Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Propozycje Umiejętności

Go down 
+16
Yuzuru Tanaka
Tamura Yasha (Ramiz)
Aoto
Vespaux
Ajax
Ekkusu
Chikaze
Venator
Haruaki
Izdurbal Tenshi
Imperator Kuchiki
CZaras
渡邊綱
Shadow
Kamys
Roten Yaiba
20 posters
Idź do strony : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17  Next
AutorWiadomość
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket496/510Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket6424/6942Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty2021-09-05, 13:04

A mi osobiście trochę gryzie, ponieważ nie jest opisane w jaki sposób działa to u kami których bonus nie polega na sumie statów.
Powrót do góry Go down
Yuzuru Tanaka


Propozycje Umiejętności - Page 15 Mg10
Yuzuru Tanaka


Mistrz Gry : IMPERATOR

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket0/500Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (0/500)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket0/3906Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (0/3906)

Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty2021-09-05, 18:02

Chyba że zostawić tak jak jest. Dodać tylko zapis, że hollek nie może brać już dodatkowo pojętności, gdy bierze mózga. A sama umka byłaby warta 2 pkt.

Co do liczenia tej premii dla kami. Dla mnie to żaden problem. Można po prostu policzyć te 5% sumy statystyk bazowych i dodać je do tych statystyk, które mają mnożnik. Biorąc za przykład Ciebie. Bazowo masz sumę stat 364 więc 5% z tego to będzie ok. 18. Czyli miałbyś te punkty rozdzielone pomiędzy staty fizyczne i dodane dodatkowo po uwzględnieniu mnożnika.


221/270 PZ
2271/2484 PR
Kryształ 6/10
Powrót do góry Go down
Cebula
Moderator ds. mechaniki
Moderator ds. mechaniki



Mistrz Gry : Brodaty Ekkusu

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket780/780Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (780/780)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket11670/11670Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (11670/11670)

Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty2021-09-07, 14:56

Instynkt
Opis: Postać posiada naturalny (nabyty bądź wrodzony) zmysł który pozwala jej instynktownie reagować na nagłe wydarzenia podczas walki
Premie: Użytkownik dodaje swoją Psychikę do akcji trafienia jak i uniku/bloku
Wymagania: Psyche > Inteligencja bądź Psyche 10+

Foresight (może być prognozowanie/przewidywanie żeby było po polsku)
Opis: Postać posiada na tyle wyostrzony oraz giętki umysł iż jest w stanie przewidywać ruchy osób z którymi przyjdzie jej się zmierzyć
Premie: Użytkownik dodaje swoją Inteligencję do akcji trafienia jak i uniku/bloku
Wymagania: Inteligencja 15+ oraz umiejętność przynajmniej na poziomie biegły/ekspert w swoim stylu walki

Determinator
Opis: Niektórzy po prostu nie potrafią odpuścić i tak się składa że jesteś jednym z nich. Nawet jeśli upadniesz dalej będziesz próbował wstać i iść na przód
Działanie: Jeżeli na wskutek obrażeń postać straci przytomność bądź będzie na skraju śmierci jest w stanie się podnieść przez samą siłę swojej woli oraz chęć osiągnięcia swojego celu. Ilość sekund to Psychika/2 lub 5 podczas których postać rusza się z pełną sprawnością. Jeśli otrzyma obrażenia przekraczające 25% albo 50% jej zdrowia umiera


Bonus z instynktu i przewidywanie się nie dodaje


Ostatnio zmieniony przez Enobak dnia 2021-09-07, 15:36, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Yuzuru Tanaka


Propozycje Umiejętności - Page 15 Mg10
Yuzuru Tanaka


Mistrz Gry : IMPERATOR

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket0/500Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (0/500)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket0/3906Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (0/3906)

Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty2021-09-07, 15:29

Instynkt - jest już coś podobnego jak intuicja. Tam co prawda jest wspomniane w opisie o ataku z zaskoczenia ale myślę, że i takie niespodziewane akcje w czasie walki też mogą się łapać. Także tutaj raczej będzie brak akcepta.

Foresight - praktycznie to samo co ja proponowałem wcześniej jako "Strateg" i zostało odrzucone, także i tutaj będzie czerwone światło.

Determinator - działaniem zalatuje jak żądza krwi chociaż podstawa jest nieco inna. Pozostanę na to neutralny.


221/270 PZ
2271/2484 PR
Kryształ 6/10
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Propozycje Umiejętności - Page 15 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket9000/9000Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket9000/9000Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty2021-09-11, 19:52

Pomysł z bezpośrednim dodaniem psychiki i inteligencji do rzutów typowo bojowych nie jest zły, ale jak Tanaka wspomniał mamy już intuicję, która trochę się z opisem Instynktu dubluje. Po za tym dodawałbym góra 50%, może nawet mniej, inta czy psychiki, bo pełna pula wydaje się za mocna.

Nie pamiętam już jak dokładnie wyglądał Strateg Tanaki i czemu go odrzuciłem (co dziwić nie może biorąc pod uwagę, że zdanie zmieniam równie często co przeciętna blondynka), ale Enobakowe pomysły nie brzmią źle.

Co do determinatora to mam już podobną mechanikę powiązaną z żądzą krwi, która działa na zasadzie buffa jeśli rzut na psychikę wejdzie. Także niech wypowiedzą się inni, bo może inni mg czy gracze uznają pomysł na umiejętność za ciekawy.
Powrót do góry Go down
Cebula
Moderator ds. mechaniki
Moderator ds. mechaniki



Mistrz Gry : Brodaty Ekkusu

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket780/780Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (780/780)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket11670/11670Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (11670/11670)

Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty2021-09-13, 17:54


Strateg Tanaki to podpowidzi mg i ułatwienia więc coś zgoła innego

Co do przeliczników to rzeczywiście 1 do 1 mogą być trochę zbyt mocne

Co do intuicji to działanie jest zgoła różne a sam opis można przerobić żeby brzmiał bardziej jak wyuczone instynkotowne rakcje a nie 6 zmysł zasadzkowy.

Determinator to bardziej umiejętność protagonisty anime który ma swoistą drugą szansę niż buff per se ale zobaczę co inni o tym myślą
Powrót do góry Go down
CZaras


Propozycje Umiejętności - Page 15 Mg10
CZaras


Mistrz Gry : Don Imperatore

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket1044/1044Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (1044/1044)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket12181/12865Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (12181/12865)

Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty2021-09-13, 21:50

Co do umek Enobaka to tak:

Instynkt - raczej bym połączył z intuicją, niż tworzył drugą umkę.
Ten - przewidywacz całkiem mi się podoba, aczkolwiek wywaliłbym to wymaganie biegłości. Czemu? Ano bo są jeszcze tacy fachmani jak np. kidoumasterzy. Oni chyba biegłości nie mają (chyba że coś się nie zmieniło, a ja nie zauważyłem), a nie wiem czemu nie mieliby przewidywać ruchów przeciwnika. Podobnie w sumie z hołkami, z których większość szans nie ma na żadne biegłości.
Z kolei determinatora się nie wypowiem, bo nie wiem na jakiej zasadzie działają te mechaniczne dynksy i na ile czynią umki podobnymi.

Oczywiście nie pofatygowałem sobie do działu z propozycjami jedynie dla ocen pro publico bono. Wpadłem na swoje umki, które tyczą Arrancarów, a konkretniej ich walki hakudą. Uznałem, że wszystkie profesje mają chociaż jakieś mukei senta i inne, a Arrancarce nic.

Cero/Bara krótkiego zasięgu
Opis: Jest techniką jednorazowego użytku stosowaną w hakudzie Arrancarów. Ci potrafią skupić na swej pięści (stopie, kolanie czy innej części, którą uderzają wroga) Cero lub Barę. Następnie ich celem jest uderzenie w cel, a wówczas następuje eksplozja, skierowana w stronę, w którą dany wojownik uderzał. Różnica między Barą, a Cero jest taka jak przy zwyczajnym użyciu. Cero ładuje się dłużej, wymaga więcej energii oraz trudniej się je kontroluje, ale siła wybuchu jest znacznie większa, tymczasem Bara pojawia się na dłoni błyskawicznie, kosztuje mniej, łatwiej nad nią zapanować, ale za to ceną jest słabsza eksplozja.
Premie: Użytkownik jest w stanie nałożyć swe Cero lub Barę na dłoń i stosować ją jako atak krótkodystansowy
Wymagania: profesja Arrancar, znajomość umiejętności: Bara i Cero, oraz pierwszym poziom biegłości w walce wręcz.

Dzika aura
Opis: Arrancarzy jeszcze od formy Pustych uczą się władać dziką, chaotyczną energią z jakiej składa się Cero. Tym razem próbują ją okiełznać, aby zwiększyć możliwości swego ciała do poruszania się. Po aktywacji drapieżna energia osnuwa ciało Arrancara, przepełnia jego mięśnie, umysł wymuszając pracę na cięższych obrotach. Sprawia to, że ten osiąga lepsze rezultaty fizyczne w losowym aspekcie fizycznym lub kilku (co wynika z chaotyczności tej energii). Koszty techniki są jednak ogromne zarówno w energii, jak i zdrowiu, bowiem technika od samego początku używania kaleczy swego użytkownika.
Premie: Do losowanej za każdym razem statystyki fizycznej (lub kilku) przekazana zostaje liczba punktów stanowiących równowartość statystyki Reiatsu użytkownika.
Koszt: Co turę ilość PR stanowiącą równowartość statystyki Reiatsu oraz ilość PŻ stanowiącego stałą liczbę (np. 50 PŻ, do obgadania) oraz wynik odejmowania statystyk Reiatsu oraz wytrzymałości (Reiatsu - wytrzymałość).
Wymagania: Znajomość umiejętności Cero, biegłość w walce wręcz na drugim poziomie, Reiatsu wyższe niż kontrola Reiatsu, wytrzymałość: 50

Punktowe utwardzenie
Opis: Najlepsi w sztuce korzystania ze swego Hierro opanowali dodatkową zdolność jak jeszcze wzmocnić swą defensywę. Polega to na wprowadzeniu energii do konkretnego punktu swej skóry, dzięki czemu ta staje się jeszcze twardsza. Wadą umiejętności jest to, że korzystny efekt jest chwilowy, a i nie można nim pokryć znacznej powierzchni ciała (np. tylko jedno przedramię).
Premie: do Hierro może zostać wprowadzone Reiatsu w ilości zależnej od statystyki kontroli Reiatsu. Punkty te sumowane są z bazową redukcją jaka wynika z działania Hierro.
Wymagania: Posiadanie umiejętności: potężne Hierro, kontrola Reiatsu: 50
Powrót do góry Go down
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket496/510Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket6424/6942Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty2021-09-13, 22:56

Jestem sceptyczny do dodatkowego komplikowania mechaniki dodając dodatkową state do równania, gdy nie jesteśmy w stanie dojść do tego jak chcemy by to wyglądało w tym momencie. Dlatego nie dodawalbym instynktu w tym momencie. Podobnie tego foresightu.

Mam trochę mieszane uczucia do co cero na pięści. Dziką aurę dałbym do umiejętności ogólnych bo nie widzę powodu dla którego miałoby to być coś tylko dla pustych. Punktowe utwardzanie... Nie jestem do końca fanem robienia nakładek na nakładki.

I to w sumie tyle. Pewnie w tym miesiącu zrobię zalety dla kami.
Powrót do góry Go down
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket496/510Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket6424/6942Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty2021-09-14, 09:44

To dodaje swoje. Zauważyłem, że kami nie mają za dużo bojowych rzeczy to dodaję parę.

Boska biegłość
Opis: Bogowie są kojarzeni z przekraczaniem ludzkich ograniczeń - w końcu wiara czyni cuda. W pewnym momencie, jeśli wiara w siłę kami jest wystarczająca, może ona aktywnie wspomagać umiejętności walki danego kami.
Premia: Dodatkowy poziom biegłości "boski", +1 do efektywnej biegłości walki jednym rodzajem broni/stylem.
Wymagania: biegłość: ekspert, 25 punktów wiary.

Bojowe Sensen
Opis: Technika Sensen służy głównie do natychmiastowej teleportacji poprzez poruszanie się między światami. Istnieje jednak możliwość użycia jej do chwilowej ucieczki  do przestrzeni międzywymiarowej - przynajmniej częściowej, ograniczając rozległość uszkodzenia tkanek. Pozwala to na częściowe, a w wyjątkowych przypadkach nawet całkowite uniknięcie obrażeń bez konieczności zmiany swojego położenia czy działań. Są związane tylko z tym trzy problemy - w trakcie działania nie można używać normalnej wersji tej techniki, obraz przed oczami Boga częściowo się rozmywa (zależnie od stopnia redukcji), oraz obrażenia które Bóg mógłby zadać są zmniejszone o tyle, o ile samemu udało mu się zmniejszyć obrażenia. Jest to jednak znacznie szybsza i mniej dezorientująca wersja tej techniki.
Premia: Losowa redukcja obrażeń przy użyciu Sensen w miejscu.
Wymagania: Kontrola reiatsu 40, psychika: 30, Sensen

Tworzenie życia
Opis: Jesteś w stanie stworzyć formy życia. Są one związane z Twoim istnieniem, i znikają wraz z Twoją śmiercią. O ile istoty które nie różnią się zbytnio od przeciętnego człowieka czy duszy wymagają jedynie wysiłku i czasu do stworzenia - silniejsze stworzenia mają pewne ograniczenia.
Premia: Tworzenie form życia. Możesz stworzyć silniejsze istoty które mają maksymalnie 25% wartości Twoich statystyk.
Wymagania: 30 punktów wiary.
Powrót do góry Go down
渡邊綱


Propozycje Umiejętności - Page 15 Mg10
渡邊綱


Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket4096/4096Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket83037/262144Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (83037/262144)

Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty2021-09-14, 14:01

CZaras, jak juz chcesz jakies techniki, to sie chociaz wysil na nazwe, czy cos, a nie "szybkie cero z piachy"...


Tsuna
Powrót do góry Go down
Yuzuru Tanaka


Propozycje Umiejętności - Page 15 Mg10
Yuzuru Tanaka


Mistrz Gry : IMPERATOR

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket0/500Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (0/500)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket0/3906Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (0/3906)

Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty2021-09-14, 15:02

No to po kolei:
Cero/Bara krótkiego zasięgu - Bardziej mi to zajeżdża na jakąś unikatową zdolność dla arrancara niż dla każdego osobnika

Dzika aura - ujdzie, ale tak jak zauważył Ekku, nie widzę powodu aby było to tylko dla hollków. Tak wgl, się zastanawiam czy Shunko powinno być tylko dla shinigami. Niby jest to połączenie hakudy i kido, ale ja tam tej magii demonicznej widzę tam nie wiele. Bardziej jest to pobudzanie swojego reiatsu niż tworzenie zaklęć.

Punktowe utwardzenie - wydaje mi się, że kiedyś było coś podobnego. Coś kojarzę jakiś opis przedstawiający zatrzymywanie ataku jednym palcem, co miało być bardzo trudne, ale robić wrażenie na przeciwniku, że z jakim to koksem się nie mierzy. Nie widzę nigdzie teraz takiej umki, wiec pewnie z jakiegoś powodu została usunięta.

Boska biegłość - średnio mnie to przekonuje, już lepiej po prostu opracować swój jakiś "boski styl walki", a nie sztucznie zwiększać biegłość w jakiejś broni.

Bojowe Sensen - samo podstawowe sensen jest przekozackie bo faktycznie zapewnia teleportacje z punkty A do B. Więc nie wiem, czy wskazane jest tworzenie jeszcze jakiś jej odmian. Spotkałem istotę boską, przez którą przechodziły ataki zarówno fizyczne jak i kido. Nie wiem na ile była to jakaś specjalna moc danego kami, a na ile mógł nauczyć się tego inny bożek. Tu przede wszystkim Imperator się wypowiedzieć powinien jak on to widzi bo on stosował to u wiedźmy shikome

Tworzenie życia - nie widzę przeciwwskazań, w końcu bogowie to kreacjoniści. Nie mniej coś takiego powinno być zarezerwowane tylko dla bogów wyższych.


221/270 PZ
2271/2484 PR
Kryształ 6/10
Powrót do góry Go down
Aoto
6 oficer VII dywizji



Mistrz Gry : Imperator

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket46/370Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (46/370)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket1847/6190Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (1847/6190)

Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty2021-09-14, 18:47

Instynkt Nie łączyłbym tego z intuicją, najwyżej zmienił nazwę albo dodał wymagania posiadania dodatkowej intuicji albo intuicji lvl 2. też proponowałbym 50% albo 33% procent Tylko, że najpierw załatwiłbym sprawę z tymi wzorami i podjął jakieś decyzje.

Foresight – Jak dla mnie spoczko, można zrobić, że co ture albo dwie dostaje się 10-15% od inta maks 2-3 stacki. Tylko tak samo jak wyżej najpierw ogarnąłbym wzory.


Determinator  Jak dla mnie może być, bo nie każdy chce być żądnym krwi berserkiem. Niektórzy mogą chcieć kogoś obronić niekoniecznie zabić drugą osobę.


No to po kolei:
Cero/Bara krótkiego zasięgu – Tak samo jak Tanka, to jest bardziej coś specjalnego.

Dzika aura - Może być, ale w takim przypadku nie widzę sensu ograniczać Shunko czy Dzikiej aury do hakudy. Bo skoro Kido nie jest potrzebne to i hakuda nie musi.

Punktowe utwardzenie – Nie bardzo wystarczy, że hierro skaluje się z tymaczasowych.

Boska biegłość - Nie mam zdania

Bojowe Sensen – Nie mam zdania

Tworzenie życia - Spoko
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Propozycje Umiejętności - Page 15 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket9000/9000Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket9000/9000Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty2021-09-26, 19:57

Widzę, że oceniający porządnie przetrzepali propozycję, także niewiele się z nich ostało. Ogólnie więc przechodzi Determinator, Dzika Aura i Tworzenie życia, dając swym twórcom po 1/3 szmaragdu.

Sprawa z dwoma pozostałymi umiejętnościami Enobaka pozostaje otwarta, bo widzę tu spore niezdecydowanie.
Powrót do góry Go down
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket496/510Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket6424/6942Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty2021-09-27, 14:32

To może ja się wypowiem.
Dlatego dałem dużo wad tej technice (bojowe Sensen) by to była opcja i to dość losowa, a nie must have. A Sensen samo w sobie jest mocne ze względu na swój charakterze ale ma też pewne wyraźne wady (tyle samo trwa niezależnie od dystansu, są w nim związane wizualne i dźwiękowe sygnały przez co raczej nie można tego robić dyskretnie, trochę dezorientuje). Podobnie zrobiłem tutaj.
Co do boskiej biegłości, nie widzę gdzie jest tutaj sztucznosc. Ale jeśli nie pasuje to w takim razie proponuje coś takiego.

Boski styl walki
Opis: Bogowie są kojarzeni z przekraczaniem ludzkich ograniczeń - w końcu wiara czyni cuda. W pewnym momencie, jeśli wiara w siłę kami jest wystarczająca, może ona aktywnie wspomagać umiejętności walki danego kami.
Premia: Premia do biegłości, wyjątkowy styl walki wspomagany mocą kami.
Wymagania: biegłość: ekspert, 25 punktów wiary.
Powrót do góry Go down
Yuzuru Tanaka


Propozycje Umiejętności - Page 15 Mg10
Yuzuru Tanaka


Mistrz Gry : IMPERATOR

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket0/500Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (0/500)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket0/3906Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (0/3906)

Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty2021-09-27, 15:29

No właśnie to, że niezależnie od odległości trwa tyle samo to olbrzymia zaleta. A szybkość wykonania i tak pewnie zależy od statystyki szybkości. Shunpo również dźwięk wytwarza. Sensen jest dlatego OP, ponieważ kiedy już wykonasz skok to jesteś autentycznie niewrażliwy na ataki. Przy shunpo jak przeciwnik Cie zaatakuje to dalej może Cię zahaczyć w czasie migoczącego kroku.

Co do boskiej biegłości może źle się wcześniej wyraziłem. Bardziej chodziło mi o to, że biegłość jednak zależy od stopnia wytrenowania i nie powinna zależeć od niczego innego (dlatego sztuczne). Poza tym taka umka wydaje mi się przekoks. Wątpię żeby ktokolwiek wbił u nas na forum kiedyś mistrzowską biegłość. A tu wystarczy, że ktoś będzie miał eksperta, ogarnie umkę robi się mistrz. Biorąc pod uwagę jakie bonusy dają poszczególne biegłości to jest to zbyt mocne. Taki bonus widziałbym w jakimś błogosławieństwie ewentualnie.


221/270 PZ
2271/2484 PR
Kryształ 6/10
Powrót do góry Go down
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket496/510Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket6424/6942Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty2021-09-27, 15:33

To, że trwa tyle samo znaczy, że przy mniejszych odległościach znacznie szybciej i efektywniej działa shunpo, więc przy walce w zwarciu znacznie efektywniejsze są inne umiejętności. Plus specyfika umiejętności jest taka, że na czas wykonywania skoku nie masz pojęcia co się dzieje, podczas gdy podczas wykonywania shunpo nie masz takiego problemu. Wiec to jest po prostu cechą - coś co w pewnych sytuacjach daje Ci przewagę, ale w innych jest problemem.

Tak czy owak zmieniłem to. I nie byłbym taki hop siup z tym, że nikt nigdy nie wbije mistrza. Już Natsuo miał eksperta. Ale jeśli się robi umiejętności które w realnym czasie nie da się zdobyć, to jest to problem z umiejętnością i tempem w jakim się ją zdobywa.
Powrót do góry Go down
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket496/510Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket6424/6942Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty2021-10-28, 14:20

Wyczucie balansu
Opis: Nie chodzi tu o zmysł wykrywania problemów w mechanice, tylko o zachowywanie równowagi np. przy niestabilnym gruncie, akrobacjach, albo po otrzymaniu uderzenia w głowę.
Premie: Bonus do utrzymania się na nogach gdy pojawiają się problemy z zachowaniem równowagi

Ryzykant
Opis: Masz niesamowitą intuicję jeśli chodzi o zachowywanie się w sytuacjach które stawiają Cię w poważnym niebezpieczeństwie.
Premie: Niewielki bonus do rzutu w przypadku trudnych testów które mogą zakończyć się poważną krzywdą dla postaci

Zimnokrwisty
Opis: Potrafisz zachować zimną krew nawet w sytuacjach, które innym zmroziłyby krew w żyłach
Premie: Zmniejszenie poziomu trudności w sytuacjach które negatywnie oddziałują na psychikę.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Propozycje Umiejętności - Page 15 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket9000/9000Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket9000/9000Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty2021-10-31, 20:50

Coraz krótsze te opisy dajecie leniuchy. Niemniej same wady są ok, także jak nikt nie wyrazi merytorycznej krytyki to za kilka dni dodam wszystko do spisu.
Powrót do góry Go down
Keshi


Propozycje Umiejętności - Page 15 Mg10
Keshi


Mistrz Gry : Technites Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket50/50Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (50/50)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket72/72Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (72/72)

Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty2021-11-21, 13:46

Słyszałam, że sporo graczy narzeka na hollowy.

Wg Bleach wiki, co najmniej hollowy na poziomie Vasto Lorde mają dostęp do sonído. Jednocześnie w trakcie walki Ichigo z Ulquiorra ten drugi mówi, że hollow-Ichigo / Zangetsu „prześlizgnął się przez jego pesquisę” bo użył sonido a nie shunpo. Jest to rozwinięte w powieści „Bleach: Can't Fear Your Own World” gdzie powiedziane jest wprost: shunpo emituje impuls reiatsu, który da się wyczuć, natomiast sonido emituje tylko dźwięk, więc jego użycie nie da się wykryć przez umiejętności wyczucia reiatsu.

W związku z powyższym, proponuję następującą zmianę do opisu, premii i wymagań sonído oraz jego dodanie równiez do rasy Hollow:

Sonído
Opis: Technika szybkiego przemieszczania się poniekąd analogiczna do shunpo shinigamich, lecz oparta raczej na instynkcie niż wyszkoleniu. Kojarzona głównie z arrancarami ze względu na to że wymaga dość „ludzkiego” umysłu, które mają niemal wszyscy arrancarzy i tylko niektóre hollowy.
Sonído pozwala błyskawicznie przemieszczać się w linii prostej poprzez niewielką implozję energii pod stopami – stąd charakterystyczny niski odgłos. Ponieważ jednak jest to implozja, a nie eksplozja – jak u shinigamich – sonído wprawdzie dużo lepiej słychać, ale praktycznie nie da się go wyczuć zmysłem duchowym. Z punktu widzenia wszelkich duchowych radarów, takich jak pesquisa, użytkownik sonído nie jest bardziej wykrywalny niż gdyby po prostu biegł, co wprowadza dużo większe opóźnienie w wykryciu jego położenia niż w przypadku shunpo. Daje to złudzenie jakby te techniki różniły się szybkością, choć w tym aspekcie ich poziom jest zbliżony.
Podczas szybkiego przemieszczania się, użytkownik nie może atakować.
Premie: możliwość użycia Sonído; w trakcie przemieszczania nie można atakować oraz emituje ona bardzo wyraźny odgłos, ale jej użycie jest w zasadzie niewykrywalne przez zmysł czy narzędzia wykrywające reiatsu
Wymagania: Szybkość 25, Kontrola Reiatsu: 15; u hollowów dodatkowo: Inteligencja 16, Psychika 14
Powrót do góry Go down
渡邊綱


Propozycje Umiejętności - Page 15 Mg10
渡邊綱


Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket4096/4096Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket83037/262144Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (83037/262144)

Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty2021-11-21, 14:27

Słyszałam, że sporo graczy narzeka na hollowy.
Wymien kto.

Fizyke dawno mialem, to moze wiedza ma przyrdzewiala, ta implozja, to w jaki sposob pcha arrancara gdziekolwiek? Bliczowe moce oczywiscie nijak sie maja do fizyki, to zwyczajnie nazwij to jakkolwiek. Np. arrancar uzywa pol torsyjnych, albo promieniowania Arbaita-Mustseina, czy efektu ZhongBailowieckiego. Jak juz ktos potrzebuje wyjasnienia, dlaczego to dziala inaczej, niz shunpo i ma byc niewykrywalne.


Tsuna
Powrót do góry Go down
Keshi


Propozycje Umiejętności - Page 15 Mg10
Keshi


Mistrz Gry : Technites Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket50/50Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (50/50)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket72/72Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (72/72)

Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty2021-11-21, 15:35

渡邊綱 napisał:
Słyszałam, że sporo graczy narzeka na hollowy.
Wymien kto.
„Słyszałam ŻE sporo graczy narzeka”, nie „słyszałam JAK sporo graczy narzeka”. Konkretnie że gracze narzekają na hollowy pisał mi Imperator na discordzie.

渡邊綱 napisał:
Bliczowe moce oczywiscie nijak sie maja do fizyki, to zwyczajnie nazwij to jakkolwiek
...więc nazywam jak chcę i nazywam to implozją. Wink Pasuje mi to do tego jaki wydaje odgłos oraz że nie emituje rozbłysku.

渡邊綱 napisał:
nazwij to jakkolwiek. Np. arrancar uzywa pol torsyjnych, albo promieniowania Arbaita-Mustseina, czy efektu ZhongBailowieckiego
1. „Nazwij jakkolwiek” – ok, to nazywam: implozja. Tak samo jak mnóstwo kidō jest opisane jako eksplozja. Nie widzę tu większej różnicy.

2. Sonído jest instynktowne i jest zdolnością hollowów. Nie widzę powodu żeby hollowy używały super-zaawansowanych efektów fizyki świata kwantowego. Implozja jest zjawiskiem bardzo prostym i działa również w makroskali – w opisie Fullbring Art zawarłam de facto implozję wodną (choć nie padło to słowo). Pasuje mi też do tego, że hollowy mają pewną zdolność do pobierania energii z otoczenia (niektóre przecież żywią się wolną energią Hueco Mundo) – stąd dość intuicyjne jest dla mnie, że skupiają energią poprzez implozję do pojedynczego punktu a następnie przekierowanie fali wtórnej, niż poprzez skupienie jej w jakiś czakramach ciała czy innych duchowych żyłach, jak shinigami, a następnie eksplozję z tego punktu.

3. Czemu miałabym się powoływać na pseudonaukowe pola torsyjne wyciągane z fizyki naszego świata (choć i tak z nią sprzeczne), skoro tutaj mówimy o fizyce energii duchowej, która dość ewidentnie jest inna? Jak ktoś chce odgrywać naukowca i używać np. skali Shutary (wspomniana w mandze, nigdy nie wynikało co do końca mierzy i jak, więc moim zdaniem wolne pole do popisu) do badania sonído, nazwać i opisać, a może nawet rozpisać wzory na działanie tej techniki – to nie widzę problemu. Sama kiedyś odgrywałam chemiczkę, która podawała konkretne nazwy duchowych związków chemicznych, oczywiście odmiennych od naszych, ale jakośtam je przypominających. Jak dla mnie powiedzieć że energia duchowa imploduje i to wywołuje jakiśtam efekt nie jest bardziej kontrowersyjne niż powiedzieć że energia duchowa eksploduje (wiele kidō), tworzy bezstratny wir (shunkō Soifon), wywiera ciśnienie (presja reiatsu) czy że jest toksyczna (reiatsu hollowów, zwłaszcza względem quincych).

渡邊綱 napisał:
Fizyke dawno mialem, to moze wiedza ma przyrdzewiala, ta implozja, to w jaki sposob pcha arrancara gdziekolwiek?
Tak, niektóre typy implozji powodują wypchnięcie, a nie tylko zassanie. Tak dzieje się np. przy pękaniu żarówek. Ten sam efekt występuje m.in. w mojej interpretacji działania cero: „ładowanie” cera w większości przypadków wyglądało jak gromadzenie się energii w pojedynczy punkt. W tej interpretacji m.in. dlatego Ulquiorra uznał że Getsuga Tenshō przypomina mu Cero – a to że Getsuga Tenshō „pożera energię” Ichiga jest informacją znaną omalże od samego początku, dodatkowo po jego wizycie w Pałacu Króla Dusz jego reiatsu ewidentnie tworzy wokół niego chmurę, pomimo że ponoć już umie je kontrolować. Gdyby jego zdolność opierała się na eksplozji z punktu, a nie zasysaniu, to byłoby to bez sensu że tę chmurę stworzył. Pasuje to do tego, że zanpakutō Ichiga dosłownie jest hollowem – stąd jego zdolność też jest bardzo hollowowata.

...ale to tak na marginesie tylko bo, jak mówiłam, moim zdaniem to i tak nieistotne dopóki czyjaś postać akurat nie interesuje się fizyką świata duchowego. A wtedy z kolei ma tak duża swobodę w opisie interpretacji że nie widzę powodu mówić cokolwiek bliższego niż że jest to jakiś rodzaj implozji, stąd nawet nie podaję jaki mechanizm jest tu użyty żeby ją uzyskać. Implozja to nie jest „trudne słowo”, nie bardziej niż eksplozja czy ruch wirowy.

__________

Skoro wszystkie twoje uwagi dotyczą albo wstępu, który kompletnie nie wpływa na propozycję, albo pojedynczego słowa które daje tylko bardzo ogólnikowo uzasadnia pewne cechy techniki, to rozumiem że samą zmianę działania (dodanie niewykrywalności), dodania do listy hollowów oraz dodatkowych wymagań oceniasz jako w porządku?
Powrót do góry Go down
渡邊綱


Propozycje Umiejętności - Page 15 Mg10
渡邊綱


Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket4096/4096Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket83037/262144Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (83037/262144)

Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty2021-11-21, 17:53

„Słyszałam ŻE sporo graczy narzeka”, nie „słyszałam JAK sporo graczy narzeka”. Konkretnie że gracze narzekają na hollowy pisał mi Imperator na discordzie.
Slyszalas, ze ktos powiedzial, ze ktos narzeka. Cos, jak taki zart, ze ponoc w Moskwie na Placu Czerwonym samochody rozdaja.

...więc nazywam jak chcę i nazywam to implozją. Wink Pasuje mi to do tego jaki wydaje odgłos oraz że nie emituje rozbłysku.
Mozesz tez nazwac kurczaka krowa, "bo tak pasuje".

Tak samo jak mnóstwo kidō jest opisane jako eksplozja. Nie widzę tu większej różnicy.
A ktore konkretnie i jaki efekt powoduja? Jesli leci "fireball" i potem robi kaboom, to wyglada, jak eksplozja. Ja roznice widze.

Sonído jest instynktowne i jest zdolnością hollowów. Nie widzę powodu żeby hollowy używały super-zaawansowanych efektów fizyki świata kwantowego.
Co ma do tego intuicja? Super-zaawansowane efekty kwantowe dzialaja, nawet jesli "uzytkownik" nie ma o nich bladego pojecia. Ludzie rozmnazali sie na dlugo przed tem, zanim ktos zaczal drazyc temat, jak to dziala. Mozna zasadzic roslinke i potem jablka jesc bez znajomosci procesow chemicznych, ktore prowadza do tego, ze z nasiona powstaje drzewo.

Czemu miałabym się powoływać na pseudonaukowe pola torsyjne wyciągane z fizyki naszego świata
To byly przyklady pomyslow wyssanych z palca, ktore nie implikuja przy okazji wyobrazenia jakiegos zjawiska, ktore niekoniecznie pokrywa sie z opisywanym efektem.

Tak, niektóre typy implozji powodują wypchnięcie, a nie tylko zassanie. Tak dzieje się np. przy pękaniu żarówek.
Masz jakis inny przyklad, niz zarowki? Roznica cisnien powoduje, ze odlamkom nadawana jest predkosc. Gdyby zarowka byla idelna kula i popekala na idealne kawalki i powietrze oddzialywaloby na to wszystko idealnie tak samo w kazdym punkcie, to wszystko spotkaloby sie w srodku. Poniewaz tak idealnie nie jest, to te odlamki leca sie sobie dalej, jak ich nic nie zatrzyma. Gdyby tak samo miala dzialac Twoja implozja energii, to po pierwsze nie wiem dlaczego mialoby to miec porownywalna efektywnosc do eksplozji shunpowej, a po drugie jesli mialoby przeleciec przez srodek i rozchodzac sie dalej napedzic arrancara, to traci sens ta niewykrywalnosc.

Proponujesz zmiane opisu, to komentuje opis. Zas to, czy ktos uzycie shunpo wykryje i dostanie w ryj, czy nie wykryje uzycia sonido i dostanie w ryj, uwazam osobiscie za "element dekoracji" bez praktycznego znaczenia.


Tsuna
Powrót do góry Go down
Keshi


Propozycje Umiejętności - Page 15 Mg10
Keshi


Mistrz Gry : Technites Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket50/50Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (50/50)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket72/72Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (72/72)

Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty2021-11-21, 19:38

渡邊綱 napisał:
„Słyszałam ŻE sporo graczy narzeka”, nie „słyszałam JAK sporo graczy narzeka”. Konkretnie że gracze narzekają na hollowy pisał mi Imperator na discordzie.
Slyszalas, ze ktos powiedzial, ze ktos narzeka. Cos, jak taki zart, ze ponoc w Moskwie na Placu Czerwonym samochody rozdaja.
渡邊綱 napisał:
Proponujesz zmiane opisu, to komentuje opis.
...a ty słyszałeś, że ja słyszałam, że ktoś słyszał. Razz To nie była część opisu, więc nie rozumiem po co to roztrząsasz.

渡邊綱 napisał:
...więc nazywam jak chcę i nazywam to implozją. Wink Pasuje mi to do tego jaki wydaje odgłos oraz że nie emituje rozbłysku.
渡邊綱 napisał:
Tak samo jak mnóstwo kidō jest opisane jako eksplozja. Nie widzę tu większej różnicy.
A ktore konkretnie i jaki efekt powoduja? Jesli leci "fireball" i potem robi kaboom, to wyglada, jak eksplozja. Ja roznice widze.
...no to czekaj. Czyli jak coś robi kaboom to można nazywać po-objawach-bo-wiesz-wygląda-jak-eksplozja-i-brzmi-jak-eksplozja, ale jak wygląda jak implozja i robi dźwięk jak implozja – to już totalnie nie można nazywać implozją bo-to-nie-implozja-tylko-kurczak?

Odpowiadając na twoje pytanie:
Cytat :
#12 - Fushibi (Rozpostarty ogień)
Inkantacja: Płomieniu z odwłoka piekielnego pająka dotknij mych wrogów i spal ich skórę! Zaklęcie destrukcyjne numer dwanaście - Fushibi!
Opis: Rozpościera żarzącą się, pomarańczową sieć. Lepi się do każdej żywej istoty, która nieopatrznie weszła z nią w kontakt. Zaklęcie reaguje na czyste Reiatsu (np. Byakurai) w styczności, z którym eksploduje raniąc wszystkie "przylepione" stworzenia.
Cytat :
#26 - Bakuhatsuiro (Eksplozja barw)
Inkantacja: Płoną barwy świata na płótnie namalowanym. Pękają, tryskają i grzmot sprowadzają. Zaklęcie destrukcyjne numer dwadzieścia sześć - Bakuhatsuiro!
Opis: Bakuhatsushiro jest zaklęciem, które tworzy mieniących się przeróżnymi kolorami kulki. W zależności od umiejętności Shinigami oraz ilości włożonej energii może być ich od kilku do kilkudziesięciu. Po zetknięciu z dowolną formą życia kulka wybucha powodując głośny huk. Pojedyncza nie wywoła zbyt imponującej eksplozji, ale gdy będzie ich więcej to sprawa dla wroga zacznie robić się poważna. Kule, które nie eksplodowały znikają po kilku minutach. Bardziej wprawny magik może decydować o liczbie stworzonych kul, a także o momencie ich wybuchu.
Cytat :
#31 - Shukkahou (Kula Czerwonego Ognia)
Inkantacja: Ty Panie! Maska krwi i ciała wszelakiego stworzenia! Trzepot skrzydeł! Ty, który nosisz imię Człowieka! Piekło i Pandemonium! Ściana wielkich morskich fal maszeruje dalej na południe! Zaklęcie destrukcyjne numer trzydzieści jeden - Shukkahou!
Opis: Zaklęcie wyjątkowo popularne, wśród Shinigami i to nie bez powodu! Shukkahou tworzy przed dłońmi użytkownika kulkę wielkości mniej więcej piłki, którą używają do gry szczypiorniści, która zostaje wystrzelona przez magika w stronę celu. Pocisk porusza się dość szybko, a jego zasięg dwudziestu pięciu metrów pozwala razić na spory dystans. Po trafieniu w cokolwiek twardego kula wybucha wytwarzając spore obrażenia rwane, a także poparzenia, lecz to nie wszystko. Po eksplozji Shukkahou rozrzuca w koło ogień zamknięty w kulce w efekcie trafiony cel może oberwać nie tylko wybuchem, ale i zostać podpalonym. W efekcie możemy nawet nie trafić przeciwnika, a i tak sprawić mu poważne problemy przez płomienie.
Gest: Wyciągnięcie ramion ze stykającymi się dłońmi.
Cytat :
#50 - Ten no Ikari (Niebiański Gniew)
Inkantacja: Siło niebiańska, mocy gwiazdozbiorów! Głos moich modlitw puka do drzwi twych dworów. Odpowiedz gniewnie na me wołanie, odeślij śmiercią wrogów, daleko w nieznane! Zaklęcie destrukcyjne numer pięćdziesiąt - Ten no Ikari!
Opis: Zaklęcie posiadające dwa zastosowania z czym pierwsze dość oryginalne. Mianowicie Shinigami wytwarza w dłoni pocisk, ustala sobie miejsce na nieboskłonie, na którym ma wylądować i go wystrzeliwuje. Kula zawisa w wyznaczonym miejscu, na wysokości maksymalnie dwudziestu metrów i jasno świeci oświetlając przyjemnym blaskiem wszystko co poniżej. Zaklęcie może utrzymywać się na niebie od godziny wzwyż w zależności od zdolności rzucającego. Bardzo przydatne gdy potrzeba światła, a nie ma jak rozpalić ogniska, jednak czy Hadou o tak wysokim numerze może służyć tylko jako latarnia? Oczywiście, że nie! Po machnięciu ręką w dół pocisk opada z zawrotną prędkością w kierunku celu, na który skierował go Shinigami, by uderzyć z dużą siłą. Kula po uderzeniu wywołuje do tego silną eksplozję zwiększającą moc rażenia. Ten no Ikari może spaść na przeciwnika znajdującego się maksymalnie trzydzieści pięć metrów od użytkownika.
Gest: Wykonanie w powietrzu znaku 'Niebiański' (天), a następnie uniesienie ręki do góry i wystrzelenie pocisku, który będzie później sprowadzany w wyznaczane miejsce.
Cytat :
#56 - Kongou Bakufuu (Adamantowy Podmuch)
Inkantacja: O panie! Furia i żal tobie podległe. Uroń krwawą łzę na grzesznika. Niech odczuje płomień swych przewinień. Zaklęcie destrukcyjne numer pięćdziesiąt sześć - Kongou Bakufuu!
Opis: Zaklęcie nastawione na brutalną siłę zniszczenia. Shinigami tworzy kulę z Reiatsu na końcu swej broni bądź pięści, by na koniec inkantacji wystrzelić nią we wroga. Ta porusza się z zawrotną i może dolecieć nawet na czterdzieści metrów, a po trafieniu w cel wybucha... I to koniec. Żadnego dodatkowego efektu nie ma. Te prostotę Kongou Bakufuu odpłaca siła eksplozji, która jest naprawdę znaczna, a można ją jeszcze powiększyć dokładając do Hadou większe ilości Reiatsu.
Gest: Czerwona kula tworzy się na czubku używanej przez nas broni, bądź pięści po czym uderza w przeciwnika.
Cytat :
#73 - Souren Soukatsui (Podwójny Lotus)
Inkantacja: Ty, który nosisz maskę z krwi, unosisz się na tysiącach trzepoczących skrzydeł, utwórz dwa lotosy na ścianie z niebieskich płomieni! Otwórz niebiosa i uderz niebieskim ogniem! Zaklęcie destrukcyjne numer siedemdziesiąt trzy - Souren Soukatsui!
Opis: Technika ta jest bezpośrednim rozwinięciem Soukatsui, choć posiada parę różnic. Shinigami zbiera duże ilości Reiatsu, a po wystrzale zamiast z pocisku z jego rąk dobywa się promień energii pod postacią błękitnego płomienia o średnicy jakichś dwóch metrów. Zdolnością Souren Soukatsui nie jest, jednak spalanie, lecz przebijanie w to co trafi wraz z eksplozją w przypadku trafienia w cel. Siła rażenia jest imponująca tak jak i prędkość poruszania promienia, natomiast zasięg czterdziestu pięciu metrów pozwala zaszaleć nawet na większy dystans. Wprowadzając w zaklęcie większe ilości Reiatsu użytkownik jest w stanie jeszcze bardziej zwiększyć silę rażenia zaklęcia.
Gest: Wyciągnięcie przed siebie dłoni stykających się ze sobą nadgarstkami.
Cytat :
#83 - Rokujou Rei Ranpu (Gniewny Promień Światła)
Inkantacja: Wola poległych! Trzask błyskawicy! Istnienia za barierą światów ukryte! Pokażcie się, a nastanie świt! Pozostańcie ukryte, a kwiat duszy zakwitnie. Na świat spadł wyrok skazujący. Zaklęcie destrukcyjne numer osiemdziesiąt trzy - Rokujou Rei Ranpu!
Opis: Przed dłońmi użytkownika tworzy się koło, z którego środka wypływa osiem promieni. Docierają one na krawędź koła, po czym odrywają się od niego i wystrzeliwują w kierunku celu. Każdy pocisk jest zdolny do gwałtownej nawet zmiany kierunku lotu w pogoni za celem. Shinigami z odpowiednią podzielnością uwagi może nakazać poszczególnym pociskom pogoń za różnymi celami, jednocześnie przed jego dłonią wciąż pozostaje koło, które stanowi mechanizm naprowadzający dla pocisków. Jeśli zostanie ono uszkodzone pociski natychmiast eksplodują. Świetlistymi pociski są w stanie poruszać się na dystansie czterdziestu metrów od użytkownika, natomiast ich siła rażenia rośnie wraz z zdolnościami Shinigami, a także ilością wprowadzonego w Kidou Reiatsu.
Gest: Wyciągnięcie wyprostowanego ramienia w dowolnym kierunku.
Cytat :
#91 - Senjū Kōten Taihō (Działo Tysiąca Niebiańskich Błysków)
Inkantacja: Limit tysiąca rąk, dłoń szacunku niezdolna dotknąć ciemności. Dłonie strzału, niezdolne do odzwierciedlenia błękitnego nieba. Drogo otulona jasnością, wietrze, który rozpalasz żar. Czasie, który gromadzisz się, gdy oboje są razem. Odrzućcie niepewność, słuchajcie mojego rozkazu! Kule światła, osiem ciał, dziewięć pozycji, księga nieba, skarb chorych, wielkie koło, szara leśna wieża. Celujcie daleko, jaśniejcie podczas strzału! Zaklęcie destrukcyjne numer dziewięćdziesiąt jeden - Senjū Kōten Taihō!
Opis: Kolejne zaklęcie o ogromnej sile rażenia. W trakcie wypowiadania inkantacji w okół Shinigami pojawia się osiem sporych pocisków o kolorze jasnego fioletu. Po komendzie aktywującej zaklęcie wszystkie naraz wystrzeliwują w cel poruszając się z ogromną prędkością na zasięg siedemdziesięciu metrów. Po trafieniu wywołują ogromną eksplozję, która praktycznie każdego jest w stanie rozerwać na drobne kawałeczki. Zwiększając dopływ Reiatsu użytkownik może wytworzyć jeszcze więcej pocisków sprawiając, że wybuch będzie jeszcze potężniejszy.
Gest: Wyciągnięcie dłoni w kierunku celu.
Cytat :
#99 - Goryutenmetsu (Pięć wirujących smoków destrukcji)
Inkantacja: Zapłacz świecie, gdyż twój kres nadciąga. To co zastałe na powrót w chaos się obraca. Istota istnienia wrze, łamie się i płonie. Wznieście się ku niebiosom manifestacje zniszczenia! W swej arogancji spójrzcie w dół i wzburzcie ziemią. Spalcie lasy, wyparujcie morza i obróćcie w ruiny dzieła śmiertelną ręką uczynione. Płacz świecie, płacz! Oto rozpoczął się nad tobą sąd destrukcji. Zaklęcie destrukcyjne numer dziewięćdziesiąt dziewięć - Goryutenmetsu!
Opis: Samo rozpoczęcie inkantacji tego zakazanego zaklęcia powoduje trzęsienie ziemi, której zwieńczenie powołuje do życia pięć wężowych smoków górujących nad otoczeniem, skupionych wokół rzucającego kido. Użytkownik może nakazać każdemu z nich rzucić się w inny cel czemu towarzyszy potężna eksplozja. Smok w drodze co celu może pokonać znaczny dystans, a wybuch wszystkich pięciu jest wstanie zmieść z powierzchni ziemi mniejsze miasto. Powodem, dla którego kido zostało zakazane nie jest jednak destrukcyjna moc, ale to, że pobiera one reiatsu nie tylko od użytkownika. Moc jest bowiem zasysana od wszystkiego co żyje. Rośliny, zwierzęta, a nawet słabsze dusze czeka śmierć gdy w pobliżu rozbrzmiewa inkantacja Goryutenmetsu. Czym więcej życia jest w okolicy i czym bardziej przepojona reiatsu jest atmosfera, tym kido jest jeszcze potężniejsze.
Gest: Podniesienie ramienia z zaciśniętą pięścią nad głowę.
Cytat :
#80 - Seimon (Wrota)
Inkantacja: Miejsce, świat, przestrzeń. Droga łącząca i dzieląca wszystko ze sobą. Tajemnica wszechświata pozwalająca wyjść z trzeciego wymiaru. Zaklęcie wiążące numer osiemdziesiąt - Seimon!
Opis: Zaklęcie powoduje otwarcie dwóch portali w przestrzeni połączonych ze sobą. Portale mogą być od siebie w odległości maksymalnie 500m. Wszystko co w nie wejdzie może wyjść drugą stroną i odwrotnie. Także jest bardzo uniwersalne i można je wykorzystać w różnoraki sposób. Można nim przenosić nawet ataki energetyczne aby zażegnać niebezpieczeństwo, bądź wykonać zaskakujący atak. Jednakże ma to swoje pewne ograniczenie. Przejście może przenieść jednorazowo maksymalnie tyle PR, ile zostało wykorzystane do jego stworzenia. W momencie większej energii przenosi tyle ile jest w stanie, a reszta uwalnia się w eksplozji niszcząc przy okazji wrota.
Gest: Pionowe przecięcie powietrza dłonią, a następnie imitacja otwarcia drzwi.
Cytat :
Echo Licht (Świetlne Echo)
Inkantacja: Błysk jutrzenki, prędkość światła! Dźwiękowe piekło - Echo Licht!
Opis: Po umieszczeniu rurki w strzale (podczas tworzenia pocisku), ładunek eksploduje w momencie wystrzału, rozdzielając się na kilka słabszych, aczkolwiek szybszych strzał. Około 3-4 strzały są wytwarzane przez jedną rurkę. Poza większą prędkością, strzały rykoszetują od twardych powierzchni, tworząc w ciasnych polach bitwy swego rodzaju szatkownicę. Trajektoria strzał jest jednak nieprzewidywalna, jako że rurka rozszczepia się w sposób losowy, co jest dla łucznika zarówno korzyścią, jak i słabym punktem (łatwo dostać się pod własny ogień). Można również użyć więcej niż jedną rurkę przy jednej strzale.
Koszt: 1+
Cytat :
Sprenger
Inkantacja:
Opis: Do techniki użytkownik potrzebuje 5 Seele Schneider'ów. Po wbiciu ich w ziemię - tak, aby mogły utworzyć pięciokąt - przeciwnik musi się znaleźć pomiędzy nimi. Wtedy jest unieruchamiany przez Reiryoku Quinciego. Następnie po wykorzystaniu srebrnej rurki - poprzez "udekorowanie" jednej z rękojeści płynną zawartością - Seele Schneider'y posyłają swoje reiatsu ku środkowi - do wroga -, powodując potężną eksplozję w jego obrębie. Technika ta, jest niepraktyczna przy walce 1 vs 1, gdyż do jej przygotowania potrzebny jest czas i swoboda ruchu. Niezastąpiona okazuje się pomoc sojusznika.
Koszt: 1
...a jeśli doliczymy jeszcze że zarówno w życiu codziennym jak i w opisach kidō „eksplozja” jest synonimiczna z „wybuchem” (widać powyżej), to można ich wymienić jeszcze więcej. Co ciekawe, „eksplozją” nazwana została technika Sprenger, gdzie Seele Schneidery posyłają swoje reiatsu DO ŚRODKA – czyli ewidentnie eksplozją w sensie fizycznym to nie jest.

To jak to jest, że słowo „eksplozja” nie robi ci problemu i nie analizujesz jakie pole spinów kwantowych ją wywołało, ale w przypadku implozji już zdajesz się tego oczekiwać?

渡邊綱 napisał:
Czemu miałabym się powoływać na pseudonaukowe pola torsyjne wyciągane z fizyki naszego świata
To byly przyklady pomyslow wyssanych z palca, ktore nie implikuja przy okazji wyobrazenia jakiegos zjawiska, ktore niekoniecznie pokrywa sie z opisywanym efektem
Czyli w skrócie „czemu użyłaś prostego i intuicyjnego pojęcia występującego w wielu różnych działach fizyki, które w prosty sposób wyjaśnia kilka cech tej techniki bez zbędnego zagłębiania się w teorię tego jak działa cały świat duchowy, skoro zamiast tego mogłaś pomachać rękami w takt pseudofizycznego mambo-dżambo”? No... pewnie dlatego że Brzytwa Ockhama, większość graczy oraz postaci nie ogarnia fizyki kwantowej, nie mamy spójnego systemu (pseudo)naukowego oraz że skoro tyle kidō bardzo swobodnie używa słowa „eksplozja” (co sam potwierdziłeś: „eksplozją” jest wszystko co robi kaboom) – to czemu wszystkiego co wygląda i brzmi jak zapadanie się do punktu nie można nazwać implozją?

渡邊綱 napisał:
Tak, niektóre typy implozji powodują wypchnięcie, a nie tylko zassanie. Tak dzieje się np. przy pękaniu żarówek.
Masz jakis inny przyklad, niz zarowki?
Twoje przykłady wyjaśnień nie wyjaśniają absolutnie nic (są pustosłowiem) i są całkowicie pomijalne. Dla porównania moje wyjaśnienie opiera się na prostym, intuicyjnym efekcie fizycznym spotykanym w życiu omalże codziennym – tak jak w życiu omalże codziennym spotyka się eksplozje i ta koncepcja też jest bardzo intuicyjna. Mimo to naprawdę pytasz czemu użyłam takiego wyjaśnienia, a nie jednego z twoich przykładów? Czy w takim razie efektu shukkahō nie powinno się nazywać eksplozją bo-to-zbyt-intuicyjne? No hej, przy fullbringerach ci się nie podobało, że koncepcja rodzi zbyt wiele pytań, a tu ci się nie podoba że... rodzi za mało?

渡邊綱 napisał:
Roznica cisnien powoduje, ze odlamkom nadawana jest predkosc. Gdyby zarowka byla idelna kula i popekala na idealne kawalki i powietrze oddzialywaloby na to wszystko idealnie tak samo w kazdym punkcie, to wszystko spotkaloby sie w srodku
To teraz będąc konsekwentnymi, przeanalizujmy „idealne efekty fizyczne” w dwóch losowo wybranych kanonicznych kidō:

1. Czemu Raikohō wywołuje „WYBUCH wyładowań elektrycznych” przy trafieniu i co to właściwie oznacza? Czy „idealna błyskawica” to nie wybucha czasem raczej nomen omen błyskawicznym zagotowaniem pary wodnej, a nie wyładowań elektrycznych? Czemu ten „wybuch wyładowań elektrycznych” i ogólnie uderzenie błyskawicy nie wspomina nic o podpalaniu ani ogólnie drastycznym wzroście temperatury, skoro tak się dziać powinno? Czemu w ogóle Raikohō można rzucić horyzontalnie, skoro „idealna błyskawica” działa raczej wertykalnie?

2. Czemu Sōren Sōkatsui nie podpala tylko „przebija”, ale jak już „przebije” to jednak „wybucha”? Czym wybucha, skoro nie podpala? Czy to fala akustyczna czy jaka konkretnie? A jeśli tak to czemu wybucha dopiero po zetknięciu z czymś, skoro idealny efekt sonicznego boom następuje przy dokładnym zrównaniu prędkości obiektu z prędkością dźwięku – a jakiekolwiek uderzenie w cel przecież właśnie zmniejszy prędkość, osłabiając efekt, a nie go wywołując? Czy może porusza się z prędkością naddźwiękową i stąd soniczne boom powstanie dopiero kiedy zwolni uderzając o cel – ale w takim razie czemu nie tworzy stożka naddźwiękowego?

Wracając do sonído:

Pominąłeś bardzo istotny aspekt, mianowicie: jeśli wszystko jest idealne, to niby czemu te odłamki mają się od siebie nie odbić idealnie sprężyście, wywołując idealnie sferyczną falę wtórną, o sile identycznej jak przy eksplozji o tej samej wartości prędkości początkowej (tylko przeciwnym zwrocie)? No właśnie.

...co jednak i tak jest nieistotne, bo niby dlaczego sonído i cero miałyby działać tak idealnie, skoro hollow/arrancar właśnie chce mieć asymetrię i nawet gdy mógł robić idealnie (a nie widzę powodów zakładać że da się to łatwo zrobić idealnie) to wcale tego nie chce? Cero nie jest idealne, jest wprost opisane jako technika raczej chaotyczna. To argument typu „ale gdyby ludzie wyhodowali idealnie sferyczną krowę to nie byłoby jej jak doić, bo by jej wymiona nie wystawały z ciała” – to jest właśnie jeden z powodów dla których by akurat takiej nie wyhodowali, a nie dla których hodowla krów w ogóle nie ma sensu. Gdyby każde zjawisko miało działać nie tylko idealnie, ale też idealnie symetrycznie i ogólnie tak żeby się trywialnie liczyło to w ogóle mnóstwa zjawisk by nie było.

渡邊綱 napisał:
Poniewaz tak idealnie nie jest, to te odlamki leca sie sobie dalej, jak ich nic nie zatrzyma. Gdyby tak samo miala dzialac Twoja implozja energii, to po pierwsze nie wiem dlaczego mialoby to miec porownywalna efektywnosc do eksplozji shunpowej
A czemu pole torsyjne miałoby mieć porównywalną efektywność do prostej eksplozji? Razz

A tak na poważnie, jeśli cię to naprawdę tak pasjonuje: kilka możliwych wyjaśnień. Po pierwsze: może częściowo korzysta z energii otoczenia, skoro hollowy mają taką zdolność. Shinigami nie mogą tego zrobić bo nie mają takiej zdolności. Po drugie: skoro implozja, to jest jakaś różnica ciśnień czegoś. Niekoniecznie musi to być akurat gradient gęstości, więc reiatsu nie musi być zwyczajnie tłoczone. Skoro zasada fizyczna może być inna, to i efektywność może się różnić. Po trzecie: zarówno fala wtórna implozji jak i fala pierwotna eksplozji mogą być sferyczne, niczym się to nie różni. Skoro zaś mówisz o idealnej żarówce, to IDEALNA implozja na IDEALNIE równe części zderzające się pod IDEALNYMI kątami spowoduje IDEALNIE sprężyste odbicie – więc będzie miała dokładnie taką efektywność jak eksplozja o tej samej prędkości początkowej.

渡邊綱 napisał:
a po drugie jesli mialoby przeleciec przez srodek i rozchodzac sie dalej napedzic arrancara, to traci sens ta niewykrywalnosc
To w końcu odrzucasz tę żarówkę, przyjmujesz, czy budujesz całkowicie własny model którego ci się nawet nie chce tłumaczyć? Bo w żarówce wcale nie „przelatuje” tylko się zderza, a ja w swoim wyjaśnieniu wprost pisałam o ruchu ukierunkowanym i asymetrii, a nie „przelatywaniu przez środek”. Czyli mówiąc krótko: znowu chocholisz.

渡邊綱 napisał:
Proponujesz zmiane opisu, to komentuje opis. Zas to, czy ktos uzycie shunpo wykryje i dostanie w ryj, czy nie wykryje uzycia sonido i dostanie w ryj, uwazam osobiscie za "element dekoracji" bez praktycznego znaczenia
Czyli to że jak coś się zasysa/zapada to zasysanie robiące brzdęk nazwę „implozją” a nie „efektem Tsuny-Kuzonohy na polu torsyjnym” (nawet pomijając czemu shukkahō nazywamy „eksplozją” a nie „rozwinięciem tensora Abe-Asakury w spirytystycznym polu koloru”) jest absolutnie kluczowe, ale to że jak ktoś oddalony od ciebie używa sonído to może nadal ukrywać swoje reiatsu i kompletnie go nie zauważysz, a jak używa shunpo to nie jest w stanie tego ukrywać i można go wykryć – to to jest „element dekoracji”? Neutral

__________

Jak dla mnie znów jesteś po prostu niekonsekwentny skoro moce quincy twoim zdaniem są „oczywiste” mimo że używają kompletnie nieznanego oddziaływania w bardzo egzotyczny sposób, ale już słowo „implozja” analizujesz z każdej możliwej strony, mimo że w przypadku „eksplozji” dokładnie te same problemy według ciebie nie istnieją.[/quote]
Powrót do góry Go down
渡邊綱


Propozycje Umiejętności - Page 15 Mg10
渡邊綱


Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket4096/4096Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket83037/262144Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (83037/262144)

Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty2021-11-23, 19:27

.a ty słyszałeś, że ja słyszałam, że ktoś słyszał. Razz To nie była część opisu, więc nie rozumiem po co to roztrząsasz.
No nie, ja przeczytalem to, co napisalas. Jest precyzyjne zrodlo informacji, kto i co twierdzi. No i kto, jak kto, ale ze Ty zarzucasz komus roztrzasanie.

Czyli jak coś robi kaboom to można nazywać po-objawach-bo-wiesz-wygląda-jak-eksplozja-i-brzmi-jak-eksplozja, ale jak wygląda jak implozja i robi dźwięk jak implozja – to już totalnie nie można nazywać implozją
Jak to codziennie sie mozna czegos nauczyc.
https://www.youtube.com/watch?v=bZZcUdIdAt0
Nie wiem, jak nagrywali dzwiek sonido. Byc moze jakis pojemnik tak wlasnie robi implodujac. Nie sa to zarowki, kineskopy, puszki, ani cysterny. Rozumiem, ze analigicznie te swisty, ktore Bjakuja robi, to wypisz wymaluj eksplozja.
Co do wygladu, rozmazuje sie espada w jednym miejscu, odzmazuje w drugim. Faktycznie. Implozja. Nie wiem co prawda, co tak imploduje, ale Ty pewnie wiesz. Powiedzialbym, ze shunpo Bjakuji, jak dla mnie wyglada tak samo, ale on na pewno eksploduje.

Sprenger
Inkantacja:
Opis: Do techniki użytkownik potrzebuje 5 Seele Schneider'ów. Po wbiciu ich w ziemię - tak, aby mogły utworzyć pięciokąt - przeciwnik musi się znaleźć pomiędzy nimi. Wtedy jest unieruchamiany przez Reiryoku Quinciego. Następnie po wykorzystaniu srebrnej rurki - poprzez "udekorowanie" jednej z rękojeści płynną zawartością - Seele Schneider'y posyłają swoje reiatsu ku środkowi - do wroga -, powodując potężną eksplozję w jego obrębie. Technika ta, jest niepraktyczna przy walce 1 vs 1, gdyż do jej przygotowania potrzebny jest czas i swoboda ruchu. Niezastąpiona okazuje się pomoc sojusznika.
Koszt: 1

...a jeśli doliczymy jeszcze że zarówno w życiu codziennym jak i w opisach kidō „eksplozja” jest synonimiczna z „wybuchem” (widać powyżej), to można ich wymienić jeszcze więcej. Co ciekawe, „eksplozją” nazwana została technika Sprenger, gdzie Seele Schneidery posyłają swoje reiatsu DO ŚRODKA – czyli ewidentnie eksplozją w sensie fizycznym to nie jest.

Czego wlasciwie probujesz dowiesc? Ze wybuchajace kidou nie jest godne nazywania tego eksplozja?
Ow Sprenger - ja tam widze, ze reiatsu posylane jest do srodka i tam eksploduje, a nie ze pentagram robi kaboom do srodka. Gdyby jednak tak robil, to jak najbardziej zasadne byloby nazwac to implozja i wszystko pasuje, bowiem sila skierowana jest do srodka i tam tez jest delikwent, ktoremu ta sila chcemy zrobic krzywde.

To jak to jest, że słowo „eksplozja” nie robi ci problemu i nie analizujesz jakie pole spinów kwantowych ją wywołało, ale w przypadku implozji już zdajesz się tego oczekiwać?
Od pierwszej karty masz przedziwna wlasciwosc absolutnego mijania sie z trescia i rozmydlania sie na detalach.

Czyli w skrócie „czemu użyłaś prostego i intuicyjnego pojęcia występującego w wielu różnych działach fizyki, które w prosty sposób wyjaśnia kilka cech tej techniki bez zbędnego zagłębiania się w teorię tego jak działa cały świat duchowy, skoro zamiast tego mogłaś pomachać rękami w takt pseudofizycznego mambo-dżambo”
No wlasnie. Napisalem jako przyklad "pola torsyjne", to bedziesz teraz twierdzic, ze domagam sie fizyki kwantowej w opisach (to taki zarty byl w ogole, ale o tym, ze nie zauwazasz moich zartow juz wiemy, wiec nie ma sensu drazyc). Napisalbym o mocy przyjazni troskliwych misow, to pisalabys doktorat, ze przeciez przyjazn troskliwych misow jest wielce skomplikowana. Napisalbym cos prostego, jak konstrukcja cepa, to bys napisala habilitacje o tym, ze cep prosty nie jest i skad w ogole mlody czlowiek ma wiedziec, co to cep. Roztrzasanie, ze przyklady zle, a skoro skoro brzmialy pseudonaukowo, to juz na pewno chce fizyki kwantowej w kazdym zdaniu. A jeszcze lepiej wzory z uwzglednieniem mechaniki relatywistycznej, bo moze ktorys tam jednak zbliza sie do predkosci swiatla, to wypadaloby to zauwazyc.

to czemu wszystkiego co wygląda i brzmi jak zapadanie się do punktu nie można nazwać implozją?
Temu, ze to Ty tak twierdzisz, ze to wyglada, jak zapadanie sie. Ja tam widze znikanie i pojawianie sie postaci, ktore ma pokazywac, ze jest taka szybka, ze nie widac, jak sie przemieszcza.

Twoje przykłady wyjaśnień nie wyjaśniają absolutnie nic (są pustosłowiem) i są całkowicie pomijalne.
Brawo. Dokladnie tak. To zupelnie nieistotne. I o tym napisalem wyzej. Mimo, ze to nieistotne bedziesz narzekac, jak kiepskie sa przyklady, broniac swojej implozji, jak niepodleglosci.

Dla porównania moje wyjaśnienie opiera się na prostym, intuicyjnym efekcie fizycznym spotykanym w życiu omalże codziennym
O, zaciekawilas mnie. Moze wpadne kiedys i pokazesz te wszystkie fascynujace zjawiska fizyczne, ktore sa Twoja codziennoscia, a moja nie. W mojej szarej rzeczywistosci nic mi tu nie imploduje i nie slyszalem dzwieku sonido, wiec wybacz, ze nie rozpoznalem.

a po drugie jesli mialoby przeleciec przez srodek i rozchodzac sie dalej napedzic arrancara, to traci sens ta niewykrywalnosc

To w końcu odrzucasz tę żarówkę, przyjmujesz, czy budujesz całkowicie własny model którego ci się nawet nie chce tłumaczyć? Bo w żarówce wcale nie „przelatuje” tylko się zderza, a ja w swoim wyjaśnieniu wprost pisałam o ruchu ukierunkowanym i asymetrii, a nie „przelatywaniu przez środek”. Czyli mówiąc krótko: znowu chocholisz.

I kolejny swietny przyklad. Zarzucasz nieprecyzyjnosc, ze to nie przelatuje, a sprezyscie sie odbija, ale o tym, ze skoro sie rozchodzi, to jak to sie ma do niewykrywalnosci, ktorej chcialas, to juz nie komentujesz.

Czyli to że jak coś się zasysa/zapada to zasysanie robiące brzdęk nazwę „implozją” a nie „efektem Tsuny-Kuzonohy na polu torsyjnym” (nawet pomijając czemu shukkahō nazywamy „eksplozją” a nie „rozwinięciem tensora Abe-Asakury w spirytystycznym polu koloru”) jest absolutnie kluczowe
Tak.

ale to że jak ktoś oddalony od ciebie używa sonído to może nadal ukrywać swoje reiatsu i kompletnie go nie zauważysz, a jak używa shunpo to nie jest w stanie tego ukrywać i można go wykryć – to to jest „element dekoracji”?
Tak. Napisalem, ze to moja osobista interpretacja tej konkretnej sytuacji (uzycie sonido). Dlaczego nie? Bo tak. Bo skoro to takie charakterystyczne dzong, to shinigami poustawiali sobie mikrofony i sie nagrywa. Swist, swist, swist, wszystko ok, shinigami shunpuja, swist, swit, dzong - alarm, arrancar gdzies tu lata. Albo implozje w polu torsyjnym generuja rozblyski gamma i co prawda arrancara nie czuc, ale ciagnie sie za nim ogon zorzy, wiec i tak lipa. Mozesz zrobic dwie rzeczy. Pogodzic sie z tym, ze w przygodach, ktore prowadze zaden arrancar nie bedzie mial profitow z powodu niewykrywalnosci sonido, albo ich nie czytac. Ewentualnie rzecz trzecia, przekonac dyktatora, zeby usunal moje konto, wtedy nic nie bede pisal i nie bedzie Cie to razic.

Na koniec podejme jeszcze jedna probe napisania, co mi nie odpowiada, choc w skutek nie wierze. Wizualnie ani jedno, ani drugie nie wyglada mi na nic i dzwieki tez z niczym mi sie nie kojarza.
Dlaczego eksplozja mi nie przeszkadza? Shinigami generuje za soba sile, ktora dziala na zewnatrz punktu wygenerowania, czyli pcha go w tylek (*), zapewniajac dodatkowa predkosc. Nie widze problemu.
Teraz arrancar generuje za soba sile, ktora dziala do srodka punktu wygenerowania. Jak to ma mu pomoc byc szybszym?
¯\_(ツ)_/¯
Ponoc to codziennosc, ale napisalas tylko o rozpadajacej sie zarowce, ktory to przyklad nie przekonuje mnie, ze nadaje sie to zjawisko, jako sila napedowa.


Tsuna
Powrót do góry Go down
Keshi


Propozycje Umiejętności - Page 15 Mg10
Keshi


Mistrz Gry : Technites Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket50/50Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (50/50)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket72/72Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (72/72)

Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty2021-11-23, 23:09

Na początek zaznaczę to do czego dochodzę w końcówkę, na wypadek gdybyś zamierzał to zacząć czytać i odpowiadać na kolejne punkty, żebyś przy samym końcu nie musiał się frustrować, że „to po co ci pisałem odpowiedź jak nie zamierzasz tego ciągnąć”: odpowiadam bo mnie zapytałeś, a ostatnim razem źle zareagowałeś jak ci nie odpowiedziałam tylko napisałam od razu że kończymy dyskusję. Tym niemniej, na końcu wyjaśniam czemu moim zdaniem dalsza dyskusja akurat w temacie propozycji umiejek nie ma sensu i jeśli chcesz dalej ciągnąć temat implozji to lepiej założyć osobny gdzie indziej.

__________

渡邊綱 napisał:
.a ty słyszałeś, że ja słyszałam, że ktoś słyszał. Razz To nie była część opisu, więc nie rozumiem po co to roztrząsasz.
No nie, ja przeczytalem to, co napisalas. Jest precyzyjne zrodlo informacji, kto i co twierdzi. No i kto, jak kto, ale ze Ty zarzucasz komus roztrzasanie.
Jest też zgodne z tym co napisałam na początku, więc twoja krytyka jest bezpodstawna. I nie „zarzucam roztrząsanie”, bo to że ta kwestia ma się nijak do samej propozycji jest trywialnie oczywiste, więc trudno to inaczej nazwać.

渡邊綱 napisał:
Czyli jak coś robi kaboom to można nazywać po-objawach-bo-wiesz-wygląda-jak-eksplozja-i-brzmi-jak-eksplozja, ale jak wygląda jak implozja i robi dźwięk jak implozja – to już totalnie nie można nazywać implozją
Jak to codziennie sie mozna czegos nauczyc.
https://www.youtube.com/watch?v=bZZcUdIdAt0
渡邊綱 napisał:
Nie sa to zarowki, kineskopy, puszki, ani cysterny.
渡邊綱 napisał:
Rozumiem, ze analigicznie te swisty, ktore Bjakuja robi, to wypisz wymaluj eksplozja.
渡邊綱 napisał:
Nie wiem, jak nagrywali dzwiek sonido. Byc moze jakis pojemnik tak wlasnie robi implodujac.
Widzę, że tezy coraz śmielsze.

Co prawda to ty wysunąłeś tezę, że zaklęcia można opisać jako eksplozję/wybuch, bo-robią-kaboom, więc wypadałoby żebyś to ty pokazał mi że ta teza się zgadza dla przytoczonych przeze mnie przykładów, ale pozwól że cię wyręczę:
https://www.youtube.com/watch?v=9W0y2w1ylFo&t=9s

Nie wiem co wybucha z takim odgłosem jak Sōren Sōkatsui, dla mnie to brzmi jak trzeszczenie a nie eksplozja. I ciekawostka: trzeszczy, świszczy czy jak kto tam woli to nazwać, również shunpo.

Dla porównania sonido Starrka:
https://youtu.be/ZOwZEcmUrwk?t=5

oraz odgłos implodującej metalowej beczki:
https://youtu.be/oaYCe3XcGuQ?t=70

Moim zdaniem odgłosy całkiem podobne.

Żeby była jasność: moja obserwacja powyżej na temat Sōren Sōkatsui nie jest odpowiedzią na twój argument, że eksplozja to coś-co-robi-kaboom i że przez analogię implozją jest to coś-co-robi-psztng. Sama nie uważam żeby musiało robić akurat kaboom (choć to na pewno pomaga). Jeśli po trafieniu Sōren Sōkatsui cel gwałtowanie staje w ogniu i tworzy się przy tym fala uderzeniowa to moim zdaniem to wystarczy żeby mówić że „wybucha płomieniami”. Analogicznie moim zdaniem cero nie musi robić psztng jeśli po prostu widać że się „zapada” (choć na moje ucho też tam słychać psztng, tylko krótsze, bo w pewnym momencie zaczyna szeleścić).

渡邊綱 napisał:
Co do wygladu, rozmazuje sie espada w jednym miejscu, odzmazuje w drugim. Faktycznie. Implozja.
Twój point? Bo ja nie widzę też np. platformy którą ponoć tworzy hirenkyaku, pomimo że kiedy Ishida później transportował na niej Orihime i było to takie „przedłużone” hirenkyaku, to platforma była bardzo dobrze widoczna. Moje podejrzenie: skoro ma to być tak-szybkie-że-wzrok-nie-nadąża i nawet sylwetka się rozmywa, to co dopiero to coś co ten ruch powoduje. Co więcej, w mandze prędzej zdarzało się że reiryoku było niewidoczne niż reishi, więc raczej nie zwalałabym tego na fakt że reiryoku tak-w-ogóle nie jest widoczne.

Uznanie shunpo za małą i ultraszybką eksplozję, a sonido za małą i ultraszybką implozję ma dodatkową zaletę: wyjaśnia czemu niby quincy swoje hirenkyaku mogą „wydłużyć” i po prostu sobie zrobić platforemkę, a żaden shinigami nigdy czegoś podobnego nie zademonstrował – bo platformę która się ślizga można po prostu zrobić i jej nie rozkładać, natomiast ani eksplozji ani implozji się w czasie dowolnie nie rozciągnie (a nawet gdyby to efekt byłby inny).

渡邊綱 napisał:
Sprenger
Inkantacja:
Opis: Do techniki użytkownik potrzebuje 5 Seele Schneider'ów. Po wbiciu ich w ziemię - tak, aby mogły utworzyć pięciokąt - przeciwnik musi się znaleźć pomiędzy nimi. Wtedy jest unieruchamiany przez Reiryoku Quinciego. Następnie po wykorzystaniu srebrnej rurki - poprzez "udekorowanie" jednej z rękojeści płynną zawartością - Seele Schneider'y posyłają swoje reiatsu ku środkowi - do wroga -, powodując potężną eksplozję w jego obrębie. Technika ta, jest niepraktyczna przy walce 1 vs 1, gdyż do jej przygotowania potrzebny jest czas i swoboda ruchu. Niezastąpiona okazuje się pomoc sojusznika.
Koszt: 1

...a jeśli doliczymy jeszcze że zarówno w życiu codziennym jak i w opisach kidō „eksplozja” jest synonimiczna z „wybuchem” (widać powyżej), to można ich wymienić jeszcze więcej. Co ciekawe, „eksplozją” nazwana została technika Sprenger, gdzie Seele Schneidery posyłają swoje reiatsu DO ŚRODKA – czyli ewidentnie eksplozją w sensie fizycznym to nie jest.

Czego wlasciwie probujesz dowiesc? Ze wybuchajace kidou nie jest godne nazywania tego eksplozja?
Ow Sprenger - ja tam widze, ze reiatsu posylane jest do srodka i tam eksploduje, a nie ze pentagram robi kaboom do srodka. Gdyby jednak tak robil, to jak najbardziej zasadne byloby nazwac to implozja i wszystko pasuje, bowiem sila skierowana jest do srodka i tam tez jest delikwent, ktoremu ta sila chcemy zrobic krzywde.
No momencik: jest posyłane do środka i tam eksploduje... czy to nie brzmi przypadkiem jak implozja wtórną falą uderzeniową? Ten sam typ implozji który występowałby w idealnej żarówce, a który z niewiadomych mi przyczyn całkowicie pominąłeś w swoim jej opisie?

渡邊綱 napisał:
To jak to jest, że słowo „eksplozja” nie robi ci problemu i nie analizujesz jakie pole spinów kwantowych ją wywołało, ale w przypadku implozji już zdajesz się tego oczekiwać?
Od pierwszej karty masz przedziwna wlasciwosc absolutnego mijania sie z trescia i rozmydlania sie na detalach.
Tsuna. Powiem ci to raz i tylko raz: nie akceptuję w dyskusji odczapiastego ad hominem. Tutaj czynisz mi przytyk, w dodatku niepoparty nawet sugestią przykładu oraz dotyczący pojedynczej sytuacji sprzed dekady, o której już swoje zdanie wypowiedziałam... po czym nie prowadzi to nigdzie. Ot, popsioczyłeś sobie. Jedynym celem takiego komentarza jest bycie gnojkiem, a mnie rzucanie błotem nie bawiło już w przedszkolu. Jeśli chcesz sobie rzucać błotem to znajdź sobie innych kolegów do takiej zabawy. Lubię z tobą dyskutować, nawet uszczypliwie, ale istnieje granica między uszczypliwością w dyskusji a rzucaniem błotem dla rzucania błotem.

渡邊綱 napisał:
Roztrzasanie, ze przyklady zle, a skoro skoro brzmialy pseudonaukowo, to juz na pewno chce fizyki kwantowej w kazdym zdaniu
Sprawdź sobie co to pole torsyjne skoro ci się wydaje, że ono tylko brzmi jak fizyka kwantowa. Nie wymaga to doktoratu.

渡邊綱 napisał:
Czyli w skrócie „czemu użyłaś prostego i intuicyjnego pojęcia występującego w wielu różnych działach fizyki, które w prosty sposób wyjaśnia kilka cech tej techniki bez zbędnego zagłębiania się w teorię tego jak działa cały świat duchowy, skoro zamiast tego mogłaś pomachać rękami w takt pseudofizycznego mambo-dżambo”
No wlasnie. Napisalem jako przyklad "pola torsyjne", to bedziesz teraz twierdzic, ze domagam sie fizyki kwantowej w opisach
Nie tylko to, w dyskusji o fullbringerach oczekiwałeś rozpisywania dusz kwarków. Pola torsyjne, chcesz czy nie, odnoszą się do spinów kwantowych oraz pierwotnie pochodzą od specyficznej, luźnej oraz – wedle dzisiejszej wiedzy – niepoprawnej interpretacji równań Maxwella. Stąd jeśli sugerujesz pola torsyjne jako uzasadnienie jakiegoś efektu fizycznego, z konieczności wchodzisz w mechanikę kwantową. Gdybyś nie chciał robić aluzji konkretnie do fizyki kwantowej tylko do „no jakieśtam mądrze brzmiące niby-to-naukowe-tak-jakby terminy”, to wystarczyłyby te dwa pozostałe. Już zresztą pisałam, że z dwoma pozostałymi problemu nie ma i dodałam nawet własne analogi.

渡邊綱 napisał:
to taki zarty byl w ogole, ale o tym, ze nie zauwazasz moich zartow juz wiemy, wiec nie ma sensu drazyc
Skoro „że nie zauważam twoich żartów już wiemy” to po co je wplatasz w dyskusję? Żeby zamącić czy żeby mi „dokopać”?

渡邊綱 napisał:
Napisalbym o mocy przyjazni troskliwych misow, to pisalabys doktorat, ze przeciez przyjazn troskliwych misow jest wielce skomplikowana
Chochoł. Dwóch pozostałych twoich przykładów nie tylko nie skomentowałam ale wręcz pod koniec mojej wypowiedzi utworzyłam analogiczne do nich inne formy pseudonaukowego bełkotu. Z tym problemu nie mam. Natomiast jak z jednej strony niby to arcypoważnie analizujesz na wszystkie strony słowo „implozja” bo-to-w-fizyce-taki-termin-jest, to konsekwencji trochę – pola torsyjne są „tym bardziej” terminem fachowym z pseudofizyki i mają dość konkretne znaczenie. No bo co, może morze Diraca* czy tunelowanie też mają być buzzwordami bez znaczenia bo-dla-ciebie-są-trudne-i-mądrze-brzmiące?

* tak, wiem że w anime akurat istnieje pewien znany przykład użycia morza Diraca jako omalże buzzworda na czary-mary-technologia-obcych, ale tam inspiracja faktycznym znaczeniem tego terminu sięgała dużo dalej niż na poziom bo-mądrze-brzmi – jakby nie patrzeć chodziło tam o składowanie przedmiotów trójwymiarowych w bardzo cienkiej warstwce czegoś, więc jakośtam widać inspirację tym że w morzu Diraca chodzi o to, że jest mnóstwo „dodatkowego miejsca”, które jednakowoż normalnie nie jest dostępne

Z jednej strony nalegasz żeby rzeczy intuicyjnie zrozumiałe dla wszystkich rozpisywać dużo głębiej bo-ty-myślisz-inżyniersko, ale z drugiej jak wchodzi fizyka kwantowa to już odwrót, bo akurat dla ciebie to trudne-i-w-sumie-trochę-magiczne? I na dodatek w tym wszystkim inżynierskością miotasz na lewo i prawo, ale jak ktoś wie coś więcej od ciebie to go wyśmiewasz, że „się doktoryzuje” – tak jakby inżynieria była powodem do dumy, ale tytuły naukowe już powodem do wstydu?

„Niekonsekwencja” to trochę mało powiedziane w tym przypadku.

渡邊綱 napisał:
Napisalbym cos prostego, jak konstrukcja cepa, to bys napisala habilitacje o tym, ze cep prosty nie jest
...ale wiesz, że jest dokładnie odwrotnie? Użyłam prostego, intuicyjnego określenia „implozja”, a ty robisz habilitację z tego jakie animowane kaboom jest wystarczająco kaboomowate żeby można było je uznać za eksplozję oraz zastanawiasz się czego używano przy nagrywaniu jakiegoś dźwięku (który mógł równie dobrze zostać od początku do końca wygenerowany komputerowo – i niby co z tego?).

渡邊綱 napisał:
i skad w ogole mlody czlowiek ma wiedziec, co to cep
No to akurat ty zdajesz się twierdzić, że eksplozja to w sumie synonim kaboom, z falą czy promieniem też nie wydajesz się mieć problemu, ale już implozja to najwyraźniej wysoce zaawansowany termin specjalistyczny i trzeba się w stu procentach trzymać fizyki i rozpisać jakie pola tam działają bo inaczej to jest dezorientujące.

渡邊綱 napisał:
A jeszcze lepiej wzory z uwzglednieniem mechaniki relatywistycznej, bo moze ktorys tam jednak zbliza sie do predkosci swiatla, to wypadaloby to zauwazyc
No momencik. Przecież to TY się upierałeś że w świecie duchowym muszą istnieć dusze kwarków bo-fizyka. TY upierasz się że implozja musi brzmieć jak jakiś konkretny znany ci materiał a wręcz obiekt. TY ciągle powołujesz się na myślenie-inżynierskie uzasadniając nim nawet rzeczy które kanonicznie są nieprawdziwe – jak choćby to że reishi i reiatsu to to samo bo-pan-einstein-powiedział-że-e-równa-się-em-ce-kwadrat, co rodzi problemy już tak oczywiste jak: skoro reiatsu to po prostu odpowiednik energii w naszym świecie, to niby skąd się ona w tej duszy bierze? przecież w naszym świecie mamy prawo mówiące że energia nie może sobie tak po prostu powstać.

Po prostu wytknij gdzie była ta mechanika kwantowa, relatywistyczna i prędkość światła w mojej propozycji dusz tomistycznych? Bo ja w tej propozycji widzę filozofię arystotelesowską – w fantastyce notabene bardzo popularną – a nie fizykę kwantową. Za to gdzie była w twoim „to co, kwarki też mają dusze?” to chyba jest oczywiste.

渡邊綱 napisał:
to czemu wszystkiego co wygląda i brzmi jak zapadanie się do punktu nie można nazwać implozją?
Temu, ze to Ty tak twierdzisz, ze to wyglada, jak zapadanie sie. Ja tam widze znikanie i pojawianie sie postaci, ktore ma pokazywac, ze jest taka szybka, ze nie widac, jak sie przemieszcza.
Tak brzmi sonido i tak wygląda cero. Nie mówiłam, że sonido w ogóle jakoś wygląda. Co więcej, odgłosy sonido i cero (te początkowe, bo później w cero dochodzą jeszcze trzaski) odbieram jako podobne.

渡邊綱 napisał:
Twoje przykłady wyjaśnień nie wyjaśniają absolutnie nic (są pustosłowiem) i są całkowicie pomijalne.
Brawo. Dokladnie tak. To zupelnie nieistotne. I o tym napisalem wyzej. Mimo, ze to nieistotne bedziesz narzekac, jak kiepskie sa przyklady, broniac swojej implozji, jak niepodleglosci.
...ale wiesz, że to ty jak lew bronisz tego, że jakby żarówka była idealnie okrągła to, że jak implozja to niby jaka implozja dokładnie tak brzmi i tak dalej? Pytasz jak to widzę i czemu tak to nazwałam to ci odpowiadam. Co do kiepskich przykładów – ślicznie przemilczasz, że dwa z tych trzech przyjęłam i dałam im okejkę, a tym który drąży że fizyka kwantowa to tylko taka magia a w ogóle to tylko żart jesteś ty, a nie ja. To ty bronisz swojego niespecjalnie trafionego przykładu, mimo że ogólny przekaz przyjęłam, odpowiedziałam na niego i stwierdziłam że nawet nie jest sprzeczny z moim opisem – na co zresztą w ogóle nie zareagowałeś.

Od początku ci mówię, że implozja to ogólne pojęcie i nie determinuje jaki efekt go wywołuje, więc możesz go sobie nazwać dowolnym pseudonaukowym pustosłowiem jakie chcesz. To że tego nie przyjmujesz bo koniecznie chcesz to nazwać czymś co akurat oznacza coś konkretnego ale tak żeby tego nie oznaczało, jednocześnie jednak w przypadku innych pojęć nalegając że muszą oznaczać dokładnie to co oznacza w naszym świecie – to już nie moja wina.

渡邊綱 napisał:
Dla porównania moje wyjaśnienie opiera się na prostym, intuicyjnym efekcie fizycznym spotykanym w życiu omalże codziennym
O, zaciekawilas mnie. Moze wpadne kiedys i pokazesz te wszystkie fascynujace zjawiska fizyczne, ktore sa Twoja codziennoscia, a moja mnie
渡邊綱 napisał:
W mojej szarej rzeczywistosci nic mi tu nie imploduje
To miło, że cię zaciekawiłam (o ile nie jest to ironia – jeśli jest to twoja strata). A co do wpadania – pewnie, zdarzało mi się już spotykać z internetowymi znajomymi.

A kończąc udawać że nie zauważyłam co faktycznie masz na myśli:

Jak często NA ŻYWO oglądasz eksplozje? A czy jeśli rzadko to uważasz że w takim razie jest to niezwykle skomplikowane, kontr-intuicyjne oraz niespotykane zjawisko?

Skoro już pytasz gdzie je widuję: mikro implozje występują m.in. w kawitacji piwa, co tworzy wtórną falę uderzeniową (tę którą zaniedbałeś przy opisie „idealnej” żarówki, ale już pamiętałeś – i chwała ci za to – przy Sprengerze), która powoduje w najlepszym razie silny wyrzut zawartości, a w najgorszym pęknięcie butelki. Jeśli nie byłeś nigdy na nakrapianej imprezie albo też byłeś ale nikt tam tego przykrego efektu nie uświadczył – zdarzyła mi się ze dwa razy mała implozja kiedy wystarczająco nieuważnie otwierałam robota kuchennego tworzącego próżnię (dzięki niej krojone owoce nie tracą koloru). Czasami mogą też implodować puszki czy inne opakowania sztuczne jeśli są bardzo rozgrzane a poleje się je zimną wodą żeby je schłodzić – zdarza się jeśli chce się szybko takie opakowanie umyć w celu segregacji odpadów.

Myślę, że trzy przykłady to wystarczająco dużo żeby pokazać, że implozje nie występują tylko w laboratorium.

渡邊綱 napisał:
nie slyszalem dzwieku sonido
Skoro nie sprawdziłeś jak brzmi sonido to czemu się spierasz, że nie brzmi jak implozja?

渡邊綱 napisał:
a po drugie jesli mialoby przeleciec przez srodek i rozchodzac sie dalej napedzic arrancara, to traci sens ta niewykrywalnosc

To w końcu odrzucasz tę żarówkę, przyjmujesz, czy budujesz całkowicie własny model którego ci się nawet nie chce tłumaczyć? Bo w żarówce wcale nie „przelatuje” tylko się zderza, a ja w swoim wyjaśnieniu wprost pisałam o ruchu ukierunkowanym i asymetrii, a nie „przelatywaniu przez środek”. Czyli mówiąc krótko: znowu chocholisz.

I kolejny swietny przyklad. Zarzucasz nieprecyzyjnosc, ze to nie przelatuje, a sprezyscie sie odbija, ale o tym, ze skoro sie rozchodzi, to jak to sie ma do niewykrywalnosci, ktorej chcialas, to juz nie komentujesz.
Nie „zarzucam nieprecyzyjność”, bo opisałeś swój model jako „idealny”, a różnica między 100% (odbicie idealnie sprężyste) a 0% (skoro nie ma żadnej fali wtórnej, to widocznie cała energia się wytraciła nie wiadomo gdzie) to nie „brak precyzji”. To po pierwsze. Po drugie już ci napisałam trzy różne możliwe wyjaśnienia, po prostu je radośnie przemilczałeś. A po trzecie – to że nie rozumiesz fizyki implozji nie oznacza, że ja „jestem nieprecyzyjna”. Oznacza co najwyżej że mój opis jest „za mało szczegółowy”. W takim przypadku wystarczy poprosić o więcej szczegółów.

Odpowiadając więc na twoje ukryte pytanie: przykład implozji asymetrycznej która nie generuje fali uderzeniowej we wszystkie strony tylko w jedną konkretną podałam już wyżej – bańki/bąble kawitacyjne. Podział bąbla kawitacyjnego wywiera ciśnienie konkretnie w stronę ścianki naczynia przy której bąbel się uformował. Jeśli ścianka naczynia jest tu analogiem podeszwy stopy hollowa/arrancara – co moim zdaniem ma sporo sensu, skoro faktycznie się przy niej formuje i jej dotyka – to nie trzeba tu nawet szczególnie kombinować żeby wyjaśnić czemu jest ot niewykrywalne. Hollow/arrancar dostaje odrzut tą samą siłą która rozbija butelkę odpowiednio uderzoną piwa.

Jak widzisz nie trzeba się z tego ani doktoryzować ani angażować w to kwarków.

渡邊綱 napisał:
Czyli to że jak coś się zasysa/zapada to zasysanie robiące brzdęk nazwę „implozją” a nie „efektem Tsuny-Kuzonohy na polu torsyjnym” (nawet pomijając czemu shukkahō nazywamy „eksplozją” a nie „rozwinięciem tensora Abe-Asakury w spirytystycznym polu koloru”) jest absolutnie kluczowe
Tak.
Ok, to teraz już nie pomijając: to dlaczego shukkahō nazywamy „eksplozją” a nie „rozwinięciem tensora Abe-Asakury w spirytystycznym polu koloru”?

渡邊綱 napisał:
ale to że jak ktoś oddalony od ciebie używa sonído to może nadal ukrywać swoje reiatsu i kompletnie go nie zauważysz, a jak używa shunpo to nie jest w stanie tego ukrywać i można go wykryć – to to jest „element dekoracji”?
Tak. Napisalem, ze to moja osobista interpretacja tej konkretnej sytuacji (uzycie sonido). Dlaczego nie? Bo tak. Bo skoro to takie charakterystyczne dzong, to shinigami poustawiali sobie mikrofony i sie nagrywa
Poustawiali sobie mikrofony np. w Hueco Mundo, tak gęsto rozstawione żeby słyszeć sonido wszędzie, a każdy shinigami ma wszczepkę w której sygnały z tych czujników przekładają mu się na cośtam-cośtam tak-żeby-wyczuł. Na dodatek te czujniki są wystarczająco czułe żeby wykryć stosunkowo jednak ciche sonido, ale już np. żadnych rozmów nie podsłuchują? Ani np. zwyczajnych kroków istot które po prostu ukrywają swoje reiatsu? Dlaczego?

Jak dla mnie to to generuje dużo więcej pytań niż odpowiedzi. Brzytwa Ockhama robi wrr.

渡邊綱 napisał:
implozje w polu torsyjnym generuja rozblyski gamma
Po pierwsze: dopowiadasz sobie objawy, a dopiero co mówiłeś żeby nie dokładać uzasadnień bo obchodzą cię tylko objawy. To nie tylko niekonsekwentne, ale w gruncie rzeczy znowu budujesz sobie w locie jakiś udawany model fizyczny pod konkretny przypadek który akurat chcesz sobie strollować.

Ale nawet gdyby, to akurat to twoje wyjaśnienie tworzy więcej pytań niż odpowiedzi.

Z punktu widzenia teoretycznego: pole torsyjne jest polem spin-spin, niosącym informację o stanie kwantowym bez transportu energii ani materii. Jeśli implozja pola torsyjnego powoduje rozbłysk gamma, to energia tego rozbłysku bierze się dosłownie znikąd. Bez dodatkowych założeń nie jesteśmy w stanie tego wyjaśnić. I tu wchodzi brzytwa Ockhama, cała na biało, i mówi: w takim razie implozja kawitacyjna jest lepsza, bo wymaga mniej założeń.

Z punktu widzenia praktycznego: rozbłyski gamma generują duże ilości promieniowania rentgenowskiego, ultrafioletowego, optycznego, podczerwonego lub radiowego. Silny impuls każdego z tych typów promieniowania powinien wywoływać efekty trywialnie obserwowalne bez żadnego sprzętu:

  • rentgenowskie – wysokie dawki powinny wywoływać nowotwory u użytkownika oraz istot wokół
  • ultrafioletowe – powinno odbierać wzrok
  • optyczne – powinno być widoczne jako intensywny błysk
  • podczerwone – powinno się czuć uderzenie gorąca
  • radiowe – powinno wpływać na działanie form łączności (czyli i tak efekt stosunkowo najtrudniejszy do zaobserwowania)

Sonido nie generuje natomiast żadnego ze wspomnianych efektów, chyba że dodalibyśmy mnóstwo dodatkowych założeń wyjaśniających czemu by-je-wywoływało-ale-akurat-są-negowane. I tu wchodzi brzytwa Ockhama, cała na biało, i mówi: w takim razie implozja kawitacyjna jest lepsza, bo wymaga mniej założeń.

渡邊綱 napisał:
Mozesz zrobic dwie rzeczy. Pogodzic sie z tym, ze w przygodach, ktore prowadze zaden arrancar nie bedzie mial profitow z powodu niewykrywalnosci sonido, albo ich nie czytac
No i wreszcie dochodzimy do meritum, czyli do faktycznego dodatku.

Dużo prościej i bardziej szczerze byłoby gdybyś po prostu napisał „a ja tej niewykrywalności nie uznaję, wszystko mi jedno czy implozja czy nie”, a nie wymyślał na poczekaniu dziurawe rozwiązania jak to załatać tak żeby niby tę moją zmianę przyjąć ale żeby w praktyce nic nie zmieniała. Z „a mnie to nie pasuje do moich przygód, więc i tak tego nie będę uznawał” bym się nie spierała (choć doradzałabym w takim przypadku spisanie tego typu rzeczy gdzieś, tak jak spisałeś np. że nie uznajesz jak ktoś w odpowiedzi w fabule pisze co innego niż opis fabularny).

渡邊綱 napisał:
Ewentualnie rzecz trzecia, przekonac dyktatora, zeby usunal moje konto, wtedy nic nie bede pisal i nie bedzie Cie to razic.
...ale to ty dzwonisz. Shocked

Po co ta drama? Przecież nigdzie ci nie mówiłam, że nie możesz czegoś nie akceptować / nie stosować bo-nie-chcesz-i-już. Po prostu ci odpowiadałam na twoje argumenty względem konkretnej kwestii. Nie-będę-stosować-bo-mi-się-nie-podoba to nie argument tylko opinia i deklaracja, więc z nią bym nie dyskutowała (zresztą zgadzam się z tobą, że też bym nie wszystko stosowała co teoretycznie gdzieśtam jest opisane, przede wszystkim pewnie bym sobie darowała albo zaadaptowała większość wzorów).

渡邊綱 napisał:
Na koniec podejme jeszcze jedna probe napisania, co mi nie odpowiada, choc w skutek nie wierze. Wizualnie ani jedno, ani drugie nie wyglada mi na nic i dzwieki tez z niczym mi sie nie kojarza.
Wyżej zamieściłam próbki dźwięków. Oraz inne próbki, które obalają twoją tezę, że eksplozja-to-wszystko-co-wygląda-i-brzmi-jak-typowe-kaboom.

渡邊綱 napisał:
Dlaczego eksplozja mi nie przeszkadza? Shinigami generuje za soba sile, ktora dziala na zewnatrz punktu wygenerowania, czyli pcha go w tylek (*), zapewniajac dodatkowa predkosc. Nie widze problemu
To miło, że się zgadzasz, że eksplozja to jednak bardzo prosty koncept i nie ma co tu dzielić włosa na czworo. To teraz jeszcze to samo z implozją i mamy komplet.

渡邊綱 napisał:
Teraz arrancar generuje za soba sile, ktora dziala do srodka punktu wygenerowania. Jak to ma mu pomoc byc szybszym?
¯\_(ツ)_/¯
Po co zadajesz to samo pytanie po trzy razy? Już ci wyżej na nie odpowiedziałam.

Analogicznie do twojego przykładu: hollow/arrancar tworzy sobie pod stopami „bąbel” reiatsu, który pęka, wywierając nacisk konkretnie w stronę powierzchni na której powstał i żadną inną. A tą powierzchnią są podeszwy stóp hollowa/arrancara. Nie widzę problemu.

渡邊綱 napisał:
Ponoc to codziennosc, ale napisalas tylko o rozpadajacej sie zarowce
Bo swoje pytanie o to gdzie niby spotkałam implozję w życiu codziennym zadałeś w tym samym komentarzu. Jeszcze nie opanowałam mocy wcinania ci się pomiędzy poszczególne akapity w trakcie jak piszesz komentarz. Co więcej, o żarówce wcale nie pisałam w kontekście wymieniania implozji w życiu codziennym, tylko jako przykład JAKIEJŚ implozji.

渡邊綱 napisał:
ktory to przyklad nie przekonuje mnie, ze nadaje sie to zjawisko, jako sila napedowa
No jak uprościłeś żarówkę do idealnej sfery która rozpada się na idealnie równe i idealnie symetrycznie rozpędzone kawałki, które zderzają się ze sobą idealnie, ale jakimś cudem w momencie uderzenia wytracają całą energię – to się nie dziwię. To trochę tak jakby „uprościć” kidō tak że skoro część energii się wytraca na świecenie to przyjmijmy sobie że jest to, dla uproszczenia, 100% i takie Sōkatsui po prostu nic nie robi poza świeceniem, więc to bez sensu że można je wystrzelić, bo przecież już nie ma energii na ruch. Trochę bez sensu, nie?

__________

Skoro już przyznałeś, że w gruncie rzeczy nie masz problemu z implozją jako implozją tylko po prostu nie podoba ci się aspekt niewykrywalności (mimo że jest co najmniej zasygnalizowany w kanonie, ale już raz pisałeś że nie zawsze jest to dla ciebie argument, więc ok), że w sumie to nie wiesz jak brzmi implozja ani jak niby implozja może wywierać siłę tylko w jednym kierunku, to może darujmy sobie te dywagacje?

Przyjmuję twoje zdanie, że nie podoba ci się mechanika niewykrywalności reiatsu użycia sonido i nie zamierzam cię przekonywać co do tego kawałka – bo jeśli ci to nie pasuje, bo np. psuje balans albo uważasz że wprowadza zbyt wiele wstecznej niekonsekwencji, to jest oczywiste, że nie poprzesz tego niezależnie od uzasadnień fabularnych. Zresztą, tak jak już pisałam, to uzasadnienie fabularne jest tu pod mechanikę, a nie mechanika pod uzasadnienie fabularne, więc twoja motywacja jest tu słuszna.

Natomiast nadal uważam, że zdecydowanie mogłeś zacząć właśnie od tego, a już zwłaszcza wyjątkowo mylące jest, że nazwałeś niewykrywalność reiatsu „elementem dekoracji”, mimo że jak sam zacząłeś formułować potencjalne uzasadnienia do tego jak to obejść to wyszły bardzo dziurawe i nieeleganckie. Może rozumiemy inaczej co to „elementem dekoracji” – dla mnie to nie jest coś co MOŻNA jakoś obejść tylko coś czego NIE TRZEBA obchodzić, bo nie ma większego wpływu. Niewykrywalność reiatsu zdecydowanie wpływ ma, nawet jeśli znajdziesz fabularne uzasadnienie czemu mimo wszystko ktoś sobie z tym poradził.

__________

Szczerze mówiąc nie bardzo widzę sens kontynuowania dyskusji, skoro poznałam już twój faktyczny problem z tą propozycją oraz ewidentnie wcale nie leży on tak naprawdę w użyciu słowa „implozja”, o którym była większość tej dyskusji. Skoro w gruncie rzeczy wynik rozprawy pt. „czy implozja może tak działać czy nie” jest nieistotny bo tak naprawdę masz problem z tym do czego ta implozja jest dekoracją, a nie z samą implozją, to ta dyskusja wydaje się trochę sztuka dla sztuki.

Jeśli chcesz dalej dyskutować o różnych typach implozji i tak dalej to utwórz na to osobny temat, bo w tym momencie dalsze ciągnięcie tego tematu nie jest już w zasadzie związane z oceną propozycji umki.
Powrót do góry Go down
渡邊綱


Propozycje Umiejętności - Page 15 Mg10
渡邊綱


Mistrz Gry : Fairy

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket4096/4096Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (4096/4096)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket83037/262144Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (83037/262144)

Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty2021-11-24, 19:53

Jednak dalej sie nie rozumiemy. Zatem ostatni raz, mozliwie zwiezle.
Nie przeszkadza mi niewykrywalnosc (chociaz pewnie zmienilbym na duzo/bardziej/najbardziej, zamiast pelnego 100%) jako element odmiennosci w stosunku do shunpo. Aczkolwiek nie przewiduje u siebie innego zastosowania, niz pogadanki postaci "haha, mojsze jest lepsze niz twojsze, bo mam niewykrywalne sonido, a ty nie".
Moje jedyne zastrzezenie od samego poczatku, to ze nie pasuje mi zjawisko implozji, jako sily napedowej. To co napisalas na ten temat, nie przekonalo mnie do zmiany zdania.
Wszystko. Zostawiam to do oceny innym, czy dyktatorowi do zadecydowania, jak mu pasuje.


Tsuna
Powrót do góry Go down
Keshi


Propozycje Umiejętności - Page 15 Mg10
Keshi


Mistrz Gry : Technites Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket50/50Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (50/50)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket72/72Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (72/72)

Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty2021-11-25, 09:04

Tyle że podałam ci „inny przykład implozji, taki który pokazuje jak to może być siłą napędową”. Neutral Co w nim ci nie odpowiada?

Co do zastosowań to pewnie zależy jakie kto przygody prowadzi. Może ktoś prowadzić takie gdzie w ogóle nikt nie jest nawet na takim poziomie żeby shunpo i sonido używać w kategorii innej niż „wow, jaki kozak że tego używa”, więc wtedy faktycznie pewnie żadna różnica bo się za rzadko w odpowiednim kontekście. Widocznie zmyliła mnie twoja wstawka o tym jak shinigami mikrofony wszędzie rozstawiają.
Powrót do góry Go down
Keshi


Propozycje Umiejętności - Page 15 Mg10
Keshi


Mistrz Gry : Technites Tsuna

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket50/50Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (50/50)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket72/72Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (72/72)

Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty2021-12-11, 18:01

Kilka propozycji dla Dusz. Przy okazji – rozumiem, że na talizmany i rytuały osobny temat?

Skoro już na Iowoi jest onmyōdō i istnieje wyjaśnienie dlaczego shinigami czy inne rasy go nie uprawiają, a Dusze tak, to kilka pomysłów na rozwinięcie tego tematu:

Onmyōdō: Żywe Trawy
Legenda powiada, że wielki onmyōji, poproszony przez niedowiarków by swoją mocą sprowadził śmierć na żabę (a zabijanie żywych stworzeń jest wielkim grzechem), a wziął w dłoń kępkę trawy i szepnął do niej magiczne słowo, trawa zaś, jak poruszona jego słowami, poderżnęła gardło rzeczonej żabie.
Kto doskonale opanował sztukę onmyōdō ten wie, że legenda ta zawiera w sobie wiele prawdy: potężni onmyōji faktycznie potrafią samym słowem tchnąć maleńką iskierkę życia w trawy czy liście, stosując przy tym podobną zasadę co przy wiązaniu shikigami do papieru (wszak papier również jest tworem roślinnym). Utworzona w ten sposób broń jest bardzo nietrwała – rozpada się na powrót na swoje części składowe po wykonaniu bądź przyjęciu pojedynczego ataku. To jednak często wystarczy by przechylić szalę zwycięstwa. Kto wszak spodziewa się, że zaatakują go ostrza spadłych liści czy igły traw?
Premie: możliwość „ożywienia” drobnych tworów roślinnych (liści, trawy, trzcin, płatków kwiatów itd) za pomocą odpowiednich słów mocy. Ożywiona roślinność uzyskuje niezwykłą wytrzymałość i ostrość. Dokładny efekt zależy od rodzaju użytego materiału – liście i płatki stają się tnącymi ostrzami, trawy i trzciny zaś ostrymi igłami. Tak utworzone sługi mag może bezpośrednio kontrolować ruchem dłoni (będą za nią podążać), albo też wystrzelić – wówczas tę kontrolę traci. Poprzez otwarcie dłoni można też użyć roślinności jako tarczy – po przyjęciu uderzenia rozprasza się, przekierowując lub rozpraszając atak na boki.
Uwagi: w przypadku wystrzelenia lub użycia jako tarczy, technika bardzo przypomina kidō, choć należy pamiętać że wykorzystuje materię, a nie reiryoku. Przy kontrolowaniu ruchami dłoni, roślinność może służyć pomocą przy walce wręcz, jednak wtedy pochłania energię stale w miarę używania (10 PR na turę).
Wymagania: Reiatsu 12, onmyōdō

Onmyōdō: Zrozumienie Żywiołów
Magowie onmyōdō są mistrzami yin-yang oraz pięciu żywiołów: ognia, wody, ziemi, metalu oraz drewna. Z czasem gdy rośnie ich shiki (siła rytualna) oraz wiedza, zyskują zrozumienie żywiołów tak głębokie, że te przestają im szkodzić. Tak jak trudno się gniewać na dziecko którego zachowanie się w pełni rozumie, tak trudno jest wielkiemu onmyōji być poruszonym przez doskonale rozumiane siły. Mag idzie boso przez śnieg, a nie będzie mu zimno. Przejdzie po rozżarzonych węglach, a nie będą go parzyć. Stanie na ostrych kamieniach lecz go nie poranią. Położy się na łożu z gwoździ, a obudzi się wypoczęty.
Premie:
1. Bardzo wysoka odporność na zjawiska naturalne takie jak śnieg, deszcz czy wiatr; zwiększona odporność na obrażenia od żywiołów: ognia, wody, ziemi, roślinności, a także ataku metalem (w tym nawet zanpakutō). Eksplozje czy obrażenia duchowe pozostają jednak bez zmian.
2. Wysoka wiedza na temat natury żywiołów oraz zjawisk naturalnych (podpowiedzi MG).
Wymagania: Inteligencja 18, Psychika 14, onmyōdō

Onmyōdō: Duch Stali
Doskonale rozumiejąc żywioł stali oraz jego duchową naturę yang i jej cielesną manifestację yin, mag rozszerza swoją kontrolę nad żywiołami do poziomu w którym może ująć w dłoń atakujące ostrze zupełnie jakby było tępe i powolne. Nawet jednym palcem może zmienić przyłożenie siły miecza przeciwnika, całkowicie przekierowując energię uderzenia gdzie indziej. W przypadku znacznej różnicy mocy, może nawet uderzyć w najsłabszy punkty ostrza i rozbić je na kawałki.
Premie: możliwość blokowania ataków mieczem (czy inną ostrą bronią) nagimi dłońmi, ułatwienia przy ocenie wyważenia broni, dźwigniach i zbiciach
Wymagania: biegłość w walce wręcz, Onmyōdō: Zrozumienie Żywiołów

inb4 „dlaczego to są osobne umki a nie techniki w obrębie onmyōdō” – bo na Iowoi techniki onmyōdō dzielą się na rytuały i talizmany. Żadne z powyższych nie brzmi na którekolwiek z tych dwóch.

inb4 „ale to jest bardziej jak zdolność własna a nie umka” – sporo kidō czy zdolności shinigami też można tak podsumować. Dusze mają niewiele własnych umek, a te które mają są bardzo niskopoziomowe. Może warto mieć coś ekstra do czego da się dążyć tylko jako Dusza.
Powrót do góry Go down
Imperator Kuchiki


Propozycje Umiejętności - Page 15 Admin10
Imperator Kuchiki



Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket9000/9000Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (9000/9000)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket9000/9000Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (9000/9000)

Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty2021-12-22, 16:28

Fizyki uczyłem się przeszło dziesięć lat temu i niewiele mi z tego zostało, także na implozję się zrażać nie będę. Pomysł z nadaniem własnego charakteru poszczególnym metodom szybkich kroków mi się podoba, także nie mam przeciwskazań żeby tego nie wprowadzić. Przy okazji usunąłbym dopisek, że podczas przemieszczania się nie można atakować. Kłóci się to z mangą i anime, gdzie taki Byakuya ciachał sobie Ichigo w drodze do Żabki.

Umiejętności dla dusz wyspecjalizowanych na kapłanów również mają moją aprobatę, także Keshi zarabia kolejny szmaragd.
Powrót do góry Go down
Chikaze


Chikaze


Mistrz Gry : Kuchiki Kyosuke

Karta Postaci
Punkty Życia:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket496/510Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (496/510)
Punkty Reiatsu:
Propozycje Umiejętności - Page 15 Pbucket6424/6942Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty_bar_bleue  (6424/6942)

Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty2021-12-25, 14:07

Pakiet dla pustych

Rozdzielanie duszy
Opis: Po śmierci dusza, o ile nie była czymś związana ze światem żywych, trafia do społeczności dusz. Część pustych wykształciła jednak umiejętność pozwalającą im oddzielać dusze żywych od ich ciał. Są dalej związane łańcuchem, ale przy drapieżniku obok i ciele które służy za kotwicę ucieczka nie jest prostą sprawą.
Premie: Możliwość pożywiania się z dusz żywych po oddzieleniu ich dusz od ciał.

Negación
Opis: Umiejętność którą może opanować każdy pusty powyżej poziomu gilliana. Kwadratowy, żółty promień jest w stanie przyciągnąć towarzyszy gilliana do niego, chroniąc ich od ataków przeciwnika. Wadą techniki jest to, że niemożliwym jest używanie tej techniki w samym Hueco mundo, oraz sam używający jest przez ten czas odsłonięty na ataki
Premie: Technika Negación
Wymagania: Gillian

Niewykrywalny
Opis: Reiatsu pustego jest specyficzne, przez co można je wykrywać nawet na dalekie odległości przy pomocy specjalnych urządzeń. Ale nie Twoje - z jakiegoś powodu typowe dla pustego naleciałości reishi da się wykryć jedynie przy użyciu specjalnych technik albo przy dogłębnym badaniu. Co nie znaczy, że Twojego reiatsu w ogóle nie da się wykryć.
Premie: Duże trudności w stwierdzeniu, czy postać jest hollowem po reiatsu, z czym wiążą się inne benefity.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje Umiejętności   Propozycje Umiejętności - Page 15 Empty

Powrót do góry Go down
 
Propozycje Umiejętności
Powrót do góry 
Strona 15 z 17Idź do strony : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17  Next
 Similar topics
-
» Propozycje umiejętności stare
» Propozycje umiejętności (stare2)
» Propozycje 1
» Propozycje Wad
» Unikatowe umiejętności

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Ogólne :: Propozycje i Pytania-
Skocz do:  
Free forum | ©phpBB | Free forum support | Kontakt z | Zgłaszanie nadużyć | Najnowsze dyskusje