Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

 

 ZMIANY

Go down 
4 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorWiadomość
Roten Yaiba


ZMIANY - Page 3 Admin10
Roten Yaiba


Mistrz Gry : Kitsune

Karta Postaci
Punkty Życia:
ZMIANY - Page 3 Pbucket210/220ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (210/220)
Punkty Reiatsu:
ZMIANY - Page 3 Pbucket2225/2250ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (2225/2250)

ZMIANY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: ZMIANY   ZMIANY - Page 3 Empty2011-06-21, 00:53

Wciąż trwają prace nad generatorem karty postaci.

Na forum zmieniło się co nieco w tematach - stare zostały przeniesione do archiwum.

Najwięcej zmian mogą dostrzec mistrzowie gry, gdyż temat "Zapiski MG" został zmieniony na "Sprawy Mistrzów Gry" i przeniesiony do forum "Mistrzowie Gry".

Oprócz tego pojawia się prośba do wszystkich MG: Czy ktoś mógłby sprawdzić tematy oddziałów takich jak TEN. I zająć się edycją ich - poprawieniem wszelkich błędów i zadbaniem o to, aby wszystkie miały tę samą formę. Oprócz tego pod informacjami warto by dodać, że tę wiedzę na temat wszystkich kapitanów, poruczników i co ciekawszych oficerów mogą posiadać wszystkie dusze (shinigami i vaizard) oraz arrancar.
Powrót do góry Go down
https://bleach.forumpolish.com
Roten Yaiba


ZMIANY - Page 3 Admin10
Roten Yaiba


Mistrz Gry : Kitsune

Karta Postaci
Punkty Życia:
ZMIANY - Page 3 Pbucket210/220ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (210/220)
Punkty Reiatsu:
ZMIANY - Page 3 Pbucket2225/2250ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (2225/2250)

ZMIANY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: ZMIANY   ZMIANY - Page 3 Empty2011-06-22, 04:41

W ramach projektu "uproszczenie mechaniki" zostały nieco zmienione WSZYSTKIE profesje na forum. Niezmienne pozostały premie do statystyk. Proszę jednak o zapoznanie się z nowymi opisami. W szczególności umiejętności charakterystycznych dla danych profesji (jak np. pochłanianie reiatsu przez bounto lub quincy).

https://bleach.forumpolish.com/f3-profesje

Usunięte zostały premie od opanowana mocy pierwszego stopnia (shikai i jego odpowiedniki u innych profesji). Zarówno tymczasowe jak i stałe. Stałe premie pozyskane przez już grających osobników nie zostają jednak cofnięte.


Zachęcam do śledzenia postępów w pracach nad generatorem kart postaci.
Powrót do góry Go down
https://bleach.forumpolish.com
Roten Yaiba


ZMIANY - Page 3 Admin10
Roten Yaiba


Mistrz Gry : Kitsune

Karta Postaci
Punkty Życia:
ZMIANY - Page 3 Pbucket210/220ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (210/220)
Punkty Reiatsu:
ZMIANY - Page 3 Pbucket2225/2250ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (2225/2250)

ZMIANY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: ZMIANY   ZMIANY - Page 3 Empty2011-06-24, 12:26

Ponieważ zniesione zostały premie tymczasowe wynikające z pierwszej zdolności (shikai itp.) u wszystkich profesji (także premie za zjedzenie dusz przez hollow), pole "Premie Tymczasowe" w profilowej karcie postaci zostało zmodyfikowane. Teraz nosi nazwę "Premie" i należy w nim po prostu wpisywać wszelkie mnożniki od umiejętności lub wad. Można np. uzupełnić pole w ten sposób:

Premie: Reiatsu/2 (bezduchowiec), Atrybuty*2 (Arrancar), Psychika*2 (zdolność wyzwolonego zanpakutou).

Premie te są już naniesione na statystyki (czyt. statystyki już zostały pomniejszone/powiększone pod ich wpływem), jednakże mają pokazywać MG, że np. u postaci z powyższymi umiejętnościami i wadami reiatsu winno rosnąć 2 razy wolniej, zaś atrybuty (siła, szybkość, wytrzymałość) 2 razy szybciej.
Powrót do góry Go down
https://bleach.forumpolish.com
Roten Yaiba


ZMIANY - Page 3 Admin10
Roten Yaiba


Mistrz Gry : Kitsune

Karta Postaci
Punkty Życia:
ZMIANY - Page 3 Pbucket210/220ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (210/220)
Punkty Reiatsu:
ZMIANY - Page 3 Pbucket2225/2250ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (2225/2250)

ZMIANY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: ZMIANY   ZMIANY - Page 3 Empty2011-06-24, 13:57

Dodany został wpis do regulaminu akceptacji:
Cytat :
Karty Postaci mogą akceptować Mistrzowie Gry tylko o randze MQ lub HQ!
Powrót do góry Go down
https://bleach.forumpolish.com
Roten Yaiba


ZMIANY - Page 3 Admin10
Roten Yaiba


Mistrz Gry : Kitsune

Karta Postaci
Punkty Życia:
ZMIANY - Page 3 Pbucket210/220ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (210/220)
Punkty Reiatsu:
ZMIANY - Page 3 Pbucket2225/2250ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (2225/2250)

ZMIANY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: ZMIANY   ZMIANY - Page 3 Empty2011-07-16, 20:15

Zapowiadany generator karty postaci zostaje uruchomiony do użytku i kryje się pod tym linkiem:
https://bleach.forumpolish.com/h2-generator-karty-postaci
Powrót do góry Go down
https://bleach.forumpolish.com
Kamys


Kamys


Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
ZMIANY - Page 3 Pbucket102/290ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (102/290)
Punkty Reiatsu:
ZMIANY - Page 3 Pbucket41/156ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (41/156)

ZMIANY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: ZMIANY   ZMIANY - Page 3 Empty2011-10-28, 18:10

Pojawił się spis nowych wad który można znaleść tu https://bleach.forumpolish.com/t1679-nowe-wady#46857

Stary spis można wciąż znaleźć tu https://bleach.forumpolish.com/t32-wady

Wady zostały napisane przez Izdurbala, i z tego co wiem zaakceptowane jakiś czas temu przez Rotena. Oczywiście głupim by było gdyby nowe wady zepsuły koncepcje którejkolwiek odgrywanej postaci, wiec wszem i wobec ogłaszam że w tym wypadku prawo nie działa wstecz. Osoby których karta jest starsza te z dnia dzisiejszego (patrz data posta), stosują się do starych wady (chyba że za pozwoleniem swojego mg przejdą na nowy system).

***

Życie miłej gry.
Powrót do góry Go down
Kamys


Kamys


Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
ZMIANY - Page 3 Pbucket102/290ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (102/290)
Punkty Reiatsu:
ZMIANY - Page 3 Pbucket41/156ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (41/156)

ZMIANY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: ZMIANY   ZMIANY - Page 3 Empty2012-01-29, 00:02

Witam moje drogie i moi drodzy, chciałam zakomunikować wszystkim że pojawił się nowy mistrz gry. Umiejętności sprawdzałam osobiście.

Nowym mistrzem jest Shadow, życzę mu oraz jego przyszłym potencjalnym graczom miłej zabawy

***

Zapraszam też do zgłoszeń na testy dla MG. Po co w ogóle zgłaszać się na MG ? Oczywiście jest to zaszczytne stanowisko, idealne dla osób kreatywnych. Praca ( która przynosi sporo frajdy i satysfakcji ), dla społeczności bleach.iowoi. Oraz łatwiejsza możliwość odnalezienia mistrza gry... O tak, będę się starała znaleźć miejsca dla przyszłych MG ; )
Powrót do góry Go down
Kamys


Kamys


Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
ZMIANY - Page 3 Pbucket102/290ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (102/290)
Punkty Reiatsu:
ZMIANY - Page 3 Pbucket41/156ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (41/156)

ZMIANY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: ZMIANY   ZMIANY - Page 3 Empty2012-02-22, 20:22

Witajcie Panie i Panowie. Chciałam ogłosić że z dniem dzisiejszym awansuje trzech mistrzów gry z LQ na MQ

Wyróżnieni to:

- Kuchiki Kyosuke,
- Kenjiro Sakurai,
- Shadow.
Powrót do góry Go down
Kamys


Kamys


Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
ZMIANY - Page 3 Pbucket102/290ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (102/290)
Punkty Reiatsu:
ZMIANY - Page 3 Pbucket41/156ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (41/156)

ZMIANY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: ZMIANY   ZMIANY - Page 3 Empty2012-04-11, 14:33

Dziś wieczorem zostanie dodana nowa propozycja klasy "dusza".
Powrót do góry Go down
Kamys


Kamys


Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
ZMIANY - Page 3 Pbucket102/290ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (102/290)
Punkty Reiatsu:
ZMIANY - Page 3 Pbucket41/156ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (41/156)

ZMIANY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: ZMIANY   ZMIANY - Page 3 Empty2012-04-12, 20:04

Propozycja została dodana wczoraj, dziś pomysł wcielam już w życie.
Przechodzi ostatecznie wersja którą znajdziecie w tym temacie --> https://bleach.forumpolish.com/t1715-dusza

Jako że jest to twór nie występujący w świecie bleach, pozwolę dodać sobie nowy opis klasy z odpowiednimi komentarzami.

--->

https://bleach.forumpolish.com/t752-dusze#23866
Powrót do góry Go down
Kamys


Kamys


Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
ZMIANY - Page 3 Pbucket102/290ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (102/290)
Punkty Reiatsu:
ZMIANY - Page 3 Pbucket41/156ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (41/156)

ZMIANY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: ZMIANY   ZMIANY - Page 3 Empty2012-04-15, 20:44

Ekkusu został dodany do grona MG, powodzenia !
Powrót do góry Go down
Kamys


Kamys


Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
ZMIANY - Page 3 Pbucket102/290ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (102/290)
Punkty Reiatsu:
ZMIANY - Page 3 Pbucket41/156ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (41/156)

ZMIANY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: ZMIANY   ZMIANY - Page 3 Empty2012-04-22, 20:30

Dodaje dzisiaj część sugerowanych zmian umiejętności, jeżeli ktoś widzi jakieś błędy lub ma sugestię proszę piszcie w temacie który podam pod koniec posta. Przy każdej umiejętności dodam komentarz czemu zedytowałam tak a nie inaczej.

Bogacz
Opis: Jesteś bogatą osobą, dorobiłeś się w firmie, dostałeś spadek, wygrałeś lub po prostu masz szczęście pochodzić z bogatej rodziny.
Premie: +1500 Ryo, stały dopływ gotówki.
Wymagania: Wrodzone, lub do nabycia w trakcie przygody. Umiejętność której nie może nabyć pusty.
* uznałam że należy rozszerzyć możliwości fabularne posiadania tej umiejętności, oraz dodać komentarz że dopływ gotówki istnieje, ponieważ inaczej byłaby to dosyć "cienka" zaleta.

Fotograficzna Pamięć
Opis: Nauczyłeś się zapamiętywać wszystko, co zobaczysz. Umiejętność tą można wybrać tylko na starcie, nie można nabyć jej w trakcie gry.
Premie: Fotograficzna pamięć.
Wymagania: wrodzone.
* usunęłam wymagania co do psychiki ponieważ uważam że umiejętność zapamiętywania nie jest zależna od siły charakteru.

Korzystanie z Broni Palnej
Opis: Potrafisz korzystać z broni palnej, masz wiedzę która pozwala naprawić również podstawowe usterki pistoletów i karabinów.
Premie: Możliwość używania broni palnych (o ile ma się przystosowane do tego dłonie).
Wymagania: Zręczność: 7
* Usunęłam ograniczenia, bo nie widzę sensu w ich istnieniu, jeśli ma się odpowiednio sprawne i duże/małe dłonie (hollow), to sądzę że można się nauczyć używać tego rodzaju oręża.

Kucharz
Opis: Jesteś znakomitym kucharzem, to, co przyrządzisz jest zazwyczaj bardziej syte niż tradycyjna potrawa, smaczniejsze, a do tego zdrowsze.
Premie: Gotujesz zdrowsze i lepsze, bardziej syte jedzenie (jezdnie które przyrządzisz szybciej odnawia raietsu).
Wymagania: Inteligencja: 8.
* Świat bleach pokazuje że raiersu zależne jest od jezdnia (dusze mające rei muszą jeść, inne mogą tylko pić wodę), stąd pojawił się pomysł aby dać jakiś bonus mechaniczny tej umiejętności bo do tej pory miała tylko fabularny.

Kanciarz/Kłamca
Opis: Wmówienie rozmówcy tego czego potrzebujesz nie sprawia Ci większej trudności. Twoja mowa ciała, ton głosu, gesty, a nawet spojrzenie są na tyle przez Ciebie opanowane, że naprawdę trudno się domyślić czy mówisz prawdę czy tez nie
Premie: Masz większe szanse kogoś oszukać, możesz próbować skutecznie okłamać kogoś z umiejętnością "wyczucie zamiarów" (nie jest to łatwe, ale jesteś w stanie).
Wymagania: Psychika: 10.
* Zmniejszyłam nieco wymagania, tak żeby umiejętność była bardziej przestępna, dodatkowo zmieniłam nieco jej "siłę", jednak sądzę że w sposób znośny.

Manipulacja Powietrzem
Opis: Potrafisz unosić się w powietrzu.
Premie: Możliwość latania.
Wymagania: Kontrola Reiatsu: 25, 20 w przypadku Quincy
* pomniejszyłam wymagania aby istniała realniejsza szansa zdobycia tej umiejętności, Quincy uczą się jej łatwiej bo anime pokazywało że kontrola rei wydaje się być dla nich łatwiejsza i bardziej naturalna.

Maskowanie Reiatsu
Opis: Jesteś w stanie ukryć swoje reiatsu tak że trudniej Cie znaleźć.
Premie: Możliwość maskowania reiatsu, przed osobami o niższej kontroli rei.
Wymagania: Kontrola Reiatsu>Reiatsu
* Sądzę że przydało się "przed osobami o niższej kontroli rei.", ponieważ wcześniej nie było wiadomo jak silna jest ta umiejętność

Mechanik
Opis: Masz smykałkę do naprawy przeróżnych rzeczy, od mikserów i pilotów po auta lub nawet samoloty (jeśli masz wiedzę).
Premie: Przy pomocy narzędzi potrafisz naprawić skomplikowane usterki, jesteś w stanie samodzielnie zrobić odpowiedniki prostych części lub przedmiotów.
Wymagania: Inteligencja: 8.
* Zmniejszyłam wymagania inta, dałam inny opis i nieco osłabiłam umiejętność. Uważam że umiejętność dzięki temu jest bardziej przystępna i realna.

Pierwsza pomoc
Opis: Znasz zasady pierwszej pomocy, umiesz rozpoznać podstawowe schorzenia, choroby, a także zweryfikować rodzaj złamania itp.
Premie: Znajomość podstawowych technik medycznych (udzielanie pomocy). Apteczka.
Wymagania: Inteligencja: 8.
* Zmieniłam nazwę umiejętności, zmniejszyłam wymagania, oraz nieco osłabiłam. Postanowiłam dodać oddzielną umiejętność odpowiadającą za lepszą znajomość medycyny.


****


Medycyna
Opis: Posiadasz całkiem rozległą medyczną wiedzę, potrafisz nastawiać kości, leczyć choroby przy przy użyciu leków, czy nawet przygotowywać medykamenty z odpowiednich składników.
Premie: Znajomość medycyny, możliwość sporządzania skutecznych leków
Wymagania: Inteligencja: 12. Pierwsza pomoc

*Napisałam tą zdolność bo uznałam że się przyda, jest trudniejsza do zdobycia niż pierwsza pomoc, ale daje dużo większe umiejętności... W końcu dzięki niej można tworzyć leki



***

To jeszcze nie wszystkie umiejętności które chce zmienić, to na razie początek, więcej zrobię jak poczuje się troszkę lepiej.


***

Do ewentualnej dyskusji zapraszam tu ----> https://bleach.forumpolish.com/t1724-dyskusja-umiejetnoci#48105
- Możecie zasugerować co wam się podoba lub nie, oraz wypowiedzieć się na temat z mian lub dodać własne pomysły na edycje tych lub innych umiejętności
Powrót do góry Go down
Kamys


Kamys


Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
ZMIANY - Page 3 Pbucket102/290ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (102/290)
Punkty Reiatsu:
ZMIANY - Page 3 Pbucket41/156ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (41/156)

ZMIANY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: ZMIANY   ZMIANY - Page 3 Empty2012-04-24, 02:28

Kolejny part proponowanych zmian, proszę zwrocie uwagę nań, gdyż znajdują się tu umiejętności o których mówiliście.

Mistrz Broni
Opis: Posiadasz niesamowity talent w dziedzinie broni białej, jeśli coś wpadnie ci w ręce automatycznie staje się twoją bronią... Miecze, pałki, sztylety czy cała gama broni improwizowanej nie mają przed tobą tajemnic.
Aby wyczuć środek ciężkości oręża i jego wagę wystarczy Ci tylko kilka chwil, kombinowany styl walki to często twój żywioł. Strzeżcie się ! Bowiem nawet niewinne krzesło w twoich rękach to zagrożenie.
Wymagania: Inteligencja: 9, zręczność 16
*Usunęłam możliwość walki kilkoma orężami, to zostawię do zalety „oburęczność”, zmieniłam opis. Wzmocniłam wymagania, chociaż nie aż tak wiele gdyż umiejętność osłabiłam.

Nadzwyczajna Uroda
Opis: Jesteś bardzo przystojnym mężczyzną/atrakcyjną kobietą. Z łatwością przykuwasz uwagę płci przeciwnej i czasem zazdrość własnej.
Premie: Łatwość w kontaktach z płcią przeciwną.
Wymagania: Wrodzone, odpowiedni opis postaci.
*Zmieniłam nieco opis, nie było co poprawiać.

Obsługa Komputerów
Opis: Potrafisz obsługiwać komputery, tworzyć strony internetowe i proste programy. Naprawa niewielkich awarii czy wymiana baterii w myszy optycznej nie są dla Ciebie specjalna trudnością.
Premie: Obsługa komputerów.
Wymagania: Inteligencja: 7
* Osłabiłam nieco, i zmniejszyłam wymagania

Hacker
Opis: Komputery nie mają przed tobą żadnych tajemnic, znasz kilka językach programowania, potrafisz pisać skomplikowane programy czy destrukcyjne wirusy. Dodatkowo potrafisz włamywać się na mocno strzeżone servery... Niech drżą twoi wirtualni wrogowie...
Mając części zamienne jesteś w stanie naprawić każdego kompa.
Premie: Doskonała znajomość wszystkiego co związane z komputerami i internetem.
Wymagania: Inteligencja 15
* Dodałam, wątpię aby ktoś chciał zrobić postać hackera... No ale może się zdziwię ?
Powrót do góry Go down
Kamys


Kamys


Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
ZMIANY - Page 3 Pbucket102/290ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (102/290)
Punkty Reiatsu:
ZMIANY - Page 3 Pbucket41/156ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (41/156)

ZMIANY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: ZMIANY   ZMIANY - Page 3 Empty2012-05-09, 21:06

Proponowane zmiany umiejętności

Spoiler:

- miałam dodać więcej, ale ostano nie mam za wiele czasu

Proponowana nowa wada

Spoiler:

Powrót do góry Go down
Kamys


Kamys


Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
ZMIANY - Page 3 Pbucket102/290ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (102/290)
Punkty Reiatsu:
ZMIANY - Page 3 Pbucket41/156ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (41/156)

ZMIANY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: ZMIANY   ZMIANY - Page 3 Empty2012-05-26, 19:36

Dodałam temat w którym można znaleźć przykłady umiejętności jakie dusza może mieć na początku gry.

https://bleach.forumpolish.com/t1739-przykadowe-pomysy-na-specjaln-umiejetnoa-duszy#48531
Powrót do góry Go down
Kamys


Kamys


Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
ZMIANY - Page 3 Pbucket102/290ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (102/290)
Punkty Reiatsu:
ZMIANY - Page 3 Pbucket41/156ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (41/156)

ZMIANY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: ZMIANY   ZMIANY - Page 3 Empty2012-05-26, 20:18

Kolejna małą porcja, miałam dodać więcej ale jak zawsze znów wynikała mi dodatkowa robota, może jeszcze dziś w nocy coś dodam.

Spoiler:
Powrót do góry Go down
Kamys


Kamys


Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
ZMIANY - Page 3 Pbucket102/290ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (102/290)
Punkty Reiatsu:
ZMIANY - Page 3 Pbucket41/156ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (41/156)

ZMIANY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: ZMIANY   ZMIANY - Page 3 Empty2012-06-02, 02:45

Oto reszta podstawowego pakietu umiejętności:

Spoiler:
Powrót do góry Go down
Kamys


Kamys


Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
ZMIANY - Page 3 Pbucket102/290ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (102/290)
Punkty Reiatsu:
ZMIANY - Page 3 Pbucket41/156ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (41/156)

ZMIANY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: ZMIANY   ZMIANY - Page 3 Empty2012-06-14, 12:44

Dziś dodałam oficjalnie już nowe umiejętności https://bleach.forumpolish.com/t1752-umiejetnoci, oraz jedną wadę.

Jeśli któremuś grającemu graczowi nowe umiejętności burzą postać to od razu uspokajam i mówię "prawo nie działa wstecz". Może on wciąż korzystać ze starego opisu który znajdzie tu:
https://bleach.forumpolish.com/t288-umiejetnoci-stare?highlight=umiej%EAto%B6ci+++stare

***

Następne na cel obieram sobie zdolności Quincy, postaram się już dziś zmienić całość zmian (bo nie ma twego wiele), lub przynajmniej część którą mam.
Powrót do góry Go down
Kamys


Kamys


Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
ZMIANY - Page 3 Pbucket102/290ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (102/290)
Punkty Reiatsu:
ZMIANY - Page 3 Pbucket41/156ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (41/156)

ZMIANY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: ZMIANY   ZMIANY - Page 3 Empty2012-06-14, 18:56

Hirenkyaku
Opis: Hirenkyaku bardzo przypomina Shunpo, obydwie umiejętności pozwalają użytkownikom w mgnieniu oka zmienić miejsce. Hirenkyaku bazuje na tym aby do stóp wysłać odpowiednią ilość raietsu, tak, aby się odbić i błyskawicznie przenieść.
Umiejętność wymaga dosyć sporej kontroli raietsu, gdyż energię duchową trudno utrzymać w jednym miejscu.
Wymagania: Szybkość: 15, Kontrola Reiatsu: 25
*Zmieniłam opis

Kreacjonista
Opis: Quincy są mistrzami manipulacji energii duchowej. Dzięki tej umiejętności są oni w stanie przy użyciu odpowiedni dużej ilości rei stworzyć przedmiot, lub zmodyfikować istniejący (o ile zbudowany jest z rei, nie działa na istoty duchowe i zanpaktou).
Premie: Możliwość tworzenia różnych kształtów za pomocą rei (koszty i premię zależne od MG).
Wymagania: Kontrola raietsu: 40.
*Zwiększyłam wymagania, wzmocniłam

Świetlista Zbroja (Leichte Rüstung)
Opis: Quincy otacza się cząstkami rei tworząc wokół siebie aurę raietsu, swoistą zbroje która pochłania część obrażeń oraz słabsze ataki na bazie rei. Używanie zbroi jest bardzo rei chłonne, co oznacza że nieumyślne jej użycie może doprowadzić do szybkiej klęski.
Premie: Wzmocniona obrona całego ciała (zbroja pochłania obrażenia w wysokości 1 / 2 kontroli rei, pochłania ataki na bazie rei w wysokości 1 / 2 kontroli rei), koszt utrzymania zbroi na jedna turę = kontroli rei.
Wymagania: Kontrola Reiatsu: 20
*Osłabiłam zdolność i wymagania.

Licht Regen
Opis: Quincy potrafi zalać swojego wroga deszczem słabych strzał. Ilość strzał którą może wypuścić na sekundę równa jest kontroli rei * 5.
Premię: Licht Regen, Każde 5 wystrzelonych strzał kosztuje 2 rei, ich siła jest nikła, zależna od kontroli rei (decyzja mg).
Wymagania: Kontrola Reiatsu: 20, Podwójny strzelec.
*Osłabiłam zdolność i wymagania.

Migawka (myślę nad tym wciąż).

Nawrócony niszczyciel
Opis: Twoje strzały zamiast niszczyć dusze (np hollow), odsyłają je do Społeczności Dusz. Quincy posiadający tą zdolność nie są postrzegani przez Shinigami jako wrogowie. Niestety trudno udowodnić innym że twój łuk nie niesie apokalipsy a ukojenie.
Premię: Kiedy twój energetyczny atak zabije dusze, ta nie jest niszczona a wysłana do społeczności dusz lub piekła.
Wymagania: 12 psychika.

Podwójny Strzelec
Opis: Potrafisz strzelać dwoma strzałami na raz.
Premie: Możesz wystrzelić 2x więcej strzał z łuku.
Wymagania: Zręczność: 15, kontrola rei 12
*Zmieniłam nieco opis i wymagania.

Ransotengai
Opis: Technika jest esencją uporu Quincy, pozwala ona bowiem za pomocą duchowych nici kontrolować ciało lub pojedyncze członki kiedy nie jest to już z jakiś przyczyn możliwe.
Bardzo przydatne kiedy ręka doznała złamania lub całe ciało niezdolne jest do ruchu poprzez przykładowy paraliż (pamiętajcie jednak że to pozwala tylko na ruch, wykorzytwanie tej umiejętności może prowadzić do bólu i uszkodzeń ciała).
Premie: Możliwość walki mimo paraliżu.
Wymagania: Kontrola Reiatsu: 25

Rurkarz
Opis: Długotrwała nauka sprawiła że potrafisz tworzyć rurki, nie jest to łatwe zadanie gdyż sworznie jednej kompletnej rurki wymaga ogromnych nakładów rei. Większość początkujących postaci nie mającym innego źródła rei niż własne może potrzebować 3 tygodni do sworznia kompletnej rurki.
Premie: Możliwość tworzenia rurek (kompletnych i niekompletnych – słabszych), jeśli umiejętność brana jest na starcie gracz otrzymuje do ekwipunku 5 dodatkowych rurek
Wymagania: 7 inta, 7 raietsu.

Pozostałych dwóch nie przerabiam gdyż:
1) Fechmistrza można zastapić ulubioną bronią z ogólnych.
2) Spostrzegawczość quincy można zastąpić anatomią z ogólnych... Ewentualnie mogę przerobić na coś kompletne innego.
Powrót do góry Go down
Roten Yaiba


ZMIANY - Page 3 Admin10
Roten Yaiba


Mistrz Gry : Kitsune

Karta Postaci
Punkty Życia:
ZMIANY - Page 3 Pbucket210/220ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (210/220)
Punkty Reiatsu:
ZMIANY - Page 3 Pbucket2225/2250ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (2225/2250)

ZMIANY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: ZMIANY   ZMIANY - Page 3 Empty2012-11-22, 17:32

Naprawiłem wam pasek Punktów Reiatsu (zniknęło na hostingu obrazków zamknięcie go z lewej i prawej strony) oraz wyśrodkowałem obrazek oddzielający posta od podpisu.
Powrót do góry Go down
https://bleach.forumpolish.com
Kamys


Kamys


Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
ZMIANY - Page 3 Pbucket102/290ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (102/290)
Punkty Reiatsu:
ZMIANY - Page 3 Pbucket41/156ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (41/156)

ZMIANY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: ZMIANY   ZMIANY - Page 3 Empty2013-04-14, 01:45

Z dniem dzisiejszym z listy mistrzów gry znika Kenjiro Sakurai, od dłuższego czasu nie ma o nim żadnych wieści.
Powrót do góry Go down
Kamys


Kamys


Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
ZMIANY - Page 3 Pbucket102/290ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (102/290)
Punkty Reiatsu:
ZMIANY - Page 3 Pbucket41/156ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (41/156)

ZMIANY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: ZMIANY   ZMIANY - Page 3 Empty2013-05-21, 20:18

Z przykrością informuje że CZaras złożył wczoraj na moje dłonie dymisje, jak się zdaję nasze poglądy były nieco zbyt różne. Bardzo dziękuje za ciężką pracę.
Powrót do góry Go down
Kamys


Kamys


Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
ZMIANY - Page 3 Pbucket102/290ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (102/290)
Punkty Reiatsu:
ZMIANY - Page 3 Pbucket41/156ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (41/156)

ZMIANY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: ZMIANY   ZMIANY - Page 3 Empty2013-06-11, 16:42

Dnia dzisiejszego CZaras dostaje swój jak najbardziej zasłużony awans, gratuluje i powodzenia !

***

Aktualizuję listę i poziomy mistrzów gry

Powrót do góry Go down
Kamys


Kamys


Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
ZMIANY - Page 3 Pbucket102/290ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (102/290)
Punkty Reiatsu:
ZMIANY - Page 3 Pbucket41/156ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (41/156)

ZMIANY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: ZMIANY   ZMIANY - Page 3 Empty2013-07-24, 18:17

Witajcie, piszę ponieważ pragnę wprowadzić jedną zmianę do gry. Wszelakie negatywne lub pozytywne komentarze proszę pisać na PM do mnie, aby tu bałaganu nie robić.

Pierwsza zmiana dotyczy umiejętności "Wrażliwość na alkohol"

Wrażliwość na Alkohol - 1 pkt
Opis: Jak sama nazwa wskazuje, wada ta sprawia iż postać jest niezwykle podatna na działanie alkoholu. Nawet niewielkie ilości wzmacnianych nim trunków powodują u takiej osoby zawroty głowy i syndromy silnego upicia się. Większe ilości prowadzą zwykle do szybkiej utraty przytomności. Skutki działania alkoholu widać nawet w obecności silnego jego zapachu.
Premie: Pod wpływem alkoholu nawet w małych ilościach tracisz przytomność.
Wymagania: Nadzwyczajna wrażliwość na alkohol opisana w charakterze/historii.
*Pragnę ją zbalansować, w tej chwili to jedna z tych wad które można brać bez problemu jako "darmowe". Co więcej jest trochę nie realna, tym bardziej że w tym wypadku nawet zapach może upić...

Oto moja propozycja

Wrażliwość na trucizny - 1 pkt
Opis: Masz niewielką tolerancje na wszelakie trucizny (w tym alkohol). Szkodzą Ci bardziej niż innym. Aby Cie otruć wystarczy jedynie 1/3 dawki, potrzebnej do otrucia zdrowego, normalnego człowieka.
Konsekwencja tego jest to że łatwiej Cie upić, środki odurzające działają mocniej i potrzeba mniejszej ich ilości.
Premie: Tolerancja na trucizny i używki jest zmniejszona, przy sprawdzaniu jak postać gracza zareaguje na owe substancje MG patrzy tylko na 1/3 wytrzymałości.
Wymagania: Wszystkie rasy prócz Hollowa, nie łączy się z wadą chorowity
Powrót do góry Go down
Kamys


Kamys


Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
ZMIANY - Page 3 Pbucket102/290ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (102/290)
Punkty Reiatsu:
ZMIANY - Page 3 Pbucket41/156ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (41/156)

ZMIANY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: ZMIANY   ZMIANY - Page 3 Empty2013-07-24, 21:28

Dev zwrócił mi uwagę na:

Chorowity - 1 ptk
Opis: Odkąd pamiętasz byłeś chudszy i bledszy od rówieśników, masz podkrążone oczy. Na pewno nie wyglądasz jak okaz zdrowia... Zresztą trudno się dziwić, masz słabą odporność. Niemalże zawsze chodzisz przeziębiony, poważniejsze choroby są dla Ciebie sporym zagrożeniem. Po ostrym wysiłku fizycznym zdarzają Ci się zasłabnięcia a nawet omdlenia.
Premie: Wrażliwość na choroby, trucizny i używki. Niemożliwość wykonywania długotrwałego, ostrego wysiłku fizycznego, szybciej się meczysz.
Wymagania: brak

Od tej chwili wada ta daje dwa punkty a nie jeden.
Powrót do góry Go down
Kamys


Kamys


Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
ZMIANY - Page 3 Pbucket102/290ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (102/290)
Punkty Reiatsu:
ZMIANY - Page 3 Pbucket41/156ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (41/156)

ZMIANY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: ZMIANY   ZMIANY - Page 3 Empty2013-07-24, 21:31

W najbliższych dniach będą trwały pracę porządkowe na forum
Powrót do góry Go down
Kamys


Kamys


Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
ZMIANY - Page 3 Pbucket102/290ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (102/290)
Punkty Reiatsu:
ZMIANY - Page 3 Pbucket41/156ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (41/156)

ZMIANY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: ZMIANY   ZMIANY - Page 3 Empty2013-08-15, 23:09

W ramach porządków usuwam zdolność:

Sanitariusz
Opis: Shinigami zna podstawy pierwszej pomocy, a także posiada podstawowe umiejętności leczenia. Ponadto jego shikai oraz bankai mają charakter leczniczy, medyczny. Leczące reiatsu.
Premie: Łatwość w dostaniu się do 4 dywizjonu. Medyczne shikai oraz bankai. Opanowane techniki lecznicze. Tylko dla zaczynających jako Shinigami.

Kiedyś już czyściliśmy forum ze zdolności które zapewniały konkretny rozwój zanpaktou... Nie wiem czemu ta się uchowała. Jeśli ktoś już ją posiada, i jest mu niezbędna, to proszę jej nie usuwać. Nie chcę nikomu psuć gry i koncepcji postaci.
Powrót do góry Go down
Kamys


Kamys


Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
ZMIANY - Page 3 Pbucket102/290ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (102/290)
Punkty Reiatsu:
ZMIANY - Page 3 Pbucket41/156ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (41/156)

ZMIANY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: ZMIANY   ZMIANY - Page 3 Empty2013-08-27, 09:46

Poddaliśmy głosowaniu początkowe bonusy hollow. Zadecydowaliśmy jednak że pozostają one bez zmian. Miast tego pojawi się inna zmiana podczas rozwoju.

Aktualny bonus Adjuchas

Po awansie: +5 inteligencja, +2 wytrzymałość, szybkość, siła, zręczność, reiatsu oraz kontrola reiatsu.

Zmieniamy na

Po awansie: + 4 int, +1wyt, +1szybkość, +1siła, +1zręczność, +1reiatsu, +1 kontrola reiatsu, oraz 7 ptk rozdysponowanych przez mistrza gry na dowolne statystyki.

Oraz druga zmiana na poziomie arrancar

Aktualny bonus:
Arrancar w formie wyzwolonej zanpakutou mogą być tyle minut (tur), ile posiadają reiatsu.
Po transformacji zanpakutou: pełna regeneracja PŻ, mnożnik x2 do wybranej przez MG statystyki.

Zmieniamy na:
Arrancar w formie wyzwolonej zanpakutou mogą być tyle minut (tur), ile posiadają reiatsu.
Po transformacji zanpakutou: pełna regeneracja PŻ (Działa tylko raz na jedną walkę z jednym lub wieloma przeciwnikami!), mnożnik x2 do wybranej przez MG statystyki.



Powrót do góry Go down
Kamys


Kamys


Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
ZMIANY - Page 3 Pbucket102/290ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (102/290)
Punkty Reiatsu:
ZMIANY - Page 3 Pbucket41/156ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (41/156)

ZMIANY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: ZMIANY   ZMIANY - Page 3 Empty2013-09-02, 15:19

Z dniem dzisiejszym zmieniam umiejętności „Z Rodziny”

Do tej pory wyglądało to tak:

Opis: Dusza lub shinigami należy od początku gry do jakiejś rodziny, przez co jest bardziej ceniona przez innych.
Premie: Gracz może wybrać, do jakiej rodziny chce należeć: Kuchiki, Kasumi-Ooji, Fon, Shiba, Shihouin, Hitsugaya. Oprócz tego gracz z rodziny otrzymuje dodatkowe 500 Ryo.
Wymagania: Rozpoczynanie gry jako dusza lub shinigami.

Teraz będzie wyglądało tak:

Opis: Dusza lub Shinigami należą do rodziny szlacheckiej. Takie urodzenie wpływa na bardzo wiele aspektów życia. Oczywiście jest ono zależne od tego do jakiego rodu się należy, i jaką spełnia się w nim funkcje.  Gracz może należeć do mało ważnego lub średnio ważnego rodu jaki sam wymyśli. Może też dołączyć do wielkich rodów takich jak Kuchiki, Kasumi-Ooji, Fon, Shiba, Shihouin.
Premie: Postać gracza należy do rodziny szlacheckiej. Premie ustala mistrz gry, w oparciu o to do jakiej rodziny należy bohater i jakie spełnia funkcje w rodzie.
Wymagania: Shinigami lub dusza. Wybór gałęzi rodu która nie jest zajęta. Odpowiednio dobra historia i karta postaci (im ważniejszy ród i funkcja gracza w rodzie, tym wymagana lepsza KP), jeśli ktoś chce zostać dziedzicem ważnego rodu, to musi napisać NAPRAWDĘ dobrą kartę (robicie to na własną odpowiedzialność!). W przypadku gdy gracz pisze własną rodzinę, wymagany opis pod kartą postaci. Powinien zawierać nazwę, stopień wpływów politycznych i bogactwa (niskie lub średnie), oraz krótką historie rodu.
* Niektórzy mistrzowie gry łączą przygody różnych graczy, co oznacza że nie możemy dopuścić do tego aby istniały dwie różnie głowy rodu i spadkobiercy rodzin. Nim zaczniesz pisać kartę lepiej zorientuj się czy wybrane przez Ciebie miejsce nie jest zajęte ! (Na tą chwile zajęto główne gałęzi rodów: Kuchiki, Shiba, Shihouin).

Prawo nie działa wstecz. Osoby które są już w rodzinach nie muszą nic zmieniać i rodów „uciekać”. Jeśli istnieją karty oczekujące, albo w fazie akceptacji, które w jakiś sposób ucierpiały na zmianach (na przykład poprzez usuniecie jednego z wielkich rodów), nie muszą się martwić. Karty będą sprawdzane w oparciu o starszą umiejętność.
Powrót do góry Go down
Kamys


Kamys


Mistrz Gry : Izdurbal

Karta Postaci
Punkty Życia:
ZMIANY - Page 3 Pbucket102/290ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (102/290)
Punkty Reiatsu:
ZMIANY - Page 3 Pbucket41/156ZMIANY - Page 3 Empty_bar_bleue  (41/156)

ZMIANY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: ZMIANY   ZMIANY - Page 3 Empty2013-12-08, 16:00

Z dniem dzisiejszym ulegają zmianie cechy i bonusy profesji Vaizard. Poza zmianami które proponowaliście, wzięłam też poprawkę na umiejętność utrzymania maski. Teraz maskę można trzymać krócej niż wcześniej (mimo że Ichi był bardzo silny, to sam maskę trzymał tylko kilka chwil). W razie chęci wyrażenia komentarzy na ten temat, zapraszam na PW zainteresowanych (cała sprawa podlega wciąż dyskusji).
Powrót do góry Go down
Sponsored content





ZMIANY - Page 3 Empty
PisanieTemat: Re: ZMIANY   ZMIANY - Page 3 Empty

Powrót do góry Go down
 
ZMIANY
Powrót do góry 
Strona 3 z 5Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Zmiany
» Zmiany w mechanice
» Zmiany wzoru na punkty życia.
» Zmiany w systemie Imperatora na przykładzie Chikaze i Tanaki

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Ogólne :: Zasady Gry-
Skocz do:  
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje