Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Świątynia ośmiu milionów bóstw

Go down 
3 posters
Idź do strony : 1, 2, 3  Next
AutorWiadomość
Imperator Kuchiki


Świątynia ośmiu milionów bóstw Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket9000/9000Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket9000/9000Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty
PisanieTemat: Świątynia ośmiu milionów bóstw   Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty2020-06-29, 20:09

Wedle legendy Król Dusz powołał do służby piątkę pierwszych shinigami na wyspie pośrodku jeziora, która obecnie znajduje się w południowo wschodniej ćwiartce Seireitei.
Gdy Król opuścił Soul society przekazując władzę w ręce Rady 46, na świętej wyspie powstała świątynia poświęcona najwyższemu z bogów. Wkrótce potem wokół niej zbudowano trzy dalsze sanktuaria, tym razem poświęcone kami, które przekazały Seireitei swoją wiedzę i moc. I tak bogini słońca Amaterasu nauczyła kido, władca burz Susanoo wytrenował shinigami w zanjutsu i hakudzie, a pan księżyca Tsukuyomi zaznajomił ich z technikiami hoho.
W dalszym czasie dobudowano jeszcze osiem dalszych świątyń z czego w każdej oddawano cześć milionowi bóstw związanych kolejno z wodą, ogniem, niebem, górami, roślinami, zwierzętami, wytworami ręki ludzkiej. Ostatnie sanktuarium poświęcono przodkom, którzy swoimi czynami zasłużyli u potomnych na cześć.
Istnieją bardziej okazałe świątynie, ale to kompleks na wyspie darzony jest największym szacunkiem, co wyraża się choćby w tym, że najwyższy kapłan tradycyjnie zasiada w Radzie 46. Ponadto tylko zaproszone osoby mogą przybić łodzią do brzegów świętej wyspy. Doświadczają wtedy niezwykłej aury przesyconej reiatsu, które w swej naturze wydaje się zupełnie odmienne od tego, które buduje resztę Soul society. Często zdarza się, że wizytujący świątynie mają potem przez pewien czas sny o nieodgadnionym znaczeniu.
Na wyspie służyć kami mogą tylko najczystsze dusze pozbawione skazy, które przeszły trzymany w tajemnicy rytuał.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Świątynia ośmiu milionów bóstw Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket9000/9000Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket9000/9000Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty
PisanieTemat: Re: Świątynia ośmiu milionów bóstw   Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty2020-06-30, 19:36

Aoto aka Kuchiki Kisuke


Z nieba spadały pojedyncze krople, już od dłuższej chwili, jakby ciemne chmury nie mogły więcej z siebie dać. Do niewielkiej przystani, na którą składał się drewniany pomost i pojedyncza prosta łódź nie prowadziła żadna reprezentatywna droga, jeno wydeptany pas gołej ziemi, na której z trudem mieściła się pojedyncza świnia. Rentaro zatrzymał się ze wierzchowcami w pewnej odległości twierdząc, że lepiej jeśli Kisuke sam pomówi z kapłanem. Ten zaś siedział na pomoście z kostkami zanurzonymi w wodzie. Odziany w białą szatę o szerokich rękawach, na głowie nosił czapkę z czarnego materiału. Zerknął na zbliżającego się Kisuke. Był to jeszcze młody człowiek o pogodnym obliczu, którego spojrzenie szybko wróciło do kawałka linki zwieszającego się z trzymanej przez niego wędki.
Patrząc nad stalowoszarą powierzchnię jeziora marszczoną wiatrem w oddali Kisuke dostrzegał ciemny zarys świętej wyspy.
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket46/370Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket1847/6190Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty
PisanieTemat: Re: Świątynia ośmiu milionów bóstw   Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty2020-06-30, 20:20

02#214

Miecz zostawiłem z Rentaro nie chciałem, obrażać tego miejsca bronią. Zwłaszcza że na pewno nie będzie mi potrzebna i do tego przynajmniej mnie nie zdemaskuje herb rodzinny. Zbliżam się powolnym krokiem i w głowie układam sobie plan, od czego zacząć rozmowę. Chyba najlepiej będzie spróbować szczerości, ale tym razem nie będę się przedstawiał z nazwiska, bo znowu wywoła niepotrzebne zamieszanie. Znowu ktoś się spłoszy i przestanie mnie traktować normlanie.
-Witaj. Chciałbym zaczerpnąć wiedzy z waszej skarbnicy.- Dłonie trzymałem przy kolanach i wykonałem głęboki ukłon w jego stronę, wzrok skierowałem w ziemie.
-Wiem, że powinienem się zapowiedzieć i poczekać na zaproszenie. Ale niestety jest to sprawa niecierpiąca zwłoki. Przepraszam, za ten nietakt i samowole. Chce pomóc tym bóstwom i mieszkańcom wiosek. Stracili jakiekolwiek nadziej.- Dopiero teraz zacząłem podnosić głowę do góry i kierować spojrzenie na jego twarz.
-W rukongaiu zaczęły znikać małe bóstwa, a wszystko prawdopodobnie się rozpoczęła zeszłej zimy. Bożki nie odpowiadaj na modlitwy ani dary czy akty pokuty. Prawie tak jakby przestały istnieć. Chciałbym rzucić trochę światła na tą sprawę, ale nie mam pojęcia, w jaki sposób można wywołać albo skontaktować się z kamim.-
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Świątynia ośmiu milionów bóstw Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket9000/9000Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket9000/9000Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty
PisanieTemat: Re: Świątynia ośmiu milionów bóstw   Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty2020-07-01, 19:19

Kapłan ponownie skierował wzrok ku Kisuke i tym razem zatrzymał go na nim dłużej. Skinął głową na ukłon chłopaka.
- Wpierw powinieneś się przedstawić żebym wiedział z kim mam do czynienie - pouczył spokojnie. - Ty widząc moje szaty wiesz kim jestem, ja podobnego komfortu jestem teraz pozbawiony.
Poniósł spojrzeniem dalej zatrzymując się na moment przy Rentaro i świniach.
- Bogowie oddalają się od nas. Coraz słabiej dochodzą ich słowa naszych modlitw i w takich sytuacjach spóźniona ofiara może nie wystarczyć by ich przywrócić.
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket46/370Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket1847/6190Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty
PisanieTemat: Re: Świątynia ośmiu milionów bóstw   Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty2020-07-01, 21:25

02#215

Rozumiałem, czego kapłan mógł się obawiać, że nie oddaje należytego szacunku osobie, która przybyła. Pewnie inaczej wita się z rukończykami bogami śmierci, handlarzami a szlachcicami z wysokich domów. Nie chciałem, dłużej sprawiać mu tego dyskomfortu i postanowiłem się przedstawić. Miałem tylko nadzieje, że nie zacznie panikować i bić mi pokłonów. Może nie zna się aż tak na rodach i nie skojarzy że jestem głową rodu. Jedyne co mogłoby być gorszę to gdyby odprawił mnie z kwitkiem.
-Miałem nadzieje, że to nie będzie koniecznie. Ale jeżeli jest taka Twoja wola. Nazywam Się Kyoraku Kisuke. Nie chciałem sprawiać Ci Dyskomfortu, ale również raz po przedstawieniu się jedna kapłana wpadła w zakłopotanie. Chciałem tego uniknąć.- Spojrzałem na niego pewnym wzrokiem, chociaż na mojej twarzy dało się zobaczyć grymas bez emocji.
-To prawda, tylko czym to wszystko może być spowodowane. W końcu mieszkańcu rukongaiu potrzebują bóstw. Zwłaszcza że bogowie otaczają ich troską i opieką. Podczas gdy bogowie śmierci jedynie zajmują się sowimi obowiązkami i nie obchodzi ich los prostych dusz.-
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Świątynia ośmiu milionów bóstw Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket9000/9000Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket9000/9000Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty
PisanieTemat: Re: Świątynia ośmiu milionów bóstw   Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty2020-07-06, 15:00

Okazało się, że kapłan słyszał o Kisuke, ale w tym wypadku nie była to dobra wiadomość.
- Ach tak, ojcobójca, który ma wziąć jedną z naszych dziewic - powiedział cicho spoglądając na szlachcica spode łba. Następnie zaczął używać doskonale znanego Kisuke uniżonego tonu stosowanego przez osoby niższego stanu w rozmowie z kimś wyżej postawionym. Zazwyczaj gdzieś w takim głosie kryło się zdenerwowanie, bądź strach, lecz w przypadku kapłana dźwięczała nuta sarkazmu. - Drogi panie, wiele jest możliwości takiego stanu rzeczy. Kami mogło poczuć się przez kogoś urażone, albo ludzie zaprzestali swych modlitw przez co teraz jest zbyt słabe żeby im odpowiedzieć i potrzebuje czasu na zebranie sił. Jakiś wierny wyznawca mocno związany z boskim duchem mógł popełnić straszny czyn sprzeczny z naturą kami, co wywołało u niego szok. Mądry pan na pewno wie sporo o pustych, ale dodam, że słyszeliśmy o kilku, które są wstanie dojrzeć kami i specjalnie na nie polują. Są to jednak skrajnie rzadkie przypadki i bardziej prawdopodobny jest wybuch konfliktu pomiędzy boskimi duchami. Czasami swarzą się o obszary wpływów i przegrany często musi umykać do Takamagahary by wylizać rany i odzyskać siły. Dobry pan mógł też słyszeć o groźnych czarownikach wchodzących w konszachty z yokai. Niektórzy z nich dysponują wiedzą pozwalającą na uwięzienie słabszego kami w jakimś przedmiocie skąd przemocą wydzierana jest z nich siła pożytkowana potem do czynienia kolejnych bezeceństw. Tak, wiele jest powodów przez które kami mogło zniknąć. - Uśmiechnął się. - Obawiam się, że bez pomocy uczonego męża z naszej przenajświętszej świątyni trudno będzie ci odkryć prawdę. Niestety jednak, wspaniały panie, kapłani są bardzo zajęci. Ja sam chętnie pomógłbym ci, lecz niestety pełnię tutaj teraz służbę pozwalając na odwiedzenie świątyni tym nielicznym wybranym.
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket46/370Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket1847/6190Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty
PisanieTemat: Re: Świątynia ośmiu milionów bóstw   Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty2020-07-06, 19:21

02#216

Stała się jedna, z których rzeczy się spodziewałem. Kapłan nie było moim sympatykiem, a raczej wręcz przeciwnie. Gardził mną, moim osiągnięciami i czynami. Na jego stwierdzenie skinąłem tylko głową. Z jednej strony nie ma się mu co dziwić, ale z drugiej nie on musiał wybierać brzemię, które teraz dźwigam. Im się chyba wydaje, że zabijać swojego ojca czułem przyjemność czy ekstazę. W tamtym momencie towarzyszył mi różne emocji, strach i obawy podparte moim przeciętnymi zdolnościami popchnęły mnie ku tamtej decyzji. Ton mojego rozmówcy nie przypadł mi do gustu i mocno zmuszałem się do głupkowatego uśmiechu. Nie chciałem wywołać skandalu z kapłanem i żeby przyszła małżonka miała jeszcze gorszę o mnie zdanie, dlatego grzecznie słuchałem jego nad wyraz uprzejmego tonu przeplatanego ironią i sarkazmem. Fragment o uwieziony kami w przedmiocie podsunął mi pewien pomysł. Im dłużej wymieniał powody, coraz bardziej miałem ochotę wtrącić mu się w słowo. Ale starałem się wytrzymać do samego końca.
-Rozumiem, że powodów jest wiele i ciężko je sprecyzować. Jednak to nie jest odosobniony przypadek, a wszyscy zgodnie twierdzą, że bóstwa zaczęły znikać ubiegłej zimy. Nie sądzę, żeby też przyczynili się do tego wyznawcy. Oni bardzo starali się zadowalać swoich kamich, w końcu tylko na nich mogli polegać i ich prosić o pomoc. Rozumiem też, że wszyscy jesteś bardzo zajęci pełniąc swoje zadania w służbie dla bogów. Jednak, jeżeli istnieje jakiś sposób, aby zlokalizować albo chociaż skontaktować się z kami. Naprawdę będę ogromnie wdzięczny, tak jak wspomniałem wcześniej chciałbym pomóc tym biednym duszą.- Czekałem na jego reakcje i odpowiedz. Jeżeli nie będzie, wstanie mi pomóc to wyciągam swój plan na światło dzienne.
-No dobrze, skoro nie mogę i pomóc. To chciałbym się przebadać na obecność klątw. Jakiś czas temu spotkałem pewnego bóstwo pod postacią kruka. Od tamtego czasu mam nieustanie pecha i dziwny posmak w ustach.- Jeżeli i tym razem mi odmówi, wracam do Rentaro, aby się z nim naradzić i przegadać pewne sprawy.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Świątynia ośmiu milionów bóstw Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket9000/9000Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket9000/9000Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty
PisanieTemat: Re: Świątynia ośmiu milionów bóstw   Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty2020-07-09, 20:23

- Istnieją święte talizmany, czy święte dusze, które mogłyby nawiązać kontakt - odpowiedział tym samym podszytym niechęcią tonem. Na chwilę wrócił wzrokiem do wędki, ale gdy Kisuke wspomniał o klątwie kapłan przyjrzał mu się bardzo uważnie.
- Hmm, rzeczywiście. Ten kruk mógł być duchem zemsty, który przeklął cię za panie za twoje... grzechy. - Cmoknął. - Tak... teraz dostrzegam jakiś złowieszczy cień na twojej twarzy... Jest tobie obiecana jedna ze świętych dziewic, a twa klątwa mogłaby ją skalać. - Spojrzał na wyspę. Zastanawiał się chwilę, po czym wstał. Odłożył wędkę na pomost. - Dobrze, jak sądzę ktoś powinien się tobie przyjrzeć. Racz poczekać tutaj panie, gdyż nie mogę cię zabrać na wyspę żebyś nie zanieczyścił tego świętego sanktuarium, więc poproszę by wyższy stopniem kapłan przyjrzał się tobie tutaj. Hmm, mam nadzieję, że nie będą się na mnie złościć - mruknął już bardziej do siebie, po czym jeszcze raz spojrzał na Kyoraku jakby szukał potwierdzenia, iż ten spokojnie tu zaczeka.
Rentaro zakasłał ostro. Chyba nie podobał mu się sposób w jaki Kisuke jest tu traktowany.
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket46/370Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket1847/6190Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty
PisanieTemat: Re: Świątynia ośmiu milionów bóstw   Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty2020-07-09, 22:01

02#217

Te święte talizmany i dusze brzmiały obiecująco. Może udam mi się jakoś podejść ich i uzyskać dostęp takie rzeczy. Jak na razie była to jedyna poszlaka i sposób, w jaki mógłby czegokolwiek się dowiedzieć. Musiałem wytrzymać jeszcze trochę jego nieznośne podejście do mnie więc zaciskałem zęby i dalej głupio się uśmiechałem i kiwałem głową twierdząco.
-Tak nie ma problemu, poczekam tutaj i dziękuje za Twoje poświęcenie. Zrobiłem kilka kroków w tył i obserwowałem gdzie on się udaje. Zachowanie Rentaro podtrzymywał mnie na duchu. On wiedział, że zachowanie kapłana bardzo mnie drażniło i że jestem pyskaty. Kiedy kapłan uda się w głąb świątyni zbliżam się do Rentaro.
-Dziękuje. Gdyby nie fakt, że nie mam innego wyjścia. Nie wysłuchiwałbym jego słów, ale niestety nie muszę zagryźć zęby i jakoś to załatwić. Nie chce nawet wiedzieć co nagadali jej o mnie kapłani. Jak widać moja, reputacja jest coraz lepsza. Pewnie już nigdy nie pozbędę się tej łatki . A ludzie będą zawsze myśleć, że jestem potworem co zabija swojego dobrego ojca.- Spuściłem wzrok ku ziemi, nie czułem się za dobrze przez tą całą szopkę. Byłem lekko przygnębiony i zdołowany, ale starałem się stwarzać pozory normalności.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Świątynia ośmiu milionów bóstw Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket9000/9000Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket9000/9000Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty
PisanieTemat: Re: Świątynia ośmiu milionów bóstw   Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty2020-07-13, 16:25

Kapłan zszedł z pomostu na łódkę, usiadł i wpierw zaczął manewrować jednym wiosłem by odbić od pomostu, a następnie ruszył w kierunku wyspy dość mocno przy tym pracując ramionami, jakby jak najszybciej chciał mieć sprawę za sobą.
- Powiedziałbym, że kiedyś kapłani byli lepiej wychowani - mruknął gniewnie Rentaro, ale zaraz złagodniał widząc kiepski nastrój Kisuke. - Spokojnie, nie wszyscy tak myślą. A reszta nie jest osobami, których zdaniem warto by się przejmować.
Daisie podeszła i trąciła dłoń Kisuke ryjem. Kapitan generał nie miał w sobie tyle współczucia, gdyż przewalił się na bok i chyba szykował się do drzemki. Reszta również mogła się rozsiąść na trawie, bądź pomoście, bo nim ujrzeli powracającą łódkę minęła dobra godzina. Znanemu już kapłanowi towarzyszył starszy mężczyzna ubrany w podobne białe szaty i śmieszną czapkę. Młodszy chciał mu pomóc dostać się z łodzi na pomost, ale ten nic nie robiąc sobie z pomocnej dłoni sam wdrapał się na stały ląd.
Niski, otyły mężczyzna o beczułkowatej sylwetce uśmiechnął się do Kisuke. Miał okrągłą, szczerą twarz i skośne oczy. Widać było, że dużo czasu poświęcał pielęgnacji doskonale wyczesanych wąsów i brody, które sięgały niemal wydatnego brzucha.
- Kyoraku-san, jak mniemam? - zapytał głosem dobrego dziadka. - Jestem Miyagi, skromny kapłan ze znamienitej świątyni Ośmiu milionów bóstw. Mój młody przyjaciel - spojrzał na towarzysza, który wydawał się szczerze zakłopotany - twierdzi, że mamy podstawy by martwić się o jedno z ośmiu milionów dobrych duchów. Zostałem wprowadzony w waszą sprawę, ale jak już powiedziano trudno określić w czym dokładnie tkwi problem. Byłbyś więc tak dobry i towarzyszył mi w drodze do miejsca, gdzie znajduje się kapliczka zaginionego kami?  
Spotykając duszę czasami wiedziało się podświadomie jaka ona tak naprawdę jest. Tutaj Kisuke odczuł coś podobnego, gdyż miał wrażenie, że Miyagi jest właśnie tym kogo potrzebuje. Mędrzec, któremu szczerze zależy na tym żeby mu pomóc.
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket46/370Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket1847/6190Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty
PisanieTemat: Re: Świątynia ośmiu milionów bóstw   Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty2020-07-14, 19:46

02#218

Słowa opiekuna nieco pokrzepiły moje samopoczucie, a zachowanie Daisie pomogło rozwiać mroczne chmury. W końcu nawet ona martwi się o mnie i próbuje pomóc na swój sposób. Dalej byłem lekko z kwaszony i delikatnie przygnębiony, ale nawet pomimo tego z ochotą drapałem świnkę po głowię. -Nie mogę mieć mu tego za złe. W końcu on kieruj się tylko strzępkami informacji i suchymi faktami. Wielu woli patrzeć na to w ten sposób, bo prawda jest najzwyczajniej w świecie nuda. Wola widzieć mnie jako potwora, który zabił swojego ojca. Sam jest kowalem swego losu, wszystkie moje czynny i wybory ukształtowały mnie. Ale niczego bym nie zmienił, przynajmniej nie muszę się teraz martwić, że na stare lata zachorujesz i nie będę wstanie w żaden sposób Ci pomóc.- Miałem nadzieje, że Rentaro cieszył się z tego kim się stałem. W końcu nie jestem już tym samym podlotkiem, który drażnił i przedrzeźniał wszystkich. Szukał różnych sposobów, żeby się wymigać albo leniuchować.
-Cieszę się, że jesteś tu ze mną teraz i byłeś praktycznie przez całe moje życie. Nie wiem co by się ze mną stało gdyby nie Twoje wsparcie.- Patrzyłem swoim jaskrawo niebieskimi oczami wprost w Rentaro. Skrycie podziwiałem jego determinacje i lojalność wobec nawet zmarłej pani. Gdyby nie on, nie byłoby mniej tutaj dzisiaj. On poświecił swoje osiągnięcia życiowe, reputacje i kawał życia.
-Tak to ja.- ukłoniłem się mu. Gdy słuchałem starszego kapłana na mojej twarzy pojawiał się promyki entuzjazmu. W końcu ktoś, kto będzie mógł pomóc i to nie byle kto, bo bardzo doświadczony kapłan. On na pewno zna się na rzeczy i znajdzie jakieś rozwiązanie albo sposób. Gdy dotarła do mnie jego prośba, natychmiastowo pokiwałem głową.
-Tak, oczywiście. Czuje się nawet do tego zobligowany, w końcu to ja zabieram Twój ceny czas. Z chęcią pokryje koszt wypożyczenia wierzchowca i noclegu.- Chciałem, aby kapłan dostrzegł moje dobre intencje.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Świątynia ośmiu milionów bóstw Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket9000/9000Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket9000/9000Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty
PisanieTemat: Re: Świątynia ośmiu milionów bóstw   Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty2020-07-15, 18:15

Rentaro chrząknął.
- Nie jestem jeszcze taki stary żebyś musiał się tym już martwić. - Zamilkł na moment. - Cieszę się, że tak myślisz. Zawsze bałem się trochę, że jak podrośniesz będziesz mieć do mnie pretensje, iż nie postępowałem w twojej sprawie tak jak powinienem. Nigdy nie czułem się najbardziej kompetentną kandydatem na twojego opiekuna, ale cóż... spójrz na siebie. - Uśmiechnął się. - Pięknie wyrosłeś, odebrałeś to co ci się należy i zostałeś shinigami. Chyba koniec końców poszło mi całkiem nieźle.
Na podobnych sentymentalnych rozmowach i wspominkach minęło im większość czasu oczekiwania na powrót kapłana. Teraz zaś starszy mężczyzna gładził dostojnie powolnymi ruchami swą brodę.
- Och, minęły wieki odkąd ostatni raz jechałem na wielkiej świni.
Młodszy kapłan speszył się. Stał obok, prawdopodobnie przełożonego, i skłonił się po pas.
- Czcigodny pozwól żebym zamówił lektykę! To nie wypada żeby...
Miyagi uciszył go wystawiając ku niemu otwartą dłoń.
- A czego tu się wstydzić? - zapytał łagodnie. - Wielkie świnie towarzyszą nam od początku istnienia Soul society. Wedle legendy zostały nam podarowane przez kami, którego imię zostało niestety zapomniane, i razem z nami budowały Seireitei. To dla mnie będzie zaszczytem podróżować na grzbiecie tak szlachetnego stworzenia.
Zszedł z pomostu i podszedł do wciąż stojącej obok Kisuke Daisie. Wyciągnął rękę i od razu zdobył zaufanie świni, bo pozwoliła mu się pogłaskać. Starego kapłana otaczała ciepła woń cedru.
Po przedstawieniu się Rentaro podjął się niełatwej próby obudzenia Kapitana Generała. Miyagi wykorzystał ten czas by odprawić młodszego kapłana na pomost, po czym zwrócił się z uśmiechem do Kisuke.
- Pozwolę wykorzystać sobie okazję i wypytać cię chłopcze o kilkoro spraw, gdyż chętnie dowiem się czegoś więcej o przyszłym mężu naszej Miyuki. - W brązowych oczach starca pojawiło się rozbawienie. - Oczywiście zrewanżuję się i również odpowiem ci na pytania odnośnie jej samej.
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket46/370Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket1847/6190Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty
PisanieTemat: Re: Świątynia ośmiu milionów bóstw   Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty2020-07-15, 21:50

02#219

-Drugiego tak dobrego ojca tylko ze świecą szukać. Chociaż z perspektywy czasu mogłeś być bardziej stanowczy i więcej ode mnie wymagać oraz nauczyć jakiegoś wprowadzenia do dworskiej etykiety.- Ostanie zdanie mówiłem w żartach, bo faktycznie niczego nie zmieniłby w Rentaro.
-Nie zazdroszczę Ci tego zadania. W końcu wiem, jaki byłem i że nie było łatwo Ci ze mną. Ale koniec końców myślę, że nawet Luna byłaby zadowolona i nie powierzyłaby mnie nikomu innemu niż tym.- Położyłem mu rękę na ramieniu i spojrzałem w twarz. Mam skromną nadzieję, że Miyuki również obdarzy Rentaro taki samym zaufanie co ja.
-Zawsze możesz polepszyć się, pomagając mi w wychowaniu moich przyszłych dzieci.- Uśmiechnąłem się szeroko i zacząłem delikatnie klepać go po ramieniu.

-Zgadzam się tu z Miyagi-san. Wież między duszą a wielką świnią jest w zasadzie nierozerwalna. Jeżeli już ona wybierz swojego opiekuna, to będzie gotowa nawet zaryzykować swoje życie dla niego. Doświadczyłem tego na własnej skórze.- Klepałem Daisie po grzbiecie. Cieszyłem się, że kapłan nie tylko na mnie zrobił pozytywne wrażenie, ale również zaskarbił sobie zaufanie mojej świnki, to było kolejny dobry znak. W końcu zwierzęta maja lepszy instynkt i wyczuwają niebezpieczeństwo wcześniej.
-Oczywiście, bardzo chętnie odpowiem jak najdokładniej na pana pytania. To pomoże nam rozwiać różne wątpliwości i plotki, które krążą na mój temat. Także proszę się nie krepować i pytać a ja odpowiem szczerze.-
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Świątynia ośmiu milionów bóstw Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket9000/9000Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket9000/9000Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty
PisanieTemat: Re: Świątynia ośmiu milionów bóstw   Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty2020-07-16, 16:55

Nim ruszyli ku bramie wschodniej zboczyli trochę z drogi, gdyż jak się okazało wielki park skrywał w sobie hodowlę rasowych świń. Rozłożona na znacznym obszarze placówka oferowała swym mieszkańcom dogodne warunki do zdrowego rozwoju, co było konieczne, gdyż brano stąd wierzchowce dla posłańców pracujących dla szlachty, a ta wymagała szybkiego dostarczenia wiadomości.
Kapłan Miyagi wypożyczył silnego, młodego wieprza zwanego Kasztankiem. Na zwierzęcych grzbietach szybko potarli pod bramę Seireitei, gdzie Kisuke któryś już raz rozpoczął podróż w tym samym kierunku.
https://bleach.forumpolish.com/t443p390-wschodnia-dzielnica#70988
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Świątynia ośmiu milionów bóstw Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket9000/9000Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket9000/9000Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty
PisanieTemat: Re: Świątynia ośmiu milionów bóstw   Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty2021-03-30, 23:59

Chikaze

Przez moment odczuła niepewność czy rzeczywiście trafiła do Seireitei, czy też może z jakiegoś niezrozumiałego powodu wylądowała w innym rejonie Takamagahary.
Brakło bowiem, krótkiego i delikatnego co prawda, lecz wciąż szoku wywołanego nagłym przejściem do świata obdarzonego całkowicie odmienną atmosferą.
Chikaze patrzyła na kapliczkę o spadzistym dachu, stojącą na półmetrowej kamiennej podstawie, do której nie przywarły żadne schody. Kapliczka była ogrodzona niskim płotkiem od podobnego budynku stojącego po prawej. Podobnych chramów było więcej i to po obu stronach szerokiej drogi prowadzącej do rozłożystego pawilonu wznoszącego się kilkaset metrów dalej.
Powietrze oddychało żywym i gęstym reiatsu tak podobnym do samej Takamagahary.
Powrót do góry Go down
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket496/510Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket6424/6942Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty
PisanieTemat: Re: Świątynia ośmiu milionów bóstw   Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty2021-03-31, 17:31

Huh. Ciekawe miejsce, acz chyba nieodpowiednie na jej krainę. Wolałaby coś bardziej.... Hmmm... Hmmmmm... Potem pomyśli, teraz miała inne sprawunki na swojej głowie.
Moment, chyba coś nie wyszło. Co było dziwne samo z siebie, ale... A może jednak? Nie spotkała się z tym wcześniej. Było tu sporo kapliczek, i chyba... Chyba jedna z nich należała do niej. Przyjrzała się jej, i na szybko zliczyła ile tego było. Z jakiegoś powodu interesowało ją ilu miała "braci" i "sióstr". Popatrzyła, czy była tutaj kaplica ewidentnie poświęcona jej ojcu. Skłoniła się przed nią, szacunkiem.
Więc to tak tu wygląda. Niesłychane, jakby to był wycięty fragment Takamagahary. Udała się w stronę pawilonu, zerkając w górę by sprawdzić porę dnia, i ile czasu mogło minąć między jej podróżami. Z tym to zawsze było różnie. Planowała iść w miarę niepostrzeżenie, dopóki kogoś nie spotka. Ukazałaby się wtedy z dystansu, podchodząc spokojnie, acz miarowo. Pewnie, dumnie. Stanęłaby parę metrów przed taką osobą.
-Zaprowadź mnie do naczelnego kapłana.-Zmierzyła tą osobę wzrokiem... Chyba, że by go od razu spotkała. Hah. To by było przyjemne zrządzenie losu.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Świątynia ośmiu milionów bóstw Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket9000/9000Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket9000/9000Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty
PisanieTemat: Re: Świątynia ośmiu milionów bóstw   Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty2021-04-07, 20:59

Oprócz swej własnej kapliczki naliczyła jeszcze piętnaście innych - po osiem z obu stron wybrukowanego traktu. Najwyraźniej świątynia poświęcona ojcu była właśnie pawilonem, który widziała. Dzień miał jeszcze sporo życia, wystarczająco wiele by mogła sobie pozwiedzać.
Rozglądając się dalej dostrzegła kapłana odzianego w białe szaty. Odwrócony do niej plecami zamiatał spokojnie drogę pomiędzy kapliczkami. Gdy podeszła do niego, nim jeszcze zdążyła przemówić, odwrócił się i ukłonił trzymając miotłę w obu dłoniach.
- Wyglądasz wspaniale, czcigodna. - Miyagi wyprostował się i przywitał ją uśmiechem. - Czy słusznie zgaduję, że masz za sobą rozmowę z panią porucznik? Mam nadzieję, że jesteś zadowolona z jej przebiegu.
Powrót do góry Go down
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket496/510Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket6424/6942Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty
PisanieTemat: Re: Świątynia ośmiu milionów bóstw   Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty2021-04-08, 01:57

Piętnaście kapliczek. Przyjrzała się im przelotnie, zastanawiając się czy były one poświęcone błogosławionym, tym którzy wstąpili na poziom boga, czy wszystkim dzieciom Susanoo. Tutaj akurat mity były różne... I nawet zdawały się czasem potwierdzać to co mówił tamten gnom od Haru. Wolała o to nie pytać.
Nie spieszyła się, ale nie chciała też zbytnio zwlekać. Ucieszyła się na widok Miyagiego, co nie było aż tak widoczne przez hełm który nosiła. Zdjęła go jednak by ukazać swoje zadowolenie - święcące się młodzieńczą energią oczy i uśmiech na ustach.
-Przynieśli wspaniałe podarki, to pewne. Nie wiem co stało się z poprzednim właścicielem, ale na pewno nie godzi się by ta zbroja dalej nie służyła, zwłaszcza w tych czasach. Czy znane są jej właściwości?-Miała jedynie nadzieję, że jej ojciec będzie miał na ten temat podobne zdanie. Podeszła nieco bliżej, gdy rozmowa zeszła na wizytę shinigami-Owszem. Zobaczymy, czy dobre wrażenie jest obustronne i czy pomoże nam sprostać wyzwaniom w przyszłości.-Popatrzyła trochę na bok, jakby minimalnie zakłopotana-Trochę... mogłam zabrzmieć nieprzyjemnie, gdy mnie zapytano o stosunek mojego Ojca do Seireitei. I tak uważnie dobierałam słowa. Z drugiej strony, z niczego co powiedziałam bym się nie wycofała, więc nie ma czym się martwić.-Rozchmurzyła się po tych słowach, i popatrzyła wprost na Miyagiego. Patrzyła na niego ze szczerą sympatią.
-Właściwie to przybyłam... w konkretnym celu.-Jej, chyba nie wypadało bogowi prosić, a właśnie by to zrobiła. Chyba, zależy. Miała przed sobą ważnego dla bogów śmiertelnego, ale dalej... brakuje jej tego obycia jednak-Chciałabym, by najważniejszy kapłan mojego kultu otrzymał odpowiednie wykształcenie, by mógł godnie pełnić swoją rolę i potem nauczać innych. Jest duszą wielkiej woli, serca i niezłomności, który poświęcił wiele dla innych. Brakuje mu jednak wiedzy o bogach, a mnie gonią inne obowiązki. Nie wymagam byś to Ty, poczciwy Miyagi, osobiście zajął się jego nauczaniem, lecz do Ciebie z Seireitei mam największe zaufanie. Wiem, że nas źle nie pokierujesz.-Skinęła mu głową w drobnym geście szacunku, bo do tej pory nie sprawił by go nim nie darzyła. Dała mu odpowiedzieć, po czym dodała...
-Słyszałam co się działo z młodym Kyoraku. W jakim jest teraz stanie? Czy to skutek działania... wiesz czego?-Wydawała się być całkiem ludzko zmartwiona. Poprawiła się po chwili, ale...-Pokładam w nim duże nadzieje. Więc lepiej, by dało się nad tym w pewnym stopniu panować.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Świątynia ośmiu milionów bóstw Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket9000/9000Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket9000/9000Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty
PisanieTemat: Re: Świątynia ośmiu milionów bóstw   Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty2021-04-09, 20:14

Chikaze nie napotkała żadnych nieznajomych imion. Wyglądało na to, że kapliczki były poświęcone dzieciom Susanoo znanym z mitologii.
- Souzen Soma, czwarty kenpachi. - Kapłan pokiwał głową. - Głównie przez niego Seireitei jest tak nieufne wobec czcigodnego Susanoo. Souzen zawsze podkreślał, że to twój szlachetny ojciec powinien przewodzić Soul Society, a nie rada. W tamtych czasach istniało dość prężne stronnictwo chcące by czcigodny Susanoo zastąpił swego ojca i został nowym Królem Dusz. Prawdę mówiąc byłem zdziwiony słysząc, że postanowiono złożyć ci tą zbroję jako podarunek. Chyba nie spodziewałem się aż takiej szczodrości, ale dysponuję wiedzą na jej temat. Można powiedzieć, że pomaga posiadaczowi prowadzić uczciwą i otwartą walkę, aczkolwiek pomoc ta jest udzielana w niezbyt przyjemny sposób. - Uśmiechnął się. - Na przykład w elektryzujący sposób potrafi wyrwać spod działania różnego rodzaju mentalnych ataków.
Wysłuchał prośby Chikaze i na chwilę się zasępił. Tylko na moment, zaraz potem powróciła pogoda ducha.
- Trudno jest dostać się do naszych świętych przybytków. Trzeba przynajmniej przejść jedną próbę, a dwie jeśli chce się odbyć wstępne szkolenie. Skoro jednak tak przedstawiłaś swego kapłana, to jak myślę nie powinien mieć problemu z pokonaniem tych progów dzięki czemu będziemy mogli podzielić się z nim naszą wiedzą. I tak... biedny młody Kyoraku. - Pokręcił głową, ale wciąż się uśmiechał. - Jadeitowy ząb Rei-o sprawia mu więcej problemów niż przypuszczałem. Wyposażyłem go w pojemnik, który jak mam nadzieję poskromi trochę relikwie, ale i tak zdążyła już mocno wpłynąć na niego. Oczywiście żywię niezmącone przekonanie, że chłopak da sobie z tym radę skoro sam czcigodny Susanoo uznał go za godnego podjęcia się tej próby. Niemniej biedaczek i tak ma już dużo problemów, więc żal mi go trochu. - Podniósł ręce (wciąż trzymając w nich miotłę) i spojrzał w niebo. - Oby znalazł wytchnienie w nadchodzącym małżeństwie.
Powrót do góry Go down
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket496/510Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket6424/6942Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty
PisanieTemat: Re: Świątynia ośmiu milionów bóstw   Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty2021-04-10, 13:49

Huh, czyli trafiła do naprawdę zacnego grona. Kto wie, może nawet nagle znajdą się jakieś zapiski na jej temat w świecie żywych jeżeli sobie na to zasłuży... Może nawet powinna sama o to zadbać w bardziej wolnej chwili? Jak już się dość wsławi? Większa swoboda działania w obu światach by się jej przydała.
Szczodrość. Miała swoje własne przypuszczenia co do motywacji, ale nim się nimi podzieliła coś ją trochę rozbawiło. Zaśmiała się promiennie.
-Tak, to brzmi jak coś od mojego ojca! Niemniej przydatne, wiem jak podstępne potrafią być takie sztuczki.-Poprawiło jej to humor na tyle, że mówiła dalej dość swobodnie-Może to szczodrość, może wiadomość. Musieli wiedzieć, że dowiem się o historii tego podarku w ten czy inny sposób. Tłumaczy to ich pytania i nastawienie... mam otrzymać odpowiedź w związku z tamtą wizytą za miesiąc. Może później. Wtedy zobaczymy.
Następne tematy były poważniejsze. Milczała nie dając po sobie poznać jakie emocje obecnie przechodzą przez jej boskie ciało. Ech, co by tu... Hah, nie mogła jednak nie powstrzymać delikatnego uśmiechu. Kapłanka...
-Znałam jedno małżeństwo w którym została poślubiona kapłanka. Mimo wielu różnic wytrwali w miłości do końca swojej wspólnej drogi. Oby tylko nasi narzeczeni doczekali się lepszego potomka.-Rzekła to pogodnie, nawet jeśli mniej więcej w tym momencie pojawiło się zakłopotanie-Artefakty nie są moją domeną, lecz też tak myślę. Próby mojego ojca są trudne, ale kryje się za nimi mądrość i przekonanie, że te trudności zostaną pokonane.
-A skoro mówimy o próbach... Wierzę w siłę jego charakteru i wiary. O jakich próbach mowa? Jakie ryzyko się z nimi wiąże?-Nie to, by się obawiała, ale dobrze być świadomą takich rzeczy.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Świątynia ośmiu milionów bóstw Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket9000/9000Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket9000/9000Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty
PisanieTemat: Re: Świątynia ośmiu milionów bóstw   Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty2021-04-11, 12:28

Kapłan wydawał się odrobinę skonfundowany jej wypowiedzią o potomkach. Nie poruszył jednak tematu i tylko skinął głową.
- Niech miłości nie zabraknie w tej rodzinie. Nawet w trudniejszych okresach.
Słońce schowało się za chmurą. Okolicę wypełniał spokój pasujący do świętego miejsca i tło dla rozmowy stanowił tylko szelest liści, ptasi śpiew oraz szelest skrzydeł.
- Próby mogą kosztować nawet życie - rzekł ze spokojem Miyagi. - Przed wejściem do świątyni oczyszczamy się wodą, ale osoby chcące zostać tutaj kapłanami oczyszczenia muszą szukać w płomieniach. To jest pierwsza próba - próba ognia. Doświadczenie przyjemne, jeśli posiadasz czystą duszą. Trochę bolesne, jeśli zdarzyło ci się popełnić złe czyny i takie osoby zostają wydalane z wyspy. Jeśli zaś do próby zdecydowałby się przystąpić bluźnierca, wtedy cóż... boski płomień spopieli jego plugawą powłokę. Druga jest natomiast próba wody, gdzie kandydat jest zanurzany w świętym źródle. Celem tego jest zagłębienie się we własnym wnętrzu by osiągnąć harmonię z samym z sobą. Dla wielu jest to próba trudniejsza od pierwszej, szczególnie jeśli chowa się w sobie wiele uraz.
Powrót do góry Go down
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket496/510Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket6424/6942Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty
PisanieTemat: Re: Świątynia ośmiu milionów bóstw   Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty2021-04-11, 14:16

Pokiwała głową z aprobatą, nie nawiązując dalej do jej własnej rodziny... To znaczy, do jakiejś znanej jej rodziny która akurat miała to podobne.
Słuchała tych prób i nie mogła mieć stuprocentowej pewności, że Manzo wszystkie je przejdzie. Z drugiej strony nie znała chyba nikogo kto miałby większe szanse od niego. Trochę jednak przeszedł. Hm.
-Odpowiednie próby. Nie będzie to problem, jeśli mu je nakreślę? Mała próba z mojej strony.-Zabawne, że za życia nie przeszłaby żadnej z nich, a prawdopodobnie spłonęłaby Wysokiem płomieniem, że aż byłoby widać go zza murów. W sumie, czym innym był pożeracz? Rozejrzała się.
-Piękne miejsce... Faktycznie, tylko godni powinni tu pobierać nauki. Manzo. Tak nazywa się ta dusza. Wyprawię go też z czymś, by nie było wątpliwości.
Chikaze zaczęła się skupiać na stworzeniu przejścia. W międzyczasie kontynuowała.
-Powinniśmy niedługo się spotkać ponownie. Jakbym nie była na ślubie Kyoraku... przekaż życzenia pomyślności, kapłanie.
Założyła hełm, i przeszła przez portal. Chciała ostatecznie trafić do swojej świątyni. Znaleźć Manzo, i jeśli mogła nakreślić mu próby i warunki ich przejścia to to zrobiła. I zostawiła mu wybór, czy chce się tego podjąć czy nie. Chociaż wybór był to dość złudny, bo jeśli by się wycofał to faktycznie oznaczałoby, że nie był godny. Dała mu jednak trochę czasu, nawet parę dni.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Świątynia ośmiu milionów bóstw Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket9000/9000Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket9000/9000Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty
PisanieTemat: Re: Świątynia ośmiu milionów bóstw   Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty2021-04-19, 12:27

- Żadnego problemu. Zawsze wyjaśniamy znaczenie i przebieg próby tym, którzy mają się jej podjąć. - Kapłan ukłonił się. - Będę zatem z niecierpliwością wyczekiwał naszego kolejnego spotkania, czcigodna.
Chikaze przemknęła przez Takamagaharę, gdzie któryś już raz wyrzuciło ją nad morze. Wody były spokojne i ani kropla nie zrosiła jej boskiego ubioru.

https://bleach.forumpolish.com/t2456p30-piec-jezior
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Świątynia ośmiu milionów bóstw Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket9000/9000Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket9000/9000Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty
PisanieTemat: Re: Świątynia ośmiu milionów bóstw   Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty2021-06-04, 15:14

Chikaze

Dzień ślubu był pochmurny i dość chłodny, ale dopiero co nastał poranek i jeszcze mogło się w tej materii coś zmienić. Chikaze wraz z Miyagim stała na skraju stromego brzegu niewielkiego stawu, otoczonego dalej przez wiekowe sękate drzewa, za którymi w oddali można było dostrzec zabudowania świątynne.
Powietrze było rześkie i przyjemnie przepływało przez nozdrze przy każdym wdechu.
- Rada nie jest zadowolona. - Miyagi wprowadzał Chikaze w szczegóły sytuacji wcześniej nakreślonej pobieżnie poprzez modlitwę. - Uważają, że wykazali dość dobrej woli poprzez niewyrażenie sprzeciwu przy budowaniu twojego kultu w północnej dzielnicy i generalnie są przeciwni twojej obecności w Soul society. Oczywiście poza tą wyspą.
Pomarańczowa płetwa karpia na moment wyrwała ponad lustro stawu. Woda była tu doskonale przejrzysta i Chikaze widziała każdą rybę krążącą pod powierzchnią.
- Jak już wcześniej wspominałem są też niepocieszeni z tego, że Gotei XIII bez konsultacji zdecydowała się przekazać zbroję należącą wcześniej do kapitana XI dywizji. - Westchnął. - Generalnie są podejrzliwi i zazdrości o swe wpływy tak jak zawsze. Tylko, że teraz dochodzi do nich to, iż nie muszą wyłącznie patrzeć nawzajem na swe ręce, ale także na element boski, który po wielu latach ponownie zaczyna być dostrzegany jako zagrożenie. Właściwie od śmierci dzielnego i gorliwego w wierze kenpachi temat bogów zeszedł na drugi, jeśli nie trzeci rząd tematów poruszanych podczas posiedzeń rady. I zdecydowana większość chce by tam właśnie pozostał.
Mieli jeszcze sporo czasu na rozmowę. Ślub miał się bowiem odbyć dopiero wraz z nastaniem nocy. Do tego czasu kapłan zaproponował by oprowadzić Chikaze po wyspie, a także spotkać się z robiącym ciągłe postępy w nauce Manzo.
Powrót do góry Go down
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket496/510Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket6424/6942Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty
PisanieTemat: Re: Świątynia ośmiu milionów bóstw   Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty2021-06-05, 18:07

Była zadowolona z jego szczęścia i ze swojego werdyktu, ale poleciła, by na bieżąco ją informowała w kwestii odbioru tego miejsca. Nie chciałaby przede wszystkim by jej wierni ucierpieli w ten czy inny sposób.

Rębajłom powiedziała, że jest pewne prawdopodobieństwo iż po pewnym czasie ćwiczeń wykształcą umiejętności które będa ich jeszcze bardziej wyróżniały na tle innych dusz. Za przykład podała Daisuke, który posiadał niesamowity instynkt dodatkowo potęgowany przez jego nadzwyczajną siłę duchową. Nauczyła ich tego co przyuczyli ją w akademii - czyli wzmacniania uderzenia swoim reiatsu. Do tego musiała dodatkowo ich nauczyć w jaki sposób kontrolować reiatsu tak, by byli w stanie je emitować na zewnątrz. Ale to akurat powinno im trochę zejść. Z darów była zadowolona, więc ozdobiła nimi trochę swoją domenę, która to naprawdę zaczęła nabierać kształtu. Jeszcze trochę będzie musiała w niej pozmieniać czy dodać ale to na spokojnie, powoli. Nie musiała już aż tak bardzo nadwyrężać się jeżeli chodzi o reishi. Mogła się tu bawić i eksperymentować.

Amulet prezentował się bardzo zacnie. Oby większość jakie tworzyła były podobnej mocy, albo jeszcze większej. Zrobiła zresztą to co powiedział jej ojciec, i przywołała piorun w swojej domenie by uderzył w kamień, z intencją by nasycił ją boską energią, wzmacniając i utrwalając jego moc. Tak jak powiedział. Była szczęśliwa, że ojciec ją po swojemu docenił, co głównie objawiało się w jakiś subtelnych sygnałach oraz tym, że był bardziej skory do pomocy niż zakładała. Zapewniła, że nie zaprzesta swoich działań, i podziękowała za rady.

Ogólnie nadzorowała co się działo na jej salach i pomagała co lepszym, ale odpowiedź Mai wzbudziła w niej pewne wątpliwości. Mimo to stwierdziła, że jakby chciała się "pobawić" to jest chętna. Miała nadzieję się próbować z nią od czasu do czasu. Skorzysta na tym, a nawet jeśli nie będzie z niej wojownik... w co wątpiła, bo takie rzeczy nie pojawiają się ot tak, to raczej nie będzie przymykała oka na to co się tu dzieje. I tak miała swoje podejrzenia, kto to może być.

Była zadowolona z Yogarasu i Daisuke. Często z nimi ćwiczyła, samej skupiając się bardziej na poprawieniu swojej własnej techniki walki. Uczyła się tego dopiero od niecałych dwóch lat, a moc miała zdecydowanie ponad te umiejętności. Musiała nadrobić. Na pomysł turnieju zareagowała pozytywnie, acz zaczęła się głośno zastanowić co dać jako odpowiednią nagrodę, bo to będzie największym elementem przyciągającym różne osoby. Zapewniła jednak, że o tym pomyśli.

Dzień ślubu. Była zadowolona, ale do czasu. Odpowiedź rady zmąciła jej dobry nastrój, ale nie pozwoliła temu zupełnie go popsuć. Zresztą, to miejsce zbyt mocno przypominało jej Takamagaharę, by aż tak mocno to na nią wpłynęło. Jeśli już, to właśnie tu czuła się najbardziej swobodnie i swojsko. Zgodziła się na oprowadzenie, trochę tylko ukrywając swój entuzjazm przed zobaczeniem większej części tego miejsca oraz samego Manzo.
-Między nami... dziękuję Ci za pomoc. Jestem młoda więc sporo rzeczy mi umyka... lecz wydaje mi się, że każda moja propozycja wiązała się z korzyściami dla samego Gotei. Najbardziej jest przykre, że odrzucono moją deklarację o sojuszu. No trudno... I tak będę chciała przekazać to co za to chciałam. Może to nawet lepiej, bo obiecałam, że nie podam źródła tej informacji. Może nawet lepiej, że to obiecałam... A jak samo Gotei zareagowało na taką decyzję rady? Porucznik wydawała się być bardzo skora do współpracy, oraz deklarowała bardzo wiele rzeczy. Między innymi bym się nie krępowała ze wstępem do Seireitei.-Szła z kapłanem i oglądała wszystko wokół. Tutaj Miyagi był jej chyba najbliższym sojusznikiem poza samym Kyoraku, ale on nie miał utrwalonej pozycji i sam był bardzo młody. Więc zostało uzgodnić tyle, ile tylko mogła teraz.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Świątynia ośmiu milionów bóstw Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket9000/9000Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket9000/9000Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty
PisanieTemat: Re: Świątynia ośmiu milionów bóstw   Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty2021-06-06, 17:11

- Gotei jest odrobinę przyjaźniej nastawione, chociaż również im daleko do entuzjazmu.
Odeszli od stawu i ruszyli ubitą dróżką kluczącą między drzewami. Niekiedy mijali niewielkie kamienne kapliczki porośnięte mchem. Nie były jednak zapomniane - na każdym ołtarzu paliły się świeże kadzidła.
- Dyplomaci tak już mają, że wiele obiecują, a co potem z tego wyjdzie to już inna sprawa. Niemniej proszono mnie by przekazać tobie prośbę o spotkanie się z przedstawicielami Seireitei w celu omówienia szczegółów obustronnego układu. Są łasi na informacje, które możesz posiadać. Oczywiście w zamian za nie spełnią kilka twoich próśb. Z tego co wiem przygotowali trochę sprzętu z dwunastej dywizji. Mowa była o jakichś wizjerach. - Wzruszył ramionami. - Niestety nie orientuję się najlepiej w nowinkach technicznych. Spotkanie mogłoby się odbyć dzisiaj lub jutro, w zależności od tego jaki termin byłby dla ciebie wygodniejszy, czcigodna.
Powrót do góry Go down
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket496/510Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket6424/6942Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty
PisanieTemat: Re: Świątynia ośmiu milionów bóstw   Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty2021-06-06, 17:52

-Więc tak sprawy wyglądają...-Nietrudno było odczytać z jej twarzy rozczarowanie, ale ostatecznie uznała iż nie było tak źle. Mogła faktycznie lepiej to rozegrać, ale paradoksalnie mogłoby to odnieść skutek odwrotny do zamierzonego.
-Myślałam, że mają nieco więcej rozsądku niż mydlenie oczu takim jak ja.-Mimo to jak usłyszała, że mają przygotowane skanery o które prosiła to trochę złagodniała.
-Hm. Sądzę, że nie będą zadowoleni. To znaczy, informacje które mam nie nastrajają pozytywnie. Mile mnie też zaskoczą jeśli przynajmniej o części będą wiedzieć. Z kim dokładnie będzie to spotkanie?-Przystanęła na moment przyglądając się kapliczkom. Ciekawiło ją, ile czasu już tutaj stały, ale było to jedynie drobne rozkojarzenie przed-Smuci mnie ich nastawienie. Jeżeli zdążę na ślub, to można to zrobić dzisiaj. Jak się czuje młody panicz? Zmartwiły mnie ostatnie wieści o nim, lecz niewiele mogę zrobić. Taki charakter tej próby. A skoro o nich mowa... Jak sobie poradził Manzo? Ile czasu mogą zająć mu nauki?
Szła tak, by Miyagi mógł za nią nadążyć, czyli bez pośpiechu. Dość energiczne ruchy zdradzały jednak sporo emocji, a coraz to mocniej błądzące spojrzenie trochę niepokoju.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Świątynia ośmiu milionów bóstw Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket9000/9000Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket9000/9000Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty
PisanieTemat: Re: Świątynia ośmiu milionów bóstw   Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty2021-06-14, 12:52

- Kolejne pokolenia pozostające u władzy przez setki lat nieustannie kultywują arogancję. Niektórzy dochodzą do błędnego wniosku, że sam fakt tak długiego istnienia Seireitei dowodzi słuszności wyborów ich i ich przodków. W istocie jednak tysiąclecia minęły od kiedy mierzyliśmy się w prawdziwym kryzysem. Nawet wojna sprzed dwustu lat z quincy, czy wcale niedawny bunt trójki kapitanów i ich poruczników uznawane są jedynie za dość irytujące, ale w gruncie rzeczy niegroźne drobnostki.
Gdy Chikaze przystanęła przy kapliczkach, Miyagi wyjaśnił, że zostały stworzone dla wyjątkowego uczczenia kami, które w ten czy inny sposób aktywnie pomagały tworzącej się Seireitei. Często były to pomniejsze bóstwa, ale każde z nich oddało wymierną przysługę białemu miastu.
- Myślę, że spokojnie zdążysz czcigodna odbyć spotkanie przed ślubem. Pomimo pewnej niechęci niektórych stronnictw udało mi się zapisać na to spotkanie. Oprócz mnie brać będzie jeszcze udział Nokogiri Ginjiro, młodszy brat kapitana VI dywizji, oraz Kyoraku Shuhei - stryj naszego drogiego pana młodego, który jak sądzę nie może usiedzieć teraz na miejscu. - Kapłan uśmiechnął się i złożył dłonie jakby do modlitwy. - To w końcu taki szczery chłopak o gorącym sercu. Podobnie jest z twoim Manzo. Jest w nim wiele zapału podpartego silną wolą, a to u nas kapłanów jest najważniejsze. Musieliśmy doszkolić go w sztuce pisania i czytania, ale jak na swój wiek ma dość chłonny umysł i sumiennie pracuje by móc tobie oddać jak najwartościowsze usługi.
Powrót do góry Go down
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket496/510Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket6424/6942Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty
PisanieTemat: Re: Świątynia ośmiu milionów bóstw   Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty2021-06-14, 18:54

Coraz więcej burzowych chmur zbierało się nad jej głową w tym bardziej metaforycznym sensie. Istniała w jej przypadku możliwość, że na tym się nie skończy, bo poddenerwowanie ustępowało innej emocji - gniewu. Już od dawna nie była Quincy, lecz tak traktowanie sprawy jej przodków, jak i czegoś co bardzo możliwe ściągnęło na nią i wiele innych dusz tyle cierpień delikatnie mówiąc bulwersowało ja. Jej oczy prawie na pewno zaczęły iskrzyć po pewnej chwili gdy skończył mówić, i musiała spędzić moment na ochłonięciu. Przypomniała sobie postać Haru, który na pewno by ją teraz próbował uspokoić i przypomnieć po co to wszystko robiła.
-...drobnostki... Tak, powiem im też coś o tych "drobnostkach". Każdy jest mądry, póki czegoś sam nie zobaczy i nie przeżyje... Jednym z tej trójki był Aiba Kiyoshi?-Jej głos był cichy, ale był pełen żalu, a samo pytanie brzmiało jakby to było bardziej retoryczne, ale tak naprawdę nie była pewna. Miała jedynie przypuszczenia, których używała jako wentyl bezpieczeństwa by upuścić gdzieś parę która się w niej wzbierała. Wzięła głębszy wdech-Huuuff... Gniew nic mi tu nie da. Oby nie było za późno nim dostrzegą, że krople drążą skałę. A jak skała ma za dużo dziur to łatwo ją roztrzaskać.-Naprawdę zaczynała się przekonywać, że jej ojciec jednak nie przesadzał ze swoim podejściem względem społeczności dusz, a przede wszystkim jej zarządowi. To była jakaś kpina, by być tak zaślepionym na to co się działo!
Przysłuchiwała się w ciszy wyjaśnieniom kapłana. Przez chwilę zastanawiała się czy zasłużyła sobie na swój kąt w tym miejscu, ale jej ojciec nie zrobiłby przecież tego bez powodu. Teraz też przekazała im wieści, które mogły zapobiec większemu konfliktowi. Tak, miała tutaj swoje miejsce, chociaż niektórym było to wysoce nie w smak.
Kapłanowi udało się ją uspokoić i udobruchać, przenosząc jej myśli na moment na inne tory. Uśmiechnęła się ciepło wspominając Manzo, którego nie widziała od paru tygodni.
-Swoją postawą zasłużył by zostać wyróżnionym. Cieszę się, że to ja mogłam mu w tym troszkę pomóc. Obym ja miała dość mocy, by odwdzięczyć się za wiarę jaką pokłada we mnie on i reszta moich wyznawców.-Zdjęła swoją kase i osunęła ją na plecy, by w pełni móc cieszyć się tutejsza atmosferą-Przynajmniej wiem, że w was mam tu swoich sojuszników.-Kusiło ją mocno, by przyjąć swoją bardziej dziecięcą formę, ale jednak ostatecznie miejsce chyba nie było do tego odpowiednie. Trudno. Mocno trudno. Będzie musiała się jakoś obejść bez tego.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Świątynia ośmiu milionów bóstw Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket9000/9000Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Świątynia ośmiu milionów bóstw Pbucket9000/9000Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty
PisanieTemat: Re: Świątynia ośmiu milionów bóstw   Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty2021-06-16, 14:47

Stan emocjonalny Chikaze wpływał także na otoczenie rodząc silny podmuch wiatru, który poruszył nawet grubszymi konarami drzew. Miyagi zatrzymał się i zasłonił twarz dłonią.
Poruszenie szybko ustało, gdy kami się uspokoiła.
- Oczywiście zgadzam się z tobą, czcigodna - odrzekł kapłan strzepując z szaty roślinne drobiny naniesione przez wiatr. - Arystokracja nie dopuszcza do siebie myśli o tym, że znajdzie się siła gotowa zagrozić Soul Society. Nawet członkowie rady będący w przeszłości shinigami myślą podobnie, ufni w potęgę Gotei XIII. Trzeba się z nimi zgodzić, że jest to siła potężna, niemniej jak mówią mędrcy arogancja jest pierwszym krokiem uczynionym ku upadkowi.
Weszli na szerszą ścieżkę i teraz kierowali się ku niewielkiej świątyni.
- Och nie, kapitan Aiba to czas trochę późniejszy. Trójka zdradzieckich kapitanów pochodziła z III, IV i XI dywizji i celem ich puczu było obalenie Rady 46. Uważali, że Gotei XIII lepiej nadaje się na suwerenów Soul society. Kto wie do jak wielkiego zamieszania mogłoby dojść gdyby ich spisek nie został szybko wykryty? W każdym razie w krótkim odstępie czasu o zdradę zostało oskarżonych niemal jedna trzecia kapitanów, co jak można się domyśleć postawiło solidny mur podejrzliwości między Radą a Gotei czego owoce wciąż zbieramy.
Podeszli do świątyni. Nie było to najbogatsze, ani tym bardziej największe miejsce kultu jakie Chikaze widziała, ale wyczuwało się siłę emanującą za starego budynku. Wrażenie obcowania z miejscem mocno związanym z Takamagaharą nasiliło się jeszcze.
- To jedna z ośmiu zewnętrznych świątyń - wytłumaczył Miyagi pokazując ręką na przybytek. - Tutaj oddajemy cześć milionowi kami, które zaczynały jako zwykli ludzie, a swą boskość zyskali dzięki wielkim czynom wychwalanych i pamiętanych przez następne pokolenia.
Kapłan uśmiechnął się do Chikaze.
- To dla nasz zaszczyt, czcigodna, że masz tak wysokie mniemanie o nas. By ci się odwdzięczyć dopilnujemy by Manzo-san odziedziczył tyle naszej wiedzy ile zdoła. Jeśli zaś mogę ośmielić się by dać pewną radę, to chciałbym zauważyć, że nic tak nie pogłębia więzi pomiędzy kapłanem, a bóstwem jak moc wiary umożliwiająca kreowanie cudów. Twój wszechświetny ojciec, czcigodna, udziela swym najwierniejszym wyznawcom mocy czynienia kilkunastu różnych rytuałów. Sądzę, że bardzo zwiększyłoby chwałę twego kultu gdybyś podzieliła się cząstką swej mocy z kapłanami.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty
PisanieTemat: Re: Świątynia ośmiu milionów bóstw   Świątynia ośmiu milionów bóstw Empty

Powrót do góry Go down
 
Świątynia ośmiu milionów bóstw
Powrót do góry 
Strona 1 z 3Idź do strony : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» "Świątynia Srebrnego Lisa"
» Świątynia Próby
» Świątynia Głodu
» Świątynia Shinto
» Świątynia Yakushi-ji

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Świat :: Soul Society :: Seireitei :: Inne-
Skocz do:  
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje