Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Północna dzielnica

Go down 
5 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next
AutorWiadomość
Imperator Kuchiki


Północna dzielnica - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Północna dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Północna dzielnica   Północna dzielnica - Page 11 Empty2021-09-29, 13:39

- Taa, dostałem. Mocno. Dostałem. Także nie można mnie obwiniać za rzeczy, które mogę teraz mówić - mruczał dalej Hayate, ale potem już nic nie mówił. Zamilkł na dłuższy czas.
- Ta jaszczurka to była ona - doprecyzowała Mana. - I powinnam ją zabić. I nie tylko ją.
Kisuke poszedł drogą Hayate i również umilkł próbując odsunąć od siebie sceny bitwy. Nie było to łatwe, chwilami wciąż dostawał gęsiej skórki na wspomnienie potężnej presji reiatsu arrancarki zdolnej do druzgotania ziemi, obalania drzew i zgniatania zwykłych dusz na atomy.

Czas mijał. Medycy zakończyli kurowanie Kisuke i polecili mu odpoczywać. Jego kompani nie rozmawiali już wiele. Jedynie Mana wyraziła swe pretensje do wciąż nieprzytomnego Ritsu, że podczas wyboru przeciwników podkradł jej Kawakamasu, który był sprawcą śmierci jej przyjaciela, a chłopaka Midori. Zielonowłosa odpowiedziała tylko cicho, że najważniejsze, iż pusty nie zabrał już nikogo więcej z bliskich jej osób.
Potem Kisuke udało zapaść się w niespokojną drzemkę, z której został następnie brutalnie wyrwany.
- Och, miej nas w opiece, Reio! - Rozpoznał głos jednego z medyków.
- Szybko! Na stół! - To był głos Yamady.
Rozległy się pospieszne kroki przynajmniej kilku osób. Ich cienie przemknęły przed parawanem Kisuke. Chyba kogoś nieśli.
- Ręki nie uratujemy. Z życiem też może być ciężko.
- Nie pierdol tylko działaj! - ponownie Yamada.
Przez papierowy parawan zaczęło prześwitywać światło medycznego reiatsu. Rozległ się również metaliczny brzęk, jakby ktoś w pośpiechu przeszukiwał szafkę ze sztućcami.
- Krew znowu zaczyna uciekaj!
- Powstrzymaj to, do cholery! Muszę zająć się tą raną. [/justify]
Powrót do góry Go down
Online
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket46/370Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket1847/6190Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Północna dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Północna dzielnica   Północna dzielnica - Page 11 Empty2021-09-29, 19:41

02#405

Nie wdawał się już w żadne dyskusje, ale dobrze wiedzieć, że jaszczur to ona, a nie on. No, chyba że to nie ten sam pusty, będę musiał później sprawdzić w raportach i aktach. Wygląda na to, że każdy tu kogoś stracił przez pustego, a ja nie byłem wyjątkiem. Zasypiałem z nadzieją usłyszenia dobrych wieści, jednak to, co mnie obudziło, można było porównać do tsunami. Jednak mój koszmar się ziścił, poderwałem się do góry jak po złym śnie i od razu poszedłem do miejsca, w którym byli medycy i Yamada. Nie wiedziałem, co dokładnie się stało i komu, ale miałem podejrzenia, że może chodzi o wuja Raidona. Zatrzymałem się na moment, przed parawanem wziąłem głęboki oddech i wszedłem do środka.
-Yamada-san co się tu dzieje i jak mam pomóc?- Spojrzałem, kto leży i postarałem się powstrzymać wszystkie negatywne emocje i nie wpaść w panikę. -Jeżeli potrzebujcie, krwi to bierzcie, jeżeli macie mało reiryoku to może wziąć moja mam jej jeszcze masę.- W stresie mówiłem różne rzeczy nawet nie wiedziałem jak dokładnie działa medyczne kido i medycyna, ale musiałem jakoś pomóc uratować mu życie. Byłem gotowy zrobić wszystko, tylko aby ojisan przeżył. Gdy szukałem rozwiązania w mojej głowie, przypomniało mi się coś. Chikaze i kąpiel w jej błogosławionej wodzie, może to mogłoby jakoś pomóc albo chociaż ustabilizować jego stan po zabiegu medycznym. Nie mogłem, czekać z założonymi rekami musiałem coś zrobić. Wuj był tutaj z mojego powodu, ponieważ uczestniczyłem w tej misji. Gdyby teraz umarł, już nigdy nie zdołałbym mu się odpłacić i pokazać jakiego człowieka urodziła jego siostra. Dodatkowo to sprowadziłoby, cierpnie na całą rodzinie, kuzyna i jego dzieci. Nie chciałem, aby stracili dziadka, nie teraz. Wziął w rękę amulet od córki gromowładnego. Nigdy do tej pory nie modliłem się z tak ważna dla mnie sprawą, pierwszy raz zawierzę czyjeś życie w kaprys bogów. Miejmy nadzieje, że moja modlitwa dotrze do uszu Chikaze. Zacisnąłem dłoń bardzo mocno na amulecie, a w mojej głowie nawet krążyła desperacka wizja użycia jadeitowego zęba, ale niestety nie miałem kompletnie nad nim władzy i obawiałem się, że jeszcze bardziej zaszkodzę Raidonowi niż pomogę.


Modlitwa:
Powrót do góry Go down
Online
Imperator Kuchiki


Północna dzielnica - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Północna dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Północna dzielnica   Północna dzielnica - Page 11 Empty2021-10-01, 15:33


Aoto

Stopy miał otępiałe, więc po zwleczeniu się z łóżka stanął niepewnie. Podkuśtykał za parawan i po drugiej  stronie leczniczy, gdzie również znajdowało się kilka łóżek, nerwowo krzątali się zarówno medycy jak shinigami. Również i tamte łóżko zasłaniał parawan, więc Kisuke nie miał dobrego wglądu na rannego.
Na lewo od Kyoraku zza swojego parawanu wyjrzała wystraszona Midori. Tymczasem Yamada, około trzydziestoletni shinigami o krótkich czarnych włosach i krzaczastych brwiach, doskoczył do Kisuke zasłaniając mu parawan, za którym trwała walka o życie.
- Kyoraku-sama. Proszę wrócić do łóżka, ci ludzie to profesjonalni medycy. Zrobią wszystko co w ich mocy.
Czoło shinigami było wilgotne od potu, a w jego głosie pobrzmiewał strach. Stanowczo jednak wygonił Kisuke z powrotem do łóżka, a potem to samo zrobił z Midori. Kisuke wziął amulet od córki gromowładnego i pomodlił się. Tymczasem główny lekarz niemal wykrzykiwał komendy do swych pomocników w medycznym żargonie.
Wraz z kolejnymi słowami modlitwy pojawiło się uczucie mrowienia w dłoni ściskającej amulet, a chwilę potem po lecznicy rozlało się światło miliona barw.

Chikaze

Zajmowała się swoimi sprawami w Murakiri, gdy doszła do niej wyraźna i silna modlitwa wymawiana znanym głosem. Postanowiła odpowiedzieć na wezwanie i otworzyła tęczowy most.

***

Dziesięć łóżek skrytych za papierowymi parawanami, po pięć przy przeciwległych ścianach, znajdowało się w pomieszczeniu, do którego trafiła. Pachniało ziołami, lekami, a nade wszystkim krwią.
Za jednym z parawanów odbywała się poważna operacja. To właśnie stamtąd napływała woń rannego ciało. Przed parawanem stała dwójka shinigami, którzy odwrócili się natychmiastowo gdy pojawiła się Chikaze. Od razu dobyli zanpakuto.
Powrót do góry Go down
Online
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket46/370Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket1847/6190Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Północna dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Północna dzielnica   Północna dzielnica - Page 11 Empty2021-10-01, 16:28

02#406

Mogą robić wszystko, co w ich mocy, ale to może okazać się za mało. Widziałem, jak wszyscy panikowali i się zachowywali. Wróciłem do siebie i zmówiłem modlitwę, trzymając mocno kciuki, że się uda. Poczułem ogromną ulgę, kiedy zobaczyłem już znane mi światło z tęczowego mostu. Od razu wyłoniłem się za kotar w poszukiwaniu córki gromowładnego, gdy zobaczyłem jak dwójka shinigami dobywa mieczem wtrąciłem się.
-Zatrzymać się, to jak tu ją zaprosiłem. Chikaze może pomóc w uratowaniu, mojego wuja. A teraz jeden z was pójdzie po Yamade, musimy ustalić pewne rzeczy.- Byłem kompletnie zestresowany i rozkojarzony. Nie zwróciłem nawet uwagi, w jaki sposób zwróciłem się do córki gromowładnego. Oby tylko się na mnie nie pogniewała po wszystkim.
-Bardzo się cieszę, że usłyszała moją modlitwę i przepraszam za nich. Sytuacja jest bardzo napięta i wszyscy czują jej wagę. Stan mojego wuja jest ciężki, nie wiadomo co to będzie. Liczyłem, że może ta twoja woda mogłaby mu pomóc?- Byłem podenerwowany i bezradny nie mogłem nic zrobić czy jakoś mu pomóc.
Powrót do góry Go down
Online
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket496/510Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket6424/6942Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Północna dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Północna dzielnica   Północna dzielnica - Page 11 Empty2021-10-01, 17:59

Zajmowała się swoim szkoleniem, gdy usłyszała modlitwę. Wyraźna, desperacka, i należąca do kogoś kogo znała. Nie zamierzała tracić czasu na szukanie wsparcia, gdyż mogła się liczyć każda chwila. Przywołała przejście...

***

Znalazła się... w jakimś miejscu. Dalej była w Soul Society, jednak to wyglądało jak jakiś szpital, jeżeli by miała sobie wyobrazić miejsce pełniącą taką rolę. Zapach leków, ziół, i krwi. Przede wszystkim z miejsca w którym zdawało się coś dziać. Operacja?
Dwójka shinigami nie zrobiła na niej wrażenia, nawet nie sięgnęła dłonią w stronę swojego miecza. Natomiast obróciła głowę by zobaczyć młodego Kyoraku. A więc to był on... wyglądał na bardzo przejętego i zaniepokojonego. Powinna być zła, że wezwał ją tak nonszalancko, i tak samo się do niej zwracał, ale sprawa była poważna. Wuj. Czy to był ten sam czy inny? Nie miało to znaczenia, ale trzeba było działać szybko. Mimo to wysłuchała co mówił z poważnym wyrazem twarzy. Zostawi swój nastrój na później.
-Przygotuj naczynie z wodą w którym można będzie go zanurzyć.-Poleciła, wyciągając zza pazuchy manierkę wypełnioną swoją wodą-Nic nie mogę obiecać, ale bądź dobrej wiary.
Skupiła się na trzymanym przed siebie naczyniu, by wypełnić ją boską energią zasklepiającą rany i wspomagającą leczenie. Zdała sobie sprawę przy tym z tego, że może od tego sporo zależeć. Przede wszystkim jej przyszłe kontakty z Seireitei.
Gdy skończyła zwróciła się do jednego ze strażników, a w razie ich braku to do Kisuke.
-Jego rany szybciej się zagoją jak i będzie mniej cierpiał jeśli go tym obmyjecie. Przekażcie to medykom. Nie zastąpi to ich pracy, ale powinno pomóc.-Przekazała im manierkę, oczekując na dostawę większej ilości.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Północna dzielnica - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Północna dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Północna dzielnica   Północna dzielnica - Page 11 Empty2021-10-03, 19:58

- Jestem tu, Kyoraku-sama - odezwał się jeden ze shinigami stojących naprzeciw Chikaze, który rzeczywiście był Yamadą.
Trzeba przyznać bogom śmierci, że nie zadrżeli przed majestatem Chikaze, nawet jeśli ta nie przybyła w pełni swej chwały. Nie porzucili również podejrzliwości, ale przez postawę Kisuke nie oponowali przeciw działaniom bogini. I tak użyto błogosławionej wody do opatrzenia rannego. W rozgardiaszu parawan został trącony, przez co na chwilę mogli ujrzeć krytycznie rannego mężczyznę.
Prawa ręka została ucięta w łokciu. Na lewym boku na wysokości pępka brakowało kawałka ciała, a pierś znaczyły głębokie szramy wyglądające jakby zrobione długimi pazurami. Okaleczone ciało pokryte było zaschną krwią.
Nie był to szlachcic, z którym Chikaze wcześniej się spotkała. Udzielała jeszcze swego błogosławieństwa kilkukrotnie, aż w końcu po medyk oznajmił, że życie kapitana Kuchiki nie jest zagrożone.


[Kolejność dowolna]
Powrót do góry Go down
Online
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket496/510Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket6424/6942Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Północna dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Północna dzielnica   Północna dzielnica - Page 11 Empty2021-10-04, 14:05

Nie było to najprzyjemniejsze spotkanie, ale w niczym jej tu nie zawinili więc po prostu skupiła się na wykonaniu zadania. Gdy było trzeba i miała wodę to udzielała wsparcia, nie wymieniając się jednak słowem z kimkolwiek. Oczekiwała i musiała przyznać, że chciałaby by chociaż trochę to pomogło bo był w naprawdę złym stanie. Przypominało jej to trochę jak sama straciła nogę.
W końcu jednak medyk wyszedł i oznajmił, że sytuacja została opanowana. Kiwnęła powoli głową.
-Jeśli dacie mi wannę z wodą, zostawię wam więcej. Nie wystarczy by w pełni na tym doszedł do siebie, ale pomoże.-Przeszła swoim spojrzeniem powoli po zgromadzonych, oczekując reakcji. Jeśli się zgodzili to zrobi to co powiedziała.
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket46/370Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket1847/6190Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Północna dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Północna dzielnica   Północna dzielnica - Page 11 Empty2021-10-04, 18:51

02#407

Byłem strasznie rozbity, nie wiedziałem co mam ze sobą zrobić i jak mogę pomóc. Dar Chikaze nie był w stanie zagwarantować mu przeżycia, nawet pomimo swoich magicznych właściwości przyśpieszania regeneracji i uśmierzenia ból. Zrobiłem wszystko, co mogłem zrobić, nie ryzykując przy tym życiem wuja. Siedziałem osłupiony i błądziłem w myślach od bijącą się od przeraźliwych wizji śmierci Raidona. W tym momencie nie byłbym w stanie zaakceptować jego śmierci, jeszcze nie teraz. Chciałem mieć pewność, że zasługiwałem na jego szczodrość i pomocną dłoń. Chciałem, żeby poznał przyszłe wnuki swojej zmarłej siostry. Aby mógł je rozpieszczać i opowiadać o babci. Ja nie miałem żadnych wspomnień o Runie, nawet nie pamiętałbym jak wyglądał gdyby nie portrety w posiadłości Kuchiki.

Gdy sytuacja kryzysowa została zażegnana i już nic nie groziło mojej rodzinne odetchnąłem z ulgą, chociaż poniósł okropne rany i stracił kończynę będzie żył. Tylko po tym wszystkim prawdopodobnie będzie musiał przejść na emeryturę. Wszystkie dusze z okolicy i nasza grupa patrolowa powinna być mu dozgonnie wdzięczna za zajęcie się tamtą bestią. Oprzytomniałem na tyle aby zdać sobie sprawę, że należą się córce gromowładnego wyjaśnienie i jakiś rewanż za pomoc. Wstałem ze swojego miejsca i podszedłem do bogini jeszcze raz.
-Bardzo dziękuje za pomoc Czcigodna Chikaze. Wybacz mi sposób w jaki Cię to przywołałem i to całe zamieszanie. Straciłem zimną krew i popadłem w błędne koło, łapałem się każdego sposobu, który mógł jakoś pomóc. Jak tylko wrócę do swojej posiadłości, złożę na twoim ołtarzu stosowny dar, za wysłuchanie moich modłów.- Ukłoniłem się głęboko i zostałem w tej pozycji do momentu odwołania.
Powrót do góry Go down
Online
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket496/510Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket6424/6942Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Północna dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Północna dzielnica   Północna dzielnica - Page 11 Empty2021-10-06, 18:16

Zgodzili się i mieli przynieść wodę. Dobrze. Poczekała zatem, patrząc na parawan za którym był ranny Kyoraku. Dopiero słowa Kisuke zwrociły jej uwagę. Obróciła się bokiem, przysłuchując się tego co i jak mówił. Było już lepiej. Może lekcja przyniosła rezultat, jakkolwiek w biegu nie była przygotowywana.
-Wystarczy że przeżyje i będzie wiedział kto mu pomógł.-Skwitowała, machnąwszy ręką by już wstał. Jednak przez jego pozycję musiała dodać "wyprostuje się". Wyglądała na nieco rozkojarzoną. Jej wzrok wodził po pomieszczeniu, próbując rozgryźć gdzie teraz się znajduje. Wróciła do parawanu, przypominając sobie rozległość jego obrażeń.
-Pusty? W którym okręgu się znajdujemy?-Zapytała, próbując ocenić zagrożenie. Było to niepokojące jeśli to było coś silniejszego.
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket46/370Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket1847/6190Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Północna dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Północna dzielnica   Północna dzielnica - Page 11 Empty2021-10-08, 19:05

02#408
Wyprostowałem się i spojrzałem na córkę gromowładnego. W głębi dusz się cieszyłem, że prawie wszystko dobrze się skończyło. Jednak po raz kolejny śmierć próbowała się otrzeć o bliską mi osobę. Chikaze zadała mi pytanie, przez które zacząłem się zastanawiać nad modlitwą. Chyba w tej całej sytuacji zapomniałem o detalach.
-Tak była to cała zorganizowana grupa, której przewodził arancar. Już od dłuższego czasu pustoszyli okolice. Dlatego, nasz oddział został wysłany, aby zająć się tą sprawą. Ich grupa liczyła sześć osób włącznie z arancarem. Dwójka z nich została zgładzona na pewno, reszta uciekła i nie wiem, co się stało z ich liderem. Pewnie gdy Kuchiki-sama się wybudzi, będziemy wiedzieć. Znajdujemy się w dwunastym okręgu północnego rukongaiu, nie musisz się martwić o swoich wyznawców. Nawet jeżeli przeżyli, ponieśli ciężkie starty i prędko tu nie wrócą. A Daisuke i Yogarasu poradziliby sobie z nimi bez problemu.-
Powrót do góry Go down
Online
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket496/510Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket6424/6942Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Północna dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Północna dzielnica   Północna dzielnica - Page 11 Empty2021-10-09, 10:43

Nie pocieszał w żaden sposób. Znaczy próbował, ale fakty mówiły same za siebie. Szóstka, teraz czwórka pustych stała się bardzo zuchwała, w tym jedna była arrancarem, cokolwiek to znaczy. Coś z pustym, ale słyszała to słowo po raz któryś i dalej nie wiedziała co znaczy. Nic dobrego. Sama zaczynała z Daisuke od bronienia przed grupami pustych, ale nie brzmiało to jak coś z czym mógłby sobie dać radę. Ani on ani Yogarasu w obecnej formiez skoro grupa shinigami nie była w stanie dać sobie rady, i to w miejscu gdzie okręg na okręgu jest posterunek.
-Odpocznij. Zrobiliście co się dało. Połóż się gdzieś, bo zaraz odczujesz zmęczenie.-Obróciła się i zaczęła się skupiać na portalu. Zrobiła to, o co została poproszona.
-Na mnie już czas.-Rzucila tylko i wróciła do siebie, by sprawdzić, czy wszystko w porządku na własnym rewirze
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket46/370Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket1847/6190Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Północna dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Północna dzielnica   Północna dzielnica - Page 11 Empty2021-10-11, 10:43

02#409

-Dziękuje za Twoje słowa i troskę, ale i tak jestem zbyt spięty i zestresowany, żeby prawidłowo wypocząć. Chociaż jest lepiej od momentu, w którym stan mojego wuja się ustabilizował. Teraz tylko jeden powodu do obaw mniej. Wierzę, że puści zostali rozbici i się wycofali do huceo mundo.- Skłoniłem się i wróciłem do miejsca, w którym wcześniej leżałem. Spróbowałem najzwyczajniej w świecie zasnąć i odpocząć po dniu pełnym wrażeń i zmartwień miałem nadzieje, że rano jak się obudzę, a wszystko będzie w lepszy stanie. Tylko pewnie najpierw złożymy raport, a później odbędzie się wojskowy pogrzeb. Z samego rana, zapytałem się wszystkich czy mają miecz Furikuzu, jeżeli nie to chce się udać na poszukiwania oręża poległem shinigamiego.
Powrót do góry Go down
Online
Imperator Kuchiki


Północna dzielnica - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Północna dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Północna dzielnica   Północna dzielnica - Page 11 Empty2021-10-11, 18:32

Wrócił do łóżka. Atmosfera znacznie się ostudziła, gdy życie Raidona przestało wisieć na włosku. Teraz zza parawanu dochodził do Kisuke jedynie plusk błogosławionej wody i cicha rozmowa Many i Midori niepotrafiących się nadziwić temu co przed chwilą zobaczyły. Wizyta Chikaze przynajmniej na chwilę odsunęło na dalszy plan wspomnienia goryczy z walki z pustymi.
Również i Kisuke odpuściły gwałtowne emocje przez co szybko opadło na niego zmęczenie. Niemal już zasypiał przez co miał trudność z rozróżnieniem tego czy głosy pochodziły z jawy czy może już ze świata snu. Temat rozmowy ocucił go jednak i miał już niemal pewność, że do sali zawitał kolejny kapitan.
-... a więc bogini uratowała życie kapitana Kuchiki. - W niskim męskim głosie brzmiało rozbawienie. - Żałuję, że nie mogłem jej osobiście podziękować. Nie mogliście jej ugościć na dłużej?
- Wybacz, Nokogiri-sama. Ale odeszła równie szybko jak się pojawiła. - To mówił Yamada.
- Szkoda, bo oprócz podziękowania chciałbym porozmawiać z nią na wiele tematów. Niemniej liczę jeszcze, że kiedyś zasłużę na zaszczyt audiencji u niej.
Powrót do góry Go down
Online
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket46/370Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket1847/6190Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Północna dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Północna dzielnica   Północna dzielnica - Page 11 Empty2021-10-11, 21:05

02#410


Próbowałem zasnąć, ale nie przyszło mi to tak łatwo jakby tego oczekiwał. Może to przez zmęczenie albo stres, którego dzisiaj doświadczyłem. Już praktycznie objął mnie morfeusz, kiedy do moich uszu dotarł głos kapitana. Przez moment miałem zamiar spać dalej, ale usłyszałem o czym dokładnie rozmawiają i postanowiłem się wyłonić za swojego parawanu, Dodatkowo nie spodobał mi się rozbawienie w głosie tej osoby. Wuj ledwo przeżył, poświecił się i stracił kończynę na służbie, żeby teraz ktoś sobie z niego podśmiechujki robił.
-Witaj Nokogiri-sama.- Ukłoniłem się przed nim, ale tylko na tyle, żeby wyrazić mój szacunek. -Niestety musiała wrócić do swoich wyznawców, w końcu puści mogę gdzieś dalej grasować. Zjawiła się tu na moją prośbę i pomogła z własnych chęci. Obawiałem się, że medykom może przydać się pomoc, w końcu to nie Sōgō Kyūgo Tsumesho  i nie ma tu odpowiednich warunków do tak skomplikowanych operacji. Chociaż pomimo moich obaw muszę im przyznać, że spisali się na medal. Szkoda tylko, że Furikuzu przypłacił to życiem. Może gdyby Gotei wysłało, z nim bardziej doświadczonych oficerów to nic z tych strasznych rzeczy nie miałoby dzisiaj miejsca.- Patrzyłem na niego z lekką zaciętością w spojrzeniu.
Powrót do góry Go down
Online
Imperator Kuchiki


Północna dzielnica - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Północna dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Północna dzielnica   Północna dzielnica - Page 11 Empty2021-10-13, 18:43

Po wyjściu zza parawanu Kisuke ujrzał stojącego do niego bokiem wysokiego mężczyznę w kapitańskim haori narzuconym na mundur shinigami. Nokogiri Makkuro miał długie proste białe włosy, złotawe oczy i przystojną jasną twarz, która jednak z jakiegoś powodu wydała się Kyoraku odpychająca. Może to z powodu zimnego wejrzenie oczu, albo uśmiechu w jakiś sposób pozbawionego choćby krztyny pozytywnych uczuć.
Za Nokogirim stał zgięty w ukłonie Yamada. Kisuke odniósł dziwne wrażenie, że shinigami jakby chciał zasłonić sobą znajdujący się za nim parawan, zza którym kąpiel brał nieprzytomny Raidon.
- Ciekawe. Słyszałem, że nowa córka Susanoo ma na swoich usługach nielichych wojowników, którzy z pewnością byliby wstanie dać sobie radę z kilkoma pustymi. - Kapitan odwrócił się bezpośrednio do Kisuke i skinął mu głową. - Rad jestem cię w końcu spotkać, Kyoraku-san. Osobę tak długo i skrzętnie ukrywaną przez mojego byłego przełożonego. Znakomicie wypełniłeś daną tobie rolę. - Ponownie przywołał swój nienaturalny uśmiech. - Mam oczywiście na myśli stoczoną niedawno walkę. Chciałbym pogratulować tobie i twoim kolegom udanej akcji. Jestem pewien, że otrzymasz pochwałę i jeśli pozostaniesz wierny Seireitei możesz liczyć na szybkie awanse. - Złote oczy zalśniły niepokojąco. - Pragnąłbym jednak byś powstrzymał się od krytyki Gotei, a także okazał odrobinę uznania dla dzielnego Furukizu, którego siła była powszechnie szanowana. Okrył swoje imię wieczną chwałą ponosząc śmierć w walce i dzięki jego poświęceniu... a także poświęceniu twego szlachetnego wujka, udało nam się pochwycić wyjątkowo potężną arrancarkę, która tak bardzo dawała nam się ostatnio we znaki. Żałuję jedynie, iż nie udało mi się dotrzeć wcześniej na pole bitwy. - Pokręcił głową. - Wtedy Kuchiki Raidon nie odniósłby takich straszliwych obrażeń.
Powrót do góry Go down
Online
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket46/370Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket1847/6190Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Północna dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Północna dzielnica   Północna dzielnica - Page 11 Empty2021-10-14, 20:20

02#411

Rozmowa z tym kapitanem nie należała do przyjemnych, strasznie mnie w coś irytowała i ciężko było mi zorientować się co to takiego. Nie dziwiłem się, że Wujek ukrywał mnie przed nim. Widziałem zachowanie Yamady i postanowiłem zająć go rozmową, aby nie myślał o wchodzeniu tam. Nie wiedziałem, czemu cieszył się z naszego spotkania, ale miałem wrażenie, że to nic dobrego.
-Dziękuje, ale ja tylko wypełniałem swojej obowiązki. Nie zasłużyłem na żadną pochwałę, mój przeciwnik zbieg i sam wpadłem w tarapaty podczas próby wsparcia towarzyszy. Wybacz, chyba źle ubrałem to w słowa. Nie krytykowałem Gotei, po prostu gdyby Furukizu dysponował silniejszym zespołem, nie musiałby się za nas poświęcać. W końcu dzięki decyzji Gotei byliśmy w stanie ocalić dużą ilość dusz. Jednak muszę przyznać, że to zadanie mnie przerosło i dalej muszę się wiele nauczyć.- Wcale nie odbierałem zasług trzeciego oficera, ale wolałbym, żeby żył niż został zapisany w historii. Na pewno miał bliskich, którzy teraz będą za nim tęsknić. Wujowi też przyszło zapłacić bardzo dużo. Miałem dziwne wrażenie, że on był tutaj tylko z mojego powodu. Był już na emeryturze, na którą zasłużył i nie powinien tak ryzykować. Chyba moja przypadłość ściągania na siebie niebezpieczeństwa, zaczęło przenosić się na rodzinne. Z drugiej strony dobrze, że tu byłem inaczej wszyscy mogliby przypłacić życiem spóźnienie Makkuro. Nie wierzyłem, co takiego usłyszałem. Oni złapali żywce tamtego potwora, ale po co? Trzeba było ją zgładzić gdy tylko mieli możliwość, co oni zamierzają z nią robić? Musiałem się zapytać, nawet jeżeli nie dostałbym odpowiedzi.
-Złapaliście tego potwora żywcem... ale po co Nokogiri-sama? Czy nie lepiej byłoby ja po oczyścić i mieć problem z głowy?- Zapytałem lekko skonsternowany, jedyne co logicznego przychodziło mi od głowy, że może dwunastu oddział miał zamiar ja badać albo studiować. Tylko czemu chcieli tyle ryzykować, w końcu ona jest bardzo niebezpieczna.
Powrót do góry Go down
Online
Imperator Kuchiki


Północna dzielnica - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Północna dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Północna dzielnica   Północna dzielnica - Page 11 Empty2021-10-16, 16:49

- Uważaj, Kyoraku-san. Człowiek o twojej pozycji ZAWSZE powinien dobrze ubierać swoje słowa.
Nagle Kisuke poczuł się zagrożony, jakby stało przed nim dzikie zwierzę. Żółte oczy kapitana istotnie przypominały oczy drapieżnika, w których pojawiała się intencja przeprowadzenia ataku. Pomimo tego, iż Nokogiri nie użyć choćby odrobiny reiatsu, Kyoraku miał wrażenie jakby zaciążyła na nim jego presja.
Co więcej, to uczucie było jeszcze bardziej dojmujące niż wtedy na festynie, gdy córka Susanoo wpadła w gniew.
- Nie świadczy to o tobie dobrze, że nie widzisz korzyści wynikającej z pochwycenia arracara, Kyoraku-san. - Zimna drwina w głosie boleśnie zakłuła Kisuke. - Niech będzie, oświecę cię. Po pierwsze będziemy mogli wyciągnąć od niej informacje, a po drugie pierwszy raz będziemy mieć okazję przebadać tak silnego arrancara o sile dorównującej espadzie i to nie espadzie najniższych numerów.Od spojrzenia kapitana uratowało Kisuke pojawienie się w brązowowłosego mężczyzny noszącego na ramieniu odznakę porucznika.
Stanął na baczność przed Nokogiri i ukłonił się jeszcze niżej niż Yamada.
- Kapitanie Nokogiri-sama - zaczął głosem bez wyrazu. - Melduję, że jeniec został już zabezpieczony i jest gotowy do przeniesienia do Seireitei.
- Doskonale. - Kiwnął głową, po czym zerknął jeszcze na Kisuke. - Chętnie pogawędziłbym z tobą jeszcze trochę, Kyoraku-san, ale obowiązki wzywają. Niemniej mam nadzieję, iż kiedyś uda nam się porozmawiać w spokojniejszych warunkach. Przekaż proszę życzenia zdrowia twemu wujowi.
Powrót do góry Go down
Online
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket46/370Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket1847/6190Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Północna dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Północna dzielnica   Północna dzielnica - Page 11 Empty2021-10-17, 19:29

02#412

Zachowanie białowłosego jeszcze bardziej powodowała u mnie niechęć do jego osoby, Czy to od teraz zawsze ktoś będzie się flexował nad kimś słabszy, czy tak wygląda całej Gotei poza siódmym oddziałem? Jedno było pewne, ten koleś był potworem, który czerpał przyjemność z tego. Na pewno nie był wystarczająco stabilny i dojrzały na to stanowisko. Starałem się wytrzymać presje, którą mi zafundował. Chociaż na język cisnęły mi się różne epitety i słowa, który chętnie bym go uraczył. Wprosił się do nie swojej posiadłości i jeszcze próbuje ludzi po kontach rozstawiać. Jednak jego słowa i zachowanie coraz bardziej mnie denerwowały. Wiedziałem, że nie ma sensu wytykać mu błędów, bo jeszcze bardziej będzie się popisywać. Czy Gotei wiedział,o jak silny jest przeciwniki i pomimo tego nas tu wysłali? Jeżeli tak to poświęcili nas jak poniki na szachownicy, aby tylko dopiąć swego i pochwycić arancara. Zacisnąłem mocniej zęby i próbowałem się uspokoić, nie chciałem wejść w jawny konflikt z dowództwem, aczkolwiek w tym momencie stracili w moich oczach. Na szczęście przyszedł jego zastępca i nie musiałem już dłużej mieć nieprzyjemności prowadzenia rozmowy z nim. Pożegnałem się i odprowadziłem go wzrokiem do wyjścia.
-Yamada-san, czemu ten mężczyzna zajmuje tak ważne stanowisko? Miałem wrażenie, że zaraz mnie zgniecie. Nie mów mojemu wujowi jak się obudzi, co tu miało miejsce. Będzie się nie potrzebnie martwił, a teraz to jego zdrowie jest ważniejsze.- Ukłoniłem się strażnikowi i poszedłem się przewietrzyć Miałem ochotę coś rozwalić i rozładować te frustracje, ale nie mogłem pokazać innym swoich wątpliwości i żalu. Po wszystkim wróciłem do miejsca spoczynku, miałem nadzieje, że nikt już dzisiaj nie będzie mnie niepokoił i będę mógł skończyć ten dzień świra.
Powrót do góry Go down
Online
Imperator Kuchiki


Północna dzielnica - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Północna dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Północna dzielnica   Północna dzielnica - Page 11 Empty2021-10-18, 12:52

Gdy kapitan wyszedł Yamada w końcu się wyprostował. Nie odpowiedział jednak od razu nasłuchując niknących odgłosów kroków. Gdy te zamilkły kompletnie spojrzał jakoś dziwnie na Kisuke, po czym podszedł do niego.
- Musisz uważać, Kyoraku-sama. Twój ród i ród Kuchiki są antagonistyczną frakcją wobec rodu Nokogiri. - Zerknął w bok, gdzie speszona Mana wyjrzała zza swojego parawanu. - Kuchiki-sama wprowadzi cię w szczegóły jeśli wyrazisz taką chęć. Z kapitanem Nokogiri należy się liczyć. Jest uważany za najbardziej utalentowanego ze wszystkich obecnych dowódców Gotei XIII. Nie licząc oczywiście kapitana głównodowodzącego.
Gdy Kisuke wyraził ochotę na wyjście na zewnątrz, Yamada nie był zachwycony. Zawołał innego shinigami podlegającemu Kuchiki by na wszelki wypadek towarzyszył młodzieńcowi. Do żadnego przykrego incydentu jednak nie doszło i Kyoraku mógł odetchnął świeżym, chociaż zimnym powietrzem.

***

W drogę powrotną do Seireitei wyruszyli już następnego dnia. Okazało się, że ich szalony woźnica przetrwał. Gdy zaczęła się bitwa napełnił wóz duszami z zajazdu do oporu i gnając przed siebie udało się mu uniknąć presji reiatsu arrancarki.
W drodze powrotnej powoził znacznie spokojniej by mógł nadążyć za nimi kolejny wóz, w którym znajdował się Kuchiki Raidon i jego shinigami. Wuj odzyskał przytomność choć jego umysł nie pracował jeszcze do końca dobrze. Medycy jednak stwierdzili, że jest w stanie już odbyć podróż do miasta, gdzie czekała na niego lepsza opieka.
Koledzy Kisuke mieli się w lepszym i gorszym stanie, żaden z nich nie otrzymał na szczęście trwałych obrażeń. Wtedy też Ritsu zrelacjonował im, jak Furukizu specjalnie wyczekał czas by zadać ostateczne uderzenie gillianowi by zwrócić na siebie uwagę arrancarki, co dało kapitanowi Kuchiki szansę na przejęcie inicjatywy, a także zapewne uratowało Kisuke, który właśnie zabijał kangurzego adjuchasa.
Wraz z nimi w powodzie podróżował podłużna drewniana skrzyneczka zawierająca w sobie zanpakuto oficera.
Po powrocie do miasta Kyoraku musiał napisać szczegółowy raport. Ich grupa otrzymała pochwałę od samego kapitana Arakidy, po którym żal było widać po stracie swojego trzeciego oficera. Wkrótce potem odbyło się pożegnanie Furukizu, w którym uczestniczyła większość dywizji. Liczne szlochy i atmosfera ponura nawet jak na pogrzeb świadczyły o tym jak bardzo poważaną osobą w oddziale był Furukizu.
Lepszy nastrój panował w domu Kisuke, gdzie z ulgą przyjęto jego powrót. Rentaro wyściskał go mocno, a Miyuki wreszcie przestała się na niego boczyć za niedawną niezręczność popełnioną podczas festynu Chikaze.
Raidon powoli dochodził do siebie i na jakiś czas przewodnictwo nad Kuchiki objął kuzyn Masaki. Drugi wuj zapowiedział się z wizytą, ale wyprzedził go kto inny. W chłodne przedpołudnie pod posiadłość zajechała lektyka z insygniami szóstej dywizji. Wyszła z niej Hono Sorami, która urzędowym tonem oznajmiła, iż Kyoraku Kisuke proszony jest do siedziby szóstki w celu odbycia przesłuchania przed kapitanem Nokogiri.
Powrót do góry Go down
Online
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket46/370Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket1847/6190Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Północna dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Północna dzielnica   Północna dzielnica - Page 11 Empty2021-10-18, 22:03

02#413

W ostatnim czasie buzowały we mnie różne emocje, pozytywne jak i negatywne. Cieszyłem się, że wróciłem do domu, ale odczuwałem smutek. Jeden z nas poległ w walce, a drugi poważnie ucierpiał. W głębi duszy cieszyłem się, że przeżyłem bez poważnych ranch, ale z drugiej strony cierpiałem, że stały się tak okropne rzeczy. Pożegnanie Furukizu było ciężkie, starał się stać i zachować chłodną twarz z wypiętą piersią, aby oddać mu cześć. W domu poczułem się lepiej, ale nie przyszło mi się tym długo nacieszyć. Stało się coś, czego nigdy bym sobie nie wyobraził, nie wiedziałem jaka on miał jurysdykcje i czy w ogóle mógł coś takiego legalnie zrobić. Poczułem się, jakby ktoś właśnie na pluł mi w twarz. Wiedziałem, że ten zwyrol czerpię z tego powodu satysfakcje i z tego co zrozumiałem mści się za coś, co uczyniła mu moja rodzina. Uspokoiłem służbę, Renatro i Miyuki, że to nic takiego. Nie zamierzałem też utrudniać pracy Sorami. Wyszedłem do niej ubrany w swój strój codzienny i narzuciłem kwiatowe haori, ukłoniłem się. Z tego co się orientowałem. nie złamałem żadnego prawa.
-Jestem wielce ciekawy jak mogę pomóc Kapitanowi Nokogiriemu swoją osobą. Mam nadzieje tylko, że nie jestem tam ciągnięty z błahego powodu. Chociaż sprawa wygląda poważnie, skoro wysłali tu Ciebie Sorami-san. Dawno się nie widzieliśmy. Może wiesz, w jakie sprawie mam być przesłuchiwany przez samego Kapitana?- Ostatnimi czasem odnoszę wrażenie, że ciągle spadają na mnie jakieś problemy. Ciągle spadam z deszczu pod rynnę i coraz trudniej utrzymać się na powierzchni wody, nie zachłystując się wodą.






Raport:
Powrót do góry Go down
Online
Imperator Kuchiki


Północna dzielnica - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Północna dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Północna dzielnica   Północna dzielnica - Page 11 Empty2021-10-20, 14:18

- Nie powierzono mi szczegółów. Jak sądzę ma to dotyczyć ostatnich wydarzeń w Rukongai.
Niewielka lektyka noszona przez cztery osoby posuwała się bardzo sprawnie, co kazało podejrzewać, że tragarze są w rzeczywistości zmodyfikowanymi duszami. W przeciwnym wypadku czekałaby ich długa podróż, gdyż siedziba szóstej dywizji znajdowała się przy krańcach południowej części Seireitei.
Kisuke mógł czuć się nieswojo siedząc naprzeciw wyprostowanej jak struna Sorami, która nieruchomym wzrokiem patrzyła gdzieś ponad czubkiem jego głowy. Z czasem jednak poluźniła nieco oficjalny ton i pogratulowała chłopakowi ślubu i oczywiście udanej misji w Rukongai, jednak miała przy tym tyle wrażliwości by wyrazić współczucie z powodu ran, które odniósł Raidon, a także śmierci oficera Furukizu.
Większość z kilku godzin przesiedzieli jednak w milczeniu. Tyle dobrego, że wysłano po niego zwykłą lektykę, a nie jeden z ciężkim więziennych wozów dywizji VI, które ponoć kapitan Nokogiri lubił wysyłać w takich przypadkach.


https://bleach.forumpolish.com/t1088p30-pokoj-przesluchan#51673
Powrót do góry Go down
Online
Imperator Kuchiki


Północna dzielnica - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Północna dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Północna dzielnica   Północna dzielnica - Page 11 Empty2022-02-19, 17:17

Yuzuru Tanaka

Czym dalej na północ tym chłodniejsza aura nastawała. Po tygodniu na Tanakę spadł pierwszy śnieg, a kilka dni później skrzypienie białego puchu pod stopami stało się jego stałym towarzyszem.
Zimno i mocny wiatr uprzykrzały wędrówkę, ale nie stanowiły większego zagrożenia dla jego zdrowia. Jedyne co nabawił się lekkiego kataru. Również zwierzęcych drapieżników nie musiał się obawiać, a wręcz to one zdawały się bać jego. Podobnie podchodzili do niego również mieszkańcy tych kilku osad, które spotkał po drodze. Niechętnie dzielili się zapasami i informacjami, ale Tanace wystarczyło to by wiedzieć w jakim mniej więcej kierunku powinien iść.
Wkrótce płaskie może traw ustępowało pagórkowatemu terenowi porośniętego coraz to bardziej gęstniejącym lasem. Wkraczał w krajobraz dobrze mu znany ze wcześniejszych lat pobytu w Soul society. Minął miesiąc od kiedy ruszył ku północy, nudny i nieciekawy, gdzie nie chciało go spotkać nic bardziej pasjonującego. Nie napatoczył się na ani jednego pustego, ani na Strażnika, który lekkomyślnie mógłby połasić się na jego głowę. Nie wszyscy mieli jednak podobnie.
Widział góry, gdzie miał się znajdować klasztor. Jak wytężył wzrok to nawet odnosił wrażenie, że dostrzega zarysy starożytnego schronienia mnichów. Spóźnił się jednak.
- Same zgliszcza, a mnisi wymordowani - mówił blady myśliwy, którego Tanaka napotkał. Drapał się niespokojnie po gęstej brodzie, ale nie patrzył na Yuzuru z lękiem. - Przyszli z zachodu, cała banda. Bawili się w klasztorze przed kilka dni tak że na wszystkie strony można było usłyszeć wrzaski mnichów. Potem odeszli, znowu na zachód. Nie wiem kim byli, bałem się bliżej podejść by się przyjrzeć. Ale na pewno nie bali się bogów. Ten klasztor stał tu wiele, wiele lat i przez cały ten czas nikt nie poważył się go tknąć. - Pokręcił głową. - Mroczne czasy nastały. Dusz w Soul society coraz czarniejsze.
Powrót do góry Go down
Online
Yuzuru Tanaka


Północna dzielnica - Page 11 Mg10
Yuzuru Tanaka


Mistrz Gry : IMPERATOR

Karta Postaci
Punkty Życia:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket0/500Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (0/500)
Punkty Reiatsu:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket0/3906Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (0/3906)

Północna dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Północna dzielnica   Północna dzielnica - Page 11 Empty2022-02-21, 20:42

1381

Trochę zaskoczyła go ta odpowiedź. Wybawiciel niemalże się przyznał kim jest. To trochę zbiło go z tropu. Czy była to tylko gra, czy może faktycznie wierzył w słuszność uwolnienia Reio. Trudno było to stwierdzić po tak krótkiej rozmowie. Mimo wątpliwości jedno było pewne – nie można było pozwolić aby jego plan się powiódł.
Taida – tak właśnie się nazywała ta zabandażowana, o ile go pamięć nie myliła. Trochę rozczarowała go ta odpowiedź, gdyby wspomniał o Akahanie to wytłumaczyłoby parę kwestii. No ale tak naprawdę również potwierdziłoby najgorszy możliwy scenariusz. Mimo wszystko wolał odpowiedzi, a nie coraz to kolejne pytania…
W obozie nastroje nie były najlepsze. Wyglądało na to, że jeszcze była przed Wybawicielem daleka droga do zrealizowania jego planów. To dobrze, Yuzu miał jeszcze dużo czasu aby pokrzyżować mu szyki. Ale abstrahując od tego, naprawdę było mu szkoda tych wszystkich dusz. W świecie żywych zwykli ludzie mieli całkiem nieźle w porównaniu do dusz z rukongai. Tanaka chciałby im prawdziwie ulżyć. Nie łudził się, że będzie w stanie wszystkim, ale przynajmniej tym z kim miał styczność, dlatego nie targował się gdy kupował dla siebie ekwipunek i bez zająknięcie płacił wyższe ceny. Pieniądze tym duszom bardziej się przydadzą niż jemu.

**********************************************************************************

Droga na północ przebiegała bez komplikacji. Co prawda coraz bardziej zimowa aura dawała mu się we znaki, ale nie było to coś czemu by nie podołał. Kilka razy wybrał się na polowanie aby zapewnić sobie pożywienie na kilka dni, a na noc budował prowizoryczne schronienia z trawy i gałęzi oraz rozpalał ognisko by móc się ogrzać czy zjeść coś ciepłego. Z napotkanymi ludźmi dzielił się pożywieniem gdy np. upolował jakąś grubszą zwierzynę. Starał się również wtedy uzyskać od nich jakieś informacje o lokalnych bóstwach.
Gdy zaczął wkraczać na pagórkowaty teren porośnięty lasem to czuł się jak u siebie. Brakowało mu tego. Tej ciszy, szumu drzew targanych wiatrem czy zapachu lasu. Wśród drzew również już znacznie łatwiej było mu się odnaleźć i potrafił efektywniej korzystać ze swoich umiejętności survivalowych. Bycie w ciągłym ruchu utrudniało nieco trenowanie, ale mimo wszystko starał się mieć dziennie przynajmniej dwie jednostki treningowe – rano i wieczorem. W czasie drogi za to ćwiczył chodzenie w powietrzu.

Rano odbywał trening w wewnętrznym świecie. Prosił Kamagami by ta pomogła podszlifować jego umiejętności w walce kataną. Wydawało mu się, że ona najlepiej będzie wiedziała jak najlepiej się nią posługiwać. Z drugiej strony mogło to być ciekawe doświadczenie – sparing z własnym zanpakuto. Jeśli naprawdę potrafiła czytać w jego myślach to będzie bardzo trudnym przeciwnikiem i pojedynki z nią mogły przynieść ciekawe rezultaty. W walce często Tanaka polegał na jakimś planie, który próbował zrealizować. Tutaj będzie to praktycznie niemożliwe.  Będzie musiał całkowicie zdać się na swoje naturalne instynkty i na bieżąco reagować. Im więcej różnych wariantów doświadczy, tym rzadziej coś będzie w stanie go zaskoczyć.
Będąc w swoim wewnętrznym świecie wróci również do czegoś, czego dawno nie próbował. Kiedyś gdy walczył z innerem przywołał płatki wiśni, które go otoczyły. Chciał zobaczyć jak bardzo może wpływać na swój wewnętrzny świat. Wcześniej również zapyta o to Kamagami i o to, jaki może odnieść na niego skutek taka forma treningu. Będzie ponownie starać się przywołać płatki wiśni ale również spróbuje pewnej formy kreacji – stworzenia czegoś samą wolą. Próbował wytworzyć w swojej dłoni jabłko, a gdyby się to udało to przejść do coraz bardziej skomplikowanych rzeczy – krzesła, stołu czy żywych stworzeń jak ryby w rzeczce przy moście.

Wieczorem natomiast odbywał treningi ogólnorozwojowe. Nie mogło się obejść przy tym bez Baikyuu Genshuku, które było chyba najlepszym narzędziem do poprawy efektywności. Mógł zgodnie z własnymi potrzebami dopasowywać stopień intensywności treningu, którą zwykle ustalał na bardzo wysoką. Ćwiczenia, które wykonywał były bardzo proste, ale angażowały całe ciało. Następowały one jedno po drugim bez przerw tworząc jeden obwód, po którym była krótka przerwa.
Pierwszym ćwiczeniem były przysiady z wyskokiem jak najwyżej. Dzięki temu miał zyskać eksplozywność, która miałaby się bezpośrednio przełożyć na jego szybkość.
Następnie robił pompki w szerokim rozstawie i wąskim, które miały wzmocnić przede wszystkim jego klatkę piersiową, ramiona a w drugiej kolejności  mięśnie stabilizujące.
Przedostatnim ćwiczeniem były również pompki, ale w staniu na rękach. Tutaj pracowały mięśnie stabilizujące jeszcze w większym zakresie, gdyż musiał utrzymywać równowagę. Co było o tyle trudniejsze, że gdy nie utrzymywał środka ciężkości w odpowiednim miejscu to wzmożona grawitacja od razu go za to karciła.
Ostatnim ćwiczeniem były tak zwane krokodylki (burpees). To traktował już stricte jako cardio mające poprawić jego wytrzymałość. Cały trening tak czy inaczej był na wysokiej intensywności i tętnie co również bezpośrednio powinno przełożyć się na jego wydolność.  
Gdy dotarł do zalesionych obszarów dołożył jeszcze jednostkę mającą poprawić zwinność. Lawirował między drzewami na pełnej prędkości w chaotyczny sposób. Nie chciał przyzwyczajać się do żadnych schematów i próbował nauczyć się jak najlepszego panowania nad swoim ciałem by mieć nad nim pełną kontrolę przy każdym manewrze.

Chodzenie w powietrzu szło mu naprawdę kiepsko, chyba jeszcze gorzej niż gdy opanowywał shunpo. Nie mniej uważał, że codzienna praktyka w końcu odniesie skutek. Jako, że jego dzień składał się głównie z marszu to mógł niemal cały czas to trenować. Analogia z tworzeniem kolejnych stopni schodów była całkiem niezła, ale chciał spróbować jeszcze czegoś nowego. Zdał sobie sprawę, że przecież jak korzystał z garganty to zwykle musiał tworzyć również ścieżkę pod swoimi stopami. Z jakiegoś powodu było to tam łatwiejsze, ale warto było przenieść to odczucie przy chodzeniu w powietrzu. Tam tworzył całą ścieżkę, tutaj chciał jedynie wytworzyć stabilną, twardą powierzchnię tuż pod swoimi stopami. Na tyle twardą by mógł się spokojnie od niej odbić. Liczył, że codzienna rutyna pozwoli aby ta umiejętność weszła mu w krew na tyle, że nie będzie musiał się nad tym tak mocno skupiać i przychodzić mu to będzie naturalnie. Wtedy dopiero będzie to przydatne w walce.

**********************************************************************************

W końcu dotarł na miejsce. Z tym klasztorem wiązał duże nadzieje. Liczył, że w końcu otrzyma więcej odpowiedzi niż pytań. Niestety po raz kolejny musiało się coś spieprzyć. Myśliwy spotkany u podnóża góry opowiedział mu co się stało. Kolejne dobre dusze spotkały się z okrucieństwem tego świata. Ci co tak bestialsko ciemiężyli niewinnych zasługiwali na najwyższy wymiar kary. Tanaka nie był święty, ale nigdy nie zabijał dla zabawy bezbronnych…
- Co za tragedia… Nie zostanie ona zapomniana, a Ci mordercy poniosą konsekwencje. – Nie mógł odpuścić takiej zbrodni i miał zamiar wymierzyć sprawiedliwość.
- Kiedy to się wydarzyło? Jak wielka była ta banda? Wyróżniali się czymkolwiek? Przemieszczali się może na jakichś wierzchowcach?- Od razu zaczął zbierać niezbędne informacje aby ich dopaść. Czul narastający w nim gniew, który musiał okiełznać. Ponadto starał się uważać aby nie zapomnieć w tej chwili o najważniejszym – o samych mnichach. Trzeba było zadbać o ich pamięć…
- Znałeś tych mnichów? Opowiesz mi o nich? – Przysłuchiwał się w ciszy potencjalnej opowieści.
- Byłeś tam na górze? Trzeba godnie pochować to co po nich zostało…- Szczątków tam nie zastanie bo już dawno zamieniły się w cząsteczki duchowe, ale choćby ubrania, które po nich zostały. Należało je zebrać i godnie pochować, zasługiwali na to.


221/270 PZ
2271/2484 PR
Kryształ 6/10
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Północna dzielnica - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Północna dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Północna dzielnica   Północna dzielnica - Page 11 Empty2022-02-22, 14:40

Trening w drodze był znacznie cięższy niż wtedy gdy mieszkało się w dobrze zaopatrzonym w pomoce naukowe domu, gdzie jeszcze mógł liczyć na pomoc kilku znających się na rzeczy osób. Niewątpliwie gdyby został w Bellato jego rozwój przebiegałby sprawniej.
Sparingi z Kamagami były dość ciekawym doświadczeniem, szczególnie, że zanpakuto mogło dzierżyć zarówno swą formę zapieczętowaną jak i shi kai. Yuzuru udało się przywołać zaledwie płatki wiśni, a Kamagami stwierdziła, że podobne próby nie niosą ze sobą żadnego większego wpływu.
Jeśli chodzi o kroczenie w przestworzach, to nadal był jak dziecko dopiero zaczynający naukę jeżdżenia na rowerze. Chociaż udawało mu się wykonywać kilka kroków w przestworzach, to zaraz potem często bez ostrzeżenia leciał w dół. Z jakiegoś powodu tworzenie ścieżki w przestrzeni między światami przychodziło znacznie łatwiej. Być może dlatego, że tam reiatsu było spokojniejsze, a w Soul society zdawało się bardziej ruchliwe przez co podmywało ścieżkę Tanaki niczym morskie fale. Spora droga go jeszcze czekała jeśli chciał kiedyś śmigać w powietrzu

[+ 1 szybkość, zręczność, siła, wytrzymałość, + 3 wolne punkty]

***

- Bogowie im tego nie darują - przytaknął mężczyzna. - To było jakieś dwa tygodnie temu. Nie wiem czy klasztor był ich celem, czy też przypadkowo się napatoczyli, ale stawiałbym na te drugie, bo tutaj w pobliżu nie ma niczego innego co mogłoby przyciągnąć uwagę takiej bandy. Było ich z trzy tuziny i mieli kilka wielkich świń. Reszta lazła na własnych nogach. I jeden z nich się wyróżniał, chyba ich przywódca, był wielki i miał coś zwierzęcego w sobie. - Myśliwy zadrżał. - Ale jak mówiłem nie odważyłem się bardziej zbliżyć, więc szczegółów nie podam. A mnisi... to byli dobrzy ludzie, dziwni ale dobrzy. Często handlowałem z nimi sprzedając mięso czy futra i zawsze odpłacali się dobrze. Z tego co rozumiałem nie czcili konkretnego boga, ale chyba szukali odpowiedzi na pytania filologiczne, czy jakoś tak. Czasami gościli u nich podobni do ciebie, ale niestety jak nastąpił atak to żadnego takiego nie było. Szkoda, może te bandziory już wtedy dostaliby to na co zasługują. I już zajęliśmy się pochówkiem. Dusz w pobliżu tu mieszka niewiele, ale wszyscy żyliśmy dobrze z mnichami, więc zebraliśmy się by zrobić tam porządek i oddać im ostatnią posługę.
Powrót do góry Go down
Online
Yuzuru Tanaka


Północna dzielnica - Page 11 Mg10
Yuzuru Tanaka


Mistrz Gry : IMPERATOR

Karta Postaci
Punkty Życia:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket0/500Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (0/500)
Punkty Reiatsu:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket0/3906Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (0/3906)

Północna dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Północna dzielnica   Północna dzielnica - Page 11 Empty2022-02-24, 10:46

1382

Dwa tygodnie... To całkiem sporo czasu. Może być ich już bardzo trudno wytropić. Ale tak liczna grupa raczej będzie przemieszczać się wolniej niż Yuzuru. Poza tym będą musieli uzupełnić jakieś zapasy, także niewykluczone że będą łupić po drodze co popadnie i pozostawią po sobie więcej śladów.
- Zwierzęcego? W wyglądzie, czy zachowaniu?- Do tej pory jedyną osobą, o takich cechach była Shiro, która miała kocie uszy. Gdyby faktycznie ich przywódca posiadał jakieś zwierzęce cechy w swoim wyglądzie to powinno być go łatwo zidentyfikować, nie jest to przecież zbyt częste.
- Podobnych do mnie?- Czyżby myśliwy wziął go za strażnika? Mnisi najwyraźniej byli bardzo otwartymi ludźmi i dawali schronienie również łowcom nagród.
- Ja już zadbam o to, żeby się nie wywinęli... - Spojrzał na zachód i przez chwilę się tam wpatrywał... - Gdy zajmowaliście się pochówkiem...- Znowu zwrócił się w kierunku rozmówcy.- ... to znaleźliście może tam na górze coś, co mogło należeć do tej bandy? Jakieś przedmioty, cokolwiek co mogłoby mnie do nich doprowadzić. - I tak miał zamiar jeszcze udać się do tych ruin aby złożyć krótką modlitwę ale może oni coś znaleźli.
- Masz może na sprzedaż jakieś skóry i futra? - Zapytał zmieniając chwilowo temat. Przydałyby się one, w końcu będzie coraz zimniej i zapowiadało się, że Yuzu trochę spędzi czasu w tych rejonach.
- Mówiłeś, że udali się na zachód. - Wyciągnął mapę. - Czy są tam jakieś wioski? Jeśli tak, to obawiam się, że mogą je również splądrować... Przynajmniej może znajdę jakiś trop...- Musiał zdobyć jakiś punkt zaczepienia... Poza tym skoro mnisi nie żyli to nie miał innych opcji związanych z szukaniem rozwiązania problemu z innerem. Bo wracać się i iść do świątyni w bliższych okręgach, o której wspominał Kusahra nie miał zamiaru. Może po drodze tropiąc tych bandytów uda mu się zdobyć jeszcze jakieś inne informacje.
- Przybywając tutaj miałem nadzieje, że mnisi udzielą odpowiedzi na moje pytania... Może słyszałeś jeszcze o jakiejś świątyni, kapłanach czy lokalnych bóstwach w tych stronach?

[+1 zręczność, reiatsu, kontrola reiatsu]


221/270 PZ
2271/2484 PR
Kryształ 6/10
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Północna dzielnica - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Północna dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Północna dzielnica   Północna dzielnica - Page 11 Empty2022-02-24, 14:35

Pod gęstą brodą myśliwy zbladł nieco.
- Słyszałem jak się śmiał. To był skowyt, jak u psa.
Przywódca bandziorów wywarł na mężczyźnie pewne wrażenie i to pomimo tego, iż twierdził że nie miał okazji czy też raczej nie miał śmiałości by mu się bliżej przyjrzeć.
- A tak. Nie za często, ale czasem przybywali tu samotni, uzbrojeni ludzie. Mnisi twierdzili, że przychodzą tu by uporządkować własne myśli.
Pokręcił głową.
- Nie znaleźliśmy nic poza śladami po ich okrucieństwie. A także jeszcze trochę odpadków i śmieci. Myśliwy twierdził, że ma w swojej chacie kilka zajęczych skórek, a także jedną lisią, ale tą dopiero co oprawiał, więc byłaby gotowa dopiero za jakiś czas.
- Na zachód to najbliższa wioska leży odtąd jakieś dwa dni drogi. Potem jest jeszcze kilka kolejnych, ale generalnie okolica niezbyt zaludniona. Dotąd to była zaleta, bo bandziorom nie opłacało się tu przybywać.
Wzruszył ramionami, gdy Tanaka pytał o bóstwa.
- Kami nie uraczają nas tutaj swą łaską, ale krótko przed tym nim klasztor został wzięty siłą przybyła tu dwójka młodzieńców, którzy głosili wiarę w swoją boginię. Jakaś córka burzy czy coś takiego. Chyba musieli zbłądzić, bo czemu mieliby szukać nowych wyznawców na takim odludziu? Mnisi odkarmili ich, a potem ruszyli dalej w drogę. Jeśli mieli szczęście to minęli się z bandą tych potworów.
Powrót do góry Go down
Online
Yuzuru Tanaka


Północna dzielnica - Page 11 Mg10
Yuzuru Tanaka


Mistrz Gry : IMPERATOR

Karta Postaci
Punkty Życia:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket0/500Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (0/500)
Punkty Reiatsu:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket0/3906Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (0/3906)

Północna dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Północna dzielnica   Północna dzielnica - Page 11 Empty2022-02-24, 23:49

1383

Skowyt? To wcale nie znaczyło, że miał jakieś fizyczne psie cechy, ale mimo wszystko stanowiło jakąś wskazówkę. Widać, że myśliwy faktycznie się go bał. Trudno było określić czy to jak był przerażający szło w parze z siłą. Ale to już sprawdzi Tanaka gdy staną twarzą w twarz...
Niestety nie miał również nic ciekawego na sprzedaż. Kika zajęczych skórek to zdecydowanie za mało aby zrobić jakieś sensowne ubranie. Przydałoby się tutaj futro jakiejś grubszej zwierzyny, a nie takiej "drobnicy". Także nie zdecydował się na zakup.
Zanotował sobie na mapie lokalizacje tych wiosek i spytał w jakim okręgu w ogóle się znajdują.
Zaskoczyła go również informacja na temat córki Susano. Wyglądało na to, że już się z tym nie kryła i nawet zbudowała wokół siebie jakiś kult. Chyba powinien się też do niej wybrać, w końcu do tej pory nie otrzymał odpowiedzi na swoją sprawę. Poza tym wydarzyło się jeszcze sporo rzeczy po ich spotkaniu, które należało przekazać "wyżej". Nie mniej ciągle miał w głowie słowa Kazukiego, który powątpiewał w pomoc od władcy burz. Jeśli legendy o Susanoo chociaż trochę odzwierciedlały jego charakter to faktycznie może nie była to odpowiednia osoba, do której powinien się zwracać Tanaka. Susanoo był nieprzewidywalny...
- Mówili dokąd się udają? - Ewentualnie dopytał z jakiej strony świata przybyli i w jakim kierunku się udali. To, że przybyli na takie odludzie wcale nie świadczyło o tym, że zbłądzili. Może właśnie ten teren był po drodze z miejsca, z którego wyruszyli. Może miejsce kultu Chikaze jest właśnie gdzieś w tych stronach?
- Dziękuję za rozmowę i pomoc. Pomyślnych łowów.- Wręczy mu jeszcze kilka monet w ramach podziękowania i wyruszy do klasztoru, a raczej do tego co z niego zostało.
Na górze rozejrzy się po zgliszczach szukając, czegoś co mogłoby mu pomóc w zidentyfikowaniu bandy. Przy okazji gdyby znalazł jakąś świeczkę to by ją ze sobą zabrał. Następnie uda się do kapliczki/miejsca upamiętnienia zmarłych. Jeśli będzie gdzieś woda to przemyje dłonie, jeśli nie to zrobi to samym śniegiem. Zmówi krótką modlitwę i zapali świeczkę. Potem nie zostanie mu nic innego niż wyruszyć na zachód. Miał zamiar dotrzeć do tej najbliższej wioski gdzie chciał zapytać o tych oprychów i ruszyć dalej ich śladem.


221/270 PZ
2271/2484 PR
Kryształ 6/10
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Północna dzielnica - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Północna dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Północna dzielnica   Północna dzielnica - Page 11 Empty2022-03-05, 13:39

- Zdaje się, że chcieli jeszcze ujść trochę na wschód, po czym mieliby zawrócić by wrócić do siebie. Śmiałości im nie brakło i musieli pokładać sporą wiarę w łaskę swojej bogini skoro zdecydowali się obrać tak ciężką drogę.
Myśliwy nie miał nic przeciwko podziękowaniu w postaci ryo i polecił by Tanaka powołał się na niego przy kontaktach z miejscowymi.
Tanaka wspiął się na zbocze góry i wszedł do zrujnowanego klasztoru. Przytulony do skalistej grani główny budynek był zrujnowany, a z pozostałych zabudowań, w których mnisi musieli trzymać zwierzęta zostały tylko szczątki. Miejscowi uporządkowali teren jak tylko mogli, a Yuzuru udało się odnaleźć pojedynczą świecę w jednej z surowych mnisich izb by jej płomyk mógł upamiętnić świętych mężów.
Dwa dni później Tanaka dotarł do wioski wskazanej przez myśliwego, chociaż nawet nazwa "wioska" byłaby na wyrost dla tych kilku chat skupionych blisko siebie. Ponownie spotkał się z nieufnością i strachem w oczach bladych dusz, które przygasły nieco gdy wspomniał o myśliwym. Nie dowiedział się jednak niczego nowego poza tym, że banda przeszła dalej na zachód. Podobne informacje zebrał w dwóch następnych niewielkich wioskach i tak minął kolejny tydzień nim udało mu się dotrzeć do większej osady. Mieli tu nawet wielkie wieprze wierzchowe, które jak się okazało miejscowi otrzymali w spadku po niesławnej bandzie.
- Nie żyją. Wszyscy nie żyją - mówiły dusze. - Bogom niech będą dzięki, że zesłali nam na ten czas Cichą Śmierć. Gdy te bandziory się zbliżyły, on wyszedł przed wioskę i pozabijał ich wszystkich, niczego nie chcąc w zamian. Niech bogowie mu błogosławią, bo gdyby nie Eihei Cicha Śmierć naszej wioski i nas samych mogłoby już nie być.
[- 5 ryo]
Powrót do góry Go down
Online
Yuzuru Tanaka


Północna dzielnica - Page 11 Mg10
Yuzuru Tanaka


Mistrz Gry : IMPERATOR

Karta Postaci
Punkty Życia:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket0/500Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (0/500)
Punkty Reiatsu:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket0/3906Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (0/3906)

Północna dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Północna dzielnica   Północna dzielnica - Page 11 Empty2022-03-05, 20:40

1384

Widok ruin klasztoru był przykry. Musiał być naprawdę piękny w swoich lepszych czasach. Spoglądając na zgliszcza wyobrażał sobie jakie sceny mogły mieć tu miejsce. Pokręcił tylko głową... Czemu w ludziach jest tyle okrucieństwa. Czemu Ci bandyci nie mogli tylko zrabować tego przybytku? Czemu musieli go zniszczyć i w tak bestialski sposób pozbawić życia jego mieszkańców?... Chwile jeszcze pozostał w tym miejscu i rozmyślał...
Kontynuował swoją wędrówkę. Dzięki myśliwemu wiedział, w którą stronę ma się udać. Poza tym sprawdził na mapie, czy w najbliższych okręgach były jakieś miejsca strategiczne. Nie chciał w pogoni za bandytami przypadkiem natknąć się na shinigami. Nie znał tak dobrze tych terenów i mógłby mieć problem w zgubieniu ewentualnego pościgu. Starał się jak najszybciej złapać trop i dogonić tych bydlaków, dlatego nie miał czasu na kontynuowanie swojego reżimu treningowego. Wstawał jeszcze przed świtem i maszerował niemal do zmroku. Ta sytuacja z mnichami go dotknęła. Czuł narastający w sobie gniew i frustrację. Zdawał sobie sprawę, że zaczyna przez to tracić kontrolę nad swoimi emocjami, dlatego zdecydował się na większą ilość sesji medytacji, które wykonywał przed snem przy palącym się ognisku. Chciał pozbyć się tej złej energii i przywrócić harmonię w swojej duszy.
Siadał w pozycji seizo z rękoma na kolanach i zamykał oczy. Na początku wyrównywał oddech, a następnie spowalniał akcję serca. Chciał rozszerzyć swoją percepcję - swoim zmysłami poczuć świat, który go otacza. Wsłuchiwał się w otaczające go bodźce - trzaskający ogień, szum traw, drzew czy trzepot ptasich skrzydeł. Każdym wdechem starał się poczuć zapach drzew, żywicy czy gnijącej pod śniegiem trawy. Czuł ciepłe powietrze uderzające w jego twarz, czy jego zawirowania spowodowane spadającym liściem czy osuwającym się białym puchem z drzew. Wyczuwał otaczające go cząsteczki duchowe, czul je we wszystkim co go otacza. Chciał w końcu pozwolić, aby wszystkie te bodźce przenikły przez jego ciało i pozwoliły mu połączyć się z tym światem. Chciał "ujrzeć" go bez pomocy oczu.
Przez kolejne dni udało mu złapać trop. Szczęśliwie bandyci musieli uznać znajdujące się po drodze wioski za niewarte grabieży, gdyż ich mieszkańcy byli cali i zdrowi. Tanaka zdobywając informacje pytał również o córkę Susano, czy jej kult znajduje się gdzieś w tych stronach.
W końcu dotarł do większej wioski, gdzie usłyszał dobre wieści. Ktoś ubiegł Tanakę i wymierzył sprawiedliwość bandzie, chociaż śmierć za takie zbrodnie była małą karą. Sam pewnie spaliłby ich dusze w czarnych płomieniach Kamagami, a na pewno w ten sposób skończyłby przywódca bandy...
- Rad jestem, że Ci zbrodniarze już nigdy więcej nie skrzywdzą niewinnych. Cieszę się, że są jeszcze takie dusze, które pomagają bezinteresownie. - Chociaż tutaj też musiał uważać z domysłami. Wszakże mógł to być łowca nagród, który i tak dostanie zapłatę za tych bandziorów.
- Kim jest ten Eihei Cicha Śmierć? Czy jest jeszcze w tej wiosce?- Yuzu znowu musiał pomyśleć co dalej. Jego nowy cel, który sobie wyznaczył był już nieaktualny, a sam nie bardzo wiedział, gdzie ma się teraz udać.


221/270 PZ
2271/2484 PR
Kryształ 6/10
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Północna dzielnica - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Północna dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Północna dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Północna dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Północna dzielnica   Północna dzielnica - Page 11 Empty2022-03-07, 18:21

Tanaka musiał uważać, gdyż w pobliskich górach (których niskich pasm w dalszych okręgach północnej dzielnicy nie brakowało), wedle mapy znajdowały się kopalnie, którym towarzyszył znak posterunku shinigami.
- Eihei-sama to potężny strażnik. - Otrzymał odpowiedź od wieśniaków. - Nazywają go Cichą Śmiercią, bo zabija tak szybko, że jego ofiara nie zdąży wypowiedzieć choćby słowa - dodał kto inny.
Wioskę już opuścił udając się dalej na północ. Towarzyszyła mu w podróży młoda dziewczyna, którą Eihei określił jako swą uczennicę. Jeśli chodzi o Chikaze, to Tanaka dowiedział się, iż siedziba jej kultu znajduje się jakieś dwadzieścia kilka dni drogi na południu. Z tego co słyszano bogini ledwo co urządziła wielki festyn, ale mieszkańcy akurat tej osady byli zbyt zajęci swymi sprawami by odbyć długą wędrówkę w trudnej pogodzie i niepewnej okolicy.
***


[+ 1 psychika, kontrola reiatsu]
Powrót do góry Go down
Online
Sponsored content





Północna dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Północna dzielnica   Północna dzielnica - Page 11 Empty

Powrót do góry Go down
 
Północna dzielnica
Powrót do góry 
Strona 11 z 12Idź do strony : Previous  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Wschodnia dzielnica
» Północna pustynia
» Zachodnia dzielnica
» Północna strażnica
» Południowa dzielnica

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Świat :: Soul Society :: Rukongai :: Tereny Mieszkalne-
Skocz do:  
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje