Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Zmiany w mechanice

Go down 
+3
Ajax
Aoto
CZaras
7 posters
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
CZaras


Zmiany w mechanice Mg10
CZaras


Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zmiany w mechanice Pbucket1044/1044Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (1044/1044)
Punkty Reiatsu:
Zmiany w mechanice Pbucket12865/12865Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (12865/12865)

Zmiany w mechanice Empty
PisanieTemat: Zmiany w mechanice   Zmiany w mechanice Empty2018-05-20, 19:41

No to tak generalnie rzecz biorąc sprawa tyczy się mechaniki związanej z premiami od shi kaiów, łuków, ban kaiów i tym podobnych. Osobiście sporo, bym w tym zmienił. Zaczynając od ogólników.

1. Adnotacja w dziale ze statami.

Cytat :
UWAGA: Siła, Szybkość, Wytrzymałość noszą miano atrybutów lub też statystyk fizycznych. Ich właśnie dotyczą takie mnożniki jak wyzwolenie drugiej formy mocy (bankai, wyzwolenie obu mocy fullbringa, użycie artefaktu Quincy itp.).

Wedle tego drugie moce jakie mamy jedyne co mogą podnosić to siłę, szybkość oraz wytrzymałość. Moim zdaniem to jest słabe, skoro choćby Shi Kai może podwyższać, również inne statki to nie wiem czemu drugie moce miałyby być w tym ograniczone do jedynie atrybutów fizycznych.

2. Nudne profity

Obecnie gdy postać wskakuje na ten drugi poziom bonusików, czyli artefakt/Ban Kai/ połączenie z lalką/umka ofensywna i defensywna naraz to po prostu otrzymuje mnożnik x2 do trzech statów i tyla. Moim zdaniem to nudne rozwiązanie nie dające pola do popisu dla gracza. Z Shi Kai jest tak, że po uruchomieniu go ma się 20% swojej sumy statystyk do rozdysponowania między wybranymi przez siebie atrybutami w określonych uprzednio proporcjach. Moim zdaniem jakby tak samo zrobić z wyżej wymienionymi bonusami to byłoby znacznie zabawniej. Oczywiście wyższy byłby tylko %, dajmy na to może 50%? Jedyne czego bym nie zmieniał to tego jak to wygląda u Bounto, bo u nich na stałe sumują się staty lalki i człowieka, więc jest całkiem logicznie moim zdaniem.

3. Nieczytelnie napisane.

Cytat :
Po poznaniu bankai:
shinigami otrzymuje +15 wolnych punktów przydzielanych do wybranych przez MG statystyk. Przy wyzwolonym bankai shinigami otrzymuje mnożnik x2 do wszystkich statystyk.

No ja po przeczytaniu tego pomyślałbym sobie, że daje bonusa do wszystkich statek, nie tylko tych fizycznych. Dopiero w innym temacie nie związanym z tym można dotyczyć, że nie do końca tak jest co moim zdaniem jest mocno mylące.

4. Dopisanie Kami

Sądzę, że do takiego działu należałoby wpisać opis rozwoju Kami. Ja się na tej profesji nie za dobrze znam, także najlepiej byłoby, aby zrobił to ktoś inny.

5. Wydymane dusze

Shinigami mają Shi i Ban Kai, Quincy łuk i artefakt, Ludzie bonus po otrzymaniu dwóch umiejętności, Hołki bonusy za przemiany, Bounty lalke, a potem x2 sume statystyk po połączeniu z nią, a dusze cóż... nic. Żadnego momentu, w którym następuje skok w rozwoju związany z bonusem do statów co wydaje mi się troche krzywdzące dla tej profesji. Ja wiem, że niczego takiego nie było w animu, ale tam z dusz co coś umiały zdaje się, że byli tylko Kukkaku i Ganju, którzy niewiele potrafili, więc nie widzę przeciwwskazań, aby uatrakcyjnić te profesje jakimiś punktami, do których Ci będą dążyli niczym Shini do Shi Kaia. Mam tu pomysł, aby dać tu duszom dwie możliwości rozwoju.

Hojnie uposażony - postać w jakiś sposób weszła w posiadanie jakiegoś wyjątkowo potężnego artefaktu. Czy to opętane ostrze, a może zaczarowany talizman, a może pancerz, na którego spłynęło błogosławieństwo silnego Kami to już do wyboru.

Czarownik czarodziej - dusza w drodze rozwoju rozwinęła się tak bardzo, że zdołała obudzić w sobie potężną zdolność, która znacznie zwiększyła jego możliwości. Może to być rozwinięcie jego posiadanej umiejętności lub coś całkiem nowego. Opcji jest wiele, może działać pasywnie jak stałe Shi Kai, bądź działać będąc wywoływanym.

Oba działałyby podobnie jak w przypadku Shinigamowych Quincowych Skilli, czyli dawałyby jakąś tam dodatkową umiejętność oraz 20% sumy statek skierowanych w odpowiednie miejsce. Co do Ban Kaia można to rozwiązać na dwa sposoby:

a) Shinigami casus - gracz po wybraniu ścieżki przy niej pozostaje, a gdy dociera do czasu rozwoju na drugi poziom bonusu to w przypadku Czarownika czarodzieja dostaje rozwinięcie swojej umiejętności dotychczasowej odpowiednio potężniejsze, a także x2 statki (lub jeśli spodoba się Wam pomysł to 50% sumy statków do wybranych atrybutów), a gdy jest to ścieżka Hojnie uposażonego to sprawa jest podobna tylko tyczy się artefaktu, który w jakichś okolicznościach rozwija się, zostaje przekuty, ulepszony, sam z siebie wyzwala większą moc... cokolwiek.

b) Quincy casus - Gracz po wybraniu ścieżki drugą zaklepuje na dalszy czas. Czyli jeśli ktoś znalazł artefakt to jego drugą umka a'la Ban Kai zostanie jakaś unikalna zdolność, a jeśli najpierw dostał zdolność, to po tym trafi na jakiś potężny artefakt.

c) CZaras casus - czyli pełna dowolność. Jeśli gracz będzie chciał to może zrobić tak jak Shinigami mają, jeśli chce to tak jak Quincy, a jeśli ma ochotę to może się połączyć ze swoim artefaktem jak Bounto. Krótko mówiąc kwestia umowy między MG, a graczem niezmienne natomiast pozostają zasady mechanicznego bonusu, czyli jakieś tam umiejętności wynikające z tej czy innej ścieżki oraz bonus do statów.


No... a co Wy sadzicie na ten temat?
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zmiany w mechanice Pbucket46/370Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Zmiany w mechanice Pbucket1847/6190Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Zmiany w mechanice Empty
PisanieTemat: Re: Zmiany w mechanice   Zmiany w mechanice Empty2018-05-20, 22:17

Z shikaiam czy bankaiami jest ciężki temat. W końcu każde wyzwolenie formy powinno zwiększać pokłady reiatsu. Pomysł, żeby bankai dawał większe procenty jest logiczny w końcu, po co komuś 2x siłą i szybkość. Jeżeli jego zanpacz jest nastawiony na kido a nie na walkę w zwarciu. Faktem też jest, że bankaie czasami są kompletnie inne niż moc shikaia i co wtedy zrobić.
Duszę według mnie to tylko stan przejściowy tak jak hołek.
Powrót do góry Go down
Ajax


Zmiany w mechanice Mg10
Ajax



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zmiany w mechanice Pbucket0/0Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (0/0)
Punkty Reiatsu:
Zmiany w mechanice Pbucket0/0Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (0/0)

Zmiany w mechanice Empty
PisanieTemat: Re: Zmiany w mechanice   Zmiany w mechanice Empty2018-05-21, 11:27

Wcześniej, czytając forum nie zauważyłem, że premki od Bankaia [etc.] dotyczą tylko fizycznych statystyk. Choć z drugiej strony z innych statystyk to tylko Reiatsu mogłoby zwiększać, bo niby jak Psychikę, Inteligencję, Zręczność czy Kontrolę Reiatsu? Trochę nie by było dziwne gdyby ktoś po odpaleniu Fullbringa mógłby nagle super sprawnie satetsukonu (trzyczęściowy kij dla nie wtajemniczonych) używać lub otwierać zamki w ułamek sekundy, bo mu nagle zręczność wzrosła albo nagle zna całą historię feudalnej Japonii, bo inteligencja skoczyła pod niebo. Więc zmiana na tym polu byłaby co prawda kosmetyczna, ale fakt faktem pozostaje, że przydałaby się.

Zgadzam się również, że rozwój tego Kamiego można troszku lepiej opisać, bo wymienione jest tylko, że ma trzy formy i może się między nimi swobodnie przełączać. Koniec.

Jeśli chodzi zaś o dusze... cóż faktycznie troszku sto lat za murzynami (no racist), a pomysły którymi rzuciłeś uatrakcyjniły by tę rasę i to porządnie. Szczególnie ciekawie by wyglądała asymilacja z mieczem (słowo "głownia" nabrałby wtedy nowego sensu). Ogólnie najbardziej podoba mi się "CZaras casus", bo daje w zasadzie najwięcej wolności, a to jest najlepsze w PBF-ach. Po prostu kwestia wpasowania się w mechanikę oraz umowa MG-Gracz. Extra.

Trzy razy tak, dziękuję bardzo!


*le Emerald Wallet: 10
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Zmiany w mechanice Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zmiany w mechanice Pbucket9000/9000Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Zmiany w mechanice Pbucket9000/9000Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Zmiany w mechanice Empty
PisanieTemat: Re: Zmiany w mechanice   Zmiany w mechanice Empty2018-05-21, 11:53

Szczerze mówiąc też pierwsze widzę żeby tylko niektóre statystyki w ban kai ulegały podwojeniu. Dotąd myślałem, że wszystkie wzrastają. Zgadzam się z tym, że premie powinny ulec zmianie, aczkolwiek proponowałbym dać pulę mnożnika (powiedzmy 3x) do rozdysponowania pomiędzy statystykami. Czyli siłę zwiększamy 2x, a szybkość czy reiatsu o 0,5x. Wydaje mi się to prostsze do liczenia niż metoda stosowana przy shi kai. Podobnie zresztą zmieniłbym ressurection arrancarów. Póki co mamy tylko podwojenie jednej statystyki czyli trochę słabo. Dałbym mnożnik jak przy ban kai z tym, że trochę mniejszy (2x), bo arrancary już dostają potężnego boosta przy zerwaniu maski.

Kami zredaguję jak będę mieć chwilę czasu, a jeśli chodzi o dusze to nie bardzo widzę ich mechanicznego wzmocnienia. Na początku zdaje się nie miała ona nic i dopiero później Kamys dała im moce. Tyle jak dla mnie wystarczy, bo dusza to nie jest rasa dla powergamerów, tylko dla ludzi, którzy chętnie by pograli w quasi średniowieczną fantasy, albo dla tych, którzy traktują ją jako etap przejściowy do osiągnięcia shinigami. Rukongai jest wielki, więc nie wykluczone, że znajdzie na dalszym etapie przygody jakiś artefakt zwiększający możliwości czy rozwinie jeszcze bardziej swe moce.
Powrót do góry Go down
CZaras


Zmiany w mechanice Mg10
CZaras


Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zmiany w mechanice Pbucket1044/1044Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (1044/1044)
Punkty Reiatsu:
Zmiany w mechanice Pbucket12865/12865Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (12865/12865)

Zmiany w mechanice Empty
PisanieTemat: Re: Zmiany w mechanice   Zmiany w mechanice Empty2018-05-21, 12:56

Jak dla mnie ograniczanie Duszy do profesji fabularnej czy też przejściowej jest bez sensu. Czemu? Ano, bo dodanie trochę pikanterii tej rasie nikomu nie zaszkodzi, a może znajdzie się jakiś gracz, który zapragnie takiej wolności w zwiększaniu potencjału swojej postaci dzięki czemu zapragnie grać Duszą. Natomiast to jest forum oparte na shounenie, prawie każdy chce tu być konkurencyjny w kwestii walki. Moim zdaniem, więc jeśli jest możliwość uczynienia profesji bardziej interesującą przy tym zwiększając szansę, że ktoś się na nią skusi, a za to nie tracąc właściwie niczego to czemu by nie? Ja osobiście nie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie. Jak ktoś będzie chciał grać fabularnie to sobie ogarnie jakąś zdolność niebitewną tylko właśnie fabularną i nadal będzie mu fajnie Razz Jak ktoś będzie chciał zostać Shinigami to sobie nim zostanie i tyla, wszyscy happy Razz
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Zmiany w mechanice Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zmiany w mechanice Pbucket9000/9000Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Zmiany w mechanice Pbucket9000/9000Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Zmiany w mechanice Empty
PisanieTemat: Re: Zmiany w mechanice   Zmiany w mechanice Empty2018-05-21, 14:49

Wciąż mnie nie przekonałeś. Jeśli gracz długo trwa duszą to jasna sprawa, że mg pomyśli jak by tu go wzmocnić żeby nie odstawał zbytnio od takiego shinigami. Może znaleźć jakiś artefakt w zapomnianej świątyni, albo emerytowany bóg śmierci nauczy go kilku kido. Pełna dowolność i nie widzę potrzeby, aby zamykać to w ramach ogólnoforumowej mechaniki, jak przy wyzwoleniu ban kai czy shi kai.

EDIT:

Zebrałem się w sobie i opisałem mechanikę przemian kami. Druga forma to ekwiwalent osiągnięcia poziomu adjuchasa przez pustego, natomiast trzecia to poziom ban kai. Premie w statach i mnożniki są odrobinę większe, aby wynagrodzić początkowe minus do wszystkich statystyk.

Zyski z drugiej formy (osiąganej po otrzymaniu 10 Reiatsu z wiary):
* 20 wolnych punktów rozdawanych przez mg pomiędzy wszystkie statystyki,
* nowe błogosławieństwo/przekleństwo, a także wzmocnienie tych już posiadanych
* moc mająca zastosowanie w walce

Kami zyskuje również umiejętność powracania na życzenie do swojej wcześniejszej formy, co działa na zasadach podobnych jak zdolność forma zwierzęca, którą mogą na starcie wybierać shinigami lub dusze.

Zyski z trzeciej formy (osiąganej po otrzymaniu 50 Reiatsu z wiary):
* 30 wolnych punktów rozdawanych przez mg pomiędzy wszystkie statystyki,
* nowe błogosławieństwo/przekleństwo, a także wzmocnienie tych już posiadanych,
* moc mająca zastosowanie w walce,

Trzecia forma, zwana również boską formą, kami może utrzymywać tylko przez ograniczony czas (1 minuta = 5 reiatsu). W trakcie przemiany otrzymuje mnożnik 5x rozdzielony pomiędzy poszczególne statystyki. Zyskuje również dostęp do mocy bojowych dostępnych tylko w tej formie. Czas trwania przemiany może zostać wydłużony jeśli wyznawcy składają żarliwe modły do kami. Po wykorzystaniu limitu czasowego zmęczony kami powraca do wcześniejszej formy i musi wypocząć kilka godzin nim będzie mógł ponownie przybrać swą boską formę.
Powrót do góry Go down
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zmiany w mechanice Pbucket496/510Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Zmiany w mechanice Pbucket6424/6942Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Zmiany w mechanice Empty
PisanieTemat: Re: Zmiany w mechanice   Zmiany w mechanice Empty2018-05-21, 21:24

1,2,3. No okej. Można pomyśleć o jakiejś innej formie premii jeżeli chodzi o bankai i inne dodatki z tego rodzaju. Czy w takiej formie - nie wiem.

Klarowność rzeczywiście nie jest mocną stronę bleach.iowoi, nad którym pracowały przynajmniej trzy zespoły. Takie niejasności powinny być z miejsca poprawiane, nawet jeśli szansa ich otrzymania jest na pograniczu błędu statystycznego.

4. Wiele do dodania tu nie ma.

5. Właściwie to po prostu dałeś parę przykładów na to, jak bardzo niesformalizowany jest rozwój duszy. Bo w sumie właśnie takie są dusze, że są najbardziej różnorodną i nieokiełznaną siłą na tym forum (Tuż obok kami). I to niewyróżnianie się właśnie ich wyróżnia. Ceną za taką plastyczność jest brak jakiegoś wyraźnego skoku w mocy, chyba, że wyniknie z jakiś zewnętrznych czynników. Kto wie, może właśnie takie nieskażenie wpływem boga dusz/protoplasty quincy/brakiem serca/fizyczną formą otworzy im pewne wrota zamknięte dla pozostałych mieszkańców wieloświata...
...także można jedynie wspomnieć, że droga duszy może otworzyć zupełnie nieprzewidywalne drogi, czasem diametralnie różne dla innych "ras". I w sumie tyle.
Powrót do góry Go down
CZaras


Zmiany w mechanice Mg10
CZaras


Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zmiany w mechanice Pbucket1044/1044Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (1044/1044)
Punkty Reiatsu:
Zmiany w mechanice Pbucket12865/12865Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (12865/12865)

Zmiany w mechanice Empty
PisanieTemat: Re: Zmiany w mechanice   Zmiany w mechanice Empty2018-05-21, 23:04

Ja tam uważam, że taki punkt docelowy, do którego się dąży w rozwoju postaci jest przydatny. Generalnie założę się, że większość graczy Shinigami dąży właśnie do takiego Shi Kaia, nie mówiąc już o Bounto, którym rozgrywka na dobre właściwie się zaczyna po dostaniu lalki. Osobiście sądzę, że określenie w mechanice, iż dusze też coś takiego mogą zdobyć, tylko że przez wzgląd na różnorodność profesji w sposób wymyślony przez MG (lub też umówiony między graczem, a tymże prowadzącym) byłoby fajnym uatrakcyjnieniem dla własnie tej rasy.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Zmiany w mechanice Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zmiany w mechanice Pbucket9000/9000Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Zmiany w mechanice Pbucket9000/9000Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Zmiany w mechanice Empty
PisanieTemat: Re: Zmiany w mechanice   Zmiany w mechanice Empty2018-05-23, 19:16

No cóż, skoro już opluliśmy pomysł CZarasa na zmianę duszy to podyskutujmy na inne tematy. Jak widzicie mój opis ewolucji kami? No i co z premiami za ressurection i ban kai. Osobiście nie będę robić problemu jeśli wybierzecie wariant CZarasa, bo źle nie wygląda. Jedynie mój pomysł wydaje się łatwiejszy do obliczenia.
Powrót do góry Go down
CZaras


Zmiany w mechanice Mg10
CZaras


Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zmiany w mechanice Pbucket1044/1044Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (1044/1044)
Punkty Reiatsu:
Zmiany w mechanice Pbucket12865/12865Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (12865/12865)

Zmiany w mechanice Empty
PisanieTemat: Re: Zmiany w mechanice   Zmiany w mechanice Empty2018-05-23, 22:52

Jak dla mnie opis rozwoju Kami jest spoko, aczkolwiek nadal czegoś nie rozumiem. Skoro Kami są profesją przynajmniej równie fabularną i różnorodną profesją co dusze, to czemu przy nich opisane bonusy mechaniczne są według Was spoko, a u dusz już nie?
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Zmiany w mechanice Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zmiany w mechanice Pbucket9000/9000Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Zmiany w mechanice Pbucket9000/9000Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Zmiany w mechanice Empty
PisanieTemat: Re: Zmiany w mechanice   Zmiany w mechanice Empty2018-05-24, 16:08

Bo kami to kami, a dusze to dusze. Gramy tutaj zwykłymi duszami jakich w Rukongai tysiące i o ile każdy shinigami w teorii może opanować ban kai, a pusty przemienić się w arrancara, tak dusze nie mają uniwersalnej drabinki rozwoju, którą każda z nich mogłaby podążać.
Powrót do góry Go down
渡邊綱


Zmiany w mechanice Mg10
渡邊綱


Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zmiany w mechanice Pbucket4096/4096Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
Zmiany w mechanice Pbucket83037/262144Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (83037/262144)

Zmiany w mechanice Empty
PisanieTemat: Re: Zmiany w mechanice   Zmiany w mechanice Empty2018-05-26, 01:31

Ludzie, ktorzy ogladaja Blicza i wpadaja na pomysl, zeby pograc, w przewazajacej czesci marza o stolku kapitana, czy espady. Konstrukcja swiata jest dwubiegunowa z Karakura jako strefa potyczek miedzy jednymi i drugimi. Mechanika niewiele tu zmieni. Podejsc do grania dusza bylo bardzo niewiele i wszystkie dosc szybko padly. Stad ja osobiscie nie spodziewam sie odwrocenia tendencji. Chyba, ze zrobisz te dusze bardziej wypasione od innych na zachete, ale to przeciez byloby bez sensu.


Tsuna
Powrót do góry Go down
CZaras


Zmiany w mechanice Mg10
CZaras


Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zmiany w mechanice Pbucket1044/1044Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (1044/1044)
Punkty Reiatsu:
Zmiany w mechanice Pbucket12865/12865Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (12865/12865)

Zmiany w mechanice Empty
PisanieTemat: Re: Zmiany w mechanice   Zmiany w mechanice Empty2018-05-26, 09:50

Ale mnie tu nie chodzi o to, żeby oni byli jacyś dopakowani tylko zwyczajnie konkurencyjni względnie innych ras. Obecnie ile na transformacji z Quincy na Duszę stracił Ekkusu to każdy widział. Gdyby dusze miały taki możliwy dynks do zdobycia, to mógłby sobie dobrać jakąś umiejętność, która też daje premię do statystyk przy uruchomieniu i byłby stratny już znacznie mniej. Moim zdaniem takie zbilansowanie tej profesji, dociągnięcie jej do szeregu jest rozwiązaniem znacznie lepszym, niż zostawienie tak jak jest.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Zmiany w mechanice Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zmiany w mechanice Pbucket9000/9000Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Zmiany w mechanice Pbucket9000/9000Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Zmiany w mechanice Empty
PisanieTemat: Re: Zmiany w mechanice   Zmiany w mechanice Empty2018-05-27, 20:11

Stracił bo takie były założenia fabularne. Musiał zapłacić sporą cenę za pozbycie się swoich wad, a z perspektywy czasu wcale nie wyszedł na tym źle. Zamiast zaklęć z rurek może uczyć się kido, do których dusza też ma dostęp. Nie ma już magicznego łuku, ale wykształcił moce duszy, które w sumie stanowią broń lepszą od tej jaką dysponował będąc quincy.
Powrót do góry Go down
CZaras


Zmiany w mechanice Mg10
CZaras


Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zmiany w mechanice Pbucket1044/1044Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (1044/1044)
Punkty Reiatsu:
Zmiany w mechanice Pbucket12865/12865Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (12865/12865)

Zmiany w mechanice Empty
PisanieTemat: Re: Zmiany w mechanice   Zmiany w mechanice Empty2018-05-27, 20:18

Ojj przecież wiesz, że mi chodzi o kwestie mechaniczne, czyli cyferkowe, a fakt jest taki że statowo przez brak premii stracił przy zmianie profesji
Powrót do góry Go down
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zmiany w mechanice Pbucket496/510Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Zmiany w mechanice Pbucket6424/6942Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Zmiany w mechanice Empty
PisanieTemat: Re: Zmiany w mechanice   Zmiany w mechanice Empty2018-05-27, 22:26

Mógłbym wyciągnąć po raz kolejny argument, że RPG/PBFy to nie MMO, gdzie wszystko powinno być mechanicznie zbalansowane, równe, a najlepiej opisane setką formuł działających w tle. I oczywiście z RNG by było ciekawiej.

Wymagając, by dusze były z założenia porównywalne do shinigami, quincy czy pustych to trochę tak jakby się spodziewać, że szeregowy guardsman będzie miał takie same możliwości jak SPEEZ MAREHNS, Eldarzy czy jakieś inne kosmiczne badziewie.

Albo używając prostszego przykładu - rozwijać ścieżkę rozwoju chłopa tak, by miał takie same możliwości jak rycerz. Bo mniej więcej tak się przedstawia porównanie dusza-shinigami. Może dojdzie do czegoś, ale ta ścieżka jest zupełnie inna i o wiele mniej sformalizowana. A niektórzy lubią pograć kmiotem bądź czymś, co stanowi wyzwanie. Fabularne. Albo setting Rukongai im bardziej odpowiada. A przyznam, że był diablo ciekawy z mojej strony, i jakoś specjalnie nie żałuję, że postać z przyczyn własnych odpuściła akademię. Przynajmniej na razie, może jakimś zrządzeniem losu znowu tam trafi. Jak nie to też dobrze, bo jestem ciekaw jak się rozgrywka i rozwój postaci potoczy - włącznie z charakterologicznym, bo z wydarzenia na wydarzenie ładnie mi ewoluuje.
Powrót do góry Go down
Haruaki


Zmiany w mechanice Admin10
Haruaki


Mistrz Gry : Brak

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zmiany w mechanice Pbucket110/110Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (110/110)
Punkty Reiatsu:
Zmiany w mechanice Pbucket110/110Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (110/110)

Zmiany w mechanice Empty
PisanieTemat: Re: Zmiany w mechanice   Zmiany w mechanice Empty2018-05-28, 17:52

Czy zmiana mechaniki dusz jest potrzebna? Dla mnie nie.
Szczególnie, że leżały spory czas odłogiem. Nikt się wcześniej nie zająknął, że np. są niesprawiedliwie traktowane. Nawet wtedy, kiedy grał Pan Oz czy aktualnie Blondi. Dopiero przy stworzeniu drugiej KP Czarkowi się przypomniało o duszach...
To niestety wygląda tak, jakbyś chciał bardziej coś ugrać dla siebie, bo akurat teraz masz taki koncept. Szczególnie, że jedynemu użytkownikowi "Duszy" akurat ten system nie przeszkadza...

Tymczasem według mnie dusza ma nieograniczoną ścieżkę rozwoju. Jeśli MG zechce, to może nauczyć taką postać machania mieczem, może zrobić z niej Vizarda, a może nawet dać moce podobne do Fullbringera. Większość zależy od wyobraźni, jak również dogadania z graczem. Po prostu nie ma tutaj tzw. sztywnych ram.  

Ps. Dusze także dostają na start coś... Więc tak do końca nie są "wydymane". W końcu wymyślasz sobie unikalną moc, której nie posiadają nawet shinigami czy Quincy. Uczeń akademii przechodzi długą drogę zanim uzyska dostęp do "kami zana".

Natomiast renowacja shikai i bankai byłaby wskazana. Wolałabym stałe bonusy w przypadku shikai. Zamiast ciągle zmieniać w tę czy tę.
Powrót do góry Go down
渡邊綱


Zmiany w mechanice Mg10
渡邊綱


Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zmiany w mechanice Pbucket4096/4096Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
Zmiany w mechanice Pbucket83037/262144Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (83037/262144)

Zmiany w mechanice Empty
PisanieTemat: Re: Zmiany w mechanice   Zmiany w mechanice Empty2018-05-28, 22:08

Przedmowcow w sprawie dusz popieram.
Co zmienia sie w te czy w te w shikai? Ja zatrzymalem sie na stalym procencie do tych samych statystyk, okreslonych zdobyciu tegoz.


Tsuna
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Zmiany w mechanice Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zmiany w mechanice Pbucket9000/9000Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Zmiany w mechanice Pbucket9000/9000Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Zmiany w mechanice Empty
PisanieTemat: Re: Zmiany w mechanice   Zmiany w mechanice Empty2018-05-29, 16:22

Dobra, zamknijmy temat duszy i zajmijmy się premiami. Na discordzie z CZarasem ponarzekaliśmy na inne rasy, także oto moje propozycje.

Jeśli chodzi o pustych zlikwidowałbym niedomówienie związane z gillianami. Dotąd jedni mówią żeby to odgrywać, a inni żeby skipować i od razu na adjuchasa. Tutaj zrobiłbym przypis, że w formie gilliana toczy się wewnętrzną walkę z innymi pustymi o dominacji, co wyglądałoby podobnie jak walka z innerem przy stawaniu się vizardem.

Arrancarowi zmieniłbym premie z ressurection.

Jeśli chodzi o shinigami to nie wiem czy nie zmienić też sposobu obliczania boostu shi kai w podobny sposób jak zaproponowałem przy ban kai. Teraz trzeba sumować wszystkie statystyki, dzielić je przez pięć i wyliczać z tego ile premii dostaną boostowane statystyki. Prościej byłoby dać mnożnik np. 1.25x dwie statystyki 2x jedna, albo dwie po 1.75x albo trzy po 1.5x.

U quincy nie wiem czy nie wywalić kwestii z potężnym artefaktem podwajającym statystyki. Tak jak u duszy nie każdy quincy musi dostawać wypasione itemy. Zamiast tego dałbym może opanowanie materialnej formy łuku, o którego premiach się rozpiszę jak pomysł uzyska aprobatę.

Bounto zostawiłbym bez zmian.

U ludzi usunąłbym sztuczny podział na zdolność defensywną i ofensywną. Może powiązać moce ludziów z przedmiotami jak w mandze?
Powrót do góry Go down
渡邊綱


Zmiany w mechanice Mg10
渡邊綱


Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zmiany w mechanice Pbucket4096/4096Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
Zmiany w mechanice Pbucket83037/262144Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (83037/262144)

Zmiany w mechanice Empty
PisanieTemat: Re: Zmiany w mechanice   Zmiany w mechanice Empty2018-05-29, 17:14

Imperator Kuchiki napisał:

Jeśli chodzi o shinigami to nie wiem czy nie zmienić też sposobu obliczania boostu shi kai w podobny sposób jak zaproponowałem przy ban kai. Teraz trzeba sumować wszystkie statystyki, dzielić je przez pięć i wyliczać z tego ile premii dostaną boostowane statystyki. Prościej byłoby dać mnożnik np. 1.25x dwie statystyki 2x jedna, albo dwie po 1.75x albo trzy po 1.5x.

No wiesz, piszesz, jakby te obliczenia byly z gatunku trajektorii sondy wystrzelonej z ziemi, a majacej trafic w jakis odlegly punkt w kosmosie. Roznica moze byc zas znaczna. Obecny model zapewnia staly dodatek niezaleznie od rozwoju. Powyzsza wersja juz roznie. Jak miszcz nie da nic pod statystyki, pod ktory podpiety jest power up, to te shikai moze stac w miejscu, mimo teoretycznie silniejszej postaci.


Tsuna
Powrót do góry Go down
CZaras


Zmiany w mechanice Mg10
CZaras


Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zmiany w mechanice Pbucket1044/1044Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (1044/1044)
Punkty Reiatsu:
Zmiany w mechanice Pbucket12865/12865Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (12865/12865)

Zmiany w mechanice Empty
PisanieTemat: Re: Zmiany w mechanice   Zmiany w mechanice Empty2018-05-29, 17:36

Fakt Tsuna ma tu sporo racji. Taki system byłby bardzo korzystny dla postaci wyspecjalizowanych w jakichś paru statystykach, natomiast mocno krzywdzący dla postaci wszechstronnych.

Co do Gillian mnie brzmi fajnie, takie wielkie, wewnętrzne Hołkowe destruction derby, brzmi super Very Happy

Do Arrancarów też się zgadzam, nie jestem pewien tylko na ile mocno je zboostować. Coś pomiędzy premią do shi kai, a do ban kai?

Co do Quincy to dałbym im CZaras casus z mojego pomysły do dusz, czyli dać wszelkie możliwości rozwoju. Najpierw art potem łuk, najpierw art potem art, najpierw łuk potem art, najpierw łuk potem łuk. Jak się, któremu graczu będzie podobało. Pomysł, żeby odgórnie wywalić artefakt mi się nie podoba, jak ktoś ma ochotę na taki specjalny przedmiot to czemu mu to zabierać?

Co do ludzi to dodaniu Fullbringa jestem na nie, bo moim zdaniem ten arc był kaleczny jak cholera, a jedyną ciekawą zdolnością była ta Tsukishimy, a jak na ilość postaci to wynik dość mizerny. Tutaj też dałbym pełną dowolność. Jak ktoś chce dwie defensywne moce to spoko, niech sobie ma, jak ofensywne to też fajno. Grunt, żeby mieli dwie zdolności z mniej więcej jednej paki, a nie zupełnie różniące się od siebie.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Zmiany w mechanice Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zmiany w mechanice Pbucket9000/9000Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Zmiany w mechanice Pbucket9000/9000Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Zmiany w mechanice Empty
PisanieTemat: Re: Zmiany w mechanice   Zmiany w mechanice Empty2018-06-04, 17:22

Czyli optymistycznie mogę powiedzieć, że sprawę z premiami shinigami i arrancar mamy już z głowy.
Niech więc przejdzie pomysł CZarasa na 50% boost dla ban kai, a przy arrancarach proponuję 30%. Więcej nie ma co, bo potężny bonus zaliczają przy samym zerwaniu maski, a dodatku ressurection regeneruje PŻ.

Co do quincy to nie mam pojęcia czym jest to art. Nigdzie też nie napisałem, że zabieram quincy możliwość posiadania artefaktów. Wciąż mogą go zdobyć w przygodzie tylko nie stają się koniecznym zwieńczeniem ewolucji. Paradoksalnie moja propozycja ułatwia quincy życie, bo nie muszą biegać za amuletem tylko cały czas usprawniają swój łuk, tak jak shinigami robią to z zanpakiem.

Z człeczynami mam największą zagwozdkę. Może pożenić tutaj koncept shi kai i mocy duszy? Na zasadzie, że ludzie wcześnie mogą opanować jedną umiejętność, której odpalenie daje im boosta +10% do sumy statystyk? W późniejszym okresie sama moc, jak i bonus do statów wzrastałby.
Powrót do góry Go down
CZaras


Zmiany w mechanice Mg10
CZaras


Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zmiany w mechanice Pbucket1044/1044Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (1044/1044)
Punkty Reiatsu:
Zmiany w mechanice Pbucket12865/12865Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (12865/12865)

Zmiany w mechanice Empty
PisanieTemat: Re: Zmiany w mechanice   Zmiany w mechanice Empty2018-06-05, 15:19

Ja dałby ressurecion 35% (w połowie między shi kai, a ban kai). Do tego warto by określić poziom mocy ressurecion, bo wiadomo że to nie tylko się rozchodzi o premie do statów, ale też o umiejętność, którą dają te uwolnione formy. Tutaj pozostaje, więc pytanie czy zdolność ressurecion stawiamy na poziomie shi kai, ban kai czy też może pomiędzy.

Co do Quincy to podoba mi się rozwiązanie, które zaproponował w umiejętnościach Zero. Albo ktoś idzie tak jak do tej pory, czyli ulepszenie łuku -> artefakt, albo drogą Quincych z ostatniego arcu, czyli ulepszenie łuku -> Volstanding

Natomiast człowieków ja bym zmienił od podstaw troche upodabniając ich do dusz. Tj. na start, żeby mieli już jakąś umiejętność (na te chwilę to jedyna profesja, która zaczyna bez niczego) w ograniczonej formie (coś jak ręka giganta Chada bez tej tarczy), potem otrzymują rozwinięcie tej zdolności (jak u Chada pojawienie się tej tarczy), wówczas otrzymują premie 20% do statów, natomiast na koniec otrzymują drugą umiejętność i podczas używaniu obu naraz mają 50% premii do statów. Sztywny podział na zdolność defensywną i ofensywną bym wywalił, a jedynie określił, że te zdolności muszą być z jednej bajki.
"Mogą posiadać umiejętności związane z kontrolą czasu/przestrzeni/rzeczywistości." Ten ustęp też bym wywalił dając ludziom pełną dowolność w tworzeniu umiejętności, czy będą to zdolności żywiołowe, czy telepatyczne czy jakie tam sobie chcą.
"Mogą stać się shinigami, lecz nie zachowują wtedy mocy fullbringu i otrzymują wadę "amagiczny"." z tego usunąłbym kwestię o amagiczności, szczególnie dlatego, iż nie mamy już takiej wady w spisie.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Zmiany w mechanice Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zmiany w mechanice Pbucket9000/9000Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Zmiany w mechanice Pbucket9000/9000Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Zmiany w mechanice Empty
PisanieTemat: Re: Zmiany w mechanice   Zmiany w mechanice Empty2018-06-05, 16:59

Wolałbym jednak 30% żeby nie bawić się w cięższe procenty. Moc umiejętności i tak określiłby mg takiego arrancara, a teraz nawet trudno byłoby określić ich siłę w odniesieniu do ban kai, bo żaden gracz takiego nie osiągnął. Kapitanowie zaś nie mają mechanicznie ich rozpisanych.

Jeśli chodzi o quincy to zdania nie zmieniam. Niech się bawią swoimi łukami, a ewentualne artefakty zdobywają w przygodzie. Do nich zresztą mam swoje własne plany, bo chyba jako jedyny mg liznąłem tutaj temat quincy bardziej dogłębnie.

Widzę, że mniej więcej zgadzamy się ze sobą jeśli chodzi o ludzi. Nie wiem tylko czy nie lepiej byłoby zmniejszyć ostateczny bonus do statów do 40%, a w zamian dać jakąś inną premię żeby odróżniało się to czymś ban kai.
Powrót do góry Go down
CZaras


Zmiany w mechanice Mg10
CZaras


Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zmiany w mechanice Pbucket1044/1044Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (1044/1044)
Punkty Reiatsu:
Zmiany w mechanice Pbucket12865/12865Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (12865/12865)

Zmiany w mechanice Empty
PisanieTemat: Re: Zmiany w mechanice   Zmiany w mechanice Empty2018-06-05, 19:45

Co do ludzi to moim zdaniem to się mocno z samej dziedziny odróżnia od Ban Kai, bo Ban Kai to jedna potężna moc, wyzwolenie miecza. Natomiast w przypadku ludzi to byłoby połączenie dwóch nie tak potężnych mocy, ale za to dających większą różnorodność możliwości, dlatego bym im nie okrajał tych premii. Natomiast za najważniejsze w przypadku tej profesji uważam danie jakiejś umiejętności, nawet okrojonej na start, żeby po prostu było ciekawiej.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Zmiany w mechanice Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zmiany w mechanice Pbucket9000/9000Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Zmiany w mechanice Pbucket9000/9000Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Zmiany w mechanice Empty
PisanieTemat: Re: Zmiany w mechanice   Zmiany w mechanice Empty2018-07-07, 11:54

Pod względem mechanicznym większych różnic nie ma. Moja ostateczna propozycja co do mocy ludzi jest taka:
*moc musi być powiązana z przedmiotem bądź częścią ciała, która ma dla człeka szczególne znaczenie (np. ręce Chada, ozdóbka do włosów Inoue)
*człowiek już na starcie ma dostęp do mocy, która póki co jest słaba i nierozwinięta, a jej aktywacja daje +10% ogólnej sumy statystyk do jednej staty.
*drugi poziom zapewnia bonus 25%, który można już rozdysponować pomiędzy kilka statystyk, jak i + 10 wolnych punktów do rozdania przez MG. Sama moc staje się silniejsza i może mieć więcej zastosowań.
*ostateczny poziom daje 40% do statystyk + 20 wolnych punktów + dalsze rozwinięcie mocy.

Dodatkowo proponuję możliwość forsowania co na krótki czas podwoi bonus do statystyk i zwiększy siłę mocy, ale pożera to olbrzymie ilości reiatsu i po kilku chwilach petent padnie wyczerpany i do porządnego odpoczynku nie będzie mógł korzystać powtórnie z pełni swej mocy.
W przeciwieństwie do shinigami moc aktywowana jest natychmiastowo i nie potrzebne jest wykrzyczenie jej nazwy czy uczynienie konkretnego gestu. No i po opanowaniu wyższego poziomu odpala się go natychmiast, a nie jak shinigami najpierw trzeba wyzwolić shi kai żeby można było ban kaiować (chyba, że w mandze było inaczej to proszę mnie poprawić).
Powrót do góry Go down
渡邊綱


Zmiany w mechanice Mg10
渡邊綱


Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zmiany w mechanice Pbucket4096/4096Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
Zmiany w mechanice Pbucket83037/262144Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (83037/262144)

Zmiany w mechanice Empty
PisanieTemat: Re: Zmiany w mechanice   Zmiany w mechanice Empty2018-07-07, 17:28

Nie sadze, zeby bankai nie moglo byc uzywane z marszu. Zazwyczaj bylo poprzedzane shikai, bo np.:
- jestem kozak i przeciez samym shikai go rozwale
- umre, ale bankai nie uzyje, bo:
--- nie podoba mi sie
--- koledzy beda zazdroscic
--- moze przyda sie na pozniej.


Tsuna
Powrót do góry Go down
CZaras


Zmiany w mechanice Mg10
CZaras


Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zmiany w mechanice Pbucket1044/1044Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (1044/1044)
Punkty Reiatsu:
Zmiany w mechanice Pbucket12865/12865Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (12865/12865)

Zmiany w mechanice Empty
PisanieTemat: Re: Zmiany w mechanice   Zmiany w mechanice Empty2018-07-07, 17:45

Generalnie mi się podobało, ale zgadzam się z Tsuną z tym Ban Kaiem. Taki np. Mayuri w walce z Szayelem Aporro bez Shi Kaia użył Ban Kaia.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Zmiany w mechanice Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Zmiany w mechanice Pbucket9000/9000Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Zmiany w mechanice Pbucket9000/9000Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Zmiany w mechanice Empty
PisanieTemat: Re: Zmiany w mechanice   Zmiany w mechanice Empty2018-07-08, 12:12

Świetnie, także pozostaje nam tylko sprawa quincy, gdzie drugi poziom umiejętności zostawiłbym bez zmian czyli: "Po osiągnięciu specjalnej formy łuku (odpowiednik shikai), Quincy otrzymują bonus +5 do kontroli reiatsu oraz +5 wolnych punktów przydzielanych do wybranych przez MG statystyk. Łuk ten posiada specjalne zdolności."

Drugi poziom jak wspominałem widziałbym jako nadanie łukowi materialnej formy co wiązałoby się z następującymi premiami: +10 do kontroli reiatsu, + 10 wolnych punktów, wzmocnienie specjalnych właściwości łuku + dodatkowy bonus polegający na tym, że strzały quincy stałyby się wyjątkowo zabójcze dla wszystkich istot duchowych pokroju pustych czy shinigami. Oprócz zwiększonych obrażeń każdy cel strzał niszczyłby porcję PR trafionego. Myślę, że podobna premia dobrze by się wpasowała do quincy znanych z zamiłowania do niszczenia nadnaturalnych bytów mogących zagrozić ludzkości.

Mimo powyższego quincy i tak odstaje od innych ras mających bonusy do statystyk za uwolnienie mocy, także dałbym możliwość dobrania sobie artefaktu, którego jednak zdobycie wiązałoby się ze znacznym wysiłkiem. Póki co postaram się mechanicznie przybliżyć mój pomysł na rękawicę, której użył Ishida w SS arcu.
Także po włączeniu artefaktu kontrola reiatsu zostałaby podwojona, a szybkość, siła i reiatsu rosłaby o połowę bazowej kontroli (przed podwojeniem). Zwiększyłbym też podwójnie ilość PR jaką quincy mógłby zabsorbować na turę. Amulet działałby sztywną liczbę tur (powiedzmy 10), po których quincy padałby wycieńczony, jak człowiek po forsowaniu mocy. Nie chcę jednak pozbawiać całkowicie mocy quincy jak to było w mandze tylko quincy stopniowo odzyskiwałby siły przez kilka tygodni do kilku miesięcy. Można też ustawić wymaganą wytrzymałość, aby móc użyć artefaktu, bo słabsi eksplodowaliby z nagłego napływu rei. Zastanawiam się też czy uczynić artefakt jednorazowym czy dać mu po prostu cooldown z dwa razy dłuższy od czasu w jakim quincy odzyska pełnię mocy.
Powrót do góry Go down
CZaras


Zmiany w mechanice Mg10
CZaras


Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
Zmiany w mechanice Pbucket1044/1044Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (1044/1044)
Punkty Reiatsu:
Zmiany w mechanice Pbucket12865/12865Zmiany w mechanice Empty_bar_bleue  (12865/12865)

Zmiany w mechanice Empty
PisanieTemat: Re: Zmiany w mechanice   Zmiany w mechanice Empty2018-07-08, 17:35

Co do Quincy nie jestem specjalistą, a nawet czuje do nich coś na kształt odrazy przez ostatni arc mangi, ale jako że jesteśmy w internecie to myślę, że ta ignorancja daje mi najpełniejsze z możliwych prawo do wypowiedzenia się.

Także generalnie ja nie jestem fanem takich rozwiązań jak ta rękawiczka, final getsuga tenshou itd. W sensie tych z gatunku "przez chwile jestem silny jak kozak, ale potem jestem cienki jak dupa węża". Także szczerze mówiąc ten pomysł nie przypada mi do gustu. Ja zamiast tego rozwiązałbym to tak jak jest u Hołków, czyli atrakcyjną drabinką rozwoju, żeby bez tych premii rozwijali się tak szybko, że i tak są konkurencyjni. Zresztą chyba poprzedni ustawodawca chyba też tak kombinował, bo nie bez kozery przy osiągnięciu łuku Quincy dostają dwukrotnie wyższy stały bonus do statów, aniżeli Shinigami przez ogarnięciu Shi Kai.

Z kolei co do tego materialnego łuku... To tu też bym inaczej rozwiązał. Tak jak kiedyś tam mówiłem, dla mniej najfajniejsza byłaby dowolność. To znaczy jeśli rzeczony Quincy chce arta, jako te moc ostateczną, a łuk zostawić na poziomie dotychczasowym to proszę bardzo, a jak chce artefakt pierdzielić tylko łuk wykoksić na potęgę to też czemu nie?
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Zmiany w mechanice Empty
PisanieTemat: Re: Zmiany w mechanice   Zmiany w mechanice Empty

Powrót do góry Go down
 
Zmiany w mechanice
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Poprawki w mechanice
» Zmiany
» ZMIANY
» Zmiany wzoru na punkty życia.
» Zmiany w systemie Imperatora na przykładzie Chikaze i Tanaki

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Ogólne :: Propozycje i Pytania-
Skocz do:  
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje