Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Propozycje umiejętności stare

Go down 
4 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3
AutorWiadomość
Takagi Niizuki


Takagi Niizuki


Mistrz Gry : Aoto

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje umiejętności stare - Page 3 Pbucket160/180Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty_bar_bleue  (160/180)
Punkty Reiatsu:
Propozycje umiejętności stare - Page 3 Pbucket364/506Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty_bar_bleue  (364/506)

Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty2011-01-10, 23:47

Na obecną chwilę nie mam tyle czasu. Poza grą tutaj jeszcze mam sesję na innym forum. Zatem póki co odpada wymyślanie. No i jak pisałem - nie jestem expertem. Owszem walczyłem, ale nie zawodowo a raczej na poziomie amatorskim. A to, że się znam ogólnie na wojskowości to swoją drogą :).


Dziadek Szyderca
-----------------------
Co zrobisz w przypadku zła, którego nie możesz pokonać sprawiedliwością ?
Zwalczysz zło złem, czy też zaakceptujesz fakt, że sprawiedliwość z nim przegrała ?
Tak czy inaczej, zło pozostanie.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty2011-01-11, 07:02

Takagi, twój komentarz na temat mojej nieznajomości walki oburącz uważam za nie na miejscu, ponieważ to ja stwierdziłam, że do bloku powinien być wręcz bonus, jak już coś. Ale jak widać bokken to nie do samo, co katana, a swoje wiem. Prawdziwa broń jest na tyle ciężka, że wolna ręka dla równowagi swoje robi. Niby czemu np. szlachta polska używałaby jednej ręki zamiast dwóch? Bo używanie dwóch niewiele im dawało, a ręka do równowagi dużo. Przy katanie te zmiany są inne, walka oburącz jest bardziej opłacalna, ale ta zasada nadal działa.
Jeśli chodzi o wielkość modyfikatora to tu bym nie stawiała na proste x2. Niektórzy mają obie ręce tak samo silne, inni jedną słabszą, ale chciałabym zwrócić Shadowowi uwagę, że są i tacy, którzy celowo będąc praworęcznymi mają lewą rękę silniejszą, bo wiedzą, że prawa jest zwinniejsza, a druga musi czymś nadrabiać.
Bloki: Shadow, mylisz się. Właśnie walcząc oburącz jest ci łatwiej, bo musisz tylko (nie aż) pokręcić nadgarstkami, a przeciwnik nie bardzeńko.
Sam pomysł stylów, z których nie da się wybrać więcej niż jednego uważam za taki sobie. Bo niby co, taki oficer może używać tylko i wyłącznie np. kendou, nigdy innego stylu walki mieczem? Nie zdążył się nauczyć czy jak? Może kendou idzie mu lepiej niż inne style, ale głupio, że kompletnie ich nie zna, nawet ogólnikowo, skoro pewnie styka się z takimi, którzy ich używają.
Powrót do góry Go down
Takagi Niizuki


Takagi Niizuki


Mistrz Gry : Aoto

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje umiejętności stare - Page 3 Pbucket160/180Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty_bar_bleue  (160/180)
Punkty Reiatsu:
Propozycje umiejętności stare - Page 3 Pbucket364/506Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty_bar_bleue  (364/506)

Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty2011-01-11, 11:21

Polska szlachta używała szabli, bo była to broń nadwyraz skuteczna ze względu na swój kształt i powierzchnię tnącą ostrza.
Jeden styl walki do wyboru to też nie jest dobra opcja. Patrząc na niektórych dzisiejszych mistrzów, którzy opanowali nie jedna a dwie, trzy techniki. Poza tym ja mogę świetnie walczyć bronią, do tego znać się na boksie i jujitsu. Połączymy w walce te trzy i już jest groźnie, bo przeciwnik nie wie co w danej chwili wymyślę.

Poza tym Chiiko, mówiłem do obojga, zgadując że ty również nie wiesz wiele w tym temacie. Okazało się inaczej więc zwracam honor.


Dziadek Szyderca
-----------------------
Co zrobisz w przypadku zła, którego nie możesz pokonać sprawiedliwością ?
Zwalczysz zło złem, czy też zaakceptujesz fakt, że sprawiedliwość z nim przegrała ?
Tak czy inaczej, zło pozostanie.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty2011-01-11, 14:51

Nie mówię o tym, dlaczego używała szabli, tylko jednej ręki. O tym, że obrażenia od szabli mają inne proporcje szybkości do siły też mówiłam.
Jak dla mnie powinno być w ten sposób, że im dłużej się ćwiczy, tym trudniej ćwiczyć dalej. W ten sposób jeśli ktoś na początku opanuje tylko jeden styl walki, to będzie mu coraz trudniej nauczyć się nowego, a z kolei jeśli opanuje kilka, to będzie mu trudno podciągać swoje umiejętności we wszystkich na przyzwoity poziom. Z tym, że tego raczej nie da się zrobić bez współpracy MG albo jakichś punktów czy czegoś takiego, ale ta druga opcja jak dla mnie odpada. (Już to widzę: "zdobywasz +1 do kendou i -20% do szybkości uczenia się")

Diękuju, słusznie. Nie wiem wiele, ale akurat to wiedziałam.
Powrót do góry Go down
Shadow


Shadow


Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje umiejętności stare - Page 3 Pbucket8/60Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty_bar_bleue  (8/60)
Punkty Reiatsu:
Propozycje umiejętności stare - Page 3 Pbucket25/42Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty_bar_bleue  (25/42)

Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty2011-01-11, 20:19

Co do stylów w kontekście mechaniki to myślę, że z dyskusją można poczekać aż najpierw powstaną, bo inaczej to trochę lanie wody :P

Postaram się to zrobić w ten weekend cobyśmy mogli popracować na żywym materiale, a nie na ulotnej wizji ;)

A skoro oboje macie pojęcie na ten temat to jeszcze lepiej, bo będzie się dało z sensem zbalansować ;)

Pozdro
Powrót do góry Go down
Takagi Niizuki


Takagi Niizuki


Mistrz Gry : Aoto

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje umiejętności stare - Page 3 Pbucket160/180Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty_bar_bleue  (160/180)
Punkty Reiatsu:
Propozycje umiejętności stare - Page 3 Pbucket364/506Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty_bar_bleue  (364/506)

Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty2011-01-12, 19:38

Chciałbym wprowadzić opcję zmiany umiejki Hollow.
Usunąć w wymaganiach że jest ona Wrodzona. Niektórzy zmieniali się w człowieka później lub nie. No i tak potrzeba jeszcze spełnić pozostałe warunki. A mało który pusty gracz bierze tyle w inta czy psychę, gdy woli w siłę czy wytrzymkę.


Dziadek Szyderca
-----------------------
Co zrobisz w przypadku zła, którego nie możesz pokonać sprawiedliwością ?
Zwalczysz zło złem, czy też zaakceptujesz fakt, że sprawiedliwość z nim przegrała ?
Tak czy inaczej, zło pozostanie.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty2011-01-12, 20:10

Mało każdy, ale zdarzają się wyjątki, więc jestem przeciwny zmienianiu... Jedynie może obniżyć wymaganą umiejętność o 2 pkt inta ;D
Powrót do góry Go down
Takagi Niizuki


Takagi Niizuki


Mistrz Gry : Aoto

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje umiejętności stare - Page 3 Pbucket160/180Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty_bar_bleue  (160/180)
Punkty Reiatsu:
Propozycje umiejętności stare - Page 3 Pbucket364/506Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty_bar_bleue  (364/506)

Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty2011-01-12, 20:24

Veto. Za mały staż i wypowiadać się powinni only MG :). Zatem nie uznawać argumentów :). Jakbym przykładowo chciał dać Chiiko tą umiejkę to nie mogę bo tylko dla wrodzonych. Phy. Veto.


Dziadek Szyderca
-----------------------
Co zrobisz w przypadku zła, którego nie możesz pokonać sprawiedliwością ?
Zwalczysz zło złem, czy też zaakceptujesz fakt, że sprawiedliwość z nim przegrała ?
Tak czy inaczej, zło pozostanie.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty2011-01-12, 20:51

Phy. To że jestem może i dość nowy na forum, nie znaczy że można mnie z ziemią równać. Swoje wiem... Gram w takie rzeczy, od bardzo dawna ;], Prowadziłem też własny pbf ;] Tak więc, albo ktoś chce monstrualnego potwora - nie gra tym. Wszystko się zmienia z postacią arrancara, albo chociaż z nowymi wcieleniami (typu adjuchas, bądź Vasto Lorde), i to właśnie najwyżej do nich zmienił wymagania.
Powrót do góry Go down
Shadow


Shadow


Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje umiejętności stare - Page 3 Pbucket8/60Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty_bar_bleue  (8/60)
Punkty Reiatsu:
Propozycje umiejętności stare - Page 3 Pbucket25/42Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty_bar_bleue  (25/42)

Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty2011-01-12, 21:43

Ale Tagaki ma rację. Przemiany w humanoidy dokonywały się później. Przecież każdy Arrancar był humanoidem, a gdyby się nad tym zastanowić to mechanicznie to nie powinno być dozwolone...

Tu już nawet nie chodzi o wymagania, które da się osiągnąć, ale o sam fakt, że opcja albo jest wybrana w momencie stworzenia albo nigdy. Trochę bez sensu. Do tego zważając na fakt, że zaczynanie jako zwierzokształtny jest całkiem fajne i klimatyczne uznanie tej cechy za wrodzoną jest abstrakcyjne.
Powrót do góry Go down
Gość
Gość




Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty2011-01-12, 22:07

Nom, ale dopisać to do jakiejś przemiany, ważnego wydarzenia, i jest gitez.
Powrót do góry Go down
渡邊綱


Propozycje umiejętności stare - Page 3 Mg10
渡邊綱


Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje umiejętności stare - Page 3 Pbucket4096/4096Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty_bar_bleue  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
Propozycje umiejętności stare - Page 3 Pbucket83037/262144Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty_bar_bleue  (83037/262144)

Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty2011-01-13, 13:23

Takagi Niizuki napisał:
Chciałbym wprowadzić opcję zmiany umiejki Hollow.
Usunąć w wymaganiach że jest ona Wrodzona. Niektórzy zmieniali się w człowieka później lub nie. No i tak potrzeba jeszcze spełnić pozostałe warunki. A mało który pusty gracz bierze tyle w inta czy psychę, gdy woli w siłę czy wytrzymkę.
A konkretnie to co chcesz zmienic? Bo mam wrazenie, ze zrobiles jakis skrot myslowy i nie napisales dokladnie. Co do tego, ze malo ktory gracz cos bierze. I co z tego? Woli gracz sile, to jego problem, ze jest tepy. Zaden to argument do ciecia wymagan.

Jakbym przykładowo chciał dać Chiiko tą umiejkę to nie mogę bo tylko dla wrodzonych.
I tu wychodzi, ze mialem wyzej racje - jaka chcialbys dac umiejetnosc? Niemniej rozpatrujac ten konkretny przypadek. Chiiko napisala postac, ktora jest nieinteligentna i o slabej woli. Dodatkowo wziela wady, ktore nakladaja limit na te cechy. Chcialbys dac jej bonusy bazujace na tych cechach? A chcij sobie.

Ale Tagaki ma rację. Przemiany w humanoidy dokonywały się później. Przecież każdy Arrancar był humanoidem, a gdyby się nad tym zastanowić to mechanicznie to nie powinno być dozwolone.
Ma racje w czym? Postac arrancara nie byla wynikiem zadnej hiper umiejetnosci, a efektem przemiany w tegoz, jak sadze.


Pozdrawiam,
Tsuna
Powrót do góry Go down
Shadow


Shadow


Mistrz Gry : Kamys

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje umiejętności stare - Page 3 Pbucket8/60Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty_bar_bleue  (8/60)
Punkty Reiatsu:
Propozycje umiejętności stare - Page 3 Pbucket25/42Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty_bar_bleue  (25/42)

Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty2011-01-13, 17:19

Może była to moja nadinterpretacja, ale mam wrażenie, że mówił on o humanoidalnym kształcie, ale teraz przeczytałem to jeszcze raz i dochodzę do wniosku, że jednak prośba jest raczej bezpodstawna, oczywiście jeśli dobrze ją interpretuję.

Umiejka, o której (zdaje się) mowa pozwala na zmianę w człowieka, a nie na przybranie humanoidalnej formy. Różnica generalnie polega na tym, że umiejka pozwala na oszukiwanie przeciwników, a kształt to tylko to jak jest zbudowany Hollow i z tego co widzę jest to w ramach dowolności.

Powrót do góry Go down
Sponsored content





Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje umiejętności stare   Propozycje umiejętności stare - Page 3 Empty

Powrót do góry Go down
 
Propozycje umiejętności stare
Powrót do góry 
Strona 3 z 3Idź do strony : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Propozycje 1
» Propozycje wad (stare)
» Umiejętności (stare)
» Propozycje Umiejętności
» Propozycje umiejętności (stare2)

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Offtop :: Inne :: Archiwum-
Skocz do:  
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje