IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj
Nabór na stanowiska Mistrzów Gry!

Forumowy Discord

Share | 
 

 Premie, umiejętności, ewolucje

Go down 
AutorWiadomość
Kamys


avatar

Oddział : Dywizjon 11
Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
102/290  (102/290)
Punkty Reiatsu:
41/156  (41/156)

PisanieTemat: Premie, umiejętności, ewolucje   2014-11-10, 19:50

Hollow

Po przemianie w Adjuchas gracz otrzymuje:
Po awansie: +5 inteligencja, +2 wytrzymałość, szybkość, siła, zręczność, reiatsu oraz kontrola reiatsu.

Po przemianie w Vasto Lorde gracz otrzymuje:

Po awansie: +5 wytrzymałość, szybkość, siła, kontrola reiatsu oraz reiatsu.

Arrancar (Kiedy hollow stanie się Arrancar, następują pewnie zmiany mechaniczne, o których można przeczytać w opisie rasy  Arrancar )

Gracz otrzymuje formę wyzwoloną:
Arrancar w formie wyzwolonej zanpakutou mogą być tyle minut (tur), ile posiadają reiatsu.
Po transformacji arrancar otrzymuje dodatkowe punkty do wybranych przez MG statystyk. Liczba tych punktów równa jest sumie wszystkich statystyk gracza podzielonej przez 3. Punkty powinny być przydzielane w stałym stosunku.

Shinigami

Poznanie shikai:
Po poznaniu shikai shinigami otrzymuje +5 wolnych punktów przydzielanych do wybranych przez MG statystyk. Przy wyzwolonym shikai shinigami otrzymuje dodatkowe punkty do wybranych przez MG statystyk. Liczba tych punktów równa jest sumie wszystkich statystyk gracza podzielonej przez 5. Punkty powinny być przydzielane w stałym stosunku. (Przykład rozdzielenia statystyk shikai )

Po poznaniu bankai:
Shinigami otrzymuje +15 wolnych punktów przydzielanych do wybranych przez MG statystyk.
Przy wyzwolonym shikai shinigami otrzymuje dodatkowe punkty do wybranych przez MG statystyk. Liczba tych punktów równa jest sumie wszystkich statystyk gracza podzielonej przez 2. Punkty powinny być przydzielane w stałym stosunku.

*komentarz: Każdy shinigami, który opanował shikai powinien otrzymać 5 wolnych punktów do przydzielenia przez MG, a oprócz tego na czas wyzwolenia przez niego shikai będzie otrzymywał odpowiednie premie punktowe (o wartości sumy statystyk/5), o których rozkładzie decyduje MG. Mają być one w stałym stosunku, czyli np. gracz posiadając 60 pkt otrzymuje +2 siła, +4 szybkość, +6 reiatsu, to przy 120 powinien już mieć +4 siła, +8 szybkość, +12 reiatsu.

Quincy

Quincy od samego początku przygody może używać podstawowego łuku, a także już na starcie posiadają pewną wiedzę o pustych i shinigami, którą nabyli podczas szkolenia do roli destruktora.

Nowy kształt łuku:
Po osiągnięciu specjalnej formy łuku (odpowiednik shikai), Quincy otrzymują bonus +5 do kontroli reiatsu oraz +5 wolnych punktów przydzielanych do wybranych przez MG statystyk. Łuk ten posiada specjalne zdolności.

Forma materialna:
Dzięki ciężkiemu treningowi łuk quincy z formy energetycznej przechodzi w materialną. Wiąże się to z bonusem +10 do kontroli reiatsu oraz +10 wolnych punktów przydzielanych do wybranych przez MG statystyk. Dodatkowo opanowując formę materialną łuku quincy staje się prawdziwym niszczycielem i jego strzały stają się wyjątkowo zabójcze dla istot duchowych, a ponadto każda celna strzała niszczy porcję punktów reiatsu trafionego.

Artefakty:
Przy całej swej potędze quincy nie dysponują naturalnym uwolnieniem mocy dorównującym siłą ban kai shinigami czy ressurection arrancarów, aby więc nadążyć za wrogami najwięksi mędrcy niszczycieli stworzyli artefakty. Niestety chociaż obdarzają ich posiadacza wielką mocą czynią to na krótko i zazwyczaj przynoszą ze sobą efekty uboczne. Dzieje się tak choćby w przypadku najpopularniejszych rękawic Sanrei. Po jej aktywacji kontrola reiatsu zostaje podwojona, a szybkość, siła i reiatsu rośnie o połowę bazowej kontroli (przed podwojeniem). Podwojona zostaje również ilość PR jaką quincy mógłby zabsorbować na turę. Amulet działa tylko przez dziesięć tur, po których quincy pada wycieńczony i potem od kilku tygodni do kilku miesięcy jego kontrola reiatsu, jak i same reiatsu są mocno obniżone. W dodatku samo użycie rękawicy jest skrajnie wycieńczające dla organizmu przez co quincy obdarzony zbyt niską wytrzymałością może nie przeżyć nagłego przypływu mocy.

Bounto

Gdy Bounto przyzwie swoją lalkę po raz pierwszy, rozbudza się w nim energia bounto. Otrzymuje +5 wolnych punktów przydzielanych do wybranych przez MG statystyk i od tej chwili może korzystać z umiejętności swojego "pomocnika", przestaje się starzeć. Musi jednak żywić się innymi duszami. Lalka posiada taką samą sumę statystyk jak jej właściciel, zaś odpowiednie rozdzielenie punktów leży w gestii MG. Dodatkowo lalka dysponuje zdolnością specjalną związaną z żywiołem.
Odpowiednio silny bounto może połączyć się ze swoją lalką. Statystyki przy takim połączeniu są, rzecz jasna, sumowane, co oznacza iż na czas przemiany "mutant" złożony z lalki i jej właściciela ma łączną sumę statystyk dwukrotnie większą niż w przypadku, gdy właściciel bądź lalka walczą oddzielnie. Dodatkowo wtedy też Bounto otrzymują stałą premię: +5 Kontroli Reiatsu, +5 Reiatsu i +5 Psychiki.


*Komantarz: Bounto posiadający lalką także otrzymują +5 punktów do statystyk wybranych przez MG.

Ludzie

Stopień pierwszy mocy:
Na początku przygody ludzie dysponują jedną mocą powiązaną z przedmiotem bądź częścią ciała, która ma dla postaci szczególne znaczenie. Jej aktywacja zapewnia bonus do jednej statystyki w wysokości 10% sumy wszystkich statystyk.

Stopień drugi:
Moc można rozwinąć po pewnym czasie poprzez treningi i używanie ich w warunkach bojowych. Wzmocnienie mocy daje jednorazowo 10 wolnych punktów rozdysponowanych pomiędzy wybrane przez MG statystyki. Sama moc staje się silniejsza i nabywa nowe właściwości, a premia do statystyk rośnie do 25%, które można rozdysponować pomiędzy jedną bądź kilka statystyk.

Stopień trzeci:
Pełnię swych możliwości moc człowieka osiąga nieraz po wielu latach użytkowania i treningu. Osiągając ją postać otrzymuje + 20 wolnych punktów, premia do statystyk wynosi 40%, a moc daje jeszcze więcej możliwości.

Forsowanie mocy:
Unikalną właściwością ludzkich mocy jest możliwość ich forsowania, która na krótki czas znacząco zwiększa jej możliwości. Podwojona zostaje wtedy premia do statystyk i zwiększona zostaje siła mocy, lecz koszt forsowania jest znaczny. Co turę bowiem spalane zostaje 5% maksymalnej wartości PR postaci (np. postać może mieć maksymalnie 100 PR, czyli forsowanie co turę spala 5 PR), a sam koszty użytkowania jej technik rosną dwukrotnie. Po za tym po skończonym forsowaniu postać dopada ogromne zmęczenie i potrzebuje porządnego odpoczynku i odnowienia PR, aby móc na nowo korzystać z pełni swej mocy. Do tego czasu ponowne uaktywnienie mocy będzie dawało tylko połowę premii do statystyk, a techniki związane z mocą będą słabsze niż zazwyczaj. Mniej doświadczeni ludzie mogą mieć nawet problem z przerwaniem forsowania przez co używa go do całkowitego wyczerpania PR, co kończy się utratą przytomności z wycieńczenia.

Dusze

Dusze mogą posiadać swoje osobiste kidou, których nie zna nikt inny. Mogą być związane z konkretnym żywiołem lub jakąś ich wewnętrzną mocą (Przykład umiejętności specjalnej duszy).

Kami

Druga forma (osiąganej po otrzymaniu 10 Reiatsu z wiary):
* 20 wolnych punktów rozdawanych przez mg pomiędzy wszystkie statystyki,
* nowe błogosławieństwo/przekleństwo, a także wzmocnienie tych już posiadanych
* moc mająca zastosowanie w walce

Kami zyskuje również umiejętność powracania na życzenie do swojej wcześniejszej formy, co działa na zasadach podobnych jak zdolność forma zwierzęca, którą mogą na starcie wybierać shinigami lub dusze.

Trzecia forma (osiąganej po otrzymaniu 50 Reiatsu z wiary):
* 30 wolnych punktów rozdawanych przez mg pomiędzy wszystkie statystyki,
* nowe błogosławieństwo/przekleństwo, a także wzmocnienie tych już posiadanych,
* moc mająca zastosowanie w walce,

Trzecia forma, zwana również boską formą, kami może utrzymywać tylko przez ograniczony czas (1 minuta = 5 reiatsu). W trakcie przemiany otrzymuje mnożnik 5x rozdzielony pomiędzy poszczególne statystyki. Zyskuje również dostęp do mocy bojowych dostępnych tylko w tej formie. Czas trwania przemiany może zostać wydłużony jeśli wyznawcy składają żarliwe modły do kami. Po wykorzystaniu limitu czasowego zmęczony kami powraca do wcześniejszej formy i musi wypocząć kilka godzin nim będzie mógł ponownie przybrać swą boską formę.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Premie, umiejętności, ewolucje
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Ogólne :: Zasady Gry-
Skocz do:  
Free forum | © phpBB | Free forum support | Kontakt z | Report an abuse | Free blog