Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Propozycje Umiejętności

Go down 
+16
Yuzuru Tanaka
Tamura Yasha (Ramiz)
Aoto
Vespaux
Ajax
Ekkusu
Chikaze
Venator
Haruaki
Izdurbal Tenshi
Imperator Kuchiki
CZaras
渡邊綱
Shadow
Kamys
Roten Yaiba
20 posters
Idź do strony : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17  Next
AutorWiadomość
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket496/510Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket6424/6942Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty2020-08-29, 15:45

Wydaje mi się, że sojusznik pomaga bardziej doraźnie, a.mentor by wspomagał głównie wiedzą. Podobny system był np. w wampirze maskaradzie, gdzie był podział na mentorów i retainerow.
Powrót do góry Go down
Ajax


Propozycje Umiejętności - Page 11 Mg10
Ajax



Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket0/0Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (0/0)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket0/0Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (0/0)

Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty2020-08-30, 11:47

Ja osobiście popieram pomysł na "Mentora". Sojusznik to przyjaciel, który pomaga nam lub nie (bo to zależy od jego charakteru). Mentor to z kolei autorytet, ktoś kto często stoi za systemem wartości naszej postaci. Mentor i Sojusznik to jak dla mnie dwie zupełnie różne postacie i jak najbardziej można to przepuścić.

EDIT:
W zasadzie to wpadła mi do głowy pewna umiejętność dla Dusz.

Magiczne Ciało
Opis: Każda osoba zdolna do manipulacji Reiatsu jest w stanie nim wzmocnić swoje ciało, przesuwając nieco granicę ich możliwości. Niektórzy mieszkańcy Soul Society są jednak lepiej przystosowani do tej techniki, co sprawia, że w ich wykonaniu jest znacznie skuteczniejsza, gdyż urodzili się z organizmem, przez które ich własne Reiatsu przepływa sprawniej.
Premie: Przy wzmacnianiu się za pomocą Reiatsu, efekt jest traktowany jak o 30% większy. Dla przykładu przy wzmocnieniu za pomocą 3 punktów, wzmocnienie jest traktowane jakby użyto 4 punktów.
Wymagania: 11 Reiatsu, Dusza, wrodzone


*le Emerald Wallet: 13
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Propozycje Umiejętności - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket9000/9000Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket9000/9000Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty2020-09-06, 13:25

Przekonaliście mnie z tym mentorem, więc Eksu dostaje swój ułamek szmaragdu. Do Podpatrzowej umiejętności nie jestem zaś przekonany. Głównie dlatego, że więcej liczenia się robi i nie widzę konkretnej wartości, która usprawiedliwiałaby wymóg bycia duszą. No ale może inni iowoiczycy pomogą wybronić pomysł.
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket46/370Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket1847/6190Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty2020-09-06, 13:32

Mi też to się nie podoba. Bo też nie rozumiem czemu tylko dusza. Czemu reiatsu, skoro we wzmocnieniu korzysta się ze statystyki kontrol rei.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Propozycje Umiejętności - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket9000/9000Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket9000/9000Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty2020-09-06, 14:23

Dodałem jeszcze Zapomnianą technikę Tamury po szczegółowej konsultacji z ekspertami. Wylądowała w spisie ogólnym także tylko 1/3 szmaragdu, a ponadto rozszerzyłem możliwość używania jej do każdej broni białej.
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket46/370Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket1847/6190Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty2020-09-12, 16:00

Wpadłem na kilka pomysłów ostatnio.

Umki dla duszy:
Powrót do góry Go down
Tamura Yasha (Ramiz)


Propozycje Umiejętności - Page 11 Mg10
Tamura Yasha (Ramiz)



Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket29/50Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (29/50)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket10/40Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (10/40)

Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty2020-09-12, 16:19

Onmyōdō - Odpuścił bym. mamy już coś w stylu magii dla ludzi/dusz innych nie Shinigami z rytuałami, talizmanami itp. która nie jest rozwijana od lat.


farao
cheers cheers cheers cheers cheers
cheers cheers cheers cheers cheers cheers


"...cenię karty Ramiza i jego styl pisania" - Kamys 26.01.2014
Zniszczone KP: 1
Powrót do góry Go down
Ajax


Propozycje Umiejętności - Page 11 Mg10
Ajax



Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket0/0Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (0/0)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket0/0Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (0/0)

Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty2020-09-16, 21:57

W obronie Onmyōdō, powiem tylko, że w Rukongai Dusze są bardziej skłonne do zaufania w mistycyzm i siłę magii, podczas gdy w XXI-wiecznej Karakurze jest to dla większości nic innego jak zabobon. Ot zawieszką, kupioną na letnim festynie. Jak dla mnie Onmyōdō i Opętanie jak najbardziej można przepuścić od razu. Ja to bym się przyczepił bardziej do Hanyou, które dla mnie jest krzyżówką Mutanta i zdolności Kami.


*le Emerald Wallet: 13
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Propozycje Umiejętności - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket9000/9000Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket9000/9000Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty2020-09-17, 13:48

Jak Nadpatrz wspomniał mamy już "mutanta", który również daje postaci nadnaturalne cechy wyglądu. Ciekawy jest jednak pomysł z umożliwieniem duszy oglądania kami.

Do umiejętności wargowania nie mam zastrzeżeń. Jedyne co to nie zamykałbym możliwości kontrolowania większych zwierząt, co oczywiście udałoby się osiągnąć dopiero po pięciu latach intensywnej gry gdzie postać zdążyłaby się trochę rozwinąć.

I ja natomiast bardzo chętnie rozbudowałbym spis rytuałów. Myślę, że pomysł Kamys wyprzedzał trochę swoją epokę, a teraz gdy mamy już kami bardzo dobrze wpisałby się w obecne realia. Można by dokonać podziału na magię talizmanów i rytuałów jakie zaproponował Aoto w umiejętności, także czuwajcie, bo za jakiś czas możliwe że pojawi się nowy konkurs.
Powrót do góry Go down
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket496/510Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket6424/6942Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty2020-09-27, 05:49

Wrodzony dar
Opis: Od kiedy pamiętasz posiadasz pewną zdolność duchową, której nie mają inni. Miałeś dzięki temu więcej czasu na opanowanie i nawet pewnego jej rozwinięcia.
Wymagania: Jak dla mnie powinna tu być kontrola i reiatsu: kolejno 7 i 10 przynajmniej.
Premia: Umiejętność duszy na start z pewnym stopniem rozwinięcia, wrodzone. Wrodzony charakter zdolności.

Nieapetyczny
Opis: Wraz z rozwojem energii duchowej duszę stają się zazwyczaj bardziej widoczne dla pustych. Jednak w Twoim przypadku Twoja energia wydaje się być dla nich nieatrakcyjna, a może nawet trochę odpychająca.
Premie: Puści nie traktują Cię jako potencjalne źródło pożywienia - acz dalej mogą Cię wykryć.

Rzemiosło
Opis: Posiadasz jakąś umiejętność przydatną w życiu duszy z rukongai. Może to być kowalstwo, rolnictwo, cieślarstwo, tkalnictwo - jesteś jednak w stanie przygotować całkiem solidne wyroby ze swojej dziedziny, jak i posiadasz wiedzę w tym temacie.
Premie: Wiedza i umiejętności rzemieślnicze z danej dziedziny + podstawowe narzędzia
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket46/370Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket1847/6190Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty2020-09-28, 11:34

Mutant daje specyficzny wygląd i pewne umiejętności bazujące na rasie zwierzęcia. Hanyou da Ci niecodzienny wygląd bez cech rasy. Ale za to zyskasz możliwość widzenia bóstw cały czas i twoja energia ma jakaś małą namiastkę boskości. Jeżeli pomysł z posiadania drobnego błogosławieństwa się nie podoba. To może to zmienić na Boski wzrok. Który pozwoli nam dostrzegać bóstwa, nawet kiedy one tego nie chcą.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Propozycje Umiejętności - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket9000/9000Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket9000/9000Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty2020-10-03, 13:57

Tak też bym zrobił, bo w pierwotnej formie to amalgamat umiejętności już istniejących, czyli mamy błogosławieństwo od kami i zwierzęce dodatki. Z tego tylko umiejętność widzenia kami jest czymś nowym.

Podsumowując Aoto i Eksu dostają po szmaragdzie za dwie kolejne umiejętności dla duszy. U Eksu odpadło Rzemiosło, bo mamy już podobną umiejętność w spisie ogólnym.
Powrót do góry Go down
CZaras


Propozycje Umiejętności - Page 11 Mg10
CZaras


Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket1044/1044Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (1044/1044)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket11918/12865Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (11918/12865)

Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty2020-10-03, 14:22

Skupiony
Opis: Niektórzy Hollow rozwijają się, aby mieć większą liczbę osobistych zdolności, jednak Ty poszedłeś zupełnie inną drogą, w której stawiasz jakość nad ilość. Poświęciłeś jedną ze zdolności, która się u Ciebie w ogóle nie rozwinęła, aby drugą uzyskać znacznie potężniejszą niż zwykłe umiejętności początkujących Pustych. W efekcie potrafisz mniej asów w rękawie, niż inni pobratymcy, jednak gdy już skorzystasz ze swej zdolności to będzie się działo!
Wymagania: Reiatsu: 8; kontrola reiatsu: 6
Premie: Posiadasz na start jedną zdolność mniej, lecz umiejętność, która Ci pozostała jest wyjątkowo silna (w przypadku zalety umiejętny, wciąż tylko jedna z zdolności pozostają tą silniejszą, a druga jest zwykła)
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Propozycje Umiejętności - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket9000/9000Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket9000/9000Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty2020-10-04, 17:41

Dodane. +1/3 szmaragdu.
Powrót do góry Go down
CZaras


Propozycje Umiejętności - Page 11 Mg10
CZaras


Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket1044/1044Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (1044/1044)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket11918/12865Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (11918/12865)

Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty2020-10-06, 15:21

Dusza towarzystwa
Opis: Są tacy ludzie (i inne istoty), które roztaczają w okół siebie takie trudne do opisania ciepło. W efekcie czego gdziekolwiek się nie pojawiają tam szybko zaskarbiają sobie sympatię czy zaufanie otaczających osób. Często czynią to nieświadomie, a zjawisko jest trudne do wytłumaczenia, jednak efekty są widoczne gołym okiem. Ich pojawienie się niemal zawsze wzbudza ogólną radość i zadowolenie.
Wymagania: Psychika: 7.
Premie: Dodatnie modyfikatory do rzutów kostką w relacjach społecznych

Zmodyfikowany
Opis: Ktoś (a może nawet Ty sam!) majsterkował przy Twojej duszy, czy to za Twoją zgodą czy bez niej. W związku z tym nabyłeś pewną unikalną zdolność o przeciętnej sile, np. Twoje oczy mogą przybliżać lub oddalać obraz, Twoja ręka się odczepia i wydłuża niczym bicz, zamiast ucha masz ukrytą kosę. Przykładem takich modyfikacji był Kurotsuchi Mayuri, a Ty choć nie w tak poważnym stopniu, to również zostałeś przez kogoś ulepszony. Jedno dobranie tej umiejętności odpowiada za jedną modyfikację. Uważaj, jednak! Jeśli ktoś się dowie, że zostałeś zmodyfikowany to możesz zostać uznany za odszczepieńca!
Wymagania: Brak
Premia: Posiadasz unikalną zdolność wynikłą z modyfikacji, która musi zostać zaakceptowana przez MG

Złota rączka
Opis: Może i nie zaprojektujesz wielkiego silnika wolnossącego ani nie zbudujesz wieżowca, ale jeśli coś drobnego zepsuje się w Twoim mieszkaniu, samochodzie, motocyklu czy innym sprzęcie z pewnością staniesz na wysokości zadania. Jesteś człowiekiem renesansu, masz pojęcie o wielu sprawach i wiesz jak je naprawić, choć Twoja wiedza nie jest zanadto specjalistyczna. Poza tym masz niezłe zdolności twórcze. Żadna instrukcja (nawet ta z Ikei!) Ci nie straszna, jesteś w stanie zaprojektować i zbudować meble, a nawet proste budynki. Słowem, zaoszczędzisz na specjalistach, bo większość ogarniesz sam.
Wymagania: Zręczność: 8
Premia: Spore zdolności manualne, naprawcze i twórcze w szerokiej gamie dziedzin

Kopista
Opis: Masz wyjątkowy talent do naśladownictwa. Doskonale potrafisz sparodiować głos znienawidzonego belfra wywołując salwy śmiechu, masz duże predyspozycje do aktorstwa, ale to nie wszystko. Dzięki temu jesteś w stanie szybciej się uczyć poprzez podglądanie ruchów innych, bardziej doświadczonych np. szermierzy. Świetnie poradzisz sobie też podrabiając cudze pismo co przydaje się nie tylko w podrabianiu zadań domowych, ale również w wywiadzie.
Wymagania: Zręczność: 9, inteligencja: 8
Premie: Wysokie zdolności imitowania tego co zostało przez postać zaobserwowane. Tyczy się to pisma, mimiki, ruchów, głosu czy stylu.

Plecy
Opis: Jesteś osobą, która cieszy się protekcją u osoby wysoko postawionej w jakiejś istotnej dla siebie organizacji. Czy to wysokiego stopnia oficera w Gotei 13, burmistrza Karakury czy szefa policji. To bez różnicy. Tak czy siak skutki tego są dla Ciebie znakomite. Jeśli coś przeskrobiesz to czekają Cię mniej poważne konsekwencje, a i szansa na całkowite uniknięcie kary jest większa. Podobnie łatwiej będzie Ci uzyskać korzyści takie jak awans, premie, dodatkowe środki czy inne dodatki. Wszystko zależy od tego kim i w jakiej organizacji znajduje się Twój protektor.
Wymagania: Brak
Premie: Bonusy fabularne zależne od charakteru protekcji jaka została rozpostarta nad postacią
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Propozycje Umiejętności - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket9000/9000Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket9000/9000Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty2020-10-11, 13:37

Nie wiem czy nie za dużo mamy już umiejętności korzystnie wpływających na "Charyzmę" postaci, jak lider, perswazja czy wyjątkowy głos, także poczekam na opinię innych.

Zmodyfikowany wydaje się fajną umiejętnością, także akceptuję.

Mamy już podobną umiejętność do Złotej rączki, czyli mechanika także tutaj odpada.

Kopista niby nie to samo co Fotograficzna pamięć, ale też wstrzymam się czekając na głosy innych.

Plecy natomiast również akceptuję. Jakkolwiek by to nie brzmiało.
Powrót do góry Go down
Ajax


Propozycje Umiejętności - Page 11 Mg10
Ajax



Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket0/0Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (0/0)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket0/0Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (0/0)

Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty2020-10-12, 19:58

Jak dla mnie to Dusza Towarzystwa jest nieco zbędną umiejętnością. Jak Imperator wspomniał mamy już sporo "charyzmatycznych" umiejętności. Ale nie przeszkadzałoby mi jej istnienie, więc pozostanę neutralny w tej kwestii.
Kopista - spora różnica między tym, a Fotograficzną Pamięcią. Zapamiętać ruch to jedno, ale móc go odtworzyć niemalże 1:1 do zupełnie inne rodeo. Mnie osobiście bardzo się ta umiejętność podoba (i przypomina mi bardzo lubianą przeze mnie postać z komiksów Marvela), więc ode mnie jest jak najbardziej kciuk w górę. Zmieniłbym tylko nazwę na jakąś inną np. Naśladowca. Kopista strasznie boli w oczy (w każdym razie mnie).


*le Emerald Wallet: 13
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket46/370Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket1847/6190Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty2020-10-18, 21:08

Duchowa więź
Opis: Przebyłeś ze swoją bronią długo drogę. Ćwiczyłeś nią, przelewałeś krew i spędziłeś setki godzin robiąc sobie odciski na dłoni. Ale dzięki temu broń wytworzyła z tobą silną więź i siłą woli może jej dobyć i przyciągnąć do ręki. Dzięki temu trudniej ciężej złapać Cię nieuzbrojonego.
Premie: Możliwość przyłączenie przedmiotu do swojej duszy. Pozwala na zlokalizowaniu przedmiotu w tym samym wymiarze i pozwala na przyciągnięciu go z niewielkiej odległości (Statystyka Kontroli rei/3).
Wymagania: Posiadanie i korzystanie z przedmiotu przez długie lata.

Wydolny organizm
Opis: Urodziłeś się z bardzo odporny ogranizmen na przeciążenia albo lata ćwiczeń pomogły Ci zaadoptować swoje ciało do większej ilości reiryoku niż przeciętna osoba. Tkanką, ścięgna i żyły nie tak łatwo teraz uszkodzić, przez co zerwanie ścięgna i naderwane mięśnie ci nie grożą od wzmocnień.
Premie: Bezpieczne wzmacniane wynosi 1,5 x wytrzymałości.
Wymagania: Wrodzony albo długo letni ciężki trening przeciążeniowy

Prawdziwy wzrok (Tylko dusze)
Opis: Urodziłeś się z boskimi oczami. Od zawsze widziałeś istoty, który nikt inny nie widział. Ludzie myśleli, że po prostu masz bujną fantazję i pleciesz trzy po trzy. Ale ty wiedziałeś, że to są bóstwa i demony.
Premie: Bóstwa i Yokai nie są w stanie ukryć swoją obecność przed twoim wzrokiem.
Wymagania: Wrodzone
Powrót do góry Go down
Ajax


Propozycje Umiejętności - Page 11 Mg10
Ajax



Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket0/0Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (0/0)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket0/0Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (0/0)

Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty2020-10-18, 22:00

Pierwsze dwie są naprawdę spoko, a w szczególności podoba mi się Wydolny Organizm. Z kolei Prawdziwy Wzrok dusze już mają. Pod nazwą Widzący.


*le Emerald Wallet: 13
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket46/370Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket1847/6190Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty2020-10-18, 22:22

Zaraz Zaraz. To ja go zaproponowałem w zeszłym miesiącu, z czego w zeszłym miesiącu zaakceptowane zostały moje dwie umki a nie trzy. Chyba, że ktoś mnie przekręcił na pół szmaragdu. Także czekam na wyjaśnienia kiedy pojawiło się w spisie widzący. w takim wypadku muszę zrobić kolejną umkę.

Imperator Kuchiki napisał:
Tak też bym zrobił, bo w pierwotnej formie to amalgamat umiejętności już istniejących, czyli mamy błogosławieństwo od kami i zwierzęce dodatki. Z tego tylko umiejętność widzenia kami jest czymś nowym.
Powrót do góry Go down
CZaras


Propozycje Umiejętności - Page 11 Mg10
CZaras


Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket1044/1044Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (1044/1044)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket11918/12865Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (11918/12865)

Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty2020-10-18, 22:37

Duchowa więź - ta mi się nie podoba. Jak dla mnie to pasuje do magicznej sztuczki, a nie takiego długiego napażania się jednym kawałkiem stali/drewna/czegokolwiek, że aż mogę je do siebie przyzwać jak prawdziwy Jedi.

Wydolny organizm - z kolei ta mi się całkiem podoba.
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket46/370Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket1847/6190Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty2020-10-18, 22:54

Duchowa więź polega na tym, że według japońskiego folkloru martwe przedmioty mają dusze. A o co chodzi z długim napażaniem się to chodzi o to, że masz silną wież z przedmiotem. Inaczej dusza przedmioty zespoliła się z Tobą, dzięki czemu jesteś w stanie przyciągnąć do siebie. W Anime Ichigo w formie vasta lorda przyciągnął tak miecz do ręki. Ja po prostu próbowałem jakoś uzasadnić taką zdolność dlatego podparłem to Tsukumogami. Anie, że po prostu możesz przyciągnąć, bo możesz.
Powrót do góry Go down
Ajax


Propozycje Umiejętności - Page 11 Mg10
Ajax



Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket0/0Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (0/0)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket0/0Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (0/0)

Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty2020-10-22, 14:11

A tak ostatnio wpadłem na coś takiego:

Roślinka (Tylko Dusze)
Opis: Dusze w Rukongai, nieposiadające mocy potrzebują jedynie wody do przeżycia. Te z kolei, które mają wyższy poziom Reiatsu muszą się jednak odżywiać jak ludzie w Świecie Żywych. Jest też trzeci, bardzo rzadki rodzaj Dusz, które mimo posiadania mocy, potrafią przeżyć bez jedzenia, tylko na wodzie. Potrzebują jej jednak znacznie więcej.
Premie: Brak potrzeby odżywiania się.
Wymagania: Wrodzone


*le Emerald Wallet: 13
Powrót do góry Go down
Yuzuru Tanaka


Propozycje Umiejętności - Page 11 Mg10
Yuzuru Tanaka


Mistrz Gry : IMPERATOR

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket0/500Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (0/500)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket0/3906Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (0/3906)

Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty2020-10-22, 17:46

Śniący:
Opis: Potrafisz "wychodzić" ze swojego ciała. W czasie "śnienia" prawdziwe ciało jest nieruchome i bezbronne, ale jakie ma to znacznie kiedy możesz poruszać się jako dusza i straszyć uciążliwych sąsiadów? W przypadku istot duchowych funkcjonujących w świecie żywych w gigai, potrafisz opuścić sztuczne ciało bez pomocy połykania cukierka ze zmodyfikowaną duszą.
Premie: Potrafisz opuszczać materialne ciało
Wymagania: Psychika 10

Zaklinacz zwierząt:
Opis: Od zawsze zwierzęta do Ciebie lgnęły. Masz wrodzony dar do komunikowania się z nimi. Uspokojenie agresywnego psa czy spłoszonego konia nie jest dla Ciebie żadnym wyzwaniem. Ponadto potrafisz nakłaniać oswojone zwierzęta by Ci pomagały np. prosząc ptactwo o wykonywanie zadań zwiadowczych czy psów do zadań tropiących. Nawet neutralnie nastawione do Ciebie dzikie zwierzęta są skłonne podzielić się z Tobą wiedzą na temat, gdzie znajduje się np. źródło wody czy gdzie rosną jagody. Mimo wszystko jeśli napotkasz głodną watahę wilków to lepiej z nimi nie rozmawiaj i zabieraj nogi za pas.
Premie: Możliwość porozumiewania się ze zwierzętami
Wymagania: Wrodzone

Ochronna sfera:
Opis: Długie treningi nad kontrolą swojego reiatsu zaowocowały. Potrafisz wypuszczać ze swojego ciała reishi, które tworzy wokół Ciebie sferę na określonym obszarze w zależności od ilości wykorzystanej energii duchowej. Potrafisz wykryć przeszkodę nawet w zupełnych ciemnościach czy będąc oślepionym. Atak na Twoje plecy nie będzie niespodzianką. Gdy przeciwnik zaburzy te sferę osobiście, atakiem energetycznym czy przedmiotem posiadającym cząsteczki duchowe natychmiast wykryjesz intruza.
Premie: Potrafisz wykrywać przeszkody czy wykryć zbliżające się niebezpieczeństwo nawet w zupełnych ciemnościach czy będąc oślepionym. Koszt na turę równy jest minimum połowie Twojej statystyki reiatsu.
Wymagania: Kontrola reiatsu 35; Kontrola Reiatsu>Reiatsu


221/270 PZ
2271/2484 PR
Kryształ 6/10
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Propozycje Umiejętności - Page 11 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket9000/9000Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket9000/9000Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty2020-10-25, 14:17

Z początku nie byłem przekonany do Duchowej więzi, ale wytłumaczenie Aoto przekonało mnie. Trochę zastanawiałem się też nad drugą propozycją, bo dotyczy mechaniki autorskiej, ale chyba wszyscy z niej korzystają także tutaj też przyklepię. 2/3 szmaragdu dla Aoto.

Nadpatrz jest w dobrej formie, bo kolejna jego propozycja się spodobała. 1/2 szmaragdu dla niego.

Debiutant Tanaka dobrze zaczyna, gdyż aż jego dwie umiejętności zdobyły moją aprobatę. Trzeciej natomiast nie jestem pewien. Bardziej by mi to pasowało do osobistej mocy niż ogólnodostępnej umiejętności, także może ją ocalić tylko poparcie innych iowoiczan. Póki co 2/3 szmaragdu.
Powrót do góry Go down
Tamura Yasha (Ramiz)


Propozycje Umiejętności - Page 11 Mg10
Tamura Yasha (Ramiz)



Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket29/50Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (29/50)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket10/40Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (10/40)

Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty2020-10-28, 20:52

Skoro są Wulkan rei i Twardziel to powiem czemu nie:

Zarraki
Postać jest niezwykle silna, wybija się ponad przeciętność. Twoje mięśnie naturalnie rozstraja się i regenerują szybciej niż u innych. Masz specjalne predyspozycje w tej cesze.
Premie: za każdym razem gdy wykorzystywana jest twoja siła traktuje się ją jakby miała wartość [Siła*1.3]
Wymagania: Wrodzone, Siła 13.

Żwawy krok
Postać od urodzenia jest niezwykle szybka i żwawa. Często reagujesz przed przeciwnikiem, i zawsze masz większą szansę na wycofanie się z walki gdyby nie szła po twojej myśli. Masz specjalne predyspozycje w tej cesze.
Premie: Gdy oblicza się szybkość postaci korzystasz z wzoru  [Szybkość*1.3] Premia nie liczy się przy weryfikacji spełniania wymagań dla Umiejętności.
Wymagania: Wrodzone, Szybkość 13.

Śmiertelna precyzja
Postać ma niezwykły zmysł dystansu pozwalający sprawniej zarówno trafiać swoimi atakami, jak i ich unikać. To cecha mistrzów fechtunku, nie można się tego nauczyć, z tym się rodzisz lub nie.
Premie: Gdy próbujesz uniknąć ciosu, lub trafić przeciwnika twoja zręczność traktowana jest jakby wynosiła [Zręczność*1.3]Premia nie liczy się przy weryfikacji spełniania wymagań dla Umiejętności.
Wymagania: Wrodzone, Zręczność 13.

Geniusz
Jesteś geniuszem swoich czasów. Wiedzę przyswajasz błyskawicznie i łatwo rozwiązujesz kolejne problemy stawiane ci przez los. Może w przyszłości będziesz pamiętany przez potomnych jak Einstein lub Hawking?
Premie: W trakcie przygody twoja Inteligencja jest traktowany jakby wynosiła [Inteligencja*1.5], premia nie jest brana pod uwagę przy wyliczaniu dostępnych umiejętności startowych czy przy weryfikacji spełniania wymagań dla Umiejętności
Wymagania: Wrodzone, Inteligencja 13.

Samoświadomość
W wyniku oświecenia, medytacji Zen, naturalnej aury, czy innych względów osiągnąłeś wyjątkowy stan umysłu. O wiele łatwiej panujesz nad swoimi emocjami, i dostrzegasz rzeczy których inni nie dostrzegają.
Premie: Psychika postaci jest traktowana jakby wynosiła [Psychika*1.5]Premia nie liczy się przy weryfikacji spełniania wymagań dla Umiejętności.
Wymagania: Wrodzone, Psychika 13.

Podświadoma kontrola
Nie musisz się nad tym skupiać. Tak jak nie myślisz o ruchu każdego z mięśni podczas chodzenia. Podświadomie kontrolujesz przepływającą w sobie energię, jest to dla ciebie tak naturalne jak oddychanie czy chodzenie właśnie.
Premie: Postać jest traktowana jakby posiadała kontrole rei na poziomie Kontrola rei*1.3]Premia nie liczy się przy weryfikacji spełniania wymagań dla Umiejętności.
Wymagania: Wrodzone, kontrola rei 13.


Jednocześnie o skorygowanie wzoru w Twardzielu na Wytrzymałość*13 by zrównać balans.
(rei otrzymywało *1.3, a wytrzymałość *1.2 )


farao
cheers cheers cheers cheers cheers
cheers cheers cheers cheers cheers cheers


"...cenię karty Ramiza i jego styl pisania" - Kamys 26.01.2014
Zniszczone KP: 1
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket46/370Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket1847/6190Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty2020-10-28, 21:42

Twardziel i wulkan rei działa we wzorach na określone rzeczy. Na życie i ilość reiryoku, a nie wartości statów w testach. Dodanie czegoś takiego spowoduje czarną magię w mechanice wzmacnia i boostów z różnych rzeczy. Mi osobiście nie podoba się takie coś, bo to rodzi większe komplikacje i wpływa znacząca na mechanikę gry.
Powrót do góry Go down
CZaras


Propozycje Umiejętności - Page 11 Mg10
CZaras


Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket1044/1044Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (1044/1044)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket11918/12865Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (11918/12865)

Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty2020-10-28, 22:57

Przykro mi bohaterze kart postaci, mnie też się ta wizja nie podoba. Ew. jakaś umka, która sprawia, że szybkość efektywniej liczy się przy sprintach/biegu truchtem, a siła przy udźwigu. Te w wyliczaniu testach mi się nie podobają.
Powrót do góry Go down
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket496/510Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket6424/6942Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty2020-10-29, 10:17

Magiczne zielarstwo
Opis: Gotei 13 ma dostęp do leczącego kido, ale większość dusz w rukongai ma ograniczony dostęp do opieki medyczej. Większość korzysta z pomocy zielarzy i kaznodziei, których umiejętności są zróżnicowane w zakresie i jakości. Niektórzy jednak mają zdolności, albo wiedzę jak wyciągnąć jak najwięcej z specyfików które wytwarzają, dzięki czemu zwiększa się ich skuteczność.
Premie: Możliwość przygotowywania preparatów medycznych o działaniu podobnym do medycznego kido
Wymagania: 10 inteligencji, 10 reiatsu, wiedza: zielarstwo

Podróżnik
Opis: Masz naturalny talent i intuicję do podróżowania i przemieszczania się po rukonie - umiesz unikać problemów kiedy chcesz, i je znajdywać jeżeli Ci na nie zależy. Zazwyczaj też mniej więcej wiesz w którym obszarze rukonu się znajdujesz. Dzięki też Twoim umiejętnościom przemieszczasz się trochę sprawniej niż inni.
Premie: Ułatwione poruszanie się po rukonie.

Walka z wierzchowca
Opis: Nie dość, że umiesz bardzo dobrze poruszać się na wierzchowcu i potrafisz skłonić większość zwierząt tego typu do posłuchu (konie, świnie etc), to do tego umiesz się posługiwać bronią tak, jakbyś nią walczył z poziomu Twoich własnych nóg.
Premie: Brak kar w walce bronią w trakcie jazdy na wierzchowcu. Premie do jazdy na obcych wierzchowcach (+bonusy jeśli jest to jeden ze znanych).

To są oczywiście umiejętności dla dusz.
Powrót do góry Go down
CZaras


Propozycje Umiejętności - Page 11 Mg10
CZaras


Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket1044/1044Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (1044/1044)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 11 Pbucket11918/12865Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty_bar_bleue  (11918/12865)

Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty2020-10-29, 13:34

Magiczne zielarstwo - mam mieszane uczucia. Z jednej strony spoko, a z drugiej nie wiem czy takie duszowe leczenie nie powinno bardziej podchodzić pod umiejętność duszy.

Podróżnik - Wydaje mi się, że to umiejętność, która składa się z elementów innej. Z jednej strony z retoryki, bo wywoływanie efektów w ludziach, z drugiej wytrwały surwiwalowiec, bo pojęcie w terenie. Generalnie nie podoba mi się.

Walka z wierzchowca - Mnie się podoba. Dałbym ogólnie nazwę "utalentowany jeździec", bo chyba czegoś takiego nie mamy, a walka z wierzchowca byłaby elementem tego talentu.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 11 Empty

Powrót do góry Go down
 
Propozycje Umiejętności
Powrót do góry 
Strona 11 z 17Idź do strony : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17  Next
 Similar topics
-
» Propozycje 1
» Propozycje umiejętności stare
» Propozycje umiejętności (stare2)
» Propozycje Wad
» Unikatowe umiejętności

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Ogólne :: Propozycje i Pytania-
Skocz do:  
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje