć możliwości jego używania. Kontrola+psychika, Kontrola*2, to już trzeba by się zastanowić, ale coś w ten deseń.
Nie widzę sensu mnożenia PR włożonego w Miraki. PR to PR, tyle, ile włożysz, tyle tam będziesz mieć. Inaczej każdy, kto miałby Miraki miałby potworną przewagę. Jeśli zaś mamy dawać jakąś korzyść, to powiedzmy, że będzie to coś w rodzaju: do każdego PR włożonego w Miraki dostajemy dodatkowy punkt od wytrzymałości aż do uzyskania wszystkich punktów tej statystyki. Przykład: mamy 10 wytrzymałości i pakujemy w Miraki 10 PR. Daje nam to obronę przed atakami o sile 20, 10 od PR i 10 od wytrzymki. Jeśli pakujemy 5 PR to mamy 5 od PR i 5 od wytrzymki, w sumie 10. Ale jeśli pakujemy 15 PR, to nasza obrona wykosi tylko 25, 15 od PR i 10 od wytrzymki. Czyli podwaja, ale tylko do momentu, w którym pakujemy tyle PR, ile mamy wytrzymki. Choć ja bym się tu skłaniała bardziej ku połowie tej statystyki, czyli w tym przypadku 5.
Powrót do góry Go down
Shadow


Shadow


Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje umiejętności stare - Page 2 Pbucket8/60Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty_bar_bleue  (8/60)
Punkty Reiatsu:
Propozycje umiejętności stare - Page 2 Pbucket25/42Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty_bar_bleue  (25/42)

Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty2011-01-07, 21:31

Jednak jeśli ktoś ma mało Reiatsu jest wyczerpany. Chcę zauważyć, że istnieje coś takiego jak śmierć z wyczerpania... Choć możliwe, że masz rację. Cóż interpretacja właśnie taka jest, że każdy widzi ją inaczej ;p Z drugiej strony uwzględniłem tam inaczej siłę duszy, ale nie wnikajmy, bo to off top.

Shunkou - Cóż ta kwestia to już do Mg'ków, tak myślę. Ale dlaczego odszedłem od twojej propozycji? Otóż wydaje mi się, że wada sumy polega na tym, że nie ma znaczenia, którą ze statystyk rozwijasz, bo suma będzie taka sama, a w technice ewidentnie chodzi o to by właśnie kontrolować potężną ilość Reiatsu. Choć to moja interpretacja. Jeśli rozwijać się równomiernie to iloczyn i suma będą równe. W innych wypadkach dochodzi do rozejścia, w którąś ze stron. Więc trzeba po protu podjąć decyzję, co jest lepszym wyjściem.

Miraki - Twoja propozycja jest dobra. W tym momencie wytrzymałość zdobędzie również znaczenie pod tym względem. Popieram. Żeby otrzymać wynik czy lepsza jest połowa czy całość można by przeprowadzić jakiś test, bo tak na sucho, na papierze połowa zdaje mi się lepsza pod tym względem, że osoby walczące na równych poziomach nie staną przed sytuacją, że mogą się nie dać rady nawet skaleczyć, co byłoby wręcz śmieszne.

Co do Kendo - Wydaje mi się, że jeśli uznamy, że da się poznać tajniki lepszej walki mieczem można pokusić się o coś takiego. W ramach utrudnienia można przyjąć, że po pierwsze broń trzymana jest w obu rękach (co widzieliśmy w anime), a po drugie konsekwencją takiego stanu jest częściowe ograniczenie szybkości wymachu - jednak inaczej trzeba przekręcić nadgarstek i nie włada się mieczem już tak łatwo. Pamiętajmy też, że te wszystkie zagrania to sztuczki, które w pewnym momencie się kończą, a wtedy liczy się kto jest lepszym szermierzem i właśnie tutaj wkraczałyby tajniki, które reprezentuje kendo.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty2011-01-07, 21:55

< gdy już kończyłem pisać naprawdę długi post na pierdyliard linijek, w którym poruszałem pierdyliard pierdyliardów spraw i odpowiadałem na piertryliard pytań, mój ***ny komputer się ***. Jestem tak wkurzony, że straciłem godzinę życia, pisząc to, chęci i wenę... że obwieszam: szlaban na prąd! >
Pisałem pierdyliard linijek dla Shadowa:
min. Kendo odpada, Aiado zostaje. MG mogą zaliczyć jedynie technikę, ale raczej robią to admini.
Poruszałem pierdyliard innych spraw... w tym moją zajebistą KP, sztuki walki, sens, anime, arrancarów, Patrosa... i ogólnie ***stość mojej weny.
Chiiko: chwaliłem ogólnie Twój ***isty wzór, który: zostaje

Wprowadzam może niemiłą atmosferę, ale na serio jestem wkurzony... oprócz posta przepadła moja ważna praca, którą do dzisiaj muszę skończyć: sprawozdanie z tego, co działo się w 2010 roku.

EDIT: Z powodu przekleńst, które nie powinny trafić do niektórych odbiorców nakładam cenzurę, na niektóre słowa
Koziorec
Powrót do góry Go down
Ekkusu


Propozycje umiejętności stare - Page 2 Mg10
Ekkusu


Mistrz Gry : Demiurg Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje umiejętności stare - Page 2 Pbucket60/60Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty_bar_bleue  (60/60)
Punkty Reiatsu:
Propozycje umiejętności stare - Page 2 Pbucket5112/5112Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty_bar_bleue  (5112/5112)

Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty2011-01-07, 22:46

ffs, i ja mam to wszystko czytać? Weźcie skondensujcie swoje propozycje w jednym poście, będzie mi łatwiej...
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty2011-01-07, 23:58

Dobrze najmocniej przepraszamy panie Ekku ;] Czuję sarkazm? Wysiliłbyś się troszkę ;p

EDIT: DZISIAJ 00:01 zrobię ten pościk
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty2011-01-08, 11:54

Shadow, chyba coś pomyliłeś. Iloczyn i suma będą równe chyba tylko wtedy, kiedy będziesz miał 2 i 2. Ale owszem, suma to taki sobie pomysł.
Ponieważ +(kontrola*psycha) przy równym rozwoju daje więcej niż maksa (PR=10*10; PR uwalniane=10+10*10), a ja w tym momencie nie mam jeszcze lepszego pomysłu, to na razie podaję 3*kontrola+2*psychika, co przy równym rozwoju zwiększa wydzielanie rei pięciokrotnie (w aktualnym opisie rei było coś o x2 i x3, stąd pomysł), ale później jeszcze spróbuję to dopracować.
Powrót do góry Go down
Shadow


Shadow


Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje umiejętności stare - Page 2 Pbucket8/60Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty_bar_bleue  (8/60)
Punkty Reiatsu:
Propozycje umiejętności stare - Page 2 Pbucket25/42Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty_bar_bleue  (25/42)

Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty2011-01-08, 12:03

Mówiłem o tym, że jeśli równo rozwijasz to mój iloczyn czyli kontrola* 2 będzie równa twojej sumie psychiki i kontroli - nieporozumienie ;p

Co do tego co teraz proponujesz jest lepsze, bo wykorzystuje 2 statystyki, a co za tym idzie zwiększa się znaczenie obu. Niestety nie mam teraz nadto czasu więc nie będę się bawić liczbami (coby sprawdzić czy w jakiś skrajnych przypadkach to ma sens), ale w każdym razie popieram.

@Ekkusu - to później streszczę to co proponowałem, co odbiega od propozycji reszty w jednym poście...
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty2011-01-08, 12:13

Tutaj ode mnie:

Uśpiony:
Opis: postać dostaje większe bonusy, jego dusza i umysł są chłonniejsze, lecz ciało słabsze.
Premia: Siła, Szybkość, Zręczność /2, Więcej punktów rozwoju (szczodrość w punktowaniu przez MG)
Wymagania: Uzgodnienie między MG a graczem, jakieś ważne zdarzenie.

SHINIGAMI/DUSZA

Shikashu:
Opis: Technika walki polegająca na wzmocnieniu obrażeń, zwiększenia ran przy każdym ataku. Silne wiązki reiatsu okaleczają wojownika, przez co biorą dodatkowe obrażenia. Owe reiatsu wiruje na obu rękach i łączy na plecach - skąd bierze największą ilość reiatsu, raniąc bohatera. Jest to mało znana, dość zakazana technika, ze względu na okaleczające właściwości.
Premia: Siła *3, Punkty Życia /2
Wymagania: Kontrola Reiatsu 30, Psychika 20

Miraki:
Opis: W tej technice wszystkie współczynniki idą na jak najdłuższe spowolnienie walki, przez wzmocnienie wytrzymałości posiadacza. Jest to tak jakby sztuczne hierro, zbudowane z reiatsu, które poświęca właściciel
Premie: Obniżenie obrażeń = wytrzymałość + ilość włożonego reiatsu
Wymagania: Kontrola Reiatsu: 20 Wytrzymałość: 10

Duuużo ludzi się wypowiadało.. każdy miał własne zdanie. Ciężko było sklecić jakieś sensowne rzeczy, ale oto są ;p
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty2011-01-08, 13:03

Shikashu:
Opis: Technika walki polegająca na zwiększeniu siły ataków wykorzystując nie reiatsu, ale reishi z których zbudowana jest dusza użytkownika, tym samym ją raniąc. Energia z rozbitych cząstek reishi wiruje na obu rękach i łączy na plecach. Jest to mało znana, raczej zakazana technika, a to ze względu na okaleczające właściwości.
Premia: -X PŻ => + X/(10* pozostały procent PŻ) siły ataku
Wymagania: Kontrola Reiatsu 30, Psychika 20

Miraki:
Opis: W tej technice wszystkie współczynniki idą na przedłużenie walki poprzez wzmocnienie wytrzymałości posiadacza kosztem jego reiatsu. Jest to tak coś na kształt hierro zbudowanego wyłącznie z reiatsu, które poświęca właściciel.
Premie: Obniżenie obrażeń = wytrzymałość/2 + włożone PR (maksymalnie można włożyć kontrola*5 reiatsu)
Wymagania: Kontrola Reiatsu: 20 Wytrzymałość: 10
Powrót do góry Go down
渡邊綱


Propozycje umiejętności stare - Page 2 Mg10
渡邊綱


Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje umiejętności stare - Page 2 Pbucket4096/4096Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty_bar_bleue  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
Propozycje umiejętności stare - Page 2 Pbucket83037/262144Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty_bar_bleue  (83037/262144)

Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty2011-01-09, 11:36

dość zakazana technika/raczej zakazana technika
To jest zakazana, czy nie? Jak jest to jest, jak nie ma, to moze byc cos niechetnie uczone, bo za trudne, za jakies tam, czy wymagajace odpowiedzialnosci, albo posiadania wpierw emaliowanego kubka w kwiatuszki.

Co do tego drugiego. Niby ladnie, niby pieknie, a tu (...). Nie podoba mi sie, ze to wlasciwie wypiera kidou o tej funkcji. Komu sie bedzie oplacalo stosowac durna magie, ktora wymaga jeszcze inkantacji (w dodatku tarcze stawiasz na konkretnym kierunku)? Poza tym kosztem jednego reiatsu zapewniasz sobie stala zbroje w wysokosci jakis tam procent wytrzymalosci.

Ekkusu bez urazy, stado ludzi moze czytac elaboraty innych, to i Ty dasz rade, a jak Ci sie nie chce, to pomin watek. O tak, cham nieuzyty ze mnie.

Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty2011-01-09, 12:47

Miraki:
Opis: W tej technice wszystkie współczynniki idą na jak najdłuższe spowolnienie walki, przez wzmocnienie wytrzymałości posiadacza. Jest to tak jakby sztuczne hierro, zbudowane z reiatsu, które poświęca właściciel
Premie: szybsza regeneracja, każdy atak, oprócz mniejszej ilości życia odbiera Reiatsu.
Wymagania: Kontrola Reiatsu: 20 Wytrzymałość: 10

Czy to jest troszkę lepsze? Tzn nie wypiera kidou, i jest git malina?
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty2011-01-09, 14:30

Tsuna, ja zakładam, że to coś jak z nienawiścią do quincy. Niby zasadniczo shinigami tępią quincy, ale jakoś Ishidzie darowali bo... bo był kumplem Ichigo i im pomógł. Może z tym Shukashu na tej samej zasadzie, w zasadzie zabronione, ale jak się ma spore zasługi, znajomości czy coś to pewnie przymkną oko.
Powrót do góry Go down
Shadow


Shadow


Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje umiejętności stare - Page 2 Pbucket8/60Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty_bar_bleue  (8/60)
Punkty Reiatsu:
Propozycje umiejętności stare - Page 2 Pbucket25/42Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty_bar_bleue  (25/42)

Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty2011-01-09, 20:35

No to skracając. Nie wiem czy czegoś nie zapomniałem.
Zmieniłbym opis Miraki, a poza tym zgadzam się z Chiiko.

Miraki
Użytkownik poprzez umiejętne stworzenie aury Reiatsu wokół swej sylwetki stwarza pole mogące zatrzymać nawet najpotężniejszy atak. W momencie uderzenia cała energia zostaje uwolniona w formie ładunku przeciwstawnego, co powoduje zniwelowanie ciosu przeciwnika.

Przy czym dodałbym ograniczenie: Shinigami/Dusza, bo w połączeniu z Hierro to jakiś żart. (choć generalnie zgadzam się z tym, że już kidou w tym stylu jest)

W Shikashu mam dwie wersje:
Jeśli chodzi o Koziorca to dać po prostu obrażenia zadawane przez przeciwnika *2 i siła *3. (a nie babrać się z tym życiem)

Lub swoją -> Proporcja poświęcenia życia do otrzymywanej siły 2:1 (ew. 3:1)

+ swoja

Kendo
Opis: Zaawansowana technika walki mieczem. Pozwala na "zrozumienie" ostrza i "scalenie" się z nim. W efekcie przed użytkownikiem odkrywa się zupełnie nowy styl walki.
Premia: + 50% do obrażeń. Efekt pasywny. Koliduje ze zdolnością Oburęczność.
Wymagania: Zanpaktou, Specjalizacja w broni: Zanpaktou, Zręczność: 30, Przejście specjalnego treningu

(Do rozpatrzenia kara -25% do zręczności czy tam szybkości jeśli chodzi o precyzję uderzeń - ciężej operować mieczem jeśli trzyma się go w dwóch rękach.)

To tyle jeśli chodzi o odmienne propozycje.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty2011-01-10, 07:13

Shadow, moim zdaniem lepiej inaczej. Nie odejmować po prostu szybkości, ale opóźniać cios. Innymi słowy: na dzień dobry -25% do szybkości, ale w trakcie ciosu normalna. Oznacza to, że ciosy zadajesz rzadziej, ale kiedy już atakujesz, mają taką samą szybkość, co normalnie. A zręczność... Tu jest problem, bo dwie ręce z jednej strony utrudniają uniki (brak wolnej ręki do utrzymywania równowagi), ale z drugiej podnoszą celność. Moim zdaniem powinno to być coś w rodzaju -20% do zręczności podczas uników, ale +20% podczas ataków. Poza tym to chyba nie jest pasywne, skoro trzeba trzymać miecz w określony sposób, nie?
Powrót do góry Go down
渡邊綱


Propozycje umiejętności stare - Page 2 Mg10
渡邊綱


Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje umiejętności stare - Page 2 Pbucket4096/4096Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty_bar_bleue  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
Propozycje umiejętności stare - Page 2 Pbucket83037/262144Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty_bar_bleue  (83037/262144)

Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty2011-01-10, 08:12

Tam nie poszlo o zadna nienawisc, a o zasady i rownowage swiata, ale nie to jest przedmiotem dyskusji. Chodzilo Ci zatem o to, iz obowiazuje zakaz. To, czy ktos za zaslugi otrzyma dyspense, to inna bajka.

Huh... skoro kendo to specjalna technika, to czym wlasciwie jest zwykle wymachiwanie zelastwem? Autor potrzebowal dac Zarakiemu jakas super moc i nazwal to akurat kendo (co tak naprawde sprowadzone zostalo wylacznie do trzymania tsuki oburacz). Osobiscie jestem zdania, ze wyszlo mu to zalosnie. Zeby bylo smieszniej, to cale wymachiwanie cepem w anime nic wspolnego nie ma z prawdziwa sztuka walki katana. Tak sobie pomyslalem, iz moze lepiej byloby poszukac czegos, co wprowadzi nowe mozliwosci dla gracza, a nie bedzie w zasadzie kolejnym mnoznikiem/dzielnikiem do ataku, obrazen, czy czegos tam.


Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Shadow


Shadow


Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje umiejętności stare - Page 2 Pbucket8/60Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty_bar_bleue  (8/60)
Punkty Reiatsu:
Propozycje umiejętności stare - Page 2 Pbucket25/42Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty_bar_bleue  (25/42)

Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty2011-01-10, 14:29

@ Chiiko. No racja. Pasywność to w tym przypadku błąd. Pomysł z mnożnikami też dobry. Nic dodać nic ująć. Przy czym nie wiem czy unik i blok jest liczny jako to samo? Bo jeśli nie to wtedy to -20% raczej do bloku niż do uniku, bo unik kojarzy mi się raczej z prędkością (choć ze zręcznością również, ale w mniejszej mierze niż blok).
Z drugiej jednak strony można zaliczyć pasywność jeśli uznać to za wyuczoną technikę walki - po prostu nie umiesz inaczej walczyć na miecze, bo tylko czegoś takiego cię nauczono. Przecież ciężko żeby ktoś nauczony walczyć trzymając broń w obu rękach zaczął np. przerzucać sobie katanę z jednej ręki do drugiej podczas walki.

@Tsuna
Z tego co mi wiadomo w Bleachu jest tzw. Zanjutsu czyli po prostu walka na miecze. Określa ona wszystko łącznie ze wszystkimi ban-kai i shi-kai. Kendo natomiast jest jedną z odmian walki na katany.
Choć faktycznie patrząc na anime ten skill był naciągany (w kontekście jego mocy) to nie zaprzeczysz chyba, że większą siłę ma ostrze katany, gdy uderzasz dwiema rękoma, a nie jedną.
To, że ma niewiele wspólnego to myślę, że jest raczej oczywiste. Tak samo jak większość walk w filmach ma się nijak do rzeczywistości. Choć są pewne elementy japońskiej kultury walki na katany, które zostały zawarte w Bleachu - choćby kończenie walki jednym ciosem.

Generalnie zgadzam się z tym, że fajnie byłoby dać skille, które dadzą szerszy wachlarz możliwości, ale w tym momencie nic nie przychodzi mi do głowy. Z drugiej jednak strony myślę, że ciekawym elementem byłoby danie kilku technik walk mieczem, z których można by wybrać tylko jedną. Każda dawałaby inny, proporcjonalny - balans - bonus do czegoś jak i karę. Mogłoby to odwzorować tą różnicę, że przecież nie wszyscy walczą na katany tak samo (różnica między choćby członkami 11 oddziału, a resztą. Oni raczej walczą brutalnie koncentrując się na ataku). A już w szczególności sztucznym wydaje mi się stwierdzenie, że technika wygląda identycznie w przypadku Arrancarów i Shinigamich. Choć kiedy się nad tym zastanawiam... można to przecież odegrać fabularnie, a nie wciskać mnożniki...
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty2011-01-10, 15:59

Tu się z Tsuną zgodzę, przy wprowadzeniu kendou zaliczyłam wielokrotnego facepalma. Zaraki był zbyt przypakowany żeby tłumaczył jeszcze większe przypakowanie z mamki cycka wyssaną techniką, którą teoretycznie powinien móc się posługiwać każdy shinigami, włącznie z Ichigo. Podobnie prawdą jest, że walka w bleachu to tak na prawdę freestyle, ewentualnie, jeśli się bardzo chce, można to podciągnąć pod podstawy szermierki rozszerzonych o "bo tak". Z drugiej strony czemu się dziwić, kiedy ma się honor samuraja w głębokim poważaniu, jak bohaterowie shounenów, to się walczy jak się uda.
Cóż, też wolałabym, żeby techniki nie były prostymi mnożnikami, bo to nudne, ale u shinigamich są zany i kidou, stąd też te co mniej prymitywne techniki należą raczej do zakładki "od zana/kidou".

Shadow:

Chyba się nie rozumiemy. Oburącz raczej właśnie łatwiej blokować, a trudniej się poruszać. Poza tym skoro "tylko tak go nauczono" to czego niby uczą w akademii, że dopiero po wyjściu się uczysz mieczem ciąć?
Powrót do góry Go down
Takagi Niizuki


Takagi Niizuki


Mistrz Gry : Aoto

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje umiejętności stare - Page 2 Pbucket160/180Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty_bar_bleue  (160/180)
Punkty Reiatsu:
Propozycje umiejętności stare - Page 2 Pbucket364/506Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty_bar_bleue  (364/506)

Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty2011-01-10, 17:10

Shadow, Chiiko, walczyliście kiedyś bronią oburącz ? Można nie tylko łatwiej blokować, ale również nieźle kontrować. Co do uników to już zależy od wyszkolenia. Wiem co mówię bo walczyłem swego czasu trochę bokenami, ale niestety aktualny brak sparing partnera i wyszedłem z formy.

Przy okazji mnożnika obrażeń. Używając Kendo Kenpachi wyraźnie powiedział. Siła wzrasta dwukrotnie. Zatem obrażenia zamiast 100 dmg, idą w 200. Wyprowadzenie ataku z obu ramion ma znacznie większą siłę uderzeniową. Trudniej wtedy sparować jedną ręką walcząc - tutaj bym dawał właśnie minusy spore. Chyba że masz 2x siły tyle co przeciwnik.

Blok - blokujesz cios przeciwnika, przyjmując jego atak na swoją broń. Proste. Aby wyszedł potrzebujesz zręczności, szybkości no i siły, aby się nie przebił.

Unik - unikasz ciosu, zatem zręczność i szybkość.

Przy okazji podanych premii kendo - zdecydowane Veto.


Dziadek Szyderca
-----------------------
Co zrobisz w przypadku zła, którego nie możesz pokonać sprawiedliwością ?
Zwalczysz zło złem, czy też zaakceptujesz fakt, że sprawiedliwość z nim przegrała ?
Tak czy inaczej, zło pozostanie.
Powrót do góry Go down
Shadow


Shadow


Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje umiejętności stare - Page 2 Pbucket8/60Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty_bar_bleue  (8/60)
Punkty Reiatsu:
Propozycje umiejętności stare - Page 2 Pbucket25/42Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty_bar_bleue  (25/42)

Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty2011-01-10, 17:17

To było raczej rozwinięcie myśli, którą wysunąłem Tsunie o tych stylach do wyboru, tylko umieściłem to dość niefortunnie. Chodziło mi o to, że każdy uczył by się od początku jednego z kilku stylów do wyboru i tylko ten znał. Chociaż to raczej udziwnianie jest. Sam nie wiem.

Jakby nie rozumiem co ma unikanie do trzymania miecza w ten czy inny sposób, jeśli to opiera się raczej na nogach czy tam ruchu całym ciałem.
Choć generalnie nie walczyłem na miecze więc się nie wypowiadam jak jest łatwiej, bo to trochę puste słowa wtedy.

Co do takich dziwolągów Bleachowych to często też zdarza mi się wywrócić oczyma jak widzę naciąganie fabuły by cośtam się stało. Śmieszą mnie też walki, gdzie jedna strona wygrywa, a później magicznie zaczyna dostawać bęcki od tak sobie. Przykład to ostatnio zobaczona walka Kommamura vs Tousen.

Edit:
dane mi było jedynie się przyglądać.
Miałbym wątpliwości co do tej dokładnie 2x większej siły, bo przecież rękę prowadzącą masz silniejszą niż tą drugą. (no chyba, że jesteś oburęczny).

Nie będę dyskutować na temat, o którym mam nikłą wiedzę, ale się spytam: Czy przez przypadek blok nie jest utrudniony, gdy mamy przeciwnika walczącego jedną ręką -> ma możliwość szybkiej zmiany kierunku ataku po odbiciu się od bloku, a ty walcząc dwoma dłońmi na klindze musisz pokręcić nadgarstkami?

Odrzucasz kendo w ogóle czy tylko ze względu na premie, jeśli na premie to może masz kontrpropozycję?
Powrót do góry Go down
Takagi Niizuki


Takagi Niizuki


Mistrz Gry : Aoto

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje umiejętności stare - Page 2 Pbucket160/180Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty_bar_bleue  (160/180)
Punkty Reiatsu:
Propozycje umiejętności stare - Page 2 Pbucket364/506Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty_bar_bleue  (364/506)

Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty2011-01-10, 17:39

Odpowiednie ćwiczenia - jak w każdej szermierce i jesteś w stanie sprawnie blokować odpowiednio operując bronią. Był tego przykład dość ładnie pokazany w walce ćwiczebnej w "Ostatnim Samuraju".
Od pierwszej minuty filmiku:

[Only admins are allowed to see this link]

Cytat :
Premia: + 50% do obrażeń. Efekt pasywny. Koliduje ze zdolnością Oburęczność.

Nie może kolidować, skoro w Kendo używa się obu rąk do ćwiczeń i chwytu. Na youtube powinno być trochę przykładowych filmików.


Dziadek Szyderca
-----------------------
Co zrobisz w przypadku zła, którego nie możesz pokonać sprawiedliwością ?
Zwalczysz zło złem, czy też zaakceptujesz fakt, że sprawiedliwość z nim przegrała ?
Tak czy inaczej, zło pozostanie.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty2011-01-10, 20:20

Właśnie tak myślę, że walki powinny wyglądać.
Powrót do góry Go down
Shadow


Shadow


Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje umiejętności stare - Page 2 Pbucket8/60Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty_bar_bleue  (8/60)
Punkty Reiatsu:
Propozycje umiejętności stare - Page 2 Pbucket25/42Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty_bar_bleue  (25/42)

Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty2011-01-10, 23:16

Takagi - jeśli popierasz pomysł stworzenia stylów walki, których uczono by od początku gry, dających różnego rodzaju bonusy, ale również kary, by zaznaczyć różnicę w tym co prezentują sobą różne istoty, a ponadto ci się chce... to mógłbym ci na pw czy tam gg podesłać propozycje różnych stylów walki, które trzeba by wybrać podczas szkolenia i w nich się specjalizować. Moglibyśmy wtedy to jakoś sensownie uzgodnić, bo w końcu znasz się na tym. Poczytam co nieco na ten temat i może coś wymyślę. Co ty na to?
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 2 Empty

Powrót do góry Go down
 
Propozycje umiejętności stare
Powrót do góry 
Strona 2 z 3Idź do strony : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Propozycje 1
» Propozycje wad (stare)
» Umiejętności (stare)
» Propozycje Umiejętności
» Propozycje umiejętności (stare2)

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Offtop :: Inne :: Archiwum-
Skocz do:  
Create a forum on Forumotion | ©phpBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje