Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Zachodnia dzielnica

Go down 
4 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next
AutorWiadomość
Imperator Kuchiki


Zachodnia dzielnica - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Zachodnia dzielnica   Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty2021-03-16, 18:17

Drzwi rozsunęły się i Kisuke ujrzał maleńką starowinkę w lawendowym kimonie. Pomarszczona, z włosami spiętymi w kok na szczycie głowy, zamkniętymi powiekami i dobrotliwym uśmiechu rozlanym na poczciwej twarzy.
- Proszę, proszę. Czekaliśmy na ciebie młodzieńcze - powiedziała drżącym głosem i zaprowadziła Kisuke na tył dołu, gdzie znajdował się niewielki, ogrodzony ogród, którego połowę powierzchni zajmował warzywniak.
Na drugiej połowie zaś znajdowało się oczko wodne, przy oczku rosła jabłoń, a o pień oparty był prawie nagi, bo tyko w gatkach, mężczyzna.
Twarz zakrywał najnowszy numer gazety wydawanej przez stowarzyszenie mężczyzn shinigami. Ciało miał nie mniej, jeśli i bardziej muskularne od Kisuke, lecz sama skóra była blada i miejscami przebarwiona w typowy sposób dla skóry ludzi starych. Dłonie pokryte sinymi żyłami leżały splecione na brzuchu.
- To ja was zostawię, ale zaraz wrócę z herbatką - rzekła starowinka zasuwając za sobą zewnętrzne drzwi domostwa.
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket46/370Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket1847/6190Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Zachodnia dzielnica   Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty2021-03-16, 20:50

02#333

-Dziękuje pani. Bardzo ładny i praktyczny ogród.- Ukłoniłem się i poczekałem, aż się oddali. Zastanawiałem się, gdzie ma mieć miejsce szkolenie. Ponieważ ogród był już przeznaczony do czegoś innego. Stałem w ciszy i przyglądałem się mężczyźnie. Czas napiętnował już jego ciała znamionami, ale nawet pomimo tego jego mięśnie dalej wyglądały lepiej niż moje. Musiał spędzić wiele dekad na ich rzeźbieniu i wylaniu hektolitrów potu. Nie zamierzałem wybudzać starszego kapitana, po prostu zbliżyłem się i przysiadłem przy oczku wodnym. Korzystałem z pięknej pogody i chłonąłem promienie słoneczne. Lato było już w połowie, ja w końcu doszedłem siebie i mogłem skorzystać z zalet tej pory roku. Dodatkowo dobrze było odpocząć, zanim zacznie się jak podejrzewam morderczy trening. W końcu ex kapitan wygląda na zdyscyplinowaną osobę. Czekałem na powrót staruszki z herbatą, pozostawiłem jej obudzenie go. Jak już mężczyzna się obudzi przedstawiam mu się w formalny sposób i czekam aż on podejmie rozmowę. W sumie to zastanawiał mnie jeden fakt, jak były kapitan zauważył moją osobę. W końcu w papierach raczej nie błyszcze, wyniki w akademii też miałem średnie. Jedyne co mogło mnie wyróżnić na tle innych to szybki wzrost energii duchowej, może w jakiś sposób pomoże mi opanować tą energie i rozwinąć się jeszcze bardziej. Pozostało poczekać, aż mężczyzna wyjawi swoje plany.
Powrót do góry Go down
Online
Imperator Kuchiki


Zachodnia dzielnica - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Zachodnia dzielnica   Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty2021-03-18, 21:44

- To bardzo uprzejmie, że tak mówisz - odrzekła pogodnie staruszka.
I tak Kisuke został sam na sam z drzemiącym mężczyzną. W cieniu jabłoni i przy oczku wodnym temperatura stawała się znośniejsza. Gdyby nie przybył tu osłoniętą karetą byłby spocony może nie jak wieprz, ale na pewno trochę by się lepił, a i różami od niego nie wionęło.
Na gazecie zakrywającej twarz mężczyzny wylądował żółty motyl. Tematem numeru było opisanie najpopularniejszych samczych rozrywek w świecie żywych. Musiały nie być wcale tak pasjonujące skoro czytelnikowi udało się zasnąć.
Po kilku minutach powróciła staruszka z tacką, na której stały czarki i czajnik.
- Podejdź tutaj, młodzieńcze. Nie ma sensu żebyś przy nim teraz siedział. Poczekamy przy stoliczku w cieniu werandy nim się obudzi. - Popatrzyła na Kisuke, a jej powieki po raz pierwszy uniosły się. - Och, te haori. Czy należało wcześniej do kapitana Kyoraku? Staruszek opowiadał mi, że kapitan ciągle je na sobie nosił.
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket46/370Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket1847/6190Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Zachodnia dzielnica   Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty2021-03-19, 19:44

02#334

Długo nie musiałem czekać na powrót staruszki. Postanowiłem jej posłuchać, w końcu zna swojego męża lepiej niż ja i skoro mówi, że siedzenie przy nim nie ma sensu to na pewno miała racje. Upał przy oczku wodny był lżejszy, ale nic nie zastąpi cienia. Promienie słońca potrafią być bezlitosne, aż dziw, że nikt nie chciał zawładnąć słońce i przejąć jego siłę. Wstałem, podszedłem do starszej kobiety i usiadłem przy niej na wolny miejscu.
-Tak należała do pierwszego Kyoraku. Wiem, że to nie zbyt odpowiednie odzienie dla mężczyzny, ale był to dar od bogini Hanase. Stryjek twierdzi, że jestem do niego podobny i chyba coś w tym jest tylko nie wiem jak bardzo.- Podniosłem czarkę, dmuchnąłem i wziąłem bezgłośnego łyka. Bardzo dobra herbata, dziękuje taka pogoda wzmaga pragnienie. Długo pani jest już po ślubie z mężem?- Ciekawe czy ja tak skończę z Miyuki. Na pewno było to lepsza wizja niż nieustane nowe mariażem i śluby. Przynajmniej gdyby się okazało, że jesteśmy, chociaż w niewielki stopniu bratnimi duszami.  Spoglądałem staruszce prosto w oczy i uważnie jej słuchałem. W końcu mogłem czegoś się dowiedzieć o kapitanie od najbliższej mu osoby.
-Ja też niedługo będę się żenił i zastanawiam się jak bardzo to skomplikuje moje życie i mojej przyszłej małżonce. Widzi pani, nie mieliśmy czasu za bardzo się poznać, a data ślubu już została wybrana. Mam nadziej, że tylko jej nie rozczaruje.- Następnie wzrok przeniosłem na starszego śpiącego mężczyznę. Który chyba nawet nie spał, a po prostu się przysłuchiwał mojej rozmowie. W końcu nawet jakby starość stępiła mu zmysły to raczej wykryłby mnie. Zwłaszcza że teraz nawet nie jestem w stanie ukryć swojej obecności.
-Bardzo na rękę jest mi to szkolenie, trochę się stresuje tym wszystkim a w domu czy pracy miałbym za dużo pacy na pesymistyczne rozmyślania. Dlatego zdecydowałem się na ten trening-
Powrót do góry Go down
Online
Imperator Kuchiki


Zachodnia dzielnica - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Zachodnia dzielnica   Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty2021-03-20, 21:40

- Tobie w nim do twarzy - rzekła, co w jej mniemaniu było chyba komplementem. - I w wolnej chwili staruszek na pewno poopowiada ci więcej o kapitanie Kyoraku. Pracowali z sobą prawie półtorej wieku i mnóstwo ciekawych anegdotek zdążyło powstać przez ten czas.
W herbacie Kisuke wyczuł cytrusową nutę, idealna odpowiedź na letnie upały. Tymczasem staruszka zaśmiała się się cicho.
- Hoho, coś takiego. Okinagusa Yoshihiro to mój pradziad, nie mąż. Hoho. - Przyłożyła dłoń do ust tłumiąc słaby, starczy śmiech, który rozbrzmiewał jeszcze przez kilka sekund.
- Oho? Ślub nadchodzi? - Spoważniała. - I w takim ważnym czasie na szkolenie cię puścili? No niebywałe. - Pokręciła z oburzeniem głową, ale jak się okazało Kisuke nie miał nic przeciwko. Znów się uśmiechnęła. - Aj, wy chłopcy nicponie. Nic tylko cieszycie mogąc umknąć przed kobietą. I skąd ten pesymizm? Małżeństwo to piękna rzecz i jeśli oboje jesteście wobec siebie szczerzy nic złego stać się nie może. Zobaczysz, na początku trochę nerwów, a potem już wszystko będzie w porządku. Kapitan tymczasem drzemał dalej. Motyl dał już odpocząć skrzydłom i wyruszył ponownie w powietrzną wędrówkę.
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket46/370Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket1847/6190Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Zachodnia dzielnica   Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty2021-03-21, 15:35

02#335

Uśmiechałem się delikatnie, kiedy staruszka powiedziała, że mi w nim do twarzy. Z jednej strony było mi miło, ale z drugiej gdzieś w głowie miałem myśl, że przecież to damskiej haori. Jednak ten delikatny uśmiech przerodził się szybko w również subtelne zakłopotanie.
-Przepraszam, jestem bardzo młodą duszą. Kompletnie zapomniało, że nasze ciała starzeją się w różnym tempie. Przepraszam jeszcze raz panią i dziękuje za smaczną herbatę.- Trochę ta wtopa wybiła mnie z rytmu, ale starał się dalej zachować spokojny umysł.
-Tak to już jest proszę pani, przynajmniej dopóki nie wydoroślejemy. Zresztą jakby nie patrzeć to nie jest nieformalny związek na jakiś czas, a już coś na całe życie. To nie do końca pesymizm, a raczej realizm. Wiem, tylko tyle osobie co ktoś nam powiedział, nie mieliśmy okazji szczerze porozmawiać o swoich planach na przyszłość. Nawet nie czy lubi kwiaty, ale to nie to jest tak naprawdę problemem. Ja słyszałem o niej w samych superlatywach i wydaje mi się, że taka faktycznie jest. Jednak ja nie popisałem się na naszym jedynym spotkaniu i jeszcze krąży o mnie masa plotek. Po prostu obawiam się, że może mieć błędnie wykreowany obraz mojej osoby.- Przeniosłem wzrok na Yoshihiro. -Tak samo jak ja bym teraz patrzył na Pana Okinagusa i nie wiedział, że kiedyś służył w Gotei i piastował stanowisko kapitana. To powiedziałbym, że to po prostu normalny staruszek, który wiele lat pracował na polach uprawnych albo jako jakiś stolarz czy drwal.- Uśmiechnąłem się do starowinki, rozmowa z nią pomagała mi się odnaleźć w całej tej sytuacji.
Powrót do góry Go down
Online
Imperator Kuchiki


Zachodnia dzielnica - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Zachodnia dzielnica   Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty2021-03-22, 15:19

Staruszka machnęła dłonią.
- Och, nic się nie stało. Ale naprawdę nie powinieneś się tak kłopotać młodzieńcze, bo ci zmarszczki wyjdą, a skoro jeszcze tyle wieków życia przed tobą to lepiej byś jak najdłużej zachował świeżość, hehe. W małżeństwie pierwsze wrażenie istotnie jest ważne, ale to tylko początek budowanej przez lata więzi. - Pochyliła się ku Kisuke i poklepała go po dłoni. - Najważniejsze jest to jak się kończy, a nie jak zaczyna.
Wypili herbatę, a kapitan wciąż spał, więc staruszka stwierdziła, że pokaże Kisuke jego pokój. Pomieszczenie znajdowało się na piętrze i oprócz posłania oraz szafki skrytej w ściance zawierało w sobie jeszcze niski stolik, na którym znajdowały się przybory do pisania. Okno wychodziło na ogród, za którym po horyzont ciągnęła się zabudowa rukonu.
I tak na niezliczone dachy spłynął rumień zachodzącego słońca. Kisuke zdążył już rozpakować swój bagaż, a z dołu staruszka zawołała, że za kilka minut będzie kolacja. Kapitan zaś ciągle drzemał w ogródku. Chociaż nie... właśnie wstawał. Ściągnął gazetę z twarzy i pierwsze co spojrzał na okno, z którego właśnie wyglądał Kisuke. Ich spojrzenia skrzyżowały się. Kapitan wykonał okrężny ruch ramionami biorąc jednocześnie przysiad i prostując gwałtownie nogi wystrzelił ku górze.
Kisuke ledwo zdążył się odsunąć, gdy mężczyzna szczupakiem wleciał przez okno. W kontrolowany sposób przekoziołkował, zatrzymując się przy samych drzwiach. Podniósł się błyskawicznie i doskoczył do Kisuke, chwycił go za żuchwę i wybałuszył na niego oczy.
Kapitan pomimo wieku prezentował się dostojnie. Mocne rysy twarzy z silnie zarysowanymi łukami brwiowymi. Wysokie czoło wydawało się jeszcze wyższe przez zaczesanie do tyłu siwych włosów związanych z krótką kitkę. W podobny sposób była wiązana również bródka mężczyzny.
Kisuke wolałby zapewne móc przyjrzeć się kapitanowi w innych okolicznościach, ale najgorsze było już chyba za nim, bo został obdarzony szerokim uśmiechem, a trzymająca go dłoń odsunęła się.
- Tak! Zdecydowanie jesteś potomkiem Shunsui. - Pokiwał z zadowoleniem głową. - Masz taką samą nieznamionującą inteligencji twarz. Witaj na najlepszym szkoleniu jakie przyjdzie ci odbyć w życiu, Kisuke!
Kapitan cofnął się o krok, klasnął w dłonie.
- Po miesiącu tutaj rodzona matk... - Zmarszczył brwi, zawahał się. - Rodzony ojcie... A niech to - żachnął się. - Wiesz o co mi chodzi.
Podrapał się po policzku odwracając głowę.
- Hmm... to tyle jeśli chodzi o taktowne powitanie - wymruczał bardziej do siebie niż do Kisuke, do którego jednak zaraz powrócił wzrokiem. Skrzyżował ramiona na piersi wyprężając swą imponującą muskulaturę. - Nazywam się Okinagusa Yoshihiro, były kapitan VIII dywizji, który zastąpił na tym stanowisku twojego dziada. - Przełożył dłonie na biodra. - Zresztą co będę ci mówić, znasz mnie pewno lepiej niż ja sam. Musiałeś sporo się naczytać o mnie przygotowując się do przybycia tutaj, he? Mam tylko nadzieję, że czytałeś te bardziej pochlebne publikacje i nawet na oczy nie widziałeś książki napisanej przez tego zazdrośnika Minori.
Pod koniec głos zszedł na poziom szeptu, a twarz kapitana przybrała ponury wyraz.
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket46/370Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket1847/6190Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Zachodnia dzielnica   Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty2021-03-22, 17:19

02#336

-Na pewno ma pani racje i wszystko rozejdzie się po kościach jakoś. Ale stres i niepewność do dnia ślubu będzie i tak.- Siedzenie na ganku było przyjemną czynnością, ale już całkiem sporą część dnia spędziłem siedzą. Dlatego bardzo chętnie poszedłem obejrzeć miejsce, w którym przyjdzie mi mieszkać przez jakiś czas. Infrastruktura rukongaiu była prosta, ale coś w niej było. Albo to po prostu nostalgia z dzieciństwa. Podziwianie krajobrazu przerwała mi pobudka kapitana. Dobrze, że za mocno się nie zapomniałem w krajobrazie, bo pewnie już leżałbym po obijany. Nie takie zachowania się spodziewałem po byłym kapitanie, myślałem, że będzie bardziej formalny. Jednak wydaje mi się, że po prostu był bardzo zżyty z moim przodkiem. Nie traktowałem jego słów czy zachowania jako obelgę. Może faktycznie mam taki wyraz twarzy, rzadko przeglądam się w lustrze.
- Tak wiem co pan ma na myśli, proszę się tym nie przejmować. Miło mi pana poznać Kyoraku Kisuke, zwykły szeregowy w VII dywizji.- Spojrzałem na niego trochę zmieszany. Nie do końca wiedziałem co mam mu powiedzieć, ale postanowiłem być szczerym. - Tak naprawdę o tym szkoleniu dowiedziałem się z dnia na dzień. Także nie miałem zbyt dużo na czytanie publikacji o panu. Zresztą wole wyrobić sobie własną opinię i nie sugerować się nadmiernie czyjąś opinią. Nauczyłem się tego na własnym przykładzie, opinia publiczna nie zostawia na mnie suchej nitki z reguły. Ale skoro mój przodek się z panem dogadywał, więc musi być dobrze. Dziękuje za możliwość szkolenia u pana, to bardzo dużo dla mnie znaczy.- Ukłoniłem się mu i patrzyłem prosto, w jego oczy czekając na jego reakcje. Wiedziałem, że jego prawnuczka kończy szykować kolacje, ale może Okinagusa ma jakiś plan treningowy dla mnie.
Powrót do góry Go down
Online
Imperator Kuchiki


Zachodnia dzielnica - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Zachodnia dzielnica   Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty2021-03-24, 17:11

Kapitan szybko wyrwał się z chwilowego spochmurnienia nastroju i z rosnącym uśmiechem przysłuchiwał się Kisuke, by na koniec zaśmiać się krótko.
- Oj tak, Shunsui też był mistrzem wymówek i specjalistą wymigiwania się od pracy. - Zmarszczył czoło. - Nie miałbym z tym problemu gdyby nie to, że to na mnie jako jego zastępcę schodziły wszystkie obowiązki. No, to znaczy do czasu, gdy odkryłem że równie dobrze mogę zwalać to dalej na trzeciego oficera. - Pokiwał głową z uśmiechem. - Od tego czasu razem z kapitanem uprawialiśmy błogie próżniactwo.
Natarczywe spojrzenie Kisuke wydarło kapitana w objęć wspomnień dawno minionych czasów.
- Oho, co się tak mi przyglądasz? Mam coś na twarzy. - Poklepał Kisuke po ramieniu. - Hmm.
Poklepał Kisuke pod pachami, a potem trącił go knykciami po brzuchu. Z zewnątrz mogło to wyglądać podejrzanie zważywszy na to, że kapitan był w samych gatkach.
- Ach, rozumiem. Pracujemy nad mięśniami czyż nie? Mogę zdradzić ci zakazaną technikę, której nie uczą w akademii polegającej na szybkich seriach napełniania mięśni reiatsu do granic możliwości. Pompujesz, spuszczasz, pompujesz spuszczasz. Mięśnie rosną od tego jak szalone o ile wcześniej ich nie zmaltretujesz. - Pokiwał głową. - Dlatego właśnie nie uczą tego w akademii. Ale ale, jakie masz w ogóle oczekiwania? Chcesz bym nauczył cię czegoś konkretnego? Mów śmiało! Cała moja wiedza jest do twojej dyspozycji.
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket46/370Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket1847/6190Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Zachodnia dzielnica   Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty2021-03-24, 18:14

02#337


To nie była wymówka, ale nie było sensu dalej się spierać. Zresztą i tak raczej nie dałbym rady wpłynąć na jego światopogląd. Dlatego po prostu grzecznie słuchałem i przytakiwałem, ale po jego słowach zacząłem się zastanawiać czy ja w ogóle kiedyś będę chciał awansować na trzeciego oficera. W końcu mógłbym trafić na kogoś takiego i musiał robić całą robotę sam. Nie zdążyłem nawet odpowiedzieć i były kapitan zaczął sprawdzać twardość moich mięśni w różnych miejscach. Sposób, który mi przedstawił wydawał się interesując, ale postanowiłem najpierw zapytać i przy okazji odpowiedzieć na jego pytanie.
- Nie chce być nigdy więcej tak bezradny jak byłem jakiś czas temu.- Powiedziałem to lekko posmutniały głosem. Sama myśl o spotkaniu Nemuriego przywracał w mojej głowie nieprzyjemne wspomnienia bezradności i głupoty, której się dopuściłem. -Pewnie z bardziej pojętnym uczniem uzyskałby pan lepsze wynik i mógł zająć się bardziej skomplikowanymi szkolenia. Niestety ja mam pewnie problem związany z moim szóstym zmysłem odpowiedzialnym za wykrywanie energii. A po ostatnim nagłym przyroście reiatsu nie mogę nawet ukryć swoje obecności. Ale tak ogólnie chciałbym poprawić swoje możliwości fizyczne i wartość bojową. Chociaż może lepiej, jeżeliby pan sam mnie ocenił i sprawdził co jestem wart. Tak jak wspomniałem asem nie jestem, ale ciężkiej pracy się nie boje.- Patrzyłem na niego z dużą determinacją, po przeżyciu czterech lat w akademii byłem przyzwyczajony do trudny i męczących dni.
Powrót do góry Go down
Online
Imperator Kuchiki


Zachodnia dzielnica - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Zachodnia dzielnica   Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty2021-03-26, 20:43

Wypowiedź Kisuke wprawiła kapitana w zadumę i to na tyle długą, że chłopak zaczął się czuć trochę nieswojo z milczącym i zamyślonym kapitanem, który spoglądał nieobecnym wzrokiem w okno.
Otrząsnął się błyskawicznie, gdy z dołu dobiegło wołanie jego prawnuczki zapraszającej na kolację.
- Ach, szczęściarze z nas, bo oto zaraz zanurzymy się w doskonałości ramen z cebulą i pędami bambusa mojej Akane. - Uśmiechnął się do Kisuke ciepło. - Chyba wiem nad czym najpierw popracujemy, ale to dopiero jutro. Teraz kolacja! Kto ostatni na dole ten zmywa naczynia!
Kapitan oszukiwał, bo nim wykrzyczał wyzwanie przemieścił się niby od niechcenia ku drzwiom, które teraz w pędzie przekroczył. Kisuke od początku nie miał żadnych szans.
Na pocieszenie ramen rzeczywiście był wyborny. Z zewnątrz dobiegały odgłosy ulicy i Kisuke nawiedziły wspomnienia dzieciństwa. Podczas kolacji kapitan Oginagusa opowiadał o Kyoraku Shunsui i wyszło na to, że przodek Kisuke był lekkoduchem żywiącym awersję do ciężkiej pracy. W dodatku pomimo tego, iż był dość przystojny to stronił od kobiet uważając je za stanowczo zbyt kłopotliwe istoty.
Pomiędzy słowami Kisuke dowiedział się też, że był on pierwszym uczniem którego Oginagusa wziął na szkolenie. Opowieści o przeszłości zjadły sporo czasu, więc gdy Kisuke pozmywał naczynia nastała już pora na sen.
Ten zaś nadszedł dopiero po dłuższej chwili, gdyż shinigami dla własnego spokoju musiał uśmiercić dwa namolne komary krążące po sypialni. Zasypiał za to z satysfakcją dobrze wykonanej roboty.

***

Kisuke nawiedził nieprzyjemny sen, którego motyw był mu znany - doświadczył podobnych snów już nie raz i to na różnych etapach życia, ale z ich wszystkich ten teraźniejszy był najgorszy.
Śnił, że budzi się rano w domu kapitana i oto pierwsze co robi to wypluwa trzonowca. Był to jednak jedynie pierwszy kamyk z lawiny i oto zęby zaczęły wypadać z dziąseł jak przejrzałe jabłka z jabłoni.
Po chwili Kisuke pozbył się całego kompletu uzębienia, który zaśliniony spoczywał teraz na podłodze. Przejechał językiem po obrzydliwie wręcz miękkich dziąsłach i wtedy grom grozy wstrząsnął całą jego osobą. Nie... to nie był sen. Koszmar stał się rzeczywistością i rzeczywiście stracił całe uzębienie.
Pomiędzy białymi zębami jadowitym blaskiem lśnił jadeitowy ząb.
- Wstawać śpiochy! Śniadanie! - Z dołu dobiegło wołanie pani Akane.
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket46/370Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket1847/6190Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Zachodnia dzielnica   Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty2021-03-26, 21:29

02#338

Pokiwałem głową i pogodziłem się z porażką. Niby mógłbym spróbować użyć migoczącego kroku, ale wtedy przypadkiem mógłbym uszkodzić ich dom. Wiec postanowiłem po prostu zmyć naczynia i cieszyć się starą normalności. Słuchanie o pierwszy było całkiem przyjemne i odnajdowałem w tym rzeczy, które nas łączyły. Po wczorajszym wieczorze myślałem, że będzie tylko lepiej jednak dość szybko owa relikwia postanowiła zabawić się moim kosztem. Byłem spanikowany, nie wiedziałem co robić. Szczypałem się w policzek i mawiałem sobie, że to tylko sen a językiem cały czas sprawdzałem, czy językiem dziąsła. Narastała we mnie złość i frustracja żałowałem, że coś tak spaczone i nienormalnego wpadło w moje ręce. A ja jeszcze obiecałem tego pilnować, nie mogłem już bardziej się w kopać. Podniosłem ten jadeitowy ząb i zacisnąłem go mocno w dłoni. „Jeżeli moje zęby nie wrócą na swojej miejsce, to masz bilet w jedną stronę do klasztoru. A tam najprawdopodobniej kapłani tak Cię zapieczętują, że już nigdy nie zobaczysz świata poza świątynią.” Popsute ustrojstwo nie wiedziałem, czy coś do tego dotarło. Czy w ogóle to miało świadomość i na jakiej zasadzie to się tak mocno panoszyło. Jakoś tkwiąc z naszyjniku nie było takie cwane. Nie mogłem zrobić nic innego jak pójść na śniadanie, próbowałem robić dobrą minę do złej gry. Ale nawet nie mogłem się uśmiechnąć, usiadłem przy stole przygnębiony i spojrzałem na staruszkę. Siedziałem w ciszy i czekałem na byłego pana kapitana, gdy się zjawił spojrzałem na niego. - Mam pewnie problem, w nocy wypadły mi wszystkie zęby.- Mój głos lekko drżał i łamał się.
Powrót do góry Go down
Online
Imperator Kuchiki


Zachodnia dzielnica - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Zachodnia dzielnica   Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty2021-03-28, 20:31

Ząb nie odpowiedział w żaden sposób. Kisuke zostawił swe uzębienie na podłodze sypialni i zeszedł na dół, gdzie prawnuczka kapitana krzątała się przy stole. Samego gospodarza domu nie było widać.
Kisuke już chciał podzielić się swą tragedią, gdy dziąsła zaczęły mrowić intensywnie, a po chwili wargi odzyskały oparcie.
Do jadalni wszedł kapitan. Wciąż był w samych gatkach.
- Szybkie śniadanie, a potem do ogródka na pierwszy trening. - Zatarł ręce, wydawał się podchodzić do tego ze sporym entuzjazmem. - Nie miej takiej zszokowanej miny, Kisuke! Zachowaj to na później, gdy me umiejętności pedagogiczne, o które nigdy sam bym się nie podejrzewał dosłownie zwalą cię z nóg.
Jakby nie patrzeć Kisuke odzyskał zęby. Kształty i ich liczba wydawały się zgadzać. Przestał natomiast odczuwać ucisk jadeitowego zęba w zaciśniętej dłoni.
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket46/370Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket1847/6190Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Zachodnia dzielnica   Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty2021-03-29, 21:19

02#339

Pokiwałem głową na słowa kapitania i próbowałem się odrobine uśmiechnać. Głupi artefakt żarty sobie ze mnie robi, i nie zdawałem sobie sprawy, jakim utrapienie będzie ta relikwia. Bardziej bym stawiał, że ktoś zapragnie ją ukraść. A nie że będę się nią musiał zajmować jak dzieckiem. Nic dziwnego, że jej twórcę nazywają szalonych mędrcem. Nie zdziwiłbym się, jak to jego esencja robiła takie głupie numery. Byłem naprawdę mocno zmieszany tym wszystkim, ale starałem się panować i w spokoju jeść śniadanie. Humor poprawiła mi entuzjazm byłego kapitana, cieszyłem się, że faktycznie chce mnie czegoś nauczyć. Po wczorajsze prezentacji miałem drobne obawy, że będzie wolał się wylegiwać i byczeć. Gdy zjadłem, wziąłem swoje naczynia i zacząłem jej zmywać przez wczorajsze przyzwyczajenie. Gdy skończyłem, wyszedł do ogródka gdzie miałem nadziej zastać staruszka gotowego do ćwiczeń.
-Jestem gotowy.- Odpowiedziałem entuzjastycznie.


*1000
Powrót do góry Go down
Online
Imperator Kuchiki


Zachodnia dzielnica - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Zachodnia dzielnica   Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty2021-03-30, 19:30

Na śniadanie przygotowano gotowany ryż, zupę miso i sałatkę warzywną, a wszystko to smakowało jak u mamy. Aczkolwiek Kisuke mógł mieć trudność z wyobrażeniem sobie tego przysłowia, gdyż przez większość życia posiłki przygotowywał dla niego Rentaro, który mistrzem kuchni w żadnym wypadku nie był.
Pani Akane podziękowała Kisuke za pomoc w zmywaniu naczyń, ale jednocześnie rzekła, że nie ma co się tym przejmować i niech zajmie się nauką. W końcu po to tu przybył by czerpać z kapitańskiej krynicy mądrości
Gdy przeszedł do ogródka ujrzał Okinagusę stojącego na stołku przy płocie, a po przeciwległej stronie wystawała głowa wąsatego mężczyzny. Panowie rozmawiali o skutecznych środkach na wykurzenie kreta, przynajmniej do czasu gdy kapitan nie zauważył Kisuke. Pożegnał sąsiada, którego oblicze zniknęło pod dwu i pół metrowym płotem, i zaprosił Kisuke by usiadł w cieniu jabłoni.
- Zapowiada się parny dzień, chociaż po prawdzie ciepło dobrze robi na moje stare kości.
Kapitan niezmiennie miał na sobie same gatki. Woda w oczku wodnym wzburzyła się, gdy wskoczyła do niej żaba dotąd siedząca na jednym z kamieni okalających zbiornik.
- Musisz wiedzieć, że do nauki młodzieży przekonał mnie mój stary znajomy. - Kapitan przyłożył pięści do kolan i nachylił się w stronę Kisuke. - Chociaż przekonał to złe słowo, bo sam do niczego mnie nie namawiał. Zainspirował, o tak brzmi lepiej. Sam pomimo dwóch tysięcy lat na karku lubił przekazywać swoją wiedzę... Ale mojego przyjaciela nie ma już na tym świecie i w swych ostatnich dniach nie mógł pozbyć żalu się po swym ostatnim uczniu. Widzisz Kisuke, ten młody shinigami stracił całkiem wiarę w siebie i zawiesił zanpakuto na kołek. Jakiś czas później zaś przepadł bez wieści w Rukongai, prawdopodobnie zginął. Mój przyjaciel obwiniał się o to, że gdyby podszedł do niego inaczej może inaczej to by się skończyło.
Okinagusa wyprostował plecy. Po raz pierwszy Kisuke poczuł od tego mężczyzny lubującego się w chodzeniu w samej bieliźnie coś na kształt kapitańskiego majestatu. Podobnie czuł się czasami przy wuju Kuchiki. Niezwykła aura emanująca siłą i spokojem wypływająca od ludzi, którzy przez setki lat swego życia zdobyli górującą nad wszystkim dookoła potęgę.
- Mówię ci to wszystko w charakterze przestrogi, bo gdy rozmawialiśmy wczoraj ujrzałem w tobie sporo niepewności i braku wiary we własne siły. To nieakceptowalne. - Przemawiał spokojnie, ale ostatnie słowa zaciążyły w powietrzu jakby były wykrzyczane. - Psychika przede wszystkim, Kisuke. I mówię to bez zażenowania, gdyż własnym przykładem mogę świadczyć o tym, że żelazna wola to podstawa. Na moich roczniku było wielu bardziej uzdolnionych ode mnie, ale to ja z nich wszystkich zaszedłem najdalej. Nigdy nie posiadałem największego talentu. Ba! Nawet nie byłem najpracowitszy, ale gdy nadchodziły porażki nie pozwoliłem by żadna z nich mną zachwiała. Przeklinałem sam siebie, gdy przegrywałem. Płakałem, gdy moi towarzysze nie wracali z misji. Nigdy jednak nie pozwoliłem by złe uczucia mną zawładnęły. I ty Kisuke też nie możesz na to pozwolić, rozumiemy się?
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket46/370Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket1847/6190Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Zachodnia dzielnica   Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty2021-03-31, 22:31

02#340

Pani Akane była naprawdę miło staruszką, ale utrata kilkunastu minut nie robiła mi wielkie różnicy. Zwłaszcza, że mogłem jej pomóc i podziękować tym samym za smaczny posiłek. Kapitan faktycznie był bardzo wiekową duszą, przeżycie dwóch mileniów robiło sporę wrażenie i na pewno jego słowa wynikały z lat doświadczeń i zdobytej mądrości. Domyślałem się o kogo mogło chodzi, jednak nie miałem pewności. W końcu mogły być również inne dusze mniej znane i niezamożne, a oni słyszałem tylko dlatego, że pochodził z rodu Shihōin. Słowa byłego kapitana poszerzyły bardziej moje perspektywy, w końcu nie ma lepszej motywacji i widok żywego przykładu. Przynajmniej o ile mi tu nie ściemniał i nie mówił tego co chciałem usłyszeć. Słuchałem jego mądrości i próbowałem je chłonąć. Może faktycznie powinienem dać sobie szanse i czas. W końcu nikt z dnia na dzień nie zostanie kapitanem.
-Tak, postaram się. Chce być w stanie bronic moich bliskich i nie zgadzam się aby inny umierali na misjach. I tak straciłem już za wielu bliskich, nie chce żałować kolejnych. Mogę to obiecać, o ile pan mi powie dlaczego postanowił pan mnie trenować? Tylko proszę się nie zasłaniać moim przodkiem i naszym podobieństwem.- Spojrzałem na niego z lekkim uśmiechem i czekał na odpowiedz. -No dobrze, to może się zabierać do szkolenia.-
Powrót do góry Go down
Online
Imperator Kuchiki


Zachodnia dzielnica - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Zachodnia dzielnica   Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty2021-04-07, 11:43

Kapitan skubnął w zamyśleniu bródkę.
- Och, czyli mówisz, że nie będziesz się starać jeśli nie odpowiem na twoje pytanie? - Aura kapitańskiej dostojności zniknęła, gdy Okinagusa teatralnie wzruszył ramionami i pokręcił głową. - Ejejej, na to mamy problem, bo pamięć o twoim przodku było głównym powodem dla którego wybrałem właśnie ciebie. To i może jeszcze fakt twojego częstego wpadania w kłopoty. Uznałem, że takiemu amatorowi przygód przyda się trochę doszkolenia żeby choć trochę zwiększyć twoją szansę do dożycia przynajmniej trzydziestki.
Ponownie skubnął bródkę i spojrzał w okrutnie błękitne niebo.
- Tylko nad czym właściwie chcesz tu popracować? Wspomniałeś o problemach z kontrolą reiatsu, ale biorąc pod uwagę gwałtowny wzrost twojej energii będziesz potrzebować lat na powrót ją poskromić. Niemożność zamaskowania swej obecności, czy wybuchające w dłoniach zaklęcie to tylko wierzchołek góry twoich nowych problemów. Przełożeni mogą na przykład pomijać twoją osobę przy organizowaniu składu na misję w świecie żywych, czy nawet w Rukongai, gdyż twoja silna aura, nad którą nie masz kontroli może negatywnie wpływać na zwykłych ludzi. - Uśmiechnął się. - Chociaż jeśli rzeczywiście wdałeś się w Shunsui, to możesz uznać to za doskonałą wymówkę do słodkiego próżniactwa w barakach dywizji, hehe. Ale wracając do twojego szkolenia. - Chrząknął. - Mając tak mało czasu będę cię tylko wstanie nauczyć podstaw czegoś bardziej wystrzałowego, ale jak dobrze pójdzie opanowujesz to w wystarczającym stopniu by móc pracować dalej nad tym samodzielnie. Zresztą, hej, mieszkam niedaleko, więc jak natrafisz na blokadę nie do przeskoczenia to zawsze możesz wpaść na herbatkę. - Mrugnął do Kisuke. - Proponowałbym więc połączenie szkolenia fizyczno-duchowego, byś po trochu zaczął już pracę nad okiełznaniem swego reiatsu. Mogę cię nauczyć jak wzmocnić sztukę hakudy dzięki reiatsu, albo jak efektywnie połączyć zanjutsu ze shunpo, albo hakudę z zanjutsu. Jeśli chodzi o samo zanjutsu, to nigdy nie zaszkodzi podszkolić się w umiejętnym trafianiu w punkty witalne. No i nie zapominajmy, że byłem jednak kapitanem XIII dywizji, więc w wolnych chwilach mogę przekazać ci trochę wiedzy, choćby na temat efektywnej walki z różnymi rodzajami pustych. Dużo możliwości, ale możemy pozwolić sobie na wybór tylko jednej opcji.
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket46/370Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket1847/6190Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Zachodnia dzielnica   Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty2021-04-08, 21:00

02#341

-Tego nie powiedziałem, ale faktycznie gdyby nie mój przodek to pewnie nawet by pan nie wiedział o moim istnieniu. To może inaczej obiecam, że jeszcze pan o mnie usłyszy i to w pozytywnym świetle rzecz jasne. Co poradzę, że dwór czystych dusz to nie jest zbyt emocjonujące miejsce dla kogoś z moim statusem. Teraz ludzie bardziej mnie unikają i traktują ozięble tym swoim stosownym tonem.- Słuchałem go uważnie i analizowałem, co faktycznie mogłoby mi się przydać. Mówił dość ogólnikowo i nie wiedziałem jak do końca go rozumieć. Wszystko brzmiało ciekawe, dlatego wybór był bardzo trudny. Jednak chyba najlepiej byłoby podszkolić się od podstaw a później najwyżej wpaść i spróbować podłapać coś nowego.
-Myślę, że moglibyśmy się zając tym szkolenie Fizyczno-duchowym. Chyba najlepiej będzie wyćwiczyć podstawy i przygotować organizm do jakiś lepszych technik czy sztuk walki. Inaczej przez braki w fundamentalnych podstawach opanowywanie czegoś fajnego mogłoby pochłonąć za dużo czasu. A i na Herbatę bardzo chętnie wpadnę, jeżeli tylko pan znajdzie dla mnie czas. Postaram się być dobry uczniem, który nie zamęcza swojego nauczyciela każdą pierdołą.
Powrót do góry Go down
Online
Imperator Kuchiki


Zachodnia dzielnica - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Zachodnia dzielnica   Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty2021-04-09, 19:43

Okinagusa westchnął ciężko.
- Shunsui również miał problem z podejmowaniem konkretnych dywizji. - Podniósł się. - Ale wiesz co, Kisuke? Chyba wiem co może być dla ciebie dobre. - Chwycił się za kark i obrócił głowę w jedną i drugą stronę, aż strzyknęło. - To starożytna technika aktywnej medytacji, w której zamiast siedzieć na tyłku wykonujesz sekwencje ruchów skupiając się przy tym w stu procentach na własnym ciele. To podstawa, bo w bardziej zaawansowanej formie przez cały czas pobudzasz reiatsu w ciele dzięki czemu jednocześnie angażujesz ciało, umysł i duszę. W akademii nie uczą tego koncentrując się na prostszych formach mających pomóc w nawiązaniu kontaktu z zanpakuto. - Zamrugał. - A właśnie. Udało ci się to już osiągnąć?
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket46/370Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket1847/6190Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Zachodnia dzielnica   Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty2021-04-09, 20:48

02#342

Brzmiało to coraz ciekawiej, zastanawiałem się nawet jak to wpłynie na moją obecną sytuację z poznawaniem ich imienia. Nie sądzę, że blondynka była skoro je zdradzić skoro oczekuje ode mnie wielkich czynów i uznania w oczach innych. Sam również zaczął rozciągać ramiona i strzelać knykciami. -Tak, udało mi się wejść do wewnętrznego świata i przeprowadzić rozmowę z nimi. Wiem czego ode mnie oczekują i można powiedzieć, że w 50% udało mi się spełnić ich oczekiwania. Ale w jaki sposób ta bardziej zaawansowana forma medytacji miałaby pomóc mi z zabójcą dusz?- Zastanawiałem się i czekałem na jego objaśnienia. Gdy skończy spoglądam mu prosto w twarz. -No to zaczynajmy Okinagusa -san.- Byłem zdeterminowany i gotowy do działania w końcu miałem trudny materiał do przyswojenia a coraz mniej czasu.
Powrót do góry Go down
Online
Imperator Kuchiki


Zachodnia dzielnica - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Zachodnia dzielnica   Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty2021-04-11, 12:43

- Z nimi? - Kapitan uniósł brew. - Shunsui też miał podwójne żeńskie zanpaku... ekhem, wybacz. - Uśmiechnął się przepraszająco. - Chyba zaczynam cię męczyć tymi porównywaniami. A pomóc z zanpakuto ma nijak. Nie to jest jej zadaniem, zresztą skoro już nawiązałeś kontakt, to powinieneś mieć już górki.
Okinagusa cofnął się od Kisuke. Odwrócił się spoglądając ze zmrużonymi oczyma na słońce.
- Nie mamy najlepszej pogody na podobne ćwiczenia, ale hej, skoro przetrwałeś akademię to będzie dla ciebie ryż z mleczkiem. Dobrze, stań tak by mieć wokół siebie dość wolnego miejsca i zaczynamy. Na początek wyobraź sobie, że jesteś ptakiem. - Wyciągnął ręce na boki. - Naśladuj mnie i oddychaj w taki sposób żeby...
Początkowe sekwencje były proste i jedyną trudność sprawiało by nie zapomnieć o właściwym oddechu. Z czasem pojawiły się trudniejsze elementy, jak stanie na głowie i wykonywanie określonych ruchów nogami i jedną ręką. Trenowali tak z godzinę, po której pot perlił się na czole Kisuke.
Kapitan zarządził krótką przerwę na herbatę i zaproponował by chłopak również rozebrał się do bielizny, to będzie czuł się bardziej swobodnie i świeżo.
Tak czy siak w następnej części treningu dołączył element kontroli reiatsu, które Kisuke miał pobudzać w zgodzie z wykonywanymi ruchami. To było już trudniejsze, nie dość że dochodził kolejny element, o którym musiał pamiętać, to nie władał swą energią już tak swobodnie jak kiedyś.
Pod koniec dnia Okinagusa pochwalił Kyoraku.
- Wykonaliśmy dziś dobrą pracę. - Poklepał Kisuke po barku. - Będziesz ćwiczyć tak z pół godziny dziennie, to po pewnym czasie odczujesz wyraźną różnicę.
Słońce oblewało ogródek kapitana czerwienią. Kisuke był zmęczony, ale było to przyjemne uczucie. Czuł się odprężony mentalnie, a i miał wrażenie, że gdyby wykonywał podobne ćwiczenia wcześniej to nie musiałby tak długo leżeć w szpitalu zmożony szalejącym reiatsu.
- Co ty na to żeby odprężyć się w onsenie? Dziesięć minut drogi stąd jest przyjemne źródełko.
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket46/370Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket1847/6190Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Zachodnia dzielnica   Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty2021-04-11, 15:19

02#343

Nie przeszkadzało mi porównywanie mnie do pierwszego. W końcu już dawno stryjek stwierdził, że go przypominam. Ale najwidoczniej staruszkowi robiło się przez to głupio, dlatego nie wracałem do tego tematu więcej.
-Nie można mieć wszystkiego, ale przynajmniej pana kości będą się lepiej czuły. - Stanąłem sobie wygodnie i starałem się odwzorowywać wszystkie jego ruch jak tylko najdokładniej mogłem. Przy tym uważałem na tempo wdechów i wydechów. Na początku myślałem, że jest to jakaś forma tańca czy czegoś innego. Na pewno nie wyglądało to zbyt mistycznie i nie sugerowała, że przyniesie jakiekolwiek efekty. Jednak zawierzyłem Okinagusie i wykonywałem wszystkie figury i formy, jakie pokazywał. Herbata dobrze mi zrobiła po tym smażeniu się w słońcu, zastosowałem się do rady staruszka i rozebrałem do białych gatek, przy tym również związałem sobie włosy z tyłu w małego koczka. Podczas drugiej części starałem się nie przesadzić z ilościom energii, ale również nie chciałem dawać jej za mało. Dlatego metodą prób i błędów szukałem złotego środka. Pochwałą od ex kapitania ucieszyła mnie, że w jego oczach dobrze się spisałem.
-Ufffff nie sądziłem, że się przy tym tak mocno zmęczę. Dziwne uczucie, nawet pomimo zmęczenia czuje się dobrze, a moje mięśnie nie są spięte i wypompowane. Szkoda, że akademii nie uczy tego, na pewno przydałoby mi się to podczas pobytu w szpitalu. Nie wiem, czy mógłbym się jeszcze bardziej zrelaksować, ale na pewno przy dam się kąpiel dużo soli się na mnie zebrało.- Uśmiechnąłem się do Okinagusy.
Powrót do góry Go down
Online
Imperator Kuchiki


Zachodnia dzielnica - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Zachodnia dzielnica   Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty2021-04-19, 11:50

Kisuke po raz pierwszy ujrzał Okinagusę przyzwoicie ubranego, gdy przy okazji opuszczenia domu wdział na siebie niebieskie kimono.
Idąc ulicą co chwila ktoś go pozdrawiał na co kapitan odpowiadał uśmiechem i machaniem dłoni.
- Jeśli ktoś by mnie pytał to robię tu dobrą robotę zwiększając reputację shinigami w Rukongai - rzucił półgłosem odmachując jakiejś staruszce. - Szkoda, że niewielu emerytów decyduje się na powrót do korzeni.
Onsen faktycznie znajdował się niedaleko. Zajmował spory kawałek wydzielonej ziemi z kilkoma źródłami pozostawionymi pod czystym niebem.
Wraz z kapitanem opłukali się w osobnym pomieszczeniu, po czym weszli do odsłoniętego basenu. Ten akurat zbiornik mieli tylko dla siebie, ale dało się słyszeć przyciszone rozmowy dochodzące z innych basenów ukrytych za ogrodzenia z trawy ryżowej. Z oddali dawało się usłyszeć również odgłosy ulicy.
Gorąca woda i para od razu wzięła się do roboty i zaczęła wyciskać z ciała Kisuke trudy dnia.
Kapitan westchnął z rozkoszy polewając ramiona wodą.
- Nie ma nic lepszego niż onsen. Jak stąd wyjdę to będę czuć się co najmniej pół wieku młodszy. -Rozpostarł się wygodnie kładąc łokcie na kamieniach wykładających brzeg basenu. - Muszę cię pochwalić Kisuke, dobrą robotę dziś wykonałeś. Prawdę mówiąc obawiałem się, że może pójść gorzej, ale kontrolujesz swoje monstrualne reiatsu lepiej niż myślałem. Rozciągnięty też jesteś dobrze, a i trudniejsze pozycje zdołałeś przetrzymać. Dobra robota, dobra robota. Myślę, że jutro będziemy mogli przejść do trudniejszych spraw, ale oczywiście nie zapomnimy o dzisiejszej pracy. Będziemy ją powtarzać po godzinę rano i wieczorem, a jak już wrócisz do siebie to dobrze będzie jeśli poświęcisz gimnastyce przynajmniej pół godziny dziennie. Pomoże ci to zachować w dobrym zdrowiu ciało i umysł.
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket46/370Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket1847/6190Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Zachodnia dzielnica   Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty2021-04-20, 21:52

02#344

-Na pewno robi pan dobrą robotę, ale niestety pierwsze okręgi i tak cenią sobie shinigami w końcu są ich codziennością i nikt tutaj nie pada ofiarą wyzysku albo szantaży. Słyszałem o bogach śmierci w dalszych okręgach, którzy wykorzystują swój status do pozyskania korzyści od biednych dusz.-
Cieszyłem się z przyjemnego relaksu, jaki dawał ciepłe wody, pomimo że były to znacznie skromniejsze ciepłe źródła niż te u boga Sussano. To jednak przez tę atmosferę wracały wspomnienia, a ja mogłem się odprężyć. Chociaż pod jednym względem było tu lepiej. Miałem towarzysza do rozmowy i nie musiałem siedzieć w ciszy.

-Tak zgadzam się, gorące źródła działa bardzo dobrze po cały dniu wysiłku. Znikają wszystkie napięcia i zgromadzone trudy. Dziękuje, że pan uważa jednak i tam muszę jak najszybciej zapanować na nowo zdobytą siła. Jeszcze przed tym olbrzymim przyrostem w chwili emocjonalnego wzburzenia wymknęła mi się spod kontroli i sprawiłem ból kilku wieśniakom. Wstydzę się tego dnia i nie chce nawet myśleć co by było gdyby wtedy miał tak mocnego ducha. Ale jestem dobre myśli, jestem zmotywowany i na pewno będę starał się z całych sił. Już nie mogę się doczekać trudniejszych rzeczy.-
Siedziałem z Okinagusom i cieszyłem się chwilą i tym wszystkim. Trochę uderzyła mnie nostalgia, ponieważ ze staruszkiem Rentaro również bywaliśmy w onsenach może rzadziej, ale raz na jakiś czas się zdarzało i wyglądało to bardzo podobnie. Gdy skończyliśmy i byliśmy już na zewnątrz. Zrobiłem kilka kroków do przodu, odwróciłem głowę i krzyknąłem -Ostatni zmywa naczynia.- Na mojej twarzy był niewinny dziecięcy uśmiech, nie odwracałem się. Po prostu biegłem. Nie liczyło się dla mnie wygrana czy przegrana po prostu sama zabawa. Zapomniałem przez tą całą służbie i szkolenie cieszyć się z mały rzeczy i bawić gdy tylko nadarzy się okazja.
Powrót do góry Go down
Online
Imperator Kuchiki


Zachodnia dzielnica - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Zachodnia dzielnica   Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty2021-04-21, 22:31

Gdy wrócili do domu czekała na nich kolacja, po której Kisuke wziął się za zmywanie naczyń. Trzeba było przyznać Okinagusie, że bardzo zręcznie potrafił biegać po dachach budynków. Zniknął z pola widzenia Kisuke już po kilku sekundach.
Gdy Kyoraku wrócił do sypialni mógł przekonać się, że podczas jego nieobecności nikt do środka nie zaglądał. Zęby leżały obok posłania tak samo, jak je rano wypluł.

***

- Chciałbyś się nauczyć shunko, Kisuke? -zapytał Kisuke siadając pod jabłonką.
Mieli już za sobą poranną sesję aktywnej medytacji. Po przebudzeniu Kyoraku stwierdził, że tym razem relikwia nie sprawiła mu niespodzianki. Prawdę mówiąc w ogóle nie widział jej w pobliżu.
- Opanowanie bardziej zaawansowanych form shunko wymaga dobrych konszachtów z kami, a z tego co mi wiadomo jesteś jednym z nielicznych shinigami, o których można to powiedzieć.
Kapitan od niechcenia masował kark. Tak jak przez większość poprzedniego dnia i teraz siedział w samej bieliźnie. Młody dzień zapowiadał się jednak na jeszcze bardziej gorący, więc i Kisuke mógł mieć ochotę by zrzucić z siebie to i owo.
- Wpierw oczywiście trzeba by było osiągnąć podstawową technikę - kontynuował Okinagusa. - Co samo w sobie jest diabelnie trudne i dochodzi też kwestia mocy zanpakuto. Mało które ma dobrą kompatybilność ze shunko, co wyjaśnia czemu niewielu poruczników czy kapitanów trudzi się jego nauką, zwyczajnie preferując shi kai i ban kai, jako narzędzie do walki. Ty masz ten problem, że nie znasz jeszcze profilu swego zanpakuto. Pomyślałem jednak, że może moja propozycja wzbudzi w tobie szalony młodzieńczy entuzjazm, dlatego też proponuję.
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket46/370Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket1847/6190Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Zachodnia dzielnica   Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty2021-04-22, 18:59

02#345

Czyli staruszek był jeszcze szybszy. Tym razem faktycznie mnie zaskoczył, nie przypuszczałem, że poleci taką brawurą. No ale przynajmniej na moment zrobił się miło, może kiedyś z nim w końcu wygram. Gdy skończyłem wypełniać założenie zakładu, wróciłem do swojej sypialni i przypomniało mi się, co dokładnie rano miało miejsce. Zebrałem te zęby do materiałowej chusty i umieściłem je w swoich rzeczach. Będę musiał później je gdzieś zakopać czy coś.

***

Shunko? Brzmi ciekawe, jednak co do moich dobrych konszachtów nie byłem takim pewny. W końcu ile jak bóstw spotkałem? Sześć siedem może, ale jednak skoro zdaniem eksperta miało to potencjał, to postanowiłem podjąć temat. -Nie jestem pewny co do moich dobry stosunków, w końcu tak wielu nie spotkałem. Ale czym dokładnie jest to shunko. Rozumiem, że to jakaś technika i musi być faktycznie bardzo trudno, skoro wymaga dużej kompatybilności, ciężko się jej nauczyć. To nie popsuje w żaden sposób relacji z moich Zanpakutou?- Zapytałem tak dla pewności, chciałem być w pełni świadomy, z czym to się wiąże i jakie mogą być tego następstwa.
- Skoro pan proponuje, to bardzo chętnie spróbuje opanować to. Dlatego proszę mnie nie oszczędzać i wyciskać siódme albo nawet i ósme poty.- Powiedziałem stanowczo i rozebrałem się do bielizny. Byłem zdeterminowany i gotowy to ciężkiego szkolenia, ten starożytny sposób medytacji pozwalał mi się dobrze rozgrzać i ułatwia kontrolowanie drzemiącej we mnie energii.
Powrót do góry Go down
Online
Imperator Kuchiki


Zachodnia dzielnica - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Zachodnia dzielnica   Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty2021-04-23, 14:00

Okinagusa parsknął śmiechem.
- Wydaje mi się, że spotkałeś więcej kami niż ja przez całe swoje życie. Ale ale, nie tłumaczyli w akademii czym jest shunko? Hmm, zapewne musieli tylko o tym pobieżnie wspomnieć biorąc pod uwagę jaka to elitarna i niebezpieczna technika. W skrócie polega ona na tak mocnym wzburzeniu swego reiatsu, że praktycznie każda komórka ciała zaczyna drżeć od nagromadzonej energii. Shunko diabelnie zwiększa szybkość ruchu, a reiatsu które z nas wycieka tnie jak ostrze. Dlatego też najlepiej paruje się z nim zanpakuto o profilu wspomagającym hakudę, co jednak rzadko kiedy się trafia. Głównym problem ze shunko jest jednak taki, że utrata kontroli nad nim, bądź zbyt długie korzystanie z niego może nawet zakończyć się śmiercią. - Skrzyżował dłonie na piersi i oparł się całymi plecami o pień jabłoni. - Nie słyszałem żeby jakieś zanpakuto miało problem z tym, że jego posiadacz używa innych technik. Jeśli jednak jesteś gotowy to szykuj się do podróży. Załóż swoje obciążniki, a ja jeszcze dodam potem coś od siebie żeby na czas podróży wycisnąć z ciebie nie tylko ósme, ale i dziewiąte poty. - Uśmiechnął się. - Pokażę ci na czym mniej więcej polega shunko, ale do tego będziemy musieli udać się do mniej zatłoczonej okolicy. Rozumiesz, moi sąsiedzi mogliby źle znieść nasz trening, a wolałbym tego uniknąć, bo gość z naprzeciwka dwa razy do roku uracza mnie doskonałą wiśniówką.
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket46/370Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket1847/6190Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Zachodnia dzielnica   Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty2021-04-23, 18:37

02#346

- Możliwe. Mogło to mi umknąć, nauka w akademii obejmuje bardzo obszerne działy i co śmieszne nie skupiają się oni głównie na wyszkoleniu dobry wojowników. A od razu by chcieli, aby każdy znak cała historie i również wszystkie panujące prawa. Myślę, że system edukacji mógłby być bardziej dopasowany do każdej jednostki.- Nauczanie ogólnikowo i traktowanie wszystkich jednakowo nie pozwoli
się rozwinąć osobom z mniejszym zasobem talentów. -Czyli to takie lepsze, ale bardziej niebezpiecznie wzmacniane przy pomocy reiatsu. To dobrze, że to w żaden sposób nie koliduje. Już i tak mocno pod padlem im. Długo musiał czekać za nim bylem w stanie usłyszeć ich głos.- Szybkim krokiem zebrałem swoje ubrania i ruszyłem do pokoju, aby się odpowiednio przygotować. Założyłem najcięższe obciążniki i kamizelek jak tylko mogłem. Do tego spakowałem kilka porcji suplementów i zabrałem miecz, nie wiedział, czy dzisiaj tu wrócimy i ile czasu spędzimy w innym miejscu. Ta technika brzmiała bardzo ciekawie jedyny minus, że faktycznie zanpakutou rzadko przyjmują formę broni w postaci kastetów czy innych katarów. Jednak i tak przy odpowiednim korzystaniu może być bardzo przydatna. Ciekawe tylko jak bardzo wyczerpuje organizm? Po przygotowaniu z szedłem na dół w poszukiwaniu staruszka.
-Jestem już gotowy panie Okinagusa, może ruszać jeżeli i pan już się przygotował.-
Powrót do góry Go down
Online
Imperator Kuchiki


Zachodnia dzielnica - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket9000/9000Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Zachodnia dzielnica   Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty2021-04-25, 14:13

- Nie bądź taki surowy dla systemu edukacji. Poprzez naukę historii i prawa chcą was bardziej związać z Gotei XIII, a że średnio to wychodzi, patrząc po ilościach dezercji i zdrad, to już inna rzecz.
Gdy przygotowany Kisuke zeszedł na dół, został obdarowany przez kapitana koszem z zielonej wikliny, do którego dokooptowano skórzane paski dzięki czemu można było nosić go na plecach.
Do środka nie miały jednak trafić rzeczy osobiste Kisuke. Okinagusa polecił by chłopak się odwrócił, po czym władował do kosza pięć kamiennych kul z czego każda ważyła 50 kilogramów, jak chwilę potem poinformował kapitan. Kapitan również nałożył na plecy kosz, ale zamiast gołej wagi umieścił w nim prowiant i inne drobiazgi przydatne podczas biwakowania.
Na sobie z kolei nie umieścił żadnego porządniejszego okrycia i wyglądało na to, że miał zamiar odbyć podróż w samych majtkach i klapkach. A nie... na głowę założył jeszcze słomkowy kapelusz.
Jego prawnuczka kręciła na to głową, ale była już przyzwyczajona do niechęci nestora do ubrań i skończyło się tylko na krótkiej reprymendzie. Potem podała Kisuke kapelusz i bukłak z wodą napominając go by pamiętał o odpowiednim nawodnieniu, bo zapowiadało się, że upał będzie towarzyszyć im przez cały dzień.
Na pożegnanie kapitan poinformował krewniaczkę, że może nie być ich nawet z kilka tygodni, w zależności od tego jak trening Kisuke będzie przebiegać. Wyruszyli.

***

Wyruszyli truchtem, kapitan nadawał tempo. Na krótką metę kilkaset kilogramów obciążenia nie było dla Kisuke niczym poważnym, ale tutaj czekało ich przynajmniej pięćdziesiąt kilometrów drogi. Okinagusa zdradził bowiem, że udają się poza dziesiąty okręg.
Drogi były zadbane, ale czasami trzeba było lawirować by wyminąć pieszych, wozy czy wierzchnie świnie. Wyzwania nie ułatwiał żar lejący się z nieba, przez który Kisuke szybko zaczął lepić się od potu.
Szykował się cudowny dzień.

***

- Przyjemna przebieżka, muszę przyznać. - Kapitan ściągnął kapelusz, otarł pot z czoła i spojrzał na Kisuke siedzącego pod pobliskim drzewem.
Głowę miał odgiętą do samej piersi, ubranie przesiąknięte potem. Kosz, który kilkogodzinną podróż przetrzymał lepiej niż Kisuke, stanowił porządne oparcie dla pleców i właściwie najchętniej opierałby się na nim przynajmniej przez wieczność.
Kyoraku usłyszał, jak kapitan zdejmuje swój kosz. Chwilę potem szturchnął chłopaka pojemnikiem ze śniadaniem. Nogi Kisuke chyba cudem nie rozpłynęły się jeszcze w bezkształtną breję, ale ręce choć jak z waty dadzą sobie chyba radę z samodzielnym przetransportowaniem kęsów pożywienia do ust. Pora obiadowa była w pełni i żołądek oprócz serca był jedynym organem jaki pracował żarliwie u Kisuke. Świadczyło o tym choćby natarczywe burczenie.
- Odpoczniemy sobie trochę, zjemy, wykąpiemy się, a potem weźmiemy się za shunko. - Kapitan usiadł na trawie obok truchła Kyoraku. - Co ty na to?
Jeszcze w początkowej fazie podróży zboczyli na drugorzędne trakty, które ostatecznie wyprowadziły ich delikatnie pofałdowany teren porośnięty rzadkim lasem. Kilkanaście metrów dalej rozlewało się niewielkie jezioro.
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket46/370Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Zachodnia dzielnica - Page 11 Pbucket1847/6190Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Zachodnia dzielnica   Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty2021-04-25, 15:08

02#347

-Tak rozumiem cały zamysł tego wszystkiego, ale jednak większość dusz nie wstępuje do Gotei XIII z powodu ideałów. A z potrzebny jedzenia i wizji pieniędzy, biedne dusze z rukongaiu nie mają za bardzo innych perspektyw. Dlatego nie  dziwoto, że dezerterują kiedy nadarzy się do tego stosowana okazja i powód. Prawo jest dość surowe i narzuca duże jarzmo na wolną wolę.- Ciężar, który narzucił mi na plecy łącznie z ciężarkami, które miałem na sobie musiał być duży. Moje ciało nie odrzucało tego jak na razie, ale widziałem jak zostawiałem w ziemi głębsze ślady stóp.


Po tym dystansie czułem się jak po pierwszych dniach w akademii gdzie Mito sensie wyciskał z nas siódme poty na zajęciach ogólnorozwojowych. Myślałem, że więcej nie poczuje się tak jak wtedy, ale byłem jeszcze bardziej zmęczony. Nigdy nie zdarzyło mi się biec tyle godzin pod takim obciążeniem. Dobrze, że Okinagusa nie dał mi dodatkowo jakiś torb do rąk z kulami. Bo teraz nawet nie byłbym w stanie samodzielnie zjeść posiłku. Skryłem się w cieniu i obierałem się wielki ciężki kosz. Może nie był super wygodny, ale na ten moment był brawie jak najlepszy fotel, jaki tylko mogłem sobie wymarzyć. Z trudem podniosłem ręce przyjmując bento i podniosłem ciężką głowę do góry. Nawet nie miałem wystarczająco siły, aby pokiwać głową na stwierdzenie kapitana.

-Tak bardzo odpowiada mi ta kolejność, jedzenie przerwa i kąpiel a później nauka. Może trochę słońce zelży do tego czasu. Bo dzięki przepoconemu ubrania miałem dodatkowe obciążenie.- Uśmiechałem się nieporadnie i zacząłem powoli jeść obiad. Gdy skończę jeść, popijam posiłek wodą.
-Miał pan wcześniej jakiegoś innego ucznia przede mną?- Próbowałem potrzymać rozmowę, ponieważ mój mózg był na skraju wyczerpania fizycznego i momentami powieki mi się przymykały po posiłku. Podczas kąpieli od razu ubrałem swoje przepocone ubranie.
Powrót do góry Go down
Online
Sponsored content





Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Zachodnia dzielnica   Zachodnia dzielnica - Page 11 Empty

Powrót do góry Go down
 
Zachodnia dzielnica
Powrót do góry 
Strona 11 z 13Idź do strony : Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Zachodnia Pustynia
» Zachodnia brama
» Wschodnia dzielnica
» Północna dzielnica
» Południowa dzielnica

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Świat :: Soul Society :: Rukongai :: Tereny Mieszkalne-
Skocz do:  
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje