Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Wschodnia dzielnica

Go down 
+3
Rose Nevermore
CZaras
Imperator Kuchiki
7 posters
Idź do strony : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 17 ... 21  Next
AutorWiadomość
Imperator Kuchiki


Wschodnia dzielnica - Page 14 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket9000/9000Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket9000/9000Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: Wschodnia dzielnica   Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty2020-06-03, 15:20

Baba twierdziła, że wystarczy tylko symboliczne kilka kropel krwi, chyba, że kami jest krwiożercze wtedy czym więcej tym lepiej. Nie wiedziała z kolei jak wytropić tego kto dopuścił się bluźnierstwa.
Kisuke napotkał trudność ze zgromadzeniem odpowiedniej ofiary. Kwiaty mógł narwać, ale nikt tutaj nie sprzedawał biżuterii czy kadzideł. Mógł zebrać trochę ubogiego jedzenia spożywanego przez miejscowych, ale nic po za tym.
Rentaro zatrzymał przejeżdżający wóz w nadziei, że w nim znajdzie się coś wartego ofiary, lecz kupiec wiózł do pierwszych okręgów jedynie zwierzęce futra. Pewną drogą do znalezienia lepszych materiałów był powrót do pierwszych okręgów Rukongai. Żyjące tam dusze były na tyle bogate, że istniała zasadność funkcjonowania kramów z dobrami luksusowymi. Może nie tak bardzo luksusowymi, jak w samej Seiretei, niemniej oferta zdawała się być wystarczająco szeroka.
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket46/370Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket1847/6190Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: Wschodnia dzielnica   Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty2020-06-03, 18:30

02#210

Już przywykłem, że wiatr zawsze wieje mi w oczy. No nic skoro nie byłem w stanie nic tutaj kupić, to nie pozostało mi nic innego jak poświęcić kolejne dni i zebraniu odpowiedniego zaopatrzenia. Nie traciłem czasu i postanowiłem jak najszybciej wyruszyć. Zostawiłem liścik przy kapliczce mojej budowy dla dziewczynki. Chciałem, żeby nie pomyślała, że po prostu odszedłem i nie pomogłem. Dodatkowo na ołtarzu złożyły Bukiel swoich słomianych włosów i kilka kropli krwi. Od razu udaje się na największe targowisko gdzie, chce zakupić dobrej jakości potrawy, deser i sake. Kadziło, kilka małych drzewek wiśni do posadzenia i jakieś sadzonki ładnych i pachnących roślin. Na samym końcu szukam jakieś ładniej wykonanej szczotki z włosia, eleganckiej ozdobnej wsuwki do włosów. Kiedy wszystko z mojej listy będzie zakupione, to niezwłocznie ruszam do kapliczki Koki. Gdzie zamierzam to wszystko złożyć jej w darze i czuwać przy niej, aż nie zamierza się ujawnić. W głębi duszy mam nadzieje, że jest obrażona i się dąsa. Ale ciągle obserwuje swoją kapliczkę i zobaczy moje zaangażowanie i hart ducha. Nie mam kompletnie pomysłu co zrobić, gdyby ten plan nie wypalił. Dlatego staram się o tym nie myśleć, nie chciałem już dzielić skóry na Niedźwiedziu. Może ta stara baba faktycznie miała racje.
Powrót do góry Go down
Online
Imperator Kuchiki


Wschodnia dzielnica - Page 14 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket9000/9000Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket9000/9000Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: Wschodnia dzielnica   Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty2020-06-10, 15:34

Zbieranie ofiary zajęło cały dzień, gdyż nie od razu udało się znaleźć wszystko co Kisuke planował, a przynajmniej nie w pożądanej przez niego jakości. Do wioski powrócili rankiem dnia następnego. Pogoda pogorszyła się, z zachmurzonego nieba siąpił rzadki deszcz, a mimo to przy kapliczce zebrało się z tuzin osób. Zarówno dorośli, jak i dzieci wśród których była dziewczynka z wczoraj.
Czy powodowani ciekawością, czy pobożnością, a może jednym i drugim, wieśniacy oglądali jak Kisuke składa ofiarę. Uklękli w półkolu wokół kapliczki i czekali. Podniosła atmosfera udzieliła się nawet stojącym poza kręgiem widzów świniom, które całkowicie umilkły. Szlachcic odprawił rytuał, odczekał chwilę, ale nic się nie stało. Pojedyncze krople deszczu prowadzone przez dmący z południa wiatr padał na miski z pożywieniem, butelkę sake i inne podarunki dla Koki. Niektóre z nich musiał umieścić pod ołtarzem, tak bogatą ofiarę przygotował. Ciszę najpierw przerwało burczenie w brzuchu jednego z widzów, potem ktoś chrząknął i oznajmił głośno:
- Coś złego się dzieje. Dobre duchy z okolicznych okręgów znikają jeden po drugim.
- Zły to omen - podjął jakiś starczy głos. - Złe czasy się zbliżają.
Nad cichy szum deszczu wybiły się pomruki zaniepokojenia.

[- 100 ryo]
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket46/370Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket1847/6190Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: Wschodnia dzielnica   Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty2020-06-10, 20:09

02#211
Klęczałem przy ołtarzu i spoglądałem do góry, patrzyłem na ciemne chmury. Zamknąłem oczy i pozwoliłem, aby krople deszczu spadały mi na twarz i spływały po niej. Czekałem w ciszy na jakiś znak od Koki. Szturchniecie, słowo czy nawet poczucie kwiatowej woni, z której słynęła. Ale niestety nic takiego nie miało miejsca. Powoli traciłem na dzieje, że uda mi się dowiedzieć co dokładnie tutaj się stało. Że ona po prostu zniknęła i nigdy nie znajdę odpowiedzi na to dręczące pytanie. Obecność mieszkańców nie przeszkadzała mi nawet liczyłem, że to w jakiś sposób po może w rytuale. Fakt, że właśnie wydałem sto ryo na darmo mi nie przeszkadzał, w końcu to tylko gotówka a pomysł był wart podjęcia próby. W pewny momencie moje czuwanie przerwał głos jednego z widzów i ich monologi. Otworzyłem oczy i spojrzałem w ich stronę.
-Ale co dokładnie macie na myśli. Jak to zniknęło więcej bóstw w okolicy. Może ktoś z was wie, co wydarzyło się podczas zimy. Może ktoś gdzieś postawił nową kapliczkę dla jakiegoś yokai udającego kami. Może nie jaki Yaku ma gdzieś tutaj swoją kapliczkę?- Próbowałem czegoś się dowiedzieć od mieszkańców i szukałem jakiegoś punkty zaczepienia.
-Może w jakieś wiosce, pojawił się dziwny nieznajomy, który zachowywał się dziwnie?- Nie wiedziałem, nawet czego szukam. Czy yokaia w ukrywającego się pod postacią zwykłego człowieka, czy może w okolicy żyły jakieś potwór polujący na bóstwa. W międzyczasie próbuje przejrzeć mieszkańców i spróbować wyczuć czy ich aury nie trącą jakoś złem albo wrogością na wspomnienie o koki.
Powrót do góry Go down
Online
Imperator Kuchiki


Wschodnia dzielnica - Page 14 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket9000/9000Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket9000/9000Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: Wschodnia dzielnica   Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty2020-06-13, 19:23

- A znikają - odpowiedział wieśniak około trzydziestki, który odezwał się wcześniej. - O dwóch przypadkach słyszałem będąc na szlaku, nie licząc tego tutaj. Ludzie mówią wiele rzeczy, ale co oni mogą wiedzieć o bogach? Trzeba by jakiegoś mędrca zapytać o te sprawy.
Wieśniacy nic o żadnej nowej kapliczce nie słyszeli, ta zbudowana dla Koki była najnowsza w okolicy. W Rukongai dziwnych dusz nie brakowało, ale nikomu nie zapadł w pamięci żaden wyjątkowo podejrzany osobnik.
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket46/370Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket1847/6190Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: Wschodnia dzielnica   Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty2020-06-16, 20:40

02#212
-A co dokładnie mówią? Plotki zawsze mają ziarenko prawdy w sobie, może czytając między wierszami uda się znaleźć jakieś po szlaki. Mędrzec raczej też tu nie wiele zdziała, byłem u starej baby i poradziła mi sporządzić tę ucztę i dary dla Koki, aby ją przebłagać. Prawie bym zapomniał o najważniejszy.- Przesunąłem dary na ołtarzu trochej bardziej na boki. Naciąłem dłoń o klingę i upuściłem kilka kropli na ołtarz. Może to właśnie tego brakowało i teraz rytuał się do pełni. Może udam mi się też zachęcić mieszkańców. Zaczynałem się łapać coraz bardziej dziwnych pomysłów i wizji.  
-Chciałby was prosić, aby każdy z was upuścił, chociaż krople krwi jako znak troski i oddania dla Koki. Może dzięki temu ześlę nam znak albo chociaż wybaczy i wrócić. Nie traktujcie tego w taki sposób, jakbyście ją urazili. To po prostu jest akt naszej wiary, może właśnie tego potrzebuje. Możliwe, że brakuje jej siły i teraz wesprzemy ją w jakieś walce z siłami zła. - Próbował zachęcić jak największą liczbę ludzi, do wzięcia uczestnictwa w tym obrzędzie. Jeżeli i to nie przyniesie żadnego efektu, próbuje dowiedzieć się gdzie w okolicy mieszka jakaś mędrzec dla kami. Tylko prawdziwy kapłan albo jakiś pomazaniec boży i tam ruszyć. Na odchodne wręczam każdemu stojącemu tam rukończykowi jedną monetę i chyląc czoło proszę, żeby nie przestawali do niej się modlić.
Powrót do góry Go down
Online
Imperator Kuchiki


Wschodnia dzielnica - Page 14 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket9000/9000Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket9000/9000Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: Wschodnia dzielnica   Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty2020-06-28, 12:45

- Eee, stara baba to sama siebie już w odbiciu wody nie rozpoznaje - rzekł ktoś.
- Nieprawda. To mądra kobieta - zaprzeczył kto inny.
- Mądra to była dwadzieścia lat temu! - dodał ktoś jeszcze.
Jakiś poważnie wyglądający mężczyzna stwierdził, że to wina shinigami, którzy próbują pozbyć się konkurencji. Parę osób syknęło na niego, ale kto inny rzekł, że ponoć wioska, w której zniknął kami wysłała swojego przedstawiciela do posterunku bogów śmierci z prośbą o pomoc, ale ci odrzekli, iż boskie duchy nie są pod ich jurprykcją.
Kisuke przekonał większość wieśniaków by poszli za jego przykładem i złożyli daninę krwi. Tylko z dwie osoby cichcem wycofało się z kręgu widzów i ruszyło z powrotem do wioski. Nikt z kolei nie uznał, że to niewłaściwe przyjmować gotówkę. Z wyjątkiem oczywiście mądrej dziewczynki.
Dusze odsyłały Kisuke do Seireitei, gdzie najwięcej kapłanów i świątyń było. Ktoś zaproponował żeby odwiedził pobliski posterunek shinigami, a kto inny przypomniał sobie, że okręg dalej znajduje się niewielka świątynka zarządzana przez wiecznie pijanego kapłana. Rok temu na polach żył mędrzec, który dużo wiedział, ale w ramach swych praktyk zagłodził się na śmierć. Przejezdny polecił z kolei, aby Kisuke odwiedził jego własną wioskę oddaloną o dwa okręgi, w której również znikł kami. Mieli tam świątynkę i mógłby porozmawiać z ich kapłanką, która dla odmiany do czarki z sake wogóle nie zerkała.  


[- 15 ryo]
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket46/370Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket1847/6190Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: Wschodnia dzielnica   Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty2020-06-28, 16:39

02#213
Słuchając całego tego zamieszania i przepychane zaczynałem czuć, że nikt z nich nie będzie wstanie mi pomóc. A przynajmniej nie miałem tyle czasu, żeby teraz jeździć po wszystkich wioskach i okręgach dookoła i słuchać pomysłów tych ludzi. Nie miałem pewności, czy po prostu nie zmyślają, a słuchanie osób przesadzających z piciem też nie jest najmądrzejszym pomysłem, ponieważ to bajkopisarze. Podziękowałem im za rady i sugestie, ale moją uwagę bardziej skupiła ta dwójka, która wycofała się podczas prośby o krople krwi. Chciałem ich dokładnie z ilustrować i zapamiętać. Następnie pochyliłem się nad dziewczynką i wyszeptałem jej do ucha.
-Nie będzie mnie przez parę dni, spróbuje sprowadzić tu kogoś specjalnego albo chociaż zaciągnąć od niej języka. Ciebie prosiłbym, abyś przypilnowała darów dla Koki. Nie chce, żeby coś Ci się stało, dlatego wystarczy jak będziesz je miała na oku. A później mi powiesz kto próbował je sobie przywłaszczyć.- Uśmiechnąłem się i tym razem nie zamierzałem obrazić dziewczynki pieniędzmi.
Gdy skończę jej przekazywać informacje, to głaszczę ją po głowie i się uśmiechem.
-No dobrze, ruszę do świątyni ośmiu milionów bóstw w Seireitei.- Po czym wsiadam na Daisie i żegnam się ze wszystkimi, chce jak najszybciej tam dotrzeć po doradzę w tajemnicza Rentaro.
-Spróbuje porozmawiać z kapłanem i zgłosić mu jak ma się sprawa. Wiem, że nie ma mam zaproszenia, ale jednak to jest dość nietypowa sytuacja. Może zawsze zrobić to pod pretekstem, że chciałby sprawdzić, czy przypadkiem coś mnie nie przeklęło. Jeżeli on nie będzie chciał pomóc to spróbuje poprosić Yamade-san o jakoś pomoc. Po prostu już powoli nie wiem co mam zrobić. Przestaje ufać tym wiejskim kapłanom i znachorom. Z resztą sam na początku wspomniałeś o niej.-Uśmiechnąłem się. Chciałem pomóc albo chociaż dowiedzieć się co się stało z Koki. Najwyżej później będę musiał wypić te nawarzone piwo i konsekwencje.


Ostatnio zmieniony przez Aoto dnia 2020-06-30, 20:06, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Online
Imperator Kuchiki


Wschodnia dzielnica - Page 14 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket9000/9000Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket9000/9000Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: Wschodnia dzielnica   Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty2020-06-30, 19:37

Dziewczynka spoglądała badawczo na Kisuke, jakby nie była pewna jego osoby.
- Mam na imię Aina. - W końcu skinęła głową twierdząco, wciąż patrząc na niego poważnym wzrokiem dorosłego.
Wieśniacy życzyli mu powodzenia w jego świętej misji. Chyba mieli go za jakiegoś wędrownego mnicha, chociaż po prawdzie Kisuke w ogóle na takie nie wyglądał. Nawet nie był ogolony na łyso.
Rentaro podał chłopakowi lejce Daisie i uśmiechnął się smutno.
- Wygląda na to, że niewiele sobie odpoczniesz podczas urlopu. - Po raz kolejny ruszyli tą samą drogą, którą jeszcze trochę i poznają na pamięć. - Mogą być problemy z dostaniem się do tej własnej świątyni, patrząc na to jaka mistyczną tajemnica ją otacza - podzielił się swoimi wątpliwościami. - Ale w Seiretei nie brakuje też bardziej dostępnych świątyń.
Kolejny dzień spędzili w podróży. Po nocy spędzonej w zajeździe, szybko dotarli do bram Seireitei, skąd odbili na południe do wielkiego parku, gdzie znajdowało się jezioro, a na nim wyspa nosząca na sobie świątynię ośmiu milionów bóstw.

[- 15 ryo]

https://bleach.forumpolish.com/t2421-swiatynia-osmiu-milionow-bostw#70987
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Wschodnia dzielnica - Page 14 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket9000/9000Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket9000/9000Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: Wschodnia dzielnica   Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty2020-07-16, 16:56

Aoto aka Kyoraku Kisuke

Zaczynał już zpamiętywać mijane stragany, domy i innego rodzaju przybytki. Okazało się też, że kapłani cieszą się nie mniejszym szacunkiem jak shinigami, bo co chwila ktoś przystawał by ukłonić się przed Miyagim, a znalazła się nawet kobieta, która poprosiła by pobłogosławiono jej nowo narodzone dziecię.
Staruszek na prośbę przystał, a nawet wysupłał z szerokiego rękawa szaty talizman mający przyciągać dobry los. Dotychczas wypytywał Kisuke jedynie o szczegóły sprawy zaginionych kami i dopiero gdy znaleźli się w granicach trzeciego okręgu obrał nowy kurs rozmowy.
- Powiedz mi, Kyoraku-san... jaki element kobiecego ciała jest dla ciebie najbardziej powabny? - rzekł tonem lekkim jakby pytał o ulubione danie. - Ja sam zawsze zwracałem uwagę na dłonie. Jasne, zadbane i smukłe. Długie palce zakończone długimi, acz nie za długimi paznokciami bez skazy. Piękne dłonie, których dotyk na twarzy przynosi ciepło i ukojenie męskiej duszy. - Pokiwał głową. - Tak, wiele można powiedzieć o kobiecie patrząc po samych jej dłoniach. Szczególnie moja druga żona miała je wyjątkowo piękne i piękna była też wewnątrz.
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket46/370Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket1847/6190Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: Wschodnia dzielnica   Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty2020-07-16, 18:50

02#220

Miygai faktycznie nie jest pierwszy lepszy kapłanem. Wydaje mi się, że może być jednym z najstarszych kapłanów w świątyni. Jego zachowanie utwierdzało mnie w przekonaniu, że to dobry człowiek. Liczyłem, że dzięki niemu uda mi się pomóc Koki albo chociaż przynajmniej skontaktować z nią i dowiedzieć czy jest całą i zdrowa. Wolałem nie krakać i nie myśleć o złych rzeczach, które mogły ją spotkać. Byłem przygotowany na pytania kapłana, ale nie spodziewałem się, że będzie pytać o takie rzeczy. Musiałem się chwilę zastanowić i wybrać co najbardziej przyciąga mnie w kobietach.
-Myślę, że byłyby to oczy, wielkie oczy o jasny odcieniu. Oczy są zwierciadłem duszy, mówiąc można skłamać, można ukrywać swoje emocje czy nawet udawać kogoś innego, ale oczy zawsze pokażą, jaką ktoś trasę przebył i jakie trudności losu pokonał. Nawet pokażą kto, jakim jest człowiekiem.- Powiedziałem po kilkunastu sekundach namysłu. Musiałem wybierać między oczami a ustami. Padło na oczy, które potrafią wręcz zahipnotyzować. Oczywiście to nie jest tak, że nie doceniam krągłości i figury. Ale jednak oczy zostają zawsze takie same.
-Czy Yamada-san długo chowa urazę?... Podczas naszego pierwszego spotkania zestresowałem się i zawaliłem sprawę. Myślę, że może mieć blednę zdanie o mnie, a ja niestety nie miałem okazji tego sprostować i przeprosić.- Moje obawy wzrosły po rozmowie z kapłanem, który pilnował pomostu i łódki.
Powrót do góry Go down
Online
Imperator Kuchiki


Wschodnia dzielnica - Page 14 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket9000/9000Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket9000/9000Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: Wschodnia dzielnica   Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty2020-07-16, 19:28

- Hmm, oczy... tak, to rzeczywiście jeden z piękniejszych elementów ludzkiego ciała. O tyle niezwykły, że potrafi być piękny zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, co nie jest niestety regułą. - Westchnął. - Bo jeśli każda część kobiety jest piękna, tak z nas są niezdarne i włochate bryły, które można porównać z narzędziem mającym być przede wszystkim użytecznym, a nie urokliwym. No cóż, twoja odpowiedź mnie zadowala, chociaż nie pomyślałbym o tobie źle gdybyś i wybrał piersi bądź pośladki. One wszakże też są pięknem dorównującym cudom natury. - Pokiwał z powagą głową.
Kasztanek chyba również był amatorem powabu płci przeciwnej, bo Kisuke mógł przysiąść, że puścił do Daisie oczko. Ta jednak nie zareagowała, więc może rzeczywiście było to tylko dziwne przewidzenie.
Miyagi z kolei wydawał się dobrze zorientowany w sprawach łączących Kyoraku z kapłanką.
- Nie kłopocz się tym. Już dawno zapomniała o tej drobnej niezręczności. - Popatrzył na Kisuke z uśmiechem. - Bądź z nią tylko szczery i nie sil się sztuczne wyszukanie. Masz zbyt prostoduszne spojrzenie by rozbudowany ceremoniał wyszedł ci naturalnie, chociaż oczywiście pewne tradycje muszą być zachowane. - Rentaro jechał za nimi by nie przeszkadzać w istotnej rozmowie. - Ale właśnie, kolejne pytanie. Jak u ciebie ze znajomością obowiązków mężowskich i ojcowskich? U kobiet na początku wskazana jest niesplamiona niewinność, ale jeśli chodzi o mężczyznę powinien dysponować pewną wiedzą dzięki której będzie mógł obrać rolę przewodnika dla swej małżonki.
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket46/370Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket1847/6190Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: Wschodnia dzielnica   Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty2020-07-16, 21:08

02#221
W słowach kapłana zawarte były mądrości i faktycznie zgadzam się jego stwierdzeniem. Mężczyźni powinni tworzyć, bronić , walczyć i być przydatnym. Aby później móc odpocząć przy kobietach , które ukoją ich zmartwienia i dusze. Jeżeli głowa rodziny nie jest w stanie zapewnić bytu swojej kobiecie i dzieci to żadna z niego głowa. Nawet w naturze, tylko najsilniejsi samce mogą kopulować z samicami. Nieważne czy są ładni, czy młodzi, liczy się tylko silny gen i zapewnienie bezpieczeństwa. Fakt, że kapłana puściła w niepamięć tamte faux pas był mi bardzo na rękę. Widać nie potrafi się długo gniewać, a to dobrze. Bo pewnie nie raz jeszcze zrobię coś głupiego, co może ją zdenerwować. Kapłan pierwszym pytanie dopiero szykował sobie grunt, jego drugie pytanie było jeszcze bardziej osobiste niż poprzednie. Na mojej twarzy pojawiły się rumieńce, które próbowałem przed nim ukryć. Nie chciałem, żeby brał mnie za jakiegoś podlotka.
-Prawdę powiedziawszy, jeszcze nigdy tego nie robiłem. Wiem, jak wygląda to w teorii. Za czasów życia w rukongaiu zdarzyło mi się kilka zbliżeń. Ale nigdy, że tak powiem nie doszło do konsumpcji takiej znajomości. Rozumiem swoją rolę jednak bynajmniej wolałby nie korzystać z usług tych kobiet. Kiedyś przecież nie było tych wszystkich ułatwień, a jednak dalej rodziły się dzieci. Jednak, jeżeli Miyagi-san zalecasz mi pobranie takowych nauk, nie będę się sprzeciwiał Twojej woli. Aczkolwiek wolałby splamić się wraz z Miyuki, na dowód mojej wierności i oddania.- Mówiłem szczerze i nie zamierzałem uparcie stać przy swoim. Jedynie wyraziłem swoje skromne zdanie. Licząc, że może kapłan spojrzy na to przychylnie i zaakceptuje taki obrót sprawy.
-Czy Yamada-san lubi prezenty albo biżuterie? Chciałbym podarować jej pewną pamiątkę rodzinną, tylko najpierw muszę się upewnić czy jest ona bezpieczna.- Odruchowa spojrzałem na naszyjnik po matce, który miałem obleczony do lewego nadgarstka.
Powrót do góry Go down
Online
Imperator Kuchiki


Wschodnia dzielnica - Page 14 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket9000/9000Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket9000/9000Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: Wschodnia dzielnica   Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty2020-07-17, 19:20

Kapłan zachichotał.
- Chyba moje pytanie za bardzo pobudziło twoją wyobraźnię, Kyoraku-san. Nie spodziewałem się tak długiej odpowiedzi.
Z tyłu Rentaro kaszlnął. Miyagi pokręcił powoli głową.
- I nie nazywaj tego splamieniem, bo zgodny stosunek męża i żoną nie może być określony takim słowem. Oj nie, nazwać to raczej byłoby trzeba wspólnym wzniesieniem się i osiągnięciem doskonałego wypełnienia. Yin i Yang, element żeński i męski połączony w objęciach i nawzajem się dopełniający. Oczywiście ten pierwszy raz powinien odbyć się wedle określonego rytuału. Wystarczy tylko wspomnieć historię czcigodnych Izanami i Izanagi, gdzie Izanami nie dotrzymała zasad ceremoniału w wyniku czego narodziło się kalekie dziecko. I niech cię dobre duchy bronią przed ćwiczeniem praktyki z tego typu kobietami! - Zacmokał. - Wiem co prawda, że niektóre z nich pełne są szlachetności i doskonale nadają się do wprowadzenia młodzieńców w te sprawy, ale skoro jak twierdzisz twoja niewinność jest nienaruszona, to o ileś piękniejsze będzie wasze zbliżenie w noc poślubną! Póki co wystarczy ci więc znajomość podstaw teoretycznych.
Kapłan przemawiał żywo w wyniku czego dwójka przechodzących akurat kobiet zachichotała spoglądając z rozbawieniem na Kisuke. Schyliły szybko głowy, gdy Miyagi posłał im spojrzenie.
- Większość kobiet lubi prezenty - stwierdził. - W tym przypadku pamiątka rodzinna byłaby doskonałym pomysłem. Pokaże to twej wybrance, że naprawdę ci na niej zależy, ale... czemu miałaby być niebezpieczna?
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket46/370Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket1847/6190Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: Wschodnia dzielnica   Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty2020-07-17, 20:52

02#222
Kobieta logika zawsze mnie szokuje i nigdy nie jestem w stanie w pełnij je zrozumieć. Te dwie pewnie wywnioskowały coś ze słów kapłana i uznały to za zabawne. Ich reakcja nie bardzo się przejąłem, w końcu nie ich zdanie było nieistotne. Zwłaszcza że i tak pewnie nigdy więcej się nie spotkamy. Muszę pilnować słów, bo kapłan niezrozumiała mojego żartu o splamieniu i myśl, że faktycznie tak myślę.
-Podobno ten naszyjnik zamieszkuje Kami. Niestety nie udało mi się ustalić, jaka jest jego natura i w jaki sposób znalazł się tam. A bardzo nie chciałbym jej podarować złego ducha albo wplątać w jakiś większy spór między bóstwami. Chociaż nie obraziłbym się, gdyby był to dobry duch, który by ją strzegł. Wnioskuje, że pewne osoby nie będę zadowolone z naszego ślubu i mogą nam zło wróżyć. Może ty Miyagi-san mógłbyś rzucić okiem na to.- Odwlekam naszyjnik z ręki i otwartą dłonią przysuwam od niego. Może udam mi się w końcu dokładnie ustalić co to takiego i dlaczego moja mama miała takiej rzeczy. Sprawy związane z bogami, są niesamowicie skomplikowane i ciężko bez wiedzy specjalistyczne cokolwiek tam wskórać.
- Zauważyłem, że jest bardzo zaangażowana w swoja prace. Sądzę, że mógłby się jej spodobać z racji ciekawej historii.- Nie byłem pewny czy lubi błyskotki i czy kolor jadeitu jej się spodoba.
Powrót do góry Go down
Online
Imperator Kuchiki


Wschodnia dzielnica - Page 14 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket9000/9000Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket9000/9000Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: Wschodnia dzielnica   Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty2020-07-18, 17:59

- Podobno? A więc nigdy się z tobą nie kontaktował? -Kapłan wziął naszyjnik i zaczął przekładać go między palcami przyglądając się z każdej strony. - Miałeś może jakieś wysoce nietypowe sny, albo przewidzenia? I mam na myśli nie tylko te wzrokowe.
Zamknął naszyjnik w dłoniach i wymruczał kilka słów brzmiących jak zaklęcie. Nic jednak się nie stało.
- Zaiste wyczuwam boską aurę, lecz nie jestem w stanie określić jej dokładnego charakteru. Nie wiem czy jest to jedynie pobłogosławiony amulet, czy rzeczywiście zamieszkuje w nim kami. Teraz żadnej odpowiedzi nie otrzymałem. - Oddał naszyjnik Kisuke. - Jeśli pozwolisz przyjrzę się temu dokładniej przy postoju. Mam na podorędziu pewien rytuał, ale do przygotowania go potrzebuję kilku chwil... Tak. Miyuki jak każde dobre dziecko świątyni dobrze wykonuje swoją służbę i nigdy na nią nie narzeka. Powinieneś zwracać na to uwagę, bo gdy ma jakieś zmartwienie to woli pozostawić je tylko dla siebie.
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket46/370Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket1847/6190Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: Wschodnia dzielnica   Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty2020-07-18, 18:49

02#223

Musiałem znowu opowiedzieć kolejny raz spotkanie z czwórką kamich i rozstrzygniecie ich sporu. Zaletą tego był fakt, że mogłem ponownie przypomnieć sobie spotkanie z koki i wrócić myślami do tamtych przyjemnych dni.
-Tak, kruczy kami dał mi tylko ten strzęp informacji. A za więcej szczegółów oczekiwał złożenia w ofierze Daisie. Na co rzecz jasna nie przystałem. Prawdę mówiąc, nigdy nie zauważyłem w swoich snach czegoś nietypowego. Ale pewnego razu usłyszałem głos, a raczej chichot czy rechot. Jestem w stu procentach pewny tego.- Odebrałem naszyjnik od kapłana i z powrotem oblekłem go wokół nadgarstka. Czyli jest podobno do mnie, też nie lubi zalewać innych swoimi problemami. Ciekawe czy kiedykolwiek otworzy się na mnie.
-Oczywiście, chciałby również rozwiązać i tę zagadkę. Może jeżeli zamieszkuje tam kami, to opowiem mi coś o mojej matce. W końcu ona była bardzo długo w posiadaniu tego naszyjnika.- W głowie szukałem kolejnego pytania, które mógłbym zadać. Ale niestety do głowy nie przychodziło mi nic ważnego czy istotnego. Dlatego zadałem kilka ogólnych pytań o jej preferencje. Nie chciałem, aby Miyagi pomyślał, że bardziej interesuje mnie los bożków i własnej rodzinny, niż przyszłej małżonki.
-Może Miyagi-san wiesz, jakie kwiaty lubi i zapach albo czy jakiej jedzenie lubi i czy ma słodki ząb?-


P.S Jeżeli mam jakieś przebłyski z fillera w jadeitowy ogrodzie to wspominam o tym kapłanowi.
Powrót do góry Go down
Online
Imperator Kuchiki


Wschodnia dzielnica - Page 14 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket9000/9000Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket9000/9000Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: Wschodnia dzielnica   Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty2020-07-19, 13:14

- A próbowałeś pomodlić się do naszyjnika? Możliwe, że kami zapadł w głęboki sen, a nic tak go nie pobudzi jak szczera modlitwa.
Miyagi rozłożył ręce, gdy szło o szczegółowe upodobania Miyuki. Z odrobiną wstydu stwierdził, że nigdy nie zwrócił na niego szczególnej uwagi. Był za to pewny jej słabości do małych futerkowych zwierzątek ze szczególnym wskazaniem na gryzonie. Zawsze dokarmiała myszy czy nawet szczury i była święcie oburzona, gdy dowiedziała się, że na dworach szlacheckich popularna jest potrawka z królika.
Przez kolejne godziny podróży Kisuke mógł wypytywać kapłana o różne sprawy, bo należał do nielicznych osób obdarzonych cierpliwością pozwalającą przetrzymać napór pytań młodego Kyoraku. Sam wydawał się cieszyć z podróży, bo jak twierdził sporo już czasu minęło nim ostatni raz wędrował po Rukongai.
Pod wieczór zajechali pod sprawdzoną już gospodę. Jej właściciel wydawał się zaintrygowany czemu już kolejną noc zatrzymali się u niego, chociaż wydawałoby się, iż za każdym razem przygotowują się na dłuższą wyprawę. Miyagi zajął osobną izbę by pomedytować nad naszyjnikiem Kisuke. Kapłani cieszyli się takim szacunkiem, że właściciel zajazdu nie chciał przyjąć zapłaty za jego posiłek i nocleg. Chętnie zaś przyjął błogosławieństwo pomyślności dla swego przybytku. Noc minęła spokojnie, a rankiem chłopiec służebny poinformował Kisuke, że czcigodny Miyagi pragnie się z nim widzieć.
Kapłan wyglądał jakby niewiele spał. Oddał chłopakowi naszyjnik i z powagą rzekł:
- Chyba poznałeś naturę tego amuletu. Moc która od niego bije nie pochodzi od błogosławieństwa, lecz od pieczęci. Tak... coś zostało w nim zapieczętowane. Nie przez shinigami, a przynajmniej nie przy użyciu kido. Być może uczynił to kapłan, ale stawiałbym raczej na kami, gdyż pieczęć jest naprawdę mocna, a przy tym jej chaotyczna natura wskazuje właśnie na boskiego ducha. Nie wiem natomiast co zostało zapieczętowane i to budzi mój niepokój... Istnieje bowiem szansa, że uwięziony tam został zły yokai, także niestety nie jest to najlepszy prezent dla żony.


[- 15 ryo]
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket46/370Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket1847/6190Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: Wschodnia dzielnica   Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty2020-07-20, 20:09

02#224

-Racji nie pewności wolałem nie budzi tej istoty swoją szczera modlitwą. Wole podchodzić do pewnych rzeczy na chłodno i zakładać czarny scenariusz, żeby się miło rozczarować.- Niestety kapłan nie był w stanie udzielić mi tak szczegółowych informacji. Ale zwierzęta futerkowe to dobry trop. Może w takim wypadku polubi Daisie, w końcu na okrągło dbam o jej sierść. Więc, przytulając się do niej można poczuć jakby obejmował się chmurę. Przed snem usiadłem sobie wygodnie na podłodze i założyłem nogę na nogę. Ostrze, które towarzyszy mi już ponad cztery lata spoczęło na moich udach. Jedną dłoń położyłem na tsuce, drugą na shiogi. Zamknąłem oczy i postanowiłem po raz kolejny podjąć się próby skontaktowania się z moim zabójca dusz. Już wielokrotnie moje próby spełzły na niczym, ale jest konsekwentny i nie lubię mieć niedokończonych spraw. *Może dzisiaj zechcesz zamienić ze mną kilka słów. Dzisiejszy dzień był bardziej produkty i posunął nasze dochodzenia znacznie dalej niż pierwszy trzy dni. Nie będę ukrywał, że czasami chciałbym zapytać Cię o zdanie albo radę w końcu jesteśmy partnerami. Jednak, jeżeli dalej potrzebujesz czasu na wybranie odpowiednie części mnie to poczekam i nie śpiesz się.*

-Miyagi-san wszystko dobrze? Spałeś coś w ogóle? Wybacz, że zabrałem Ci czas tym naszyjnikiem. Spojrzałem nieco zmartwiony na kapłana. Nie chciałem, żeby z mojego powodu wiekowy mężczyzna zarywał noce i męczył się. Było mi głupio z tego powodu, ja smacznie spałem, a Miyagi zarywał noc. -Czyli jednak słusznie się obawiałem i kruk miał racje. W takim wypadku rzeczywiście ten pomysł odpada. Przynajmniej do momentu, kiedy uda mi się ustalić co to za jeden.
-Miyagi-san jak mógłbym to sprawdzić? W akademii uczyli na jizen do porozumiewania się z zabójcą dusz. Czy w tym przypadku mogłoby to zadziałać?- Pytałem mocno zdeterminowany. Nie chciałem czekać do momentu w którym, owej istocie znudziłby się siedzenie w wisiorku.
Powrót do góry Go down
Online
Imperator Kuchiki


Wschodnia dzielnica - Page 14 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket9000/9000Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket9000/9000Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: Wschodnia dzielnica   Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty2020-07-22, 17:01

Asauchi nie zmieniło się i wciąż pozostawało głuche na próby kontaktu podejmowane przez Kisuke. Podobny brak efektów osiągnął Miyagi, którego nie tylko wygląd, ale też sztywne ruchy odsłaniały jego kiepską kondycję.
Mężczyzna siadł na posłaniu i z grymasem boleśni na twarzy wypchnął do przodu brzuch w próbie wyprostowania pleców.
- Uhh... proszę się nie przejmować, Kyoraku-san. Sprawdzanie takich rzeczy należy do moich kapłańskich obowiązków. Możesz mi podać dzbanek z wodą? Stoi tam na szafce... Dziękuję. - Wziął kilka łyków bezpośrednio z glinianego dzbana, po czym odstawił go na pokryte matami klepisko. - Jak mówiłem pieczęć jest wysokiej klasy i niemal niemożliwe jest zobaczenie tego co w sobie skrywa. Można by spróbować ją nadkruszyć, co też nie byłoby łatwe, i w ten sposób podejrzewam dałoby się porozumieć z mieszkańcem czy też może raczej więźniem naszyjnika. Istnieje jednak poważne ryzyko, że duch powiększyłby wyłom i sam by się wyzwolił. Skoro zaś nie znamy jego natury, to jak sam zapewne się domyślasz mogłoby dojść do tragedii. - Pogładził brodę. - Nie oznacza to, że niczego nie możemy zrobić. W świątyni można by przygotować odpowiednie rytuały, amulety, kręgi ochronne i przy asyście innych kapłanów mógłbym spróbować zgłębić tajemnicę twojej rodzinnej pamiątki. Wymagałoby to jednak długich przygotowań.
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket46/370Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket1847/6190Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: Wschodnia dzielnica   Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty2020-07-22, 19:31

02#225

Na prośbę kapłana podniosłem dzbanek z wodą i wręczyła mu do rąk. Nawet jego słowa odnośnie  obowiązku nie zdołały mnie przekonać do pozbycia się poczucia winny. W końcu, nawet jeśli to faktycznie ma takie obowiązki, to i tak pomimo swojego wieku wczorajszy dzień spędził na grzbiecie wielkiego wieprza. Przez to mogą go boleć plecy, a zarwanie nocy tylko spotęgowała ból.
-Rozumiem, problem tej błyskotki odwleczemy w czasie. W końcu to nie jest sprawa życia i śmierci a skoro pieczęć jest wysokiej klasy to nie musimy się obawiać jej ukruszeniu. Czy będę mógł uczestniczyć w tym rytuale albo chociaż przyglądać się mu? A teraz z cały szacunkiem chciałbym Cie prosić abyś wypoczął. Do tamtej wsi możemy wyruszyć po południu, nie jest tak daleko.- Na mojej twarzy widniało autentyczne zmartwienie i powaga. Wzrok wbiłem w kapłana i próbowałem dać mu do zrozumienia, że nie przyjmę odmowy. Po ustaleniu szczegółów opuszcza pokój Miyagiego. Przez te wszystkie wspominki z Renatro postanowiłem zabawić okoliczna dzieciarnie. Kupiłem kosz jabłek i owoców Hurmy i usiadłem w miejscu, gdzie lokalne dzieci się bawią. Z uśmiechem na ustach, zacząłem ćwiczyć żonglowanie trzema jabłkami. Liczyłem, że zaciekawione same do mnie podejdą i zaczną się przyglądać. Wtedy poczęstowałem wszystkich zebrany owocami i uraczyłem opowieścią o złotej lisicy, która wykładał Chikao podczas naszej pierwszej podróżny. Kiedy kapłan odeśpi swoje, ruszamy do kapliczki Koki.
Powrót do góry Go down
Online
Imperator Kuchiki


Wschodnia dzielnica - Page 14 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket9000/9000Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket9000/9000Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: Wschodnia dzielnica   Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty2020-07-23, 18:52

- Cóż, myślę, że uda się załatwić tobie przepustkę. - Kapłan  uśmiechnął się niemrawo.
Nie miał zamiaru się wykłócać i chętnie udał się na spoczynek. Później Rentaro zauważył, że powinni wcześniej zwrócić uwagę na stan starego mężczyzny i zaproponować kilka postojów w drodze. W końcu nawet dla młodego Kisuke cały dzień na siodle nie był przyjemnością.
Znaleźli młodą widownię i Kyoraku na zmianę ze swoim mentorem zabawiali dzieci opowieściami. O ile z kobietami czy szlachcicami nie szło mu zbyt dobrze, tak wydawało się, iż maluchów miał dobrą rękę i to nawet pomimo tego, że część ich sympatii zrodziła się z przekupstwa owocami.  [ - 10 ryo]
Miyagi rzeczywiście potrzebował odpoczynku. Przespał pół dnia i pod kapliczkę dotarli dopiero pod wieczór.
- Go-shintai - rzekł sięgając po sierść Koki leżącą na ołtarzu. - Szacowne ciało boga, które powinna zawierać w sobie każda szanująca się świątynia. Pomoże nam odpowiedzieć na to co stało się z twoją przyjaciółką. Dajcie mi chwilę...
Kapłan ukląkł i pogrążył się w modlitwie. W międzyczasie pojawiła się Aina i jeszcze kilku wieśniaków, którzy przyglądali się w ciszy. Miyagi westchnął, podniósł się i zmartwiały pokręcił głową.
- Stało się coś złego. Za zniknięciem czcigodnej Koki nie stoi bluźnierstwo. Została przed coś zaatakowana.  

Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket46/370Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket1847/6190Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: Wschodnia dzielnica   Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty2020-07-23, 21:44

02#226

Zabawa z dzieci pomogła mi zająć umysł i nie myśleć o złych rzeczach. Ciągłe pogrążanie się w negatywnych emocjach może doprowadzić do depresji. Z której będzie bardzo ciężko wyjść o ile w ogóle. Ale dzięki tej beztroskiej zabawie mroczne chmury nie pojawiały się w moim umyślę. Kiedy kapłan zabrał się do swojej pracy, stałem z założonymi rękami i zaciskałem mocno dłonie na ramionach z nerwów. Uczucie, które wtedy mi towarzyszyło trudno opisać, ponieważ niecierpliwiłem się, ale z drugiej strony nie chciałem usłyszeć złych wieści. Każda sekunda była coraz dłuższa, a moje myśli coraz bardziej nie spokojnie. Niczym wzburzone może, które miejscami się rozjaśnia, ale zaraz potem dalej szaleje i wzbiera na sile. Przez to wszystko nawet nie przeniosłem wzroku na Aina i wieśniaków. Cały czas patrzyłem na Kapłana, nawet na moment nie oderwałem od niego wzroku. W końcu Miyagi skończyłem określił co się stało a moje serce na moment stanęło. Poczułem się jakby mój najgorszy koszmar właśnie się ziścił. Dodatkowo zaczęło mnie męczyć poczucie winny, W końcu ona jako jej pierwszy samozwańczy mnich, powinienem jej bronić. W tamtym czasie nie zdawał sobie sprawy, jakie zagrożenia ją czekają. Powinienem był ją odwiedzać i doglądać.
-Czy koki żyje?- Zapytałem i wstrzymałem powietrze w płucach. Postanowiłem najpierw dowiedzieć się najważniejsze rzeczy. Miałem wielką nadzieję, że po prostu uratowała się ucieczką do Takamagahary.  Z drugiej strony mój gniew powoli we mnie narastał. Chciałem odpłacić się nawiązką tej istotce, która zaatakowała blisko dla mnie osobę. Miałem już dość złych wieści, że moim bliscy cierpią.
-Kto to zrobił? Miyagi-san czy możesz mnie w jakiś sposób skontaktować z nią? Nieważne jak niebezpieczny byłby ten sposób. Muszę z nią jak najszybciej porozmawiać albo się zobaczyć.- Mówiłem stanowczo i pewnie. A moje oczy błyszczały niebiesko morski kolorem. Dałem lekko ponieść się emocją i wzburzyłem swoją energię duchową.
Powrót do góry Go down
Online
Imperator Kuchiki


Wschodnia dzielnica - Page 14 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket9000/9000Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket9000/9000Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: Wschodnia dzielnica   Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty2020-07-27, 18:09

- Żyje. Na szczęście żyje.
Pomimo zapewnienia kapłana Kisuke dał się ponieść emocjom. Złocista poświata reiatsu jarzyła się jasno, gdy słońce niemal już zaszło. Wiatr jakby obdarzony własną wolą okręcił się wokół shinigami niczym całun ciągle pozostający w ruchu.
- Spokojnie. - Miyagi szepnął łagodnie dotykając ramienia chłopaka. - Krzywdzisz te dusze. Wskazał na przestraszonych, oszołomionych wieśniaków. Szczęśliwie jeden z nich zachował na tyle przytomności by pochwycić biedną Ainę, która zakołysała się i upadła do tyłu. Zaniepokojone świnie chrumkały, co ocuciło stojącego obok Rentaro. Reiatsu Kisuke również na niego wpłynęło niekorzystnie.
- Nie wiem kto odpowiada za krzywdę Koki, ale na pewno żyje. Widzisz? Gdyby umarła jej sierść obróciłaby się w proch. - Istotnie kosmyk złocistej sierści połyskiwał zdrowo i nie wyglądał jakby zaraz miał się rozpaść. - Zebrałem ze sobą odpowiednie materiały do odprawienia rytuału dzięki czemu będę mógł dowiedzieć się czegoś więcej. Potrzebuję jednak kilku godzin, więc najlepiej jeśli wypoczniecie trochę.

[- 46 PR]
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket46/370Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket1847/6190Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: Wschodnia dzielnica   Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty2020-07-27, 19:08

02#227

Pozwoliłem swojej złości wyrwać się spod kontroli i wziąć górę nad moją wolą. Z jednej strony poczułem wielką ulgę i lekkość na sercu, przez co zatraciłem się w szale. Dopiero kiedy poczułem dotyk na swoim ramieniu, wyrwałem się z transu. Momentalnie pożałowałem swojej decyzji, przez roztargnienie, frustracje, samolubność i arogancje. Nie widziałem niczego poza czubkiem własnego nosa, wieśniacy i Aina również odczuwali smutek z powodu zniknięcia Koki. Cały ten czas to oni byli z lisicą na dobre i na złe. Trwali przy niej, nawet pomimo jej zniknięcia ciągle przynosili kwiaty i składali dary. W tym samym momencie uciszyłem swoje rozszalałe reiatsu, które przygniatało wszystkich. Słowa kapłana dobitnie udowodniły mi moją ignorancję i głupotę. Odwróciłem wzrok od wszystkich, nie mogłem spojrzeć im w oczy, zwłaszcza w jej oczy. Czułem się jak skończony debil, który nie ma prawa się tłumaczyć się przed nimi. -Przepraszam.- Skupiłem energię duchową w podeszwach i używając migoczącego kroku, chciałem zniknąć za gęstwiną drzew. Kiedy byłem już w lesie, biegłem z całych sił do miejsca, w którym to wszystko się zaczęło. Tam, gdzie zabrał mnie kruk i oznajmił, że będę sędzią w sporze bóstw. Chciałem ochłonąć, przemyśleć swoje i wrócić wspomnieniami do momentu, kiedy spotkałem Koki. W miarę możliwości pilnuje czasu, aby wrócić do kapłana i zanim ten skończy rytuał. Z rana chciałbym zebrać poszkodowany mieszkańców i klęcząc przeprosić ich za moje haniebne zachowanie.
Powrót do góry Go down
Online
Imperator Kuchiki


Wschodnia dzielnica - Page 14 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket9000/9000Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket9000/9000Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: Wschodnia dzielnica   Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty2020-08-17, 17:19

Kisuke czmychnął powodowany poczuciem winy. W swej samotnej podróży w końcu dotarł do miejsca, o którym trudno było mu zapomnieć, chociaż z pozoru niczym się nie wyróżniało. To na tym drzewie siedział kruk, który uczynił Kisuke sędziom sporu trzech bożków.
Przez jakiś czas dumał w ciszy, gdy rozległo się chrumkanie. Daisie podążyła za swym panem i teraz położyła się obok spoglądając na niego rozumnymi oczyma. Kolejne godziny mijały spokojnie. Ta noc nie miała do zaoferowania niczego niezwykłego. Tylko na moment świnia ożywiła się, gdy nieopodal przemknęła mała ryjówka. Kisuke zaczął odczuwać coraz większe zmęczenie, ale chłód mu nie doskwierał mając u boku Daisie.
W końcu uznał, że pora już wracać, lecz gdy powrócił do wioski nie zastał ani kapłana, ani Rentaro. Sama osada pogrążona była już w śnie.

[- 30 PR za ucieczkę shunpo]
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket46/370Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket1847/6190Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: Wschodnia dzielnica   Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty2020-08-17, 18:05

02#228

Niestety tutaj nie znalazłem nic co mogłoby w jakiś sposób mi pomóc. Chociaż przez chwile mogłem uciec od wcześniejszego występku. Było mi bardzo głupio i cały czas obwinąłem się za wszystko. Począwszy od zniknięcia Koki, marnowaniu czasu Rentaro i kapłana, aż do poturbowania wieśniaków. Przez jakiś czas kisiłem się wyrzutami sumienia i błądziłem myślami.
Widok Daisie wyrwał mnie z tej wegetacji, ucieszyłem się, gdy ją zobaczyłem. Czułem się jakby, czytała ze mnie jak z otwartej księgi. Rozumiała i nie potępiała moich występków czy decyzji. Jej obecność pomogła mi się pozbierać, a gładzenie jej sierści koiło moje zszargane nerwy. Kiedy się przestraszyła, próbowałem ją uspokoić i mówić spokojnym głosem, że wszystko w porządku. W końcu zebrałem się w sobie i byłem gotowy do powrotu. W wiosce już wszyscy spali, dlatego postanowiłem pójść spać na świeżym powietrzu i nikogo nie budzić. Wybrałem miejsce przy kapliczce, którą zbudowałem. Przed zapadniecie w sen próbuje jeszcze skontaktować się z moim zabójcą dusze. Gdy to nie przynosi żadnych rezultatów zasypiam oparty o świnkę i czekam do świtu.
Powrót do góry Go down
Online
Imperator Kuchiki


Wschodnia dzielnica - Page 14 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket9000/9000Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket9000/9000Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: Wschodnia dzielnica   Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty2020-08-19, 18:27

Kisuke nie mógł uznać próby jinzen za udaną, gdyż poczucie winy skutecznie mąciły jego koncentrację. Męczyło go to również gdy położył się już do snu, aczkolwiek obecności Daisie koiła nerwy i ostatecznie pomogła shinigami w zaśnięciu.

***

Udało mu się zachować po części twarz, bo Rentaro nie znalazł go śpiącego. Gorzej jakby zastał go drzemiącego. Okazało się bowiem, iż ruszyły poszukiwania Kisuke.
- No proszę, miałem nadzieję, że tu cię znajdę. - Mężczyzna przybył na własnych nogach od strony lasu rosnącego kawałek za wioską. - Czcigodny wszystko już przygotował i tylko na ciebie czekaliśmy.
Było jeszcze wcześnie. Senne słońce dopiero co wyzbyło się koloru wschodu i teraz mozolnie wspinało się po nieboskłonie.
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket46/370Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket1847/6190Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: Wschodnia dzielnica   Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty2020-08-19, 19:07

02#229

Ta noc nie należała do wyjątkowo przyjemnych, ale bez towarzystwa świnki chyba kompletnie bym utonął w wyrzutach sumienia i żalu. Na szczęście jakoś udało mi się w końcu zasnąć. Los również mi sprzyjał, kiedy się obudziłem nad moją głową nie stał Rentaro. Który na pewno by mnie za to zganiał i suszył głowę.
-Wybacz mi moje wczorajsze zachowanie. Dałem się ponieść emocją jak gówniarz. Nie ma słów, które mogłyby wyrazić jak bardzo nad tym ubolewam. Zwłaszcza że postawiłem Cię w nie komfortowej sytuacji. Mam nadzieje, iż nie miałeś nieprzespanej nocy.- Nie byłem w stanie spojrzeć Renatro prosto w oczy. Obawiałem się, że będzie na mnie zły czy zawiedziony moim zachowanie. -Dobrze cieszy mnie to, wczoraj nie potrzebnie się uniosłem i wszystko skomplikowałem. Dlatego musiałem ochłonąć, kiedy zrobiło się późno nie chciałem nikogo budzić. Mam tylko nadzieje, że Miyagi-san nie odebrał źle moich intencji i nie ma mnie czas teraz za jakieś tyrana despotę. -Spojrzałem na poranne słońce, wspinające się po niebieski niebie. -Ale najpierw coś zjedzmy staruszku.- Spojrzałem na Rentaro, a następnie na Daisie. Która przez moje wczorajsze zachowanie nie zjadła kolacji. Po spokojny śniadaniu, lekko stremowany udaje się do kapłana. Chce stawić czoła moim obawą i w końcu dowiedzieć się czegoś o Koki.
Powrót do góry Go down
Online
Imperator Kuchiki


Wschodnia dzielnica - Page 14 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket9000/9000Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Wschodnia dzielnica - Page 14 Pbucket9000/9000Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: Wschodnia dzielnica   Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty2020-08-22, 12:44

- To prawda, nie zachowałeś się odpowiednio. - W głosie Rentaro pojawiła się rzadko słyszalna u niego surowa nuta. - Nie jak na głowę rodu Kyoraku przystało i to jeszcze świadkiem tego był kapłan należący do świątyni, z której pochodzi twoja narzeczona. - Spojrzał na Kisuke łagodniejszym okiem. - Na szczęście czcigodny Miyagi okazał wyrozumiałość, ale jak następnym razem poczujesz przypływ emocji postaraj się nie uciekać, dobrze? Gdyby nie to, że Daisie ruszyła za tobą pewno nie mógłbym zmrużyć oka myśląc czy coś ci się nie stało... No, ale zbierajmy się już. Staruszek jest cierpliwy, ale lepiej nie wypróbowywać go za bardzo. Śniadanie będziemy mogli zjeść na miejscu.
Mężczyzna wyciągnął Kisuke poza drogę. Pokonali kilkaset metrów, przeszli przez niewielkie wzgórze porośnięte trawą i polnym zielem, aby w końcu ujrzeć kapłana.
Pomiędzy dwoma podłużnymi wzniesieniami układającymi się na kształt odwróconej litery V znajdowało się trochę równego terenu, gdzie na wygładzonej trawie rozpostarty był blok pergaminu. Wykaligrafowano na nim otoczone nieznanymi Kisuke znakami figury na narożnikach których spoczywały kanciaste bryły krzemienia o niebieskawym zabarwieniu. Obok siedział pogrążony w medytacji, czy też może modlitwie Miyagi, zaś kawałek dalej pochrapywały dwie pozostałe świnie.
- I jak chłopcze? Oczyściłeś sobie głowę? - Gdy zeszli na dół kapłan otworzył jedno oko, którym łypnął na Kisuke.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty
PisanieTemat: Re: Wschodnia dzielnica   Wschodnia dzielnica - Page 14 Empty

Powrót do góry Go down
 
Wschodnia dzielnica
Powrót do góry 
Strona 14 z 21Idź do strony : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 17 ... 21  Next
 Similar topics
-
» Południowa dzielnica
» Wschodnia brama
» Wschodnia pustynia
» Północna dzielnica
» Zachodnia dzielnica

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Świat :: Soul Society :: Rukongai :: Tereny Mieszkalne-
Skocz do:  
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje